بیماری ام اس چیست؟

ر کشور ما از هر 100 هزار نفر 120 نفر به این بیماری مبتلا هستند. متاسفانه شیوع این بیماری در کشور ما رو به افزایش است و حتی بین کشورهای خاورمیانه بالاترین شیوع را داریم. حدود 15 تا 20 سال قبل شیوع بیماری در هر 100 هزار نفر تنها 26 نفر بود اما اکنون با توجه به سیر این روند افزایشی کشور ما در ردیف کشورهای اسکاندیناوی قرار می گیرد.

بیماری از آنجا اهمیت زیادی پیدا می کند که بیشتر افراد جوان بین 20 تا 40 سال را درگیر می کند و این سنی است که فرد وارد مرحله کار، ازدواج و فعالیت های اجتماعی می شود و به این ترتیب بخش مهمی از جامعه توانایی خود را از دست می دهند و بار روانی و اقتصادی قابل توجهی متوجه خانواده های این بیماران و جامعه بهداشت کشور می شود، اما این بیماری چیست و آیا می توان بار آن را از روی دوش جامعه و افراد برداشت؟ بیماری «ام اس» یا تصلب چندگانه (Multiple Sclerosis)، یک بیماری مزمن است که روی مغز، نخاع و اعصاب بینایی اثر می گذارد و موجب بروز مشکلات بینایی، تعادلی، کنترل عضلانی و عملکرد سایر ارگان های بدن می شود

*علائم بیماری*

اشکال در راه رفتن
گرفتگی و ضعف عضلات
دوبینی
بی حسی و گزگز دست و پا
مشکلات جنسی
اختلال در کنترل ادرار و ضعف عضلات مثانه
درد
افسردگی
درمان بیماری

*تاکنون هیچ درمان قطعی ای برای بیماری شناخته نشده اما به کمک بعضی روش ها می توان تحمل بیماری را برای فرد آسان تر کرد.*

درمان شامل تجویز دارو است؛ از جمله داروهای استروئیدی برای اینکه شدت و زمان حمله های «ام اس» را کمتر کند، داروهای آرامبخش، داروهای شل کننده عضلانی و تزریق بوتاکس برای برطرف کردن گرفتگی عضلات

ـــــــــــ

• 7

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• بوف_بور  

• عضو از 1396/10/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 229

• 1389

متاسفانه ما دو موردش رو تو اقوام نزدیک داریم. آخرش...

متاسفانه ما دو موردش رو تو اقوام نزدیک داریم. آخرش فلج کامل و بعدش هم مرگه! برا بعضیا سریع اتفاق میوفته و برا بعضی ها هم یواش یواش. مدل های مختلفی هم داره مثل نابینایی و...

تو این چند سالی که پیگیر کارشون بودم فهمیدم درمانی نداره( چه تو ایران چه خارج از کشور) البته میشه مدت بیماری و زنده بودن رو طولانی کرد و اثراتش رو کم اما هیچ درمان قطعی نداره. تنها چیزی که بعضی از پزشکان تایید کردن اینه که میشه ازش پیشگیری کرد اونم به واسطهء یه رژیم غذایی خاص! یعنی کلا فست فود و غذاهایی که طبع سرد دارن رو از برنامه غذایی حذف کنید. شاید به ظاهر راحت باشه ولی خیلی سخته چون اکثر غذاهایی که میخوریم طبع سرد دارن. در مورد طبع سرد و گرم هم شاید به نظر یکم سنتی بیاد اما جالبه که بدونید اکثر پزشکان با تجربه خودشون به این باور رسیدن که طبع سرد و گرم وجود داره و واقعیه. خلاصه اینکه یکم جلو شکمتون رو بگیرید تا زندگی راحت تری داشته باشید

ـــــــــــ

ساده ترین تعریف دموکراسی و دیکتاتوری: در اولی حکومت از مردم و در دومی مردم از حکومت می ترسند...

• 9

• ...RasTaak...  

• عضو از 1398/3/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 182

• 418

درسته

يک بيماري خودايمني يا اتو ايميون که باعث صدمه به اعصاب محيطي و مرکزي ميشه، درمانش هم همونطور که دوستمون گفتن شامل داروهاي ضدالتهاب استروئيدي و داروهاي ايمونو ساپرسيو يا سرکوب کننده سيستم ايمني بدن هستند.

بازيابي و حمايت بيمار و بازتواني در اين بيماري نقش مهمي داره، حفاظت از فرد در مقابل انواع عفونت ها هم به دليل مصرف ايمونو ساپرسيو ها ضروري عه

ـــــــــــ

Just belive what you want

• 4

• NooSheeN  

• عضو از 1397/3/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 157

• 453

:(

یه زمانی ام‌اس به بیماریِ زنان خوشگل شناخته میشد. که با توجه به درصد شیوع بیماری بین زنان، این شایعه مدام بیشتر و بیشتر شد و متاسفانه هنوز هم افراد زیادی تصور می‌کنن که این بیماری مختص زنان خوشگل و پولداره!

علائم خاص بیماری ام اس در زنان: به نظر می‌رسد علائمی از بیماری که عمدتاً زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به سطح هورمون مربوط می‌شود. برخی محققان تصور می‌کنند داشتن سطوح پایین‌تر تستوسترون ممکن است در این روند نقش داشته باشد. برخی دیگر نیز این باور را دارند که نوسانات هورمون‌های زنانه می‌تواند این علائم را بروز دهد. به هر حال برای تعیین علل واقعی این اختلالات، تحقیقات بیشتری نیاز است. علائم اصلی که زنان را بیش از مردان تحت تأثیر قرار می‌دهد، شامل مشکلات قاعدگی، علائم مربوط به بارداری و مسائل مربوط به یائسگی است.

به چندتا مطلب و مقاله خوب خواستم لینک بدم که متاسفانه مثل همیشه سایت خطا داد و نشد! (dash)

ـــــــــــ

Love Me Like You Do

• 5

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• پست‌‌‌ها: ‌ 35

• 61

نقل از: بوف_بور

نقل از: بوف_بور متاسفانه ما دو موردش رو تو اقوام نزدیک داریم. آخرش فلج کامل و بعدش هم مرگه! برا بعضیا سریع اتفاق میوفته و برا بعضی ها هم یواش یواش. مدل های مختلفی هم داره مثل نابینایی و...

تو این چند سالی که پیگیر کارشون بودم فهمیدم درمانی نداره( چه تو ایران چه خارج از کشور) البته میشه مدت بیماری و زنده بودن رو طولانی کرد و اثراتش رو کم اما هیچ درمان قطعی نداره. تنها چیزی که بعضی از پزشکان تایید کردن اینه که میشه ازش پیشگیری کرد اونم به واسطهء یه رژیم غذایی خاص! یعنی کلا فست فود و غذاهایی که طبع سرد دارن رو از برنامه غذایی حذف کنید. شاید به ظاهر راحت باشه ولی خیلی سخته چون اکثر غذاهایی که میخوریم طبع سرد دارن. در مورد طبع سرد و گرم هم شاید به نظر یکم سنتی بیاد اما جالبه که بدونید اکثر پزشکان با تجربه خودشون به این باور رسیدن که طبع سرد و گرم وجود داره و واقعیه. خلاصه اینکه یکم جلو شکمتون رو بگیرید تا زندگی راحت تری داشته باشید

ممنوون از توضیحات کاملتون ،متاسفانه برادرمنم این مریضیو داره

ـــــــــــ

• 0

• mosa.hashemi  
  • عضو از 1398/3/13

• پست‌‌‌ها: ‌ 45

• 31

نقل از: مسیحا121

نقل از: بوف_بور متاسفانه ما دو موردش رو تو اقوام نزدیک داریم. آخرش فلج کامل و بعدش هم مرگه! برا بعضیا سریع اتفاق میوفته و برا بعضی ها هم یواش یواش. مدل های مختلفی هم داره مثل نابینایی و...

دوست عزیز الان کسی نیست که تو خانوادش این مورد پیدا نشه امیدوارم کسی چه خودش و عزیزانش به این بیماری مبتلا نباشن :(

ـــــــــــ

• 1

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• 61

ممنون ازمطالب مفیدتون

نقل از: NooSheeN

یه زمانی ام‌اس به بیماریِ زنان خوشگل شناخته میشد. که با توجه به درصد شیوع بیماری بین زنان، این شایعه مدام بیشتر و بیشتر شد و متاسفانه هنوز هم افراد زیادی تصور می‌کنن که این بیماری مختص زنان خوشگل و پولداره!

علائم خاص بیماری ام اس در زنان: به نظر می‌رسد علائمی از بیماری که عمدتاً زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به سطح هورمون مربوط می‌شود. برخی محققان تصور می‌کنند داشتن سطوح پایین‌تر تستوسترون ممکن است در این روند نقش داشته باشد. برخی دیگر نیز این باور را دارند که نوسانات هورمون‌های زنانه می‌تواند این علائم را بروز دهد. به هر حال برای تعیین علل واقعی این اختلالات، تحقیقات بیشتری نیاز است. علائم اصلی که زنان را بیش از مردان تحت تأثیر قرار می‌دهد، شامل مشکلات قاعدگی، علائم مربوط به بارداری و مسائل مربوط به یائسگی است.

به چندتا مطلب و مقاله خوب خواستم لینک بدم که متاسفانه مثل همیشه سایت خطا داد و نشد! (dash)

اگه شدلینکشو بدین ممنون میشم

ـــــــــــ

• 1

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• 61

نقل از: Rebin.

عزیزم ارزو میکنم هر چه زودتر خوب بشه..... سعی کن بهش روحیه بدی....... عصبانیت و ناراحتی و استرس و سیستم ایمنی رو تحریک میکنه... بیماری بدتر میشه.. ناراحت شدم حقیقتا (rose)

ممنون از توصیتون،بله کلا ماخانوادگ تموم تلاشمون همینه،بازم ممنون

ـــــــــــ

• 2

دخترخالم این مریصیو داره :(هرموقع میبینمش گریم...

دخترخالم این مریصیو داره :(هرموقع میبینمش گریم میگیره و همیشه اونه که دلداریم میده:(

ـــــــــــ

• 3

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 974

• 2516

کاش هیچکس بیمار نداشته باشه

بیا گل (rose)

ـــــــــــ

قه زات وه گیانم‌ ،په پوله

• 3

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• 61

نقل از: سفیدبرفی74

دخترخالم این مریصیو داره :(هرموقع میبینمش گریم میگیره و همیشه اونه که دلداریم میده:(

امیدوارم حال دخترخالتون هم خوب شه،شماباید قوی باشین تا به اون قوت قلب بدین نه اینکه اون بشمابده

ـــــــــــ

• 2

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• 61

نقل از: abbbbbcc

نقل از: abbbbbcc بیا گل (rose)

الاهی آمین

ـــــــــــ

• 1

• wrecked_erny  

• عضو از 1398/3/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 505

• 857

سپاس

(rose)

ـــــــــــ

• 1

امیدوارم حال دخترخالتون هم خوب شه،شماباید قوی باشین تا به اون قوت قلب بدین نه اینکه اون بشمابده

بله میدونم ،خودشم میگه

ـــــــــــ

• 1

• rman6813  
  • عضو از 1398/3/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 6

• 7

منم 4 5 سالی میشه که به این بیماری مبتلا شدم
با...

منم 4 5 سالی میشه که به این بیماری مبتلا شدم با دارو میشه روند بیماری رو کند کرد و چند سالی بیشتر سرپا موند اما افسردگی و خستگی مزمن ناشی از بیماری تقریبا غیر قابل کنترله خودم دوست دارم زودتر بمیرم و از این وضع خلاص شم

ـــــــــــ

• 2

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• 2516

شما چرا پروفایل ندارین:/

نقل از: rman6813 منم 4 5 سالی میشه که به این بیماری مبتلا شدم با دارو میشه روند بیماری رو کند کرد و چند سالی بیشتر سرپا موند اما افسردگی و خستگی مزمن ناشی از بیماری تقریبا غیر قابل کنترله خودم دوست دارم زودتر بمیرم و از این وضع خلاص شم

مابل نبودین جواب ندین_

ـــــــــــ

• 0

• rman6813  
  • عضو از 1398/3/24

• 7

نقل از: rman6813
مابل نبودین جواب ندین*_*

تازه وارد سایت شدم حوصله کنم کاملش میکنم

ـــــــــــ

• 1

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• 2516

rman6813

بیا گل (rose) "_"

ـــــــــــ

• 0

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• 2516

اونایی که از بچگی نابینای مطلقن خواب میبینن:/

معلومه دختر خالتون شخصیت بزرگی دارن که در مواجه با عکس العمل شما همچین برخوردی دارن...... ولی مطمئن باش این برخورد شما در تنهایی های ایشون تاثیر مخربی داره....... با افرادی که ناتوانی و معلولیت جسمی دارن مثل افراد عادی برخورد کنید.... این بیشترین میزان روحیه رو بهشون میده...... شاید باور نکنید که یکی از بهترین دوستان من از بچگی نا بینای مطلقه....... (rose)

......خب........جوابم ندادی،ندادی...

ـــــــــــ

• 1

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• 2516

Rebin.

پس خواب همش بر میگرده به تصورایی که وقتی بیداریم داریم:/بیا گل (rose)

ـــــــــــ

• 1

• rman6813  
  • عضو از 1398/3/24

• 7

نقل از: abbbbbcc بیا گل (rose) "_"

(rose)

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

افراد متاهل : تا حالا با‌ همسرتون کلیپ یا فیلم پورن دیدید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «