آخه چند درصد سود؟!

• axm432  

• عضو از
    1398/2/7

• پست‌ها: 2193

• 2600

میدونم که داستان گران فروشی و "یک شهر ده نرخ" اصلا چیز جدیدی نیست! اما اینجا میخوام موارد خیلی واضحی که هیچ نوع توجیهی ندارند و خودم در طول زمان مشاهده کردم رو بذارم و نظر شما رو هم بدونم!

مورد 1: یک عدد شیشه نسکافه 100 گرمی Gold: ظاهرا این آیتمی هست خیلی استاندارد و بین سوپرهای مختلف, شکلات فروشیها, شیرینی فروشیها, فروشگاههای زنجیره ای, فروشگاههای آنلاین...نباید تفاوت قیمت زیادی داشته باشه. مثلا اگه کسی از من میپرسید که حداکثر تفاوت قیمت این کالا در جاهای مختلف چقدره؟ میگفتم فوقش 20-15 درصد!

اما واقعیت: من از روی کنجکاوی در دو هفته گذشته این کالا رو در جاهای مختلفی که برای خرید میرفتم قیمت کردم. کمترین قیمت 55 تومان بود و بیشترین 90 تومان!

حالا یه سوال! اگه اونی که 55 تومان میفروشه داره سود استاندارد حدود 20 درصدی رو میبره یعنی قیمت خریدش حدود 45 تومانه, آیا اونی که داره 90 تومان میفروشه داره الکی و بی هیچ توجیهی 100 درصد سود میکنه؟! و هیچ کسی هم چیزی بهش نمیگه؟ (biggrin)

مورد 2: تیغ یدک 4 تایی Gillette Fusion معمولی این رو هم من از داروخانه ها, سوپر مارکت ها, فروشگاه های زنجیره ای... قیمت کردم و قیمتش بین 88 تومان تا 150 تومان متغیره! که باز نشون میده که اون بالاییه داره حوالی 100 درصد سود میکنه!

ادامه دارد...

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 3

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• balaz  

• عضو از 1398/5/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 24

• 68

این تفاوت زیاد قیمت نهایی بخاطر سیستم توزیع فاسد و...

این تفاوت زیاد قیمت نهایی بخاطر سیستم توزیع فاسد و عقب افتاده ی کشوره که یک کالا ده تا واسطه عوض می کنه تا دست مصرف کننده برسه.

توی کشورهای پیشرفته که توزیع کالاهای مصرفی دست چند تا سوپرمارکت بزرگ زنجیره ایه که مستقیم کالا رو از تولید کننده می گیرند شما هر جا خرید کنی یک کالا قیمتش تقریبا یکسانه (نهایتا ۱۰ درصد تفاوت داره)

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 2193

• 2600

نقل از: balaz

نقل از: balaz این تفاوت زیاد قیمت نهایی بخاطر سیستم توزیع فاسد و عقب افتاده ی کشوره که یک کالا ده تا واسطه عوض می کنه تا دست مصرف کننده برسه. توی کشورهای پیشرفته که توزیع کالاهای مصرفی دست چند تا سوپرمارکت بزرگ زنجیره ایه که مستقیم کالا رو از تولید کننده می گیرند شما هر جا خرید کنی یک کالا قیمتش تقریبا یکسانه (نهایتا ۱۰ درصد تفاوت داره)

واقعا همینطوره اما خوب این هم حدی داره! جنسی که "دقیقا" یکسان هست رو کسی انقدر گرونتر بفروشه! مردم باید دست از شل بازی بردارن و بلافاصله به تعزیرات (هرچند فاسد و نا کارآمد) بگن!

ـــــــــــ

• 0

• Deadlover4  

• عضو از 1396/5/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 2504

• 7348

عرض شود که...

نظر شما در مورد 450 درصد سود چیست؟

ـــــــــــ

• 2

• mofo56  

• عضو از 1392/6/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 6301

• 9841

عرض شود که...

چهل ساله مملکت دولت و نظارت نداره.فک میکنید جمهوری اسلامی با پول کی سرکار اومد؟با پول خارجی؟یه دلار هم خرج اینا نکردن خارجیا.همش پول بازاریا بود برای اینکه اینا به بازاریا و تجار وعده داده بودن که دست شما رو باز میزاریم که هر کاری خواستید بکنید.عده کمی که نخواستن با ملاها همراه بشن بعد از انقلاب یا اعدام شدن یا فرار کردن از ایران

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2600

نقل از: Deadlover4

نقل از: Deadlover4 نظر شما در مورد 450 درصد سود چیست؟

رفیق میدونم سودهای زیاد و عجیب و غریبی در این مملکت هست. اما اینجا صحبت یک کالای ساده و خیلی استاندارد هست. طرف نمیتونه ادعا کنه که مال من خارجیه مال اون ایرانی یا مال من کیفیتش بهتره...نسکافه گلد شیشه ای یک کالای ثابتیه. حالا این آقا میده 55 تومان! اون آقا میده 90 تومان! باید خشتک طرف رو... (biggrin) (rolling)

این تنها راه درست کردن اوضاع هست. فهم همگانی و مقاومت در برابر کار طرف به هر وسیله ممکن: نخریدن, تعزیرات, اعتراض کلامی, معرفی طرف در شبکه های اجتماعی...طرف دیگه نباید جرات کنه یه همچین کاری رو بکنه!

پ.ن. من وقتی دیدم که طرف یه همچین کاری داره میکنه, با وجودی که خریدام چیزای دیگه ای بود, حدود 250 تومان خریدی که داشتم رو گذاشتم زمین و بهشم گفتم با وجود اینکه زحمت داره برام میرم, "جنسهای دیگم" رو از جای دیگه ای میخرم!

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 2600

نقل از: mofo56

نقل از: mofo56 چهل ساله مملکت دولت و نظارت نداره.فک میکنید جمهوری اسلامی با پول کی سرکار اومد؟با پول خارجی؟یه دلار هم خرج اینا نکردن خارجیا.همش پول بازاریا بود برای اینکه اینا به بازاریا و تجار وعده داده بودن که دست شما رو باز میزاریم که هر کاری خواستید بکنید.عده کمی که نخواستن با ملاها همراه بشن بعد از انقلاب یا اعدام شدن یا فرار کردن از ایران

کاملا موافقم! با پول بازاریا اومدن و برای جبران خدماتشون, آقایون دستشون رو باز گذاشتن که مردم رو غارت کنن!

ـــــــــــ

• 0

• balaz  

• عضو از 1398/5/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 24

• 68

نقل از: axm432

نقل از: balaz این تفاوت زیاد قیمت نهایی بخاطر سیستم توزیع فاسد و عقب افتاده ی کشوره که یک کالا ده تا واسطه عوض می کنه تا دست مصرف کننده برسه. توی کشورهای پیشرفته که توزیع کالاهای مصرفی دست چند تا سوپرمارکت بزرگ زنجیره ایه که مستقیم کالا رو از تولید کننده می گیرند شما هر جا خرید کنی یک کالا قیمتش تقریبا یکسانه (نهایتا ۱۰ درصد تفاوت داره)

واقعا همینطوره اما خوب این هم حدی داره! جنسی که "دقیقا" یکسان هست رو کسی انقدر گرونتر بفروشه! مردم باید دست از شل بازی بردارن و بلافاصله به تعزیرات (هرچند فاسد و نا کارآمد) بگن!

آقا خانه از پایبست ویران است. وقتی رئيس قوه قضایه اش ۶۳ تا حساب مخفی داره و میلیارد میلیارد پلت دلار کثیف عراقی قایم می کنه دیگه انتظارت از بقیه این سیستم چیه؟ این عراقی ها کشور رو بالا کشیدن یه نسکافه گلد هم روش!

ـــــــــــ

• 0

• mofo56  

• عضو از 1392/6/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 6301

• 9841

نقل از: mofo56 چهل ساله مملکت دولت و نظارت نداره.فک میکنید جمهوری اسلامی با پول کی سرکار اومد؟با پول خارجی؟یه دلار هم خرج اینا نکردن خارجیا.همش پول بازاریا بود برای اینکه اینا به بازاریا و تجار وعده داده بودن که دست شما رو باز میزاریم که هر کاری خواستید بکنید.عده کمی که نخواستن با ملاها همراه بشن بعد از انقلاب یا اعدام شدن یا فرار کردن از ایران
کاملا موافقم! با پول بازاریا اومدن و برای جبران خدماتشون, آقایون دستشون رو باز گذاشتن که مردم رو غارت کنن!

متأسفانه این ازدواج پلید و مملکت بربادده "بازار-مسجد" هنوز هم ادامه داره و اینا رو سرپا نگه داشته.هر موقع این ازدواج به طلاق منجر شد جمهوری اسلامی هم از بین میره

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

سرعت و کیفیت اینترنت در منطقه شما چگونه است؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «