تعریف کامل زندگی کردن

قسمتی از رمان جزء از کل نوشته استیو تولتز

ـــــــــــ

be yourself; everyone else is already taken

• 3

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

سایه+روشن+جنگل:

1- میخوام یه نکته ای درباره کتابخوانی عرض کنم؛یه بار یکی از دوستام میگفت توی دنیای امروز که میشه نکات یا جملات مهم کتاب ها رو توی نت خوند چه لزومی داره ما این همه وقت بزاریم و کتابو کامل بخونیم؟؟ چندوقت پیش برای دومین بار تصمیم گرفتم رمان جز از کل رو بخونم، درحین خوندن به سوال دوستم فک کردم و به این نتیجه رسیدم ماباید بخونیم تا برداشت خودمونو داشته باشیم نه برداشت دیگران رو. قسمت هایی از این کتاب که ذهن منو در طی خوندن درگیر خودش میکرد رو علامت گذاری میکردم و بعداً با برداشت دیگران در سایت های مختلف مقایسه کردم به معنای واقعی کلمه متوجه این شدم جذابیت ها و علائق هر ذهنی میتونه متفاوت از ذهن های دیگه باشه.

2- اینکه چرا من برای دومین بار این کتابو خوندم باید بگم که به نظرم هر کتابی پتانسیل مربوط به خودشو داره بعضی کتابارو حتی نمیشه تا انتها خوند بعضی ها هم ارزش یه بار خوندن دارن و بعضی کتاب ها ارزش چندبار خوندن دارن، میدونین چرا؟؟ چون هربار که میخونی چیزهایی جدیدی از کتاب یاد میگیری، و دوست داری این خوندن رو تا زمانی ادامه بدی که حس کنی چیزی جدیدی برای گفتن نداره.

3- متنی که گذاشتم رو با دقت بخونین و بعد از خوندن به خودتون و نفوس خودتون فک کنید، چندتا از نفوستون توی زندگیتون تا حالا فقط ناظر بودن؟؟ آیا شمام موافق این متن هستین که اگه یکی از نفوسمون مارو در طی زندگی درگیر خودشون نکنن زندگیمون کامل نیس؟؟

ـــــــــــ

• 5

• sss.ddd  
  • عضو از 1398/1/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 61

• 25

یه فاعل آیدی بده بهم دارم میرم شیو کنم نیم ساعته...

یه فاعل آیدی بده بهم دارم میرم شیو کنم نیم ساعته میام امشب میخوام حال بدم

ـــــــــــ

• 0

• Sd085  
  • عضو از 1398/6/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 99

• 3

یه خانم هااااات میانسال مشهدی میخوام مامانم بشه و...

یه خانم هااااات میانسال مشهدی میخوام مامانم بشه و منم پسر حرف گوش کنش باشم ...باهم شیطونی کنیم و بغلش شیر بخورم...اگه خانمی هس لطفا توی تل گر ام پیام بدین...ممنون اینم ایدی: @mm0095bh

ـــــــــــ

• 0

• abbbbbcc  
  • عضو از 1397/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 684

• 3284

خب...

جالب بود ^_^ بیا گل (rose)

ـــــــــــ

• 2

...

نقل از: abbbbbcc جالب بود ^_^ بیا گل (rose)

(rose) (rose)

ـــــــــــ

• 2

و البته بعضی کتاب‌ها پیوستگی دارن. یعنی صرفا یه...

و البته بعضی کتاب‌ها پیوستگی دارن. یعنی صرفا یه نقل قول نشون دهنده پیام کتاب از اون جمله نیست. دو مورد معروفش مرگ خدا و به سراغ زنان اگر می‌روی نیچه‌ست. یعین بعضی جملات زمانی معنای حقیقی خودشون رو پیدا می‌کنن که دقیقا همون شخصیتی که نویسنده اونا رو پرداخته و خواننده با خوندن کتاب شناخته، اونا رو بگه. مدتیه دارم کتاب برادران کارامازوف رو می‌خونم. به نظر من اوج کتاب جاییه که ایوان برای آلکسی توی اون رستوران شعرش در مورد خدا رو می‌خونه. اگر هر شخصیتی جز ایوان اون حرفا رو می‌زد خیلی مضحک می‌شد و البته صرفا نقل قول اون جملات هم به نظرم حق مطلب رو ادا نمی‌کنه. لذا فرد باید این کتاب رو بخونه تا معنای حقیقی این قسمت از کتاب رو بفهمه.

پ.ن: کجا بودی دوباره؟ یه مدتیه کم پیدایی.

ـــــــــــ

بگیر، بکش و از نو زاده شو.

• 2

به به

نقل از: کیر ابن آدم و البته بعضی کتاب‌ها پیوستگی دارن. یعنی صرفا یه نقل قول نشون دهنده پیام کتاب از اون جمله نیست. دو مورد معروفش مرگ خدا و به سراغ زنان اگر می‌روی نیچه‌ست. یعین بعضی جملات زمانی معنای حقیقی خودشون رو پیدا می‌کنن که دقیقا همون شخصیتی که نویسنده اونا رو پرداخته و خواننده با خوندن کتاب شناخته، اونا رو بگه. مدتیه دارم کتاب برادران کارامازوف رو می‌خونم. به نظر من اوج کتاب جاییه که ایوان برای آلکسی توی اون رستوران شعرش در مورد خدا رو می‌خونه. اگر هر شخصیتی جز ایوان اون حرفا رو می‌زد خیلی مضحک می‌شد و البته صرفا نقل قول اون جملات هم به نظرم حق مطلب رو ادا نمی‌کنه. لذا فرد باید این کتاب رو بخونه تا معنای حقیقی این قسمت از کتاب رو بفهمه. پ.ن: کجا بودی دوباره؟ یه مدتیه کم پیدایی.

بلی درست میفرمایید با صحبت شما موافقم. کتاب برادران کارامازوف رو نخوندم اما تحلیلت بسیار جالب بود. البته بعضی قسمت های یه کتاب هم هستن که با اینکه پیوستگی دارن اما به صورت گسسته هم میتونن قابل درک باشن، در اینکه بعضی کتابارو باید کامل خوند شکی نیس (ok)

پ.ن: درگیر کار بودم عزیز (rose) (rose)

ـــــــــــ

• 3

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1869

• 8004

.

سلام خوش برگشتین و سپاس برای این تاپیک (rose) :)

ـــــــــــ

• 2

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1869

• 8004
  • 0

...

نقل از: Parssa.parssajejad «ارزش هرلحظه از زندگی حقیقتاً بی‌قیمت است. همه ما از مهلتی که داریم ناآگاهیم ولی طبع انسان این است که آن را در نظر نمی‌آورد. فرصت و لذت زندگی با کیفیت در زمان حال را نباید از دست داد. شاید فردا که سهل است اصلاً لحظه دیگری در کار نباشد

هرلحظه زندگی میتونه ارزشمند باشه به شرطی که ما واقعا در اون لحظه زندگی کنیم. اما در راستای مطلب تاپیک باید بگم اکثر ماها از تمام نفوسمون استفاده نمیکنیم و اکثرشون فقط نظارت میکنن اما در عوض از بعضی نفوسمون بیش از حد کار میکشیم مثل: نفس قضاوت کننده

ـــــــــــ

• 0

درود دوست خوب

نقل از: .Family4Ever. سلام خوش برگشتین و سپاس برای این تاپیک (rose) :)

خواهش میکنم (rose) (rose)

ـــــــــــ

• 1

..

..

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

کدامیک را ترجیح میدهید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «