تعریف فوت فتیش

1399/04/08

Foot Fetish

هر آنچه باید درمورد فوت‌فتیشیسم بدانید

by Rose Surnow Nov 17, 2016

فوت فتیش به زبان ساده همان تمایل جنسی به پاهاست. یعنی افرادی که این فتیش را دارند می‌توانند با لمس کردن، مالش، بوسیدن، لیسیدن، میک زدن و ماساژ پاها به برانگیختگی جنسی برسند. طبق بررسی‌های مجله‌ی “Journal of Sexual Medicine” از بین همه‌ی فتیش‌هایی که وجود دارد، فتیش به پاها (یا همان “پودوفیلی”) از همه‌ی آنها رایج‌تر است. ولی به راستی چرا مردم اینقدر عاشق پاها هستند؟

درواقع هیچ تحقیق رسمی‌ای برای پیدا کردن پاسخ این پرسش انجام نشده ولی برخی از روان‌شناسان تئوری‌هایی در این زمینه دارند. برای مثال ‘فروید’ (Sigmund Freud) باور داشت که پا به دلیل شباهتی که به کیر دارد جنبه‌ی جنسی پیدا کرده است. البته اگر دیدید کیر پارتنرتان بیشتر شبیه پا است تا کیر، بهتر است زودتر به پزشک زنگ بزنید!

دکتر ‘اسکات جکبی’ (Scott Jacobey, PhD) که متخصص سکس است نظر دیگری دارد؛ او در مجله ی “Men’s Health” نوشته بود: «تمرکز کردن روی پا به نوعی یک عمل تحقیرانه هم می‌تواند در نظر گرفته شود — یعنی فرد با خودش فکر می‌کند که لیاقت من فقط در حد پا است. این نوع بازی قدرت و تحقیر برای خیلی از کسانی که فوت فتیش دارند تحریک‌کننده است.»

همچنین شاید بتوان دلیل بیولوژیکی‌ای را برای توضیح این که چرا عده‌ی زیادی از مردم به پا علاقه دارند ارائه داد.
دکتر ‘راماچادان’ (V.S. Ramachandran) که رئیس مرکز مغز و اعصاب “سن دیگو” است در کتابش به اسم “Phantoms in the Brain” این ایده را مطرح می‌کند که فوت فتیش می‌تواند نتیجه‌ی نزدیکی بخش‌های خاصی از مغز به هم باشد، چون نواحی‌ای از مغز که آلت تناسلی و حرکات پا را کنترل می‌کنند بسیار به هم نزدیک هستند.

ولی درکل باید گفت که دلیل مشخصی برای تمایل جنسی به پا وجود ندارد و شاید از همان روزی یک پای خوشگل با لاک قرمز دیدید عشق‌تان به پا شروع شده باشد. خلاصه این که اگر فوت فتیش دارید خیلی دنبال دلیلش نگردید و فقط از آن لذت ببرید.


چگونه پیش بروید

اگر می‌خواهید فوت فتیش را امتحان کنید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید اول از همه دنبال پارتنری باشید که با رضایت و اشتیاق حاضر به ماجراجویی جنسی با شما باشد.
دکتر ‘کارول کویین’ (Carol Queen) که متخصص سکس است، برای تازه‌کارها چند پیشنهاد دارد: «فانتزی‌تان را مانند یک فیلم یا داستان تصور کنید و اوایل کار موقع سکس فقط درمورد این که چقدر پارتنرتان پای سکسی و زیبایی دارد حرف بزنید.»
اگر می‌خواهید یک مرحله جلوتر بروید و فوت فتیش‌تان را عملی کنید، اول با یک سری از کارهایی که جنبه‌ی جنسی ندارند شروع کنید، مثلاً پاهای پارتنرتان را لاک بزنید، آنها را ماساژ دهید یا هر کار دیگری که باعث تماس فیزیکی با پاهای او می‌شود. با انجام این کارها هم خودتان لذت می‌برید و هم لازم نیست چهل دلار پول سالن ناخن پارتنرتان را بدهید، فوت فتیش می‌تواند هم لذت‌بخش باشد و هم مقرون به صرفه!
در آخر هم اگر واقعاً حشری هستید و می‌خواهید فوت فتیش را موقع سکس امتحان کنید، می‌توانید با خوردن و میک زدن ناخن‌های پای پارتنرتان شروع کنید و بعدها که حرفه‌ای‌تر شدید می‌توانید از پارتنرتان بخواهید با پاهایش با کیرتان بازی کند، پا فقط برای راه رفتن نیست!


انواع مختلف فوت فتیش

“پا پرستی” هم از دیگر کارهایی است که افرادی که فوت فتیش دارند، می‌توانند انجام دهند که به معنی ابراز تمایلات فوت فتیشی به صورت مطیعانه و تحقیرانه است.
دکتر ‘ویل’ (Wales) می‌گوید فوت فتیش ذاتاً ماهیت تحقیرانه ندارد ولی معمولاً با رفتارهای مطیعانه همراه است. او می‌گوید: «پاپرستی گاهی ماهیت سکس سلطه‌گرانه/مطیعانه پیدا می‌کند و در آن افراد به نوعی تحت نفوذ جذابیت پاهای پارتنرشان و تحت سلطه‌ی آنها هستند.» اگر دوست دارید کسی پاهای شما را بپرستد ولی پارتنرتان خیلی علاقه‌ای به پا ندارد می‌توانید به سالن ناخن بروید و پاهایتان را پدیکور کنید و حتی ماساژ پا سفارش دهید، این کارها برای شما دست کمی از “فوت جاب” (foot job) ندارد!
جالب است بدانید که به متضاد فتیش پا و نفرت از آن “پودوفوبیا” (podophobia) می‌گویند.


جایگاه فوت فتیش در فرهنگ و رسانه

این شایعه وجود دارد که کارگردان معروف ‘کوئنتین تارانتینو’ (Quentin Tarantino) فوت فتیش دارد ولی اگر این شایعه را باور ندارید گزارش TMZ را در این مورد بخوانید. فوت فتیش او آنقدر شناخته شده است که حتی یکی از طرفدارهای او ویدئوئی از تمام صحنه‌های فیلم‌های او که در آنها به پاها اشاره شده است ساخته است.
سریال Sex and the City هم یکی از بهترین صحنه‌ها را برای عاشقان پا دارد. در این صحنه “شارلوت” وارد یک کفش فروشی لوکس می‌شود و چند کفش پاشنه بلند را امتحان می‌کند ولی به مرور معلوم میشود که فروشنده فوت فتیش دارد، به خصوص نسبت به پاهای شارلوت. این کفش خریدن ساده سریع تبدیل می‌شود به یک صحنه‌ی کینکی و عجیب و مثل همیشه تماشای شارلوت در موقعیت‌های سکسی و ناخواسته جذاب و فوق دیدنی است.


منبع:

cosmopolitan.com/sexopedia/a8280680/foot-fetish-definition

4815 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


Top Bottom