سکس در روابط بلند مدت

1399/10/20

در این صفحه می‌خوانید:

  • کلیدهای یک زندگی جنسی بهتر
  • حفظ رابطه جنسی
  • رابطه جنسی در ازدواج
**کلیدهای یک زندگی جنسی بهتر**

چگونه رابطه جنسی زوجین را به هم نزدیک می‌کند؟

رابطه جنسی باعث ترشح اکسی توسین، هورمونی می‌شود که پیوند و اعتماد را تقویت می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که سطح بالاتر اکسی توسین، نه تنها زوجین را به هم نزدیک می‌کند، بلکه باعث می‌شود افراد کمتر خیانت کنند. همچنین مشخص شده است که “گفتگوی بالشی” (مکالمه‌ی در تخت‌خواب پس از سکس) ارتباط زوجین را تقویت می‌کند، زیرا تمایل دارند چیزهای مثبت بیشتری به یکدیگر بگویند و بعد از رابطه جنسی مطالب بیشتری درباره خودشان افشا کنند.

چگونه می‌توانم بدون نادیده گرفتن نیازهای خودم، شریکم را راضی کنم؟

مطالعات در مورد زندگی جنسی زوجین نشان داده است که هم افرادی که همیشه نیازهای جنسی خود را در اولویت قرار می‌دهند (شاید مکررا فرصت های سکس را رد کنند چرا که حس و حالش را ندارند) و هم کسانی که همیشه نیازهای جنسی شریک را در اولویت قرار می‌دهند (شاید حتی هنگامی که حس و حالش را ندارند سکس کنند)، معمولاً مانند شرکای خود، از روابط خود راضی نیستند. خوشبخت ترین زوجین کسانی اند که درعین توجه صادقانه به خواسته‌های شریک، راهی برای ارضای خواسته‌های خود پیدا می‌کنند.

رمز سکس خوب در یک رابطه چیست؟

شرکایی که اعتقاد به رشد جنسی دارند (یعنی اعتقاد دارند که رابطه جنسی خوب، کار می‌برد) نسبت به کسانی که اعتقاد به سرنوشت جنسی دارند (یعنی معتقدند که مشکلات جنسی نشانه آن است که زن و شوهر هرگز نباید با هم ازدواج می‌کردند)، زندگی جنسی بهتری دارند. شرکایی که متعهد به خوشبخت کردن یکدیگر هستند، وقت می‌گذارند تا در مورد نگرانی‌های جنسی خود صحبت کنند، معتقدند که می‌توانند راه حلی پیدا کنند و ترسشان این نیست که پیوندشان از بیخ و بن اشتباه بوده است.

قدرت مشترک جنسی چیست؟

قدرت مشترک جنسی تمایل به برآورده کردن نیازهای جنسی شریک است؛ بدون اینکه حساب کتابش را نگه دارید و حتی اگر با خواسته شما مغایرت داشته باشد. در خارج از اتاق خواب، این ممکن است به معنای موافقت با سفارش غذای چینی باشد چون درحالیکه شما به آن علاقه‌ای ندارید، شریکتان طعمش را دوست داشته باشد. در مطالعات مربوط به سکس، تمایل به شاد کردن شریک زندگی و انجام این کار با خوشحالی و اشتیاق، منجر به ارتباط قوی تر و رضایت و تمایل جنسی بالاتر با گذشت زمان، برای هر دو شریک زندگی می‌شود.

**حفظ رابطه جنسی**

کدام زوج‌ها بهترین زندگی جنسی را دارند؟

محققان روابط تأثیرگذار، “جان و جولی گاتمن” گزارش دادند كه مطالعات آنها بر روی هزاران زوج نشان داده است كه زوج‌هایی كه بهترین زندگی جنسی را دارند و از همه بیشتر پرشور هستند، هر روز به یکدیگر از ته دل می‌گویند “دوستت دارم”. بدون هیچ دلیلی با شور و اشتیاق یکدیگر را می‌بوسند. از یکدیگر تعریف می‌کنند. هدیه‌های عاشقانه غافلگیرکننده می‌دهند. با همدیگر قرار ملاقات می‌گذارند. همدیگر را در آغوش می‌کشند ودر ملاعام ابراز محبت می‌کنند. به عبارت دیگر، زوج‌هایی که بیشترین رضایت جنسی را دارند، کسانی‌اند که به بهترین وجه در داخل و خارج از رختخواب، “با یکدیگر در ارتباط” هستند.

چگونه زوجین می‌توانند رابطه جنسی بهتری داشته باشند؟

اساساً، زوجین می‌توانند با گفتگوی صریح‌تر و صادقانه‌تر در مورد سکس، تجربه‌ی بهتری داشته باشند. تحقیقاتی نشان می‌دهد که برقراری ارتباط، شاید مهمترین عنصر یک زندگی جنسی مطلوب برای زوجین باشد. شرکایی که می‌گویند در مورد رابطه جنسی با یکدیگر زیاد صحبت می‌کنند، (آنچه دوست دارند، آنچه دوست ندارند، آنچه که مایل به تغییرش هستند و …) ارگاسم بیشتر، احساسات مثبت تر در مورد رابطه جنسی و رضایت بیشتر از رابطه را گزارش می‌دهند.

زوجین چگونه تصمیم می‌گیرند که چند وقت یکبار رابطه برقرار کنند؟

بیشتر افراد می‌گویند که مایلند سکس بیشتری داشته باشند و زوج‌های خوشبخت گزارش می‌کنند که بیشتر از زوج‌های ناراضی رابطه جنسی دارند. همچنین، در زوجین شادتر، زن و مرد از سطح تمایل جنسی مشابهی برخوردارند. اما وقتی نوبت به تعیین این می‌رسد که کدام زوج دگرجنس گرا بیشتر سکس دارد، به نظر می رسد که عامل اصلی، جنسیت اجتماعی زن است، یا به طور کلی گشودگی او نسبت به ایده‌ی سکس گاه به گاه و بی دلیل، در مقابل محصور کردن سکس به ابزاری برای نشان دادن عشق.

چرا شرکا در مورد نگرانی‌های جنسی خود صحبت نمی‌کنند؟

زوجین از صحبت درمورد رابطه جنسی اجتناب می‌کنند، زیرا معتقدند صحبت در مورد مشکلات جنسی روابط آنها را تهدید می‌کند به دو دلیل: یک اینکه نگرانند آنچه می‌گویند موجب رنجش شود، دو اینکه ترس از آسیب‌پذیری و شرمگین شدن جلوی شریکشان را دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که نگرانی دوم به احتمال زیاد باعث می‌شود افراد نتوانند نگرانی‌هایشان را با شریک در میان بگذارند. اما به طور کلی، صراحت در مورد نگرانی‌های جنسی بیشتر به نتایج مثبت ختم می‌شود تا نتایج منفی.

**رابطه جنسی در ازدواج**

آیا رابطه جنسی می‌تواند بعد از ازدواج دوام بیاورد؟

بله و معمولا هم همین است. تحقیقات نشان می‌دهد که کیفیت رابطه جنسی یک زن و شوهر در اوایل رابطه آنها تا حد زیادی در تعیین رضایت جنسی طولانی مدت آنها تأثیر دارد. در چنین زوج‌هایی، حتی زمانی که فراوانی جنسی و اشتیاق شروع به کاهش می‌کند، رضایت کلی از رابطه ثابت است. ولی وقتی زوجینی که برای مدتی طولانی با هم بوده‌اند، حس میکنند که دچار تفاوت فاحش در سطح اشتیاق فردی شده اند، مهم است که این نگرانی به بحث گذارده شود.

چگونه زوجین متعهد می‌توانند میل جنسی خود را حفظ کنند؟

مروری بر 64 مطالعه گسترده در مورد رابطه جنسی در روابط طولانی مدت نشان داد که در میان عواملی که بیشترین ارتباط را با حفظ میل جنسی دارند، درک اینکه شرکا در زمان های مختلف ممکن است علاقه ی کمتر یا بیشتری به سکس نشان دهند، ذکر شده بود؛ احساس استقلال، یا توانایی دیدن خود و شریک به عنوان‌های مستقل با نگرانی های جدا از هم، پذیرای رشد و تازگی در زندگی جنسی بودن و باور به برابری در روابط.

آیا هرچه زوجین با هم بیشتر زندگی می‌کنند، رابطه جنسی به طور طبیعی کمتر می‌شود؟

افراد، معمولا اشتیاق بیشتری در سکس های ناگهانی با غریبه‌ها و یا در اوایل روابط بلندمدت نشان می‌دهند. از طرف دیگر، زوج‌هایی که سالها با هم بوده‌اند، گزارش می‌کنند که رابطه جنسی آنها ممکن است کمتر باشد، هر چند که این برایشان یک مشکل جدی نیست. مشاورین جنسی معتقدند که اگر زوجین تمایل به صحبت صریح درباره‌ی خواسته هایشان داشته باشند و یاد بگیرند که قوت جنسی شریکشان را تحمل کنند، می‌توانند آن اشتیاق اولیه را به زندگی جنسی برگردانند.

چرا برخی از زوجین رابطه جنسی نامطبوع را تحمل می‌کنند؟

زوجین ممکن است بر این عقیده باشند که کسی که عاشقشان است، باید بداند یا حس کند که مشکلشان در زندگی جنسی چیست. این یک پیشفرض مشکل ساز در روابط است چرا که مردم قدرت ذهن خوانی ندارند و داشتن این انتظار از شریک، منجر به تنفر و عصبانیتی می‌شود که برای وی، بی هوا و بی دلیل جلوه میکند. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد شرکایی که در ابراز نگرانی در مورد زندگی جنسی خود کم حوصله هستند، در طی برخوردهای جنسی، راه هایی غیرکلامی برای انجام این کار پیدا می‌کنند.

منبع

12 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-01-09 02:16:23 +0330 +0330

👍

1 ❤️

2021-01-09 03:44:40 +0330 +0330

up

1 ❤️

2021-01-09 10:10:57 +0330 +0330

دیگه کم کم داری میشی یه سکستراپیست بزرگ توپولی من خودم مشتری میارم واست 😎

2 ❤️

2021-01-09 10:17:49 +0330 +0330

Right

1 ❤️

2021-01-09 10:42:04 +0330 +0330

👏👏👏👏👏👏

2 ❤️

2021-01-09 11:24:05 +0330 +0330

متن آموزنده و جالبی بود
ممنون

1 ❤️

2021-01-11 21:04:52 +0330 +0330

سکس بهترین ارامش انسانه

1 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «


Top Bottom