خسرو پرویز در فیلم محمد رسول الله

• mehrass1  

• عضو از
    1398/5/29

• پست‌ها: 672

• 1359

خسرو پرویز در فيلم محمد رسول الله

پیکی از طرف اسلام به ایران نزد خسرو پرویز آمد...
پیک گفت: در دین ما پرستش خدا مهمترین چیز است
خسروپرویز گفت: ما صد ها سال است خدا را میپرستیم !
پیک گفت: در اسلام زنده بگور کردن دختران حرام است !
خسروپرویز گفت: مگر اینکار را می کردید؟ ننگ بر شما !
دختران ما الهه‌های سرزمین ما هستند!
پیک گفت: در اسلام برده داری حرام است
خسروپرویز گفت: ما از زمان کورش بزرگ برده داری نکردیم!
پیک گفت: در اسلام همه برابرند
خسروپرویز گفت:
در ایران من هم اگر اشتباه کنم به دادگاه میروم!

و تا آنجا بحث طول کشید
که پیکِ اسلام چیز جدید دیگری برای گفتن نداشت
که خسروپرویز آن نامه را پاره کرد و گفت:
اگر شما الان میخواهید راه انسانیت را به ما نشان بدهید
ما ۱۱۰۰ سال پیش آن را یافتیم!

منابع: محمدبن جریر طبری ترجمه ابولقاسم پاینده
تاریخ طبری تاریخ الرسل و الملوک تهران ۱۳۷۵
احمدبن اسحاق یعقوبی ترجمه محمدابراهیم آیتی تهران ۱۳۷۴
ابن بلخی به تصحیح گای لیسترانچ و رینولد الن نیکلسون ۱۳۸۴
عبدالحسین زرین‌کوب تاریخ ایران بعد از اسلام

بیایید تاریخ ایران را بخوانیم

ـــــــــــ

صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را// تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

(rose) (rose) (rose) (rose) (rose) (rose) (rose)

• 6

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• پست‌‌‌ها: ‌ 672

• 1359

نقل از: کارخودشونه...

نقل از: کارخودشونه... درود بر تو ای فرزند آریا خواهشن یه راه کار هم واسه تحکیم دورنمای روابط ایران با سایر ملل هم از کتب تاریخی(!)مطلبی استخراج بفرمایید

چشم!!

یابن اشکول!

ـــــــــــ

• 1

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: کارخودشونه... متشکرم یا دسمال به دست

قابل نداشت ای لکه ننگ؛ که با هیچ دستمالی پاک نمی‌شوی (sick)

ـــــــــــ

• 0

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: کارخودشونه... دستمال کش که فلانی باشه ، فاتحه ی تمیزی خوندست چطور ممکنه موضوع بحث میکروبا ، بهداشت باشه؟!؟!

همون‌جوری که موضوع بحث لاشخورها شکار باشه؛ یا موضوع بحث احمق ها،کتاب!!!

ـــــــــــ

• 0

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• پست‌‌‌ها: ‌ 227

• 781

نترسین از کسی که هزار کتاب داره همه رو هم خونده...

نترسین از کسی که هزار کتاب داره همه رو هم خونده

بترسین از اون کسی که یه کتاب داره همونم نخونده

ـــــــــــ

• 1

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: کارخودشونه... سخن زیبایی بود فرزندان آریا رو داریم میبینیم که چشماشونو بستن و دهنشونو وا کردن ! اگه فرزندشون اینه ، خودشون چی بودن ؟

کاری رو که شما فرزندان اعراب ۱۴۰۰ ساله دارید انجام میدید به دیگران نمی‌چسبد یابن دماغ!

ـــــــــــ

• 0

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

زندگی یک تماس تلفنی ست
کوتاه و دراز دارد
اما...

زندگی یک تماس تلفنی ست کوتاه و دراز دارد اما روزی قطع میشود "کوروش کبیر"

ـــــــــــ

• 2

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

ببین ضعف خودتونو به اعراب نزنین بحث ما الآن اعراب...

ببین ضعف خودتونو به اعراب نزنین بحث ما الآن اعراب نیستن

دین زرتشتی حدود 3200 سال پیش یعنی 1200 سال قبل از میلاد مسیح به ایران اومد پس چطوری آقای خسروپرویز گفته 1100 ساله میپرستیم؟ این هزار و صد سال خایه مالی جنابتان بود برای کوروش که با عرض شرمندگی ریدید و نکته ی دوم چجوری کوروشی که بعضی هاتون تا پیغمبری بزرگش کردین توی اون کتیبه ش گفته من بت بعل و مردوخ رو ستایش میکنم که منو فاتح بابل کردن؟

ـــــــــــ

• 2

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: Annahita

نقل از: Annahita زندگی یک تماس تلفنی ست کوتاه و دراز دارد اما روزی قطع میشود "کوروش کبیر"

مگه زمان کوروش کبیر تلفن بوده!!

ـــــــــــ

• 0

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: mehrass1
نقل از: کارخودشونه... سخن زیبایی بود فرزندان آریا رو داریم میبینیم که چشماشونو بستن و دهنشونو وا کردن ! اگه فرزندشون اینه ، خودشون چی بودن ؟

کاری رو که شما فرزندان اعراب ۱۴۰۰ ساله دارید انجام میدید به دیگران نمی‌چسبد یابن دماغ!

دوستان همه ببینید فرزند آریا رو که چه سریع توهین رو شروع کرد

ببینید نژاد پرستی اونم از نوع شرم آورش رو . . .

ببینید تاریخی رو که نقطه های سیاهش نمی تونه مخفی بشه

ببینید

ببینید کی داره چی میگه (rolling) پست احمقانه رو که اولین نفر افاضات کردی ببین! هرکی اول رفت نزد قاضی که حق با اون نیست! (cool) تو تازی زاده اول من آریایی رو تمسخر کردی! سید!

ـــــــــــ

• 0

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

دوستان همه ببینید فرزند آریا رو که چه سریع توهین رو شروع کرد

ببینید نژاد پرستی اونم از نوع شرم آورش رو . . .

ببینید تاریخی رو که نقطه های سیاهش نمی تونه مخفی بشه

ببینید

من واقعا از این متن های کس و شر بدم میاد من کوروشو دوست دارم اما از بت کردن هر کس و هرچیزی بدم میاد مثلا یه متن بود زمانی که کوروش تخت جمشید رو ساخت (که این از ریشه غلطه زمان داریوش دستور ساختش داده شد ) اعراب در چادر زندگی میکردن حالا همین ملت رو نگاه کن زلزله ی کرمانشاه سیل خوزستان دارنن تو چادر زندگی میکنن ولی همون عرب خار و خفیف الآن برج خلیفه رو داره که بیش از صد میلیون دلار از دیزنی میگیره که یه هفته پوستر اونجرز رو بندازه روش هشتصد و سی متر ارتفاع ست مشکل اینجاست که ملت ندیدن من دیدم اونجارو اونا حتی آب خوردنشون آب معدنیه از خودشون آب ندارن

زمانی که کوروش لشگری از فیل ها داشت عرب شتر سوار بود

اگر شاهزاده های عرب رو دیین که چجوری پول میدن و ماشین با مدلی که دوست دارن و چیزی که خودشون میخوان براشون میسازن شما هم گیر همین پراید لعنتی که از عزرائیل بیشتر آدم کشته افتادین

زمانی که عرب چوپانی میکرد کوروش کبیر جهان را فتح کرد

پاسپورت امارات میتونه به دویست کشور دنیا بدون ویزا مسافرت کنه و فرزندان کوروش که فاتح جهان بودند هیچ جا نمیتونن برن از کشور خودشون بخوان خارج شن باید عوارض بدن

زمانی که عرب ملخ میخورد کوروش کبیر همه را سیر کرد

همون عرب خوراک هایی میخوره که اسمشون به گوش شما نرسیده ولی خودتون ملخ ها که حمله کرده بودن ملخ میخوردین به قول مادربزرگ بختیاریم : هر چه بَدُم وَی به سرُم وی

یعنی هر چی که ازش بدم میومد اومد سراغم

ـــــــــــ

• 1

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

و مورد دیگه اینکه من هیچگاه چنین چیزی رو توی اصل...

و مورد دیگه اینکه من هیچگاه چنین چیزی رو توی اصل طبری ندیدم حالا کاری با این ندارم ببینین دوستان خوده تاریخ طبری اواخر سده سوم توسط طبری تازه شروع به نوشتن شد و طبری هر چی که بود یا نبود رو نوشت کاری هم به درست و غلطش نداشت یه جا گفت به نقل از فلانی حسین کافره یه جا گفت به نقل از محمد تمامی خاندانش معصومن و از گناه پاک اینم همونه طبری فقط نقل کرده سوال من اینه چجوریه که اواخر سده ی سوم آقای طبری اینقدر زیبا و عشقولانه چنین گفت و گو و سناریویی رو طراحی کردن که انگار عین لحظه رخ داده؟ مگه طبری اونجا بوده که اینقدر دقیق نوشته چه مرگشون بوده؟ بعدشم کتاب طبری عاری از هرگونه سوتی و گافه که زرتشتی که مال هزار و دویست سال قبل از مسیح بوده رو فراموش کنه و از خسروپرویز زرتشتی حرف بزنه ولی تاریخ کوروشو بده

ـــــــــــ

• 1

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

نقل از: tnhaei

نقل از: tnhaei بااین توله تازی ها بحث بی فایده است چون نادون و متعصب اند،بالاخره باید از نیاکان خودشون هواداری کنن دیگه خون میکشه احمق اون تازی هایی که سنگ شون به سینه میزنی اگه پول نفت نباشه برمیگردن به همون ملخ خوری و سوسماری خوری چنان چه همین الانشم به رسم دیرینه شون میخورن بعدم نشان آدمیت پول نیست گنج های درونی تازی زاییده

من احمق قبول فقط سوالم اینجاست چجوریه که اونا اونقدر عرضه داشتن که اینقدر کشورشونو ساختن در حالی که همه اونارو خار و خفیف میبینن و شمایی که دو هزار و پونصد ساله دست از تخم و خایه ی کوروش کبیر برنداشتید کوروش اون همه کار کرد شما چه کار کردین؟ پول نشان آدمیت نیست ولی بزارین این حرف رو یه کس دیگه بزنه چون شما اگر آدم بودین اینجوری توهین نمیکردین من تازی زاده اصل و نسبت رو بگو ببینیم که تازی زاده ست منی که پدرم از نژاد اصیل روسه جایی که اولین بار آریایی ها از اونجا به آلمان هند ایران و... مهاجرت کردن و و مادرم که بختیاریه و توی شهری به دنیا اومده به اسم ایذه که همون آنزان قدیمه جایی که کوروش کبیر متولد شد کوروش کبیری که بخشی از خاندان بختیاری بود بگو داری بگو ببینم کی تازی زاده ست

ـــــــــــ

• 1

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

نقل از: Annahita ببین ضعف خودتونو به اعراب نزنین بحث ما الآن اعراب نیستن دین زرتشتی حدود 3200 سال پیش یعنی 1200 سال قبل از میلاد مسیح به ایران اومد پس چطوری آقای خسروپرویز گفته 1100 ساله میپرستیم؟ این هزار و صد سال خایه مالی جنابتان بود برای کوروش که با عرض شرمندگی ریدید و نکته ی دوم چجوری کوروشی که بعضی هاتون تا پیغمبری بزرگش کردین توی اون کتیبه ش گفته من بت بعل و مردوخ رو ستایش میکنم که منو فاتح بابل کردن؟

یک مقبره ساده زسنگ ساخته است!

برگنبد و سیم و زر نپرداخته است!

اما عجبا که نام و آوازه او؛

لرزه بر پیکر شیخ و زاهد انداخته است!

ـــــــــــ

• 1

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

نقل از: tnhaei

نقل از: tnhaei بااین توله تازی ها بحث بی فایده است چون نادون و متعصب اند،بالاخره باید از نیاکان خودشون هواداری کنن دیگه خون میکشه احمق اون تازی هایی که سنگ شون به سینه میزنی اگه پول نفت نباشه برمیگردن به همون ملخ خوری و سوسماری خوری چنان چه همین الانشم به رسم دیرینه شون میخورن بعدم نشان آدمیت پول نیست گنج های درونی تازی زاییده

ببینین کی به کی متعصب آقای بی تعصب من سوال پرسیدم آدم باش مواب بده چرا اینقدر اختلافات و سوتی تو این تاریخ هست چرا کوروشی که این همه میگین خداپرست بوده آدم خوبی بوده خودش تو بت بعل و مردوخ میگه من از این بت ها تشکر میکنم چرا وقتی ملت از زمان زرتشت زرتشتی شدن تو این متن تاریخ حکومت کوروش میاد خب من یه آدم احمق نفهم خر تازی زاده تو به من ثابت کن جریان این چیه چرا وقتی تو تاریخ هرودوت میاد کوروش مقبره نداشته تو جنگ با سکا ها کشته شده میاین بحث پاسارگاد رو پیش میکشین آی این مقبره شه در حالی که تو همون تاریخ هرودوت اومده که زرتشتی ها آتش رو مقدس میدونستن اجساد رو میسوزوندن تا مورد آرامش قرار بگیرن در کنار اون میاین میگین چهارشنبه سوری جشن اصیل ایرانیه در حالی که زرتشتی ها میگن پریدن از روی آتش بشدت گناهه

هر چقدر میخواین قپی بیاین بیاین

فقط بدونین تاریخ کوروش و بعدش هیچ منبع ایرانی نداره و همه ش توسط یونانی ها نوشته شده

همین الآن امضای دوستمون میاد از یه گفت و گو رونمایی میکنه خب

یه منبع بیار که کوروش به یونانی ها چنین حرفی زده اونم کی؟ کوروش کبیری که مظهر پاکی و انسان دوستی و خوبیه

ـــــــــــ

• 1

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

نقل از: Annahita ببین ضعف خودتونو به اعراب نزنین بحث ما الآن اعراب نیستن دین زرتشتی حدود 3200 سال پیش یعنی 1200 سال قبل از میلاد مسیح به ایران اومد پس چطوری آقای خسروپرویز گفته 1100 ساله میپرستیم؟ این هزار و صد سال خایه مالی جنابتان بود برای کوروش که با عرض شرمندگی ریدید و نکته ی دوم چجوری کوروشی که بعضی هاتون تا پیغمبری بزرگش کردین توی اون کتیبه ش گفته من بت بعل و مردوخ رو ستایش میکنم که منو فاتح بابل کردن؟

یک مقبره ساده زسنگ ساخته است!

برگنبد و سیم و زر نپرداخته است!

اما عجبا که نام و آوازه او؛

لرزه بر پیکر شیخ و زاهد انداخته است!

ببین عزیز ببخشید گرامی این جواب من نیست برا من حرف از اعراب نزن این ضعف هارو بگو من کیرم تو اعراب (منظور عرب ایرانی نیست) تو برا من از تاریخ خودت بگو کیرم تو عرب از خودت بگو

ـــــــــــ

• 1

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

من احمق قبول فقط سوالم اینجاست چجوریه که اونا اونقدر عرضه داشتن که اینقدر کشورشونو ساختن در حالی که همه اونارو خار و خفیف میبینن و شمایی که دو هزار و پونصد ساله دست از تخم و خایه ی کوروش کبیر برنداشتید کوروش اون همه کار کرد شما چه کار کردین؟ پول نشان آدمیت نیست ولی بزارین این حرف رو یه کس دیگه بزنه چون شما اگر آدم بودین اینجوری توهین نمیکردین من تازی زاده اصل و نسبت رو بگو ببینیم که تازی زاده ست منی که پدرم از نژاد اصیل روسه جایی که اولین بار آریایی ها از اونجا به آلمان هند ایران و... مهاجرت کردن و و مادرم که بختیاریه و توی شهری به دنیا اومده به اسم ایذه که همون آنزان قدیمه جایی که کوروش کبیر متولد شد کوروش کبیری که بخشی از خاندان بختیاری بود بگو داری بگو ببینم کی تازی زاده ست

اشکال کار از برخی ایرانی های از بیخ عرب شده است؛ کاسه های داغ تر از آشی که از عرب عربتر شدن!

حماقت یعنی اینکه پیرزن ایرانی گاوش را می‌فروشد، تا به زیارت کعبه رود، که عرب از شتر سواری به لامبورگینی، و از چادر نشینی ، به برج نشینی برسد

ـــــــــــ

• 0

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

من این همه ضعف از این متن تخمی و این داستان های...

من این همه ضعف از این متن تخمی و این داستان های خودساخته و پر عیب گفت یه جواب عاقلانه نشنیدم تو تازی زاده ای آقا باشه من تازی زاده من اصن یه آدمی تم هشتاد سال تو جنگل بودم الآن تازه با دنیا آشنا شدم تو برا من از کوروش کبیرت دفاع کن که اگه کوروش ایرانی کبیر است؟ چرا کبیر است و بزرگ نیست؟

ـــــــــــ

• 1

• mehrass1  

• عضو از 1398/5/29

• 1359

ضمناً!!!!

شما که اینقدر نکته سنجی، ، ، یعنی این متن تاپیک هیچ نکته برجسته تری نداشت که اشاره فرمایید!!!!؟؟؟

یا غرض ورزی کردی

ـــــــــــ

• 0

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

اشکال کار از برخی ایرانی های از بیخ عرب شده است؛ کاسه های داغ تر از آشی که از عرب عربتر شدن!

حماقت یعنی اینکه پیرزن ایرانی گاوش را می‌فروشد، تا به زیارت کعبه رود، که عرب از شتر سواری به لامبورگینی، و از چادر نشینی ، به برج نشینی برسد

شما هم امام رضا رو داشتین این یک این همه طبیعت رو داشتین عربا که همه بیابونن این همه جاذبه ی گردشگری دارین این همه مکان تاریخی دارین چطوره که دانشجو های خارجی میرن تو خارج روی منشور کوروش کبیر مطالعه و تحقیق میکنن که اصالتش ایرانیه ؟ چرا مولوی شده مال ترکا؟ مگه اونا ایرانی نبودن؟ مگه اونا طرفدار نداشتن؟ چرا هم طرفدار داشتن هم ایرانی بودن هم مکان بود هم دلیل فقط یک چیز نبود و اون عرضه بود از شاعر ایرانی سعدی برات میگم

گیریم پدرت باشد فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟

ـــــــــــ

• 1

• Annahita  

• عضو از 1397/7/13

• 781

ضمناً!!!!

شما که اینقدر نکته سنجی، ، ، یعنی این متن تاپیک هیچ نکته برجسته تری نداشت که اشاره فرمایید!!!!؟؟؟

یا غرض ورزی کردی

خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج مشکل از من نیست من وقتی که یه تیکه اش ایراد داشته باشه نمیتونم بقیه ی پیامشو درک کنم چون امکان داره عین همون تیکه ی اولش کس و شری بیش نباشه

جدا از این من تاریخ طبری رو مطالعه کردم چنین چیزی ندیدم اونقدر هم منطقی بودم گفتم شاید توی ترجمه ی من فرق داشت و این تیکه حذف شده بود ولی خوده طبری چجوری اینو نوشته بود؟ مگه اونجا بود؟ یا سفر در زمان کرد و با استفاده از فیزیک کوانتوم زمان رو به طرف خودش برد و یک هو توی کاخ خسرو پرویز دراومد؟

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

میخواهید پس از دریافت پیام خصوصی، ایمیل آگاهسازی دریافت کنید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «