آیا دوستی‌ بین زن و مرد بدون سکس امکان پذیر هست؟

تو این تاپیک می‌خوام در مورد سوال مطرح شده بحث کنیم ... نظر من این هست که دوستی‌ بین زن و مرد (بدون سکس) نمیتونه یک دوستی‌ پایدار باشه و اگر به هر دلیلی پایدار هم باشه قطعا نمیتونه یک دوستی‌ دوطرفه باشه. دلایل خود رو در ادامه این تاپیک و بحث ارائه خواهم کرد.

از دوستان و علاقمندان درخواست میشه جوابهای خودشون رو با استدلال بیان کنن تا دیگران از تجربیات اونها بهره‌مند بشن.

به امید تبادل نظری مفید!

ـــــــــــ

ای کاش، ای کاش، ای کاش... داوری، داوری، داوری...در کار، در کار، در کار...بود
کاشکی، کاشکی، کاشکی...قضاوتی، قضاوتی، قضاوتی...در کار، در کار، در کار...بود

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• moadbbiad  

• عضو از 1397/7/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 330

• 147

یسس

یسس

ـــــــــــ

29جنوب تهران تنها زندگی میکنم. واحدهم نزدیک متروهه.. گرایشم به همجنسه. فاعلم. بات مودب و مطمن ، موقت یا ترجیحا دایمی میخام. لطفاا زیر22 بیاد ت ل گ.را.مم پیام بدید..... مرسییی khande2613@

• 0

• Korkak  

• عضو از 1396/8/18

• پست‌‌‌ها: ‌ 1393

• 2346

*** استدلالی ندارم ارائه بدم ، تجربه شخصیمه دوستی...

استدلالی ندارم ارائه بدم ، تجربه شخصیمه دوستی بدون سکس داشتم خیلیم رابطمون خوب بود

ـــــــــــ

• 2

بنظر من میشه ولی خب دیگه بعضی وقتا هم شیطون گول...

بنظر من میشه ولی خب دیگه بعضی وقتا هم شیطون گول میزنه و کاری که نباید بشه میشه

ـــــــــــ

عکسام داخله

• 0

• qazvini  

• عضو از 1389/6/25

• پست‌‌‌ها: ‌ 320

• 390

پشمام هنوز این بحثا وجود دارن؟ فک میکردم این چیزا...

پشمام هنوز این بحثا وجود دارن؟ فک میکردم این چیزا دیگه حل شده باشه

ـــــــــــ

• 1

• ipes  

• عضو از 1397/10/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 392

• 783

چرا نباید نشدنی باشه ؟

مگه همه چی سکسه...

چرا نباید نشدنی باشه ؟

مگه همه چی سکسه ؟!!

این ذهنیت غلط مردها هستش که تو هر رابطه ای فقط اولین چیزی که فکر میکنن سکسه ! که اون هم برای محدودیت ها و فضای بسته ایرانه

البته توی ایران هم خیلی داریم که رابطه خیلی سالم و بدون رابطه جنسی هست که سالیان سال ادامه دار هستن و این به خاطر تربیت درست خانوادگی هست که بهشون یاد دادن رابطه فقط چیزای جنسی نیست و رابطه دوستی خیلی قشنگتره

رابطه جنسی یه چیز خیلی موقتی و زودگذره ولی رابطه دوستی و رفاقت طولانی رابطه جنسی موقتی ارضات میکنه ولی رابطه دوستی پایدار روحتو ارضا میکنه که باعث آرامشت میشه

البته اینا همش توی ایران بیشتر شبیه شعاره و تا وقتی ذهنیت ماها درست نشده که رابطه فقط جنسی نیست این چیزا به ندرت پیش میاد

خیلی از دخترها و پسرها هستن که رابطه خیلی طولانی و بدون چیزای جنسی دارن و این فقط به خاطر اینه که کنار هم روحشون ارضا میشه و دیگه حتی فکرشون سمت چیزای جنسی نمیره

ـــــــــــ

تا میتونید از تک تک ثانیه های زندگیتون نهایت لذت رو ببرید چون :

بهشت ، بزرگــــــــــترین فـــریب برای جهنم کردن این دنیاست !

• 4

عرض شود که

مرد-آذری: نظر من این هست که دوستی‌ بین زن و مرد (بدون سکس) نمیتونه یک دوستی‌ پایدار باشه و اگر به هر دلیلی پایدار هم باشه قطعا نمیتونه یک دوستی‌ دوطرفه باشه.

بسگی داره به این‌که معیار مد نظر شما از «دوستی» چیست.
اگر ارتباط عاطفی-جنسی بین دو جنس، ینی اونچه عامیانه بهش میگن رل زدن منظور شماس، که در این صورت سکس نداشتن یه‌جور مشکل محسوب میشود و طبیعی‌ست که این رابطه پایدار نباشد.
ولی اگر مراوده و ارتباط صمیمی بین دو تا آدم (فارق از جنسیت) رو میفرمائید که برعکس اینجوری ارتباط پسر و دختر در کنار هم خعلی پایدارتر هم خواهد بود چون معاف از قضایای احساسی-جنسی و حسادتها و حساسیتهای رابطه‌ی رلیشنشیپ میتوانند تا آخر عمر از ارتباط دوستانه و مفید با همدیگه لذت ببرن.
درضم اگه هر دو جمبه‌ی اینچنین ارتباطی رو داشته باشن، هیچ یه‌طرفه هم نخواهد بود! واضحه قرار نی لزوماً تفاوت در دسگاه تناسلی موجب یک دیوار بین ارتباطات اجتماعی شود.

پ ن: متسفم که مجبور شدم از اصطلاحات خارجی اسفاده کنم ولی برا رسوندن بهتر منظور چاره‌ای نبود.

ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست

• 4

• Siavvashhhhhhh  

• عضو از 1397/6/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 167

• 941

میشه ، کار نشد نداره

منم با زنی دوست بودم ، شوهر و بچه داشت ، اوایل رابطه کاری بود و بعد از اینکه سر کار نیامد تا چند سال باهم در ارتباط بودیم و الان رفته گرگان رابطه ما مثل رابطه خواهر و برادر ، گاهی هم مثل دو تا پسر یا دوتا دختر بود

تو ایران مزخرف چون تفکیک جنسیتیه تا یه زن و مرد تنها میشن ، فکر میکنن باید سکس کنن ریدم پس کله خمینی و اسلام که ریدن به زندگی ایرانیا

ـــــــــــ

بزرگی را گفتن چه خبر ؟ گفت : شکر الکی خدا ، شاید هم شکر خدای الکی

• 3

• general_bu  
  • عضو از 1393/3/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 87

• 108

آره ، میشه
کاری به ایران و خاورمیانه و مسلمونا...

آره ، میشه کاری به ایران و خاورمیانه و مسلمونا نداشته باش که یه مشت مریض جنسی هستن ، همه تو کفن کشورای آزاد رو نگاه کن ، دوستی ربطه به جنسیت نداره تو فرهنگ اونا ، من حتی تو ایران هم همچین چیزی دیدم

ـــــــــــ

وقتی روی ناموست شهوتی شدی ، با تبر سرشو بزن! کیری که برای ناموس آدم بلند بشه ، نباشدش بهتره! یک لحظه شهوت ، یک عمر پشیمانی!

• 2

• Love.to.love556  

• عضو از 1397/10/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 101

• 36

از تایپک منم دیدن کنید و نظرتون رو اعلام کنید

از تایپک منم دیدن کنید و نظرتون رو اعلام کنید

ـــــــــــ

• 0

• mosen51  

• عضو از 1397/6/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 15

• 22

یک تجربه

در این مورد نمیشه نظرقطعی داد که نه نمیشه یا بله میشه . در مورد تمام انسانهای روی زمین نه فقط ایران تمام آدمها منحصربه فرد هستن مثل اثر انگشتامون پس همه با هم فرق دارن . ولی اگه کار به سکس کشیده میشه به نظر من انتهای علاقه و عشق نسبت به هم دیگه چیزی جز سکس نمیتونه این حرارتو خاموش کنه . ویه مشکل دیگه ما اینه که زیادی احساسی هستیم و اکثرا تشنه محبت هستیم چیزی که در ایران این روزا خیلی کم پیدا میشه به خاطر همینم تا یکی بهمون زیادی محبت میکنه غرقش میشیم و کار به سکس کشیده میشه .

ـــــــــــ

• 1

• kirshik  
  • عضو از 1397/9/15

• پست‌‌‌ها: ‌ 64

• 42

اگر سکس رو فقط کیر تو کون و کیر تو کسی و لاپسونی و...

اگر سکس رو فقط کیر تو کون و کیر تو کسی و لاپسونی و فیزیکی صرف بدونیم بله.اما اگر بدونید که بسیاری از کنشها و واکنشها در این رابطه ها به نوعی بازخورد همون سرکوب شدن خواست یا تمایل یک یا دو طرف رابطه اس؛ پس نه ! امکان پذیر نیست.با بو کشیدن هم میشه حس یکس رو تداعی کرد چه رسد به لمس کردن یا باقی مسائل

ـــــــــــ

• 1

• مرد-آذری  

• عضو از 1397/5/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 128

• 709

بله

از همه دوستانی که نظر دادن و سعی‌ کردن به سوال طرح شده جواب بدن سپاسگزارم! اجازه بدید من تک تک به نظرات دوستان جواب ندم و سعی‌ می‌کنم به طور جمع بندی شده بحثی‌ رو بیان کنم. همونطور که بعضی‌ از دوستان اشاره ی خوبی‌ کردن شاید بهتر باشه منظورمون رو از دوستی‌ روشن کنیم تا بشه به سوال طرح شده جواب بهتر یا دقیقتری داد. منظور من از دوست کسی‌ هست که در مواقع نیاز به درد آدم بخوره (البته ۲ طرفه یعنی‌ شما هم به درد اون فرد بخورید). منظور من از دوستی‌ رابطه و مراوده کاری نیست یعنی‌ شما به صرف همکار بودن با یک زن نمیتونین بگید با اون دوست بودید و همچنین اگر با یه دختر خانمی به صورت خیلی‌ مختصر رابطه چتی‌ یا تلفنی در حد صحبت و احوال پرسی‌ دارید اون یک دوستی‌ خیلی‌ سطح پائین هست. اجازه بدید اینجوری سوالم رو مطرح کنم که آیا شده شما با یک زنی‌ دوست باشید که چندتا از مثال‌های زیر در موردش صادق باشه:

(1) در زمانی‌ که واقعا یک احتیاج مالی برا شما پیش آماده باشه و دوست خانم شما هم میتونسته به شما پول قرض بده و این کار رو هم کرده.

(2) خدای نکرده یکی از نزدیکان شما مرده و دوستتون واقعا حواسش به شما بوده و سعی‌ کرده تسکین بده غم شما رو

(3) شما دارید محل زندگیتو عوض میکنی‌ و دوستتون در جابجایی‌ کمک شما میشه

(4) خدای نکرده شما به در بیمارستان بستری میشید و دوستتون به عیادت شما میاد

(5) ساعت ۳ صبح شما باید تو فرودگاه (که ۴۰-۵۰ کیلومتر از شهر فاصله داره) باشید و دوست شما داوطلب میشه که با ماشینش شما رو برسونه و حتی بدرقه هم میکنه شما رو

و خیلی‌ مثال‌های دیگه....

اگر مردی با زنی‌ چنین رابطه ای داشته باشه یعنی‌ بتونن رو کمک هم حساب کنن بدون اینکه سکس در کار باشه انوقت بله سوال تاپیک سوال خیلی‌ خوبی‌ نیست و جوابی‌ هم که من دادم جواب درستی‌ نمیتونه باشه. آیا کسی‌ همچین تجربه ای داشته؟! دقت کنید اگر مردی برای زنی‌ کارهایی‌ که گفتم (و کارهای دیگر) رو میکنه بدون اینکه زن براش همون کار‌ها رو بکنه دو حالت وجود داره. اول اینکه مرد مورد بحث به امید اینکه یک روزی به سکس برسه اینکارها رو میکنه یا اینکه داره مورد استفاده اون زن قرار میگیره! مخصوصا اینکه اون زن محدویتی در سکس نداره و با فرد یا افراد دیگه به راحتی سکس می‌کنه.

ـــــــــــ

ای کاش، ای کاش، ای کاش... داوری، داوری، داوری...در کار، در کار، در کار...بود کاشکی، کاشکی، کاشکی...قضاوتی، قضاوتی، قضاوتی...در کار، در کار، در کار...بود

• 0

• 8941857  
  • عضو از 1395/7/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 27

• 3

لطفاً تاپیک منو ببینید و نظر بدید

لطفاً تاپیک منو ببینید و نظر بدید

ـــــــــــ

• 0

عرض شود که

نقل از: مرد-آذری

از همه دوستانی که نظر دادن و سعی‌ کردن به سوال طرح شده جواب بدن سپاسگزارم! اجازه بدید من تک تک به نظرات دوستان جواب ندم و سعی‌ می‌کنم به طور جمع بندی شده بحثی‌ رو بیان کنم. همونطور که بعضی‌ از دوستان اشاره ی خوبی‌ کردن شاید بهتر باشه منظورمون رو از دوستی‌ روشن کنیم تا بشه به سوال طرح شده جواب بهتر یا دقیقتری داد. منظور من از دوست کسی‌ هست که در مواقع نیاز به درد آدم بخوره (البته ۲ طرفه یعنی‌ شما هم به درد اون فرد بخورید). منظور من از دوستی‌ رابطه و مراوده کاری نیست یعنی‌ شما به صرف همکار بودن با یک زن نمیتونین بگید با اون دوست بودید و همچنین اگر با یه دختر خانمی به صورت خیلی‌ مختصر رابطه چتی‌ یا تلفنی در حد صحبت و احوال پرسی‌ دارید اون یک دوستی‌ خیلی‌ سطح پائین هست. اجازه بدید اینجوری سوالم رو مطرح کنم که آیا شده شما با یک زنی‌ دوست باشید که چندتا از مثال‌های زیر در موردش صادق باشه:

(1) در زمانی‌ که واقعا یک احتیاج مالی برا شما پیش آماده باشه و دوست خانم شما هم میتونسته به شما پول قرض بده و این کار رو هم کرده.

(2) خدای نکرده یکی از نزدیکان شما مرده و دوستتون واقعا حواسش به شما بوده و سعی‌ کرده تسکین بده غم شما رو

(3) شما دارید محل زندگیتو عوض میکنی‌ و دوستتون در جابجایی‌ کمک شما میشه (4) خدای نکرده شما به در بیمارستان بستری میشید و دوستتون به عیادت شما میاد (5) ساعت ۳ صبح شما باید تو فرودگاه (که ۴۰-۵۰ کیلومتر از شهر فاصله داره) باشید و دوست شما داوطلب میشه که با ماشینش شما رو برسونه و حتی بدرقه هم میکنه شما رو

و خیلی‌ مثال‌های دیگه....

اگر مردی با زنی‌ چنین رابطه ای داشته باشه یعنی‌ بتونن رو کمک هم حساب کنن بدون اینکه سکس در کار باشه انوقت بله سوال تاپیک سوال خیلی‌ خوبی‌ نیست و جوابی‌ هم که من دادم جواب درستی‌ نمیتونه باشه. آیا کسی‌ همچین تجربه ای داشته؟! دقت کنید اگر مردی برای زنی‌ کارهایی‌ که گفتم (و کارهای دیگر) رو میکنه بدون اینکه زن براش همون کار‌ها رو بکنه دو حالت وجود داره. اول اینکه مرد مورد بحث به امید اینکه یک روزی به سکس برسه اینکارها رو میکنه یا اینکه داره مورد استفاده اون زن قرار میگیره! مخصوصا اینکه اون زن محدویتی در سکس نداره و با فرد یا افراد دیگه به راحتی سکس می‌کنه.

این دیدگا معامله‌گرانه‌س.
ینی از فرمایشهای شما اینچنین برداش میشود که یجور حالت بِده-بسونی از دوستی مد نظر دارید. بخصوص این‌که میفرمائید «در مواقع نیاز به درد آدم بخوره» به وضوح نشون میده انتظار اصلیِ شما سود کردن از رابطه‌س ولوآنکه دوطرفه باشد. این نگرش بیشتر برا معاملات کاری خوبه تا مراودات اجتماعی.
شما به کسی که دوسش داری قاعدتاً با دید ابزاری نیگا نمیکنی که حتماً باید به یه دردیت بخوره. صدالبته که مواردی که برشمردید برا دوستان صمیمی‌ رخ میده و طبیعی‌ست، چه بسا واسه خودمم رخ داده ولی انتظار و توقع در کار نبوده. ینی قرار نی شما بعنوان مثال در مورد گزینه‌ی سوم؛ به دوستت در جابجایی اساسای خونه‌ش کمک کنی با این نیّت که اونم حتماً بعدها که خودت در چنین شرایطی قرار گرفتی متقابلاً این کارو واست بکنه و بلعکس.
خیر! این کارو برای هم میکنید چون دلسوز هم هسید و میخواید به هم کمک کنید.

ایضاً یه پرسش بنا به همین فرموده‌ی شما:

مرد مورد بحث به امید اینکه یک روزی به سکس برسه اینکارها رو [برای اون زن] میکنه

به چه دلیلی این فرض رو مبنا قرار دادید که هر مرد و زنی به همدیگه نزیک میشن بخاطر سکس باید باشه؟
مگر از نظر شما چه فرقی‌ست بین دوستیِ مرد با مرد (یا زن با زن) با دوستیِ زن با مرد؟

جمله‌ای عامیانه هس که میگه «جنس مخالف که فقط برا رِل زدن نیس!» نظر شما درمورد این سخن چیست؟

ـــــــــــ

• 1

من یکی که نمیتوانم

من یکی که نمیتوانم

ـــــــــــ

آقای ماساژور مجرد ۳۶ ساله هستم ، آقایون کاکولد و بی تعصب روی خواهر یا مادر رو دوست میدارم قد ۱۷۵ وزن ۷۸ سایز ۱۵

• 0

• مرد-آذری  

• عضو از 1397/5/10

• 709

در پاسخ به اسکلت حشری

من از نقل قول زدن خودداری می‌کنم تا پستها زیاد شلوغ نشه!

من فکر می‌کنم دیدگاهی‌ که من ارائه دادم قبل از اینکه جنسیت زده یا به قول شما معامله گرانه باشه یک دیدگاه واقع گرا هست. من چندتا مثال زدم تا بگم نشونه‌های دوستی‌ چی‌ میتونه باشه خوب شما بفرمایید مصادیق یک دوستی‌ صمیمی‌ و سطح بالا بین یک زن و مردی (که به بلوغ سنی‌ و عاطفی رسیده باشند) چه چیزهایی‌ میتونه باشه؟ یعنی‌ چه نشونه‌هایی‌ داره تا بتونیم بگیم یک زن و مرد رابطه دوستانه خیلی‌ محکمی دارند و سکس هم هیچ نقشی در این رابطه بازی‌ نمی‌کنه .... بعد از اینکه معلوم شد از دیدگاه شما دوستی‌ زن و مرد بدون سکس چه ویژگی هایی میتونه داشته باشه من هم سعی‌ خواهم کرد جوابهایی برای سوال‌های انتهایی بحث شما ارایه کنم!

ـــــــــــ

ای کاش، ای کاش، ای کاش... داوری، داوری، داوری...در کار، در کار، در کار...بود کاشکی، کاشکی، کاشکی...قضاوتی، قضاوتی، قضاوتی...در کار، در کار، در کار...بود

• 1

عرض شود که

نقل از: مرد-آذری
عباراتی نظیر درک متقابل و مراوده اجتماعی خیلی فراگیر هست .... در نظر شما دیدگاهی که من از دوستی بیان کردم جنسیتی و معامله گرانه و سنتی جلوه می کنه و هنوز شما تعریف غیر جنسیتی و مدرن خود رو از دوستی بین زن و مرد رو تشریح نکردید! و می فرمایید که پیچیده به قضیه نگاه نمی کنید.

اینطوری که به نظر میاد دراصل شمایید که پیچیده به قضیه نیگا میکنید.
من که دمبالِ (به قول شما) «تعریف غیر جنسیتی و مدرن از دوستی بین زن و مرد» نمیگردم چون ارتباطشونو چیز سختی نمیدونم.
درواقع پرسش بنیادین تاپیک و در ادامه‌‌ش فرمایشهای خودتون نشون میده ارتباط ساده‌ی بین زن و مرد رو پیچیده فرض میکنید.
حال مام منتظریم توضی بدید که چرا.

ـــــــــــ

• 1

• sasanalavi  

• عضو از 1396/11/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 135

• 91

زن دوست

من با زن همکارم دو سال دوست بودیم بدون سکس .بعد از دوسال بالأخره به سکس انجامید

ـــــــــــ

• 1

• مرد-آذری  

• عضو از 1397/5/10

• 709

بله

نقل از: اسکلت حشری
نقل از: مرد-آذری من از نقل قول زدن خودداری می‌کنم تا پستها زیاد شلوغ نشه! من فکر می‌کنم دیدگاهی‌ که من ارائه دادم قبل از اینکه جنسیت زده یا به قول شما معامله گرانه باشه یک دیدگاه واقع گرا هست. من چندتا مثال زدم تا بگم نشونه‌های دوستی‌ چی‌ میتونه باشه خوب شما بفرمایید مصادیق یک دوستی‌ صمیمی‌ و سطح بالا بین یک زن و مردی (که به بلوغ سنی‌ و عاطفی رسیده باشند) چه چیزهایی‌ میتونه باشه؟ یعنی‌ چه نشونه‌هایی‌ داره تا بتونیم بگیم یک زن و مرد رابطه دوستانه خیلی‌ محکمی دارند و سکس هم هیچ نقشی در این رابطه بازی‌ نمی‌کنه .... بعد از اینکه معلوم شد از دیدگاه شما دوستی‌ زن و مرد بدون سکس چه ویژگی هایی میتونه داشته باشه من هم سعی‌ خواهم کرد جوابهایی برای سوال‌های انتهایی بحث شما ارایه کنم!

به شخصه زیاد پیچیده به این قضیه نیگا نمیکنم.
ولی اگه اصرار باشه اینجوری بخوایم فرمول براش ارائه بدیم، به نظرم میشه گف درک متقابل مهمترین رکن هر دوستی‌ست.
از دیدگاه من «دوستی زن و مرد بدون سکس» ضمن احترام به شما ولی یک عبارت مضحک هس. چراکه وختی گفته میشود «دوستی» ینی واضحه منظور مراوده‌ی اجتماعی‌ست نه رابطه‌ی سکسی یا عاشقانه پس دلیلی وجود نداره ما زن و مرد رو همچون آلتهای جنسی متحرک در نظر بگیریم که اگه نزیک هم باشن هر لحظه امکان فرو رفتنشون تو همدیگه باشه تا بر این اساس، شرطِ «بدون سکس» درمورد ارتباط صمیمیشون اینگونه قید شود.
به نظرم لزومی نیس ارتباط اجتماعی نزیک بین دو تا آدم، صرفاً با سنجش تفاوت جنسیتیشون چندان چیز خاص و عجیبی تلقی شود. مگر این‌که تحت تأثیر شدید فضای تفکیک جنسیتی و تربیت سنتی قرار گرفته باشیم یا فرض رو بر عدم اراده‌ی انسان بر کنترل میل جنسیش بذاریم. ولی اگه شما فارق از این قضایا دلیلی داری که نشون بده ارتباط بین زن و مرد بدون این‌که نیازی به مسله‌ی سکس درمیون باشه چیز شگفت‌آور یا ناممکنی هس، مشتاقم بدونم چیست.

عباراتی نظیر درک متقابل و مراوده اجتماعی خیلی فراگیر هست .... در نظر شما دیدگاهی که من از دوستی بیان کردم جنسیتی و معامله گرانه و سنتی جلوه می کنه و هنوز شما تعریف غیر جنسیتی و مدرن خود رو از دوستی بین زن و مرد رو تشریح نکردید! و می فرمایید که پیچیده به قضیه نگاه نمی کنید.

ـــــــــــ

• 1

• Jackhammer000  
  • عضو از 1397/3/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 11

• 18

چرا نباید بشه؟مگه هرارتباطی بین زن و مرد بایدبه...

چرا نباید بشه؟مگه هرارتباطی بین زن و مرد بایدبه سکس منجربشه؟

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا زنان و مردان نسبت به یکدیگر برترند؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «