بیایید با هم یکی از زبانهای برنامه نویسی رو یاد بگیریم

از امروز شروع میکنم براتون آموزش برنامه نویسی جاوا رو از صفر تا صد بگم

ـــــــــــ

صرفا جهت وقت گذرانی اینجا هستم

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• noname__q  

• عضو از 1398/4/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 33

• 41

سلام
تاپیک خوبی هست
ولی جاوارو بی خیال

سلام تاپیک خوبی هست ولی جاوارو بی خیال

ـــــــــــ

• 0

نقل از: noname__q

نقل از: noname__q سلام تاپیک خوبی هست ولی جاوارو بی خیال

از جاوا به اندروید میرسم چون درحالت عادی هم کلاسهای اندرویدم رو با جاوا شروع میکنم

ـــــــــــ

• 0

اگه استقبال بشه

منم اموزش لینوکسو میزارم

ـــــــــــ

23 تهران دانشجو قد 190 وزن 90 سایز17 ایدیه تلگرامم : @mohammadx96

• 1

نقل از: mohammadubg1996

نقل از: mohammadubg1996 منم اموزش لینوکسو میزارم

خوبه اتفاقا بذار یکم فضا عوض بشه

ـــــــــــ

• 0

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1821

• 7824

.

بفرمآیین گوشِ جآن میسپآریم ! :)

ـــــــــــ

. . . !

• 0

مقدمه اول: جاوا چیست؟

جاوا چیست؟!!! جاوا یک زبان برنامه نویسی و یک پلتفرم است جاوا یک زبان برنامه نویسی شیءگرای سطح بالا، قوی و امن است پلتفرم: هر محیط سخت افزاری و یا نرم افزاری که در آن یک برنامه اجرا می شود، به عنوان یک پلت فرم شناخته شده است. از آنجا که جاوا خودش محیطی برای اجرای برنامه اش دارد(JRE)(Java Runtime Environment) به همین خاطر جاوا یک پلت فرم است و در هر محیط سخت افزاری و نرم افزاری اجرا می شود.

ـــــــــــ

• 3

کاربرد جاوا در کجاست؟

به گفته شرکت سان (sun) سه میلیارد دستگاه از جاوا استفاده می کنند.در حال حاضر بسیاری از دستگاه ها از جاوا استفاده میکنند که تعدادی از آنها را در زیر نام برده ایم

برنامه های کاربردی رومیزی از قبیل antivirus, media player , acrobat reader و...

برنامه های کاربردی تحت وب نظیر irctc ..

برنامه های کاربردی سازمانی نظیر برنامه های کاربردی بانکها

موبایل

سیستم های تعبیه شده

کارت های هوشمند

رباتیک

بازی ها و....

ـــــــــــ

• 1

انواع برنامه های کاربردی جاوا

به طور عمده چهار نوع برنامه کاربردی به زبان جاوا می توان نوشت

1) نرم افزار مستقل

این نوع نرم افزار به برنامه کاربردی رومیزی مبتنی بر ویندوز شناخته می شود. نرم افزاری که روی هر دستگاهی نیاز به نصب کردن دارند. مدیا پلیر، آنتی ویروس و... از این نوع نرم افزار هستند. این نوع برنامه‌های کاربردی از کلاس‌های AWT و Swing جاوا در ساخت نرم افزارهای مستقل استفاده شده است

2) برنامه های تحت وب

برنامه ای که در سمت سرور اجرا می شود و صفحه پویا (داینامیک) ایجاد میکند، برنامه های تحت وب نام دارند. در حال حاضر با تکنولوژی های jsf, struts, jsp, servlet میشود برنامه تحت وب نوشت

3) برنامه های سازمانی

برنامه های کابردی توزیع شده هستند ،مانند برنامه های کاربردی بانکی و ...برنامه های سازمانی دارای امنیت سطح بالا،حفظ تعادل بار و خوشه. در جاوا EJB برای ایجاد برنامه های کاربردی سازمانی استفاده می شود

4) برنامه های کاربردی موبایل

یک برنامه کاربردی است که برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد شده است.در حال حاضر اندروید و جاوا ME برای ایجاد برنامه های کاربردی موبایل استفاده می شود

ـــــــــــ

• 0

• ramtin_200  

• عضو از 1397/1/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 93

• 123

!

یکی از عجیب ترین تاپیک هایی بود که توی یه سایت پورنوگرافی میبینم :)

ـــــــــــ

دانم که ندانم

• 1

نقل از: ramtin_200

نقل از: ramtin_200 یکی از عجیب ترین تاپیک هایی بود که توی یه سایت پورنوگرافی میبینم :)))))

برای منی که بعضی وقتها برای وقت گذرانی میام اینجا حوصله سر بر بود از دیدن این همه آدم که همه هم کارکشته ان ولی دریغ از یک پارتنر خوب گفتم بذار بعضی هاشون یه علمی یاد بگیرن شاید زندگیشون عوض شد

ـــــــــــ

• 1

مقدمه دوم: تاریخچه جاوا

دانستن تاریخچه جاوا جالب است.

تاریخچه جاوا از تیم Green شروع می‌شود.اعضای تیم جاوا یک کار انقلابی را برای توسعه دستگاه‌های دیجیتالی مانند ستاپ‌باکس‌ها ،تلویزیون ها و... را آغاز کردند. بنیانگذار جاوا جیمز گوسلینگ می‌باشد. در حال حاضر جاوا در برنامه‌نویسی اینترنت، دستگاه های تلفن همراه، بازی، راه‌حل‌های کسب و کار الکترونیکی و... استفاده می شود.

1) جیمز گوسلینگ، مایک شریدان، و پاتریک ناتون پروژه زبان جاوا را در ماه ژوئن 1991 در تیمی کوچک از مهندسان شرکت سان به نام تیم Green آغاز کردند

2) در اصل جاوا برای سیستم های تعبیه شده در لوازم الکترونیکی ماننده جعبه ستاپ باکس ها طراحی شده بود

3) در مرحله اول، توسط جیمز گوسلینگ نام آن "Greentalk "نامیده می شد

4) پس از آن، Oak نامیده می شد و به عنوان بخشی از پروژه سبز توسعه داده شد

چرا شرکت سان نام Oak را انتخاب کرد؟

5) چرا Oak ؟ Oak یا بلوط نماد قدرت است و یک درخت ملی در بسیاری از کشورهای غربی نظیر ایالات متحده، فرانسه، آلمان، رومانی و... بود

6) در سال 1995 ،بلوط (Oak) به عنوان «جاوا (Java)» تغییر نام داد زیرا Oak ، علامت تجاری شرکت Oak Technologies بود. چرا شرکت سان نام Java را انتخاب کرد؟

7) تیم دور هم جمع شدند تا یک نام جدید را انتخاب کنند.کلماتی مانند “jolt”, “Silk”, “revolutionary”, “dynamic,” “DNA “پیشنهاد شد. آن‌ها می‌خواستند نامی که منعکس کننده فناوری باشد را انتخاب کنند Java همراه با Silk گزینه های نهایی بودند از آنجایی که جاوا منحصر به فرد بود، بسیاری از اعضای تیم جاوا را مناسب تر دانستند

8) جاوا نام جزیره‌ای در اندونزی بود که در آن برای اولین بار قهوه تولید شده است

9) توجه داشته باشید که کلمه جاوا یک نام مخفف می باشد

10) توسعه دهنده اصلی آن جیمز گوسلینگ در شرکت سان مایکروسیستمز Sun Microsystems)) بود که در حال حاضر یک شرکت تابعه از شرکت اوراکل می باشد.

11) جاوا در سال 1995 منتشر شد.

در سال 1995 جاوا به عنوان یکی از ده محصول برتر سال 1995 توسط مجله تایم برگزیده شد

ـــــــــــ

• 0

• saids1234567  

• عضو از 1397/11/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 25

• 9

خیلی هم خوب

خیلی هم خوب

ـــــــــــ

• 1

• saids1234567  

• عضو از 1397/11/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 25

• 9

خیلی هم خوب

خیلی هم خوب

ـــــــــــ

• 0

• SexyMind  
  • عضو از 1397/7/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 237

• 581

امیدوارم که جواب بده تاپیکت... ولی فک کنم اینجوری...

امیدوارم که جواب بده تاپیکت... ولی فک کنم اینجوری حوصله سربر شه...مخصوصا اینکه تو مجبوری چیزایی بعدی اضافه کنی و همزمان صفحه، به تاپیکت اضافه میشه... من بودم یه کد مینوشتم ( کدی که هر کسی نرم افزارش رو داشت بنویسه و درجا جواب بگیره) بعد میومدم خط به خط اون کد رو توضیح میدادم

ـــــــــــ

هر که میخواهی باش... من خودم میمانم...

• 1

• GTX295  
  • عضو از 1396/10/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 45

• 26

عالیه

عالیه

ـــــــــــ

• 1

• ajdarofeski  
  • عضو از 1396/9/25

• پست‌‌‌ها: ‌ 15

• 7

سلام ببخشید شاید به موضوع جاوا اصلا ربطی نداشته...

سلام ببخشید شاید به موضوع جاوا اصلا ربطی نداشته باشه ولی خیلی دلم میخواد نحوه نفوذ به یک آدرس رو از طریق نت یا اینترنت و اجرای فرمان فرمت و fdisk روی پارتیشن های میزبان رو یاد بگیرم.میشه راهنمایی کنید

ـــــــــــ

• 0

مقدمه دوم: تاریخچه جاوا

12) اولین JDK 1.0 در 23 ژانویه 1996 منتشر شد.

تاریخچه انتشار نسخه های جاوا

نسخه های زیادی از جاوا در طول سال ها منتشر شده است.

نسخه استاندارد فعلی جاوا ده (Java SE 13) می‌باشد. در زیر اولین نسخه جاوا تا الآن را مشاهده میکنید

JDK 1.0 (January 23, 1996

JDK 1.1 (February 19, 1997

J2SE 1.2 (December 8, 1998

J2SE 1.3 (May 8, 2000

J2SE 1.4 (February 6, 2002

J2SE 5.0 (September 30, 2004

Java SE 6 (December 11, 2006

Java SE 7 (July 28, 2011

Java SE 8 (March 18, 2014

Java SE 9 (September 21, 2017

Java SE 10 (March 20, 2018

Java SE 11 (September 25, 2018

Java SE 12 (March 19, 2019

Java SE 13 (September 17, 2019

ـــــــــــ

• 0

به اونم میرسیم

نقل از: SexyMind امیدوارم که جواب بده تاپیکت... ولی فک کنم اینجوری حوصله سربر شه...مخصوصا اینکه تو مجبوری چیزایی بعدی اضافه کنی و همزمان صفحه، به تاپیکت اضافه میشه... من بودم یه کد مینوشتم ( کدی که هر کسی نرم افزارش رو داشت بنویسه و درجا جواب بگیره) بعد میومدم خط به خط اون کد رو توضیح میدادم

سلام به اونم میرسیم

اندکی صبر..سحر نزدیک است

تازه دارم الفبا رو میگم

ـــــــــــ

• 0

• noname__q  

• عضو از 1398/4/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 33

• 41

نقل از: ajdarofeski

نقل از: ajdarofeski سلام ببخشید شاید به موضوع جاوا اصلا ربطی نداشته باشه ولی خیلی دلم میخواد نحوه نفوذ به یک آدرس رو از طریق نت یا اینترنت و اجرای فرمان فرمت و fdisk روی پارتیشن های میزبان رو یاد بگیرم.میشه راهنمایی کنید

اصلا سمتش نرو

ـــــــــــ

• 0

• SexyMind  
  • عضو از 1397/7/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 237

• 581

نقل از: Isfahan_hamnafas

نقل از: Isfahan_hamnafas
نقل از: SexyMind امیدوارم که جواب بده تاپیکت... ولی فک کنم اینجوری حوصله سربر شه...مخصوصا اینکه تو مجبوری چیزایی بعدی اضافه کنی و همزمان صفحه، به تاپیکت اضافه میشه... من بودم یه کد مینوشتم ( کدی که هر کسی نرم افزارش رو داشت بنویسه و درجا جواب بگیره) بعد میومدم خط به خط اون کد رو توضیح میدادم
سلام به اونم میرسیم اندکی صبر..سحر نزدیک است تازه دارم الفبا رو میگم

امیدوارم برسی دوست عزیز :)

ـــــــــــ

هر که میخواهی باش... من خودم میمانم...

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

با توجه به مشکلات شهر تهران، نظرتان درباره تغییر پایتخت ایران چیست؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «