انقلاب 57 + عکس

انقلاب 57 ایران برای من معمایی چون خودکشی نهنگ هاست
که گاهی به شکل دسته جمعی و به دلایل نامعلوم اتفاق می افتد

تاریخ هرگز به یاد ندارد که ملتی، اینچنین با شور و شعف خودکشی کنند

والری ژیسکاردستن
*رئیس جمهور فرانسه 1974 - 1981 *

br>

ـــــــــــ

هیچ چیز از هیچکس بعید نیست...

• 16

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

...

...

ـــــــــــ

هیچ چیز از هیچکس بعید نیست...

• 0

• banoo2020  

• عضو از 1398/6/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 474

• 590

مردم انقلاب نکردن مردم حتی نمیدونستن انقلاب...

مردم انقلاب نکردن مردم حتی نمیدونستن انقلاب چیه

شاه میگفت ایران باید به چند کشور اول جهان تبدیل بشه ولی امریکا و انگلیس که از پیشرفت ایران میترسیدن انقلاب رو درست کردن که ایران به عقب برگرده و الان میبینیم که عالی هم جواب داد و ایران نابود شد

ـــــــــــ

• 28

• Adminkhar  
  • عضو از 1398/7/21

• پست‌‌‌ها: ‌ 28

• 28

چون تخم داشتن

به قول پیرمردها میگن ما تخم داشتیم عوض کردیم شما هم تخمش دارین برین عوض کنین :)

ـــــــــــ

• 3

• unest_2  
  • عضو از 1398/6/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 56

• 52

نقل از: banoo2020

نقل از: banoo2020 مردم انقلاب نکردن مردم حتی نمیدونستن انقلاب چیه شاه میگفت ایران باید به چند کشور اول جهان تبدیل بشه ولی امریکا و انگلیس که از پیشرفت ایران میترسیدن انقلاب رو درست کردن که ایران به عقب برگرده و الان میبینیم که عالی هم جواب داد و ایران نابود شد

ولی در نهایت این خود مردم هستن که آینده خودشونو رقم زدن

ـــــــــــ

شنا کردن همه زندگیمه

• 2

• banoo2020  

• عضو از 1398/6/8

• 590

نقل از: unest_2

نقل از: unest_2
نقل از: banoo2020 مردم انقلاب نکردن مردم حتی نمیدونستن انقلاب چیه شاه میگفت ایران باید به چند کشور اول جهان تبدیل بشه ولی امریکا و انگلیس که از پیشرفت ایران میترسیدن انقلاب رو درست کردن که ایران به عقب برگرده و الان میبینیم که عالی هم جواب داد و ایران نابود شد

ولی در نهایت این خود مردم هستن که آینده خودشونو رقم زدن

خود مردم نه

جهل و نادانی و ناآگاهی و ... مردم

ـــــــــــ

• 1

تلاش بي فايده ...

من يه سوال دارم از محضر دوستان، وجدانن فکر ميکنيد که مثلا اگه يه فلان فلان شده ديگه ايي بجاي اين دوستان مي بود،‌چه گلي به سر ما مي زد؟ مطمئن باشيد در هر سيستم و دولتي، تبعيض، فساد و ... ناهنجاريهاي ديگه وجود داره ... نميخوام نظام فعلي رو تاييد کنم يا رد کنم .. ولي شما کشورهاي مختلف رو ببينيد بغير از چند تا کشور خاص مثل سوئيس و امثال اينها، کدوم کشور سر آرامش داشته و مردمش از بي عدالتي و تبعيض و ... شکايت نکردن و روزي نبود که اخبار از اعتصاب کارکنان فلان شرکت و فلان سازمان چيزي نگفته باشن .. حتي اون کشورهاي سرمايه دار و درجه يک دنيا ... يه مقدار واقع بين باشيم و سعي کنيم در هر وضعيتي بتونيم شرايط خوبي براي يه زندگي خوب بوجود بياريم ..

ـــــــــــ

• 3

خب ... بعدش؟

نقل از: مشاورشاه
نقل از: VitoDonCorleone من يه سوال دارم از محضر دوستان، وجدانن فکر ميکنيد که مثلا اگه يه فلان فلان شده ديگه ايي بجاي اين دوستان مي بود،‌چه گلي به سر ما مي زد؟ مطمئن باشيد در هر سيستم و دولتي، تبعيض، فساد و ... ناهنجاريهاي ديگه وجود داره ... نميخوام نظام فعلي رو تاييد کنم يا رد کنم .. ولي شما کشورهاي مختلف رو ببينيد بغير از چند تا کشور خاص مثل سوئيس و امثال اينها، کدوم کشور سر آرامش داشته و مردمش از بي عدالتي و تبعيض و ... شکايت نکردن و روزي نبود که اخبار از اعتصاب کارکنان فلان شرکت و فلان سازمان چيزي نگفته باشن .. حتي اون کشورهاي سرمايه دار و درجه يک دنيا ... يه مقدار واقع بين باشيم و سعي کنيم در هر وضعيتي بتونيم شرايط خوبي براي يه زندگي خوب بوجود بياريم ..
**... نميخوام نظام فعلي رو تاييد کنم يا رد کنم .. ولي شما کشورهاي مختلف رو ببينيد بغير از چند تا کشور خاص مثل سوئيس و امثال اينها، کدوم کشور سر آرامش داشته**

خب ... بعدش؟

ـــــــــــ

• 0

من نميگم که به هر وضعيتي عادت کنيم ...

نقل از: Balebesorakhiha
نقل از: VitoDonCorleone من يه سوال دارم از محضر دوستان، وجدانن فکر ميکنيد که مثلا اگه يه فلان فلان شده ديگه ايي بجاي اين دوستان مي بود،‌چه گلي به سر ما مي زد؟ مطمئن باشيد در هر سيستم و دولتي، تبعيض، فساد و ... ناهنجاريهاي ديگه وجود داره ... نميخوام نظام فعلي رو تاييد کنم يا رد کنم .. ولي شما کشورهاي مختلف رو ببينيد بغير از چند تا کشور خاص مثل سوئيس و امثال اينها، کدوم کشور سر آرامش داشته و مردمش از بي عدالتي و تبعيض و ... شکايت نکردن و روزي نبود که اخبار از اعتصاب کارکنان فلان شرکت و فلان سازمان چيزي نگفته باشن .. حتي اون کشورهاي سرمايه دار و درجه يک دنيا ... يه مقدار واقع بين باشيم و سعي کنيم در هر وضعيتي بتونيم شرايط خوبي براي يه زندگي خوب بوجود بياريم ..
در واقع تمدن بشری نتیجه همین اعتراضات و مخالفت هاست. وگرنه سردر برف کردن فضیلتی به بشریت اضافه نکرده و نمیکند. درست است که سیستم فاشیستی هر کشوری به مقابله با منافع عوام برمیخزد اما باید درنظر داشت همین زندگی خوبی که اشاره کردید با مبارزه بدست میآید نه با امید و آرزو یا اینکه خودمان را به هر سیستمی وفق بدهیم. هر حکومتی (به تعریف دیگر ابزار زور سرمایه دار و کارخانه دار) در تلاش دائمی برای کم کردن روزانه دستمزد مردمش هست و اگر میبینید که امروزه نان بخور نمیری در سفره مردم هست تلاش و مبارزه مردمی بوده که جان خودشان را فدا کرده اند و ستم ها دیده اند. کارخانجات نساجی انگلیس در نظر بگیرید. تا قبل از مبارزات مردمی علیه سرمایه داری دستمزدی که به کارگران میداد به اندازه خوراک یک وعده بیشتر نبوده و تمامی اعضا خانواده کودک و سالخورده مجبور به کارگردن بوده اند. اما پس از مبارزات، دستاوردهایی مثل بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، مرخصی، اضافه حقوق و... داشته است. بنابراین این گل خود آدم باید به سر خودش بزنه نه اینکه منتظر منجی باشه.

من نميگم که به هر وضعيتي عادت کنيم، سر در برف کنيم و بي تفاوت باشيم .. که اين سرآغاز مرگ اون ملت و جامعه است .. ولي من ميگم که تصورشو بکنيد که يه مدت مثلا چند ساله مخالفت و سرکوب و رويدادهايي مشابه آنچه که در انقلاب 57 و سالهاي قبل از اون اتفاق افتاده، رو پشت سر بگذرونيم .. يه عده کشته بشن و تمامي ناملايمات ديگه ايي که در هر انقلابي وجود داره .. بعدش چي؟ بعد از اون يه قدرتي سرکار مياد که بعد از مدت کوتاهي همين آش و همين کاسه رو تعبير خواهد کرد ... تاريخ معاصر کشورمون و البته چند کشوري که انقلاب و تحولات مشابه داشتن رو مرور کنيد ... به اين نتيجه خواهيد رسيد ..

ـــــــــــ

• 0

• banoo2020  

• عضو از 1398/6/8

• 590

نقل از: VitoDonCorleone

باز یه ساندیس خور

شما همه کشورای دنیارو رفتی دیدی ؟

جالبه چرا ما حتی تو اخبار این چیزارو نمیبینیم !

اره ایران گلو بلبله فقط نمیدونم چرا مردمش تو سطل زباله به دنبال غذا میگردن

برو یه نگاه به نروژ بنداز یه نگاه به ایران هر 2 نفت دارن اون کجا و ما کجا ....

راستی از این به بعد ساندیساتو بشور بخور توهم نزنی

ـــــــــــ

• 0

کجاي حرف من توهين و ناسزا بود ؟

باز یه ساندیس خور شما همه کشورای دنیارو رفتی دیدی ؟ جالبه چرا ما حتی تو اخبار این چیزارو نمیبینیم ! اره ایران گلو بلبله فقط نمیدونم چرا مردمش تو سطل زباله به دنبال غذا میگردن برو یه نگاه به نروژ بنداز یه نگاه به ایران هر 2 نفت دارن اون کجا و ما کجا .... راستی از این به بعد ساندیساتو بشور بخور توهم نزنی

کسي از نروژ و پيشرفت و زندگي متمدن حرف ميزنه که تو کلامش رعايت ادب و احترام و شعور رو داشته باشه .. نه اينکه به هر دليلي بخواد عقده هاي دروني ش رو بيان کنه .. کجاي حرف من توهين و ناسزا بود خانوم متمدن اورپا سفرکرده ...؟

ـــــــــــ

• 0

• sirparham78  

• عضو از 1396/2/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 58

• 40

دقیقا

ـــــــــــ

بیاین تلاش کنیم آدم باشیم

• 1

• banoo2020  

• عضو از 1398/6/8

• 590

باز یه ساندیس خور شما همه کشورای دنیارو رفتی دیدی ؟ جالبه چرا ما حتی تو اخبار این چیزارو نمیبینیم ! اره ایران گلو بلبله فقط نمیدونم چرا مردمش تو سطل زباله به دنبال غذا میگردن برو یه نگاه به نروژ بنداز یه نگاه به ایران هر 2 نفت دارن اون کجا و ما کجا .... راستی از این به بعد ساندیساتو بشور بخور توهم نزنی

کسي از نروژ و پيشرفت و زندگي متمدن حرف ميزنه که تو کلامش رعايت ادب و احترام و شعور رو داشته باشه .. نه اينکه به هر دليلي بخواد عقده هاي دروني ش رو بيان کنه .. کجاي حرف من توهين و ناسزا بود خانوم متمدن اورپا سفرکرده ...؟

بد دهن باشی بهتر از اینه که مثل تو ناموستو بفروشی به 2 تا بسیجی به خاطر یه استخون که میندازن جلوت تا نابودی کشور و مردمتو نبینی و انکار کنی

ـــــــــــ

• 2

• Mehri1375s  

• عضو از 1398/5/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 163

• 184

خودکشی دسته جمعی نبود موجی بود که درست شکل گرفته...

خودکشی دسته جمعی نبود موجی بود که درست شکل گرفته بود و تا جاهایی داشت درست پیش میرفت عده ای سوار شدن و از مسیر خارج شد.شد سونامی

ـــــــــــ

• 1

با عرض پوزش از دوستان که مجبور شدم همچين متني بزارم ...

بد دهن باشی بهتر از اینه که مثل تو ناموستو بفروشی به 2 تا بسیجی به خاطر یه استخون که میندازن جلوت تا نابودی کشور و مردمتو نبینی و انکار کنی

هر چند جواب دادن به آدم بي وجودي مثل تو، شکستن خود منه، ولي فقط اينو بگم که يه دليل وجود داره که چرا بعد از 40 سال هيچ اتفاقي نمي افته،‌ و نظام تکون نميخوره، دليلش هم اينه که آدماي بي هويت، بي اراده و بي شرفي مثل تو داعيه تغيير و انقلاب رو دارن ... با احترام و پوزش مجدد از ساير دوستان حاضر در تاپيک.

ـــــــــــ

• 0

• Hardcoreman  
  • عضو از 1398/6/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 233

• 348

من شنیدم ساخت اولین حوضه ی علمیه کار انگلیس بوده و...

من شنیدم ساخت اولین حوضه ی علمیه کار انگلیس بوده و این نشون دهنده ی اینه که آخوندا وسیله ی جلوگیری از رشد ایرانن

ـــــــــــ

تو هم که هر دفعه که ما رو می بینی پریودی

• 0

• ronin555  

• عضو از 1396/5/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 116

• 311

داداش چرا دوس داری داغ مارو تازه کنی؛تازه داشت...

داداش چرا دوس داری داغ مارو تازه کنی؛تازه داشت یکمی بیخیال میشدیم؛ اینجا جاش نیست؛همونطوری که تو پست قبلیت به بقیه میگه نکنن؛ توهم بیخیال شو.میدونم نیتت خوبه

ـــــــــــ

از دروغ متنفرم؛از دروغگو بیزار.. (rose)

• 0

• Hana95  

• عضو از 1398/5/14

• پست‌‌‌ها: ‌ 452

• 690

اگر دلشون خوش بود انقلاب به این بزرگی شکل نمیگرفت..

اما زهی خیال باطل که ژن ایرانی جماعت چه پهلوی چه قاجار چه اسلامی خونه خراب کنه !الانم کاری نمیکنن چون ذات رو پذیرفتن..الان راحت فحاشی به اعتقادات تواین سایت صورت میگیره و رعایت حق هم وطنی نمیشه :)چجوری ادعا کنم من اگه دست به کار شم این گرگ های اماده خونه زندگیمو ندرن:)

ـــــــــــ

گاهی اتفاق‌هایی تو دنیا می‌افته... که عجیبه خدا اجازه میده اتفاق بیفته!

• 0

• kojdeh1  

• عضو از 1398/7/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 76

• 36

عجب

نقل از: Adminkhar به قول پیرمردها میگن ما تخم داشتیم عوض کردیم شما هم تخمش دارین برین عوض کنین :)

خریت نه تنها علف خوردن است

مردم توی انقلابها هیچ کاره اند

لطفا و لطفا و لطفا کتاب کم حجم دهکده حیوانات نوشته جرج اوورل رو بخونید

چند بار بخونید

ـــــــــــ

در جستجوی کسی که دوستی خالص و اعتماد و حیثیت و رازداری براش اهمیت داره

maxim121@

• 0

• sokakey2  

• عضو از 1398/3/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 44

• 72

دقیقا

واقعا هم واقعیت اینه (dash)

ـــــــــــ

فقط لذت اونم از نوع جنسیش

• 1

جمله واسم آشناس فقط

تاریخ امقلاب ۱۹۷۹ چطر میشه این جمله ۱۹۷۵ گفاته شده یاشه؟ البته میگم جمله آشناس و باید درست باشه فقط تاریخو دقت کن برادر. در کل چه نقش انگلیس و آمریکا و چه مردم خودمون کردیم که لعنت بر خودمون باد.

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

نظرتون در مورد سکس توی فضای باز چیه؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «