داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

خواهشمندام افرادی که قرآن خوان هستند وارد شوند

1399/04/05

به آیه 34 سوره نساء توجه کنید

الرجال قوامون علي النساء بوا فضل الله بعظهم علي بعض و بها انفقوا من اموالهم فالصالحات قانتات حافظات للغيب بها حفظ الله و اللاتي تحافون نشوزهن فعظوهن و اهجروهن في المضاجع و اضر بوهن فان اطعنكم فلا تبغوا عليهن سبيلا إن الله كان عليا كبيرا

مردان کارگزاران و تدبیرکنندگان زنانند به خاطر آنکه خدا مردان را از زنان برتری داده و به خاطر آنکه از اموالشان هزینه زندگی زنان را می پردازند پس زنان شایسته و درست کار فرمانبردارند در برابر حقوقی که خدا نهاده است در غیاب شوهر حفظ می کنند و زنانی که از سرکشی و نافرمانی آنان دچار بیم شده اند پندشان دهید و در خوابگاه از آنان دوری کنید و آنان را “بزنید” پس اگر از شما اطاعت کردند برای در مضیقه قرار دادن آنان هیچ راهی مجویید یقینا خدا بلند مرتبه است.

هرچی با خودم کلنجار رفتم نفهمیدم ینی چرا توی این آیه اومده " زنان را بزنید "
کسی نمیدونه منظور از زدن چیه؟؟؟

لطفا مسخره نکنید

1179 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-06-25 12:21:19 +0430 +0430

ببین عزیزم فهم قرآنی دارای چهار مرتبه هستش این فهم من و شما همون مرحله اول هستش که معنی رو میخونیم از رو معنی قضاوت میکنیم میخوای فهم از مرحله چهارم رو متوجه بشی به کتاب الهی قمشه ای حتما رجوع کن در این آیه اولش سه تا راه کار داده بعدش گفته بزنین علت زدن هم اینه که خدا هر مخلوقی که خلق کرده رو کامل میشناسه چون خودش خلق کرده و برای همین این راه کار رو داده که به فهم ما دوتا نمیخوره و البته الان جدیدا همه میکن ما تا چیزی رو ندیدیم باور نمیکنیم و همه چی رو بهم ربط میدن

2 ❤️

2020-09-28 03:36:18 +0330 +0330

↩ araddddddd
ما به این که خدا آفریده شک نداریم به اینکه 1400 تا نماینده فرستاده و اونام چند میلیون زیر مجموعه دارن که تقریبا همه شون باهم مخلافن حتما زیر مجموعه یک نماینده هم همدیگرو کافر خطاب میکنن وقتی خودشون حرف همو باور ندارن ما چرا باور کنیم هر وقتم بهشون فشار میاد میگن من نگفتم خدا گفتم که باز اونم مث موم خم و راست میکنن تا به منفعت خودشون نزدیک باشه علم بار ها به اشتباه اش اعتراف کرده ولی آخونده ها مارو میکشن ولی قبول نمیکنن که اشتباه کردن ( خلخالی در جواب به اینکه چرا بدون محاکمه اعدام میکنید میگه : اگه بی گناه باشن به بهشت میرن اگه گناه کار باشن به جهنم ) فرق این با کاری که داغش یا هر وحشی که به نام دین می کشه چیه ؟

0 ❤️

2020-09-28 23:06:28 +0330 +0330

اگه قرآن رو قبول داری و خیلی برات مهمه تفسیر محسن قرائتی ازین آیه رو بخون

مردان داراى ولايت بر زنانند از آن جهت كه خدا بعضى از ايشان (مردان) را بر بعضى (زنان) برترى داده (قدرت بدنى، توليدى واراده بيشترى دارند) و از آن جهت كه از اموال خود نفقه مى‌دهند، پس زنانِ شايسته، فرمان بردارند و نگهدار آنچه خدا (براى آنان) حفظ كرده، (حقوق واسرار شوهر،) در غياب اويند. و (امّا) زنانى كه از سرپيچى آنان بيم داريد، پس (نخست) آنان را موعظه كنيد و (اگر مؤثّر نشد) در خوابگاه از آنان دورى كنيد و (اگر پند وقهر اثر نكرد،) آنان را بزنيد (وتنبيه بدنى كنيد)، پس اگر اطاعت شما را كردند، بهانه‌اى بر آنان (براى ستم وآزار) مجوييد. همانا خداوند بزرگوار و بزرگ مرتبه است.
نکته ها
«قَوّام» به كسى گفته مى‌شود كه تدبير و اصلاح ديگرى را بر عهده دارد. «نشوز» از «نشز» به معناى زمين بلند است و به سركشى وبلندپروازى نيز گفته مى‌شود.
جلد 2 - صفحه 61
شرط سرپرستى و مديريّت، لياقت تأمين و اداره زندگى است و به اين جهت، مردان نه تنها در امور خانواده، بلكه در امور اجتماعى، قضاوت و جنگ نيز بر زنان مقدّمند، بِما فَضَّلَ اللَّهُ‌ … وَ بِما أَنْفَقُوا و به اين خاطر نفرمود: «قوّامون على ازواجهم»، زيرا كه مسئله‌ى زوجيّت مخصوص زناشويى است و خدا اين برترى را مخصوص خانه قرار نداده است.
گرچه برخى زنان، در توان بدنى يا درآمد مالى برترند، ولى در قانون و برنامه، بايد عموم را مراعات كرد، نه افراد نادر را.
براى جمله‌ «حافِظاتٌ لِلْغَيْبِ بِما حَفِظَ اللَّهُ» معانى گوناگونى است:
الف: زنان، آنچه را خدا خواهان حفظ آن است، حفظ نمايند.
ب: زنان، حقوق شوهران را حفظ كنند، همان‌گونه كه خدا حقوق زنان را در سايه تكاليفى كه بر مرد نهاده، حفظ كرده است.
ج: زنان حافظ هستند، ولى اين توفيق را از حفظ الهى دارند.
وقتى راههاى مسالمت آميز سود نبخشيد، يا بايد دست از انجام وظيفه كشيد، يا بايد در صورت تأثير نداشتن موعظه و قهر، خشونت به خرج داد. به گفته‌ى روانشناسان، بعضى افراد، حالت مازوشيسم (آزاد طلبى) پيدا مى‌كنند كه تنبيه مختصر بدنى، برايشان همچون مرهم است. در تنبيهات بدنى هم، اسلام سفارش كرده كه نبايد به مرحله‌ى كبودى جسم يا زخمى شدن بدن برسد. به علاوه، مرد متخلّف هم گاهى توسط قاضى تنبيه بدنى مى‌شود.
رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود: كتك زدن شما نبايد به نحوى باشد كه اثر آن در جسم زن نمودى داشته باشد، يا كتك نشانه خودنمايى و اظهار قدرت مرد باشد كه زهره چشمى بگيرد. «ضرباً غير مبرّج» «1»
امام صادق عليه السلام فرمودند: نشوز زن آن است كه در فراش (هم‌بستر شدن) از شوهر تبعيت نكند و مقصود از «اضْرِبُوهُنَّ»، زدن با چوب مسواك و شبيه آن است، زدنى كه از روى رفق و دوستى باشد. «2»
«1». تفسير طبرى، ج 5، ص 68 و درّالمنثور، ج 2، ص 522.
«2». من‌لايحضره‌الفقيه، ج 3، ص 521.
جلد 2 - صفحه 62

پیام ها
1- در يك اجتماع دو نفرى هم، يكى بايد مسئول و سرپرست باشد. مدير خانه مرد است. «الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ»
2- در اداره امور زندگى، بايد تعقّل و تدبير، بر احساسات و عواطف حاكم باشد. «الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ»
3- نظام حقوقى اسلام با نظام تكوين و آفرينش هماهنگ است. حقّ مديريّت مرد، به خاطر ساختار جسمى و روحى اوست. «الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ»
4- برترى‌هاى طبيعى فضل الهى است. «بِما فَضَّلَ اللَّهُ»
5- هزينه زندگى، بر عهده مرد است. «بِما أَنْفَقُوا»
6- قانونگذار بايد در وضع قانون، به تفاوت‌هاى طبيعىِ زن و مرد در آفرينش، توجه داشته باشد. الرِّجالُ قَوَّامُونَ‌ … بِما فَضَّلَ اللَّهُ‌ 7- نشانه‌ى شايستگى زن، اطاعت و تواضع او نسبت به شوهر است. «قانِتاتٌ»
8- نشانه‌ى همسر شايسته، حفظ خود در غياب شوهر است. «حافِظاتٌ لِلْغَيْبِ»
9- اطاعت زن از شوهر و حفظ حقوق وى، مشروط به تأمين زندگى او از سوى مرد است. بِما أَنْفَقُوا … فَالصَّالِحاتُ قانِتاتٌ حافِظاتٌ‌
10- علاج واقعه را قبل از وقوع بايد كرد. پيش از آنكه زن ناشزه شود، چاره‌اى بينديشيد. «تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ»
11- مرد هيچ حقّى در آزردن همسر مطيع خود ندارد. «فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبِيلًا»
12- سه مرحله موعظه، ترك هم‌خوابى وتنبيه، براى مطيع كردن زن است. پس اگر از راه ديگرى زن مطيع مى‌شود، مرد حقّ برخورد ندارد. جمله‌ى‌ «فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ» نشانه آن است كه هدف اطاعت است، گرچه از طريق ديگرى باشد.
13- تواضع زن، ضعف نيست، ارزش است. «فَالصَّالِحاتُ قانِتاتٌ»
14- نشانه‌ى همسر شايسته، رازدارى، حفظ مال و آبرو و ناموس شوهر در غياب‌
جلد 2 - صفحه 63
اوست. فَالصَّالِحاتُ‌ … حافِظاتٌ لِلْغَيْبِ‌
15- برخورد با منكرات بايد گام به گام و مرحله به مرحله باشد. موعظه، قهر تنبيه. فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَ‌ …
16- تا موعظه مؤثر باشد، قهر و خشونت ممنوع و تا قهر و جدايى موقت اثر كند، تنبيه بدنى ممنوع است. فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَ‌ … وَ اضْرِبُوهُنَ‌
17- برخورد خشن و تنبيه، تنها براى انجام وظيفه است، نه انتقام و كينه و بهانه. «فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ»
18- برترى مردان، نبايد سبب غرور شود، چون خدا از همه برتر است. «إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيًّا كَبِيراً»
19- توجّه به برترى خداوند، كليد تقوا و پرهيز از ستم بر همسران است. «إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيًّا»

1 ❤️

2020-09-29 10:08:23 +0330 +0330

این زدن با اون چیزی ک ما فکر میکنیم فرق داره…
توی قران نوشته که ما بین زن و شوهر مهر و محبت برقرار میکنیم و بهم الفت پیدا میکنن یعنی باهم انس میشن رفیق ممیشن…
حالا تو رفیقت چجوری میزنی؟به قصد کشتن یا نه در حد ی ضربه در کونش!!

0 ❤️

2020-09-29 10:18:43 +0330 +0330

زدن در این آیه به مفهوم کتک زدن و ضرب و شتم زن هست اما چگونه بزنی مهم است زدن باید حالت تنبیهی و تعزیر باشد. اگر مرد زن را کتک زد که پوست قرمز یا کبود شود یا آسیب دیگری مثل شکستگی بوجود آید پس مرد باید دیه پرداخت کند

0 ❤️

2020-09-29 10:21:07 +0330 +0330

سلام فعل (ضرب) در قرآن به معنی دور شدن یا سفر کردن به کار رفته و یا در لغات دیگر مانند (یضربو مثلا) به معنی مثال زدن
کارگران وقتی اعتصاب میکنند اعراب میگویند (اضراب) از ریشه ضرب یعنی ترک کار این ضرب در این آیه میتواند به معنی دور شدن از خانه باشد ولی به دلیل بحثهای روایی خرافی و برتری طلبی های مردانه به زدن تعبیر شده است.
در گوگل سرچ کنید و معانی ریشه ضرب رو در قرآن پیدا کنید از همه راحت تر متوجه خواهید شد که زدن برای ضرب بیشتر در مورد مثال زدن بکارگرفته نه وارد کردن ضربه

0 ❤️

2020-09-29 10:43:29 +0330 +0330

منکه نه قرآن خونم و نه سواد قرآن دارم ، بی نظرم،اومدم اینجا فحاشی ها و بد و بیراه ها رو بخونم که دیدم هنوز نیومدن دوستان😂 و هنوز تاپیک به فحش ها و حرفهای زشت و ضد اسلامی و خامنه ای و اینا نکشیده، لذا متعجب شدیم😉🤣

اینکه دنبال یه موضوع از دریچه تعقل و تحقیق هستی، بزرگترین گام‌ در پیشرفت هستش ، حالا نتیجه ت رو کاری ندارم که درسته یا اشتباهه و چی هست اصن! این شروع پیشرفته! لذا برات موفقیت و پیروزی ارزومندم👏

1 ❤️

2020-10-02 12:56:02 +0330 +0330

↩ rezafarsad
خدای اسلام چندین بار توی قرآن فرمان به قتل داده، اون‌وقت شما از فرمان به کتک زدن تعجب کردی؟ خدای اسلام تازه خیلی هم مهربانی کرده نگفته زن‌تون رو تکه تکه کنید. کلا الله اعصاب معصاب نداره.

0 ❤️

2020-10-02 13:09:36 +0330 +0330

عزیز این ایه تحرسف شدهاست و معنیشم اصلا این نیست بهتره شبکه جهانی کلمه از اساتید سوال کنی بهت میگن

0 ❤️

2020-10-02 13:34:31 +0330 +0330

↩ hotstar1980
واقعا عجیبه در این حد منطقی و علمی با هم دارن بحث میکنن بدون فحاشی و تمسخر 😐😐من هنگ کردم😁😁این روند مباحثه درست تو ایران جز محالات هستش

0 ❤️

2020-10-02 22:18:29 +0330 +0330

↩ rezafarsad
ببخشید من پاسخ صاحب تاپیک رو داده بودم اما ظاهرا اشتباهی شده و کامنت من خطاب به شما درج شده.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «

جستجو در سایت
Top Bottom