سوال از خداناباوران؟!؟

اول از همه بگم خودم ندانم گرا هستم ولی یجورایی خداناباورم هستم اما از نوع علمیش نیستم,با کسایی که بطور مطمین از علم حرف میزنن و کاملامعتبر میدونن همیشه زیاد کنار نمیام,علم همیشه ناقص بوده هرچند کمک کننده ,برای مثال بسیاری از افراد خداناباور فکر میکنن که نظریه بیگ بنگ 100درصد میتونه بوجود اومدن این جهانو بدون خدا توضیح بده اما اینطور نیست(هرچند توضیحم نده وجود خدا اثبات نخواهد شد)الان من چند تا سوال میکنم که به نتایج جالبی برسیم یا شایدم نرسیدیم!سوال اول خیلی سادست این جهان از چه چیزی بوجود اومده؟ یکم توضیح مختصر بدین

ـــــــــــ

:)

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

نقل از: Kamyarrrr4

نقل از: Kamyarrrr4 بنظرم بیگ بنگ و در ادامه از انفجار های ستاره ها گسترش پیدا کرده.چون بیشتر دانشمندا بر این متعقدند.اما قبل بیگ بنگ چی بود چی نبوده مغز ما نمیکشه علم الان ناقصه ولی یروز کامل میشه و علم بهترین دلیله واسه قبول کردن چیزی چون علم همیشه ب دنبال ثابت کردنه (منم ندانم گرا هستم)

بله درسته ولی خیلی از افراد به عنوان یک اصل به این نظریه ها نگه میکنن...:)...من فقط میخواستم که بگی که بیگ بنگ از کجا شروع شده؟

ـــــــــــ

• 0

• Korkak  

• عضو از 1396/8/18

• پست‌‌‌ها: ‌ 1978

• 3521

انسان چقدر مظلوم و تنهاست و سردرگم

انسان چقدر مظلوم و تنهاست و سردرگم

ـــــــــــ

توهم خطرناک جاوید شاش

• 0

• elephunk  

• عضو از 1393/10/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 783

• 657

نظريه جهش بزرگ رو سرچ کن. بيگ بنگ يک اتفاق واحد در...

نظريه جهش بزرگ رو سرچ کن. بيگ بنگ يک اتفاق واحد در زمان واحد نيست که بخوای بگی قبلش و بعدش چی شده. به اين راحتی و پيش پا افتادگی نيست.

در ضمن، جواب همه سوالها رو علم الان نميدونه، ولی مهمتر از جواب دادن، اينه که روشی برای به جواب رسيدن ميده. کسی که ادعا کنه علم همه جوابها رو داره، حتما اشتباه ميکنه. علم روش رسيدن به پاسخ رو داره. ممکنه برای رسيدن به پاسخ خيلی زمان لازم داشته باشه. اگر به جز روش علمی روش ديگری برای شناخت جهان سراغ داريد بفرماييد.

ـــــــــــ

بيماريهای جسمی با ويروس و باکتری منتقل ميشن، بيماريهای روحی با حرفا و رفتارمون.

• 2

نقل از: Korkak *** انسان چقدر مظلوم و تنهاست و سردرگم ***

به هر حال ما بهترین گونه روی زمینیم...:)...و جالبیش اینه که بیشتر از بقیه موجودات فکرمون درگیره و رنج میکشیم....شاید چون ما کمالگراییم و به دنبال معنی برای زندگی و هدف و همیشه بیشتر و بیشتر میخوایم ولی تو بقیه موجودات کمتر دیده میشه

ـــــــــــ

• 0

شک

نقل از: elephunk نظريه جهش بزرگ رو سرچ کن. بيگ بنگ يک اتفاق واحد در زمان واحد نيست که بخوای بگی قبلش و بعدش چی شده. به اين راحتی و پيش پا افتادگی نيست. در ضمن، جواب همه سوالها رو علم الان نميدونه، ولی مهمتر از جواب دادن، اينه که روشی برای به جواب رسيدن ميده. کسی که ادعا کنه علم همه جوابها رو داره، حتما اشتباه ميکنه. علم روش رسيدن به پاسخ رو داره. ممکنه برای رسيدن به پاسخ خيلی زمان لازم داشته باشه. اگر به جز روش علمی روش ديگری برای شناخت جهان سراغ داريد بفرماييد.

نه من خودم علمو تا حدی قبول دارم...ولی خب همیشه معتبر و کامل نیست و در حال تغییره و نباید صد در صد اونو درست دونست مگر اینکه چندین بار به روش های مختلف کاملا ثابت شده باشه....مشکل اینه که ما نمیتونیم خدارو رد کنیم و تایید کنیم چون اصلا ما درکی ازش نداریم....همونطور که افراد متعصب دینی مطمنن صد در صد خدا وجود نداره و اشتباهه همینطور این مورد در خداناباوران دیده میشه اونا با استناد به نظریه ای که هنوز جای بحث داره (بسیاری صد در صد معتقدن با این نظریه گویی مثل وجود جاذبه صد در صد ابات شده)میان میگن خدایی وجود نداره...در واقع من فکر میکنم که در این مورد به جوابی نخاهد رسید علم چون همیشه قبل اونچیزهایی که کشف میکنن رو آگاهی ندارن و ما همیشه به اون قبله میرسیم....(به چیزی علمی میگویند که در زمان های مختلف آزمایش شده بشه و یک نتیجه داشته باشه...برای مثال جاذله همیشه و در هر زمانی هست...علم توانایی برسی چیزها در واحد زمان داره)در واحد زمان نیست این مبحث ولی لاقل برای درک باید در واحد زمان بشه اثباتش کرد و توضیحش داد.به هر حال شاید تعاریفم اشتباه باشه چون من خیلی در مورد علم مطالعه ندارم اگر اشتباهاتم رو اصلاح کنید و به علمم اضافه کنید خیلی خوبه!

ـــــــــــ

• 0

سپاس

شما یک میوه ای رو عمدا به جایی غیر قابل دسترسی پرت کنید تا متلاشی بشه

دو هفته بعد از نزدیک اون میوه رو ببینید تولید باکتری یا قارچ می کنه

.

نظم موجود در این ساختار و پیدایش ریز موجودات در نتیجۀ یک اتفاق بوجود آمد نه توسط یک خالق یا سازنده ای که اراده به ساخت آن کرده باشه

این مقیاس را برای کرۀ کوچک خاکی خودمون در نظر بگیرید که در نتیجۀ واکنش های اولیه شروع به تولید حیات و تکامل کرده

شاید نتیجۀ تحقیقات علمی در این خصوص یک در درصد واقعیات های موجود، پیش رفته باشه. اما این یک درصد، قسمتی از واقعیت است

لذا کوچک و خُرد شمردن این یک درصد، و متوسل شدن به یک توهم که ساختۀ صرفا اذهان است ایدۀ منطقی نیست

و اگر فکر می کنید توهمی در کار نیست و وجود خدا یک واقعیت است

شما به اندازۀ نیم درصد وجودش را بدون توسل به برهان الهی، **منطقی** اثبات کنید

ـــــــــــ

• 3

صلوات بفرستید

صلوات بفرستید

ـــــــــــ

ب دنبال خانومی و یا زوجی از قم هستم عکس پروفايل برای خودمه ويا اونايي ک میتونند بیان قم پیم بدن مچکرم اینم ایدیمه headed22@

• 0

دوست عزیز

در خصوصی درخواست کردید من نبود خدا را اثبات کنم

مطلقا اثبات را با دلیلِ منطقی برای قطعیت در وجود چیزی بکار می برن نه برای عدم وجود

اگر غیر از این هست ..

شما اثبات کنید خدای دومی وجود ندارد

ـــــــــــ

• 2

نقل از: We_Are_All_Victims

نقل از: We_Are_All_Victims
نقل از فامیل دور : شما به اندازۀ نیم درصد وجودش را بدون توسل به برهان الهی، منطقی اثبات کنید

تو را چه شده است ؟؟!!

آیا از آنان انجام کار غیر ممکن را میخواهی؟!!

آیا به راستی گمان برده ای جماعت مسلمانزاده : که عادت به تقلید کورکورانه نموده اند و

معمولاً هرگز به خود زحمت مطالعه و تحقیق نمی دهند، بتوانند این پرسش را پاسخ دهند؟؟

اگر وجود داشت و منطقی میتونستن و میشد که اثبات کنن

الان بنده فارغ از دین ممد پدوفیل، یکی از خدا پرستان قهاری بودم

ـــــــــــ

• 2

• mohandes_sexy  
  • عضو از 1396/12/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 379

• 717

به نظر من اون چیزی وجود داره که تو باورش داری !!!...

به نظر من اون چیزی وجود داره که تو باورش داری !!! و هر کسی اینطور است که جهان خود را می سازد ! پس وقتی چیزی را نمیدانیم دیگر برایمان تفاوت نمیکند که واقعا ان چیست بلکه باورمان انرا میسازد !! اما دویت عزیز هرگز علم را با ادیان مقایسه نکنید چرا که ایندو هیچ وجه اشتراکی ندارند ! علم ابزاریست برای شناخت و جست و جو در حالی که ادیان ابزاری هستند برای توجیه انچه که میخواهند باور داشته باشند و به عبارت ساده تر ابزار گمراهیست !

ـــــــــــ

• 1

• KamiKrKlft  

• عضو از 1397/11/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 212

• 299

ببین دوست عزیز (ایجاد کننده تاپیک)

چرا انتظار داری خداناباوران این سوال خیلی ساده ای رو که پرسیدی و احتمالا جوابش خیلی ساده نیست پاسخ بدن ... در اصل خداناباوران ادعا نمی کنند که جواب این سوال رو می دونن هر چند برخی نظریه ها وجود داره (به عنوان مثال Lawrence Krauss کتابی نوشته که ادعا می کنه چطور می شه براساس قواعد فیزیک کوانتمی جهانی از هیچ به وجود بیاد!) اما نکته اصلی به نظر من این هست که مذاهب از اول کار ادعا کردند جواب این سوال و سوال های مهم دیگه مثل اینکه هدف زندگی آدمها چیست رو می دونن این جوابهایی که مذاهب دادن برای انسانهای دو سه هزار سال پیش بود اما با پیشرفت علم جوابها و ادعهای مذاهب کلا رفتن زیر سوال و خداناباوران جدید حرف اصلی شون این هست که نشانه ها ی محکم و دلایل عقلی برای وجود خدای مذاهب قدیمی قابل ارائه نیست و احتمالا همچین خدایی وجود نداره....

ـــــــــــ

یه کلیک کن تا ما فنا شيــــــــــــم!‌

KKK (Not the Ku Klux Klan!)

• 0

اکثرا میگند

نقل از: KamiKrKlft چرا انتظار داری خداناباوران این سوال خیلی ساده ای رو که پرسیدی و احتمالا جوابش خیلی ساده نیست پاسخ بدن ... در اصل خداناباوران ادعا نمی کنند که جواب این سوال رو می دونن هر چند برخی نظریه ها وجود داره (به عنوان مثال Lawrence Krauss کتابی نوشته که ادعا می کنه چطور می شه براساس قواعد فیزیک کوانتمی جهانی از هیچ به وجود بیاد!) اما نکته اصلی به نظر من این هست که مذاهب از اول کار ادعا کردند جواب این سوال و سوال های مهم دیگه مثل اینکه هدف زندگی آدمها چیست رو می دونن این جوابهایی که مذاهب دادن برای انسانهای دو سه هزار سال پیش بود اما با پیشرفت علم جوابها و ادعهای مذاهب کلا رفتن زیر سوال و خداناباوران جدید حرف اصلی شون این هست که نشانه ها ی محکم و دلایل عقلی برای وجود خدای مذاهب قدیمی قابل ارائه نیست و احتمالا همچین خدایی وجود نداره....

چرا خیلی سادست معمولا اگه از کسی بپرسی انفجار بیگ بنگ رو پیش میکشند...من خودم مخالفم با مذاهب و حرفم اینه که اینقدر بصورت قطعی در بوجود اومدن خود بخودی جهان و بود و نبود خدا حرف نزنید....

ـــــــــــ

• 0

نقل از: فامیل.دور

مطلقا اثبات را با دلیلِ منطقی برای قطعیت در وجود چیزی بکار می برن نه برای عدم وجود

اگر غیر از این هست ..

اگه نمیتونید عدم وجود خدا رو اثبات کنید نمی‌تونید بگید خدا وجود نداره. می‌تونید بگید من نمی‌دونم خدا وجود داره یا نه.

ـــــــــــ

بگیر، بکش و از نو زاده شو.

• 2

اگر غیر از این هست ..

درست میفرمایید اما بجای گفتن خدا وجود ندارد میتونید بگید وجود آن اثبات نشده...بسیاری بیخدایان در گروه های تلگرامی تمام تلاششان را میکنند وجود خدا را رد کنند...این غیر ممکن است آنها حتی بطور کامل نمیتون بوجود اومدن این جهانو بگن پس نمیشه گفت ما خالقی داریم یا نداریم....

ـــــــــــ

• 0

• elephunk  

• عضو از 1393/10/17

• 657

نقل از: mortezasheytoon

اگر غیر از این هست ..

درست میفرمایید اما بجای گفتن خدا وجود ندارد میتونید بگید وجود آن اثبات نشده...بسیاری بیخدایان در گروه های تلگرامی تمام تلاششان را میکنند وجود خدا را رد کنند...این غیر ممکن است آنها حتی بطور کامل نمیتون بوجود اومدن این جهانو بگن پس نمیشه گفت ما خالقی داریم یا نداریم....

دوست عزيز اين چه منطقيه؟ هزار سال پيش نميدونستن دليل رعد و برق يا سرما خوردگی يا رنگين کمان چيه. الان ميدونن. علم يک روش شناخت هست که با گذشت زمان فربه تر و پاسخگوتر ميشه. خسته شديم از کسانی که مدام ميگويند شما آغاز واقعی جهان رو نميدونيد. مهم اين نيست که ميدونيم يا نميدونيم. مهم اينه که با چه روشی درکش ميکنيم. با چه ابزاری ميشناسيمش. اين ابزار بايد برای حواس ما قابل درک باشه.

به هر حال نتيجه حرف شما اينه که خدا هم مثل يونيکورن و پری دريايی و جن و اژدها و ساير موجودات افسانه اي ميمونه. دليلی برای عدم وجودش نيست (که شما عدم وجود هيچ موجود تخيلی رو نميتونيد اثبات کنيد) و دليلی هم برای وجودش نيست.

اما نکته اي که مغفول ميمونه اينه که برای اينکه بتونيم روی چيزی حساب کنيم و بهش تکيه کنيم، لازمه که وجودش ثابت بشه، نه اينکه عدم وجودش ثابت نشه. مثلا شما هيچ وقت منتظر يونيکورن نميمونی، هرچند هيچ دليلی برای ردش وجود نداره. اما چون دليلی برای وجودش نيست، روش حساب نميکنی.

ـــــــــــ

• 1

• elephunk  

• عضو از 1393/10/17

• 657

اگر غیر از این هست ..

دوست عزيز اين چه منطقيه؟ هزار سال پيش نميدونستن دليل رعد و برق يا سرما خوردگی يا رنگين کمان چيه. الان ميدونن. علم يک روش شناخت هست که با گذشت زمان فربه تر و پاسخگوتر ميشه. خسته شديم از کسانی که مدام ميگويند شما آغاز واقعی جهان رو نميدونيد. مهم اين نيست که ميدونيم يا نميدونيم. مهم اينه که با چه روشی درکش ميکنيم. با چه ابزاری ميشناسيمش. اين ابزار بايد برای حواس ما قابل درک باشه.

به هر حال نتيجه حرف شما اينه که خدا هم مثل يونيکورن و پری دريايی و جن و اژدها و ساير موجودات افسانه اي ميمونه. دليلی برای عدم وجودش نيست (که شما عدم وجود هيچ موجود تخيلی رو نميتونيد اثبات کنيد) و دليلی هم برای وجودش نيست.

اما نکته اي که مغفول ميمونه اينه که برای اينکه بتونيم روی چيزی حساب کنيم و بهش تکيه کنيم، لازمه که وجودش ثابت بشه، نه اينکه عدم وجودش ثابت نشه. مثلا شما هيچ وقت منتظر يونيکورن نميمونی، هرچند هيچ دليلی برای ردش وجود نداره. اما چون دليلی برای وجودش نيست، روش حساب نميکنی.

ـــــــــــ

• 2

:)))

نقل از: lsd98
نقل از: کیر ابن آدم

اگر غیر از این هست ..

اگه نمیتونید عدم وجود خدا رو اثبات کنید نمی‌تونید بگید خدا وجود نداره. می‌تونید بگید من نمی‌دونم خدا وجود داره یا نه.

منم با خیلیا حرف زدم ، خیلی هم ادعاشون میشد ولی از اخر بحث رو میکشوندن به فحش دادن به عربا و خامنه ای ، که معلوم میشد هیچی بارشون نیس . من به دین و پیامبرا کار ندارم ولی خدا رو قبول دارم چونکه هیچکی نمیتونه علمی ثابت کنه که خدا وجود نداره .

من خودممم اعتقاد ندارم ولی وجودشو رد نمیکنم:)...در واقع ندانم گرام....در واقع یسری از بیخدایان ادب رو رعایت نمیکنند ولی خب نمیشه به حساب بیخدایان گزاشت و تو هر دو مورد افراد مودب و بی ادبی هم داریم!نباید همرو یکی دونست

ـــــــــــ

• 0

یسیب

نقل از: elephunk

اگر غیر از این هست ..

رعد و برق عوامل بوجود آورندش و تاثیراتش مشخصه اما متاسفانه بیگ بنگ اولش مشخص نیست واقعا و من فکر نمیکنم مشخص شه کامل چون ما به چیزی بی نهایت میرسیم الان اگه اشتباه نکنم به بوزون هیگز یا ذره خدا رسیده علم,یونیکورن فرق داره با خدا ,خدایی اگه باشه مبحث آفرینش بوجود میاد و مهمتر از یونیکورن هستش و منطقی تر هستش که وجود داشته باشه تا یونیکورن,به دلیل اینکه ما نظریه های ناکاملی در مورد بوجود اومدن خود بخودی جهان داریم اما کامل نشده هنوز و همیشه احتمال داره و احتمالات هیچ وقت صفر نیست,ما برخلاف وجود یونیکورن هیچ نظریه ای نمیبینیم, بصورت کلی حرف شمارو درست میدونم اما خوبه که همیشه ذهنمان درگیر نظریاتخود و تعصبات خود در عدم وجود خدا یا وجود خدا نباشه و بدون اعتقاد خاصی به وجود یا وجود نداشتن خدا باشیم,من برای افراد خدا باور احترام قایلم چون زیاد دیدم برای همنوع خود دوستی صلح عدالت و غیره ارزش قایلند اما اگر بجای پافشاری بر وجود نداشتن خدا پافشاری بر نقد ادیان بکنن بهتر هست

ـــــــــــ

• 0

• KamiKrKlft  

• عضو از 1397/11/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 212

• 299

نقل از: KamiKrKlft چرا انتظار داری خداناباوران این سوال خیلی ساده ای رو که پرسیدی و احتمالا جوابش خیلی ساده نیست پاسخ بدن ... در اصل خداناباوران ادعا نمی کنند که جواب این سوال رو می دونن هر چند برخی نظریه ها وجود داره (به عنوان مثال Lawrence Krauss کتابی نوشته که ادعا می کنه چطور می شه براساس قواعد فیزیک کوانتمی جهانی از هیچ به وجود بیاد!) اما نکته اصلی به نظر من این هست که مذاهب از اول کار ادعا کردند جواب این سوال و سوال های مهم دیگه مثل اینکه هدف زندگی آدمها چیست رو می دونن این جوابهایی که مذاهب دادن برای انسانهای دو سه هزار سال پیش بود اما با پیشرفت علم جوابها و ادعهای مذاهب کلا رفتن زیر سوال و خداناباوران جدید حرف اصلی شون این هست که نشانه ها ی محکم و دلایل عقلی برای وجود خدای مذاهب قدیمی قابل ارائه نیست و احتمالا همچین خدایی وجود نداره....
چرا خیلی سادست معمولا اگه از کسی بپرسی انفجار بیگ بنگ رو پیش میکشند...من خودم مخالفم با مذاهب و حرفم اینه که اینقدر بصورت قطعی در بوجود اومدن خود بخودی جهان و بود و نبود خدا حرف نزنید....

به حرف من دقت کن ... چیزی که من نوشتم و بازم تکرار می کنم این هست که خداناباوران امروزی احتمال وجود خدایی که مذاهب معرفی می کنند رو خیلی پایین می دونن ... هیچ کس به صورت قطعی نگفت خدایی وجود نداره ... خود Richard Dawkins که از او خداناباوران دوآتیشه و مخالف مذاهب هست می گه مطمئن نیست خدایی وجود نداره اما احتمال وجود داشتنش خیلی خیلی کم هست.

اما مساله اصلی این هست که با پیشرفت علم ادعای خداباوران و مذاهب در مورد موضوعات مختلف بیشتر و بیشتر نفی می شه و مذاهب تضعیف می شن ...

ـــــــــــ

یه کلیک کن تا ما فنا شيــــــــــــم!‌

KKK (Not the Ku Klux Klan!)

• 1

• elephunk  

• عضو از 1393/10/17

• 657

نقل از: elephunk

اگر غیر از این هست ..

رعد و برق عوامل بوجود آورندش و تاثیراتش مشخصه اما متاسفانه بیگ بنگ اولش مشخص نیست واقعا و من فکر نمیکنم مشخص شه کامل چون ما به چیزی بی نهایت میرسیم الان اگه اشتباه نکنم به بوزون هیگز یا ذره خدا رسیده علم,یونیکورن فرق داره با خدا ,خدایی اگه باشه مبحث آفرینش بوجود میاد و مهمتر از یونیکورن هستش و منطقی تر هستش که وجود داشته باشه تا یونیکورن,به دلیل اینکه ما نظریه های ناکاملی در مورد بوجود اومدن خود بخودی جهان داریم اما کامل نشده هنوز و همیشه احتمال داره و احتمالات هیچ وقت صفر نیست,ما برخلاف وجود یونیکورن هیچ نظریه ای نمیبینیم, بصورت کلی حرف شمارو درست میدونم اما خوبه که همیشه ذهنمان درگیر نظریاتخود و تعصبات خود در عدم وجود خدا یا وجود خدا نباشه و بدون اعتقاد خاصی به وجود یا وجود نداشتن خدا باشیم,من برای افراد خدا باور احترام قایلم چون زیاد دیدم برای همنوع خود دوستی صلح عدالت و غیره ارزش قایلند اما اگر بجای پافشاری بر وجود نداشتن خدا پافشاری بر نقد ادیان بکنن بهتر هست

عزیزم رعد و برق هم یه روزی اصلا برای بشر مشخص نبود که چیه و کلی اسطوره براش داشتن. ولی الان میدونیم چیه. بقیه سوالها رو هم یواش یواش جوابش رو میفهمیم. جای خدا خالی نیست...

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

شخصیت شما چگونه است؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «