داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

آیا سوزش کص طبیعی‌ست؟

1398/03/20

آیا سوزش در ناحیه‌ی واژن چیزی طبیعی است؟

طبیعی نه، ولی بسیار رایج است

by HANNAH SMOTHERS Jan 11, 2018

پاسخ کاملاً واضح به این پرسش «نه» است. سوزش قسمت داخلی و یا خارجی واژن چیزی طبیعی نیست. به آن معنی که این چیزی نیست که یک انسان سالم از نظر پزشکی تجربه‌اش کند اما آنگونه که دکتر ‘الیسا دوک’ یک پزشک زنان و زایمان مستقر در نیویورک و نویسنده‌ی کتاب “همه چیز در مورد واژن شما” می‌گوید؛ این اتفاق دیر و یا زود تقریباً برای همه زنان می‌افتد. چیز رایجی است. قابل درمان است و آنگونه که دکتر دوک می‌گوید؛ بیشتر زنان می‌توانند با پیدا کردن شناخت بیشتر نسبت به بدن خود. خودشان بفهمند که چه چیزی باعث این سوزش می‌شود. اما اگر آن سوزش ادامه پیدا کرد و باعث ایجاد تنش و یا اضطراب در شما شد لازم است که به دیدن پزشک بروید.

این مسئله اگر به آن رسیدگی نشود می‌تواند در محور زمان برایتان مشکل‌ساز شود. خانم دکتر دوک می‌گوید آسانترین راه مقابله با این مشکل این است که است که این مساله به پنج بخش مجزا برپایه‌ی دلیل سوزش تقسیم شود: عفونت ـ التهاب خارجی ـ هورمونها ـ ملتهب شدن دهانه ورودی کص ـ عارضه‌های پوستی روی بافت مجرای داخلی کص و بیرون آن.
اما دلیل آن هر چه باشد این تمام اطلاعاتی‌ست که شما برای مقابله با سوزش قسمت درونی واژن‌تان و یا بافت دهانه‌ی ورودی به آن نیاز دارید:

سوزش‌هایی که به خاطر عفونت‌ها رخ می‌دهند
خانم دوک می‌گوید دو عفونت بسیار رایج که دلیل اکثر سوزشها هستند عفونت مخمری و زیاد شدن باکتری‌های درون واژن هستند که باعث می‌شوند تعادل اسیدی قلیایی مایعات درون واژن به هم بخورد و در نتیجه در واژن احساس سوزش به وجود بیاید.
به جز آن بعضی از انواع بیماری‌های جنسی مانند “کلامیدیا” و “قانقاریا” ممکن است عارضه‌ی سوزش واژن را به عنوان علائم اولیه در خود داشته باشند و بعضی از مردم احساس سوزش را نه فقط در واژن بلکه در دهانه‌ی رحم نیز حس می‌کنند زیرا محل قرار گرفتن واژن و رحم در بدن انسان بسیار به هم نزدیک‌ است.
این بسیار اهمیت دارد که این نکته را در نظر داشته باشیم که حتی با وجود این که عفونت‌های مخمری معمولاً جزو دلایل اصلی سوزش هستند، شما نباید به محض احساس سوزش با عجله به داروخانه بروید و داروی عفونت مخمری را تهیه و مصرف کنید. تا زمانی که مطمئن نشده‌اید سوزشتان به دلیل وجود عفونت مخمری است و قبل از خرید دارو با دکترتان مشورت نکرده‌اید و از وجود علائم آن نوع عفونت در بدنتان یقین ندارید، نباید از این دارو استفاده نمایید زیرا معالجه کردن عفونتی که اصلاً وجود ندارد و یا عفونت مخمری نیست با داروی ویژه‌ی عفونت مخمری فقط وضعیت سلامتی واژن شما را بدتر خواهد کرد. بهترین کاری که زمانی که به داشتن عفونت مخمری مشکوک هستید می‌توانید بکنید این است که به دیدن پزشک‌تان بروید تا یک معاینه‌ی مناسب از شما به عمل بیاید و تشخیص درستی از بیماری‌تان داده شود.

سوزش به دلیل التهاب خارجی
این یک دلیل بزرگ برای سوزش می‌تواند باشد. مخصوصاً در سنین جوانی که بانوان جوان مداوماً بین محل کار و باشگاه ورزشی‌شان در حال رفت و آمد هستند. دخترانی که بعد از ورزش دوش نمی‌گیرند و یا مدتی طولانی لباس‌های عرق کرده را به تن دارند.
خانم دکتر دوک می‌گوید که زنهای زیادی را دیده است که بعد از ورزش دوش نمی‌گیرند و یا از چیزهایی مانند دستمال ویژه‌ی پاک کردن واژن استفاده می‌کنند و یا از اسپری‌های خنک کننده‌ی بافت بیرونی واژن استفاده می‌کنند و خیلی از اینها می‌تواند در به هم زدن تعادل اسیدی قلیایی مایعات موجود در واژن موثر باشد که نتیجه‌ای به جز سوزش نخواهد داشت.
یکی دیگر از دلایل التهاب بافت بیرونی واژن انواع مختلف نوارهای بهداشتی هستند. مخصوصاً آنهایی که مواد خوشبوکننده به مقدار زیاد در ساختن آنها به کار برده شده. حتی چیزی به سادگی یه نوع پودر و یا مایع رختشویی جدید می‌تواند باعث التهاب واژن شود و در نتیجه سوزش واژن را به دنبال داشته باشد.
آیا روال کار به دستتان آمده؟ متوجه طریقه‌ی به وجود آمدن مشکل شده‌اید؟ عطریات و یا هرگونه کالای بهداشتی خوشبو می‌تواند تعادل اسیدی قلیایی موجود در واژن را به هم بزند. و درنتیجه خشکیدگی واژن خارش و یا سوزش را به دنبال داشته باشد. پس کاری به واژنتان نداشته باشید!

سوزش معمولاً به خاطر تغییرات هورمونی و "ولودنیا"
تغییرات هورمونی مستقیماً باعث سوزش نمی‌شوند اما دکتر دوک می‌گوید آنها باعث خشک شدگی می‌شوند. حالا این تغییر هورمونی به دلیل حاملگی باشد و یا یائسگی و یا آغاز علائم پیش از یائسگی و یا استفاده از قرص‌های ویژه‌ی ضد بارداری که از هورمون‌ها در ساخت آن استفاده شده است.
بعضی از مردم به خاطر خشکیدگی واژن سریع‌تر دچار احساس سوزش می‌شوند. دکتر دوک می‌گوید دوران کوتاه قبل از یائسگی و خود یائسگی بعد از سن چهل سالگی می‌توانند باعث خشک شدن مجرای داخلی واژن شوند. اما اگر شما شک دارید که قرص‌های هورمونی ضد بارداریتان دلیل مشکلتان است (مثلاً زمانی که به تازگی شروع به استفاده از برند جدیدی از قرص‌ها کرده‌اید و یا یک وسیله‌ی مخصوص ضد بارداری هورمونی را درون واژنتان کار گذاشته‌اید) پزشک شما می‌تواند با همکاری شما همه چیز را به حالت سابقش قبل از شروع سوزش برگرداند.
اما درمورد ولودنیا خانم دوک می‌گوید چون دلیل شروع این بیماری هنوز کشف نشده است، ابتلا به بیماری ولودنیا کمی کار را پیچیده‌تر می‌کند. ایشان می‌گویند از علائم ابتلای به این بیماری می‌توان به سوزش و درد در قسمت داخلی واژن اشاره کرد اما علائم زیاد دیگری نیز برای این بیماری وجود دارد. خلاصه‌ی مطلب این که اگر شما در حال تجربه‌ی درد و یا سوزش در واژن‌تان هستید با پزشک زنان و زایمان‌تان ملاقات کنید اما چون تشخیص ولودنیا در برخی از موارد بسیار سخت است، اگر برای تشخیص دقیق مدتی معطل شدید، ناامید نشوید. اگر یک دکتر نتوانست دلیل بیماریتان را تشخیص دهد، به دیدن پزشک دیگری بروید.

سوزش ناشی از عارضه‌های پوست
اصولاً این بخش پنجم شامل لایه‌ی بیرونی مجرای درونی واژن می‌شود و گاهی هم در قسمت بیرونی واژن و در پوست اطراف دهانه‌ی واژن چون مساحت واژن بسیار کم است، سوزش در یک نقطه‌ی آن ممکن است سوزش در نقطه‌ی دیگری احساس شود.
دوک می‌گوید این مسئله‌ای است که تایید شدن آن مهم است. عارضه‌های پوستی مانند “اگزما” و “پسوریازیس”(صدفک) می‌تواند باعث التهاب و خارش پوست شود و زیاد خاراندن نقطه‌ی التهاب می‌تواند به سوزش آن نقطه بی‌انجامد.
اینها لزوماً عوارضی که باعث تاثیر بر مجرای داخلی واژن شما شوند نیستند زیرا بافت پوست داخل واژن با بافت پوست قسمت بیرونی آن و پوست بقیه بدن شما متفاوت است اما این عوارض می‌توانند با گسترده شدن حتی مجرای داخلی را نیز آلوده کنند. اگر این اتفاق برای شما افتاد پزشک متخصص بیماری‌های زنانتان و یا پزشک متخصص پوست شما می‌توانند دارویی که بتواند خشکیدگی و خارش را از بین ببرد را تجویز کنند و هر نوع سوزشی را در همان مراحل اولیه از بین ببرند.


منبع:

cosmopolitan.com/sex-love/a15054110/vaginal-burning-sensation-causes

3758 👀
5 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-06-10 04:49:35 +0430 +0430

کس بانوان هم چقد ادا اصول داره باو!

قدر کیرا پوست کلفتتونو بدونین ?

تشکر فراوون اسی جان ?

1 ❤️

2019-06-11 11:50:25 +0430 +0430

اگ خيلي محكم دوست پسرت بگادت ممكنه سوراخش بسوزه ؟

0 ❤️

2020-10-30 12:45:15 +0330 +0330

وقتی بعد از گاییدنش میگه جاش میسوزه احساس غرور میکنم 😁

0 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom