قراردادهای BDSM

1399/12/29

اگر درباره‌ی روابط BDSM تحقیقاتی انجام داده باشید، شاید کلمه‌ی “قرارداد” به گوشتان خورده باشد. قرارداد راهی ساده و یکپارچه برای سلطه‌گر و سلطه‌پذیر (حتی افرادی که هیچ شناختی از هم ندارند) است تا پروتکل‌ها، حد و مرز و ایمنی صحنه را بنا نهند. شاید برای افراد مبتدی در امر BDSM و بانداژ، این کار مسخره و جوگیرانه به نظر رسد؛ ولی تنظیم قرارداد، تبادل اطلاعاتی که در شرایط دیگر خیلی پیچیده و سخت است را راحت می‌کند. شاید حتی جان کسی را نجات دهد!
برعکس فیلم پنجاه طیف خاکستری، قراردادهای BDSM در دنیای واقعی به موافقت طرفین می‌رسد. سلطه‌پذیر باید کامل متن قرارداد را بخواند و هر نوع دغدغه‌ای را قبل ورود به صحنه‌ یا رابطه‌ی BDSM عنوان کند. در حقیقت هر گونه تحمیل یا زور کردن، پرچم قرمز (زنگ هشدار) است و باید نسبت به کسانی که با قرارداد چنین رفتاری دارند بر حذر بود.
شاید فکر کنید که قرارداد فقط برای کارهای افراطی BDSM لازم است ولی “قرارداد بانداژ” برای اسارت‌های سبک‌تر می‌تواند مفید باشد. ما سه قرارداد برای شما تنظیم کردیم.

قرارداد BDMS ملایم

در این قرارداد، مبتدیان BDSM به سادگی کلمه‌ی امنی را انتخاب می‌کنند و دستورالعملهایی برای مخاطب قرار دادن سلطه‌گر/تاپ، در طی صحنه وجود دارد. کلمه‌ی امن، کلمه یا عبارت یا حتی عملی است که مطیع/ باتم برای آهسته‌سازی یا متوقف کردن صحنه به کار می‌برد. سیستم قرمز، زرد و سبز خوب عمل می‌کند. اگر سلطه‌گر راه درستی می‌رود و همه چیز مرتب است، مطیع با "سبز"پاسخ می‌دهد. وقتی که نیاز است تا کاری آرام‌تر انجام شود یا دیگر فراتر نرود، مطیع می‌گوید “زرد”. وقتی تحریک بیش از حد تحمل است، باتم می‌گوید “قرمز” تا کلا بازی BDSM را متوقف کند.
این قرارداد به طرفین اختیار عمل می‌دهد و مخصوصا برای اسارت سبک در اتاق خواب خوب است.

"کلمه‌ی امن منتخب:
عنوان/اسم سلطه‌گر در صحنه:
عنوان/ اسم مطیع در صحنه:
مسائل پزشکی همچون بیماری‌های مقاربتی، آسم، تشویش و داروهای مصرفی:
دغدغه‌‌ی دیگری دارید؟ ترس‌ها و محدودیت‌های خود ( سافت و هارد)، شرایط بدنی خاص، داروها یا هر اطلاعات دیگری را که به پیشروی امن و روان صحنه کمک می‌کند ذکر کنید: "

این قرارداد ساده سلطه‌گر را از هر گونه نگرانی مطیع آگاه می‌سازد. مثلا بیماری‌های مقاربتی می‌توانند از طریق خون منتقل شوند(پس نباید خونریزی اتفاق بیفتد). مطیع می‌تواند هر چیزی را در بخش توضیحات تکمیلی اضافه کند. مثلا : پوستی که زود کبود می‌شود، کبودی فقط در مناطقی ایجاد شود که توسط لباس پوشانده می‌شوند و …
مشخص کردن القاب و عناوینی که در طی صحنه‌ی اسارت به کار‌ می‌رود، به ایجاد جو درست کمک می‌کند. رایج است که اسم‌هایی مثل “آقا” و “خانم” برای تاپ استفاده شود ولی می‌توانید اسم‌های واقعی یکدیگر را صدا کنید. القابی مثل " ددی"، “دختر کوچولو”، " قربان" یا “جنده” هم رایج هستند.
هرگاه حس کردید رابطه‌ و میزان راحتی‌ای که با بانداژ دارید تغییر کرده است، می‌توانید قرارداد را ویرایش کنید. مثلا شاید در ابتدا چشم بند را جزو محدودیت‌ها قرار دهید ولی بعدا تصمیمتان را عوض کنید.

قرارداد سلطه‌گر و سلطه‌پذیر

بعد از اینکه از حالت مبتدیانه و نابلدی خارج می‌شوید، به قراردادی نیاز پیدا می‌کنید که ساختارمند و تشریحی‌تر باشد.
قرارداد ذیل بر پایه‌ی قراردادی است که jay wiseman نویسنده‌ی کتاب “SM 101” ایجاد کرده:

"شرکت کنندگان:
نقش شرکت‌کنندگان و عناوین:
مکان صحنه‌ها:
زمان صحنه‌:
توافقات بر سر حوادثی که ممکن است طی صحنه روی دهند:
لیمیت‌ها - هارد، سافت، جسمی و روحی:
آیا سکس یا تماس جنسی مجاز است؟
آیا الکل مجاز است؟
چه کسی اسیر می‌شود و تنگی اسارت چه حد است؟
مطیع چه نوع و میزانی از درد را ترجیح می‌دهد؟
آیا بر جا گذاشتن کبودی/خون مردگی یا زخم مجاز است؟
تحقیر مجاز است؟
کلمه‌ی امن:
فانتزی‌هایی که مطیع می‌خواهد امتحان کند:
پروتکل مراقبت‌های بعدی:
توضیحات تکمیلی:

این قرارداد پیشرفته‌، تمام اطلاعاتی که در قرارداد پایه هست را دارا می‌باشد ولی مکان، آستانه‌ی تحمل درد، فانتزی‌ها، استفاده از الکل و تحقیر را هم ذکر می‌کند.
مراقبت‌های بعدی (aftercare)، یکی از آخرین آیتم‌های فهرست، به فعالیت‌هایی اشاره دارد که بعد از صحنه، به مطیع کمک می‌کند تا از فضای اطاعت (sub space) و اثرات شدید روحی و جسمی BDSM به بیرون کشیده شود. به طور مثال بغل کردن، ماساژ، خوراکی و آب دادن، پتو کشیدن، موسیقی ملایم پخش کردن یا روشن کردن شمع و عود مراقبت‌های بعدی محسوب می‌شوند. شاید مراقبت‌های بعدی برای صحنه‌های ملایم ضرورت نداشته باشند ولی به مطیع کمک می‌کنند به خودش برگردد و دوباره به سلطه‌گر و محیط اطراف متصل شود.

در ورژن پیشرفته‌تر قرارداد، اینکه چه کسانی می‌توانند مشاهده‌گر باشند، ضبط مجاز است یا نه، عوض کردن نقش ها،چگونگی پاسخ‌دهی سلطه‌پذیر به سلطه‌گر، مقاومت در مقابل سلطه‌گر، قلاده انداختن، سوابق و بیماری‌های پزشکی، شماره‌های اورژانسی، وضعیت بیماری‌های مقاربتی، تجربه‌ی اسارت و بانداژ، محل به جا گذاشتن رد روی بدن، مراقبت‌های بعدی و بازخوردگرفتن ذکر می‌شوند. قرارداد شما ممکن است خلاصه و شفاف باشد؛ مخصوصا اگر قرار باشد اسارت سبک را با کسی که خوب می‌شناسید تجربه کنید. ولی قراردادهای تشریحی‌تر شما را قادر به بازی ایمن با غریبه‌ها می‌سازد.

قرارداد سبک زندگی BDSM

برای کسانی که سبک زندگی BDSM را انتخاب می‌کنند، صحنه هیچ وقت پایان نمی‌گیرد. قرارداد BDSM سبک زندگی، معمولا رسمی‌تر از سایر قراردادهاست و شما دو نفر ممکن است متناوبا بندهای قرارداد را مورد بازبینی قرار دهید. در حقیقت، مذاکره کردن بر سر قرارداد سبک زندگی، ایده‌ی خوبیست!
قرارداد پیشرفته را “قرارداد بردگی” هم می‌گویند. در این شرایط، کنترل به صورت توافقی از مطیع گرفته می‌شود در حدی که سلطه‌گر صاحبش می‌شود. evil monk برده‌ را اینطوری توصیف می‌کند:" کسی که آزادانه و به طور کامل اختیار خود را به شخص یا اشخاص خاصی در حیطه‌ی رابطه‌ای با چهارچوب مشخص می‌دهد؛ به منظور ارضای نیازش یا خدمت به فرد."
ادامه دادن سبک زندگیِ این شکلی، برای کسی که در قید و بند ذهنیت ارباب و برده‌ای نباشد سخت است. ولی برای زوجینی که هفت روز هفته رابطه‌ی BDSM دارند، قراردادی شبیه به قرارداد پایین مرجع خوبی است.

"من، [مطیع]، از [سلطه‌گر] می‌خواهم اطاعتم را قبول کند. من او را صاحب ذهن و بدنم می‌دانم و مراقبت و حفاظتش را مختارانه و از صمیم قلب می‌پذیرم. وسیله‌ی این توافق‌نامه، باشد که پیوندمان را قوی‌تر کنیم و با یکدیگر بیشتر انس بگیریم.
سوگند می‌خورم که بدنم را وسیله‌ی برآورده سازی احتیاجاتش قرار دهم. استفاده از بدنم با اوست. مشتاقم که بهتر به نیازهاش رسیدگی کنم و راهنمایی‌اش را در طول مسیر بپذیرم.
بدین وسیله دیدگاه ذهنی، عاطفی و جسمی خود را تا حد توانم سازگار خواهم ساخت.
اطمینان دارم که او در صحنه‌ها راهنمای من خواهد بود و به رشد من به عنوان مطیع و به عنوان یک شخص در طول زندگانی کمک خواهد کرد.
چه با هم و چه جدا از هم، من لذت جنسی و راحتی روحی و جسمی خود را به او تسلیم می‌کنم.
توافق می‌کنم که هیچ رازی نباید میانمان باشد. تمام سوالات صادقانه پاسخ داده خواهند شد و حریم شخصی توسط [سلطه‌گر] به من اعطا می‌شود. به همین دلیل وظیفه‌ی من است که تمام فانتزی‌ها، لیمیت‌ها، احساسات و احتیاجات خود را بی تردید به او ابراز کنم و در جهت رفع موانع ذهنی که چنین ارتباطی را مسدود می‌کنند، بکوشم.
در صورت شکست در عمل به این قرارداد یا برآورده نشدن انتظارات، هر گونه تنبیهی که او صلاح بداند را می‌پذیرم.
من ذهن، بدن و روح خود را با علم به تامین امنیت جانی، روحی و عاطفی‌ام، به او وامی‌گذارم. به خطر افتادن جان و زندگی به معنای پایان این قرارداد است.
اگر قبل از تاریخ انقضا نیاز به بازبینی قرارداد باشد، من با مذاکره‌ی شفاهی موافقت می‌کنم.
توافق در این قرارداد در تاریخ [فلان] آغاز می‌شود. این قرارداد در تاریخ [فلان] پایان می‌پذیرد. که در این هنگام باید مجددا تنظیم شود یا یک قرارداد جدید نوشته شود.
[امضای مطیع]

جاهای خالی زیادی همچون نام شرکت‌کنندگان، تاریخ و طول مدت قرارداد وجود دارد که باید پرشان کنید. به غیر از طول مدت، چند چیز خاص هم اشاره شده است. به خاطر این است که قرارداد سبک زندگی بیشترین کنترل را به سلطه‌گر می‌دهد و از سلطه‌پذیر می‌گیرد. توصیه نمی‌کنیم که چنین قراردادی را با کسی امضا کنید که خوب نمی‌شناسیدش (چه ارباب چه مطیع)

شما و قرارداد BDSM

امتیاز خوب قرارداد BDSM این است که می‌توانید بنا بر ترجیحات شخصی تغییرش دهید. با اینکه قراردادها معمولا برای مطیعان در نظر گرفته می‌شوند، می‌توانید قسمتی را اضافه کنید که سلطه‌گر لیمیت‌های هارد خود را می‌نویسد. مثلا شاید مطیع با چاقو بازی اوکی باشد ولی سلطه‌گر نخواهد خونی ریخته شود. یا مثلا زوجی که سوییچ هستند، قراردادی می‌نویسند که هرکس برای هر دو نقش (ارباب و مطیع) ترجیحات خود را بنویسد‌.
مهم نیست قرارداد چه شکلی است چون می تواند ابزاری سودمند باشد که راحتی و امنیت همه افراد درگیر را تضمین کند. چک لیست‌های BDSM و قراردادهایی از این دست، نه تنها برای تعیین موارد غیرقابل قبول، بلکه برای گشودن راه های جدید در اکتشاف BDSM هستند.

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-19 01:25:59 +0330 +0330

بسیار عالی

2 ❤️

2021-03-19 02:48:49 +0330 +0330

قرارداد سبک زندگیو خیلی دوست دارم.

2 ❤️

2021-03-19 02:52:41 +0330 +0330

↩ savajune
آها این تازه شد چیزی که شما می‌خواستی

2 ❤️

2021-03-19 02:56:13 +0330 +0330

جالب بود 👍 .البته موارد مشترک با متن های bdsm قبلیت داشت.نقاشیهای اون دخترم که سبکبال وسط متنا واسه خودش میچرخه باحاله.تلاشت برا ایجاد مرجع اکادمیک بی دی اس ام بعنوان سکس استایل و لایف استایل ستودنیست 😀

2 ❤️

2021-03-19 02:58:15 +0330 +0330

↩ Cuntkiller4
بله متن مشترک داره که برای خودم هم خسته‌کنندس ولی لابد نویسنده صلاح دیده! شاید کسی اولین برخوردش با این مقاله باشه…
هیچ قسمتیش کار من نیست جز ترجمه‌ و درج ولی مرسی

2 ❤️

2021-03-19 03:00:49 +0330 +0330

↩ Itried
متوجم 🙏

2 ❤️

2021-03-19 05:16:13 +0330 +0330

عالی بود… مرسی 🙏 ❤️

2 ❤️

2021-03-19 06:43:10 +0330 +0330

خسته نباشی
همه اینها درسته ولی نمیدونم چرا سیستم بی دی اس ام من فرق داره

2 ❤️

2021-03-19 09:25:51 +0330 +0330

↩ ma.aragorn
چه سیستمی؟ چیزی نیست کاور نکرده باشیم یا نکنیم

1 ❤️

2021-03-20 00:39:09 +0330 +0330

↩ Itried
سیستم من خیلی فرق داره طبق اصول و قوانین اس ام نیست اینجا هم گفتنش شاید خطر ناک باشه ولی خیلی دوست ی گروه اس ام میزدیم اونجا در مورد خیلی مباحث حرف میزنیم و مطلب مینوشتیم

2 ❤️

2021-03-20 06:57:36 +0330 +0330

مرسی.ممنون.عالیه مطالبتون…من و همسرم خیلی استفاده کردیم از مطالبی که گذاشتید…بازم ممنون

2 ❤️

2021-03-20 07:24:04 +0330 +0330

↩ Dobedo
خوشحالم مفید بوده

2 ❤️

2021-03-21 12:27:44 +0330 +0330

۱۸ فیس معمولی بدن معمولی تا سیزده تهرانم میدان دوم صادقیه ارباب زن می‌خوام بردگی براشو تجربه کنم

1 ❤️

2021-03-21 13:15:30 +0330 +0330

خیلی خوب‌بود ممنون کاش میسترس ها همه اینو میدونستن

2 ❤️

2021-03-24 13:07:52 +0430 +0430

جالب بود مرسی از اطلاعات مفید

2 ❤️

2021-03-27 08:10:39 +0430 +0430

↩ Itried
بله.واقعا.عالی بود.باز هم ممنون

2 ❤️

2021-03-28 15:22:05 +0430 +0430

جالب بود ممنون 👍

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «

Top Bottom