شقدرد الکی‌ستشق‌درد (Blue Balls) واقعیت ندارد

شق‌درد مشکل جدی‌ای نیست و هیچگاه هم نبوده؛ پس اگر مردی گفت «حالا یک ارگاسم به من بدهکار هستی»، زیاد جدی نگیرید. تامام!

by Candice Jalili
Oct 16, 2019حتی در دورانی که می‌توان هر پرسشی مانند «آیا قهوه کشنده است؟» را به‌ سادگی در گوگل سرچ کرد، هنوز افرادی هستند که افسانه‌ی "شق‌درد" را باور دارند و آن را گسترش می‌دهند.
این باور بدین شرح است که وقتی مردی از نظر جنسی تحریک می‌شود، اما به هر دلیلی (که شاید از بحث ما دور باشد) به انزال نمی‌رسد، دچار درد فیزیکی می‌شود تا زمانی که به انزال برسد؛ و این درد به این معناست که او نیاز دارد هرچه سریع‌تر به انزال برسد.

مرد‌ها از گذشته‌های دور از این باور استفاده می‌کردند تا زنان را متقاعد کنند که باید تا آخر رابطه‌ی جنسی پیش بروند. وقت آن است که به این باور غلط پایان دهیم. قطعاً می‌دانید که چگونه درست پیش از عطسه کردن، بدن شما خود‌به‌خود منقبض می‌شود و پس از عطسه کردن احساس آرامش می‌کنید. مشابه همین اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مرد تحریک می‌شود و سپس به ارگاسم می‌رسد.


دکتر 'پائول تورِک' (Paul Turek)، متخصص اورولوژی، می‌گوید: «رسیدن به انزال شبیه به عطسه کردن است.» در طی مراحل رسیدن به انزال، منی از پروستات وارد مجرای انزالی شده و در آن جمع می‌شود. اگر پیش‌نوازی (یا هر فعالیتی که مرد را تحریک می‌کند) ناگهان متوقف شود و مرد نتواند منی جمع شده را آزاد کند، نوعی احساس ناراحتی خفیف و لحظه‌ای به او دست می‌دهد. اما تاکید می‌کنیم که این احساس ناراحتی لحظه‌ای و خفیف است. این طور نیست که مرد روی زانو‌هایش راه برود و از شدت درد زار بزند.

دکتر تورک می‌گوید: «این ناراحتی موقت است و قطعاً مشکل حادی نیست. اگر مرد کمی آرام باشد، به‌زودی این ناراحتی برطرف می‌شود و قطعا شدیدتر نخواهد شد.» این احساس ناراحتی قابل‌تحمل است و می‌توان آن را با زمانی مقایسه کرد که نیاز دارید آب بینی‌تان را پاک کنید اما دستمال ندارید.


ناگفته نماند که در بدن زن‌ها نیز در هنگام تحریک شدن سلسله اتفاقات مشابهی رخ می‌دهد.
دکتر 'کارول کوئین' (Carol Queen)، سکسولوژیست شرکت محصولات جنسی "Good Vibrations"، می‌گوید: «زنان با ورود جریان خون به آلت تناسلی، وارد حالتی به‌نام خون‌انباشتگی واژنی (vaginal engorgement) می‌شوند. ایجاد وقفه در حین این خون‌انباشتگی باعث ایجاد حس فشار و ناراحتی در برخی زنان می‌شود.» دوباره تاکید می‌شود؛ حس فشار و ناراحتی، نه احساس درد. البته زنان هیچ‌گاه مرد‌ها را گناهکار نمی‌دانند و از این حس برای فشار آوردن به مرد‌ها استفاده نمی‌کنند.


صحنه‌ای از فیلم "گرگ وال‌استریت" را به خاطر می‌آورید که 'لئوناردو دیکاپریو' پس از این که 'مارگارت رابی' از سکس با او خودداری می‌کند، از درد روی زانو‌هایش می‌افتد؟ این صحنه‌ی مزخرف که گریز از آن غیرممکن شده، همه‌جا گسترش یافته و به موجب آن، همه باورِ غلطِ شق‌درد را واقعی می‌دانند.


البته زمانی که هیچ‌کس — نه دیکاپریو، نه فرهنگ عامه و نه مربیان مسائل جنسی در مدرسه — به پسر‌ها نیاموخته‌اند که شق‌درد از نظر فیزیکی غیرممکن است، پسر‌ها هم حق دارند تصور کنند که اگر دچار شق‌درد شوند، باید آن‌ها را با برانکار حمل کنند درحالی‌که با درد به خشتک خود چنگ می‌زنند!

دکتر 'امیلی مورس' (Emily Morse)، متخصص روابط و سکسولوژی و مجری پادکست "سکس با امیلی"، می‌گوید: «برخی از مردان شق‌درد را منطقی می‌دانند چون کسی خلافش را به آن‌ها نگفته است.»
بنابراین، از امروز هر کس ادعا کرد که اگر به ارگاسم نرسد، بیضه‌هایش آتش می‌گیرند، لینک این مطلب را برایش بفرستید. به شما خانم‌ها تبریک می‌گوییم؛ دیگر تصور نکنید که برای برطرف کردن درد یک پسر، مجبورید کاری که نمی‌خواهید را انجام دهید.
منبع:

cosmopolitan.com/sex-love/a29473520/blue-balls-are-fake


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست


 • 6

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

ولی بخدا خیلی بد دردیه .... قابل توصیف نیس (dash)...


ولی بخدا خیلی بد دردیه .... قابل توصیف نیس (dash)


ـــــــــــ


 • 0نقل از: Baaran98


نقل از: Baaran98 تو ایران ک فک کنم خیلیم جدیه مگه نه پسرا؟

حالا ما هرچی بگیم .. چه فایده.. شما که باور نمیکنی

:(


ـــــــــــ


 • 0 • شاه ایکس  

 • عضو از 1396/3/28

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1015

 • 24832

با کمال احترام به جناب اسکلت باید بگم این مورد حد...


با کمال احترام به جناب اسکلت باید بگم این مورد حد اقل در مورد من یکی واقعیت داره اگر تحریک بشم ولی تخلیه نشم تمام شب درد خفیفی مانند اینکه کسی به توپهایم تلنگر میزنه رو احساس میکنم . در زبان انگلیسی به این عارضه بلو بال یا توپ آبی گفته میشه که عکسشو خودتون گذاشتین.

 • پی نوشت: اصطلاح من در آوردی پینک بال یا توپ صورتی هم از همین گرفته شده و وقتایی کاربرد داره که دختران برای مسخره کردن مردانی که ناتوانی جنسی دارن ازش استفاده میکنن یعنی رفتیم تو رختخواب چیزش بلند نشد!!! (biggrin)

ـــــــــــ

بس دوش ندا دادم-وای از پل خرگیری!-زان ظلمت افسونگر--زان وسوسه کیری!-ای.اکس خطابم کرد-اسکل ز چه اید پس؟-پاسخ به خرد دادم-یک دم جق تصویری! • 0عرض شود که


نقل از: شاه ایکس با کمال احترام به جناب اسکلت باید بگم این مورد حد اقل در مورد من یکی واقعیت داره اگر تحریک بشم ولی تخلیه نشم تمام شب درد خفیفی مانند اینکه کسی به توپهایم تلنگر میزنه رو احساس میکنم . در زبان انگلیسی به این عارضه بلو بال یا توپ آبی گفته میشه که عکسشو خودتون گذاشتین. - پی نوشت: اصطلاح من در آوردی پینک بال یا توپ صورتی هم از همین گرفته شده و وقتایی کاربرد داره که دختران برای مسخره کردن مردانی که ناتوانی جنسی دارن ازش استفاده میکنن یعنی رفتیم تو رختخواب چیزش بلند نشد!!! (biggrin)


یحتمل منظور خانوم جلیلی همین بوده که دردش خفیف در حد تلنگر بیش نیس و خطری هم ندارد.
وگرنه خودمم کم شقدرد نکشیدم در عنفان جوانی...


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 1 • HotBF4u  

 • عضو از 1395/4/28

 • پست‌‌‌ها: ‌ 926

 • 580

شما یا عقیم هستی یا مرد نیستی که فکر میکنی شق درد...


شما یا عقیم هستی یا مرد نیستی که فکر میکنی شق درد الکی هست


ـــــــــــ

ﺟﻬﺎﻥ ﺳﺮ ﺑﺴﺮ ﭼﻮﻥ ﻓﺴﺎﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺲ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﺑﺪ ﻭ ﻧﯿﮏ ﺑﺮ ﻫﯿﭻ ﮐﺲ. گفتنی ها رو گفتیم و رفتیم • 0 • Redberry  

 • عضو از 1398/11/3

 • پست‌‌‌ها: ‌ 187

 • 181

ولی وقتی دماغت میاد ولی دسمال نداری پاک کنی واقعا...


ولی وقتی دماغت میاد ولی دسمال نداری پاک کنی واقعا جزو لحظات دردناک زندگیه (biggrin) علی الخصوص اگر سر ی امتحان طولانی باشی


ـــــــــــ


 • 2

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو


نظرسنجی

به نظر شما، در صورت برگزاری رفراندوم، میزان مقبولیت جمهوری اسلامی چقدر است؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «