فرق زمستون ایرانی با بقیه ی زمستونها

تو سوئد همه میدونن که زمستون هر سال میاد و قرار هم هست که سرد باشه. پس تابستون اونهایی که بخاری دارن وقتی که هیزم ارزونه همه میخرن و انبارش میکنن... اونهایی هم که الکتریکی گرم میشن همیشه برق دارن... چون هیشکی تو زمستون سوئد بی برق دوام نمیاره... وقتی زمستون اومد همه ی آدمها و همه چیز آماده اس...

تو ایران...
اول از همه میگن ایران اونقدر هیزم داره که تمام خانواده های ایرانی رو به اندازه ی صد سال گرم نگهداره... ایران یه کشور غنیه! یه عالمه منابع هیزم و نفت و سوخت و گاز داره! زمستون بیاد ما آماده ایم!
بعدشم حالا کو تا زمستون؟ کیف الانتو بکن! کی مرده کی زنده تا زمستون؟ پسر! بپر اون چوبها رو ببر بیار یه کباب مشتی بزنیم!
من یادمه پدر بزرگم میگفت زمان بچگیش زمستون برف میبارید پنجاه متر! زمستونهای الان زمستون نیس که!
بابا اینقدر از زمستون حرف نزنین! آدم دپرس میشه...الان تابستونه! یاد بگیرین از لحظه لذتتونو ببرین... انشالله زمستون امسال به سردی پارسال نیس... اصلا از کجا معلوم ما تا زمستون زنده بودیم؟
....................
زمستون میاد... برف نمیباره اما خیلی سرده... اول از همه خانواده ی ایرانی سر به انبار میزنه میبینه بر خلاف شایعات و باورهای اطرافیان, چوب یا وسایل گرمایشی نیس و صرف عیش و نوش تابستون شده... به قولی جا تره و بچه نیس... میرن از همسایه بگیرن اونهام مث اینا هیچی ندارن... همه در به در دنبال هیزم و چوب میوفتن که پیداش کنن... بالاخره شایعه میشه که یکی هست که هیزم داره تو انبارش برای زمستون خودش... همه میرن اونجا و میبینن شایعه درسته... همه میپرسن که چرا این باید اینهمه هیزم داشته باشه؟ این حتما یه چیزی میدونسته پس حتما یه کاره ی دولته! میگیرن یارو رو اعدام میکنن و چوبهای انبارشو به یغما میبرن...
و زمستون بالاخره با سختی و بدبختی میگذره...
بهار و بعد هم تابستون میاد... همه خوش دور هم نشستن و...
اول از همه میگن ایران اونقدر هیزم داره که تمام خانواده های ایرانی رو به اندازه ی صد سال گرم نگهداره... ایران یه کشور غنیه! یه عالمه منابع هیزم و نفت و سوخت و گاز داره! زمستون بیاد ما آماده ایم!
بعدشم حالا کو تا زمستون؟ کیف الانتو بکن! کی مرده کی زنده تا زمستون؟ پسر! بپر اون چوبها رو ببر بیار یه کباب مشتی بزنیم!
من یادمه پدر بزرگم میگفت زمان بچگیش زمستون برف میبارید پنجاه متر! زمستونهای الان زمستون نیس که!
بابا اینقدر از زمستون حرف نزنین! آدم دپرس میشه...الان تابستونه! یاد بگیرین از لحظه لذتتونو ببرین... انشالله زمستون امسال به سردی پارسال نیس...
و وقتی زمستون اومد...

ـــــــــــ

• 10

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• lovely_grl  

• عضو از 1397/7/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 2805

• 6918

یاد اون داستان جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود...

یاد اون داستان جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود افتادم

ـــــــــــ

dances with pills

• 5

:-)

نقل از: lovely_grl یاد اون داستان جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود افتادم

راست میگی ضرب المثلش یادم نبود :-) مرسی گفتی

ـــــــــــ

• 3

چقد سویدیا عجیب غریبن :)

چقدر این سویدیا عجیب غریبن :)

ـــــــــــ

• 1

• مسیحا121  
  • عضو از 1398/1/4

• پست‌‌‌ها: ‌ 37

• 58

نقل از: سفیدبرفی74

نقل از: سفیدبرفی74 چقد سویدیا عجیب غریبن :)

نه عزیزجان اونا عجیب نیستن اونااینده نگرن ماعجیبیم

ـــــــــــ

• 2

والله عزیز

من از وقتی رسیدم اینجا همینجوری شاخ دارم در میارم از بس اینا واقعیت گرا و آینده نگرن :-)

ـــــــــــ

• 2

کاملا موافقم

نقل از: مسیحا121
نه عزیز اونا عجیب نیستن اونااینده نگرن ماعجیبیم

ـــــــــــ

• 0

نقل از: eyval123412341234

من از وقتی رسیدم اینجا همینجوری شاخ دارم در میارم از بس اینا واقعیت گرا و آینده نگرن :-)

خخخ،دقیقا،حالاکو تا زمستون

ـــــــــــ

• 1

شبح سیاه

چه سود که نرود میخ آهنین در سنگ ! ایرانیا کارای مهم تری از آینده نگری دارن (dash) (dash)

ـــــــــــ

پشت این سکوت من یه دنیا فریادِ از خستگی

• 2

نقل از: شبح سیاه- چه سود که نرود میخ آهنین در سنگ ! ایرانیا کارای مهم تری از آینده نگری دارن (dash) (dash)

چشم و همچشمی مثلا!

ـــــــــــ

• 2

شبح سیاه

نقل از: شبح سیاه- چه سود که نرود میخ آهنین در سنگ ! ایرانیا کارای مهم تری از آینده نگری دارن (dash) (dash)
چشم و همچشمی مثلا!

باز چشم و هم چشمی زیاد خانمان سوز نیست ولی کارایی می کنن که ...

ـــــــــــ

• 1

• wrecked_erny  

• عضو از 1398/3/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 180

• 289

:)

:( :(

اینجا ایران هست

همین

ـــــــــــ

• 1

• Nalooti1998  
  • عضو از 1397/11/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 110

• 84

ایرانیان اگه چیزی از آینده نگری میدونستن که عربای...

ایرانیان اگه چیزی از آینده نگری میدونستن که عربای تازی رو نمیاووردن که رو سرمون حکومت کنن

ـــــــــــ

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگاری چون شکر آید (ننگ بر حکومت آخوندی) (devil)

• 1

واقعا هم اینجا ایران است

نقل از: wrecked_erny :( :( اینجا ایران هست همین

(dash)

ـــــــــــ

• 2

آینده نگری که سهله

نقل از: Nalooti1998 ایرانیان اگه چیزی از آینده نگری میدونستن که عربای تازی رو نمیاووردن که رو سرمون حکومت کنن

حتی اگه لحظه نگری هم داشتن باز اوضاع بهتر از این بود. متاسفانه ایرانیها اصلا کورن و نگرشی ندارن... فقط دلخوشن به قصه های ننه بزرگ‌ها و...

ـــــــــــ

• 1

• wrecked_erny  

• عضو از 1398/3/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 180

• 289

باز خوبه شاد هستیم!!

(dash)

:) :) :) :) (dash) (dash) (dash) (dash)

ـــــــــــ

• 1

شبح سیاه

(dash)

اینجا شهوانیه که یا من آدرسو اشتباه اومدم؟ (dash) (dash)

ـــــــــــ

• 2

• Nalooti1998  
  • عضو از 1397/11/24

• پست‌‌‌ها: ‌ 110

• 84

نقل از: Nalooti1998 ایرانیان اگه چیزی از آینده نگری میدونستن که عربای تازی رو نمیاووردن که رو سرمون حکومت کنن
حتی اگه لحظه نگری هم داشتن باز اوضاع بهتر از این بود. متاسفانه ایرانیها اصلا کورن و نگرشی ندارن... فقط دلخوشن به قصه های ننه بزرگ‌ها و...

همه اینا تقصیر اسلامه، اسلامه که دست پای مردم رو گرفته و از ترس جهنم مجبورن به خایه منی و باقی اخوندا احترام بزارن،تنها کاری که از دست ما برمیاد اینه تمام تلاشمون رو بکنیم خرافه(اسلام)و خرافه پرستی رو ریشه کن کنیم

ـــــــــــ

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگاری چون شکر آید (ننگ بر حکومت آخوندی) (devil)

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

از عملکرد admin راضی هستید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «