بالغ هستید یا کودک؟!

پشت سر گذاشتن سن بلوغ یا رسیدن به سن قانونی، شما را به طور خودکار تبدیل به یک فرد بالغ نمی کند. بعضی افراد رشد فیزیکی دارند اما از نظر عاطفی هنوز راه طولانی ای تا بالغ شدن در پیش دارند. شما زمانی دیگر کودک یا نابالغ محسوب نخواهید شد که از ویژگی های خاصی مثل خوشحال بودن برای دیگران برخوردار باشید. در ادامه با ویژگی های افراد بالغ آشنا خواهیم شد.

کنترل احساسات خود را در دست دارید

یک شخص بالغ به جای آنکه از دست کسی به خاطر کاری که انجام داده به راحتی عصبانی شود، کنترل احساساتش را به سرعت در دست می گیرد. بالغ بودن یعنی احتمال کمتری وجود دارد که مغلوب احساسات خود شوید و رفتار مخربی از شما سر بزند.

مسئولیت خود و کارهایتان را به عهده می گیرید

آدم ها هر روز انتخاب ها و تصمیماتی دارند که با عواقب و پیامدهایی همراه هستند. کسی که به بلوغ شخصیتی رسیده باشد مسئولیت اعمال خود را به عهده می گیرد. شما زمانی بالغ محسوب می شوید که قاطعانه از خودتان، شادی تان و هر آنچه که به واسطه ی انتخاب هایتان در سر راه تان قرار می گیرند مراقبت کنید.

قدر داشته های خود را می دانید

یکی دیگر از خصوصیات افراد بالغ این است که آن ها به جای شکوه و شکایت به خاطر نداشته هایشان، قدردان داشته هایشان هستند. یک فرد بالغ داشته هایش را بدیهی نمی پندارد چون می داند که هر کسی شانس برخورداری از آن ها را نداشته.

خودتان را همانگونه که هستید می پذیرید

ساده نیست که خودتان را همانطور که هستید بپذیرید، به خصوص زمانی که دیگران دائماً به شما می گویند باید تغییر کنید. اما اگر آدم بالغی باشید، خودتان را همانگونه که هستید می پذیرید و نسبت به خودتان احساس اعتماد به نفس می کنید. شما با خودتان راحت هستید، به جای آنکه احساس حقارت کنید و بخواهید با تبدیل شدن به شخص دیگری، دیگران را راضی کنید.

متوجه هستید که خیلی چیزها را نمی دانید

هیچ کس نمی تواند همه چیز را بداند، اما بلوغ شخصیتی باعث می شود فرد درک کند چیزهای زیادی وجود دارد که او از آن ها بی اطلاع است. اگر شخص بالغی باشید، غرور خود را کنار می گذارید و مشتاق یادگیری می شوید، حتی از کسی که از شما جوان تر است.

به فکر و غمخوار دیگران هستید

غمخواری جزئی از بالغ بودن است. شما به جای آنکه همیشه منافع خود را در اولویت بگذارید، به دیگران فکر می کنید. از خود گذشتگی برای شما ارجحیت دارد تا دنبال کردن خواسته های خودتان. وقتی دیگران به موفقیتی دست پیدا می کنند، به جای آنکه حسادت کنید، آن ها را تحسین می کنید.

متواضع و فروتن هستید

بالغ بودن به این معنی است که شما اجازه نمی دهید هیچ موفقیتی شما را مغرور کند. شما تحت هر شرایطی با دیگران منصفانه و با احترام رفتار می کنید. به علاوه احساس نمی کنید که نیاز دارید خودتان را در جایگاهی بالاتر از دیگران قرار دهید.

از خودتان انعطاف نشان می دهید

همه چیز همیشه همانطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود و برای اینکه فرد بالغی محسوب شوید، باید بتوانید خودتان را با شرایط مختلف وفق دهید و به سرعت واکنش مناسب و لازم را نشان دهید. لجاجت، انعطاف ناپذیری، بدخلقی و مقصر دانستن دیگران، کارهایی نیستند که از یک فرد بالغ سر بزنند.

فکر بازی دارید و اهل قضاوت نیستید

شما فکر بازی دارید که شما را قادر می سازد هر چیزی را زاویه ی جدیدی ببینید و خودتان را جای دیگران بگذارید. شما به جای اینکه به کسانی که با شما متفاوت هستند برچسب بزنید، مشتاق هستید که گذشته ی آدم ها را بدانید و فاصله ای که میان شما و آن ها وجود دارد را از بین ببرید.

می دانید همیشه جایی برای رشد و پیشرفت وجود دارد

بالغ بودن یعنی شما هرگز از خودراضی نیستید و فکر نمی کنید که کامل و بی نقص هستید یا دیگر دیر شده و برای رشد و پیشرفت زیاد از حد پیر هستید. هدف از زندگی یادگیری است و شما همیشه می توانید سعی کنید به نسخه ی بهتری از خودتان تبدیل شوید.

ـــــــــــ

• 8

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 1436

• 5986

نقل از: Anjelina_zero49

نقل از: Anjelina_zero49 من یک کودک 10 ساله بالغم که همه خصوصیاتی که گفتی دارم . خودت شاهدی

خوشبختم-____-

ـــــــــــ

• 1

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• 5986

نقل از: Hardcoreman

نقل از: Hardcoreman صادقانه میگم نه بالغم نه کودک کصخولم‎:D

با تو هم خوشبختم -_-

ـــــــــــ

• 1

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• 5986

نقل از: LaDy__Ronakk
نقل از: Anjelina_zero49 من یک کودک 10 ساله بالغم که همه خصوصیاتی که گفتی دارم . خودت شاهدی
خوشبختم-____-

خوشبخت باشی :)

تنکس (biggrin)

ـــــــــــ

• 1

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• 5986

قابلی نداشت

خوشبختم-____-

خوشبخت باشی :)

تنکس (biggrin)

هرچی خودمو نگاه میکنم تنگ نیستم ، فشار اوضاع اقتصادی من رو گش....اد نموده . :/ . از آرزوی شما برای تنگ شدن من بسیار سپاسگذارم .

چقد سخته تنهایی سریال ببینی -____-

ـــــــــــ

• 1

بسم لله رحمن رحیم

اینجانب هیچکدام از ویژگی های بالا رو ندارم.ولی خعلی احساس میکنم بالغم.

ـــــــــــ

• 1

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• 5986

نقل از: فکرتوکوص-کیرتوکار

نقل از: فکرتوکوص-کیرتوکار اینجانب هیچکدام از ویژگی های بالا رو ندارم.ولی خعلی احساس میکنم بالغم.

تو که بالغ زاده شدی اصن (preved) (cool)

ـــــــــــ

• 1

• uncle_nigga  

• عضو از 1398/8/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 443

• 416

.

من یک جقی کونگشاد مسئولیت ناپذیر هستم که حس میکنم به شدت بالغ و پخته ام اصن سوختم

ـــــــــــ

من ادعا نمیکنم که جهان را تغییر خواهم داد، اما تضمین میکنم ذهن هایی را روشن خواهم کرد که جهان را تغییر خواهند داد. (توپاک آمارو شکور)

• 3

نقل از: فکرتوکوص-کیرتوکار اینجانب هیچکدام از ویژگی های بالا رو ندارم.ولی خعلی احساس میکنم بالغم.
تو که بالغ زاده شدی اصن (preved) (cool)

اره موقه به دنیا اومدن ۵ کیلو بودم.

ـــــــــــ

• 1

• laleh1380  

• عضو از 1396/6/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 4007

• 12854

غم خوار

ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ... ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ! ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ، ﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺯﻣﯿﻨﻢ ! ﺧﻮﺏ ﻣﯽﺩﺍﻧﻢ ﮐﻪ ﮔﻞ ﺩﺭ ﻋﻘﺪ ﺯﻧﺒﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﻣﺎ ! ﯾﮏ ﻃﺮﻑ ﺳﻮﺩﺍﯼ ﺑﻠﺒﻞ ﺩﺍﺭﺩ، ﻭ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﯽﺩﺍﺭﺩ ! ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﭘﺸﯿﻤﺎﻥ ﻣﯽﺷﻮﯼ، ﺩﺭ ﻧﺎﻭﺩﺍﻥﻫﺎ ﮔﯿﺮ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﮐﺮﺩ . ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ

ـــــــــــ

""""""""""""""" ﻣــــﻦ ﻣﯽ ﺧــــﻮﺍﻡ """""""""""""" ♥لایک♥یادتون نره !

• 2

• Boy0513  

• عضو از 1398/6/3

• پست‌‌‌ها: ‌ 166

• 746

پنجاه ۵۰

تقریبا میشه گفت من بیشتر کودکم تا بالغ (biggrin)

ـــــــــــ

• 2

• Hell_Hunter  

• عضو از 1396/4/22

• پست‌‌‌ها: ‌ 15

• 32

با توجه به ویژگی های بالا:

بنده هنوز به دنیا نیومدم :/

ـــــــــــ

WitheWolf

• 3

مخالف گزينه اولم اصلا ربطي نداره! شما ميتوني جلوي...

مخالف گزينه اولم اصلا ربطي نداره! شما ميتوني جلوي ذوق كردن و اشك شوق يا عصبانيت و احساس غم رو بعضي جاها بگيري اما خيلي موارد نميشه. بقيش درست بود. اما دركل مادرم بعضي وقتا ي چيزا و حركتهاي منو ك ميبينه ميگه بزرگ نميشي تو؟ هم سن و سالات فلانن! من هنوز با اين سن هرروز ميبوسمش، بغلش ميكنن! صد سالمم بشه بچشم! ابجياي كوچيكم صد ساله هم بشن واسه من هنوز همون دختر بچه هاي شيطون بازيگوشن، بالغ رفتار كردن خوبه اما به وقتش.

ـــــــــــ

The reality is an illusion.

• 0

• bigboy1000  
  • عضو از 1398/8/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 26

• 16

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش
بنبود هیچش...

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش بنبود هیچش الا هوس قمار دیگر

ـــــــــــ

• 1

نقل از: الهه.همیشه.سبز

نقل از: الهه.همیشه.سبز رونی خودت رو هم بگو من خودم که پیر و خرفت شدم از نه کودکی کردم نه جوونی نه فهمیدیم کی بالغ شدیم لعنت بر دهه شصت هر چی می کشیم از این دهه نفرین شده هست

اما نسل من بدترن، زمان شما كه به سن كار رسيديد موقعيت شغلي و جمعيت به هم ميومد، اما نسل هفتاد نسل بر باد! مرسي از اون كاري ك كردي!

ـــــــــــ

• 1

اره جون عمت ده سالو چند صد ماه؟ دايناسور زمونه تويي!

ـــــــــــ

• 1

نقل از: uouo72721

نقل از: uouo72721 ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ... ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ! ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ، ﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺯﻣﯿﻨﻢ ! ﺧﻮﺏ ﻣﯽﺩﺍﻧﻢ ﮐﻪ ﮔﻞ ﺩﺭ ﻋﻘﺪ ﺯﻧﺒﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﻣﺎ ! ﯾﮏ ﻃﺮﻑ ﺳﻮﺩﺍﯼ ﺑﻠﺒﻞ ﺩﺍﺭﺩ، ﻭ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﯽﺩﺍﺭﺩ ! ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﭘﺸﯿﻤﺎﻥ ﻣﯽﺷﻮﯼ، ﺩﺭ ﻧﺎﻭﺩﺍﻥﻫﺎ ﮔﯿﺮ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﮐﺮﺩ . ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ

چه ربطي داشت اسگل پشمك؟

ـــــــــــ

• 1

• laleh1380  

• عضو از 1396/6/1

• 12854

*

نقل از: bigboy1000 خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش بنبود هیچش الا هوس قمار دیگر

ﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻣﻦ ﺩﺷﻤﻨﯽ ﺩﺍﺭﯼ ﺷﺮﺍﺏ ﻣﺎ ﺑﯽ ﺟﺎﻡ ﺍﺳﺖ ﻣﻼﻣﺖ ﮔﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺳﯿﺮﺍﺏ ﻧﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﮐﺮﺩ ﻣﺪ ﺍﯾﻦ ﺩﺭﯾﺎﻫﺎ ﺳﮑﻮﺕ ﻣﺎﺳﺖ ﻭ ﺟﺬﺭ ﺁﻥ ﻧﯿﺰ ﺟﻮﻫﺮ ﻗﻠﻤﻤﺎﻥ ﯾﺎﺩﺑﻮﺩﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﻭﺭ ﺍﻓﮑﻨﯿﺪ ﻭ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺧﻮﺍﺏ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎ ﻣﯽ ﮐﻮﺷﯿﻢ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻦ ﻭ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺁﻥ ﮔﺸﺘﯿﺪ ﻭ ﻣﺎ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭﻧﻮﺭﺩﯾﺪﯾﻢ ﻣﻼﻣﺖ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﻧﺎﺳﺰﺍ ﮔﻮﯾﯿﺪ ﺑﺎ ﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﻣﺎ ﺳﺘﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺩﺷﻤﻨﯽ ﻭﺭﺯﯾﺪ ﺳﺘﻢ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺳﻨﮓ ﺍﻧﺪﺍﺯﯾﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺻﻠﯿﺐ ﮐﺸﯿﺪ ﺯﯾﺮﺍ ﺭﻭﺡ ﻭ ﺟﺎﻥ ﻧﺰﺩ ﻣﺎ ﮔﻮﻫﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺰ ﺳﺘﻢ ﭘﺬﯾﺮ ﻧﯿﺴﺖ

ـــــــــــ

• 1

• laleh1380  

• عضو از 1396/6/1

• 12854

نقل از: شواليه-ايران

نقل از: uouo72721 ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ... ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ ! ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ، ﻣﻦ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺯﻣﯿﻨﻢ ! ﺧﻮﺏ ﻣﯽﺩﺍﻧﻢ ﮐﻪ ﮔﻞ ﺩﺭ ﻋﻘﺪ ﺯﻧﺒﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﻣﺎ ! ﯾﮏ ﻃﺮﻑ ﺳﻮﺩﺍﯼ ﺑﻠﺒﻞ ﺩﺍﺭﺩ، ﻭ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﯽﺩﺍﺭﺩ ! ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﭘﺸﯿﻤﺎﻥ ﻣﯽﺷﻮﯼ، ﺩﺭ ﻧﺎﻭﺩﺍﻥﻫﺎ ﮔﯿﺮ ﺧﻮﺍﻫﯽ ﮐﺮﺩ . ﻧﺒﺎﺭ ﺑﺎﺭﺍﻥ، ﺯﻣﯿﻦ ﺟﺎﯼ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﻧﯿﺴﺖ
چه ربطي داشت اسگل پشمك؟

دوکلام از مادر عروس

ـــــــــــ

• 0

اره جون عمت ده سالو چند صد ماه؟ دايناسور زمونه تويي!

اون بچه درونمه که ده سالشه و کصخله سجاد جون ، کلا بیست پنج سالمه ، تو سن بیست و یک سال ازدواج کردم و از خانواده خودم ترد شدم . تو سن بیست و دو سال همسرم فوت کرد و مجرد بدبخت جقی و هیز سایت شهوانی شدم . دوماه بعد فوت همسر ، مصرفم شیشه ، متادون ، الکل ، مشروب و شرابم شروع شد و همین 25 آبان ماه ترک کردم همه اینارو . کجام شبیه دایناسوراست داش سجاد؟؟

همه اينا رو كه گفتي در جريانم.ميدونستم

ـــــــــــ

• 0

نقل از: uouo72721
چه ربطي داشت اسگل پشمك؟

دوکلام از مادر عروس

جراتشو داری فقط یه بار دیگه به شوالیه ایران بی احترامی کن داچی ، برو پیش ننه ت داچی ، کس نگو پسر دختر نمای سایت

دعوا نكن عزيزم بيخودي، مقصر منم بد حرف زدم، با شوخي باهاش حرف زدم با شوخي جواب شنيدم. مشكلي نيست ما خوبيم همه،بزنيد قدش

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

ترجیح میدید بدن شریک جنسی (پارتنرتون) با مو باشه یا بدون مو؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «