سکس کمتر و جلق بیشتر در آینده

مردم در آینده کمتر سکس دارند و بیشتر خودارضایی می‌کنند

by Almara Abgarian
Nov 18, 2019

تحقیقات نشان داده‌اند که یک نفر از هر پنج فرد انگلیسی هر سال فقط سه بار یا کمتر سکس دارند.

در ابتدای امسال ما روی آینده‌ی سکس تحقیق کردیم، تحقیقاتی که مشخص کرد بسیاری از متخصصان و دانشمندان عقیده دارند در آینده سکس اهمیت خود را در جامعه از دست خواهد داد.

به خاطر وجود نرم‌افزارهای دوستیابی قابل نصب روی تلفن همراه ما بیش از هر زمانی به آسانی این امکان را داریم که با غریبه‌ها سکس داشته باشیم.
این مطلب ممکن است اغراق‌آمیز به نظر بیاید اما تحقیقات نشان داده‌اند این یک معضل رو به رشد در جامعه است. امروزه از هر پنج فرد انگلیسی، یک نفر در سال کمتر از سه بار سکس دارد در حالی که اکثر ما به طور میانگین هر ۷۵ روز یک بار سکس داریم.
یک تحقیق که توسط سایت (Zaucey.com) انجام شده این حقیقت را برملا کرد که افرادی که در قرن بیستم به دنیا آمده‌اند به طور خاص در سال 2018 کمترین سکس ممکن را داشته‌اند .به این معنی که در طول سالهای زندگیشان بدترین سال ممکن از نظر سر قرار رفتن و رسیدن به سکس را تجربه کرده‌اند. این اطلاعات بر اثر بررسی‌هایی که روزنامه واشنگتن پست بر روی اطلاعات جمع‌آوری شده از سطح جامعه (افراد قشر متوسط) انجام داده بود به دست آمده است.
خوب پس نتیجه می‌گیریم مردم بسیار کمتر از قبل سکس دارند اما چرا؟ آقای 'تام تورلو' (Tom Thurlow) موسس برند اسباب‌بازی‌های جنسی rickey.com اعتقاد دارد دلیل این که ما کمتر سکس را با دیگران تجربه می‌کنیم این است که ما به تنهایی مشغول به دست آوردن تجربیات جنسی هستیم و خودمان شریک جنسی خودمان شده‌ایم! (اصطلاح شراکت با خود که برای سینگل بودن یا مجرد بودن به کار می‌رود توسط هنرپیشه زن 'اما واتسون' اختراع شده است. صرفا جهت اطلاع شما در صورت ندانستن) ممکن است خیلی از ما انجام سکس زیر ملافه با یک شریک جنسی را رد کنیم اما من لزوماً فکر نمی‌کنم این کار بدی باشد یا اگر شریک جنسی نداشته باشیم معنایش این است که سکس کمتری داریم.

او در مصاحبه‌اش با سایت خبری مترو، انگلستان اعلام کرد: چیزی که امروزه در حال تغییر است دیدگاه ما نسبت به سکس است.
خیلی از ما این روزها از سکس با خودمان و بدون وجود شریک جنسی لذت بیشتری می‌بریم.
جوانترها این روزها بیشتر طرفدار طرز فکر سکس بدون ننگ یا شرمندگی بر اثر تابوهای (ممنوعیت‌های) اجتماعی هستند که تا چند سال پیش هنوز در جامعه رواج داشت (یعنی جوانترها به رسومات اهمیتی نمی‌دهند).
یعنی امروزه داشتن این طرز تفکر (آزاد و رها از سنت‌ها) طبیعی بودن و نرمال بودن به شمار می‌آید که به همگان این اعتماد به نفس را هدیه می‌کند تا بیشتر درمورد بدن خود بدانند. برای مثال آنها ممکن است روی اینترنت داستانی را خوانده باشند که به آنها یاد بدهد چطور به روش جدیدی به ارگاسم برسند. روشی که به کسانی که قبلاً با شریک جنسی سعی در رسیدن به ارگاسم کرده‌اند و ناموفق بوده‌اند کمک می‌کند تا به راحتی به ارگاسم برسند.

سایت rickey.com همچنین با بررسی آمار خرید اسباب‌بازی‌های جنسی به این نتیجه رسیده است که بیشتر خریدارانی که مجدداً برای خرید اسباب‌بازی‌های بیشتر به این سایت مراجعه کرده‌اند افرادی بوده‌اند که قبلاً اسباب‌بازی‌های ویژه‌ی خودارضائی مثلاً خرگوش را خریداری کرده بودند. [پیش‌تر در تاپیک عصر طلایی اسباب‌بازی‌های جنسی، «خرگوش لینگوس» معرفی و مورد بررسی قرار گرفته است] یا ویبراتور فشنگی شکل (که البته از این یکی می‌توانید در سکس با شریک جنسی‌تان هم استفاده کنید).

آقای 'مارک واهرمیر' (Mark Vahrmeyer) یک روانکاو معالج در کلینیک روانشناسی "برایتون و هاو" با عقاید آقای تام موافق است و این را به آنها اضافه می‌کند که امروزه ما دلیل این که چرا سکس می‌کنیم را فراموش کرده‌ایم.
او می‌گوید این فعالیت (سکس) از یک قسمت طبیعی زندگی (تداوم نسل) فراتر رفته و امروزه برای لذت بردن از آن انجام می‌شود.
دکتر مارک می‌گوید: به خاطر انقلاب فرهنگی و اجتماعی دهه 1960 سکس به عنوان یک عامل دادن اعتماد به نفس و لذت بردن از زندگی شناخته شده است. به همین دلیل سکس از عملی صرفاً برای تولید مثل و فرزندآوری به عاملی برای ارتباط انسانها با یکدیگر و لذت بردن تبدیل شد. (این را هم باید گفت که پشت درهای بسته سکس همیشه برای لذت بردن بوده است و فرزندآوری نقش کمی در انگیزه انجام آن داشته است)
ایشان در ادامه مصاحبه‌شان به سایت خبری مترو انگلستان گفته‌اند: با این وجود امروزه سکس به دلیل بالا رفتن سرعت اینترنت و سایتهای مجانی پورن تبدیل به یک کالا شده است و در نتیجه هر روز مردم بیشتری در تنهایی اقدام به انجام عمل سکس (خودارضائی) می‌کنند. به این دلیل شاید بتوان گفت کسانی که در قرن بیستم به دنیا آمده‌اند لزوماً سکس کمتری ندارند، فقط سکس کمتری با دیگران دارند.

خود من سالهاست که در یک رابطه‌ی جدی و طولانی مدت نبوده‌ام و با وجود این که نیروی جنسی فراوانی دارم (به طور کاملاً منظم خودارضائی می‌کنم) سکس معمولی بدون احساس به ندرت لذتی را برایم به ارمغان می‌آورد.

یکی دیگر از دلائلی که مردم امروزه از سکس پرهیز می‌کنند این است که ما دیگر توانایی برقراری ارتباط با دیگران را نداریم. این هم یکی از چیزهایی است که معمولاً مردم تکنولوژی جدید را به خاطر آن سرزنش می‌کنند.

مارک میگوید: اگر سکس از طریق پورن و نرم‌افزارهای ویژه‌ی تلفن همراه که برای یافتن شریک جنسی طراحی شده‌اند به یک کالا تبدیل شود، با وجود این که ممکن است دسترسی به آن آسان‌تر شود، حتی ایده‌ی سکس داشتن با یک انسان دیگر باعث اضطراب و ناراحتی انسانها خواهد شد. برای همین جریان جدا شدن رمانتیک بودن و عشق و عاطفه از زندگی روزمره‌مان هر روز قوی‌تر می‌شود در نتیجه عاطفی بودن (یا رغبت) فقط روی صفحه تلویزیون و از طریق نرم افزارهای موجود در موبایل شناخته خواهد شد. جایی که می‌توانیم در امنیت تمام خودمان باشیم یا هرچه می‌خواهیم به دست آوریم.
در ۲۵ سال گذشته تغییرات گسترده‌ی اجتماعی که به دلیل گسترش ارتباطات جهانی ناشی از تکنولوژی (اینترنت) به وجود آمده تمام معانی فرهنگی و اجتماعی سکس را از آن دور کرده است. امروزه دسترسی به سکس بسیار آسان‌تر از گذشته است. اما این ایراد نیز وجود دارد که دسترسی به سکس مانند یک فانتزی بیشتر از طریق فضای مجازی امکان‌پذیر شده است. در دنیای واقعی سکس به معنای برقراری ارتباط با یک انسان دیگر و در برخی موارد ضعیف بودن و صدمه‌پذیر بودن در مقابل او با نشان دادن خود واقعی و عیب‌هایمان است. اما امروزه کمتر شدن ارتباط اجتماعی مانند قرار گذاشتن یا آشنا شدن در محیط‌های عمومی باعث شده که سکس تبدیل به چیزی شود که در فانتزی‌هایمان خواهان آن هستیم اما در واقعیت از اتفاق افتادن آن وحشت داریم.

خانم هیلی امسال فقط دو بار سکس داشته‌اند زیرا ایشان از رابطه‌های یک‌شبه لذتی نمی‌برند چون در آن‌ها با طرف مقابلشان ارتباط عاطفی احساس نمی‌کنند.
خانم هیلی گفته اند: با وجود این که بسیار حشری هستم سالهاست که در هیچ رابطه‌ی عاطفی طولانی‌مدتی نبوده‌ام درنتیجه مداوم خودارضائی می‌کنم. سکس بدون وابستگی عاطفی برای من لذت بسیار اندکی دارد و در رابطه‌ی جنسی یک‌شبه بسیار به ندرت به ارگاسم می‌رسم زیرا احساس می‌کنم آنقدر از نظر عاطفی به آن مرد نزدیک یا با او راحت نیستم که به او بگویم دقیقاً در سکس چه می‌خواهم. امسال فقط یک سکس فوق‌العاده داشتم آن هم زمانی بود که فردی مشهور در شبکه‌های اجتماعی را ملاقات کردم (شاخ‌های اینترنت) بلافاصله به پیام خصوصی‌اش رفتم و قبل از این که در دنیای واقعی با هم ملاقات کنیم هفته‌ها با هم چت کردیم.

من فکر میکنم آن چت کردن‌ها به هر دوی ما کمک کرد که نیازها و خواسته‌های یکدیگر را بهتر بشناسیم و درنتیجه در زمان ملاقات حضوری به هیچ وجه احساس معذب بودن نداشتیم و صمیمیت و راحت بودنمان با هم کاملاً طبیعی و لذت‌بخش بود. دلم می‌خواهد قرارها و رابطه‌های بیشتری از این نوع داشته باشم.

خانم هیلی در ادامه به ما گفت که دوستانی داشته که آنها هم به مدت طولانی سکس نداشته‌اند که البته بیشتر دلائل آنها برای دوری دراز مدت از سکس صرفاً شرایط روحی روانی آنها بوده است. مثلاً احساس خستگی مداوم، عدم اعتماد به نفس یا بالا بودن میزان استرس. به خاطر شرایط زندگی مدرن استرس در مردم سراسر کشور در حال افزایش است و هر روز عده‌ی بیشتری از قرص‌های ضدّ افسردگی استفاده می‌کنند تا بتوانند با شرایط زندگی کنار بیایند. یکی از عوارض جانبی بسیار رایج این داروها (SSRIs or SNRIs) از بین رفتن حشر و ناتوانی جنسی است حتی با وجود این که عوارض جانبی داروها معمولاً برای همه اتفاق نمی‌افتد. در آماری که وزارت بهداشت انگلیس از میزان مصرف داروهای ضد افسردگی در سال گذشته منتشر کرده است و برطبق مقالات منتشر شده در هفته‌نامه مشهور پزشکی که توسط سازمان پزشکان بریتانیا منتشر می‌شود. این پرسش بزرگ وجود دارد که آیا مصرف گسترده‌ی داروهای ضدافسردگی در پایین آمدن میزان سکس در بین مردم بریتانیا تا چه حد تاثیر گذار بوده است؟

صرف نظر از دلائل به وجود آمدن شرایط فعلی لازم است این نکته گوشزد شود که سکس نداشتن به هیچ عنوان عیب به شمار نمی‌آید. اگر بدن و ذهن‌تان به شما می‌گوید وقت آن است که سکس با دیگران را متوقف کنید، این هیچ اشکالی ندارد. هرگز خود را وادار به انجام کاری که به آن مایل نیستید نکنید. این که آدم‌های اطراف شما یا دوستانتان به طور منظم سکس دارند به معنای آن نیست که شما هم مجبور به انجام آن هستید.
درضمن اگر دلیل شما برای سکس نداشتن این است که از بیرون رفتن و ملاقات با آدمهای تازه وحشت دارید، دلتان می‌خواهد اما ترسهایتان مانع می‌شود، ممکن است بد نباشد در مسائلی که دانستنشان به شما کمک می‌کند که بهتر به خواسته‌هایتان برسید مطالعه‌ی بیشتری داشته باشید.
برای کمک به خودتان می‌توانید سرویس‌هایی مانند قرار گذاشتن خیلی سریع [حدود بیست میز آماده می‌شود و چهل نفر از هر دو جنس به مدت سه دقیقه خلاصه زندگی‌شان را به هم می‌گویند سر سه دقیقه زنگی به صدا در می‌آید و مردها از جا بلند شده و سر میز بغلی می‌نشینند، به این روش در یک ساعت با بیست زن متفاوت قرار می‌گذارند. یک ساعت بعد بانوان و آقایان نظر خود را راجع به هر کدام از قرارهایشان به صورت آنلاین می‌نویسند و چنانچه دو نفر از یکدیگر خوششان آمده باشد می‌توانند به هم پیام خصوصی داده و یک قرار واقعی را برنامه‌ریزی کنند. هدف از این کار پیدا کردن دختر یا مرد مناسب در مدتی بسیار کوتاه است] یا شرکت کردن در یک کلاس آموزشی مربوط به مسائل جنسی و حتی سر زدن به یک کلاب خصوصی ویژه سکس را امتحان کنید (شما مجبور نیستید در این کلاب‌ها با کسی سکس داشته باشید ولی با دیدن آنچه در آنجا اتفاق می‌افتد میزان حشری بودن شما بسیار بالاتر خواهد رفت) یک راه بسیار آسان‌تر هم وجود دارد و آن این است که در رختخوابتان به خودشناسی بیشتر بپردازید (خودارضائی با عنوان اسباب‌بازی‌ها) اگر شما فکر می‌کنید شرایط روحی‌تان دلیل عدم تمایلتان به سکس است و این شما را ناراحت می‌کند، حتماً به ملاقات یک پزشک متخصص بروید تا درمورد انتخاب‌هایتان با او مشورت کنید (انتخاب‌های شما می‌تواند مثل مراجعه به روانپزشک باشد) این که به طور کلی مراقب سلامتی‌تان باشید، این که برای خودتان وقت بگذارید و البته سالم‌تر زندگی کردن (ورزش و رژیم غذایی سالم) نیز می‌تواند در این زمینه مفید باشد.
در طول مدتی هم که با کسی سکس ندارید می‌توانید از انواع تفریحات فردی لذت ببرید. نگران نباشید؛ سکس نیز به وقتش خواهد آمد..

منبع:

metro.co.uk/2019/11/18/people-less-sex-11077423

ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست

• 9

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

خیلی عجیبه مدتی بود به این موضوع فکر می کردم...

خیلی عجیبه مدتی بود به این موضوع فکر می کردم کاملا" درسته من دارم این رو در اطرافیانم می بینم

ـــــــــــ

• 0

مطلب مفیدی بود. (ok)

مطلب مفیدی بود. (ok)

ـــــــــــ

کون بسیجی بکنید تا ارضا شوید.

• 0

• amir.massajor25  

• عضو از 1398/12/25

• پست‌‌‌ها: ‌ 583

• 897

عالی

ممنون از مطالب خوب و مفید

ـــــــــــ

24 سالمه از اردبیل ماساژور حرفه ای هستم با مدرک رسمی. لطفا کامل پروفایلمو بخونین و در صورت داشتن شرایط برای هماهنگی وقت پیام بدین

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

تو چند سالگی اولین بار پورن دیدی؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «