بهداشت سکس کس با کسیک راهنمای امن برای سکس زنان هم‌جنس‌گرا دوجنس‌گرا و دگرباشان جنسی

تمام آنچه نیاز است درمورد سکس بین دو انسان صاحب کُس بدانید

by Paisley Glimour
Oct 17, 2019اگر شما یک هم‌جنس‌گرا، دوجنس‌گرا، و یا یک بانوی دگرباش هستید یا به طور کلی فردی که دارای کُس است و مایل است با بقیه افرادی که کُس دارند رابطه جنسی داشته باشد هستید. احتمال این وجود دارد که آموزش‌های سکسی که برای انجام این هدف به آنها نیاز دارید را دریافت نکرده باشید. آموزش‌های سکسی که در دانشگاه (کلاس تنظیم خانواده) داده می‌شود، بیشتر برای افراد دگرجنسگرا مفید است. برای همین اکثر ما هرگز در بین آن آموزش‌ها اصطلاح سکس کُس به کُس (vulva-to-vulva) را نشنیده‌ایم. برای همین هم بسیاری از دگرباشان حتی اطلاع ندارند که بیماری‌هایی که از طریق سکس منتقل می شوند تنها با انگشت کردن یکدیگر نیز احتمال انتقال آن بینشان وجود دارد. سکس دهانی و حتی اسباب‌بازی‌های جنسی هم می‌تواند شما را به این نوع بیماری‌ها مبتلاً کنند.


ناآگاهی و بی‌اطلاعی ما از این موضوعات اصلاً باعث شرمندگی نیست. سکس امن برای زنانی که جزو LGBTQ هستند، دگرباشان، بانوان ترنس یا سایر انسانهایی که دارای کُس هستند اما در کلاس‌های آموزشی سکس دایر شده در مدارس عمومی (دولتی) هرگز راجع به آنها چیزی گفته نمی‌شود.


اما اینجا راهنمای جامع و ایمنی که توسط خانم 'لیندا هَوی‌لندگ (Linnéa Haviland) که در بخش خدمات بهداشت سکس فعالیت می‌کنند تهیه شده در اختیار شما قرار میگیرد:ننگ و بدنامی‌ای که ممکن است رویتان تأثیر بگذارد

یکی پژوهش‌هایی که اخیراً انجام گرفته، نشان می‌دهد زنان LGBTQ وقتی می‌خواهند از خدمات درمانی در زمینه‌ی بیماری‌های جنسی استفاده کنند، به مانع برمی‌خورند.
دلیل اصلی این جریان، بی‌اطلاعی و پیش‌داوری‌های کادر درمانی است. خود من چندباری درباره‌ی این که چرا مرتباً تست اسمیر را انجام می‌دهم از طرف دیگران سوال و جواب شده‌ام (آزمایش پاپ اسمیر یا آزمایش اسمیر جزء آزمایش‌های غربال‌گری است که برای تشخیص سرطان یا عواملی که منجر به سرطان گردن رحم خواهند شد، با نمونه برداری و آزمایش سلول‌شناسی گردن رحم دستگاه تولید مثلی زنان انجام می‌گیرد).
دلیل این که مردم این سوال را از من می‌پرسند این است که پارتنر من یک دختر است! به خاطر این که اطلاعات مربوط به سکس امن بیشتر روی سکس با کیر تمرکز دارد، دانستن حقایق گاهی می‌تواند بسیار دشوار باشد. در ضمن این که بتوانید از جایگاه خود در جامعه در برابر افراد و موسساتی که دچار ترس و نفرت از دگرباشان هستند دفاع کنید نیز به همان اندازه سخت است.
بدانید بیماری‌هایی که از طریق روابط جنسی منتقل می‌شوند دقیقاً چگونه شما را مبتلا می‌کنند...

خانم 'شارلوت' از SH:24 (سرویس آنلاین خدمات بهداشتی در زمینه سلامتی جنسی) پرستار درمانی سلامتی جنسی گفته‌اند: برعکس آنچه مردم باوردارند .برای این که شخصی دیگری را به یک بیماری جنسی مبتلا کند، حتماً نباید کیر داشته باشد. بیماری‌های سکسی حتی می‌توانند از طریق تماس پوست با پوست منتقل شوند (زگیل تناسلی)، از طریق مایعات ترشح شده توسط بدن که روی دست یا انگشتان مالیده شده، از طریق سکس دهانی یا حتی استفاده مشترک از اسباب‌بازی‌های جنسی. درون کُس بانوان محیطی مناسب برای میکروب‌ها و باکتری‌هایی است که عامل انتقال بیماری‌های جنسی از فردی به دیگری می‌باشند. وقتی انگشتان یا اسباب‌بازی‌های جنسی در کُسی که حاوی عوامل بیماری‌زاست فرو برود و به این عامل آلوده گردد می‌تواند وسیله انتقال بیماری از صاحب کُس به شریک جنسی‌اش باشد. اسباب‌بازی‌های جنسی نیز با فرو رفتن در کُس‌های آلوده می‌توانند حاوی این عوامل بیماری‌زا در سطح خود باشند


کلامیدیا، سیفلیس، گانریا، HPV، زگیل تناسلی و تبخال دستگاه تناسلی همگی می‌توانند از این طریق پخش شوند. این بیماری‌های جنسی از طریق سکس دهانی نیز می‌توانند منتقل شوند. آزمایش روی مخاط گلو برای آشکار شدن وجود داشتن و یا نداشتن عفونت در گلو به ندرت روی بانوان انجام می‌شود ولی خودتان می‌توانید این آزمایش را درخواست کنید. عوامل ایجادکننده‌ی بیماری‌های جنسی (میکروب، ویروس،...) خارج از محیطهای مناسب برای رشدشان زیاد دوام نمی‌آورند. می‌توانید با استفاده از حوله مشترک بین خودتان و فرد بیمار، نشستن روی صندلی توالت فرنگی که به طور مشترک بین شما و فرد بیمار استفاده می‌شود یا استفاده‌ی مشترک از اسباب‌بازی‌های جنسی که یک هفته از مصرف آن توسط یک فرد بیمار گذشته است به این بیماری‌ها مبتلا شوید.
بیاموزید چگونه از خود محافظت کنید

احتمالاً راجع به سد محافظ (غلاف روی دندانها) که در موقع سکس دهانی از آن استفاده می‌شود، شنیده‌اید. اگر سطح دانش جنسی شما در حد اطلاعات من در زمانی که هنوز در سرویس خدمات بهداشتی برای بیماران جنسی کار نمی‌کردم باشد. احتمالاً هرگز یکی از این سدها را ندیده‌اید زیرا در ابتدا این سدها فقط برای مصارف دندانپزشکی کاربرد داشتند.


این سدها بسیار گران قیمت هستند و خیلی هم سخت می‌شود گیرشان آورد. اگر کلینیک معالجه بیماری‌های جنسی که در محله‌ی شما فعال است، آن را دارد که هیچ. در غیر این صورت به شما توصیه می‌کنم نوع (خودت انجامش بده) آن را مصرف کنید، یعنی خودتان یکی درست کنید! یک کاندوم را بردارید و باز کنید سپس قسمت بالایی آن را قیچی کنید بعد آن را در طول قیچی کنید و باز کنید تا به شکل مستطیل در آید. سپس قسمت طعم‌دار را روی زبان خود بگذارید و قسمت دارای روان‌کننده را نیز روی کُس قرار دهید.
نکته‌ی مهم: "قرار گرفتن قسمت طعم‌دار بر روی کُس می‌تواند باعث ایجاد التهاب در آن شود.
وقتی از اسباب‌بازی‌های جنسی مشترک استفاده می‌کنید هم بهترین راه این است که همیشه روی اسباب‌بازی کاندوم بکشید و هر بار که از آنها استفاده کردید و یا کَس دیگری خواست از آن استفاده کند کاندوم را دور بیندازید.


نکته‌ی مهم: وقتی به صورت مشترک از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده می‌کنید، همیشه باید برای جلوگیری از گسترش احتمالی بیماری‌های جنسی روی آنها کاندوم بکشید.


برای انگشت کردن شریک جنسی‌تان یا فرو کردن مچ دستتان در کُس او می‌توانید از دستکش‌های یک بار مصرف ساخته شده از لاتکس (دستکش جراحی) برای امنیت بیشتر استفاده بفرمایید. (حتماً موقع استفاده از این دستکش‌ها روی آنها روان‌کننده بمالید زیرا که در حالت عادی خشک هستند.)
اگر کُس‌هایتان را به یکدیگر می‌مالید یا در پوزیشن قیچی با یکدیگر سکس می‌کنید، می‌توانید از روش گذاشتن یک سد دندانپزشکی در بین کُس‌هایتان برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های جنسی استفاده کنید اما نگه داشتن آن سد بر روی کُس‌هایتان کمی دشوار است. بهترین راه برای حفظ سلامتی‌تان آزمایش دادن مداوم برای تشخیص هر نوع بیماری جنسی در شما و یا شریک جنسی‌تان است. (اگر با یک فرد ثابت سکس دارید انجام سالی یک بار این آزمایشات توصیه می‌شود اگر هم شریک جنسی‌تان را عوض کرده‌اید قبل از انجام سکس حتماً آزمایش بدهید بستگی دارد کدام یک از این دو حالت با زندگی شما تطبیق داشته باشد.)
آزمایش اسمیر را انجام دهید

یکی از عقاید عمومی رایج و البته غلط این است که فقط زمانی نیاز به آزمایش اسمیر دارید که با شخصی که کیر دارد سکس کرده باشید زیرا اکثر مردم فقط وارد شدن کیر یک نفر را به داخل بدن دیگری سکس به حساب می‌آورند ولی این درست نیست! HPV ویروسی که می‌تواند باعث ایجاد سرطان واژن شود، می‌تواند از طریق سکس دهانی به هر فرد دارای کُس منتقل شود! استفاده‌ی مشترک از اسباب‌بازی‌های جنسی یا تماس دو کُس با یکدیگر نیز می‌تواند ویروس را بین دو نفر منتقل کند. بیماری HPV بسیار رایج است و خیلی از مردم در طول زندگی‌شان به آن مبتلا می‌شوند. این بیماری در مراحل اولیه‌ علائم هشدار دهنده ندارد و خود را نشان نمی‌دهد. پس این بی‌نهایت اهمیت دارد که مداوماً آزمایش اسمیر را انجام دهید.

درمورد HIV بیشتر بدانید

بیماری ایدز با سایر بیماری‌های جنسی، اندکی تفاوت دارد برای این که باید حتماً وارد جریان خون شود.
خانم شارلوت می‌گوید: «*در قسمت داخلی روده که به سوراخ کون منتهی می‌شود و در قسمت گردنی شکل کُس مقدار بسیار زیادی گلبول‌های سفید وجود دارد که باعث می‌شود اگر ویروسی وارد بدن شد، این گلبول‌های سفید (سربازان مدافع بدن) در جایی که لازم است حضور داشته باشند. پارگی و شکاف‌های ایجاد شده در کُس در هنگام سکس، راه دیگری برای وارد شدن ویروس به جریان خون می‌باشد ویروس HIV فقط چند ثانیه می‌تواند در بیرون از بدن شما زنده بماند. پس احتمال انتقال آن به وسیله‌ی اسباب‌بازی‌های مشترک جنسی یا سکس‌های بدون فرو کردن چیزی در کُس بسیار ناچیز است.


با این وجود این نکته را نیز باید در نظر گرفت که درصد احتمال انتقال ایدز از یک فرد دارای کُس به یک فرد دیگر دارای کُس از نظر عملی نامشخص است. زیرا در این باره هیچ تحقیق یا مطالعه اساسی انجام نگرفته است.
فقط یک پرونده در مورد انتقال ایدز بین دو فرد صاحب کُس وجود دارد اما اگر موارد دیگری از انتقال ایدز به این روش وجود داشته باشد احتمالاً تحت تاثیر این تصور که بیماران از طریق دیگری مبتلا به این بیماری شده‌اند (مثلا سکس با جنس مخالف یا همان سکس فرو کردن کیر در کُس یا استفاده مشترک از سُرَنگ ـ برای مصرف مواد مخدر) حقیقت جریان پنهان مانده است.


کلاً به بیماری ایدز و مبتلایان آن لکه‌های ننگ‌های زیادی نسبت داده می‌شود. پس این بسیار اهمیت دارد که به یاد داشته باشید اگر به این بیماری مبتلا هستید و از داروهای صحیح برای درمان خود استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید بیمار بودنتان را از دیگران پنهان کنید. اما به هیچ وجه حق ندارید دیگران را به این بیماری مبتلا کنید! (وظیفه دارید اصول بهداشتی را رعایت کنید)
سطح اطلاعاتتان را درباره عواملی که باعث به خطر انداختن دیگران می‌شود بالا ببرید

وقتی تصمیم می‌گیرید سکسی ایمن یا پرخطر با دیگران داشته باشید، این فکر خوبی‌ست که درمورد خطراتی که در انواع سکس وجود دارند، کاملاً آگاه و مطلع باشید.
اساسنامه‌ی مجمع سلامت جنسی و بیماری ایدز انگلستان BAASH می‌گوید در سکس‌هایی که در آن دخول وجود ندارد، احتمال آلوده شدن نسبت به سایر سکس‌ها در انتقال ایدز بین طرفین درگیر سکس بسیار کمتر است اما این نیز حقیقت دارد که تمام انواع تماس‌های جنسی خطرات خود را دارند و کلاً سکس بدون ریسک (بیمار شدن) وجود ندارد.
در انواع سکس دارای دخول (مانند انگشت کردن ،استفاده از اسباب‌بازی‌های جنسی، ورود مشت به داخل کُس) درصد احتمال انتقال بیماری بستگی به درجه‌ی صدمه دیدن کُس دارد. مثلاً میزان اصطکاک یا مقدار صدمه (برش‌های کوچک یا میکروسکوپی روی دیواره‌ی کُس). بخش دیگر احتمال خطر بیمار شدن به وضعیت سلامتی طرفین درگیر سکس بستگی دارد. آیا یکی از شما مبتلا به بیماری‌های جنسی هستید؟


بهترین راه برای مقابله با این احتمالات دریافتن حقیقت با آزمایش دادن است. آزمایش بدهید، آزمایش بدهید و باز هم آزمایش بدهید! در علم پزشکی و بهداشت تصوری غلط وجود دارد که سکس بین دو انسان دارای کُس به سختی خطر انتقال بیماری‌های جنسی را دارد اما گزارشات متفاوت این را نشان می‌دهد که این تصور عمومی ممکن است حقیقت نداشته باشد.
منبع:

cosmopolitan.com/uk/body/health/a29498109/lesbian-bisexual-queer-women-safe-sex


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست


 • 9

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

 • Baaran98  

 • عضو از 1398/2/9

 • پست‌‌‌ها: ‌ 662

 • 3059

خیلی خوب بود مر۳۰


خیلی خوب بود مر۳۰


ـــــــــــ
 • 2 • laleh1380  

 • عضو از 1396/6/1

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1905

 • 20619

ممنونم خیلی عالی بود خسته نباشید


ممنونم خیلی عالی بود خسته نباشید


ـــــــــــ

دختربایدشیطون باشههه • 2 • ophelia  

 • عضو از 1398/11/24

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1

 • 55

واقعا مرسی ، بالاخره یه ایرانی به ما زنای عاشق لمس...


واقعا مرسی ، بالاخره یه ایرانی به ما زنای عاشق لمس هم ، احترام گذاشت (rose)


ـــــــــــ


 • 1 • ar_mann1264  
 • عضو از 1398/12/1

 • پست‌‌‌ها: ‌ 72

 • 7

خانم مازندرانی نیس برای دوستی بیرون از فضای مجازی...


خانم مازندرانی نیس برای دوستی بیرون از فضای مجازی اگ‌خانم هس تو تل پیام بده بهم...سینکلم Karimi1264@


ـــــــــــ


 • 0 • noporn  

 • عضو از 1398/10/3

 • پست‌‌‌ها: ‌ 898

 • 967

اوهههههه یسسسسسسسسسس جونننننننننننننن


اوهههههه یسسسسسسسسسس جونننننننننننننن


ـــــــــــ


 • 0 • glassframe  

 • عضو از 1397/6/2

 • پست‌‌‌ها: ‌ 73

 • 1219

دستت درد نکنه عالی بود


دستت درد نکنه عالی بود


ـــــــــــ@maryamzare518 • 0 • Niloofaraneh00  

 • عضو از 1395/3/15

 • پست‌‌‌ها: ‌ 256

 • 449

ممنون


ممنون


ـــــــــــ

 • 0 • Pyman_amiri  

 • عضو از 1398/11/28

 • پست‌‌‌ها: ‌ 3

نقل از: laleh1380


نقل از: laleh1380 ممنونم خیلی عالی بود خسته نباشید

ازت خوشم اومده اگه میشه ایدی بده بیشتر باهم اشناشیم


ـــــــــــ


 • 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو
نظرسنجی

به نظر شما کدام مورد زیر در مورد ویروس کرونا صحیح است؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «