ادیان منقرض شده

روزگاری پیروان ادیان منقرض شده ای که ممکن است نام آن ها را نیز نشنیده باشید بر این دنیا حکم می راندند. آن ها اکنون جای خود را به ادیان دیگری داده اند. به صورت کلی ادیان به زنده و غیرزنده تقسیم می شوند. ادیان زنده ادیانی هستند که ‏اکنون نیز پیروانی دارند. گرچه ممکن است این پیروان از چند ده تا چند صد میلیون باشند اما همین که یک دین پیروانی داشته باشد آن دین زنده است. اما ادیان غیرزنده در جهان کنونی پیروانی ندارند. آن ها دیگر بخشی از تاریخ هستند و منقرض شده اند.

چند مثال از ادیان منقرض شده:

• ادیان مصر قدیم در آفریقا

• ادیان‏ مکزیک و پرو باستان در آمریکا

• ادیان قدیم بابل و آشور متعلق به اقوام فنیقى‏ و اقوام هیتی

• ادیان میترایى و مانى در آسیاى صغیر

• ادیان یونان و روم باستان

• ادیان اقوام سلت و تیوتونى اروپا

اگر دین یهودیت نابود شود، به دنبال آن صهیونیسم و اسرائیل نیز نابود میشوند.

اگر دین اسلام نابود شود، به دنبال آن داعش، القاعده، طالبان و جمهوری اسلامی ایران نیز نابود میشوند.

اگر دین مسیحیت نابود شود، به دنبال آن واتیکان نیز نابود میشود.

به نظر من خطرناک ترین دین حال حاضر دنیا، دین یهودیت است. دلیل خطرناک بودن دین یهودیت، وجود مفهومی به نام برگزیدگی در این دین است. برگزیدگی در دین یهودیت منجر به نژادپرست شدن پیروان دین یهودیت شده است.

نکته مهم: قوم یهود با دین یهود، اشتباه گرفته نشود.

یهودیت = نژادپرستی

مرگ بر نژادپرستی

به نظر من خطر یهودیت به مراتب بیشتر از خطر اسلام، مسیحیت و سایر ادیان هست، پس من از منقرض شدن دین یهودیت، خوشحال میشوم.

شما دوست دارید کدام دین منقرض شود؟

ـــــــــــ

• 3

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• abbbbbcc  
  • عضو از 1397/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 684

• 3284

خداپرستی

...

ـــــــــــ

• 2

• a.Arian  
  • عضو از 1395/3/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 63

• 46

به نظر من همه ماها انسانیم.با هر رنگ و نژادی یا هر...

به نظر من همه ماها انسانیم.با هر رنگ و نژادی یا هر مسلکی.آفریده یک خداییم.نباید نابودی کسی رو در نظر داشته باشیم.اینکه دینی نابودی ادیان دیگر رو بخواد تحریف شده است.فرقه هایی که پیرو ادیان مختلف شکل گرفتن و هر کدوم راه رسم خودشونو دارن،افراط و تفریطیه که ساخته خود بشره.افراد بزگزیده ای که از طرف خدا برای راهنمایی مردم هر دوره ای فرستاده شدن هیچ وقت نیومدن بگن که دین قبلی رو باید از بین برد و پیروانش رو کشت. نباید همه رو به یک چشم دید.همین اسلام هم چندین فرقه داره که بعضیهاش خطرناکن.جان بقیه رو به خطر میندازن.اون مطلب برگزیدگی هم ب نظر من اشاره داره ب ظهور منجی و پیروانی که همراه داره.که شامل یاران نزدیک امام عصره.که اینجا جای بحثش نیست. راه یکی است و آن راه راستی است. با مراجعه ب وجدان و منطق خود میتوان دریافت که انسانیت فرای ادیان میتونه اثر گذار باشه.اگر دین نداری آزاده باش.انسان باش.

ـــــــــــ

• 0

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 324

• 537

یهودیت مثل بقیه ادیان نیست که بتونی بپذیریش و مثلا...

یهودیت مثل بقیه ادیان نیست که بتونی بپذیریش و مثلا یهودی بشی . یهودیت از مادر به ارث میرسه و حتما باید مادرت یهودی باشه تا به عنوان یهودی قبولت کنند . کلا ادیان سامی خیلی به هم شباهت دارند

ـــــــــــ

زین آتش نهفته که در سینه من است/ خورشید شعله ایست که در آسمان گرفت

• 0

• Ζεύς  

• عضو از 1396/6/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 98

• 223

داستان های بچه گانه

داستان های بچه گانه... مثل اینکه بیشتر مردم معتقدن یه موجود عالم و قادر و عادل و مهربان 24 ساعت از بالا داره نگاشون میکنه و مواظبشه :( (dash)

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

کدامیک را ترجیح میدهید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «