انواع قرص های تاخیری مقدار استفاده و موارد منعبیماری جنسی برای هر کسی ممکن است اتفاق بیافتد. برای درمان بیماری‌های جنسی روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ یکی از مهم‌ترین اختلالات جنسی به ویژه در آقایان زود انزالی است.


فردی که دچار زود انزالی یا زود ارضایی است بلافاصله پس از دخول ارضا می‌شود و منی از بدنش خارج می‌شود و نمی‌تواند نیاز‌های جنسی همسرش را برآورده کند. ممکن است این مشکل به صورت دائم و یا موقت باشد باشد.


زود انزالی سردی در روابط و نارضایتی جنسی را باعث می‌شود و در نهایت ممکن است منجر به فروپاشی نظام خانواده شود. اما خوشبختانه امروزه محصولات زیادی برای درمان مقطعی و دائم این مشکل به بازار آمده است. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از تکنیک‌های ذهنی و جسمی نیز برای درمان انزال زودرس بسیار حائز اهمیت است.


عوامل زیادی بر زود ارضایی تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل زود انزالی را می‌توان با ترکیبی از درمان‌های ذهنی، دارویی و تکنیک‌های خاص جنسی درمان کرد که در ادامه به معرفی داروی‌های موثر بر درمان انزال زودرس پرداخته‌ایم.


مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین


این نوع دارو‌ها یکی از انواع قرص‌های تاخیری بوده که از آن‌ها برای افزایش طول رابطه جنسی و درمان زود انزالی استفاده می‌شود. تاثیرات جانبی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین یک از موارد تاثیرگذار بوده و هنگام انتخاب آن‌ها به عنوان داروی تاخیری باید به این تاثیرات جانبی توجه نمود.


این تاثیرات جانبی شامل عوارض روانی و عصبی، واکنش‌های پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، نوسان در وزن بدن، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی بجز انزال زودرس همچون کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ می‌باشند. از دارو‌های مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین می‌توان به: پاروکستین (paroxetine)، سرترالین (Zoloft)، سیتالوپرام (Celexa) و فلوکستین (Fluoxetine) اشاره داشت.


دارو‌های نام برده شده از انواع قدرتمند دارو‌های SSRI بوده که می‌شود از آن برای درمان زود انزالی استفاده نمود. احتمالا بهبود حاصل از این قرص‌های تاخیری تا ۳ هفته بعد از شروع مصرف خود را نشان ندهد. اگر این قرص تاخیری تا شش هفته تاثیر خود بر زود انزالی را نشان نداد و یا تاثیرات جانبی آن مشکل ساز شد، باید با دارویی دیگر جایگزین شود.


ویاگرا (سیلدنافیل)


سیلدنافیل با نام‌های تجاری ویاگرا و ارکتو یکی دیگر از دارو‌های درمان ناتوانی جنسی در مردان است که به صورت خوراکی مصرف می‌شود. مقدار مصرف معمول آن ۵۰ میلی گرم و یک ساعت پیش از رابطه جنسی است.


ویاگرا بیشتر از یکبار در روز نباید مصرف شود. این دارو متعلق به خانواده دارو‌های بازدارنده فسفودی استراز-۵ است و با افزایش جریان خون در آلت تناسلی، به درمان اختلال نعوظ می‌پردازد.


قرص‌های سیلدنافیل که در مقادیر ۵۰، ۲۵ و ۱۰۰ میلی گرمی بوده و ماکزیمم دوز روزانه ۱۰۰ میلی گرم بوده و بهتر است از مقادیر ۲۵ شروع شود و در صورت عدم پاسخ دهی مناسب مقدار مصرف افزایش یابد. هرگونه اختلال غیر معمولی، چون تاری دید و سیانوپسیا (تغییر رنگ در دید و دیدن اشیا به رنگ آبی) و اختلالات شنوایی بوده نیاز به قطع مصرف و مراجعه فوری به پزشک دارد.


تادافیل (سیالیس)


قرص‌های سیالیس عملکردی مشابه ویاگرا دارد، اما بسیار قوی‌تر از ویاگرا بوده و ماده تأثیر گذار اصلی آن تادالافیل می‌باشد که موجب نعوظ (سفت و راست شدن) آلت می‌شود و تا حدودی در تأخیر در انزال نیز تأثیر گذار می‌باشد.


معمولاً سیالیس را بصورت یک قرص در زمان مورد نیاز مصرف می‌کنند، این زمان می‌تواند از ۳۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه قبل از تصمیم به مقاربت و نزدیکی مصرف شود. (توصیه می‌شود جهت جذب بهتر اثرات دارو، یک لیوان آب خنک بنوشید)


کپسول اگزوتیک پلاس مارنیز


کپسول‌های تقویت جنسی اگزوتیک پلاس مارنیز (Marnys Exotique Plus Capsulas) شامل ترکیبات گیاهی: جینسینگ کره‌ای (Panax Ginseng) که یک تونیک و آداپتوژن گیاهی است و در ارتقاء عملکرد قوای جنسی مؤثر می‌باشد، گوارانا (Guarana) جهت رفع خستگی و افزایش توان و تحریک پذیری جنسی، گیاه Eleuterococcus جهت قدرت مقابله با استرس و خستگی و موثر در حفظ سلامت جنسی و افزایش میل جنسی، ماده بسیار مغذی Royal jelly که غذای ویژه ملکه زنبور عسل می‌باشد و یک انرژی طبیعی با اثرات شگفت انگیز است و اسید آمینه تورین جهت ارضاء روانی و تحریک پذیری جنسی می‌باشد. این داروی تاخیری باید روزانه ۱ تا ۲ کپسول قبل از غذا میل شود.


کینگ دول


قرص تاخیری فوری کینگ دول با ترکیبات نیمه گیاهی حاوی ۱۰۰ میلی گرم سیلدنافیل و ۱۰۰ میلی گرم ترامادول میباشد. این قرص ترکیبی از دو داروی ذکر شده میباشد و برای درمان زود انزالی مردان و افزایش لذت در رابطه زناشویی کاربرد دارد.


کینگ دول ساخت شرکت وگادول میباشد و محصولی ارتقا یافته از وگادول و واکادول میباشد. این دارو کمی قویتر از دو قرص قبلی این شرکت میباشد و ماندگاری طولانی تر و اثر بخشی سریعتری دارد.


پاروکستین


داروی پاروکستین علاوه بر درمان افسردگی، در درمان زود انزالی هم به کار می رود. این دارو باعث افزایش آرامش در فرد می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد شد، باید داروی دیگری تجویز شود.


عوارض پاروکستین: تهوع، افزایش یا کاهش وزن، سردرد، خشکی دهان، افزایش تعریق، یبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب‌آلودگی، کاهش اشتها و گیجی از عوارض این قرص می‌باشد.


قطع ناگهانی پاروکستین می‌ تواند باعث ایجاد سندرومی شود که با علائمی مانند گیجی، ضعف، تهوع، سردرد، افسردگی، اضطراب، بی‌ خوابی، تمرکز ضعیف، علائم تنفسی فوقانی، پارستزی و علائم مشابه میگرن همراه شود.


سرترالین 


سرترالین یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی است که به عنوان قرص تاخیری هم استفاده می شود. اگر بهبودی در زودانزالی با مصرف این قرص در بازه زمانی 6-3 هفته حاصل نشد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.


عوارض سرترالین: کاهش تمایلات جنسی، تاخیر در انزال، خونریزی‌های غیرطبیعی (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگی و پرش ناگهانی عضلات، تب، سرگیجه، خشکی دهان، افزایش احساس تشنگی، خستگی، تغییرات ناگهانی در خلق، تپش قلب، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگی و ناراحتی معده.


سیتالوپرام


سیتالوپرام از داروهایی ست که در درمان اختلالات خلقی و اضطرابی به کار گرفته می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاضل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود.


عوارض سیتالوپرام: اسهال، یبوست، خشکی دهان، احتباس ادرار، بی خوابی، اختلالات جنسی، تهوع، تاری دید، اختلال ادراک، اشکال در تنفس، تکرر ادرار، یبوست، کاهش فشار خون، آبریزش بینی، تعریق زیاد، لرزش، کاهش اشتها، تغییر در توانایی های جنسی، بزرگ شدن مردمک.


قرص تاخیری فلوکستین


فلوکستین داروی دیگری است که در درمان افسردگی و زود انزالی تجویز می شود. اگر مصرف این قرص ها در بازه زمانی 6-3 هفته بهبودی در زود انزالی حاصل نکرد یا عوارض جانبی قرص زیاد باشد باید داروی دیگری تجویز شود. این دارو بهتر است صبح ها مصرف شود در غیر این صورت ممکن است خواب فرد مختل شود.


عوارض فلوکستین: اضطراب، خشکی دهان، بی خوابی و لرزش، حالت تهوع، عصبانیت، تعریق، خواب آلودگی ، عوارض پوستی، رویاهای غیر معمول.


قرص تاخیری داپوکستین


داپوکستین نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) است که به صورت اختصاصی برای درمان زود انزالی استفاده می شود. این دارو برای مردان در دامنه سنی 18 تا 64 سال استفاده می شود. جنبه منفی این داروها این است که فرد باید به صورت روزانه آن را مصرف کند تا به نتیجه برسد. این دارو زمان انزال را افزایش داده و کنترل فرد بر انزال بیشتر می شود.


عوارض داپوکستین: تغییرات خلق، ضعف و خستگی، تعریق بیش از حد، اسهال، یبوست، سرگیجه، تاری دید، سو هاضمه، نفخ معده، احساس لرزش، کابوس شبانه


داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای


داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای علاوه بر درمان افسردگی در درمان زود انزالی هم استفاده می شود. کلومی پرامین ازجمله داروهایی است که برای این منظور به کار برده می شود که اثر مهاری قوی تری بر بازجذب سروتونین دارد.


عوارض SSRI: خشکی دهان، افزایش وزن و اشتها، تاری دید، افت فشار وضعیتی، آریتمی قلبی و تشنج، مشکلات گوارشی


قرص تاخیری وگادول


وگادول دارویی نیمه گیاهی و ترکیبی است و زود انزالی را به تاخیر می اندازد و از ترکیب ترامادول با سیلدنافیل تهیه می شود. این دارو در دسته مواد مخدر قرار می گیرد چون در دراز مدت باعث ایجاد وابستگی می شود. معمولا به صورت غیر مجاز فروخته می شود. در هیچ داروخانه ای به فروش نمی رسد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این دارو در هند ساخته می شود و به صورت اینترنتی به فروش می رسد.


عوارض وگادول: سکته قلبی ناگهانی، سکته مغزی، از دست رفتن بینایی و شنوایی، افزایش فشار چشم و سو هاضمه.


آیا همه قرص های تاخیری در درمان انزال زودرس موثر است؟


سیلدنافیل، وادنافیل و تادالافیل داروهایی هستند که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شوند. این داروها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده اند. گرچه این داروها انزال را به تاخیر نمی اندازند ولی به فرد کمک می کنند تا بعد از انزال زودرس در فاصله یک ربع تا نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ را داشته باشند و در بار دوم انزال با تاخیر بیشتری انجام می شود. در واقع به نعوظ دوباره بعد از انزال کمک می کند. در این شرایط شاید شریک جنسی رضایت بیشتری داشته باشد.


عوارض مهار کننده های فسفودی استراز نوع 5: سرگیجه، سر درد، دید ناواضح، اسهال، عوارض پوستی، عفونت دستگاه ادراری، افت شدید فشار خون، آریتمی بطنی، سکته مغزی، افزایش فشار داخل چشم.


قرص تاخیری گیاهی کیمیاگر


کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر یک محصول گیاهی است که براساس طب سنتی تهیه شده است و با کم کردن حساسیت اندام تناسلی در درمان انزال زودرس می توان بهره گرفت.


عوارض جانبی: یبوست، دل درد، انقباضات شکمی


قرص تاخیری گیاهی آفرودیت


قرص آفرودیت از گیاهان خشک میوه خارخاسک، زنجبیل، زعفران، دارچین تهیه می شود. در درمان ناتوانی های جنسی، افزایش تمایلات جنسی و درمان زودانزالی استفاده می شود.


موارد منع مصرف:  مصرف دارو در بیماران با مشکلات قلبی، بیماران مبتلا به کمبود فشار خون و بیمارانی که به اسانس های گیاهی حساسیت دارند باید با احتیاط انجام شود.


درمان زودانزالی با استفاده از داروهای موضعی


کرم‌ها و داروهای بی‌حس کننده یکی از کم خطرترین داروهایی هستند که برای درمان زود انزالی استفاده می شود. این کرم های موضعی باعث کاهش حساسیت و تحریک پذیری آلت می شوند که نتیجتا به تاخیر در انزال کمک می کنند. این داروها عوارض جانبی کمی به دنبال دارند از جمله این داروها می توان به لیدوکائین و پریلوکائین اشاره کرد. که به صورت اسپری یا کرم می باشد. این دارو ها با بی حس کردن ناحیه تحریک پذیر در آلت، از زود انزالی جلوگیری می کند و ممکن است از لذت جنسی کم کند. در واقع اثر درمانی خود را با تحریک کردن عصب ها یا روان ایفا نمی کند.


عوارض کلی ناشی از مصرف قرص‌های تاخیری


سردرد


سردرد یکی از شایع‌ترین عوارض استفاده از این داروهاست. تغییر ناگهانی در جریان خون ناشی از افزایش مقدار نیتریک اکسید، موجب سردرد می‌شود.


این عارضه در تمام قرص‌های تاخیری و دارو‌های ناتوانی جنسی دیده می‌شود و تغییر دارو، فایده‌ای ندارد. بهتر است درباره این مشکل با پزشک تان مشورت کنید.


بدن درد


برخی از افراد پس از مصرف این داروها، دچار درد در تمام ماهیچه‌های بدن شان می‌شوند.


برخی از افراد هم ازکمردرد شکایت می‌کنند. با نظر پزشک تان می‌توانید داروی تان را عوض کنید.


مشکلات گوارشی


دارو‌های مربوط به درمان ناتوانی جنسی ممکن است دستگاه گوارش را دچار مشکل کنند که رایج‌ترین آن‌ها هم سوء هاضمه و اسهال است.


البته برای کم کردن این عارضه، بهتر است رژیم غذایی تان را تغییر دهید. به جای نوشیدنی‌های کافئین دار یا آب میوه، آب معمولی بنوشید. اگر تغییر رژیم غذایی فایده نداشت، با پزشک مشورت کنید.


سرگیجه


افزایش در نیتریک اکسید برخی از مردان را به سرگیجه مبتلا می‌کند. البته این نوع سرگیجه ملایم است.


اما سرگیجه، هنگام فعالیت‌های روزانه، عذاب آور است. در موارد نادر هم سرگیجه چنان شدید می‌شود که فرد، از حال می‌رود.


این وضعیت خطرناک است و باید به آن توجه و فورا به پزشک مراجعه شود. حتی اگر کمی هم سرگیجه دارید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.


تغییر در بینایی


دارو‌های درمان ناتوانی جنسی، ممکن است روی دید شما تاثیر منفی بگذارند.


برخی از این دارو‌ها می‌توانند موقتا دید فرد را تغییر داده و حتی او را دچار تاری دید کنند.


از دست دادن بینایی و یا تغییری که موقتی نیست، مشکلی جدی است و بلافاصله باید به پزشک مراجعه کرد.


سرخ شدن


گاهی اوقات هنگام مصرف این داروها، پوست فرد به شدت قرمز می‌شودکه البته موقتی است.


بیشتر پوست صورت و به ندرت قسمت‌های دیگر بدن سرخ می‌شود.


گاهی اوقات هم پوست صورت دچار لک می‌شود یا در موارد شدیدتر جوش می‌زند.


سرخ شدن و جوش زدن فقط می‌تواند اثر بدی روی ظاهر فرد بگذارد، اما خطر سلامتی جدی به دنبال ندارد.


با مصرف غذا‌های داغ و یا تند، نوشیدنی‌های الکلی و یا بودن در هوای گرم، این سرخ شدن‌ها بیشتر هم می‌شود.


گرفتگی و یا آبریزش بینی


گرفتگی و یا آبریزش بینی یکی از عوارض رایج مصرف این داروهاست.


اما بیشتر اوقات خود به خود برطرف می‌شوند. اگر این عوارض بادوام بودند، حتما با پزشک مشورت کنید.


تشخیص عوارض شدید و نادر


اگرچه این دارو‌ها با عوارضی که به آن‌ها اشاره شد، همراه هستند. اما گاهی اوقات عوارضی مشاهده می‌شود که پیش از آن دیده نشده بوده است.


این عوارض می‌توانند به شدت خطرناک باشند. عوارضی مانند:


پریاپیسم (یا نعوظ مانا که بیش از ۴ ساعت طول کشیده و بسیار دردناک است.)


تغییر ناگهانی در شنوایی


ازدست دادن بینایی


به محض مشاهده هریک از موارد فوق باید به پزشک مراجعه کرد.
 


ـــــــــــ

دلگیرم و دلتنگم و دل سرد و دل آشوب


فرمانده ی شرمنده ی یک لشکر مغلوب


  • 2

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو

نظرسنجی

سرعت و کیفیت اینترنت در منطقه شما چگونه است؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «