اهمیت چهارشنبه سوری برای فرزندان سرزمین عاریا

• strong_boy  

• عضو از
    1397/8/1

• پست‌ها: 357

• 919

یکی از رسوم سودمند و بسیار پر فایده ایرانیان چهارشنبه سوری است. به این شکل که در این شبه فرخنده اگر شما چند بسته کپسولی، یک دو جین اکلیل سرنح، آتشی به وسعت نصف زمین استادیوم آزادیو ... را استفاده نکنید عاریای نیستید. حکومت هم که مانند تمامی مراسمی که مربوط به ایرانیان است تلاش میکند که این مراسم را کمرنگ کند. خود شما اگر فکر میکنید که این مراسم زیانبار و بی فایده است از دو حالت خارج نیست یا ساندیس خور هستید و یا اینکه اصولاً توجیه نشده اید من اینجا هستم که شما را توجییه کنم.>

برای دانستن فلسفه چهارشنبه سوری کافی است که در این ایام سری به کانال ها و صفحات نزدیک به وطن پرستان واقعی بزنید. به عنوان مثال>

کانال تلگرام آتئیست های اهورایی پسند: کوروش کبیر بود که اولین بار از روی آتش پرید و یحتمل در این شب به هر ایرانی یک بسته کپسولی هدیه میداده است و اصلا تو منشور کوروش جان این مطلب اومده که متاسفانه رو همون تیکه شکسته بوده است بروید و منفجر کنید سیاهچاله و بیگ بنگ پشت و پناهتان...>

کانال تلگرامی ضد اعراب و تازیان: فلسفه به وجود آمدن چهارشنبه سوری این است که روج فرهنگ کثیف اعراب را ک در طول یک سال به صورت آنال سکس به ما فرو کرده اند بسوزانیم.
کانال آمد نیوز: چهار شنبه سوری آخرین فرصت برای رژیم چنج است...>

سلطنت طلبان آزادیخواه: چی بودیم و چی شدیم اصلا میدانستید در زمان یفلوی دوم هر ایرانیی قدرت خرید چند موشک را در این شب داشت و حالا پدران زیادی هستند که قدرت خرید حتی یک نارنجک دستی را هم برای فرزندشان ندارند و .>

تعداد فلسفه های موجود در مورد این شب زیاد است عده کثیری هم میگویند که در چهارشنبه سوری باید به آتشی کوچک و قاشق زنی بسنده کرد که یحتمل این افراد قصدشان کمرنگ کردن این شب عزیز به وسیله کاهش هیجان آن است...>

ما مراسمات مختلفی در طول سال داریم که بعضا انتقادات به جایی در مورد آنها میشود که تا حدودی انسان را به رشد شعور در این مردمان امیدوار میکند. مثلا در مورد مراسم محرم و دستجات سینه زنی گفته میشود که صدای طبل و سنج باعث بر هم خوردن آرامش سالمندان و بیماران میشود یا اینکه هزینه مراسم اربعین مثلا میتوانست صرف ساخت ساز برای زلزله زدگان کرمانشاه یا دیگر کارهایی از این دست شود. این دست اعتراضات معمولا نسبت به مراسم مذهبی وجود دارد که تا حد زیادی درست و امیدوارکننده است اما اکثر همین اعتراض کنندگان در شب چهارشنبه سوری لال شده و هیچ صدایی نمیشنوید که صدای این بمب های دستی میتواند ما تحت بیماران بیچاره را پاره کنه یا زنان حامله را بترسان یا .... کسی در این شب نمیگویید که خرجی که برای این مراسم میشود میتوانست چند انسان گرسنه را سیر کند ... >

این است که امید آدم برای افزایش شعور این جماعت به عقبه الاغ فرو میرود و به این نتیجه میرسد که اعتراضات قبلی هم از سر شعور نبوده و تنها سلیقه ی برخورد شده است>

کاش میشد چند اکلیل سرنج مشتی در ما تحت این جماعت آفتاب پرست منفجر کرد. آسیب های که در این شب به شرکت کنندگان وارد میشد بی شباهت به مراسم قمه زنی در محرم نیست با این تفاوت که قمه زنان تنها سرشان زخم میشود اما در این شب اگر سری به بیمارستانها بزنید از کودک تا بزرگ افراد زیادی را مییبینید که آش و لاش روی تخت افتاده اند. یکی چشمهایش کور شده یکی دستهایش باید قطع شود و یکی کونش در اثر انفجار مسطح شده است. اما تمامی این تلافات الزامی است و هر کس برای زنده نگه داشتن این مراسم اهورایی آسیب بیشتری ببیند نزد اهورا جان مقرب تر است...

اخطار: عکس تزئینی است خودتان را پاره نکنید
استرانگ بوی

ـــــــــــ

• 10

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• Mr_Meeehdi  

• عضو از 1397/4/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 504

• 510

تکبیر

تکبیر

ـــــــــــ

اگر خانومی از قم هست بیاد کار مهمی باهاش دارم ایدیمه ایدیمهqomboy

• 1

• mina-fire  

• عضو از 1397/12/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 40

• 98

باحال بود این چییزارو چطور به هم ربط میدی من...

باحال بود این چییزارو چطور به هم ربط میدی من چهارشنبه سوری دوس

ـــــــــــ

• 1

• Maryamreza2018  

• عضو از 1397/3/21

• پست‌‌‌ها: ‌ 325

• 346

چرا اونایی که با آریایی بودن ریشه ایرانیا مشکل...

چرا اونایی که با آریایی بودن ریشه ایرانیا مشکل دارن آریایی رو عاریایی مینویسن یعنی از نظر اینا حروف الفبای عربی ارزشش کمتر از فارسیه مثلا اگه آریا رو عاریا بنویسن ارزشش کمتر میشه؟یا بهش توهین میشه

ـــــــــــ

به ریسکش نمی ارزه

• 1

• sasanalavi  

• عضو از 1396/11/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 134

• 122

عاریا؟

بابا این بنده خدا از این چیزها هیچی نمیفهمه. از رو توهم این جملات و از جایی کپی کرده به همین علت آریا شده عاریا

ـــــــــــ

• 0

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 357

• 919

نقل از: Mr_Meeehdi

نقل از: Mr_Meeehdi تکبیر

نصر من الله و فتح القریب

ـــــــــــ

• 1

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: mina-fire

نقل از: mina-fire باحال بود این چییزارو چطور به هم ربط میدی من چهارشنبه سوری دوس

ممنون عزیز از نظر من نه تنها رسم بی فایده ای بلکه کلی هم مخربه

ـــــــــــ

• 0

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: Maryamreza2018

نقل از: Maryamreza2018 چرا اونایی که با آریایی بودن ریشه ایرانیا مشکل دارن آریایی رو عاریایی مینویسن یعنی از نظر اینا حروف الفبای عربی ارزشش کمتر از فارسیه مثلا اگه آریا رو عاریا بنویسن ارزشش کمتر میشه؟یا بهش توهین میشه

من با ریشه ایرانیا مشکل ندارم اما خب با نژاد گرایی و اهمیت بیش از حد دادن به نژاد شدیداض مشکل دارم حالا هر نژادی که میخواد باشه اینکه تو اکثر نوشته هام آریایی رو عاریایی مینویسم هدف یه نوع شوخی با این کلمس همین حالا بقیه ممکنه قصد دیگه ای از این کار داشته باشن

ـــــــــــ

• 2

• kirkhar112  

• عضو از 1397/10/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 21

• 13

نه داداش این چه حرفیه میزنی از نظر من هر انسانی...

نه داداش این چه حرفیه میزنی از نظر من هر انسانی میتونه تصمیم بگیر چه گوهی بخوره و ممکنه در نظرش یه کار خداپسندانه هم باشه مثل کسی که تجاوز یا قتل انجام میده از نظر منو تو بده اما خودش اونو یکی از راه های رسیدن به خدا میبینه پس اگه یه عده میخان الان خودشونو آتیش بزنن برو کنار وایسا و تماشا کن و به بقییه دوست دارانت نشون بده که نتیجه کم عقل بودن حاصلش چیه و بذار این مردم درس عبرت بشن برای نسل بعدی

ـــــــــــ

• 1

دقیقا

بنده کامنت های زیادی در خصوص نقد ایام عرب پرستی گذاشتم ...

...ایامی که بزرگانش هیچ ربطی به کشور من نداره که هیچ، غاصب کشور من هم هستن، ایامی که گداز ناله هایش برای کشور من نیست، رسم من نیست، مربوط به نیاکان من نیست،

الان هم این صدا های ناهنجار چهارشنبه سوری را خیلی خوب می تونم بشنوم کر نیستم و لال هم نشدم که ساکت باشم.

این صدا ها، مازاد بر رسوم (آتش بازی) نیاکان من برای شادی و جنب وجوش است مثل هر کارناوال دیگه ای که در کشور های مختلف با سر و صدا برگذار میشه مثل آتش بازی ساعت 12 نیمه شب برای اول ژانویه سال جدید

و هر چه که باشد رسمی از ایران است و یک شب برای شادی

نه 10 شبانه روز در ستودن بربریت و سر و کله هم زدن برای غاصبان

ـــــــــــ

• 5

• Different man  

• عضو از 1397/8/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 1771

• 5089

جالب بود دوست من

اما چرا نیمه پر لیوان رو نمیبینید.

من الان با 30 تا از رفقا اومدیم خارج از شهر برای چارشنبه سوری. همه بالای 20 سال سن دارن اما هیچ اثری از ترقه و این بند و بساطا نیس فقط در حد ی فشفشه هوا کردن! مگه ما جوون نیستیم؟!

الان 3 گوشه آتیش روشن کردیم و آهنگ و رقص و پریدن از رو آتیش و مرغ کباب کردن و آب شنگولی و...

اما یاد گرفتیم که مهم دور هم بودن و خوشحال بودن و شاد بودن و خندیدن با دوستان و تفریح کردنه.

من به شخصه نمیدونم ترقه چ لذتی داره که خیلیا دوست دارن؟! جز سر و صدا و اعصاب خوردی والا هیچی نداره

ـــــــــــ

I'm not the same man anymore!

I've changed...

• 4

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: فامیل.دور

...ایامی که بزرگانش هیچ ربطی به کشور من نداره که هیچ، غاصب کشور من هم هستن، ایامی که گداز ناله هایش برای کشور من نیست، رسم من نیست، مربوط به نیاکان من نیست،

الان هم این صدا های ناهنجار چهارشنبه سوری را خیلی خوب می تونم بشنوم کر نیستم و لال هم نشدم که ساکت باشم.

این صدا ها، مازاد بر رسوم (آتش بازی) نیاکان من برای شادی و جنب وجوش است مثل هر کارناوال دیگه ای که در کشور های مختلف با سر و صدا برگذار میشه مثل آتش بازی ساعت 12 نیمه شب برای اول ژانویه سال جدید

ببین دوست عزیز بیشتر مشکل من با برخورد های دو گانه ای که با این مراسمات میشه. از نظر من یک عزاداری مذهبی با یک رسم تحریف شده به اسم چهار شنبه سوری یکسانه. یکی دوست داره برای چیزی که اعتقاد داره عزاداری کنه یکی هم دوست داره به قول شما تو یه همچین شبی شادی کنه. اما مشکل اینجاست که خیلیها در مورد یکی انواع ایرادات و آسیبها رو میبینن و در مورد دیگری انگار ارزش ها و معیارها کلا عوض میشه.

ـــــــــــ

• 2

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: Different man

نقل از: Different man اما چرا نیمه پر لیوان رو نمیبینید. من الان با 30 تا از رفقا اومدیم خارج از شهر برای چارشنبه سوری. همه بالای 20 سال سن دارن اما هیچ اثری از ترقه و این بند و بساطا نیس فقط در حد ی فشفشه هوا کردن! مگه ما جوون نیستیم؟! الان 3 گوشه آتیش روشن کردیم و آهنگ و رقص و پریدن از رو آتیش و مرغ کباب کردن و آب شنگولی و... اما یاد گرفتیم که مهم دور هم بودن و خوشحال بودن و شاد بودن و خندیدن با دوستان و تفریح کردنه. من به شخصه نمیدونم ترقه چ لذتی داره که خیلیا دوست دارن؟! جز سر و صدا و اعصاب خوردی والا هیچی نداره

کار شما هیچ مشکلی نداره امیدوارم خوش بگذره بهتون. کسی نمیتونه به امثال شما ایراد بگیره یکی هم ممکنه مثلا تو ایام محرم بدون اینکه ضرری به کسی برسونه یه گوشه عزاداریشو بکنه به اونم کسی حق نداره اعتراض کنه اما در کل هر مراسمی که تو این کشور برگزار میشه یه سری آسیبها به همراهش وجود داره مشکل من این که چرا اکثر افراد در مقابل این آسیبها رفتار متفاوتی دارند. مثلا میگن ظروف یه بار مصرفی که توی محرم روی زمین ریخته میشه کمر یه کارگرو برای جمع کردنش خم میکنه خب تا اینجا درسته اما همین افراد نمیگن که همین آتیشهایی که وسط خیابونا روشن شده فردا همون کارگرا باید تمیزشون کنن. منم امشب مشروبمو خوردمو با کسی که دوسش دارم بیرون رفتیم. از شادیه بقیه منم کلی سر حال اومدم با شادی مخالف نیستم هر چند که بهونش یه رسم بی اهمیت و بی فایده باشه اما خب یه سری حرفا هم باید زده بشه چون خیلی کم بهش توجه میشه

ـــــــــــ

• 3

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 7723

• 11428

این متنی که جنابعالی نوشتی سراسر تناقض گویی و سعی در ایجاد ارتباط بین موارد بی ربط و گزافه گویی بود :|

مثلاً جایی عنوان کردی که دین ستیزها به مراسمات محرم ایراد میگیرن اما درباره چهارشنبه سوری سکوت میکنن!

خب جنابِ شکم ۶ تکه (biggrin) اون مراسمات اربعین و دهه منحوس محرم از طرف حاکمیت شیعه داره حمایت میشه و البته بیت المال مردم بدبخت رو صرف دادار دودور بزرگان دینشون میکنن، بدون اینکه از مردم اجازه گرفته باشن!

به انحائ مختلف پول از منِ ایرانی میگیرند اما بجای ایجاد رفاه و امنیت اجتماعی برای من، اونها رو میفرستن عتبات عالیات رو آباد میکنن! برای برادران عراقی ای که ۸ سال بهترین جوونای مارو به خاک و خون کشیدن! (sick)

یعنی واقعاً از درک این مسائل عاجزی؟؟ :(

مواضعت عین آخوندهاست! (sick)

بزار تاپیکت رو مزین به یکی از سخنرانیهای همین آخوندها بکنم تا خودت متوجه شی↓

به جای اون عکسی که از محمدرضا شاه پای نوشته ات گذاشتی، اگه اینو میذاشتی مناسبتر بود☝

بنظرم زودتر تناقضات فلسفی ذهنتو برطرف کن ;)

ـــــــــــ

• 3

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: ترومن

این متنی که جنابعالی نوشتی سراسر تناقض گویی و سعی در ایجاد ارتباط بین موارد بی ربط و گزافه گویی بود :|

مثلاً جایی عنوان کردی که دین ستیزها به مراسمات محرم ایراد میگیرن اما درباره چهارشنبه سوری سکوت میکنن!

خب جنابِ شکم ۶ تکه (biggrin) اون مراسمات اربعین و دهه منحوس محرم از طرف حاکمیت شیعه داره حمایت میشه و البته بیت المال مردم بدبخت رو صرف دادار دودور بزرگان دینشون میکنن، بدون اینکه از مردم اجازه گرفته باشن!

به انحائ مختلف پول از منِ ایرانی میگیرند اما بجای ایجاد رفاه و امنیت اجتماعی برای من، اونها رو میفرستن عتبات عالیات رو آباد میکنن! برای برادران عراقی ای که ۸ سال بهترین جوونای مارو به خاک و خون کشیدن! (sick)

به جای اون عکسی که از محمدرضا شاه پای نوشته ات گذاشتی، اگه اینو میذاشتی مناسبتر بود☝

(rolling) بعضی از توجیهات آنقدر ساده لوحانست که آدم نمیدونه اصلا باید جوابی بده یا نه ... خدمتت بگم که بخشی از پولی که صرف مراسم مذهبی میشه از جیب خود مردمه و تو همون ایام پستهایی رو میبینیم که ای مرم این پولیو که نذر کردید خرج فلان کار کنید که اتفاقا درست هم هست. این جمله دیگه معروفه که ای قوم به حج رفته کجایید بیایید بیایید پولی رو که خرج حج رفتن میکنید خرج بدبختیایی توی کشور کنید منم میگم دمتون گرم. اما همین انسان هیچوقت نمیگه با پول ترقه شکم یکیو سیر کنید. کل مراسم مذهبی رو خرجشو حکومت میده. مزاحمت برای بیماران و سالمندان و آلودگی صوتی چی. بیماران و سالمندان در ماه محرم محترمند و منم میگم هستند اما همونا تو چهارشنبه سوری وجود ندارند/ف یا هرکی تو این شب نیاز به استراحت داشت باشه مزدوره و ساندیس خور (rolling) (rolling) (rolling) ریدمانی که بعد از این مراسمات باقی میمونه توی مراسمات مذهبی قد یه کارگرو خم میکنه تا تمیز بشه اما بعد از چهارشنبه سوری از ما تحت اعلی حضرت فرشته ای بیرون میاید و آن را از بین میبرد به همین دلیل نباید اعتراضی کرد. هر دو این مراسمات از نظر من دارای یه نوع اهمیتن اما تناقض فلسفی اونجاس که واسه یکیشون نطقمون باز بشه و ایراداتو بگیم اما واسه یکیش زبونمون تو عقبه سگ گیر کنه و هیچ اعتراضی نکنیم چون رسممونه

در مورد عکس هم خدمتت بگم که شاه و شیخ از نظر من یکی فقط عکسی از شیخ پیدا نکردم که از رو اتیش بپره مگه نه قصد داشتم بزارم

ـــــــــــ

• 2

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 7723

• 11428

نقل از: strong_boy

(rolling) بعضی از توجیهات آنقدر ساده لوحانست که آدم نمیدونه اصلا باید جوابی بده یا نه ... خدمتت بگم که بخشی از پولی که صرف مراسم مذهبی میشه از جیب خود مردمه و تو همون ایام پستهایی رو میبینیم که ای مرم این پولیو که نذر کردید خرج فلان کار کنید که اتفاقا درست هم هست. این جمله دیگه معروفه که ای قوم به حج رفته کجایید بیایید بیایید پولی رو که خرج حج رفتن میکنید خرج بدبختیایی توی کشور کنید منم میگم دمتون گرم. اما همین انسان هیچوقت نمیگه با پول ترقه شکم یکیو سیر کنید. کل مراسم مذهبی رو خرجشو حکومت میده. مزاحمت برای بیماران و سالمندان و آلودگی صوتی چی. بیماران و سالمندان در ماه محرم محترمند و منم میگم هستند اما همونا تو چهارشنبه سوری وجود ندارند/ف یا هرکی تو این شب نیاز به استراحت داشت باشه مزدوره و ساندیس خور (rolling) (rolling) (rolling) ریدمانی که بعد از این مراسمات باقی میمونه توی مراسمات مذهبی قد یه کارگرو خم میکنه تا تمیز بشه اما بعد از چهارشنبه سوری از ما تحت اعلی حضرت فرشته ای بیرون میاید و آن را از بین میبرد به همین دلیل نباید اعتراضی کرد. هر دو این مراسمات از نظر من دارای یه نوع اهمیتن اما تناقض فلسفی اونجاس که واسه یکیشون نطقمون باز بشه و ایراداتو بگیم اما واسه یکیش زبونمون تو عقبه سگ گیر کنه و هیچ اعتراضی نکنیم چون رسممونه

در مورد عکس هم خدمتت بگم که شاه و شیخ از نظر من یکی فقط عکسی از شیخ پیدا نکردم که از رو اتیش بپره مگه نه قصد داشتم بزارم

واقعاً خودت از جوابت خنده ات نگرفت؟؟

فقط میخوای یه جوابی بدی. اما اینکه واقعاً جوابت محکمه پسند هست یا نه؟ مسخره و بچگانه هست یا نه اصلاً به مخت خطور نمیکنه! (wanking) (devil)

مراسم چهارشنبه سوری یک عمل خودجوشه. خودجوش که میدونی یعنی چی؟ یا اینم باید توضیح بدم؟ :|

اما مراسمات پر زرق و برق محرم از طرف حاکمیته و از جیب مردم!

به من و همچنین تو ربطی نداره که بقیه با پولشون ترقه و.فشفشه میخرن. اما به همه ما مربوطه که حاکمیت با پول بیت المال ما چکار میکنه!

در ضمن تصور نمیکنم هزیه کل ترقه هایی که چهارشنبه سوری خریداری میشه، به اندازه فقط یک وعده ناهاری باشه که آخوندها به رایگان به راهپیمایان مراسم اربعین میدن!

دست از این بیربط گویی و حماقت بردار (rolling)

ـــــــــــ

• 0

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

واقعاً خودت از جوابت خنده ات نگرفت؟؟

فقط میخوای یه جوابی بدی. اما اینکه واقعاً جوابت محکمه پسند هست یا نه؟ مسخره و بچگانه هست یا نه اصلاً به مخت خطور نمیکنه! (wanking) (devil)

مراسم چهارشنبه سوری یک عمل خودجوشه. خودجوش که میدونی یعنی چی؟ یا اینم باید توضیح بدم؟ :|

اما مراسمات پر زرق و برق محرم از طرف حاکمیته و از جیب مردم!

به من و همچنین تو ربطی نداره که بقیه با پولشون ترقه و.فشفشه میخرن. اما به همه ما مربوطه که حاکمیت با پول بیت المال ما چکار میکنه!

در ضمن تصور نمیکنم هزیه کل ترقه هایی که چهارشنبه سوری خریداری میشه، به اندازه فقط یک وعده ناهاری باشه که آخوندها به رایگان به راهپیمایان مراسم اربعین میده!

دست از این بیربط گویی و حماقت بردار (rolling)

با زبون فارسی و ساده گفتم به جز هزینه چند مورد دیگه هم گفتم که آسیب محسوب میشن اما انگار چشمای شما این یه موردو میبینه فقط (biggrin)

مراسمات مذهبی تو همه حکومت ها وجود داشته حالا یکی کمرنگ یکی پر رنگ تر پس مختص به این حکومت فقط نیست. شاید مردم بخوان به صورت خودجوش شهرو کلا اتیش بزنن نبایداعتراض کرد؟ نیازی نیست من چیزیو ثابت کنم اینجا هم دادگاه نیست کسی بخونه یکم فکر و انصاف داشته باشه میتونه درست تجزیه کنه اصراری هم ندارم جنابعالی بفهمی

ـــــــــــ

• 1

• hosele.exe  

• عضو از 1397/11/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 131

• 208

اینی که آتیش بازی و ترقه بندازن رسم ایرانی نیس. چینیه . اگر نه رسم ما در استفاده درست از آتیشه. چینیا بودن که اولین بار صدای های مهیب رو با باروت بوجود آوردن و استفاده کردن

ـــــــــــ

• 3

• Nimnima1990  

• عضو از 1397/8/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 1251

• 2055

عالی دمت گرم

عالی دمت گرم

ـــــــــــ

• 2

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: Mrbehnam_hot

نقل از: Mrbehnam_hot خیلی با حرفات موافقم اینا مصادیق بارز انسان بیشعوره

ممنون عزیز

ـــــــــــ

• 1

• strong_boy  

• عضو از 1397/8/1

• 919

نقل از: hosele.exe

نقل از: hosele.exe

اینی که آتیش بازی و ترقه بندازن رسم ایرانی نیس. چینیه . اگر نه رسم ما در استفاده درست از آتیشه. چینیا بودن که اولین بار صدای های مهیب رو با باروت بوجود آوردن و استفاده کردن

جالبه همین رسم رو ب قول شما 180 درجه تغییر دادن بعد ادعا میکنن که باید باشه و جزء فرهنگ ماست

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا از اندام جنسی (کیر و کص) خود رضایت دارید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «