فلورانسش زیاده!

• axm432  

• عضو از
    1398/2/7

• پست‌ها: 1362

• 1580

چند وقت پیش میخواستم یه ملکی رو بفروشم. مطابق عرف راه افتادم این بنگاه اون بنگاه که تشکیل فایل بدم و مظنه هم دستم بیاد. ایرانه دیگه! هر کسی یه چیزی پروند اما خوب که نگاه میکردی، میدیدی ۱۵ درصد حد وسط قیمت، بالا پایین گفته بودن. رفتم آخرین بنگاه که از بقیه مثلا با کلاس تر بود و شیک و پیک و منشی خوشگلی و دکوراسیون خوبی و نسکافه ای...با مدیرش صحبت کردم لامصب ۳۰ درصد پایین گفت! پرسیدم داداش، بقیه که اینجوری میگفتن! گفت آخه "اینجا فلورانسش زیاده" اول کمی جا خوردم بعد گوشی دستم اومد که رفیقمون منظورش "تولرانس" یعنی جای بازی و انعطاف هست! یه چیزی شنیده، داره تقلید میکنه! بهش گفتم دوست گرامی! فلورانس یه شهریه تو ایتالیا! منظور شما احتمالا تولرانس هست! خوشم اومد که رفیقمون اصلا جا نخورد و به روی مبارک هم نیاورد و با اعتماد به نفسی در حد لالیگا! فرمودن، توی عرف کار ما، بهش میگیم فلورانس!(biggrin) (rolling)

یه رفیقمون هم هست توی همین سایت که لامصب زیر هر تاپیکی اظهار نظر میکنه، معمولا غیر مرتبط! کاملا دور از منطق، شعاری و صرفا برای جلب توجه و بدتر از همه، توی هر دو خطش ۵ تا غلط ناجور املایی داره!...اومده بود زیر یکی از تاپیکای من نوشته بود "این تاپیک دیگه اکس پاین شده!" اولش هنگ کردم، بعدش فهمیدم استاد معظم خواسته چس کلاس انگلیسی بذاره بگه اکسپایر! گفته اکس پاین! (biggrin) (rolling)

رفته بودم یکی از بزرگترین مراکز فروش بازی و نرم افزار تهران که برای عزیزی چند تا بازی کامپیوتری بگیرم. اسم بازی اصلی که خواسته بود این بود:

The vanishing of Ethan Carter

آقا این عزیزان فروشنده بزنم به چوب همه خودشون رو در حد Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Bill Gates... میدونستن و همچین راجع به این بازیها صحبت میکردن که فکر میکردی طرف برنامه نویس ارشد تیمی بوده که این بازیها رو نوشتن... ماشالله اصلا بازی زیر ۲۰۱۹ رو هم قبول نداشتن! و این بازی هم از بد روزگار مال اواخر 2014 بود! همه هم خبره و انگلیسی بلد! اما وقتی اسم بازی رو شفاهی می گفتی عین بزی که سمفونی پنجم بتهون رو براش گذاشته باشن نگات میکردن! (biggrin) (rolling) فهمیدم باید نوشته رو نشونشون بدم که شاید کورسوی امیدی باشه! وقتی نشون کاردرست ترینشون دادم، طرف برگشت گفت، داداش! دقت کن! اشتباه نوشتی که! این van helsing هست، ما رو به اشتباه میندازی! یعنی دوستمون فرق vanishing و van helsing رو نمیدونست، اما طلبکار هم بود! (biggrin)

یه مورد دیگش که خیلی تو ذوق میزنه، این داستان "اورجینال" هست! از دم میدون گمرک تا مجتمع پالادیوم! همه میگن جنسامون "اورجینال" هست! هرچی هم بگی عزیز دل برادر! اون کلمه "اوریجینال" هست هیچکی تو کتش نمیره!

یه داستان با نمک دیگه که تو آمریکا برام پیش اومده مربوطه به یکی از این شبکه های اجتماعی. خانم محترمی friend request داده بود. از نظر بعد مسافت و علایق به هم نزدیک بودیم پس رفتم biography طرف رو خوندم، همه چیز خوب بود تا رسید به اینجا که نوشته بود

I have a very high self-steam

خوب، در نگاه اول همه چیز اوکی به نظر میاد و این دوستمون میخواسته بگه که "من عزت نفس خیلی بالایی دارم!" اما اینجوری که نوشته ترجمه فارسیش میشه "من بخارات شخصی خیلی زیادی دارم!" (biggrin) (rolling)

خلاصه باید مینوشت esteem نه
steam !!!

یه مورد دیگه که بصورت غیر مستقیم به موضوع بالا و قمپز انگلیسی مربوطه؛ تازه از آمریکا برگشته بودم که یکی از آشناها گفت فلانی! یه کیس خیلی خوب سراغ دارم...گفتم عزیز، من اصلا توی فاز ازدواج نیستم الان. گفت برو ببینش حیفه! آقایی که شما باشین قراری با سرکار خانم گذاشتیم. ایشون فوق داشتن و حدودا ۳۰ ساله و از این خانواده های بازاری. رفتم سر قرار دیدم مادر محترمشون هم تشریف آوردن! باعث تعجب بود برای یه دختر ۳۰ ساله که مامانشم برداره بیاره!...به هر حال همون تعارفات متداول ایرانی و سبک و سنگین کردن های معمول...که یه دفعه مادر محترم فرمودن "راستی شما چرا لهجه ندارین؟" حالا طرف جیک و پیک ما رو درآورده بود که این بابا ۱۷ سال آمریکا بوده و اونجا تحصیل کرده و...این انتظار داشت من مثل این فیلم فارسیا بگم "ااااا من تازه آمد از آمریکا! ااا من بود کیلی کیلی کوشحال از آشنایی شما..." یا اینکه توی هر جمله ۱۰ کلمه ای ۵ کلمه رو انگلیسی بگم و وانمود کنم که معادل فارسیشون یادم رفته! وقتی کمی بیشتر به موضوع فکر کردم، فهمیدم که مادر محترم نگران کلاسی بوده که میخواسته جلوی دوست و آشنا بذاره که " آره دامادمون ماشاالله تحصیلکرده آمریکاست! و بچه نکه زیاد بوده اونجا، لهجه داره و فارسی یادش رفته!..."(rolling) (dash)

حالا از این حکایتا زیاده اگه دیدم حال میکنین بازم میذارم! (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 18

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• zeus007  
  • عضو از 1392/3/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 4

• 5

تراکنش

منم یه بار رفتم یه جایی چمن مصنوعی بگیرم خیلی هم باکلاس بود هی میگفت اینا تراکنشش بالاس اینا تراکنشش پایینه بجای تراکم گره میگفت تراکنش??

ـــــــــــ

• 5

با تکیه بر تمدن هزارۀ ایران زمین

هنر نزد ایرانیان است و بس

منظور شاعرِ جام بدست از هنر: بی محتوایی بود

ـــــــــــ

• 4

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 1362

• 1580

نقل از: zeus007

نقل از: zeus007 منم یه بار رفتم یه جایی چمن مصنوعی بگیرم خیلی هم باکلاس بود هی میگفت اینا تراکنشش بالاس اینا تراکنشش پایینه بجای تراکم گره میگفت تراکنش??

این کلاس الکی گذاشتن این ملت و برباد داده، میده و خواهد داد! (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

• 1

• mofo56  

• عضو از 1392/6/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 5674

• 9696

عرض شود که...

ما تا حالا از این چیزا زیاد دیدیم (biggrin)
ولی کونسوزترین یکی بود که به "متر" میگفت "مرت"،اونوخ 7-8 میلیارد تومن پول داشت(که حرف 15-16 سال پیشه)

ـــــــــــ

• 6

• saeeed25  

• عضو از 1397/5/4

• پست‌‌‌ها: ‌ 104

• 229

نقل از: mofo56

نقل از: mofo56 ما تا حالا از این چیزا زیاد دیدیم (biggrin) ولی کونسوزترین یکی بود که به "متر" میگفت "مرت"،اونوخ 7-8 میلیارد تومن پول داشت(که حرف 15-16 سال پیشه)

از اینایی که شما میگی که زیاده...طرف یه زمین داشته ناکجا اباد بعد یه دفعه طرح اتوبان میخوره وسطش...قیمت زمینش میرسه خداتومن میفروشه میره فلان شهرک پولدار نشین تهرانم خونه میگیره...اونوقت به قول شما به متر میگه مرت..یا به سفره میگه سرفه...به قفل میگن قلف و ... این بحثی که دوست عزیزمون میگه بحث چس کلاس گذاشتنای الکیه...چیزیو که بلد نیستی چرا میگی اخه (dash) (dash)

ـــــــــــ

مقصر دانستن دیگران،همیشه خیلی آسان است.

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: mofo56

نقل از: mofo56 ما تا حالا از این چیزا زیاد دیدیم (biggrin) ولی کونسوزترین یکی بود که به "متر" میگفت "مرت"،اونوخ 7-8 میلیارد تومن پول داشت(که حرف 15-16 سال پیشه)

پس "مرتش" زیاد بوده!

دختر نداره این دوستمون؟ (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• rezakirdagh  

• عضو از 1392/3/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 53

• 29

(biggrin) (rolling) (rolling) (rolling) (rolling)

(biggrin) (rolling) (rolling) (rolling) (rolling)

ـــــــــــ

aghareza

• 0

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 876

• 4266

ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به...

ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به خارجی گفتنش و بدتر اشتباه گفتنش ! مثل این مغازه دارای کامپیوتر که یکیشون همچین بهم گفت خانم ماین بورد(مین بورد) خراب شده (biggrin)

ـــــــــــ

مِثل عُقاب باش ! وَقتی بارون می بارِ بَرای خیس نَشُدن قایِم نَشُ ! بالاتر اَز ابرها پَرواز کُن !

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: .Salma.

نقل از: .Salma. ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به خارجی گفتنش و بدتر اشتباه گفتنش ! مثل این مغازه دارای کامپیوتر که یکیشون همچین بهم گفت خانم ماین بورد(مین بورد) خراب شده (biggrin)

حالا "ماین بردش" درست شد؟ (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 876

• 4266

نقل از: axm432

نقل از: axm432
نقل از: .Salma. ما عادت داریم اخه تو هرچیزی نظر بدیم و اصرار به خارجی گفتنش و بدتر اشتباه گفتنش ! مثل این مغازه دارای کامپیوتر که یکیشون همچین بهم گفت خانم ماین بورد(مین بورد) خراب شده (biggrin)
حالا "ماین بردش" درست شد؟ (biggrin)

نه دیگه سوخته بود اخه (biggrin)

ـــــــــــ

مِثل عُقاب باش ! وَقتی بارون می بارِ بَرای خیس نَشُدن قایِم نَشُ ! بالاتر اَز ابرها پَرواز کُن !

• 1

• docome  

• عضو از 1397/1/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 46

• 71

یه مورد ایرانگلیسی مسخره که رواج عام هم پیدا کرده...

یه مورد ایرانگلیسی مسخره که رواج عام هم پیدا کرده «لاکچری» است. این کلمه در اصل luxuary است که در انگلیسی «لاگژری» تلفظ میشه. جالبه این عبارت مسخره «لاکچری» اینقدر رایج شده در حالی که قبلن معادل درستش وجود داشت: لوکس

ـــــــــــ

• 2

بدترین نادانی بشر اینه که فکر میکنه میدونه!

بدترین نادانی بشر اینه که فکر میکنه میدونه!

ـــــــــــ

دنیا همه هیچ و اهل دنیا هم هیچ ای هیچ برای هیچ بر هم مپیچ... (Kurdestan Boys) (rose)

• 2

• حیرتزده  
  • عضو از 1397/10/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 278

• 209

اسامی به زبان انگلیسی

Christopher Columbus میشه کریم پوس کلفت

Steve McQueen میشه استکان نلبکی دیگه حساب شو بکن

ـــــــــــ

عاشق ایران

• 0

رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود ....

رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود . منشی میگفت رییس گاهی میره خارج کپاسیتی.نمیدونم منظ.ورش صفاسیتی بود یا چیز دیگه ای مد نظرش بود؟ (biggrin)

ـــــــــــ

(rose)

• 0

یاد فیلمای زمان طاغوت افتادم

" من آمد از آمریکا! من بود کیلی کیلی کوشحال از آشنایی شما..."..طرف اسمش مراد ترمزی بود زنه هی بهش می گفت مراد قمپزی (biggrin)

ـــــــــــ

(rose)

• 0

خخخ اریجینال دگ اکس باس شده:d الان لاکچری گفتن...

خخخ اریجینال دگ اکس باس شده:d الان لاکچری گفتن کلاس حساب میشه:d

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: pesarak.bahoosh

نقل از: pesarak.bahoosh رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود . منشی میگفت رییس گاهی میره خارج کپاسیتی.نمیدونم منظ.ورش صفاسیتی بود یا چیز دیگه ای مد نظرش بود؟ (biggrin)

داداش شفاف سازی میکردی خوب! (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: pesarak.bahoosh

نقل از: pesarak.bahoosh رفته بودم تو یه شرکت معروفی . روز مصاحبه بود . منشی میگفت رییس گاهی میره خارج کپاسیتی.نمیدونم منظ.ورش صفاسیتی بود یا چیز دیگه ای مد عزیز! این یه ترکیبی بوده از capacity و همون صفاسیتی! شده کپاسیتی! (biggrin)
ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: سفیدبرفی74

نقل از: سفیدبرفی74 خخخ اریجینال دگ اکس باس شده:d الان لاکچری گفتن کلاس حساب میشه:d

دوست عزیز، "اکس پاین" درسته! اشتباه نگین لطفا، بد آموزی داره! اونم توی این محیط فرهنگی! (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• 1580

نقل از: zeus007

نقل از: zeus007 منم یه بار رفتم یه جایی چمن مصنوعی بگیرم خیلی هم باکلاس بود هی میگفت اینا تراکنشش بالاس اینا تراکنشش پایینه بجای تراکم گره میگفت تراکنش??

حالا نکنه منظورش traction بوده این دوستمون؟ یعنی میخواسته بگه اصطکاک بالایی داره و بازیکن روش لیز نمیخوره...چه میدونم والا!!! از این ملت متظاهر ما هر چی بگی بر میاد! (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا از اسم‌ خود رضایت دارید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «