سفر در ایران

خب این تاپیک رو قصد دارم دوباره احیا کنم چون واقعا دیدم حیفه باید یه هم چین تاپیکی باشه !
باید یه جا باشه وقتی من دارم جاهای قشنگ ایرانو میبینم و لذت میبرم برای بقیه هم به اشتراک بذارم ، تا در لذت بردن بنده سهیم باشن و آشنا بشن و بخوان سفر کنن :)
برای لذت بردن از زندگی شاید بشه یک قسمتی رو فیلم دیدن ، موسیقی گوش دادن یا سکس دونست ، اما باید بدانیم که سفر کردن هم برای خودش لذتی داره ! سفر و دیدن مناطق زیبا، روح آدمی رو زنده میکنه !
دراین تاپیک شمارو با مکان های دیدنی ایران آشنا میکنم و تا جایی که بشه از تاریخچه ،موقعیت مکانی و فصل سفر آن ها در اختیارتون قرار میدم !

ـــــــــــ

مدام در سفر از خویشتن به خویشتنم /هزار روحم و در یک بدن نمیگنجم !

• 5

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

بندر بریس _ چابهار

برای رسیدن به این بندر و دیدن قایق‌های کوچک و بزرگش باید ۶۴ کیلومتر از مرکز چابهار دور شویم. از کناره‌های سواحل بی‌نظیر و طلایی مکران به سمت شرق برویم و به جاده‌ای پرپیچ و خم برسیم که بین کوه‌های مینیاتوری و دریای عمان قرار گرفته، جاده‌ای که ما را به بندر بریس می‌رساند.

اینجا بندری‌ست، ۲۰۰ساله که صیادی در آن حرف اول و آخر را می‌زند و ماهی‌گیرها تورهایشان را کنار بندر پهن می‌کنند و دسترنج‌شان را از آن جدا و توی سبدها می‌اندازند. تا دل‌مان بخواهد اینجا شیرماهی، شوریده و حلوا و میگو می‌بینیم.

بهترین فصل سفر

در هر فصلی از سال می‌توان به چابهار و بریس سفر کرد. حداکثر دما در تیرماه ۳۶ درجه سانتی‌گراد و حداقل آن ۱۶ درجه سانتیگراد در بهمن ماه است. فقط اینکه با شروع توفان‌های استوایی که از حدود ۱۵ خردادماه شروع  می‌شود و تا آخر مردادماه هم ادامه دارد، شناورهای کوچک دیگر به دریا نمی‌روند و به سمت جاسک و تنگه هرمز روانه می‌شوند و دیگر تصویر همیشگی قایق‌ها و لنج‌ها را شاید نتوان دید!

ـــــــــــ

• 8

• Steve.jobs  

• عضو از 1397/10/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 657

• 3025

پست به منظور دنبال کردن تاپیک میباشد!

ـــــــــــ

• 3

• b-kourosh  

• عضو از 1396/3/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 180

• 102

ممنون از تاپیکتون

من به همه توصیه میکنم اولا زمینی مخصوصا با ماشین شخصی به چابهار سفر نکنید و حتما مسیر رو بشناسید و یادتون باشه برای رفتن به چابهار باید از یزد و کرمان عبور کنید دوستانی که از تهران این مسیر رو میرن یادشون باشه کارت سوخت همراه داشته باشن و یک گالن اضافه و زمان حرکت از کرمان به چابهار باید حتما ساعت 7یا 8 صبح دیر تر نباشد

ـــــــــــ

• 1

کوه های مریخی _ چابهار

کوه های مریخی نام کوه‌هایی با ساختار و شکل ویژه در فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری بعد از شهر چابهار، در مسیر گواتر در سمت چپ جاده است که به دلیل نوع و وضعیت فرسایش و گونهٔ رسوبی خاص، اشکالی شبیه به ناهمواری‌های سطح مریخ دارد. رسوبات آهکی بقایای بدن جانداران دریایی (سخت‌پوستان و ماهی‌ها) به همراه ماسه و خاک رس، مواد اصلی تشکیل‌دهندهٔ رسوبات این کوه‌ها است.جاده ای که شما را به کوه های مریخی می رساند یکی از زیباترین جاده های ایران به شمار می رود.کوه های مریخی رنگی میان طوسی و سفید دارند و با تغییر نور روز، رنگ های متفاوتی به خود می گیرند. قدمت این کوه ها به 4 تا 5 میلیون سال قبل باز می گردد و رشته کوهی را تشکیل می دهند که ده ها کیلومتر به سمت شرق امتداد دارد. این رشته کوه در ادامه کوه های زاگرس شکل گرفته و کوه هایی را با ارتفاع متفاوت در خود جای داده است؛ در جایی شاهد کوه های 5 متری هستیم و در نقطه ای دیگر به ناگاه ارتفاع آن ها از 100 متر هم تجاوز می کند. جالب ترین نکته این کوه ها، سختی و مقاومت آن هاست به گونه ای که برای بالا رفتن از آنها باید تجربه صخره نوردی داشته باشید.

ـــــــــــ

• 6

نقل از: b-kourosh

نقل از: b-kourosh من به همه توصیه میکنم اولا زمینی مخصوصا با ماشین شخصی به چابهار سفر نکنید و حتما مسیر رو بشناسید و یادتون باشه برای رفتن به چابهار باید از یزد و کرمان عبور کنید دوستانی که از تهران این مسیر رو میرن یادشون باشه کارت سوخت همراه داشته باشن و یک گالن اضافه و زمان حرکت از کرمان به چابهار باید حتما ساعت 7یا 8 صبح دیر تر نباشد

مرسی از نظرتون (rose)

ـــــــــــ

• 2

نقل از: Steve.jobs

نقل از: Steve.jobs

:)(rose)

ـــــــــــ

• 2

تالاب لیپار _ چابهار

تالاب لیپار یکی از جاذبه‌های خاص طبیعت ایران است که به دلیل رنگ خاصی که دارد از سایر دریاچه‌ها و تالاب‌ها متمایز شده است. این تالاب صورتی در تنگه و دره‌ای صخره‌ای مشرف به کوه، در مسیر جاده ساحلی چابهار به گواتر در ساحل دریای عمان (۱۵ کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی روستای رمین و در مسیر جاده ساحلی چابهار- گواتر) قرار دارد.

●آب این تالاب‌ها بنا به دلیل وجود باکتری‌ها و پلانکتون‌های گیاهی به رنگ شیر – توت فرنگی است و از اینرو، برای نوشیدن به نظر مناسب می رسند، ولی در واقعیت جزو شورترین آبگیرهای جهان هستند. به شدت توصیه می شود که این آب را میل نکنید.

ـــــــــــ

• 7

دریای چابهار

نام علمی شب تاب های دریایی فیتوپلانکتون ها است و تنها کافی است که در برخی شب های ماه های فصل تابستان و علی الخصوص پاییز و زمستان به سواحل چابهار بروید و در تاریکی شب و دقیقا همان موقع که ۱ یا ۲ ساعتی از تاریکی آسمان می گذرد، در کنار ساحل بمانید و در نهایت ببینید که شب تاب های آبی رنگ همراه با موج آب به ساحل می آیند و می روند.

ـــــــــــ

• 6

روستای درک

کویر نخل و دریا روستای درک ۱۷۵ کیلومتری شهر چابهار

ـــــــــــ

• 6

• sadegh33  
  • عضو از 1390/11/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 5

کار خیلی قشنگی کردی ممنون

کار خیلی قشنگی کردی ممنون

ـــــــــــ

• 0

نقل از: sadegh33

نقل از: sadegh33 کار خیلی قشنگی کردی ممنون

خواهش میکنم ممنون از نظرت (rose)

ـــــــــــ

• 2

در ادامه با چابهار !

نه که من چابهاررو دیر کشف کردم تا قبل فک میکردم اینجا چیه دیگه همش خاک و خوله ! ولی خب دنیای مجازی و اینترنت کمک کرد بفهمم که نه واقعا چه جایی میتونه باشه ! درادامه یسری جاهای دیدنی شو میزارم و تمام !

●گورستان جن

در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم الجثه مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارند. گورستان جن در روستای تیس نزدیک شهر چابهار همون جایی که سنگ قبرهای بزرگ و عجیبی داره و محلی ها رو به این باور رسونده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست. درمورد روستا

قدمت این روستا به 2300 سال قبل می‌رسد و نام آن در کتاب‌هاى مربوط به فتوحات اسکندر مقدونى به‌عنوان تیز مشهور بوده که به مرور زمان به تیس تبدیل شده است؛ در آثار مورخین و جغرافی‌دانان دوره اسلامى از آن به‌عنوان بندر تزیا یا تسی یاد شده و این روستا مرکز تجارت شکر ایالات مکران و گندم سیستان بوده است.

آدرس: سیستان و بلوچستان، چابهار، روستای تیس

br>

منطقه حفاظت شده گاندو

اگر اهل طبیعت بکر و حیات وحش هستید بازدید از این مورد از دیدنی های چابهار را فراموش نکنید. شما می توانید در این منطقه تنها تمساح بومی ایران که با نام گاندو شناخته شده است را ببینید. همچنین شما شانس این را دارید که حیوانات دیگری مانند سیاهگوش، جبیر، سنجاب بلوچی، خدنگ، شغال، روباه و … را با گشت و گذار در این منطقه حفاظت شده مشاهده کنید. علاوه بر این ها رودخانه باهوکلات یکی از پرآب ‌ترین رودخانه‌های استان سیستان و بلوچستان است که عامل اصلی حیات و زندگی در جنوب استان به حساب می‌آید.

آدرس: سیستان و بلوچستان، چابهار، منطقه حفاظت شده باهوکلات (گاندو)

اخی از این گوگولیا هم داره فک کنم ارزش دیدن رو داره ،من که دوست دارم :)

ـــــــــــ

• 6

گورستان خالد نبی

گورستان زیارتگاه خالد نبی در 90 کیلومتری گنبد کاووس و 55 کیلومتری کلاله و 6 کیلومتری #روستای گچی سو در بخش #مراوه تپه و بر روی قله کوه #گوگچه داغ قرار گرفته است.

برای رسیدن به این زیارتگاه باید از مسیر پر پیچ و خم و بسیار زیبا به همراه تپه ماهورها بگذرید تا به بقعه برسید مسیری که زیباییش وصف ناشدنی میباشد و در کلام ها نمیگنجد ، به قدری محو زیبایی های این طبیعت میشوید که شاید زمان از دستتان در برود و ساعت ها بنشینید و خیره به زیبایی ها شوید.

این مجموعه شامل مقبره خالدبن سنان و بقعه عالم بابا(پدر خانم خالد نبی) و ***بقعه چوپان آتا و قبرستان تاریخی می باشد که همگی آنها در کنار یکدیگر میباشند.

ـــــــــــ

• 5

• .Salma.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 705

• 3708

تاپیک دوست داشتنی من (inlove)

مرسی دوباره راه...

تاپیک دوست داشتنی من (inlove)

مرسی دوباره راه انداختیش :) (rose)

ـــــــــــ

مَن یِک زَنم ! اراده کنم تمام هُویت مردانه ات را به آتش میکِشم !

• 3

تپه های ماهور

br>

وقتی پا در مسیر تپه ماهورهای هزار دره می گذاری و به مقصدمراوه تپه حرکت می کنی، حس می کنی که رنگ طبیعت در حال تغییر است. خیلی زود پارک های جنگلی تمام می شود و ذهن می تواند از آن همه انبوهی خود را رها کند. کم کم پهنه وسیع دشت رخ می نمایند.  دشت‌ های مسطحی  که تا چندی پیش به کشت پنبه اختصاص داشته و این روزها زیر کشت کلزا یا گندم رفته است. دشت های وسیع در هر فصل رنگی متفاوت دارد. در اردیبهشت یکسره سبز، چند ماه بعد سراسر زرد و پس از آن به رنگ گندمی و مسی در می آید. این پهنه ی وسیع رنگی چنان چشم نواز است که آدمی را دچار خلسه می کند. این همه زیبایی پیش درآمد تپه ماهورهای هزار دره است.

ـــــــــــ

• 6

نقل از: .Salma.

نقل از: .Salma. تاپیک دوست داشتنی من (inlove) مرسی دوباره راه انداختیش :) (rose)

(rose) :-* (angel)

ـــــــــــ

• 3

• Lady_Lighting  

• عضو از 1398/5/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 86

• 407

لهنتی دلم‌مسافرت خواست :(

ـــــــــــ

• 1

نقل از: Light_Color

نقل از: Light_Color لهنتی دلم‌مسافرت خواست :(

منم :( ولی دارم برنامه میریزم با خانواده برم ، یکیم تنها برم ، شاید بادوستم ! تونستی برو با آقاتون با تورای چن روزه زیاد درنمیاد، داخل گردی خیلی خوبه .

ـــــــــــ

• 2

آبشار و تنگه دم اسب . شیراز

تنگه دم اسب واقع در منطقه کوهمره سرخی در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب شیراز یکی از مناطق زیبا و بکری است که دستیابی به آن با توجه به رودخانه ای بودن آن و گذر از معبرهای آبی، جذاب و دیدنی است. برای دسترسی به این تنگه باید از شهرستان شیراز به روستای کره بس رفت. در این تنگ رانش زمین باعث ایجاد دریاچه ای به طول ۲۰۰ متر شده است که گذر از آن با شنا یا قایق های بادی میسر است. ادامه این مسیر به آبشار تنگ دم اسب منتهی میگردد.

ـــــــــــ

• 2

تنگ کافرین _ایلام

تنگه کافرین با چشم انداز بسیار زیبا از رودخانه و سد سمیره، توانسته است یکی از پر بازدیدترین مقصدهای توریستی و گردشگری استان ایلام باشد. در واقع وجود کوهستان های کبیر کوه، دینارکوه و مانشت، در شکل گیری زیبایی این تنگه و تنگه های متعدد دیگر نیز نقش داشته اند و در به وجود آمدن این زیبایی ها تاثیر بسزایی دارند. تنگه کافرین با زیبایی های طبیعی و ذاتی خود و همچنین آثار معماری که از گذشته های دور بر پیکرش بر جای مانده است، در میان گردشگران محبوبیت زیادی داشته و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. وجود جنگل های پهناور و انبوه بلوط و صخره های بلندی که مانند حصاری اطراف رودخانه کشیده شده اند زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است.

این منطقه مورد کاوش باستان شناسان قرار گرفت و در نتایج تحقیقات صورت گرفته توسط ها بر روی تنگ کافری و گورستان چمپایی مشخص شد که قدمت زندگی در این منطقه به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد، در واقع زندگی در آن در میان اثر مفرغ تا اوایل عصر آهن ادامه داشت. نام دیگرتنگ کافرین، تنگ شداد است سرچشمه اب رود تنگ کافرین از کوه عظیم کبیرکوه می باشد. طی سالیان گذشته با ورود گردشگر به منطقه از قایق های تفریحی برای تفریح استفاده می شده است و بهترین زمان بازدید از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز ایلام فصل بهار می باشد.

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

افراد متاهل : تا حالا با‌ همسرتون کلیپ یا فیلم پورن دیدید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «