داستان سکسی عکس سکسی انجمن ارسال داستان چت نظرسنجی کاربران
ورود ثبت‌نام

قرن سیاه

1399/04/11

طاعون، قحطی، جنگ، آنفولانزا و بیماریهای واگیردار دورههایی از تاریخ بشر را بدنام کرده و مردم زیادی را به کام مرگ فرستاده است، اما یک سال از همه سخت تر بود: سال ۵۳۶ میلادی.

به نقل از dailymail، طبق تحقیقات یک استاد دانشگاه هاروارد این سال به عنوان بدترین سال در کل تاریخ ثبت شده است. اروپا، خاورمیانه و بخشهایی از آسیا به مدت ۱۸ ماه در تاریکی همراه با یک مه مرموز فرو رفتند. این امر موجب بارش برف در چین و خشکسالی شدید، قحطی و بیماری در سراسر نیمکره شمالی شد. دانشمندان می‌گویند بر اثر فوران یک آتشفشان در ایسلند این حادثه بوجود آمد، که یک عارضه شوم و غم انگیز همراه با رنج و مرگ برای یک قرن بود.

مایکل مک کورمیک (Michael McCormick) باستان شناس دانشگاه هاروارد و مورخ قرون وسطایی، به مجله ساینس گفت :که تا سال ۶۴۰ نشانههای بهبودی در جهان مشاهده نشده است. وی ادامه داد که این آغاز نه تنها بدترین سال بلکه بدترین سال آن دوران بود. به مدت ۱۸ ماه این مه یکنواخت و خسته کننده با غروب دائمی، در قسمت اعظم نیمکره شمالی تاریکی ایجاد کرد.

تأثیرات بر آب و هوا آنچنان شدید بود که در لفظ ایرلندی از ۵۳۶-۵۳۹ به عنوان سال قحطی نان یاد می‌شود. دما در تابستان سال ۵۳۶ میلادی بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ درجه سانتیگراد افت کرده و سردترین دوران را در ۲۳۰۰ سال گذشته آغاز کرد. ویرانی‌های جهانی که از این مه ناشی شده بود، موجب شد که از آن دوران شوم به عنوان قرن تاریک سال یاد کنند.

علت این حادثه در ابتدا برای دانشمندان نامشخص بود تا اینکه تجزیه و تحلیل حلقه‌های یک درخت چندین سال کاهش دما را نشان داد. دکتر مک کورمیک از موسسه تغییرات اقلیمی دانشگاه مین (UM) می‌گوید که علت آن را یافته است. محققان در این مطالعه نشان دادند که احتمالاً فوران یک آتشفشان در ایسلند این وضعیت را وجود آورده است.

تجزیه و تحلیل مغزه‌های یخ از یخچال‌های زمین ۲ فوران را در سالهای ۵۴۰ و ۵۴۷ نشان داد. اعتقاد بر این است که فعالیت‌های آتشفشانی میلیون‌ها تن خاکستر تولید کرد که در سراسر جهان گسترده شد. نویسندگان این مقاله می‌گویند ویرانی اقتصادی ناشی از این اتفاق در طول یک قرن ثابت بود.

تجزیه و تحلیل‌های مغزه‌های یخ نشان از گوگرد، بیسموت و رسوبات تفرا در تابستانی سرد و غیرمنتظره نشان می‌دهد. کریستوفر لولیک (Christopher Loveluck) از دانشگاه ناتینگهام می‌گوید: سرب موجود در مغزه‌های یخی ثابت می‌کند که از آنها برای ذوب فلز نقره برای ساخت سکه استفاده می‌شد تا بتوانند اقتصادشان را بازسازی کنند، به همین علت می‌توان فراوانی نقره و کاهش طلا را توجیه کرد.

elminsider

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-07-01 22:27:07 +0430 +0430

بعدها در تاریخ خواهند نوشت که قرن سیاه قرن ما بود که خمینی با عبا و عمامه سیاه به قدرت رسید .

7 ❤️

2020-07-01 22:29:22 +0430 +0430
نقل از: حشرزاد

بعدها در تاریخ خواهند نوشت که قرن سیاه قرن ما بود که خمینی با عبا و عمامه سیاه به قدرت رسید .

بالاتر از سیاهی میگن رنگی نیست ولی رنگ زندگی ما بالاتر از سیاهی

8 ❤️

2020-07-01 22:32:15 +0430 +0430
نقل از: _RONAK_

رنگ زندگی ما یه چیزی به رنگ عبای حزرت اغاست . غصه نخور زندگی فقط ۱۰۰ سال اولش سخته بعدش میوفتیم تو سرازیری عشق و حال.

5 ❤️

2020-07-01 22:33:10 +0430 +0430

رنگ زندگی ما یه چیزی به رنگ عبای حزرت اغاست . غصه نخور زندگی فقط ۱۰۰ سال اولش سخته بعدش میوفتیم تو سرازیری عشق و حال.

نمیدونم‌ چرا یاد عن سبز لجنی بد بو میفتم وقتی حرف از عبا میشه

6 ❤️

2020-07-01 22:38:59 +0430 +0430

ولی من یاد عن قهوه ای میفتم مخصوصا وقتی عبای حزرت اغا رو میبینم .

6 ❤️

2020-07-02 02:42:04 +0430 +0430

کصشر نبود بلکه جالب هم بود… 😁

4 ❤️

2020-07-02 05:32:47 +0430 +0430

حرف خوب بزن دلمون گرفت

3 ❤️

2020-07-02 05:44:26 +0430 +0430

یا امام اعظم -_-

3 ❤️

2020-07-02 11:23:52 +0430 +0430
نقل از: کاربر_ساده ممنون روناک خانوم خیلی جالب بود 🌹

چقدر جالبه که میشه از لایه هایِ تنه درخت و یخ فهمید چه اتفاقاتی افتاده.

مثل لایه های سنگ :)

4 ❤️

2020-07-02 11:24:19 +0430 +0430
نقل از: PinkFloyd_Nirvana کصشر نبود بلکه جالب هم بود..... 😁

بر عکس تو 😁

4 ❤️

2020-07-02 11:24:41 +0430 +0430
نقل از: Navid.master حرف خوب بزن دلمون گرفت

خوبتر از این :(

3 ❤️

2020-07-02 11:29:48 +0430 +0430

بانو روناک اگر صلاح میدونید امروز دو ورق قرص سافکسوفست 180 تهیه بفرمائید . این دو ورق رو هر شب ساعت نه میل بفرمائید. حتما هم تولید سجاد دارو باشه. نه ساله دارم درمان میکنم تاثیر نداشت . این قرص مشکل منو ریشه ای حل کرد جوری که الان هفته ای یکبار هم مصرف نمیکنم و کاملا خوب شدم. فقط دقت بفرمائید حتما دو ورق تهیه کنید دوره درمان شما 20 روزه.

( سالهاست دارم انواع دارو ر مصرف میکنم یاد گرفتم هر کارخونه ای یک داروش خوبه مثلا ستیریزین فقط پور سینا خوب درست میکنه والبته اگر اپو ستیریزین گیرتون بیاد که بلیططتون برده چون ساخت کانادا است این یکیو هم فقط از سجاد دارو تهیه کنید)

4 ❤️

2020-07-02 11:33:19 +0430 +0430
نقل از: شاه ایکس بانو روناک اگر صلاح میدونید امروز دو ورق قرص سافکسوفست 180 تهیه بفرمائید . این دو ورق رو هر شب ساعت نه میل بفرمائید. حتما هم تولید سجاد دارو باشه. نه ساله دارم درمان میکنم تاثیر نداشت . این قرص مشکل منو ریشه ای حل کرد جوری که الان هفته ای یکبار هم مصرف نمیکنم و کاملا خوب شدم. فقط دقت بفرمائید حتما دو ورق تهیه کنید دوره درمان شما 20 روزه.

( سالهاست دارم انواع دارو ر مصرف میکنم یاد گرفتم هر کارخونه ای یک داروش خوبه مثلا ستیریزین فقط پور سینا خوب درست میکنه والبته اگر اپو ستیریزین گیرتون بیاد که بلیططتون برده چون ساخت کانادا است این یکیو هم فقط از سجاد دارو تهیه کنید)

اسمشو نشنیده بودم ممنون که آگاهم کردی شاه ایکس عزیز میپرسم ببینم هست ❤

4 ❤️

2020-07-02 11:35:12 +0430 +0430

عجب. جالب بود. مرسی از وقتی که گذاشتی.

3 ❤️

2020-07-02 11:36:50 +0430 +0430

کلا دنیا رو به بهبودی و شرایط زندگی مناسبتر از همه ادوار هست .
فراموش نکنیم در 95 درصد تاریخ 95 درصد مردم زیر خط فقط مطلق(صرفا زنده بودن) زندگی میکردن

1 ❤️

2020-07-02 11:38:13 +0430 +0430
نقل از: شاه ایکس بانو روناک اگر صلاح میدونید امروز دو ورق قرص سافکسوفست 180 تهیه بفرمائید . این دو ورق رو هر شب ساعت نه میل بفرمائید. حتما هم تولید سجاد دارو باشه. نه ساله دارم درمان میکنم تاثیر نداشت . این قرص مشکل منو ریشه ای حل کرد جوری که الان هفته ای یکبار هم مصرف نمیکنم و کاملا خوب شدم. فقط دقت بفرمائید حتما دو ورق تهیه کنید دوره درمان شما 20 روزه.

بانو روناک گرامی دنبال تلفست 180 میگشتم نبود یه داروخانه گفت اصلش اینه ببر اگر حالت خوب نشد بیا پولتو پس بگیر!! منم دم عید بود هیچ دارویی نداشتم گرفتم دو هفته عید اینو مصرف کردم. فقط هیچ داروی دیگه ای با این مصرف نکنید. فقط روی یک عدد از همین و حتما حتما تولید سجاد دارو . معجزه است به معنای واقعی کلمه.

2 ❤️

2020-07-02 11:40:55 +0430 +0430

خوب بود (clap) (clap) 🌹
پ.ن:با امیر درس حرف بزن.امیر خیلی هم جذابه تازه کسشر هم نیست 😁 😁

4 ❤️

2020-07-02 11:44:27 +0430 +0430

ولی من یاد عن قهوه ای میفتم مخصوصا وقتی عبای حزرت اغا رو میبینم .

من یاده دهنه گاییده شده مردم میوفتم

4 ❤️

2020-07-02 13:34:06 +0430 +0430
نقل از: شاه ایکس

بانو روناک گرامی دنبال تلفست 180 میگشتم نبود یه داروخانه گفت اصلش اینه ببر اگر حالت خوب نشد بیا پولتو پس بگیر!! منم دم عید بود هیچ دارویی نداشتم گرفتم دو هفته عید اینو مصرف کردم. فقط هیچ داروی دیگه ای با این مصرف نکنید. فقط روی یک عدد از همین و حتما حتما تولید سجاد دارو . معجزه است به معنای واقعی کلمه.

این‌ گلوی ما انقد میخاره از آلرژی ادم‌ پشماش فر میخوره حتما میرم سراغش

5 ❤️

2020-07-02 13:34:35 +0430 +0430
نقل از: Renlly عجب. جالب بود. مرسی از وقتی که گذاشتی.

🌹

4 ❤️

2020-07-02 13:35:17 +0430 +0430
نقل از: Sajjad_1212 خوب بود (clap) (clap) 🌹 پ.ن:با امیر درس حرف بزن.امیر خیلی هم جذابه تازه کسشر هم نیست 😁 😁

چقد شبیهشی 😁

3 ❤️

2020-07-02 13:54:57 +0430 +0430

مشکل من هم دقیقا خارش گلو است هی سرفه میکنم و گلو صاف میکنم خارش بیوفته صدای همه در اومده!! همیشه تنها غذا میخوردم چون همه ناراحت میشدن. رفتید داروخانه اب نبات سرد هم بخرید ترجیها اکالیپتوس. تو این بیست روز که خارش گلوتون برای همیشه از بین میره هر وقت گلوتون خارید یه ابنبات سرد نوش جان گنید تاثیرش ثانیه ای است.

2 ❤️

2020-07-02 13:57:01 +0430 +0430

مشکل من هم دقیقا خارش گلو است هی سرفه میکنم و گلو صاف میکنم خارش بیوفته صدای همه در اومده!! همیشه تنها غذا میخوردم چون همه ناراحت میشدن. رفتید داروخانه اب نبات سرد هم بخرید ترجیها اکالیپتوس. تو این بیست روز که خارش گلوتون برای همیشه از بین میره هر وقت گلوتون خارید یه ابنبات سرد نوش جان گنید تاثیرش ثانیه ای است.

حتما امتحان‌ میکنم آبنبات سرد که یبار خوردم کلا راه تنفسم باز شد

83 ❤️

2020-07-02 14:54:55 +0430 +0430

از تاپیکای جالبی ک میذاری خوشم میاد ممنون:)
درضمن انقد عکسای سکسی نزار بابا لامصب عکسات کمرو خشک میکنه

1 ❤️

2020-07-02 22:52:12 +0430 +0430

بسیار جالب بود ، واقعیت اینکه بعد از اون دوران شوم باید همچین بلایی سرشون میومد ، هر چند ما هم داریم تاوان سکوت و همراهی با دیوسان عنقلاب 57 رو پس میدیم و متاسفانه اون سکوت تا امروز ادامه داشته و بنظرم قراره چنان دهنی ازمون سرویس بشه که درس عبرت تاریخ بشه تا هیچ ملتی مقابل کثافت حکومتش سر خم نکنه

1 ❤️

2020-07-02 23:17:45 +0430 +0430

و حتی در اون تاریخ یکی از رود های معروف انگلستان که اسمش رو خاطرم نیست کاملا منجمد شده بود.

1 ❤️

2020-07-03 14:24:48 +0430 +0430
نقل از: mehdiliberal@gmail.com بسیار جالب بود ، واقعیت اینکه بعد از اون دوران شوم باید همچین بلایی سرشون میومد ، هر چند ما هم داریم تاوان سکوت و همراهی با دیوسان عنقلاب 57 رو پس میدیم و متاسفانه اون سکوت تا امروز ادامه داشته و بنظرم قراره چنان دهنی ازمون سرویس بشه که درس عبرت تاریخ بشه تا هیچ ملتی مقابل کثافت حکومتش سر خم نکنه

امان از وعده آب و برق مجانی :)

1514 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «

جستجو در سایت
Top Bottom