شما و اتومبیل شما ۱

با انجام دادن و رعایت مسائل خیلی ساده میتوانید هزینه نگهداری اتومبیل خود را به مقدار قابل توجه پایین اورده، و از تعویض زودرس قطعات جلوگیری کنید ،
سعی میکنم که در هر تاپیک به یک سیستم و یا یک قطعه رسیدگی کنم، اگر سوال داشتید در تاپیک مطرح کنید که دیگران هم استفاده ببرند، تمامی سعی خودم را در پاسخ به سوال شما در حداقل زمان خواهم کرد.

باطری و دینام ( Battery & Alternator )
باطری : مرکز یا قلب الکتریسته یک اتومبیل هست، که نگهداری آن نقش مهمی رو ایفا میکند، علل بسیار زیادی باعث خراب شدن آن و حتی باعث خراب شدن دینام اتومبیل توسط باطری خواهد شد،

ساختمان باطری : پوشش بیرونی آن معمولا از پلاستیک های که بخوبی در مقابل فعل و انفعالات شیمیایی داخل باطری و همچنین در مقابل صدمات بیرونی مقاومت کرده، و باعث عمر متوسط بین 4 تا 7 سال آن میشود ،
برای حفاظت باطری آن را به زمین نداخته و از هر گونه ضربه زدن به آن خواری کنید ،

داخل باطری بسته به ساختمان آن بین 4 تا 6 صفحه ساخته شده از سرب قرار داری که با فآصله تعین شده از هم داخل اسید مخصوص که با اب مخلوط شده قرار میگیرید ، و با فعل و انفعالات شیمیایی ایجاد شده تولید انرژی الکتریکی میکنند،
در خارج پوشش بیرونی قطب های ( + ) مثبت و ( - ) منفی باطری قرار دارند که توسط سر باطری ( Battery Terminal ) و کابل های مخصوص به بدنه و دیگر قطعات اتومبیل وصل شده و انرژی لازمه را تامین میکند،

اطمینان خاطری از اتصال کامل سر باطری به باطری بسیار مهم است،چون عدم اتصال درست سرباطری باعث کاهش انرژی لازم و کار کرد بیش از حد دینام و یا باعث شوک الکتریکی به اتومبیل و دینام میگردد،
باطری همیشه باید در محل خود کامل قرار گرفته و از نگهدارنده ( Battery holders ) برای ثابت نگهداشتن آن استفاده کرد،

بعضا دیده شده که به روی سر باطری پودر سفیدی قرار گرفته که باعث کوتاهی عمر باطری و با ایجاد مقاومت زیاد باعث کوتاهی عمر دینام میشود،
علت وجود این پود سفید خروج گاز اسیدی باطری از کنار سر باطری هست، برای تمی کردن آن میتوانید از آب جوش و جوش شیرین استفاده کنید ، از تراشیدن آن با وسائلی مثل برس، پیچ گوشتی و امثال آن خواری کنید، بعداز تمیز کردن میتوانید از یک پارچه حوله و یا نمد نازک استفاده کرده آنرا به ابعاد 3.5 × 3.5 سانتیمتر یا 4 × 4 سانتیمتر بریده
مرکز آنرا به اندازه قطب باطری سوراخ کرده ، با جدا کردن سر باطری آنرا دور قطب قرار داده، سرباطری را مجدد وصل کرده، و چند قطره روغن موتور اتومبیل روی آن بریزید ، و هر ماه یک یا دو قطره روغن به آن اضافه کنید،

در تاپیک بعد درباره دینام ( Alternator ) با هم صحبت میکنیم

روزگار بکام

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 5

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• Nima767676  

• عضو از 1395/12/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 3

• 9

یه نکته رو فراموش کردی عزیزم وقتی میخوایم استارت...

یه نکته رو فراموش کردی عزیزم وقتی میخوایم استارت بزنیم تو شب چراغای ماشین روشن نباشن این کار باعث افزایش طول عمر باتری میشه

ـــــــــــ

• 0

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 386

• 348

همه نیازمند......

نقل از: joker13b81 داداش دمتگرم خیلی ام مفید، ولی ناموسا تو شهوانی؟

دوست عزیز همه نیازمند اطلاعات درست و زندگی بهتر هستند، شاید هم این راه من هست برای کمک!!

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 2

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 386

• 348

طول عمر

نقل از: Nima767676 یه نکته رو فراموش کردی عزیزم وقتی میخوایم استارت بزنیم تو شب چراغای ماشین روشن نباشن این کار باعث افزایش طول عمر باتری میشه

دوست گرامی هدف من از ایجاد این تاپیک ها آگاه سازی مردم هست و دادن اطلاعات درست و دقیق. من هم ایرانی هستم و ۲۴ سالگی با همان مکانیک های اتومبیل سرکار داشتم، ولی طی بیشتر از ۲۵ سال طریقه اصلی ، علمی و عملکرد اتومبیل یاد گرفتم، کار کردم، و در حال حاضر درس میدم. پس سعی کن از این پیر مرد بشنو.

روشن بودن ویا نبودن چراغهای اتومبیل در حال استارت در عمر باطری تاثیری نخواهد داشت، اتومبیل از دهه 1990 به بعد از طریق کامپیوتر و یا کامپیوتر های مختلف کنترل میشه، این کامپیوتر ها جریان الکتریسیته رو مدام کنترل میکنند، در تاپیک بعدی توضیح خواهم داد.

باطری اتومبیل دارای مشخصات مخصوص است، که در هر اتومبیل فرق قابل توجهی داره، برای انتخاب درست باطری بطور معمول راهنمای وجود داره، حتی بعداز سال 2000 در دفترچه مخصوص که به همراه هر اتومبیل هست، شماره و مشخصات فنی آن ذکر شده.

برای خرید باطری باید به ( Cold Crank Amp ) یا بطور اختصار ( CCA ) توجه کرد هر اتومبیل نیاز به CCA درست داره تا بتواند نیاز الکتریکی خود رو برآورده کند،

اتومبیل های بعداز 1990 بستگی به نوع موتور و سایر قطعات آن باید دارای باطری 350 تا 850 CCA باشند که بتوانند الکتریسیته لازم رو از این طریق تامین کنند.

به فرض اتومبیل شما باید دارای باطری 450 CCA باشد، این بدان معنی است که باطری مورد نظر قادر است در دمای 18 درجه زیر صفر به مدت 30 ثانیه قادر است با قدرت 450 آمپر موتور اتومبیل شما بچرخاند ، چنین باطری سالم و درستی میتواند 5400 Watt انرژی تولید کند که این انرژی قادر است اتومبیل شما را با سرعت 30 کیلومتر در ساعت به مدت 15 دقیقه براند، تمامی لامپ های شما فقط 20 آمپر نیاز دارد، و این مقدار کم هیچ اثری در قدرت باطری ندارد

امیدوارم رفع سوء تفاهم شده، و اطلاعات کافی باشد

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 2

• Nima767676  

• عضو از 1395/12/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 3

• 9

نقل از: حیرتزده

نقل از: حیرتزده
نقل از: Nima767676 یه نکته رو فراموش کردی عزیزم وقتی میخوایم استارت بزنیم تو شب چراغای ماشین روشن نباشن این کار باعث افزایش طول عمر باتری میشه
دوست گرامی هدف من از ایجاد این تاپیک ها آگاه سازی مردم هست و دادن اطلاعات درست و دقیق. من هم ایرانی هستم و ۲۴ سالگی با همان مکانیک های اتومبیل سرکار داشتم، ولی طی بیشتر از ۲۵ سال طریقه اصلی ، علمی و عملکرد اتومبیل یاد گرفتم، کار کردم، و در حال حاضر درس میدم. پس سعی کن از این پیر مرد بشنو. روشن بودن ویا نبودن چراغهای اتومبیل در حال استارت در عمر باطری تاثیری نخواهد داشت، اتومبیل از دهه 1990 به بعد از طریق کامپیوتر و یا کامپیوتر های مختلف کنترل میشه، این کامپیوتر ها جریان الکتریسیته رو مدام کنترل میکنند، در تاپیک بعدی توضیح خواهم داد. باطری اتومبیل دارای مشخصات مخصوص است، که در هر اتومبیل فرق قابل توجهی داره، برای انتخاب درست باطری بطور معمول راهنمای وجود داره، حتی بعداز سال 2000 در دفترچه مخصوص که به همراه هر اتومبیل هست، شماره و مشخصات فنی آن ذکر شده. برای خرید باطری باید به ( Cold Crank Amp ) یا بطور اختصار ( CCA ) توجه کرد هر اتومبیل نیاز به CCA درست داره تا بتواند نیاز الکتریکی خود رو برآورده کند، اتومبیل های بعداز 1990 بستگی به نوع موتور و سایر قطعات آن باید دارای باطری 350 تا 850 CCA باشند که بتوانند الکتریسیته لازم رو از این طریق تامین کنند. به فرض اتومبیل شما باید دارای باطری 450 CCA باشد، این بدان معنی است که باطری مورد نظر قادر است در دمای 18 درجه زیر صفر به مدت 30 ثانیه قادر است با قدرت 450 آمپر موتور اتومبیل شما بچرخاند ، چنین باطری سالم و درستی میتواند 5400 Watt انرژی تولید کند که این انرژی قادر است اتومبیل شما را با سرعت 30 کیلومتر در ساعت به مدت 15 دقیقه براند، تمامی لامپ های شما فقط 20 آمپر نیاز دارد، و این مقدار کم هیچ اثری در قدرت باطری ندارد امیدوارم رفع سوء تفاهم شده، و اطلاعات کافی باشد

مررررسی واقعا عالی بود

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

نظرتون در مورد سکس توی فضای باز چیه؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «