خارکسدگی مزمن!!!

• axm432  

• عضو از
    1398/2/7

• پست‌ها: 5502

• 6194

آقایی که شما باشین! دوستانی که با نوشته های من آشنا هستن میدونن که این ادبیات همیشگی من نیست...اما احساس میکنم که "هیچ" عبارت دیگه ای به اندازه همین "خارکسدگی مزمن" حق مطلب رو ادا نمیکنه!

من نمیدونم ما واقعا چمونه!

سر این داستان اعتراضات مردم, خب یه تعداد قابل توجهی از مردم رفتن و اعتراض کردن...حقشون هم بوده که این کار رو بکنن. مملکت هزار و یک گرفتاری قبل این داستان داشت. بیکاری زیاد بود, تورم بیداد میکرد, بخاطر این تحریم کوفتی هزینه زندگی سر به فلک کشیده بود...پس دیگه باید یه فکر اساسی برای مملکت میشد نه اینکه بیان یه بار جدیدی رو هم بذارن روی شونه های نحیف و در حال خرد شدن این مردم و دستشون رو بکنن توی جیبشون...اما بجای یه کار اساسی حکومت جا..ش ما تصمیم گرفت که بنزین رو گرون کنه و در اثر این تصمیم ابلهانه کلی آدم که مسافرکشی میکنن بدبخت شدن و این قضیه یه بهانه خوبی هم به دست کاسبای فرصت طلب فلان فلان شده داد که دولا پهنا بکشن روی قیمت اجناس مصرفی مردم...

اما حرف اصلی من

یه وقت هست کسی به هر دلیلی اهل اعتراض کردن و بیرون رفتن و کتک خوردن نیست. جراتش رو نداره, سنش بالاست, محافظه کاره...خب این چیز خوبی نیست اما تا حدودی قابل فهمه! اما اینکه خودت اعتراض نکنی و از اون طرف هم مرتب آیه یاس بخونی اصلا قابل قبول نیست! طرف خودش که هیچ غلط موثری نمیکنه یه طرف, چهار تا آدمی هم که از جون و زندگیشون مایه گذاشتن و کتک خوردن رو هم میبره زیر سوال! و مرتب نصیحتشون میکنه که آقا این کار بیفایدست...

این بابا از خداشه که این حکومت از بین بره و اونم بتونه یه نفس راحتی بکشه اما اصلا حاضر نیست تکونی به خودش بده!

خلاصه تعریف این شخصیت:

-صبح تا شب و هرجا که میره و هرکی رو که میبینه راجع به بدی اوضاع مملکت یک بند غر میزنه و میناله!

-هیچ اقدام عملی اعتراضی راجع به این اوضاع نمیکنه!

-به دیگران چپ و راست توصیه میکنه و رهنمود میده که:

"آقا جان این کارا فایده نداره", "همه چیز جای دیگه ای تعیین میشه", "آقا اینا از خودشون هستن تا وقتی انگلیسیا/آمریکاییا بخوان اینا هستن" "ما مردم ایران حقمون همینه" "ما ملت اتحاد نداریم" "آقا با این کارا امنیت مملکت بهم میریزه" "آقا دشمنان خارجی مترصد هستند که وضع ما بهم بریزه بهمون حمله کنن"... !

اسم این رفتار بزدلانه, فرصت طلبانه و احمقانه رو من میذارم "خارکسدگی مزمن!"

این نوع رفتار ما به همین داستان اعتراضات اخیر ختم نمیشه و متاسفانه در اکثر تعاملات اجتماعی مون دیده میشه. سعی میکنم به تدریج مثالهای دیگه ای رو هم از این رفتار بسیار ناشایستمون لیست کنم.

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 9

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 5502

• 6194

-

یه مثال خیلی دم دستی این رفتار مشمئز کننده ما:

شما رفتین به یک مغازه ای برای خرید. فروشنده مغازه رفتار ناشایستی داره یا داره جنس رو گرون میفروشه و شما به این رفتار بد اون خیلی مودبانه اعتراض میکنین. عقل سلیم میگه که بقیه مشتریهای مغازه هم باید از شما پشتیبانی کنند و از فروشنده بخوان که رفتارش رو اصلاح کنه/گرون نفروشه...اما اتفاقی که در عمل میافته اینه:

-یه عده سکوت محض اختیار میکنن. انگار نه انگار که اونها هم ممکنه فرداروزی با همین رفتار مواجه بشن و این گرون فروشی شامل حال اونها هم هست!

-یه تعداد فوری در کمال پفیوزی شروع میکنن به اینکه: آقاااا حالا صلوات بفرست! آقا خون خودت رو کثیف نکن! آقا حالا مگه چی شده! آقا حالا این یه قرون دو زار که مهم نیست! آقا دنیا دو روزه!....

این گروه همون "خارکسده های مزمن" هستند!

-یه عده که "مادر قحبه مزمن" هستند میان و طرف کاسب رو میگیرن! به این امید که فردا پس فردا اون کاسبه "ممکنه" یه تخفیف "مختصری" بهشون بده! یعنی طرف فقط میتونه نوک دماغش رو ببینه و نمیفهمه که عدم مقابله با این رفتار فروشنده مورد نظر باعث گرفتاریی هست که گریبان خود اون رو هم در دراز مدت میگیره!

ـــــــــــ

• 10

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

-

چرا راه دوری بریم! همین شهوانی خودمون! دیدین که شده پر از تاپیک هایی با عکسهای فیک!

• این چیز منه چند میگیری لیس بزنی!

• این زن منه چند میدی بکنیش!

• این چیز منه ببین چقدر درازه! اگه میخوای چیزت مثل چیز من بشه بیا تلگرام!

• اینمو بدم! اونمو بدم! اون یکیو بدم! کدومو بدم؟

...

همه میدونیم که این وضع خوبی نیست! همه هم چپ و راست میگن "آقا چقدر بده که سایت پر از فیک شده!" حالا شما میای و به این وضع اعتراض میکنی و با دلیل و مدرک نشون میدی که اینا فیک هستند و دارن یا کلاه برداری میکنن یا مردم رو سر کار میذارن...که در هر دو حالت توهینی هست به شعور اون کاربرا!

انتظار میره که همه کاربرا بیان حمایت کنن و خودشون پی کار رو بگیرن و محیط اینجا رو برای "خودشون" بهتر کنند! درسته؟

اما اتفاقی که میافته اینه که "بعضی" کاربرا که همین دسته "خارکسده مزمن" رو تشکیل میدن, اینجا هم حضور فعالی دارند! طرف میاد میگه:

-چیکارش داری! اینکه کاری به کارت نداره!

-چرا با آبروی مردم بازی میکنی؟!

-هر کسی باید خودش شعور داشته باشه و بفهمه!

...

میبینین؟ حتی در مطلبی به همین سادگی که منافع "همه" توش هست ما رفتار مناسبی نمیکنیم.

ـــــــــــ

• 8

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

-

چند نمونه بارز دیگه از "خارکسدگی مزمن" اخیرا در همین سایت گزارش شده که به موقع لزوم راجع بهشون صحبت میشه! (biggrin) ;)

ـــــــــــ

• 2

• Sajjad.bx  

• عضو از 1398/9/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 107

• 40

احسنت. خارشونو میگاییم به زودی نگران نباش ....

احسنت. خارشونو میگاییم به زودی نگران نباش . اخراشونه .نهایتن 1 یا 2 سال دیگه تموم میشه دورانشون

ـــــــــــ

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: Sajjad.bx

نقل از: Sajjad.bx احسنت. خارشونو میگاییم به زودی نگران نباش . اخراشونه .نهایتن 1 یا 2 سال دیگه تموم میشه دورانشون

توی سراشیبی تندی افتادن اینا...اما خب این رفتار که همش بشینی آیه یاس بخونی واقعا یکی از کثیف ترین کارهاییه که یه آدم میتونه بکنه!

ـــــــــــ

• 1

دعا!

فرض کن آقای خامنه ای نشستن روی سجاده و مشغول عبادتن… آخر نماز دعایی هم میفرمایند:

-خدایا! اگر ندانسته مال کسی رو خوردم… اگر ندانسته به کسی ظلم کردم… اگر ندانسته دل کسی را شکستم… اگر ندانسته به بیت المال کسی آسیب زدم… از سر تقصیراتم بگذر! الهی آمین! یا رب العالمین!

خانومشون میفرمایند:

-آقا... قبول باشه عبادت!

-قبول حق انشالله!!!! خانوم من برم به امور مملکت برسم!

خدا باید بدونه که تمام این اعمال ندانسته اتفاق افتادن… اگه دانسته و عمدی بودن گناهن… وگرنه اگه غیرعمدی و بدون اطلاع ایشون بودن موردی نداره! دیوار هاشا مزمن بلنده!

ـــــــــــ

• 2

شاید اگه یه راهی بود میشد به مردم به شکل تصویری...

شاید اگه یه راهی بود میشد به مردم به شکل تصویری نشون داد که بعد از سقوط آخوندها چه سطحی از رفاه و کیفیت زندگی در انتظارشون خواهد بود همون ترسوها و محافظه کارها هم به صحنه میومدن ولی این پست فطرتها بلایی سراین مردم آوردن که همه فکر میکنن خونه و ماشین و شغل و همسر یعنی رفاه و اکثرا توی کل زندگیشون فقط دنبال این مقوله های اولیه هستن متاسفانه

ـــــــــــ

• 4

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: Lord Of The Earth

نقل از: Lord Of The Earth شاید اگه یه راهی بود میشد به مردم به شکل تصویری نشون داد که بعد از سقوط آخوندها چه سطحی از رفاه و کیفیت زندگی در انتظارشون خواهد بود همون ترسوها و محافظه کارها هم به صحنه میومدن ولی این پست فطرتها بلایی سراین مردم آوردن که همه فکر میکنن خونه و ماشین و شغل و همسر یعنی رفاه و اکثرا توی کل زندگیشون فقط دنبال این مقوله های اولیه هستن متاسفانه

رفیق! این تصویر اتفاقا دقیقا جلوی چشمشون هست! دوستان نمیخوان نگاه کنن!

امارات متحده عربی...

ـــــــــــ

• 1

• kos+kir+kon  

• عضو از 1398/9/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 71

• 25

عاقل ترین مرد دنیا

در هفتادمین سال زندگی‌ام در مقابل شما اربابان دین و دنیا به زانو درآمده‌ام و در حالی که کتاب مقدس را در آغوش می‌فشارم اعلام می‌کنم که ادعایم مبنی بر چرخش زمین به گرد خورشید ناشی از مستی بوده و سراسر اشتباه و دروغ است

پ.ن : عزیزم این مردم لیاقت ندارند

ـــــــــــ

زوج سکسی ...ضربدری

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: eyval123412341234

نقل از: eyval123412341234 فرض کن آقای خامنه ای نشستن روی سجاده و مشغول عبادتن… آخر نماز دعایی هم میفرمایند: -خدایا! اگر ندانسته مال کسی رو خوردم… اگر ندانسته به کسی ظلم کردم… اگر ندانسته دل کسی را شکستم… اگر ندانسته به بیت المال کسی آسیب زدم… از سر تقصیراتم بگذر! الهی آمین! یا رب العالمین! خدا باید بدونه که تمام این اعمال ندانسته اتفاق افتادن… اگه دانسته و عمدی بودن گناهن… وگرنه اگه غیرعمدی و بدون اطلاع ایشون بودن موردی نداره! دیوار هاشا مزمن بلنده!

به قول بچه های این نسل "ندانسته" ات تو حلقم! (biggrin)

ـــــــــــ

• 2

فعلا که ندانسته اش

نقل از: axm432
نقل از: eyval123412341234 فرض کن آقای خامنه ای نشستن روی سجاده و مشغول عبادتن… آخر نماز دعایی هم میفرمایند: -خدایا! اگر ندانسته مال کسی رو خوردم… اگر ندانسته به کسی ظلم کردم… اگر ندانسته دل کسی را شکستم… اگر ندانسته به بیت المال کسی آسیب زدم… از سر تقصیراتم بگذر! الهی آمین! یا رب العالمین! خدا باید بدونه که تمام این اعمال ندانسته اتفاق افتادن… اگه دانسته و عمدی بودن گناهن… وگرنه اگه غیرعمدی و بدون اطلاع ایشون بودن موردی نداره! دیوار هاشا مزمن بلنده!

به قول بچه های این نسل "ندانسته" ات تو حلقم! (biggrin)

بی وازلین تو کون ما بوده :-)

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: kos+kir+kon

نقل از: kos+kir+kon در هفتادمین سال زندگی‌ام در مقابل شما اربابان دین و دنیا به زانو درآمده‌ام و در حالی که کتاب مقدس را در آغوش می‌فشارم اعلام می‌کنم که ادعایم مبنی بر چرخش زمین به گرد خورشید ناشی از مستی بوده و سراسر اشتباه و دروغ است پ.ن : عزیزم این مردم لیاقت ندارند

راستش رو بخوای اگر چه گالیله با این حرف خودش رو از مرگ حتمی نجات داد, اما این رو هم بهت بگم که آدمهای شجاع زیادی با دادگاههای انکیزیسیون کلیساها مبارزه کردند و حاصلش شد رنسانس و از اون به بعد بود که شر حکومت کلیسایی از سر مردم کم شد! اگر اونها هم تکونی به خودشون نمیدادن هنوز هم داشتن یه دیکتاتوری کلیسایی رو تحمل میکردند...

اون کلیسای قرون وسطا که اختیار همه چیز رو در دست گرفته بود یه کوفتی بود مشابه/در بعضی زمینه ها بدتر از اوضاع الان ما.

ـــــــــــ

• 2

• behnazsxy  
  • عضو از 1398/9/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 99

• 20

اوی

اوی

ـــــــــــ

• 0

• TheBitchKing  

• عضو از 1398/7/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 142

• 1125

جالب!

یجا نوشتین این ادبیات معمول من نیست! ولی از شما چه پنهون، عنوان تاپیک رو که تو لیست دیدم، ناخوداگاه یاد آواتار شما افتادم. تقریبا مطمئن بودم اینو شما نوشتین!!!

خارکسدگی بد دردیه. و بدترین جاش اینه که طرف خودش متوجه خارکسده بودنش نمیشه. همه اعمال میفته به گردن خارش، فحشاشم احتمالا همون میخوره.

ـــــــــــ

سواد ندارم انگشت میکنم

• 3

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: TheBitchKing

نقل از: TheBitchKing یجا نوشتین این ادبیات معمول من نیست! ولی از شما چه پنهون، عنوان تاپیک رو که تو لیست دیدم، ناخوداگاه یاد آواتار شما افتادم. تقریبا مطمئن بودم اینو شما نوشتین!!! خارکسدگی بد دردیه. و بدترین جاش اینه که طرف خودش متوجه خارکسده بودنش نمیشه. همه اعمال میفته به گردن خارش، فحشاشم احتمالا همون میخوره.

راستش من معمولا از این نوع واژگان استفاده نمیکنم اما اگه لازم بشه هم از بکار بردنش ابایی ندارم! این حرکتی که این افراد میکنن انقدر شنیع هست که واقعا ادب باید کنار گذاشته بشه و خیلی عریان مطلب گفته بشه!

واقعا یکی از دلایل وضع موجود ما همین آدمهای فرصت طلب, نون به نرخ روز خور و بی وجود هستند!

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: behnazsxy

نقل از: behnazsxy اوی

از ابراز وجود شما متشکریم!

ـــــــــــ

• 0

• RaminNew  

• عضو از 1398/8/21

• پست‌‌‌ها: ‌ 5

• 14

خدمت شما عرض شود

جوری کردن ک نیاز های اولیه مردم شده آرزو شوناز یکی میپرسن آرزوهات برا آینده چیه؟ میگه شغل خوب . ماشین . خونه . میگه نیازهای اولیه ات رو نپرسیدم آرزوت چیه

ـــــــــــ

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: RaminNew

نقل از: RaminNew جوری کردن ک نیاز های اولیه مردم شده آرزو شوناز یکی میپرسن آرزوهات برا آینده چیه؟ میگه شغل خوب . ماشین . خونه . میگه نیازهای اولیه ات رو نپرسیدم آرزوت چیه

ببینین من متوجه گرفتاری مردم هستم...شکی درش نیست. مردم واقعا برای رفع نیازهای اولیشون باید صبح تا شب بدون...حرف من این نبود. حرف من اینه که اگه حال و حوصله اعتراض نداریم, حداقل به اونیم که جونش رو کف دستش گرفته و رفته توی خیابون اعتراض کنه ضد حال نزنیم!

ـــــــــــ

• 2

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 2165

• 8729

!

ویرایش کامنت

ـــــــــــ

بَعضی اَز زخم هآی زِندِگی،
بآ یِ چَسبِ سآده خوب میشَن اَلکی بُزرگِش نَکُنیم !

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 6194

نقل از: .Salma.

نقل از: .Salma. **استغفرالله** این حرفا چیه (biggrin) ** بله موافقم** اونایی که نمیتونن کاری کنن لااقل ببندن دهنشون و حرف مفت نزنن ! :)

دیگه دیدم هیییییچ راهی نداره! هیچ جور نمیشه عفت کلام رو رعایت کرد (cool)

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

ایدز دارید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «