زندگیها متفاوته... تولد و مرگ یکسان

آدمها نمیتونن روی زمان تولدشون تصمیم بگیرن. نمیتونن پدر و مادرشون رو انتخاب کنن... نمیتونن بچه ی چندم بودنشون رو کنترل کنن... یکی بچه ی ویکتوریا و دیوید بکهام به دنیا میاد میشه غرق یه عالمه پول و ثروت و شهرت و آینده ای روشن... یکی تو ایران به دنیا میاد با پدر و مادری دیوانه... یکی پدر و مادرش موقع تولد ولش میکنن... یکی با ایدز به دنیا میاد... یکی با سندروم داون... یکی دوقلوی همسان داره... اما! همه تنها به دنیا میان... حتی دوقلوها هم یک یا دو دقیقه یا بیشتر با هم اختلاف سن دارن... همه ی ما آدمها تنها به این دنیا میایم و تنها هم از این دنیا میریم... دوستیها... خانواده ها... عشق ها... ثروتها... تحصیلات... بدیها... خوبیها... غمها... شادیها... خاطرات... همه چیز مال این دنیاست... اما مرگ هم برای همه مثل تولد به تنهایی اتفاق میوفته...
یه روز هیچکس نمیشناختت و تو به وجود اومدی... یه روز هم قراره بمیری و بعد از نسل دوم و سوم که ازت گذشت دیگه هیچکس تو رو یادش نباشه... حتی اگه حافظ باشی... حتی اگه سعدی باشی... ممکنه کتابهات در اثر هر حادثه ای از بین بره... همه چیز یا یا هر کسی یه تاریخ تولد و یه تاریخ مرگ داره... حتی تو... حتی اثرات تو... حتی یادگاریهای تو... حتی میراث تو...

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 576

• 2737

دقیقا همینه :) پس نباید بخاطر بقیه زندگی کنیم و همه رو به یه ورمان دایورت کنیم‌ (biggrin)

ـــــــــــ

• 6

دقیقا

نقل از: LaDy__Ronakk دقیقا همینه :) پس نباید بخاطر بقیه زندگی کنیم و همه رو به یه ورمان دایورت کنیم‌ (biggrin)

تا وقتی زنده ای ازش لذت ببر :-) چون نه قبلش روشنه نه بعدش :-)

ـــــــــــ

• 4

ممنونم

نقل از: Mohammad_7band ایول ، ایولا (preved) (rose)

:-)

ـــــــــــ

• 3

• Tab98019  

• عضو از 1398/6/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 34

• 18

همینطوره

وقتی اینجوری به دنیا نگاه کنی می تونی آزادانه تر زندگی کنی ... به اضافه اینکه زندگی هدف و معنی ذاتی خاصی نداره

ـــــــــــ

از تبریز و اطراف اگر خانمی یا زوجی تمایل به رابطه و دوستی‌ همراه با ساپورت مالی داره، بیاد خصوصی برای آشنایی

• 2

موافقم

نقل از: Tab98019 وقتی اینجوری به دنیا نگاه کنی می تونی آزادانه تر زندگی کنی ... به اضافه اینکه زندگی هدف و معنی ذاتی خاصی نداره

محدود کردن خودت به خاطر چیزهایی که دست تو نبوده انتخابشون واقعا مسخره اس :-)

ـــــــــــ

• 1

• bamah  

• عضو از 1395/12/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 142

• 68

بله..یکی از مشغولیات ذهنی من فکرکردن راجع به مرگ...

بله..یکی از مشغولیات ذهنی من فکرکردن راجع به مرگ هستش..و اینهمه بی عدالتی در طبیعت..!!! چرا یک نفر باید یک عمر بدبخت باشه.. و یکی یک عمر خوشبخت..!!! در آخر فکر میکنم تناسخ حقیقت داشته باشه..صد درصد مطمئنم یعنی.. اگر آدم خوبی باشی در جای بهتر در همین زمین یا کره ای دیگر و بهتر متولد میشی و بالعکس..

ـــــــــــ

فتیش بعدیم اینه که هر کی بهم توهین کرد، دوست دارم مامانشو بکنم..نمیدونم چرا..! :)

• 1

تناسخ

نقل از: bamah بله..یکی از مشغولیات ذهنی من فکرکردن راجع به مرگ هستش..و اینهمه بی عدالتی در طبیعت..!!! چرا یک نفر باید یک عمر بدبخت باشه.. و یکی یک عمر خوشبخت..!!! در آخر فکر میکنم تناسخ حقیقت داشته باشه..صد درصد مطمئنم یعنی.. اگر آدم خوبی باشی در جای بهتر در همین زمین یا کره ای دیگر و بهتر متولد میشی و بالعکس..

مسئله ی جالبیه که مطرح میکنین. حالا یه سوال. اگه شما در این زندگی آدم خوبی باشین پس در زندگی بعدیتون در جای بهتری به وجود خواهید اومد. اما کی تصمیم میگیره این جای خوب کجاست؟ شما؟ اگه اختیاری‌ داشتیم پس چرا سعی نکردیم همین زندگی رو با بهترین ژنتیک و بهترین پدر و مادر و بهترین کشور برای خودمون انتخاب کنیم؟ اما مشکل اینه که خوبی و بدی تعاریف شخصی هستن. مثلا من آرزوم بود در اروپا به دنیا بیام از اول با پدر و مادری اروپایی. و همین اروپایی آرزوشه جایی زندگی کنه که همیشه گرمه و خورشید :-)

ـــــــــــ

• 0

حرفت حقه

حرفت کاملا درسته ولی ایرانیا برای همدیگه زندگی میکنن نه برای خودشون وانمود میکنن ک فلان هستن درحالی خودشون نیستن و شعار میدن نمونه هاش بارزه. مثل همین روناک اکثر آدما جیره خوار همدیگن فقط برای منافعشون

ـــــــــــ

• 0

• Mahyar_viz  

• عضو از 1398/6/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 429

• 726

قشنگ بود (rose)

ـــــــــــ

ᴅᴏ ᴇᴠᴇʀʏ ᴛʜɪɴɢs ʏᴏᴜ ʟɪᴋᴇ ᴀɴᴅ ᴊᴜsᴛ ᴛʀʏ ᴛᴏ ᴇɴᴊᴏʏ ʏᴏᴜʀ ʟɪғᴇ

• 2

عزیز

نقل از: مرده-عمل حرفت کاملا درسته ولی ایرانیا برای همدیگه زندگی میکنن نه برای خودشون وانمود میکنن ک فلان هستن درحالی خودشون نیستن و شعار میدن نمونه هاش بارزه. مثل همین روناک اکثر آدما جیره خوار همدیگن فقط برای منافعشون

:-) لطفا اینجا دعوا نشه :-) از دعواهای سایت و خصومت‌های بین کاربرها خیلی خوشم نمیاد راستش مخصوصا اگه به تاپیکهای بی ربط کشیده بشن. ممنونم اگه رومو زمین نندازین.

ـــــــــــ

• 0

ممنونم

نقل از: Mahyar_viz قشنگ بود (rose)

ـــــــــــ

• 2

• bamah  

• عضو از 1395/12/20

• پست‌‌‌ها: ‌ 142

• 68

کسی تصمیم نمیگیره ما کجا بدنیا آییم.. بجز...

کسی تصمیم نمیگیره ما کجا بدنیا آییم.. بجز خودمون.. منقضیه تکامل رو میدونم و میدونم .. خلقت دفعتی نبوده و همه چیز از سوپ اولیه و باکتریهای اولیه درست شده.. انسان و خرس و مار و خر و درخت و ... ناظم نمیخواد.. سختیها است که باعث بقای حیوانات قویتر میشه و این قویترشدن ها باعث تکامله.. همچنین تکامل ذهنی انسان باعث میشه بعد از مرگش در جای بهتری باشه..نه اینکه روح داشته باشیم.. انسانهایی که فکر مشترک دارند در واقع یک نفر هستند ومانند همزاد.. در ادوار مختلف و در کرات مختلف..

ـــــــــــ

فتیش بعدیم اینه که هر کی بهم توهین کرد، دوست دارم مامانشو بکنم..نمیدونم چرا..! :)

• 1

نقل از: bamah کسی تصمیم نمیگیره ما کجا بدنیا آییم.. بجز خودمون.. منقضیه تکامل رو میدونم و میدونم .. خلقت دفعتی نبوده و همه چیز از سوپ اولیه و باکتریهای اولیه درست شده.. انسان و خرس و مار و خر و درخت و ... ناظم نمیخواد.. سختیها است که باعث بقای حیوانات قویتر میشه و این قویترشدن ها باعث تکامله.. همچنین تکامل ذهنی انسان باعث میشه بعد از مرگش در جای بهتری باشه..نه اینکه روح داشته باشیم.. انسانهایی که فکر مشترک دارند در واقع یک نفر هستند ومانند همزاد.. در ادوار مختلف و در کرات مختلف..

نمیدونم شایدم حق با شما باشه. :-)

ـــــــــــ

• 0

• Tab98019  

• عضو از 1398/6/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 34

• 18

هر کی حوصله و علاقه داره پیشنهاد می کنم فیلم...

هر کی حوصله و علاقه داره پیشنهاد می کنم فیلم Aniara (2019) رو نگاه کنه تا دید خوبی نسبت به زندگی پیدا کنه

ـــــــــــ

از تبریز و اطراف اگر خانمی یا زوجی تمایل به رابطه و دوستی‌ همراه با ساپورت مالی داره، بیاد خصوصی برای آشنایی

• 1

خب

عالی ممنون

ـــــــــــ

• 1

ممنون از پیشنهادتون

نقل از: Tab98019 هر کی حوصله و علاقه داره پیشنهاد می کنم فیلم Aniara (2019) رو نگاه کنه تا دید خوبی نسبت به زندگی پیدا کنه

حتما نگاه میکنم :-)

ـــــــــــ

• 0

• mohammad321  

• عضو از 1389/7/3

• پست‌‌‌ها: ‌ 1103

• 502

با نظرت موافقم . ولی اینکه مثال زدی یکی تو ایران...

با نظرت موافقم . ولی اینکه مثال زدی یکی تو ایران به دنیا میاد ووو . فکر نکن تو ایران به دنیا اومدن یعنی بدبختی اگه منظورت ثروته که خیلیا هستن تو ایران که زدگیشون انقدر بهشته که تو خارج اصلا اینوریش نیست . فارغ از خارج و ایران بودنش مثال هایی که زدیو قبول دارم . دنیا پر از ظلم و بی عدالتیه . همونطور که گفتی یکی تمام عمرش تو خوشیه از هر طرف شانس اورده همه چی براش جوره یکیم از زمین و زمان براش بلا میباره و بدشانسی . اما من اعتقاد دارم گیرو گرفتاری های دنیا یه قسمتش مال خود طبیعته یه قسمتش دست ادم هاست . مثلا زن و مردی بیماری دارن که میدونن اگه بچه دار بشن اون بیماری به بچشون منتقل میشه ولی از سر لذت و خودخواهی بچه دار میشن بچشونم بیمار به دنیا میاد یا یکی هزار جور فقر و بدبختی داره باز بچه میاره اون بچه وقتی بزرگ شد یه بدبختی میشه بدتر از پدرمادرخودخواهش . اینکه طبیعت ظالمه که معلومه ولی تعجب از اینه که چرا ادما خودشون بی عدالتی و مشکلاتو بیشترش میکنن!

ـــــــــــ

• 1

موافقم

نقل از: mohammad321 با نظرت موافقم . ولی اینکه مثال زدی یکی تو ایران به دنیا میاد ووو . فکر نکن تو ایران به دنیا اومدن یعنی بدبختی اگه منظورت ثروته که خیلیا هستن تو ایران که زدگیشون انقدر بهشته که تو خارج اصلا اینوریش نیست . فارغ از خارج و ایران بودنش مثال هایی که زدیو قبول دارم . دنیا پر از ظلم و بی عدالتیه . همونطور که گفتی یکی تمام عمرش تو خوشیه از هر طرف شانس اورده همه چی براش جوره یکیم از زمین و زمان براش بلا میباره و بدشانسی . اما من اعتقاد دارم گیرو گرفتاری های دنیا یه قسمتش مال خود طبیعته یه قسمتش دست ادم هاست . مثلا زن و مردی بیماری دارن که میدونن اگه بچه دار بشن اون بیماری به بچشون منتقل میشه ولی از سر لذت و خودخواهی بچه دار میشن بچشونم بیمار به دنیا میاد یا یکی هزار جور فقر و بدبختی داره باز بچه میاره اون بچه وقتی بزرگ شد یه بدبختی میشه بدتر از پدرمادرخودخواهش . اینکه طبیعت ظالمه که معلومه ولی تعجب از اینه که چرا ادما خودشون بی عدالتی و مشکلاتو بیشترش میکنن!

نه عزیز منظورم از ایران فقط یه منطقه ی جغرافیایی بود صرفا... :-) با حرفهاتون کاملا موافقم...

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 3107

• 3575

من اصلا به کتابها کاری ندارم! تاپیکهای شهوانی چی؟...

من اصلا به کتابها کاری ندارم! تاپیکهای شهوانی چی؟ حتی اونها هم از یاد میرن؟ (biggrin)

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 1

آرش؟!

نقل از: axm432 من اصلا به کتابها کاری ندارم! تاپیکهای شهوانی چی؟ حتی اونها هم از یاد میرن؟ (biggrin)

پریودی تو؟ بستی به گلوله ها! (rolling) غلط کردم بابا!

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

با توجه به مشکلات شهر تهران، نظرتان درباره تغییر پایتخت ایران چیست؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «