داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

آیا پرهیز از انزال ضرر دارد؟

1399/07/07

آیا دوری کردن از انزال برای سلامتی مضر است؟ هرآنچه لازم است بدانید

Medically reviewed by Janet Brito, Ph.D., LCSW, CST
— Written by Tim Jewell
on September 20, 2019

این که مدتی‌ست آبتان نیامده باید باعث نگرانیتان شود؟
پاسخ کوتاه به این پرسش «خیر» است.
ابتدا روانشناسی و روند منتهی به انزال در اینجا بررسی می‌شود و سپس آنچه علم درمورد سود و خطرهای آن می‌گوید و درنهایت این که اگر می‌خواهید تلاش کنید از انزال دوری کنید چه کارهایی باید انجام دهید…


یک مرد در یک روز چند بار می‌تواند اسپرم‌هایش را تخلیه کند

برای این پرسش هیچ پاسخ قطعی و دقیقی وجود ندارد. تمام اینها به وضعیت سلامتی و یک سری از هورمون‌های خاص بدن بستگی دارد.

این امکان وجود دارد که در هنگام خودارضائی یا سکس تا پنج بار هم پشت سر هم آبتان بیاید و انزال داشته باشید (حتی ممکن است این مقدار بیشتر هم باشد) چه به تنهایی مشغول خودارضائی باشید چه در حال سکس با شریک جنسی.
هرگز نباید نگران این باشید که اسپرم یا منی بدن‌تان تمام شود. بدن به طور مدام در حال تولید اسپرم و ذخیره کردن آنها در بیضه‌هاست. به این عمل در زبان علمی اسپرماتوژنز (spermatogenesis) یا منی‌زایی و ایجاد نطفه گفته می‌شود و یک دوره‌ی کامل از ابتدا تا به انتهای آن حدود ۶۴ روز طول می‌کشد .بیضه‌ها هر روز حدوداً چند میلیون اسپرم تولید می‌کنند، حدود ۱۵۰۰ اسپرم در هر ثانیه.


در هنگام انزال عملاً چه اتفاقی می‌افتد

انزال یک فعل و انفعال ساده نیست. در بدن قسمت‌های مختلفی وجود دارد که باید با یکدیگر کاملاً هماهنگ باشند تا زمانی که به نعوظ رسیدید بتوانید پس از آن منی ترشح شده از بیضه را از کیر بیرون بریزید یا انزال داشته باشید.

این یک خلاصه سریع و کوتاه مطلب است:

  1. تحریک فیزیکی ناشی از یک تماس جنسی، سیگنال‌هایی را از طریق سیستم مرکزی اعصاب بدن به ستون فقرات و مغز می‌فرستد.
  2. این تحریکات تا زمانی که به آن قسمت از سکس می‌رسید که دریافت لذت ریتم منظمی پیدا می‌کند {ورود و خروج کیر به کُس/دهان/کون} و در نهایت به ارگاسم منتهی می‌شود ادامه خواهد داشت.
  3. لوله‌هایی که داخل بیضه هستند و کارشان ذخیره کردن یا جابجایی اسپرم است {در زبان کالبدشناسی: رگ وابران، منی‌راه، مجرای وابران} اسپرم‌ها را از درون بیضه با فشار آوردن و تنگ کردن مجرای خود به بیرون و داخل پیشابراه و یا مجرای ادرار می‌رانند که در پایین‌ترین قسمت لوله‌ی کیر یعنی بالای بیضه ها قرار دارد.
  4. غده‌ی پروستات و ریز کیسه‌های منی {وزیکول یا آبدانک در زبان زیست‌شناسی} نیز مایعی که کارش بیرون بردن اسپرم‌ها از مجرای ادرار داخل لوله‌ی کیر است را تولید می‌کنند. این مایع بعد از رسیدن به سوراخ نوک کیر به صورت جهش‌های پشت سرهم از کیر به بیرون پاشیده می‌شود.
  5. ماهیچه‌هایی که در انتهای کیر قرار دارند همچنان برای پنج بار دیگر به فشار دادن بافت کیر ادامه می‌دهند تا باقیمانده‌های منی در مجرای کیر نیز بیرون ریخته شود.

آنچه درمورد مدت زمان بین دو نعوظ {که بدن برای نعوظ بعدی آماده می‌شود} نیاز است بدانید

یکی دیگر از چیزهایی که لازم است در مورد انزال به خاطر داشته باشید مدت زمان بین دو نعوظ و یا دوره‌ی توقف است. دوره‌ی زمانی توقف درست بعد از ارگاسم آغاز می‌شود و تا زمانی که بدن توانایی نعوظ مجدد را به دست بیاورد ادامه دارد. یعنی به زبان ساده؛ معنی‌اش این است که تا مدتی کیر دوباره افراشته یا سفت نخواهد شد و حتی ممکن است در این مدت اصلاً احساس شهوت یا حشری بودن نداشته باشید. دوره‌ی زمانی توقف برای هر فردی با دیگری متفاوت است و عوامل متعددی روی آن تاثیر دارد که شامل سن و وضعیت سلامتی فرد می‌شود. اگر احساس می‌کنید فاصله‌ی زمانی توانایی شما برای رسیدن به نعوظ مجدد بیش از حد طولانی‌ست (یا بیش از حد کوتاه است) نگران نباشید. برای بعضی از افراد این دوره زمانی می‌تواند فقط چند دقیقه باشد و برای بقیه می‌تواند روزها یا حتی بیشتر {هفته‌ها} طول بکشد.


عواملی که روی انزال موثر هستند
عوامل متعددی که می‌توانند روی انزال و به طور کلی توانایی در رسیدن به نعوظ موثر باشند به شرح زیر می‌باشند:

○ سن
همینطور که سن‌تان بالا می‌رود ممکن است مدت زمانی که بدن شما برای نعوظ و انزال آماده می‌گردد نیز طولانی‌تر شود. مدت زمان بین نعوظ یا انزال می‌تواند بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت باشد و برای هر فردی از دیگران متفاوت است. یک تحقیق که در سال 2005 انجام شد نشان داد که قدرت جنسی بدن مردان در حدود ۴۰سالگی شروع به تغییر می‌کند و به مقدار قابل ملاحظه‌ای پایین می‌آید.

○ رژیم غذایی
یک رژیم غذایی که باعث شود جریان خون در بدن بهتر به گردش درآید مانند ماهی سالمون، مرکبات، آجیل می‌تواند کمک کند که انزال بیشتر و مداوم‌تری داشته باشید. اما رژیم غذایی که فقر ویتامین و مواد معدنی داشته باشد می‌تواند انزال را برای‌تان سخت‌تر کند.

○ سلامتی فیزیکی
فعالیت‌های جسمی می‌تواند فشار خون و میزان کلسترول را پایین بیاورد و هر دوی این‌ها می‌توانند روی انزال موثر باشند. تلاش کنید که به طور معمول روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه فعالیت جسمی سنگین داشته باشید {ورزش}.

○ سلامتی روانی
تنش(استرس)، اضطراب، ناامیدی و سایر عارضه‌های روانی می‌توانند روی قدرت جنسی بسیار موثر باشند. یعنی در نتیجه‌ی وجود این عوارض ممکن است توانایی انزال را از دست بدهید {ناتوانی جنسی}.

○ سلیقه‌ی جنسی
در خودارضائی و فعالیت‌های جنسی همانقدر که آمادگی فیزیکی بدن برای رسیدن به انزال و نعوظ اهمیت دارد، لذت بردن شما از آنها نیز مهم است.

عوامل زیر می‌توانند بر روی انزال موثر باشند:

  • دخالت دادن قسمت‌های مختلف بدن در سکس و امتحان کردن پوزیشن‌های مختلف
  • در ساعتهای مختلف روز از نظر جنسی فعال بودن
  • برای ایجاد حس و حال رمانتیک و سکس از عطرها و نورهای مختلف {مثلا لامپ‌های قرمز ملایم یا شمع} و موسیقی مناسب استفاده کردن.
  • نقش بازی کردن در نمایش‌های منتهی به سکس {دکتر و مریض، رئیس و منشی و…}

آیا دوری کردن طولانی مدت از انزال برای سلامتی مضر است؟

برای این که انزال منظم را به سلامتی ربط بدهیم هیچ مدرک قطعی وجود ندارد. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است به این نتایج رسیده‌اند:

یک تحقیق که اطلاعات پایه‌ی آن از روی نتیجه تحقیقات دیگر گرفته شده بود و در سال 2018 بر روی این مطلب انجام شد، دریافت که اگر زمان بین دو انزال کمتر و محدودتر باشد، اسپرمی که در انزال دوم بیرون می‌ریزد ممکن است از کیفیت بهتری برخوردار باشد. با این وجود پژوهشگران آن تحقیق هشدار دادند که برای ابراز این مطلب به عنوان یک حقیقت تردیدناپذیر مدارک کافی وجود ندارد {یعنی ممکن است شامل همه‌ی موارد نشود}.

یک تحقیق بسیار معروف و شناخته شده مربوط به سال 2016 که شامل ۳۲۰۰۰ مرد بود و جمع آوری اطلاعات آن از سال 1992 تا سال 2010 طول کشید اعلام کرد که انزال منظم و همیشگی (حدود ۲۱ بار در ماه) ممکن است ریسک ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. اما آن تحقیق بر پایه‌ی اطلاعاتی که افراد شرکت‌کننده در آن خودشان به محققین اعلام کرده بودند انجام شد و این بسیار سخت است که بفهمیم آیا اطلاعاتی که آنها به محققین داده‌اند دقیق بوده است یا خیر. زیرا اطلاعات درمورد آن مردان در یک آزمایشگاه کاملاً تحت نظر و کنترل محققین به دست نیامده بود و مردم همیشه همه چیز را با دقت ۱۰۰٪ به یاد نمی‌آورند.

در سال 2004 یکی تحقیق دیگر با همان گروه از مردان که این یکی هم بر پایه اطلاعات اعلام شده توسط خود شرکت‌کننده‌ها بود نتوانست رابطه‌ی قابل قابل اهمیتی را بین انزال و میزان خطر ابتلا به سرطان پروستات اثبات کند. پس با وجود این که تحقیقات سال 2016 توانست به اطلاعات بیشتری که به دست آوردنشان ۱۲ سال بیشتر طول کشیده بود {فاصله‌ی زمانی بین 2004 تا 2016} دسترسی داشته باشد، خود تحقیق {یعنی اتکا به آمار و اطلاعات داده شده توسط خود شرکت‌کنندگان} هیچ تفاوتی نکرده بود. پس نباید نتایجی که از این نوع تحقیقات به دست می‌آید را به طور کامل پذیرفت {یعنی به جای این که محققین خودشان اطلاعات را در آزمایشگاه به دست بیاورند، از آنچه از شرکت کننده‌ها شنیده‌اند به عنوان اطلاعات پایه استفاده می‌کنند، پس نتیجه‌ی نهایی قابل اطمینان ۱۰۰٪ نیست}.

تحقیق دیگری که در سال 2003 بر روی بیشتر از ۱۰۰۰ مرد مبتلا به سرطان پروستات انجام گرفت هم از روش دادن اطلاعات توسط خود شرکت‌دهندگان استفاده کرده بود. محققین چند سوال پرسیده بودند که اکثر مردم برای آنها جواب دقیق نداشتند. مثلاً برای اولین بار چه زمانی خودارضائی کردند یا تا آن لحظه چند شریک جنسی داشتند.


چگونه یک مدت طولانی بدون خودارضائی را بگذرانید

در اینجا چند روش که می‌توانید برای کنترل کردن فواصل زمانی بین انزال‌تان آنها را امتحان کنید معرفی می‌شود:

○ چگونه در تختخواب مدت طولانی‌تری جلوی آمدن آبتان را بگیرید
از روش فشار دادن استفاده کنید. درست قبل از رسیدن به ارگاسم به نرمی نقطه‌ی اتصال کلاهک کیر به لوله‌ی کیر، درست زیر لبه‌ی کلاهک کیرتان را {با انگشتانتان} فشار دهید تا جلوی آمدن آبتان را بگیرید.
یک روش دیگر که کمی بیشتر رایج است، توقف در مرز یا لبه‌ی انزال است به این معنی که به محض این که احساس کردید نزدیک است ارضا شوید سکس را متوقف کنید. روش توقف در لبه‌ی یا مرز در گذشته به عنوان یک روش پزشکی برای معالجه‌ی افراد زودانزال استفاده می‌شد. امروزه نیز افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند و به خاطر تاثیرش در روابط جنسی‌شان طرفدارش هستند.

○ چگونه در سایر مواقع کمتر انزال داشته باشید
آیا می‌خواهید به طور کلی انزال کمتری داشته باشید؟
از «تمرینات ورزشی کگل» استفاده کنید. آنها می‌توانند به شما کمک کنند عضلات باسن و اطراف آن را بهتر کنترل کنید تا بتوانید جلوی انزال خود را بگیرید.


برای اسپرم‌هایی که از بدن خارج نمی‌شوند چه اتفاقی می‌افتد؟

این روزها زیاد انزال ندارید؟ نگران نباشید، اسپرم‌هایی که از بدن خارج نمی‌شوند به سادگی دوباره جذب بدن می‌گردند یا زمانی که در خواب هستید از بدن شما خارج می‌شوند. ممکن است فکر کنید رؤیاهای خیس فقط در زمان تینیجری شما اتفاق می‌افتند ولی باید بگوئیم آنها میتوانند در هر دوره از زندگی برایتان اتفاق بی‌افتند. در ضمن انزال تاثیری روی قدرت جنسی، توانایی باروری یا میل جنسی {حشری بودن} ندارد.


نتیجه‌گیری نهایی { آنچه از این مطلب می توان برداشت کرد}

آیا برای مدتی قصد انزال ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد، دوری کردن از انزال برای سلامتی شما ضرری ندارد و بر خلاف آنچه تحقیقات در این زمینه توصیه می‌کنند مدارک بسیار کمی برای اثبات این مطلب که انزال زیاد جلوی ابتلا به سرطان پروستات را می‌گیرد وجود دارد. پس مهم نیست هدفتان از خودداری از انزال چیست، به هر مدت که دلتان می‌خواهد از آن دوری کنید.


منبع

7200 👀
6 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-09-28 12:21:57 +0330 +0330

جالب بود!!

2 ❤️

2020-09-28 12:28:30 +0330 +0330

دوباره مردونه 😂

2 ❤️

2020-09-28 13:19:44 +0330 +0330

واریکوسل ، ورم بیضه و … میتونه از علل ارضا نشدن در مدت زمان طولانی باشه
اگر دقت کنید افرادی که میل جنسیشون کم شده مثل معتاد ها یا بعضی افرادی که خیلی وقت جاهایی مثل زندان بودن ممکنه بعدا بچه دار نشن یا مشکل در ناحیه بیضه پیدا کنند ( مسدود شدن مجرای وابران ) که دلیلش هم همین هست

2 ❤️

2020-09-28 14:21:39 +0330 +0330

خوب

2 ❤️

2020-09-28 14:33:35 +0330 +0330

اسکلت عزیز تشکر از تاپیک های بسیار مفیدت
موفق باشید

1 ❤️

2020-10-15 18:12:09 +0330 +0330

تو اوج جوونی و نادونی وقتی خودارضایی میکردم محکم یا رگ زیرو میگرفتم نپاشه بیرون یا جلوی سوراخ رو با شصتم میگرفتم که بیرون نریزه متاسفانه همین کار باعث شد سرطان بیضه گرفتم دکترها ازم قطع امید کردن ولی خداخواست و خوب شدم ولی ۲۰ ساله زندگیم تحت تاثیر اون بیماری لعنتیه . کاش جایی بود میشد تجربیاتمون رو راحت در اختیار دیگران بزاریم تا اشباهات مارو جوونای آینده تکرار نکن .
تمام جوونیم رفت تمام دوستان دوران تحصیل و کودکیم تمام لذتهای زندگیم
زیباییم
سلامتیم

2 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom