بهترین کتابی که خوندی اسمشوبگو؟

اپیزود اول؛
توی فرودگاه نشسته بودم یه نفرایرانی چند متر اونورتره من مشغول خوردن بود که از صدای خش خش خوردنش دیدم داره مثل اسب چیپس میخوره،یکی دیگه از هم وطن های غیورمون دستشو فک کنم تا مچ بلکه ام تاآرنج تو دماغش کرده بود و جوری حرکت دورانی میزد باسرعت که اگه میبردنش توی سایت بعنوان سانترفیوژ ازش استفاده میکردن،یکی دیگه با یه چیزی مثل کلید توگوشش میکرد وجوری خودشو یه وری میکرد انگار ته قوطی رانیه، هرچی کج کنه پالپ میاد بیرون،ایرانی دیگه که خودم بودم
داشتم با گوشی ور میرفتم.
اما اونور سالن که یک توریست خارجی نشسته بود دست کم خیلی میخواستی بهش حال بدی تو حساب وکتاب سنی بین75تا80سال سنو داشت،پاهاشو بدون اینکه کفشاشو دربیاره سفت و سخت مشغول کتاب خوندن بود،جوری که هیچ چیزه قابل توجهی براش نبود که بخواد جذبش کنه و مشغول مطالعه کردنش بود.
خب با این سن کتاب بخونه که چی بشه؟
این اولین سوالی که یه ایرونی که خودم باشم
خب مگه کتاب بخونی منفعت مالی میبری یا کسی پولی چیزی بهت میده؟
اینم دومین سوال یه ایرانی که بازم خودم باشم هست.

اپیزود دوم؛
توی رستورانی نشستم تو همون شهر،یک اکیپ توریست فرانسوی همه افراد پیر وسالخورده، وارد رستوران شدن وبابگو و بخند و کلی کیف وحال غذا رو میل میکنند و میرن سمت هتلشون یا میرن به شهرگردی.
اما پیرمرد و پیرزن ایرانی که پدر و مادر خودم هستن،اولا از بس خودشونو صرف بزرگ کردن بچه هایی چون من کردند هزارجور درد و مرض گرفتن،دومأ وقتی به مادرم میگم مامان رانندگی یادبگیر،فلان کار و فلان چیز ویادبگیروهزارتامثال دیگه فقط با یه جمله روبرو میشی
مامان از ما دیگه گذشته ما که دیگه پیر شدیم این کارا واسه جووناس.
این در حالیه که تازه درآستانه پختگی و بلوغ کامل فکری هستند.

ارتباط این دو اپیزود چیزی جز همان کتاب هایی که آنها می خوانند و ما نمی خوانیم نیست
طیاره ای که آنها می سازند و ما نمی توانیم فرقش در همین کتاب خواندن ها و دانستن ها و میل به شکوفا شدن ها و شکوفا کردن هاست
پیشرفتی که آب در دهان امثال من و هم سن و سالانم می اندازد که برویم آنجا زندگی کنیم و همین دانش اندکی را هم که داریم در خدمت آنها بگذاریم مگر اینکه گوشه چشمی به ما داشته باشند و چشم انعام ز انعامی چند داشته باشیم هم حاصل همین کتاب خواندن های آنها و نخواندن های ماست ولو با تاثیر غیر مستقیم

کتاب نخوانیم
کارهای مهمتری داریم
سرک کشیدن به کار این و آن و مسخره کردن آنها
چک کردن مداوم اینستاگرام و لایک کردن چرند و پرندیات
حرف های بی سر و ته
و …

خیلی کارهای دیگر
جالب این است که توجیه مان هم این است که وقت نداریم اما گیم آو ترونز را در سه روز می بینیم!
چه کاری است آخر؟
نخوانیم این کتاب – دشمن دروغگو – را

پ.ن: دوستان، همه این حرف ها نیشی بود بر خودم
خدای ناکرده به کسی جسارت نکردم.

ـــــــــــ

به دیدارم بیا هر شب ، در این تنهایی ِ تنها و تاریک ِ خدا مانند

• 11

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

هرگز لذت بی انتهایی رو که از خوندن و سپس هیچکس...

هرگز لذت بی انتهایی رو که از خوندن و سپس هیچکس نبود بردم، فراموش نمی کنم.

ـــــــــــ

@majlooqin

• 2

• Sasan_64  
  • عضو از 1396/2/27

• پست‌‌‌ها: ‌ 12

• 2

از این حرفا که بگذریم کتاب آشیانه عقاب رو بخونید...

از این حرفا که بگذریم کتاب آشیانه عقاب رو بخونید ،پاییز پدر سالار ،صد سال تنهایی ،آنا کارنینا مردی که میخندد و آخرین روز یک محکوم اینا آخریناش بودن ،چهار پنج ساله فقط کتاب درسی میخونم

ـــــــــــ

• 2

• 12Arezoyeazad  

• عضو از 1397/3/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 122

• 128

سپاس بیکران

نقل از: Sasan_64 از این حرفا که بگذریم کتاب آشیانه عقاب رو بخونید ،پاییز پدر سالار ،صد سال تنهایی ،آنا کارنینا مردی که میخندد و آخرین روز یک محکوم اینا آخریناش بودن ،چهار پنج ساله فقط کتاب درسی میخونم

فقط آشیانه عقاب کنستانس هون رو میگی یا اونی که راجع به شاه سلجوقیه؟فک کنم نویسندشم موتمن بود. مارکز هم که تعریف نداره و حرف نداره اسطوره است.مخصوصأ توصیفاتش از سرهنگ ;-) هوگو که مثل اسمش لوگوی ادبیاته بازم ممنون که شرکت کردی ولی قمارباز و اگه نخوندی حتما بخون

ـــــــــــ

• 0

• 12Arezoyeazad  

• عضو از 1397/3/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 122

• 128

قلعه عالیه

نقل از: Isfahan_cuteguy کتاب که در ذهن بسیاره اما کتابهای مورد علاقه خودم یکی قلعه حیوانات جورج اورول هست که درباره چگونگی حکومت دانایان خائن به اکثریت مردم ابله هست. یکی کتاب فرشتگان و شیاطین دان براون که با دست های پشت پرده جهانی موسوم به ایلومناتی اشناتون میکنه. یکی کمدی خدایان هوشنگ معین زاده هست که با بیان طنز تمام دروغ های دین رو رو میکنه. یکی سینوهه پزشک مخصوص فرعون که داستانی عجیب و جذابه. یکی توهم خدای ریچارد داوکینز. یکی..... باز میگم کتاب بسیاره ولی چه کنیم که به قول شما سخنان بزرگان و پیشینیان ارزشش از دعوای هانی کرده با یزدان کرده کمتره

جورج اورول که عالیه مخصوصا یک فنجان چای دبشش،قلعه که حرف نداره، دان براون که با رمز داوینچی غوغا کرد.کمدی خدایانو نخوندم ولی سینوهه رو هم دوستداشتم،داوکینز هم که فرگشت و داروینیسم محض هست ازش مطالعه کردم، ممنون که معرفی کردین،قلمه طنزتم زیبا بود...

ـــــــــــ

• 1

کتاب سکس

کتاب سکس نوشته مدونا

ـــــــــــ

• 2

• shadow69  

• عضو از 1395/10/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 3970

• 6573

Shadow

خداوند الموت :|
رمان ۱۹۸۴ هم خیلی خوب بود

ـــــــــــ

انسان تنها بود، خدا رو آفرید...

@majlooqin

• 3

• sami_sh  

• عضو از 1395/4/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 487

• 3544

یکی از رمانهای سیدنی شلدون!ک دوس داشتم از خاطرم...

یکی از رمانهای سیدنی شلدون!ک دوس داشتم از خاطرم محو شه و بتونم دوباره از خوندنش سوپرایز شم!متاسفانه اسمشو یادم نمیاد...درباره ی زن قاتل بود. ک بعدا معلوم میشه...(نگم ک اسپویل نشه اسمشو گیر میارم!)

کتاب خوب خیلیه!اصن مگه کتاب بد داریم؟!اووووف صادق هدایت را بس دوس!ادبیات روس مورد علاقمه...چشم شاهکار ناباکوف،خدای داستان کوتاه:جلال آل احمد...بزرگ جان علوی با رمان چشمهایش...صدسال تنهایی حضرت مارکز اونم بدون سانسورش...اووووووووففففف کوری اثر ساراماگو! گتسبی کبیر!!!نگم برات خب؟؟؟

ـــــــــــ

• 7

• sami_sh  

• عضو از 1395/4/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 487

• 3544

هری پاتر!

و البته شاهکار ذهن خلاق جی کی رولینگ! هری پاتر !!!اگه تهرانید و عاشق هری پاتر کافه سکوی نه و سه چهارمو حتما امتحان کنید! اووووووف....با این تاپیک آخه من دیگه سکوت نمی اختیارم ک (biggrin)

ـــــــــــ

• 3

• maxtat  

• عضو از 1389/8/15

• پست‌‌‌ها: ‌ 16

• 6

براوووووووو

دیدن همچین تایپیکی اون‌هم ایمجا عجیب یود برام،واقعا ممنون عرضم به حضورتون که تا دلت بخواد کتاب خوندم،دروتقع قدیمی‌ترین و بهترین دوستم کتابه و‌کلی کتاب خوب میشناسم مثل شازده کوچولو اثر دوسنت اگزوپری یا قلعه حیوانات اثر جورج اورول یا برباد رفته اثر‌ما گا ت میچل یا ... ولی تو چند سال گذشته هیچ کتابی رو دست (نغمه آتش و یخ) اثر جورج ریچاد ریموند مازتین نخوندم،محشره‌ه‌ه‌ه‌ه‌ سریال game of throne از رو این‌کتاب ساخته شده و پیشنهاد میکنم حتما بخونید چون‌حرف نداره. بازم‌ممنون از تایپیک‌خوبت

ـــــــــــ

• 2

• ilia_16cm  

• عضو از 1397/3/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 32

• 10

Man az shazde kocholo ke hodode se bar khondamesh ...

Man az shazde kocholo ke hodode se bar khondamesh va alan baz ham daram mikhonamesh lezat mibaram

ـــــــــــ

• 1

• teffa  
  • عضو از 1390/12/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 57

• 23

بهترین کتابی که خوندم

اسمش اگر فردا بیایید اثر سیدنی شلدون بود واقعا با ذهن ادم بازی میکنه کسایی که ژانر معمایی رو دوست دارند حتما بخونند این کتاب و

ـــــــــــ

• 4

• Araz.shz  

• عضو از 1396/4/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 28

• 21

نامه به كودكي كه هرگز زاده نشد
دنياي...

نامه به كودكي كه هرگز زاده نشد دنياي سوفي حريم اين سه تا رو هزار بار خوندم فكر كنم خستگي نداره

ـــــــــــ

• 2

• hossein212  
  • عضو از 1397/4/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 12

• 10

اسم کتاب که خیلی هم کمکم کرد چند بار هم خوندمش...

اسم کتاب که خیلی هم کمکم کرد چند بار هم خوندمش /غلبه بر غرور عصبی/

ـــــــــــ

• 2

• maxtat  

• عضو از 1389/8/15

• پست‌‌‌ها: ‌ 16

• 6

محشره

نقل از: ilia_16cm Man az shazde kocholo ke hodode se bar khondamesh va alan baz ham daram mikhonamesh lezat mibaram

دوست من برو تو نت سرچ کن کتاب گویای شازده کوچولو با صدای احمد شاملو.نمایشنامه است و عاشقش میشی

ـــــــــــ

• 2

قلعه حیوانات،کوری،کلیله و دمنه،بیشعوری

قلعه حیوانات،کوری،کلیله و دمنه،بیشعوری

ـــــــــــ

• 2

• kshw  

• عضو از 1397/3/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1672

• 659

کتاب *رفیـق آیت الله*

کتاب *رفیـق آیت الله*

ـــــــــــ

ما همه روسبی هستیم.هرکدوم از ما قسمتی از خودشو میفروشه.یکی تنشو یکی فکرشو یکی نبوغشو یکی استعدادشو یکی تخصصشو و ... ♥♥♥♥♥ انـــرزی مثـبـتـــ!

• 2

کتاب

بهترین کتابایی ک خوندم ، کتابایی بود ک منو از استبداد فکری خارج کرد ، استبداد افکاری ک هزاران ساله فرو شده تو مغز بشر مخصوصا در خاورمیانه !!! کتابایی مثه : خدا انگاره ی ورشکسته ، پندار خدا ، سکس شرع و زن در تاریخ اسلام ، توپ مرواری ، خیام و ان دروغ دلاویز و خیلی کتابای دیگه ...

ـــــــــــ

شیرازی ، بدنساز فیتنس .

تل : cfc19

• 1

• Mmery  
  • عضو از 1397/4/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 8

• 8

رمان فقط برای من بخون فقط برای من بمون

رمان فقط برای من بخون فقط برای من بمون

ـــــــــــ

• 2

• Behnaz_ice  

• عضو از 1397/4/15

• پست‌‌‌ها: ‌ 36

• 56

رمان بیگانه آلبر کامو

رمان بیگانه آلبر کامو

ـــــــــــ

گاهی اوقات مجبوریم بپذیریم که، بعضی از آدمها فقط می توانند در قلبمان بمانند نه در زندگیمان...!

• 2

• MoahmmadMehran  

• عضو از 1392/1/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 33

• 21

کلیدر

تا حالا هیچ کتابی برا من مثل رمان کلیدر نشده! عالی! نثر فوق العاده این کتاب ادمو محو داستان میکنه!

ـــــــــــ

• 4

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻭﻗﻮﻉ ﺍﻧﻘﻼﺏ ، ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯿﺪﻫﯿﺪ ﭼﻪ ﺷﺨﺺ ﯾﺎ ﮔﺮﻭﻫﯽ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺭﺍ به ﺩﺳﺖ ﮔﯿﺮﺩ؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «