جن!!! آری؟ یا نه؟؟چند وقت پیش یه تاپیک ایجاد کردم با عنوان "روح!!! آری؟ یا نه؟؟"، که خوشبختانه مورد توجه کاربران محترم قرار گرفت امروز در راستای همان محتوا تصمیم گرفتم باز مناظره جالبی درباره موجودیت جن(متناسب با آنچه در قران آمده است) اینجا بزارم.


در این مناظره دکتر تقی کیمیایی اسدی، فوق تخصص طب تشخیص الکتریکی و نویسنده کتاب خلقت و تکامل مغز و روان(مخالف موجودیت جن) و احمد شماع‌زاده، نویسنده و پژوهشگر علوم قرآنی(موافق موجودیت جن) به بحث و گفتگو پرداخته اند.


پ.ن1: لینک تاپیک روح آری یا نه؟؟:


روح آری یا یا نه؟؟


پ.ن2: هدف بحث این تاپیک اثبات یا رد وجود جن نیست و صرفاً تزریق آگاهی و درک بیشتر نسبت به موضوع تاپیک می باشد. موفق و پایدار باشید (rose) (rose) (rose)


منبع:


آیا آنطور که در قران آمده جن وجود دارد؟


ـــــــــــ
be yourself; everyone else is already taken


 • 3

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

بخش اول:


پرسش:

آیا موجوداتی به نام جن وجود خارجی دارند؟؟ اگر طرفدار این ایده هستید استدلال شما چیست؟؟

پاسخ:

احمدشجاع زاده(موافق): بله. البته به جز قرآن،‌ انجیل و تورات هم قائل هستند. مسیحی‌ها معتقدند و در تورات هم ذکر شده. من در دوره‌ای که دانشجوی جامعه‌شناسی بودم یکی از درس‌های ما انسان‌شناسی بود. ضمن انسان‌شناسی متوجه شدم که انسان‌شناسان به موجوداتی بر می‌خورند که در کارهاشان مانده‌اند. می‌گویند مثلاً اهرام مصر که ساخته شده خب نمی‌توانسته به دست انسان بوده باشد. آن زمان این تکنولوژی نبود. از این قبیل زیاد بود.

از آنجایی که من از جوانی مرتب قرآن هم می‌خواندم و با سوره جن آشنا بودم قرآن را منظومه هستی می‌دانم. هر چیزی در قرآن آمده برای بشر لازم بوده که آمده. دنبال این موضوع رفتم و هر چه تحقیق کردم دیدم دانشمندان هم همین‌طور. دنبال این موجود رفته‌اند ولی اسمش را نمی‌گذارند جن. اسمش را چیز دیگری می‌گذارند. مثلاً می‌گویند خدایان. مثل اریک فون دنیکن که کتاب‌های بسیاری زیادی نوشته و موضوع همه‌شان هم همین جن است ولی او می‌گوید خدایان. کتاب‌های زیادی درباره موجوداتی نوشته می‌شود که نمی‌دانند آن موجود چیست؟

از طرفی که قرآن می‌گوید این موجود چیست و کیست و یک سوره کلاً اختصاص داده به اسم جن. بیش از ۱۵۰ به طور متفرقه در کل قرآن هست که موضوع‌شان جن است. قرآن می‌آید این را قشنگ باز می‌کند که در چندین هزار سال پیش از ورود انسان به کره زمین و خلقت انسان این جن بوده. جنس‌اش را هم می‌گوید که ما این را پیش از انسان آفریده‌ایم از حرارت و انرژی حرارتی؛ «مِن مارج منِ نار». وقتی قرآن نازل شد جن‌ها گفتند که ما در پایگاه‌های شنود فضایی که می‌نشستیم و استراق سمع می‌کردیم حالا دیگر نمی‌توانیم و معلوم می‌شود که وقتی قرآن نازل شده جن‌ها از پرواز منع شدند و دیگر نمی‌توانستند پرواز و استراق سمع کنند. حالا نمی‌دانیم که آیا آنها وسایل رفتن به فضا را داشتند یا با بدن خودشان می‌رفتند. این هنوز پوشیده است.

سایه+روشن+جنکل: من فقط درباره اون قسمت از صحبت های ایشون که گفتن انسان شناسان به موجوداتی بر میخورند که در کارهایشان مانده اند و ایشون مثال اهرام مصر را زده اند؛ باید بگویم که درباره ساخت اهرام مصر و نحوه جابه جایی سنگ های آن بحث های علمی زیادی صورت گرفته و یادمه در کتاب فیزیک هالیدی یک فصلش مربوط به سطوح شیبدار بود که با محاسبات فیزیکی مربوط ب سطوح شیبدار اثبات کرده بود که از این طریق جابه جایی سنگ ها ممکن بوده است(از بحث ریاضی این مطلب صرفه نظر می شود).
ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 3بخش دوم:


تا به اینجای بحث آقای شماع زاده از دیدگاه درون دینی به موضوع پرداختن در این قسمت با صحبت های آقای کیمیایی اسدی(دیدگاه برون دینی) همرام میشیم.

تقی کیمیایی اسدی(مخالف): اول اینکه از نظر علمی دنیا، دنیایی مطلقاً فیزیکی یا طبیعی است و هیچ اثری از هیچ نهاد، ماهیت، انرژی یا هر چیز دیگر ماوراء‌الطبیعه در آن وجود ندارد و هیچ کدام اینها قابل اثبات نیستند. تمام نهادهایی که در طول تاریخ توسط بشر به وجود آمده‌اند هیچ کدام‌شان نتوانسته‌اند [این چیزها را] ثابت کنند و قابل اثبات هم نیستند. من‌جمله جن که بیشتر در فرهنگ عربی آمده تا هر فرهنگ دیگری و از همین طریق هم وارد قرآن شده.

از طرف دیگر ما واقعاً نمی‌توانیم قرآن را مستندی برای اثبات وجود یک ماهیت‌هایی بکنیم به خاطر اینکه در قرآن اشتباهات تاریخی بسیار زیاد، اشتباهات علمی بسیار زیاد و اشتباهات کیهان‌شناسی بسیار زیاد و اشتباهات خلقت‌شناسی بسیار زیادی آمده که همه‌شان به طور قطع رد شده و جن هم به احتمال قریب به یقین یکی از اینهاست.

از این گذشته آقای شماع زاده باید چند سؤال را جواب بدهند. یکی اینکه آیا جن‌ها موجودات طبیعی هستند یا ماوراءطبیعی. چه‌گونه یک موجود طبیعی که می‌تواند بر ما اثر کند می‌تواند از آتش یا آتش بدون دود - آن طور که آمده - تجسم پیدا کند و بتواند ما را تحت‌تأثیر قرار دهد؟ و اگر واقعا یک موجود ماوراءطبیعی است آقای مشاعی‌زاده چه‌طوری این را مورد مطالعه قرار می‌دهد؟؟ با چه وسیله آزمایشگاهی یا وسیله عینی می‌تواند وجود این موجودات ماوراء‌الطبیعه را اثبات کند؟

سایه+روشن+جنگل: من فقط درباره سخنان ایشون دونکته خدمتتون عرض کنم؛ اول اینکه دقت کنید ایشون گفته انرژی یا ماهیت ماوراء الطبیعه وجود نداره یعنی ایشون با خود مبحث انرژی مشکلی نداره و همه انرژی های مورد بحث های علمی رو در چارچوب دنیای فیزیکی میدونن نه بیشتر. و اینکه سخنی ایشون فرمودن درباره اشتباهات علمی در قران کریم؛ به شخصه خودم دراین باره به خصوص در زمینه کیهان شناسی دارم مطالعه میکنم و تا حدودی با حرف ایشون موافقم و در آینده تاپیکی در این باره ایجاد میکنم.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 3بخش سوم:


شما جن را موجودی طبیعی میدانید یا ماوراء طبیعی؟؟

شماع زاده: اولاً اینکه ایشان قبل از اینکه پرسش کنند تمام عقاید نمی‌دانم چندمیلیارد مسلمان داریم؟ همه را زیر سؤال بردند. در اصل تهمتی که زدند به قرآن و به مسلمانان برای امثال من خیلی گران است در صورتی که ما می‌بینیم دانشمندان روزبه روز… مثلاً موریس بوکای [پزشک مسلمان فرانسوی] در مورد ژنتیک می‌گوید من تعجب می‌کنم که ۱۴۰۰ سال پیش قرآن ژن و جنین را این گونه [توضیح داده]. قرآن این است.

جن موجودی است که از نظر فیزیکی و حتا قوای درونی مثل انسان است. هم ناطق است و عقل دارد و هم می‌تواند نطق کند. می‌تواند بیان کند و سمبل‌سازی کند. مسئول است. یعنی کسی نیست که همین طوری به این دنیا آمده باشد و برود. مثل انسان مسئول است. یعنی اینکه در دنیای پس از مرگ و رستاخیز باید جواب پس بدهد. به هیچ وجه موجودی موهوم یا ماوراءطبیعی نیست. عین انسان است. همه چیزش عین انسان است. تفاوتش این است که از آنجایی که جن چند هزار سال پیش از انسان آفریده شده مسلماً تجربه‌ها و دانش‌های زیادی را به دست نیاورده. از نظر هوش و توانایی‌های دیگر از انسان برتر است و قدرت پرواز هم داشته اما از نظر معنوی نه. چون که جن‌ها از روح الهی برخوردار نیستند و از درجه پایین‌تری از انسان قرار دارند. به خاطر همین که روح الهی ندارند پیامبران از میان آنها ظهور نمی‌کنند.

کیمیایی اسدی: یک پیش‌فرض محالی در این طبیعت جن هست که از آتش درست شده. اول باید ببینیم که آتش چیست؟ آتش محصول ترکیب یک ماده سوختنی با اکسیژن است. در اثر این ترکیب اتصالات بین اتمی این ماده سوختنی فرومی‌ریزد و گرمای زیادی تولید می‌کند که این گرما به صورت حرارت و نور درمی‌آید. که حرارتش مشخص است و نورش هم به خاطر حرکت بازگشتی الکترون‌هایی است که از مدارهای پایین به بالا رفته‌اند و برمی‌گردند و نور ساطع می‌کنند.

هیچ موجودی نمی‌تواند از آتش یا از نور تجسم پیدا کند. اگر بخواهد مثل ما انسان‌ها تفکر داشته باشد پس بایستی در وجودش مواد اتمی، پوروتون و نوترون و الکترون وجود داشته باشد تا بتواند در سطح ما فکر کند. در این حالت که از این پوروتون‌ها و نوترون‌ها و الکترون‌ها درست شده مثل ما قابل رویٔت می‌شود و ما باید بتوانیم به‌راحتی ببینیمش یا با وسایل آزمایشگاهی‌مان به وجودش پی ببریم. در حالی که هیچ وسیله‌ای تا حالا نشان نداده که چنین موجوداتی به جز در تخیلات و باورهامان که مثل ویروس بین مردم سرایت می‌کند وجود دارد و اینها هم کاملاً فرهنگی است.

ایشان اشاره کردند که در تورات و انجیل هم هست. چنین چیزی در تورات و انجیل نیامده. معتقد به شیطان‌ها هستند که آنها هم موجودات تخیلی پیش‌فرضی دیگر هستند ولی چیزی به اسم جن که محصول تفکر اعراب بوده و در عربستان قبیله‌هایی بوده‌‌اند که خودشان را از نسل جن‌ها می‌دانسته‌اند [وجود ندارد]. حتی روایت هست از امام جعفر صادق که این کُردهای بیچاره هم‌میهن ما را از نژاد جن‌ها فرض کرده بودند. اینها چیزهایی است که به درد قرن بیستم نمی‌خورد. اولاً هیچ موجود متافیزیکی قابل اثبات نیست و ثانیا هیچ موجودی که از آتش یا از حرارت یا از انرژی هست نمی‌تواند جسم به خودش بگیرد.

سایه+روشن+جنگل: اگه بخوام صحبت های این دو عزیز رو خلاصه کنم باید بگم که آقای شماع زاده جن رو موجودی طبیعی میدونن با ویژگی های منحصر به فرد خودش و همچنین آقای کیمیایی اسدی نیز وجود هر گونه موجود متافیزیکی یا همون ماوراء طبیعی رو رد میکنن و همچنین با دلایل علمی که بیان فرمودن وجود موجودی طبیعی که از آتش ساخته شده باشه و بتونه به خودش جسم بگیره رو رد میکنن.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 3بخش چهارم:


بخش بسیار مهمی هستش و فک کنم همه ما ایرانی ها لازمه یه بار این بخش رو بخونیم و بهش فک کنیم

سوال: آقای دکتر کیمیایی شما سحن افرادی رو که میان میگن تجربیاتی داشته ایم و می گویند ما موجوداتی رو دیده ایم رو چطور ارزیابی میکنید؟؟؟

کیمیایی اسدی: باورها همیشه توهم‌زاد هستند و آدم معمولا وقتی که حس‌های خارجی کم می‌شود مثل شب یا تاریکی یا در حمام‌های قدیمی که مردم شب‌ها می‌رفتند و شایع بود که جن‌ها شب می‌آیند و حمام می‌کنند مردمی که دچار این باور بودند و از حس‌های خارجی هم محروم بودند به‌سرعت دچار این توهم می‌شدند، یک صداهایی یا چیزهایی جلوی چشم‌شان می‌آمد بدون اینکه واقعاً وجود خارجی داشته باشد، در سطح توهم یا خیال ایجاد می‌شد.

ببینید من یک متخصص مغز هستم و با مریض‌های روانی بسیاری چه در ایران و در اینجا هم برخورد کردم. مریض‌های ایران که بیماری روانی می‌گرفتند خیلی‌هاشان با جن رابطه پیدا می‌کردند ولی تا به حال یک بیمار روانی در آمریکا ندیده‌ام که بگوید من با جن رابطه پیدا کرده‌ام. ما در تفکر غلط‌مان کلمه جنون را از همین جن گرفته‌ایم و فکر می‌کردیم که کسانی که مجنون هستند یا جنون گرفته‌اند بیچاره‌ها بدن‌شان توسط این موجودات ماوراء‌طبیعی حالا به قول ایشان طبیعی تسخیر شده و من نمی‌دانم چه‌طوری می‌تواند یک موجود طبیعی دیگر در بدن یک بیمار روانی و آن را تبدیل کند.

من به‌وضوح یادم هست که قبل از اینکه دواهای خوب صرع بیاید مریض‌هایی در خیابان در همدان من می‌دیدم که می‌افتادند و تشنج می‌کردند و مردم که باور داشتند که اینها را جن گرفته در آن حالت دور آنها را خط می‌کشیدند که جن از آنجا خارج نشود و وارد بدن آنها نشود که آنها هم مصروع بشوند و به خاطر کفاره دیدن این بیمار مصروع بیچاره پول روی او می‌ریختند. ببینید اینها همه باوری هستند و اگر شما باور داشته باشید می‌توانید دچار این توهمات بشوید.

شماع زاده: عرض کنم که اتفاقاً من می‌دانستم که دکتر و هر کس که به جن معتقد نیست هر وقت که صحبت از جن می‌شود بلافاصله یاد حمام‌ها و این چیزها می‌افتند ولی تلقی من از جن این نیست. اولاً قضیه این که جن از انرژی حرارتی به وجود آمده. این عین کلام قرآن است. خب کسی که معتقد به قرآن نیست هیچ چیز را قبول ندارد این را هم قبول ندارد.

وقتی می‌گوییم و این را همه دیگر قبول دارند و دانشمندان هم قبول دارند که انسان از ماده آفریده شده، از خاک آفریده شده معنی‌اش این است که ماده اولیه‌ای که انسان اولیه‌ای که انسان اولیه از آن آفریده شده خاک بوده. جن هم همین طور. جن ماده اولیه‌اش انرژی حرارتی بوده و الآن جسمی مثل ما دارد. انرژی و ماده به هم قابل تبدیل هستند این دیگر یک بحث ابتدایی علمی است و این را همه می‌دانند. همین جور که انسان از خاک ساخته شده ممکن است ۱۰ تا موجود دیگر هم باشند ولی قرآن و دین دو تا موجود قبول دارد. می‌گوید جن و اِنس…

سایه+روشن+جنگل: من خودم به شخصه جمله اول دکتر کیمیایی رو به شدت قبول دارم، اینکه باورها توهم زا هستن یا اینکه ما متناسب با باورهامون به آنچه میبینیم یا حس میکنیم تعریف میدیم. نمونه ای که ایشون فرمودن درباره بیماری صرع فرمودن رو نباید ب سادگی از کنارش عبور کنیم چه بسا که خیلی از باورهای ما نیز به همین شکل باشه و در سالیان آینده با پیشرفت علم به نگاه سابق خودمون بخندیم. اما درباره صحبت آقای شماع زاده باید عرض کنم ایشون فرمودن انرژی و ماده به هم تبدیل میشن و این یک بحث ابتدایی علمی هستش؛ باید عرض کنم که اون قسمت از سخن ایشون که این یک بحث ابتدایی علمی هست رو به شخصه قبول ندارم و اینکه تبدیل ماده به انرژی اثبات شده و نمونه اش همجوشی هسته و همچنین شکافت هسته ای هستش. اما تبدیل انرزی به ماده تا اونجایی که من میدونم فعلا در حد تئوری هستش که به نظر خود من احتمال اثباتش بیشتره اما اینکه این مطلب یک مطلب ابتدایی علمی هستش رو قبول ندارم(دراین باره با مطالعه بیشتر مطالب تکمیلی در تاپیکی جداگانه گذاشته می شود)


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 3بخش پنجم:


آیا تا به حال جن را دیده اید؟؟

سوال: آیا کسی تا به حال جن رو دیده؟؟

شماع زاده: بله. بله دیده‌اند. در همان آمریکا هم دیده‌اند. خیلی‌ها ربوده شده‌اند. به وسیله یوفوها. در همان آمریکایی که ایشان می‌گویند. بله اگر ما بخواهیم حمام‌های قدیم را ببینیم نه اما در آمریکا یوفوها آدم‌های بسیاری را بردند. همین چند وقت پیش یوفو آمد و فیلمش هم هست که یوفو هلی‌کوپتر شنود آمریکایی را می‌بلعد و با خود می‌برد. ببینید. قشنگ ویدئو گرفته‌اند.

جن‌ها را الآن دیگر در حمام پیدا نمی‌توانید بکنید در آسمان باید پیدا کنید. خیلی‌ها را دزدیدند و بردند و برگرداندند. کتاب‌های مختلفی نوشته شده در آمریکا هم نوشته شده. الآن دیگر یوفوها مثل قدیم‌ها نیستند که امثال دکتر بگویند خطای چشم بوده و اینها. قدیم‌ها می‌گفتند دیگر. می‌گفتند این بشقاب‌های پرنده خطای چشم است.

سایه+روشن+جنگل: با احترامی که برای جناب شماع زاده به عنوان یه شنونده یا خواننده قائلم باید بگم که بعضی سخنان ایشون کاملا کدخدامنشانه هستش و انگار داره برای بچه های 5 ساله داستان میگه که خوابشون ببره. برای مثال درباره یوفوها که بیان فرمودن و به عنوان ادعای اثبات سخناشون ازش یاد کردن باید بگم که ایشون یا دراین باره مطالعه ای نداشتن یا اینکه علاقه دارن از یه موضوع به بهترین نحو به سود بحث خودشون ازش استفاده کنن. اگه علاقه دارین درباره یوفوها و اینکه آیا وجود دارن یا نه؛ لینک زیر رو مطالعه کنین:

آیا یوفوها وجود دارند؟؟


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1بخش ششم:


شمار جن ها چنتاست؟؟ و چرا فقط افراد باور پذیر میتونن اون هارو مشاهده کنن؟

شماع زاده: همان طور که امثال داوکینز هستند و توهم خدا را نوشته‌اند، دانشمندانی هم هستند که برعکس آن را نوشته‌اند مثلا فرانسیس کالینز که زبان خدا را نوشته و استدلال آورده. نگاه کنید؛ جن یک کلمه عربی قرآنی است. بله آقای دکتر هم درست می‌گویند ولی در مثلاً تورات افیلین آمده. دانشمندان دیگر هم اگر رد کرده‌اند به طور کلی رد نکرده‌اند…

کیمیایی اسدی: آقای شماع‌زاده، تعداد این جن‌ها چند تاست؟

شماع زاده: مثل این است که بپرسید تعداد موهای سر من چند تاست. این سؤال بی‌معنی است.

کیمیایی اسدی: چرا اینها در طول تاریخ وجود دارند و جسمیت دارند؟ چرا نمی‌آیند در شهرهای بزرگ با مردم در تماس باشند، با من بی‌اعتقاد تماس بگیرند و مرا معتقد کنند؟ آن داستان‌های یو اف او که گفتید، داستان‌هایی ساختگی و برای شهرت‌طلبی است. یا یک عده در بیابان‌های آمریکا دچار توهم می‌شوند، درست مثل عرب‌هایی که دچار توهم شدند و جن را آفریدند و اینها را گزارش می‌کنند. مطبوعات پوپولیستی برای سرگرمی مردم درست کرده‌اند از یو اف او که می‌آید و هلی‌کوپتر می‌برد. چنین چیزهایی وجود ندارد. چرا این همه جن‌هایی که به اندازه موهای سر من و شما یا بیشتر هستند، با کسی تا کنون تماس واقعی نگرفته‌اند؟ چرا نمی‌آیند در آزمایشگاه‌های علمی خودشان را نشان دهند؟

شماع‌زاده: واقعاً جواب می‌خواهید؟ این پرسش خنده‌دار است، چون …

کیمیایی اسدی: به نظر من حرف‌های شما بیشتر خنده‌دار است. شما به قرآن استناد می‌کنید که اصلاً نمی‌دانیم گفته کیست…

شماع‌زاده: خب شما مطالعه ندارید، مطالعه کنید… اولاً جن یعنی پنهان؛ اگر پنهان نبودند اصلاً به آنها جن نمی‌گفتند. در ثانی اصلاً من نمی‌دانم با کسی که خداناباور است و همه چیز را رد می‌کند چطور می‌شود بحث کرد.

کیمیایی اسدی: اثبات حرف‌هاتان برای باورمندان آسان است. ولی شما باید استدلالی داشته باشید که به آنها که باور ندارند حرف‌تان را بقبولانید. وگرنه به سری آدم خرافاتی که به این چیزها باور دارند، اثبات حرف شما کار ساده‌ای است. به آنها می‌گویید خدا گفته، قرآن گفته، اما جعفر صادق گفته؛ ولی شما باید اینقدر استدلال قوی داشته باشید که به منی که به درجه‌ای علمی رسیده‌ام که به هیچ چیز غیر علمی نمی‌توانم باور داشته باشم، حرف‌تان را ثابت کنید.

به من توهین نکنید که چون من باور ندارم قابل بحث با یکدیگر نیستیم. باید بتوانید به من بی‌باور حرف‌تان را ثابت کنید، همان طور که من می‌توانم به شما ثابت کنم که خلقت بشر در بهشت انجام نگرفته در همین دریاهای گرم آفریقا انجام گرفته و از آنجاست که طی یک تحول و تکامل داروینی ما با اینجا رسیده‌ایم.

به شما هزاران کتاب می‌دهم که ثابت کنم برای‌تان کاملاً حرف‌تان گمراه کننده است.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1بخش هفتم:


اعتقاد به جن ها به چه کار بشر می آید؟؟

شماع‌زاده: متأسفانه همه‌اش می‌خواهید این مناظره را بکشانید به توهم و پس‌رفت و [اینکه] در حمام‌ها، و چیزهایی که مادربزرگ‌ها می‌گفتند… آقای دکتر می‌گویند که بیایند و به من بگویند [وجود دارند]. اصلاً نمی‌توانید… جنس شما و شرایط شما با هم نمی‌شود… اگر می‌شد که…

کیمیایی اسدی: اشکال استدلالی شما این است که هر وقت به بن‌بست می‌رسید به خدا پناه می‌برید…

شماع‌زاده: من اصلاً اعتقادم از روی قرآن و خداست…

کیمیایی اسدی: ...این موجودات روی زمین که حالا شما می‌گویید یک عده‌شان رفته‌اند آمریکای جنوبی… نمی‌دانم این را از کجا درآورده‌اید، که اصلاً چنین چیزهایی واقعاً توهمی و تخیلی است…

شماع‌زاده: توهمی نیست. اینها حدیث است. حدیث‌های موثق است. یک حدیث هست که رمزگشای این است و …

کیمیایی اسدی: ...حدیث هم همین طور است. حدیث هم استدلال منطقی نیست.

سایه+روشن+جنگل: من با اون قسمت از سخنان کیمیایی اسدی مخالفم که فرمودن شما هروقت ب بن بست میرسید به خدا پناه می برید چون همونطور که آقای شماع زاده فرمودن تموم صحبت های ایشون برمبنای همین ایدئولوژی خدای دینی محوری هستش. پس نباید به ایشون و نوع بحثشون خرده گرفت و آقای کیمیایی باید از ابتدا بدونن با چنین تفکری طرف هستن یا اینکه وارد بحث نشن یا ایشون بحثشونو بکنن بزارن خوانندگان قضاوت کنن. اما درباره صحبت های آقای شماع زاده؛ تناقض در صحبت های ایشون به شدت موج میزنه. ایشون ابتدا جن رو موجودی طبیعی میدونن اما هیچ دلیل محکمی رو برای اثباتش ارائه نمیکنن. برای مثال وقتی ما ذرات ریزاتمی رو طبیعی میدونیم حداقلش اینکه در این زمینه کارهای علمی بسیار صورت گرفته و ماهیت و آثارشون اثبات شده اما ایشون جن رو موجودی طبیعی میدونن ولی برای اثباتش به بحث های ماوراء طبیعی پناه میبرن.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1بخش هشتم:


این اعتقاد چه کمکی به اشخاص می کند؟؟

شماع‌زاده: ما اگر جن را موجودی مثل خودمان بدانیم، ترس از آن می‌ریزد، یعنی اولین خاصیتش این است. جن را بشناسیم به عنوان موجودی مثل ما، ولی شرایط اینکه به همراه ما در یک زمان در روی کره زمین باشد، امکانش نیست و شاید هم در یک فاصله زمانی با ما در همین کره زمین هم باشند. مدارک و اسنادش هست. کتاب‌ها در این مورد نوشته شده. شناخت جن خیلی فایده دارد. یعنی اگر ما جن را نشناسیم اصلا انسان را نمی‌توانیم بشناسیم. وقتی یک باستان‌شناس در تحقیقات خودش می‌بیند که یک مسائلی هست که نمی‌تواند مال انسان باشد و نمی‌داند چیست، اسمش را می‌گذارد موجودات ناشناخته. خب همان موجودات ناشناخته جن است که روی زمین چندین هزار سال زندگی کرده و از خودش آثار گذاشته.

سایه+روشن+جنگل: تنها نکته ای که من از سخنان ایشون متوجه شدم این بود که جن برای این آفریده شده که ازش بترسیم، اگه شما عزیزان از صحبت های ایشون چیز دیگه ای برداشت کردین به اشتراک بگذارین.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1بخش نهم:


کیمیایی اسدی:‌ مردم را باید از این توهمات هزاران ساله بیرون آورد. این مردم بیچاره دچار خرافات عمیقی شده‌اند؛ مخصوصا در عرض چهل سال گذشته که تفکر دینی بر ایران غلبه کرده این افکار هم یک دکان‌بازار شده و من نمی‌دانم که چه‌طوری آقای شماع زاده فکر می‌کند که برداشت ایشان از برداشت هزاران ساله درباره این موجودات ماوراء‌‌الطبیعه بهتر است. به جز اینکه فقط بگویند این در قرآن آمده و حرف خداست.

من چهل سال است که با بیماری‌های مغز و روان و اعصاب و این چیزها سر و کار دارم. ده دوازده کتاب راجع به ماهیت فیزیکی بدن انسان نوشته و و ترجمه کرده‌ام. هیچ احتیاجی به این حرف‌ها برای انسان‌شناسی نیست. برای انسان‌شناسی تنها راه زیست‌شناسی است. زیست‌شناسی علمی و بیولوژی مغز.

اگر می‌خواهید آدم را بشناسید باید مغزش را بشناسید. فقط و فقط همین است. هیچ چیز دیگری وجود ندارد. بقیه‌اش همه انحرافی و گمراه‌کننده است و فقط یک عده آدم نادان عامی ساده‌لوح را گول می‌زنند و دچار توهم‌شان می‌کنند و یک باورهایی که به هیچ دردی نخواهند خورد.

آقای دکتر اگر امروز جوانی ایرانی از تهران به شما مراجعه کند و بگوید من جن دیده‌ام شما به او چه خواهید گفت؟

کیمیایی اسدی: اولاً که می‌گویم بلافاصله برو یک متخصص روان شناسی یا روان‌پزشکی تو را ببیند. بلافاصله. مکث هم نمی‌کنم. یعنی نه تنها [بگوید] جن دیده‌ام. اگر بگوید که از غیب برای من ندایی رسید. بلافاصله می‌گویم قبل از اینکه جنونت به حد کلینیکی و بالینی برسد برو یک متخصص روان‌پزشکی یا روان‌شناسی ببین و خودت را درمان کن، قبل از اینکه اختلالت عمیق‌تر شود.


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1...


خب دوستان این مناظره به پایان رسید. همانطور که گفتم هدف این تاپیک اثبات یا رد موجودیت جن نبود. به شخصه مخالف موجودیت جن هستم و با سخنان کیمیایی اسدی موافقم اما برای افرادی نیز که به موجودیت جن باور دارن احترام قائلم. هدف از چنین بحث هایی ایجاد فکر و تامل در ذهن مخاطب هستش. امیدوارم این تاپیک برای شما عزیزان مفید واقع شده باشه. (rose) (rose)


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1درود


نقل از: به رنگ آفتاب حالا هست یا نه ؟

توی تاپیک عرض کردم هدف تاپیک اثبات یا رد کردن نیس بلکه ایجاد آگاهی بیشتر درباره این مبحث هست. شما خودتون میتونین متناسب با درک خودتون از موضوع نتیجه گیری کنید..با تشکر


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 2 • DR.KIRKOLOFT  
 • عضو از 1398/3/15

 • پست‌‌‌ها: ‌ 67

 • 1299

از نظر من جن وجود داره ولی ترسی نباید ازشون داشته...


از نظر من جن وجود داره ولی ترسی نباید ازشون داشته باشی چون با انسان کاری ندارن در کل وجود داره


ـــــــــــ


 • 1 • sasan953  
 • عضو از 1392/7/24

 • پست‌‌‌ها: ‌ 161

 • 96

من هم دوبار احساسشون کردم داستانش طولانیه ولی خب...


من هم دوبار احساسشون کردم داستانش طولانیه ولی خب با تمام وجود بهشون اعتقاد دارم که هستن


ـــــــــــ


 • 1 • キング  

 • عضو از 1398/4/23

 • پست‌‌‌ها: ‌ 116

 • 177

.


بله جن واقعیت من خودم چند بار توی همین سایت متوجه حضورشون شدم مثلا نصف شب وقتی دارم توی سایت کوسچرخ میزنم یهو نوتفیکشن میاد نظر جدید در تایپک...... بعد میری توی تایپک میبینی هیچی نیست یا یهو میبینی توی تایپکی که اصلا نظر ندادی برات نوتفیکشن اومده (hypnotized) تازه یه بار ساعت 3 شب نزدیک 50تا نوتفیکشن باهم اومد خیلی ترسیدم اون شب اصلا خوابم نبرد تا صبح میلرزیدم اگه اینا کار اجنه نیست پس چیه (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized)


ـــــــــــ

 • 4 • キング  

 • عضو از 1398/4/23

 • پست‌‌‌ها: ‌ 116

 • 177

.


بله جن واقعیت من خودم چند بار توی همین سایت متوجه حضورشون شدم مثلا نصف شب وقتی دارم توی سایت کوسچرخ میزنم یهو نوتفیکشن میاد نظر جدید در تایپک...... بعد میری توی تایپک میبینی هیچی نیست یا یهو میبینی توی تایپکی که اصلا نظر ندادی برات نوتفیکشن اومده (hypnotized) تازه یه بار ساعت 3 شب نزدیک 50تا نوتفیکشن باهم اومد خیلی ترسیدم اون شب اصلا خوابم نبرد تا صبح میلرزیدم اگه اینا کار اجنه نیست پس چیه (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized)


ـــــــــــ

 • 3 • キング  

 • عضو از 1398/4/23

 • پست‌‌‌ها: ‌ 116

 • 177

.


همینطور که میبینید با اینکه یه نظر دادم ولی خود به خود دوتا شد شک نکنید توی این سایت جن هست


ـــــــــــ

 • 1درود


نقل از: Nafas- قبول ندارمشون ولی یادمه یه بار سر کلاس دینی بحث اجنه شد و منم شدیدا منکر وجودشون شدم اون شب یهو با احساس کشیده شدن موهام بیدار شدم و احساس میکردم نه از بیرون از داخل بدنم یکی داره دندونامو به هم فشار میده اونقد که یکی از دندونام ترک براشت و رفتم درستش کردم اونم دندونای من به اون محکمی!اشکم در اومده بود ناخوداگاه گفتم غلط کردم بسه یهو تموم شد فشارش...برای کسی تعریفش نکرده بودم ولی از اون موقع ترجیه میدم درموردشون اصلا حرف نزنم

نظر شما و تفکر شما بسیا قابل احترام هستش و ممنونم از شما که تاپیک رو مطالعه میکنید. فک کنم بخش چهارم کمابیش به سخنان شما مربوطه اگه مایل بودین این بخش رو با دقت بیشتری مطالعه کنید و دربارش نظرتونو بیان کنید.. با تشکر


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 2درود


نقل از: DR.KIRKOLOFT از نظر من جن وجود داره ولی ترسی نباید ازشون داشته باشی چون با انسان کاری ندارن در کل وجود داره

ممنون از حضورتون در تاپیک. لطفا درباره وجود جن که بهش باور دارین اگه میشه بیشتر توضیح بدین، آیا شما هم مانند آقای شماع زاده جن رو موجودی طبیعی میدونین؟؟ اگر اینطوری هستش دلیلتون برای اثبات وجود این موجود طبیعی چیست؟؟ آیا صرفا بیان قران هستش یا خودتون به شخصه وجودشو لمس کردین؟؟ لطفا در صورت تمایل پخش چهارم رو مطالعه بفرمایید (rose) (rose) (rose)


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1 • xmanotoma  

 • عضو از 1398/3/18

 • پست‌‌‌ها: ‌ 85

 • 194

نقل از: キング


نقل از: キング بله جن واقعیت من خودم چند بار توی همین سایت متوجه حضورشون شدم مثلا نصف شب وقتی دارم توی سایت کوسچرخ میزنم یهو نوتفیکشن میاد نظر جدید در تایپک...... بعد میری توی تایپک میبینی هیچی نیست یا یهو میبینی توی تایپکی که اصلا نظر ندادی برات نوتفیکشن اومده (hypnotized) تازه یه بار ساعت 3 شب نزدیک 50تا نوتفیکشن باهم اومد خیلی ترسیدم اون شب اصلا خوابم نبرد تا صبح میلرزیدم اگه اینا کار اجنه نیست پس چیه (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized) (hypnotized)

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL


ـــــــــــ


 • 0درود


نقل از: DR.KIRKOLOFT از نظر من جن وجود داره ولی ترسی نباید ازشون داشته باشی چون با انسان کاری ندارن در کل وجود داره

دوست عزیز خوشحال میشم برای این موجودیتی که بیان فرمودین دلیل بیارین البته اگر تمایل دارین. با تشکر از حضور شما در تاپیک (rose) (rose)


ـــــــــــbe yourself; everyone else is already taken • 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو


نظرسنجی

به نظر شما، در صورت برگزاری رفراندوم، میزان مقبولیت جمهوری اسلامی چقدر است؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «