داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

ده ایده مارکسیستی که قرن ۲۱ را تعریف می‌کند(سرو تنها)

1399/04/18

شاید یکی از انقلابی ترین ایده های مارکسیستی این درک بود که «تاریخ تمام جوامعی که تاکنون وجود داشته تاریخ مبارزات طبقاتی است»… سرمایه دار طبق گفته مارکس، نیاز دارد که دستمزد را پائین نگه دارد تا بتواند حداکثر سود را ببرد. این امر تا زمانی می‌تواند دست یافتنی باشد که کارگر دیگری منتظرست جای کسی را بگیرد که حاضر به پذیرش شرایط نیست. این آن‌چیزی‌ست که مارکس آن‌را «ارتش ذخیره صنعتی» نامیده است….
بزرگ‌ترین تأثیر مارکس بر تاریخ، تجزیه و تحلیل عمیق او از تضاد های سرمایه داری نبود، بلکه فراخوان او جهت ساختن نوعی از یک جامعه جدید برمبنای کمونیسم بود. پیام او که پرولتاریا دارای پتانسیل برای آزادی خود از ظلم و نابربری‌ست، برای همیشه قرن بیستم را تغییر داد و الهام بخش انقلابات در روسیه، چین، ویتنام، و کوبا، در میان کشورهای دیگر شد. فراخوان او به اتحاد طبقه کارگر در قرن ۲۱ بطور کامل معتبر باقی می‌ماند.
مهم نیست که ماشین تبلیغاتی سرمایه داری چقدر سخت تلاش کند که تجزیه و تحلیل های مارکس را انکار کند، اما ایده های او برای مدت های طولانی مفید، پابرجا و محبوب باقی مانده و خواهند ماند.

هر باری که آژیر خطر بحران اقتصادی دیگری به صدا در می آید، فروش کتاب‌های کارل مارکس به‌سرعت بالا میرود. افراد معدودی مانند این متفکر آلمانی قرن ۱۹ درک می‌کنند که سرمایه داری چگونه کار می‌کند و عواقب آن برای بشریت چیست.
مهم نیست که ماشین تبلیغاتی حاکم چقدر تلاش کرده است که تجزیه و تحلیل های مارکس را رد کند و فرمان مرگ ایده هایی را صادر کند که او زندگی اش را وقف کرده است، اما مارکسیسم در آزمون زمان و اعتبار خود مقاومت کرد – نه فقط به عنوان روشی جهت درک جهان، بلکه به عنوان ابزاری برای تغییر آن، ثابت شده است.
دو قرن پس از تولد مارکس، گرانما انترناسیونال، ده پیش‌بینی او را که مشخص کننده شیوه قرن ۲۱ است را با شما به اشتراک می‌گذارد.

۱. انباشت و تمرکز سرمایه

مارکس در شاهکار خود، کاپیتال، بازتولید اقتصادی را در سرمایه داری تعریف کرد و گرایش به انباشت و تمرکز سرمایه را پیش‌بینی نمود.
درحالی‌که در جنبه اول به انباشت ارزش اضافی اشاره می‌کند – ارزشی که توسط نیروی کار کارگران (کار اضافی)خلق شده است، و توسط سرمایه دار به عنوان سود ربوده می‌شود – در دوره دوم شامل افزایش سرمایه در نتیجه ترکیبی از چندین فرد سرمایه دارست، که تقریباً همیشه به علت ورشکستگی یا بحران اقتصادی با یک‌دیگر ادغام می‌شوند.
پیامدهای این تجزیه و تحلیل ها برای مدافعان توانایی «دست کوتاه بازار» جهت توزیع ثروت، ویران‌گر است.
همان‌گونه که مارکس پیش‌بینی کرد، یکی از خصوصیات سرمایه داری در قرن ۲۱ رشد شکاف بین فقیر و غنی است. طبق آخرین گزارش آکسفام، ٪۸۲ از ثروت تولید شده در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ به جیب های ٪۱ از ثروت‌مندترین جمعیت جهان رفته است، در حالی‌که ۷/۳ میلیارد نفر، نیمی از فقیرترین جمعیت جهان، هیچ افزایشی در ثروت خود نداشته اند.

۲. بی‌ثباتی سرمایه داری و بحران‌های ادواری

فیلسوف آلمانی یکی از اولین کسانی بود که پی برد بحران های اقتصادی در سیستم سرمایه داری خطا نبودند، بلکه یکی از ویژگیهای ذاتی آن‌ست.حتی امروز تلاش می‌شود که ایده متفاوتی را بفروشند.
با این‌حال، از سقوط بازار سهام سال ۱۹۲۹ گرفته، تا بحران سال های ۲۰۰۷-۲۰۰۸، یک اصول روشنی وجود دارد و از الگوهایی پیروی می‌کند که توسط مارکس تعریف شد. از این‌رو، حتی ثروت‌مندان وال استریت به صفحات کاپیتال برمی‌گردند که پاسخ هایی بیابند.

۳.مبارزه طبقاتی

همان‌گونه که ما در مانیفیست کمونیست نوشته شده توسط مارکس و فریدریک انگلس در سال ۱۸۴۸ می‌خوانیم، شاید یکی از انقلابی ترین ایده های مارکسیستی این درک بود که «تاریخ تمام جوامعی که تاکنون وجود داشته تاریخ مبارزات طبقاتی است».
آن رساله افکار زیادی را به بحران کشاند. برای مارکس، دولت سرمایه داری ابزار دیگری از طبقه هژمونیک است که بر بقیه حکم‌فرما شود، درحالی‌که ارزش های خود و کلاس خود را بازتولید می‌کند.
یک قرن و نیم بعد، مبارزات اجتماعی در حال جنگ بین ٪۱ غالب و ٪۹۹ دیگرست.

۴.ارتش ذخیره صنعتی

سرمایه دار طبق گفته مارکس، نیاز دارد که دستمزد را پائین نگه دارد تا بتواند حداکثر سود را ببرد. این امر تا زمانی می‌تواند دست یافتنی باشد که کارگر دیگری منتظرست جای کسی را بگیرد که حاضر به پذیرش شرایط نیست. این آن‌چیزی‌ست که مارکس آن‌را «ارتش ذخیره صنعتی» نامیده است.
اگرچه مبارزات اتحادیه های اجتماعی و کارگری از قرن ۱۹ تا به امروز عناصری از این شرایط را تغییر داده اند، بویژه در کشورهای توسعه یافته، اما تلاش جهت دستمزد کم هم‌چنان در بخش کسب و کار ثابت است.
در طول قرن بیستم، شرکت‌های تولیدی بزرگ در اروپا و آمریکا در جستجوی نیروی کار ماهر که بتواند ارزان باشد به آسیا نقل مکان کردند.
اگرچه دولت‌های اخیر به از دست دادن کارها طبق این پروسه اشاره می‌کنند، همان‌گونه که دولت دونالد ترامپ در آمریکا کرده است، اما واقعیت این‌ست‌که این شرکت‌ها به لطف استثمار نیروی کار ارزان قادر به اداره حفظ نرخ رشد بالای خود شده اند.
با توجه به دستمزد، مطالعات کنونی نشان می‌دهد که در کشورهای غربی برای تقریباً ۳۰ سال گذشته، قدرت خرید کارگران از این نظر که چه می‌توان خرید و نه ارزش صوری آن‌ها، کاهش داشته و شکاف بین مدیران وکارکنان سطح پائین حتی بزرگ‌تر شده است.
طبق مقاله ای در اکونومیست، در حالی‌که در دو دهه گذشته مزد کارگران در کشورهایی مانند آمریکا ثابت بوده است، اما حقوق مدیران ارشد به میزان قابل توجهی افزایش یافته است: آن‌ها از میانگین درآمد ۴۰ برابری به ۱۱۰ بار بیش‌تر به جیب زده اند.

۵. نقش منفی سرمایه مالی

در حالی‌که مارکس مکانیسم های استثمار ذاتی در روند انباشت سرمایه را مشخص می‌کند، او بویژه منتقد سرمایه مالی است، که نقش مادی مستقیمی در اقتصاد ندارد، اما بصورت «موهوم» ساخته شده، مانند اوراق قرضه یا یک ضمانت نامه. در روزگار او، کسی نمی‌توانست توسعه مدرن این بخش از اقتصاد را تصور کند، اما امروز به لطف استفاده از کامپیوتر است که معاملات مالی با سرعت نور انجام می‌گیرد.
سفته بازی و جزئیات مکانیسم های مالی پیچیده – مانند باصطلاح «ساب پرایم» که بحران ۲۰۰۷-۲۰۰۸ را براه انداخت – اکنون تأکیدی است استوار از ملاحظات مارکس.

۶. ایجاد نیازمندی‌های دروغین

قرن نوزدهم هنوز صدای توسعه تبلیغات تجاری را از رادیو نشنیده و از تلویزیون ندیده بود، که مکانیسم های بسیار کم مدرن جهت تبلیغات پیام‌های شخصی اینترنتی بدهد، اما مارکس قبلاً توانایی سیستم سرمایه داری برای تولید اشباع شده و نیازهای دروغین را در میان مردم هشدار داده بود.
او بیش از ۱۵۰ سال پیش پیش‌بینی کرد که: «گسترش محصولات و نیازها ابداع می‌شوند و بیش از پیش محاسبه کمک غیرانسانی، مهارت، غیرطبیعی بودن، و اشتها و رغبت خیالی است ».
در دنیای امروز، موبایل ظرف تنها چند ماه قدیمی می‌شود، و تبلیغ کننده مسئولیت دارد که شما را قانع کند تا آخرین مدل را بخرید. در همین حال، لوازم خانگی بگونه ای با انقضاء برنامه ساخته شده اند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها پس از چند سال کار خراب می‌شوند، و بنابراین، نیاز برای جایگزینی ایجاد کند.

۷- جهانی سازی

مارکس و انگلس در مانیفیست کمونیست نوشتند که: « بورژوازی برای گسترش مداوم بازار برای محصولات خود نیاز دارد به تمام جهان برود. باید در همه جا لانه کند، ساکن شود، و ارتباط برقرار سازد».
تصویر بازارهای جهانی آن‌ها، همراه با تحمیل فرهنگ مشخص شده توسط مصرف، نمی‌تواند دقیق تر نباشد.

۸. برتری مونوپول ها(انحصارات)

در همان زمان، این روند با ایجاد انحصارات فراملی همراه شده است. در حالی‌که تئوری اقتصادی لیبرال کلاسیک تصور می‌کرد که رقابت کثرت مالکیت را حفظ خواهد کرد، مارکس یک گام به جلوتر رفت و تمایل بازار به ادغام بر مبنای قانون قویترین را تشخیص داد.
رسانه های بزرگ، تلفن، و گروه‌های تولیدی/ مجتمع نفتی فقط برخی از نمونه های کنونی روندی است که توسط مارکس توصیف شده است.

۹.سرمایه داری روبه مرگ

مانیفست کمونیسم یکی از روشنگرانه ترین بازتاب اندیشه های مارکس و انگلس درباره سرمایه داری است: «هر آن‌چه که جامد است در هوا بخار می‌شود» (اشاره ای به بخشی از مانیفست است: هرآنچه که در گذشته بوده و ساخته شده است با سرمایه داری نابود می‌شود).
مارکس و انگلس خلاقیت و در عین حال خودتخریبی ذات سرمایه داری را درک کردند، که در تعقیب سود به‌هر قیمتی، اصول غیرانسانی از تولید و مصرف ناپایدار را تحمیل می‌کند. دقیقاً این روندی است که اکنون سیاره ما را به لبه پرتگاه برده است.
از نظر علمی تأثیر انسان ها بر افزایش دمای جهانی ثابت شده است، اگرچه برخی از رؤسای جمهور، مانند رئیس جمهور آمریکا، هم‌چنان این را انکار می‌کنند.

۱۰.پتانسیل انقلابی طبقه کارگر

بزرگ‌ترین تأثیر مارکس بر تاریخ، تجزیه و تحلیل عمیق او از تضاد های سرمایه داری نبود، بلکه فراخوان او جهت ساختن نوعی از یک جامعه جدید برمبنای کمونیسم بود.
پیام او که پرولتاریا دارای پتانسیل برای آزادی خود از ظلم و نابربری‌ست، برای همیشه قرن بیستم را تغییر داد و الهام بخش انقلابات در روسیه، چین، ویتنام، و کوبا، در میان کشورهای دیگر شد. فراخوان او به اتحاد طبقه کارگر در قرن ۲۱ بطور کامل معتبر باقی می‌ماند.10 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-07-08 18:29:29 +0430 +0430

۱.برخلاف آنچه مارکس و انگلس در مانیفست مطرح کردند، سرمایه داری تاریخ را به پیش نبرده، بلکه در یک دور بزرگ جهت حرکت آن معکوس شده است.

۲.تضاد میان کار و سرمایه به تضاد اصلی تبدیل نشده، بلکه تضادها در جاهای دیگری بزرگ‌ترند. ازجمله تضاد میان بدهکار و بستانکار و به عقیده من مهمتر از همه تضاد میان کشورهای توسعه یافته و توسعه نیافته (همان امپریالیسم).

۳. طبقه پرولتاریا بصورت یک جبهه واحد شکل نگرفته، بلکه به دلیل وجود رانت، اشرافیت کارگری شکل گرفته که روبنای فرهنگی و سیاسی بکلی متفاوتی با آنچه انتظار می‌رفت دارد.

بیش از این سر شما را درد نمی آورم. این چکیده تحقیقات و مطالعات من بود. نکته جالب اینجا است که تمام این مطالب را مارکس حدود یک قرن و نیم پیش فهمیده بود. اما متأسفانه تقریباً تمام پیروان وی از درک آن عاجز بودند. نوشته های مارکس هنوز به تدریج به انگلیسی ترجمه می شوند و خواندن آنها حقیقتاً حیرت انگیز است. این مرد ذهنی پویا داشت که دائماً در حال یاد گرفتن، تحلیل، تغییر و کشف افق های جدید بود.


2020-07-09 01:13:00 +0430 +0430

کاربر گرامی، بطور خلاصه مارکس اگاهی بسیار زیادی در امور مالی داشت ولی با کمال تاسف ایده های او خالی از شناخت بشر بود، و با کنار گذاشتن طبیعت بشر در دیدگاه خود ، فلسفه او عملا قابل اجرا نخواهد بود ، کما اینکه دیدیم چه اتفاقی در کشورهای پیروی عقیده او اتفاق افتاد!

هر عقیده و مرامی که نتواند با تکامل انسان تغییر کند ، در نتیجه بالاخره شکست خواهد خورد!

2 ❤️

2020-07-09 03:44:54 +0430 +0430
نقل از: حیرتزده کاربر گرامی، بطور خلاصه مرکز آگاهی بسیار زیادی در امور مالی داشت ولی با کمال تاسف ایده های او خالی از شناخت بشر بود، و با کنار گذاشتن طبیعت بشر در دیدگاه خود ، فلسفه او عملا قابل اجرا نخواهد بود ، کما اینکه دیدیم چه اتفاقی در کشورهای پیروی عقیده او اتفاق افتاد!

هر عقیده و مرامی که نتواند به تکامل انسان تغییر کند ، در نتیجه بالاخره شکست خواهد خورد!

فلسفه مارکس بر اساس ماتریالیسم دیالکتیک استوار است؛ این فلسفه به ذات خود همواره نیروهای محرک بشر را تفسیر کرده!
مارکس رسالت فلسفه را نه تعریف دنیا، بلکه تغییر آن می دانست!
می توانید به کتاب فقر فلسفه مراجعه کنید!

4 ❤️

2020-07-09 03:55:48 +0430 +0430

اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و… همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده.
لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد.
مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس.
شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

2 ❤️

2020-07-09 04:00:29 +0430 +0430

فوق العاده بود. ممنونم که اطلاعات بی نظیر و مفیدی رو منتشر کردی. بی نهایت سپاس

2 ❤️

2020-07-09 04:35:40 +0430 +0430

جالب بود .
نظرات دوستان هم جالبه .
ما مارکس رو با دین افیون توده هاست به خاطر میاریم…

2 ❤️

2020-07-09 06:27:36 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

1 ❤️

2020-07-09 10:10:33 +0430 +0430

آقا یه سوال نامربوط از همه دوستان که خیلی وقته دلم میخواست بپرسم:
نظرتون در مورد رائفی پور چیه؟

2 ❤️

2020-07-09 10:38:46 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: حیرتزده کاربر گرامی، بطور خلاصه مرکز آگاهی بسیار زیادی در امور مالی داشت ولی با کمال تاسف ایده های او خالی از شناخت بشر بود، و با کنار گذاشتن طبیعت بشر در دیدگاه خود ، فلسفه او عملا قابل اجرا نخواهد بود ، کما اینکه دیدیم چه اتفاقی در کشورهای پیروی عقیده او اتفاق افتاد!

هر عقیده و مرامی که نتواند به تکامل انسان تغییر کند ، در نتیجه بالاخره شکست خواهد خورد!

فلسفه مارکس بر اساس ماتریالیسم دیالکتیک استوار است؛ این فلسفه به ذات خود همواره نیروهای محرک بشر را تفسیر کرده!
مارکس رسالت فلسفه را نه تعریف دنیا، بلکه تغییر آن می دانست!
می توانید به کتاب فقر فلسفه مراجعه کنید!

سپاسگزار از معرفی کتاب ! بله دنیا مدام در حال تغییر است! عقاید، فلسفه، دین و باورها نیز باید تغییر کنند وگر نه جنگ و ستیز های بی دلیل ادامه خواهد داشت!؟

همانطور که آگاه هستید، مارکس و باور های کمونیستی به کارگر توجه بسیار دارد! بطور خلاصه به نیروی بازو!

اما به دنیای امروز نگاه کنید با توجه به پیشرفت تکنولوژی، دیگر نیروی بازو اهمیتی ندارد بلکه ماشین جای آنرا گرفته و کارگر با توجه به ساعت کاری گذشته توانایی بیشتری در تولید به کمک ماشین دارد! در واقع کارگر تبدیل شده به یک کنترل کننده ماشین الات!
از طرفی دیگر در گذشته اگر کارگر به هر دلیلی از کار باز می ایستاد، کارگر دیگر جای گزین او میشد، ولی امروزه چنین امر بسیار سخت و حتی در مواقعی غیره ممکن است! چون باتوجه به مهارت او در کنترل و به کار گیری ماشین آلات و ارزش مالی ماشین کارفرما به راحتی حاضر به پرداخت دستمزد بیشتر و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر خواهد بود تا بتواند به تولید خود ادامه دهد!

به همین دلیل است که در کشورهای متمدن و صنعتی شما بخوبی مشاهده میکنید که کارفرما نه تنها به فکر کارگر امروزیست بلکه حتی او را در درآمد حاصله شریک کرده تا بتواند تولید بیشتری داشته باشد!

دوست من اینکه قصه سری دراز دارد! بطور خلاصه منظور من این است که تمامی عقاید بشر در زمان خود عالی بودند ولی با ت تکامل بشر نیاز به تغییر دارند تا بتوانند به همان اندازه که در زمان خود مشکل گشا بودند حال نیز باشند!

اگر بشر بتواند به این طریق و بدون هیچ تعصبی عقاید و باورها را کنترل کرده و با قوانین حساب شده در صدد کنترل سود جویان باشد، به حیات واقعی به راحتی د سست خواهد یافت

2 ❤️

2020-07-09 10:57:49 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

1 ❤️

2020-07-09 11:22:37 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

2 ❤️

2020-07-09 11:54:16 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

1 ❤️

2020-07-09 12:12:03 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

2 ❤️

2020-07-09 12:54:49 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

جمهوری اسلامی کجای اقتصادش آزاده؟ اینهمه انحصار. اقتصاد دولتی. جمهوری اسلامی یه بی نظمیه. یه آش شله قلمکار پر از رانت و فساد. اصلا معلوم نیس چیه. در مورد ژاپن هم کاش ما هم مثل فقرای ژاپن بودیم(شوخی). به هر حال اکثر مردم ژاپن از رفاه بالایی برخوردارند و همه ی کشورهای توسعه یافته سرمایه داری هستن.

1 ❤️

2020-07-09 13:30:29 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

جمهوری اسلامی کجای اقتصادش آزاده؟ اینهمه انحصار. اقتصاد دولتی. جمهوری اسلامی یه بی نظمیه. یه آش شله قلمکار پر از رانت و فساد. اصلا معلوم نیس چیه. در مورد ژاپن هم کاش ما هم مثل فقرای ژاپن بودیم(شوخی). به هر حال اکثر مردم ژاپن از رفاه بالایی برخوردارند و همه ی کشورهای توسعه یافته سرمایه داری هستن.

صاحب ایران که سازمان خصوصی سازی هست …به چه بهایی توسعه یافته؟؟ به بهای اینکه کارگر در ژاپن فرصت مستراح رفتن نداشته باشه؟

2 ❤️

2020-07-09 14:16:35 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

جمهوری اسلامی کجای اقتصادش آزاده؟ اینهمه انحصار. اقتصاد دولتی. جمهوری اسلامی یه بی نظمیه. یه آش شله قلمکار پر از رانت و فساد. اصلا معلوم نیس چیه. در مورد ژاپن هم کاش ما هم مثل فقرای ژاپن بودیم(شوخی). به هر حال اکثر مردم ژاپن از رفاه بالایی برخوردارند و همه ی کشورهای توسعه یافته سرمایه داری هستن.

صاحب ایران که سازمان خصوصی سازی هست …به چه بهایی توسعه یافته؟؟ به بهای اینکه کارگر در ژاپن فرصت مستراح رفتن نداشته باشه؟

سازمان خصوصی سازی فقط یه اسمه برای سوء استفاده ی سپاه و رانت خوارا برای تاراج املاک و صنایع دولتی که به دنبال چاپیدن و خوردنن و نه تولید. شما به این میگین اقتصاد بازار آزاد؟ انصافا؟ ژاپن هم دیگه به اون شدت نیست ضمن اینکه نمونه های دیگری مثل آمریکا و اروپا هم هست. کار میکنن تفریحشونم میکنن.

1 ❤️

2020-07-09 14:36:05 +0430 +0430
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

جمهوری اسلامی کجای اقتصادش آزاده؟ اینهمه انحصار. اقتصاد دولتی. جمهوری اسلامی یه بی نظمیه. یه آش شله قلمکار پر از رانت و فساد. اصلا معلوم نیس چیه. در مورد ژاپن هم کاش ما هم مثل فقرای ژاپن بودیم(شوخی). به هر حال اکثر مردم ژاپن از رفاه بالایی برخوردارند و همه ی کشورهای توسعه یافته سرمایه داری هستن.

صاحب ایران که سازمان خصوصی سازی هست …به چه بهایی توسعه یافته؟؟ به بهای اینکه کارگر در ژاپن فرصت مستراح رفتن نداشته باشه؟

سازمان خصوصی سازی فقط یه اسمه برای سوء استفاده ی سپاه و رانت خوارا برای تاراج املاک و صنایع دولتی که به دنبال چاپیدن و خوردنن و نه تولید. شما به این میگین اقتصاد بازار آزاد؟ انصافا؟ ژاپن هم دیگه به اون شدت نیست ضمن اینکه نمونه های دیگری مثل آمریکا و اروپا هم هست. کار میکنن تفریحشونم میکنن.

ماهیت سرمایه داری یکسانه، جمهوری اسلامی 30 سال سرمایه داری دولتی بوده و وقتی لیبرال های اصلاح طلب اومدن روی کار، اقتصاد شخصی سازی شد! این همون خصوصی سازی هستش! اگر بازار دست دولت بود قیمت ها در این حد بی پایه و اساس بالا نمی رفت و قیمت های مصوب دولت، حکم باد معده رو نداشت! البته که قسمتی از سیاست دست دولت هست ولی نه در اون حد که تاثیرگذار باشه! بیشترش دست افراد سپاه هست نه خود سپاه و از اون سود شخصی می برند!
خب شما ژاپن رو فرمودید!
دلیل اینکه کارگران اروپا از حداقل ها بهره مندن، انقلاب های سوسیالیستی ای بوده که طی تاریخشون داشتن!
نه کارگران آمریکا مرفه نیستند!

2 ❤️

2020-07-09 14:56:08 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه!
در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش!
ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

جمهوری اسلامی کجای اقتصادش آزاده؟ اینهمه انحصار. اقتصاد دولتی. جمهوری اسلامی یه بی نظمیه. یه آش شله قلمکار پر از رانت و فساد. اصلا معلوم نیس چیه. در مورد ژاپن هم کاش ما هم مثل فقرای ژاپن بودیم(شوخی). به هر حال اکثر مردم ژاپن از رفاه بالایی برخوردارند و همه ی کشورهای توسعه یافته سرمایه داری هستن.

صاحب ایران که سازمان خصوصی سازی هست …به چه بهایی توسعه یافته؟؟ به بهای اینکه کارگر در ژاپن فرصت مستراح رفتن نداشته باشه؟

سازمان خصوصی سازی فقط یه اسمه برای سوء استفاده ی سپاه و رانت خوارا برای تاراج املاک و صنایع دولتی که به دنبال چاپیدن و خوردنن و نه تولید. شما به این میگین اقتصاد بازار آزاد؟ انصافا؟ ژاپن هم دیگه به اون شدت نیست ضمن اینکه نمونه های دیگری مثل آمریکا و اروپا هم هست. کار میکنن تفریحشونم میکنن.

ماهیت سرمایه داری یکسانه، جمهوری اسلامی 30 سال سرمایه داری دولتی بوده و وقتی لیبرال های اصلاح طلب اومدن روی کار، اقتصاد شخصی سازی شد! این همون خصوصی سازی هستش! اگر بازار دست دولت بود قیمت ها در این حد بی پایه و اساس بالا نمی رفت و قیمت های مصوب دولت، حکم باد معده رو نداشت! البته که قسمتی از سیاست دست دولت هست ولی نه در اون حد که تاثیرگذار باشه! بیشترش دست افراد سپاه هست نه خود سپاه و از اون سود شخصی می برند!
خب شما ژاپن رو فرمودید!
دلیل اینکه کارگران اروپا از حداقل ها بهره مندن، انقلاب های سوسیالیستی ای بوده که طی تاریخشون داشتن!
نه کارگران آمریکا مرفه نیستند!

اصلا سرمایه داری دولتی تناقضه. اقتصاد آزاد که دولتی نمیشه. اینی که شما میگین خصوصی سازی در واقع اقتصاد رانتیه. کشورهای اروپایی هم اقتصادشون سرمایه داریه فقط هر از چند گاهی دولت هایی به اسم سوسیالیست اومدن سر کار با ادعای بها دادن بیشتر به کارگر. وضع کارگرای آمریکا بده؟؟؟

1 ❤️

2020-07-10 10:57:02 +0430 +0430

همچنان ایدئولوژی مارکسیسم که عدم کارآییش در عمل ثابت شده مثه یه زامبی راه میره و احمقها به دنبالش راه میفتن 😁

1 ❤️

2020-07-10 11:04:15 +0430 +0430
نقل از: mofo56 همچنان ایدئولوژی مارکسیسم که عدم کارآییش در عمل ثابت شده مثه یه زامبی راه میره و احمقها به دنبالش راه میفتن 😁

و هنوز کودن هایی هستن که حتی با استثمار شدن؛ هنوز از خایه های لیبرالیسم و سرمایه داری آویزون میشن 🌹

1 ❤️

2020-07-10 11:34:16 +0430 +0430

در ایران غیر ممکن است!

کادر گرامی، این باور که عقاید کمونیست بتواند در ایران اجرا شود به نظر شخصی من با داستان ظهور امام زمان هیچ فرقی ندارد! اگر امام زمان از آن چاه بیرون آمد! مردم ایران هم به کمونیست اعتقاد پیدا کرده و آنرا به اجرا خواهند گذاشت!.

قبول ایده مارکس به یک از خود گذشتگی بزرگ نیاز دارد، به دیدگاهی که به جز خود بتوانی دنیا را ببینی!

اما ما ایرانیان برای برآورد خواسته های پوچ خود که زاده افکار کودکانه خودمان است حتی خانواده خود را قربانی خواهیم کرد چه برسد به جامعه!

وارسته بود که میگفت: نه این دنیا چنان چشم گیر است ، نه بهشت ! ولی برای داشتن هر دو ما شرافت خود را می فروشیم!

ملتی که هم از توبره و هم از اخور نمیگذرند! انتظار برای تفکر از آنان بیهوده است

با عرض دپوزش

0 ❤️

2020-07-10 15:01:31 +0430 +0430

حاژی خیلی طولانیه میشه خلاصش کنی؟:///

0 ❤️

2020-07-10 16:01:35 +0430 +0430
نقل از: Number_13 حاژی خیلی طولانیه میشه خلاصش کنی؟:///

داداش هنوز خلاصش اینه! 😁

1 ❤️

2020-07-10 16:20:42 +0430 +0430

یک بار شما مارکسیست ها در قالب ازادی خواهان و مجاهدین مملکتو به گوه کشاندید،بس نبود؟؟؟!!!از اخوندها تهوع آورتر شما هستید!

0 ❤️

2020-07-10 16:40:24 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه! در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

ادعا میکنی:  در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! چند نفر از ۱۰۰میلیاردر اول جهان تو ایران سرمایه گذاری کردند؟هان؟چند نفر؟ چند تا شرکت مطرح اروپایی یا امریکایی تو ایران سرمایه گذاری کردند؟ بهت ارفاق میدم....اسم چند تا شرکت صنعتی و تجاری بزرگ روسی نام ببر که در ایران سرمایه گذاری کردند.(خواهشن در مورد سرمایه گذاری روسیه در انرژی اتمی و نیروگاه بوشهر اسم نیار مبادا حس ریدن بهم دست پیدا کنه (erection) ) اگر هدفت اطلاع رسانی هست که به طرز بدی ریدی و بوی گوه نظراتت تایپیک رو پر کرده. برو بیشتر مطالعه کن و با یک اکانت جدید برگرد.

0 ❤️

2020-07-11 04:27:44 +0430 +0430
نقل از: شوالیه_جقی
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه! در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

ادعا میکنی:  در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! چند نفر از ۱۰۰میلیاردر اول جهان تو ایران سرمایه گذاری کردند؟هان؟چند نفر؟ چند تا شرکت مطرح اروپایی یا امریکایی تو ایران سرمایه گذاری کردند؟ بهت ارفاق میدم....اسم چند تا شرکت صنعتی و تجاری بزرگ روسی نام ببر که در ایران سرمایه گذاری کردند.(خواهشن در مورد سرمایه گذاری روسیه در انرژی اتمی و نیروگاه بوشهر اسم نیار مبادا حس ریدن بهم دست پیدا کنه (erection) ) اگر هدفت اطلاع رسانی هست که به طرز بدی ریدی و بوی گوه نظراتت تایپیک رو پر کرده. برو بیشتر مطالعه کن و با یک اکانت جدید برگرد.

مردک پفیوز مونوپولی چه ربطی به حرف من داره مادر به خطا؟ مگه به تعداد میلیاردر هستش!؟ معیشت مردم کشکه؟؟ یه بار دیگه چرند بگی بلاکی!

0 ❤️

2020-07-11 07:50:22 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: mofo56 همچنان ایدئولوژی مارکسیسم که عدم کارآییش در عمل ثابت شده مثه یه زامبی راه میره و احمقها به دنبالش راه میفتن 😁

و هنوز کودن هایی هستن که حتی با استثمار شدن؛ هنوز از خایه های لیبرالیسم و سرمایه داری آویزون میشن 🌹

تمام پیشرفت بشر از سرمایه داری حاصل شده.بنده بعنوان یه اقتصاد دان و کسی که فوق لیسانس مدیریت مالی داره و شدیداً معتقد به سرمایه داری و بازار آزاده (نه اقتصاد ملایی و جمهوری اسلامی) و یه سرمایه دار جزء بهت میگم که مارکسیسم در اقتصاد نمره صفر میگیره.در ضمن مارکسیست یه ایراد ساختاری عمده داره که باعث میشه از همون اول بناش کج باشه و آخر هم فرو بریزه،اونم نگاهش به انسانه.انسانها یه توده همسان جانوران ناطق،یه گله گوسفند نیستن.در ضمن شما چند سالته؟آیا فروپاشی شوروی و بلوک شرق رو دیدی؟آیا رنگ عوض کردن حزب کمونیست چین رو دیدی؟

1 ❤️

2020-07-11 11:42:01 +0430 +0430
نقل از: mofo56
نقل از: سرو_تنها
نقل از: mofo56 همچنان ایدئولوژی مارکسیسم که عدم کارآییش در عمل ثابت شده مثه یه زامبی راه میره و احمقها به دنبالش راه میفتن 😁

و هنوز کودن هایی هستن که حتی با استثمار شدن؛ هنوز از خایه های لیبرالیسم و سرمایه داری آویزون میشن 🌹

تمام پیشرفت بشر از سرمایه داری حاصل شده.بنده بعنوان یه اقتصاد دان و کسی که فوق لیسانس مدیریت مالی داره و شدیداً معتقد به سرمایه داری و بازار آزاده (نه اقتصاد ملایی و جمهوری اسلامی) و یه سرمایه دار جزء بهت میگم که مارکسیسم در اقتصاد نمره صفر میگیره.در ضمن مارکسیست یه ایراد ساختاری عمده داره که باعث میشه از همون اول بناش کج باشه و آخر هم فرو بریزه،اونم نگاهش به انسانه.انسانها یه توده همسان جانوران ناطق،یه گله گوسفند نیستن.در ضمن شما چند سالته؟آیا فروپاشی شوروی و بلوک شرق رو دیدی؟آیا رنگ عوض کردن حزب کمونیست چین رو دیدی؟

خوشحالم که وقت گذاشتید و تاپیکم رو مطالعه فرمودید! اینکه چرا سرمایه داری موجب پیشرفت شده ساده است! کمونیسم!
بلوک غرب که با گسترش بلوک شرق خودش رو در خطر دید، مجبور شد حداقل های اقشار کم درآمد و زیردست رو افزایش بده! حتما می دونید که همین تعطیلات آخر هفته، بیمه کار و… بموجب سوسیالیسم نهادینه شده!
مارکسیسم یک فلسفه همه جانبه هست و مثل دیگر سیستم های فلسفی انسان رو به نوعی خاص تعریف میکنه و می خواد که انسان اونطوری باشه! چطور به نیچه این حرف رو نمی زنید که آشکارا انسان رو گوسفند در نظر گرفته!؟
من نمی دونم به سن چه ربطی داره این مسائل! شما که موافق سرمایه داری هستید؛ اسمیت رو ملاقات کردید؟ نه! مطالعه کردید! من هم مثل شما! در مورد سوال آخرتون باید بگم بله میدونم!

0 ❤️

2020-07-11 13:07:16 +0430 +0430

من نمیدونم ما ایرانیا چرا هرجا میریم آخر باید کارو به توهین و ناسزا بکشونیم ؟؟ :( این جناب سرو_تنها هر نظری هم که داشته باشن مودبانه بیان کردن پس شما هم مودب باشین!

1 ❤️

2020-07-12 10:35:18 +0430 +0430
نقل از: Mr.jeallybean آقا یه سوال نامربوط از همه دوستان که خیلی وقته دلم میخواست بپرسم: نظرتون در مورد رائفی پور چیه؟

با پوزش از خران! رائفی پور یک خر متکلم است و بس

1 ❤️

2020-07-12 12:15:22 +0430 +0430
نقل از: سرو_تنها
نقل از: شوالیه_جقی
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226
نقل از: سرو_تنها
نقل از: Ramtin226 اگه اقتصاد سرمایه داری گاهی دچار بحران میشه، بعد از مدتی به روال عادی بر میگرده ولی اقتصاد کمونیستی همونطور که ثابت کرده همیشه تو بحرانه. اگه اقتصاد سرمایه داری برفرض حتی اختلاف طبقاتی ایجاد کنه و یه عده رو پولدارتر کنه ولی اقتصاد کمونیستی همه رو از دم بدبخت میکنه. اون کشورهایی هم که اسم بردید مثل روسیه و چین و کوبا و کره ی شمالی و... همین کمونیسم بدبختشون کرد. چین از وقتی اقتصاد سرمایه داری رو در پیش گرفت رشد کرد. در مورد کیفیت اجناس هم که گفتین بعد از مدتی خراب میشن! آخه بر چه اساس؟؟ همیشه بهترین کیفیت مال کالاهای همین کشورهای سرمایه داری بوده که. سرمایه داری بی نقص نیست ولی تا حالا کسی نتونسته گزینه ی بهتری پیشنهاد بده. لیبرالیسم بر اساس آزادیه ولی کمونیسم بر اساس عوام فریبی و استبداد. مشکل محیط زیست هم که میگین تقصیر سرمایه داریه مطمئنم اگه دنیا دست کمونیستا بود تا حالا زمینو نابود کرده بودن بس که سیستمشون نا کارا و کم بازده و فساد زاس. شما یه کشور کمونیستی مثال بزن که موفق شده باشه. در مقابل ببین چندتا کشور سرمایه داری موفق شدن. به حرف و ادعای خالی که نمیشه. در عمل چیکار کردن؟؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری بر اساس استثمار نهادینه شده! معنی همین جمله خودش یه کتاب هست پس به همین راحتی حکم صادر نکنید!
شوروی، کوبا، آلبانی، ویتنام اینا مثال هایی از سیستم سوسیالیستی هستند؛ تا رسیدن به کمونیسم راه زیادی هست که باید طی بشه!

اقتصاد آزاد بر اساس آزادی بنا شده. در اقتصاد آزاد از افراد خواسته میشه از هوش خودشون استفاده کنن و پیشرفت کنن. اما عده ای انتظار دارن هرچقدر در آمد دیگران بیشتر میشه درآمد اونا هم بیشتر بشه بدون اینکه کار متفاوتی انجام بدن و از فکرشون استفاده کنن. در همین ایران بعد از انقلاب با همین شعار انقلاب کارگری بسیاری از کارخونه دارا رو کتک زدن و از کشور فراری دادن و بعد هم چون نمیدونستن چیکار کنن اون کارخونه ها بسته شدن. نتیجه ی این شعارای بی پایه همیشه نابودی اقتصاده. سوسیالیسم و کمونیسم زمان زیادی برای اثبات خودش داشت اما نتونست کاری کنه. اما سرمایه داری با موفقیتش خودشو ثابت کرد.

ببینید در تمامی جوامع چه سوسیالیستی چه کاپیتالیستی هرکس نون فکر و بازوی خودش رو می خوره کسی منکر این نیست و این یک اصل هست! ولی من و شما افراد زیادی رو دور و برمون میشناسیم که بخاطر نبود امکانات و شرایط از خیلی از چیزا بازموندن و توانایی رشد و بالندگی ازشون گرفته شده! مثال عرض میکنم، پسری که در حلبی آباد بدنیا اومده، از کجا موقعیت بدست بیاره تا خودش رو اثبات کنه؟ چرا نمی تونه؟ چون علاوه بر فقر، کسانی که از قبل بواسطه ی ارث و میراث و یا هر عامل دیگه ای به ابزار اقتصادی جامعه دست بردن، اون رو تصاحب کردن و اجازه اشتراک اون رو نمیدن تا کسی که حقش هست به اون برسه! در مورد انقلاب ایران بحث نخواهم کرد چرا که این انقلاب یک انقلاب اسلامی هست نه کمونیستی!

در کشورهای سرمایه داری کم کم منافع اقتصاد به همه ی جامعه میرسه. البته شاید کاملا عادلانه نباشه چون جهان و طبیعت هم عادلانه نیست. مثلا یکی ممکنه کور به دنیا بیاد و دیگری کاملا سالم. ولی در کل سرمایه داری باعث بهبود وضعیت جامعه میشه. البته من همونطور که قبلش گفتم سرمایه داری بی نقص نیست اما مزایای خیلی زیادی داره و راه حل جایگزینی اون با سیستم های دیگه نیست بلکه راه درست اصلاح و حل مشکلات اینچنینی از طرف دولت هاست. سوالم اینه آیا مثلا شما در ژاپن حلبی آباد میبینین؟ در مورد ایران هم اون اوایل گروه های چپ و چپ اسلامی قدرت داشتن و تفکرات سوسیالیستی هنوزم نفوذ زیادی توی حکومت داره

در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! ژاپن هم که بیشترین میزان فقر درمیان کشورهای توسعه یافته رو داره

ادعا میکنی:  در مورد جمهوری اسلامی باید بگم که بهشت سرمایه داری و نئولیبرال ها هستش! چند نفر از ۱۰۰میلیاردر اول جهان تو ایران سرمایه گذاری کردند؟هان؟چند نفر؟ چند تا شرکت مطرح اروپایی یا امریکایی تو ایران سرمایه گذاری کردند؟ بهت ارفاق میدم....اسم چند تا شرکت صنعتی و تجاری بزرگ روسی نام ببر که در ایران سرمایه گذاری کردند.(خواهشن در مورد سرمایه گذاری روسیه در انرژی اتمی و نیروگاه بوشهر اسم نیار مبادا حس ریدن بهم دست پیدا کنه (erection) ) اگر هدفت اطلاع رسانی هست که به طرز بدی ریدی و بوی گوه نظراتت تایپیک رو پر کرده. برو بیشتر مطالعه کن و با یک اکانت جدید برگرد.

مردک پفیوز مونوپولی چه ربطی به حرف من داره مادر به خطا؟ مگه به تعداد میلیاردر هستش!؟ معیشت مردم کشکه؟؟ یه بار دیگه چرند بگی بلاکی!

دوستان گرامی هر وقت به کسی برخوردید که مدام گنده گوزی میکرد و بیشتر از کوپنش کصشر تلاوت میکرد کافیست ازش درخواست منبع و مدرک معتبر بکنید.در این حالت امکان بروز ۲حالت هست.
1-مثل عقده ای که حقوق شبانه مادرش رو ندادن شروع به فحاشی و توهین میکند که در کامنت بالا شاهد بودیم.
2-مثل یک سگ لگد خورده فرار رو به ادامه بحث ترجیح میدهد.

1 ❤️


‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


جستجو در سایت
Top Bottom