لوسین فروید،نقاش ضد اروتیک فیگوراتیو

• Mr.Shelby  

• عضو از
    1397/9/28

• پست‌ها: 258

• 736

• لوسین میشائل فروید ‏(۸ دسامبر ۱۹۲۲–۲۰ ژوئیه ۲۰۱۱) نقاش واقع‌گرای بریتانیایی متولد آلمان و یکی از برجسته‌ترین و جنجالی‌ترین نقاشان معاصر بود، که به‌ویژه به‌خاطر نقاشی‌هایش از پیکرهای برهنه شهرت دارد.

• آفرینش هنری در کار لوسین فروید، نوه زیگموند فروید و یکی از بزرگترین نقاشان معاصر، روندی شاق و طولانی است.

• او در کارگاه بسته‌ خود با تمرکز و حوصله و وسواسی بی‌مانند کار می‌کند. روزها و هفته‌ها و ماه‌ها یک کار را صیقل می‌دهد.

فروید را در زمره بزرگترین نقاشان قرن بیستم می‌شناسند، نقاشی در سودای هنر مدرن که با گرایش به سوررئالیسم آغاز کرد ولی در دوران بلوغ هنری آثار استادانه‌اش در نقاشی پرتره و پیکرنگاری با بهترین نقاشی‌های استادان بزرگ هنر باروک هلند همچون رامبرانت قابل مقایسه است. برخلاف جریان‌های حاکم بر زمانه‌اش به هنر انتزاعی علاقه‌ای نشان نداد و مسیری بسیار منحصر به فرد را برای خود برگزید.

• لوسین فروید نقاش پساانسانیت بود، به این معنا که در نقاشی‌های او خبری از سالاریِ انسان و درک انسان آنگونه که در انسان‌گرایی رنسانسی شاهد بودیم، نیست. توان استعلایی بسیار کمی در این پیکرها به چشم می‌خورد و به‌سختی می‌توان زیر توده‌های گوشت و پسِ لایه‌های پوست شخصیت‌های فروید، روحی و روانی دید. وی از مدل‌های حرفه‌ای استفاده نمی‌کرد و اغلب مدل‌های خودش را از میان دوستان و آشنایانش انتخاب می‌کرد.

•قلم موی لوسین فروید تکه‌رنگ‌های گرم و تند و کدر را، با ضخامت و غلظتی شدید روی بوم می‌نشاند، تا زوایای یک پیکر برهنه را با تمام شحم و لحم اضافی آن مجسم کند.

در پیکرهای نرینه، و بیشتر در زنان فربه و گوشت‌آلود، رگ‌های سبز و آبی لای گوشت صورتی و قهوه‌ای می‌دوند، اضافه‌های چرک و چربی از لای چین و چروک بیرون می‌زند.

لوسین فروید با سرسختی و پشتکار تا مرز کالبدشکافی، در مدل خود نفوذ می‌کند.

او حقیقت رمزآلود و "فراواقعی" ماهیت انسانی را از خود واقعیت بیرون می‌کشد، درست برعکس فرانسیس بیکن. دوست او این کار را تنها با دستکاری و شقه کردن فیگورها انجام می‌داد.

در سنت نقاشی مدرن، لوسین فروید را ادامه‌دهنده‌ گرایشی "ضداروتیک" دانسته‌اند.

• بدن برهنه، دیگر با شهوت جنسی مترادف نیست، و از آن دورتر: عنصر نرینه و مادینه دیگر نشانه‌ کششی لذت‌بخش نیست، بلکه یک بار مزاحم است!

در ادامه‌ی منطقی همین رویکرد می‌توان به پدیده‌ای مرموز در کار فروید رسید: موتیف‌های واقعا اروتیک او برهنه نیستند.

• در فرو نهادن کشش جنسی، او از نیای بزرگ خویش (زیگموند فروید) فاصله می‌گیرد، هرچند روش کار آنها یکی‌ است: پدربزرگ هرچه عمیق‌تر و بی‌باک‌تر روح را می‌کاوید، اینک نوه با همان شور و شیدایی جسم را می‌کاود.

• از دیدگاهی دیگر، لوسین فروید سنت "زشت‌نگاری" فیگوراتیو را با جدیت ادامه داده است، که در مدرنیسم اروپایی برای خود جایی دارد: از تولوز لوترک و اکسپرسیونیست‌های دو دهه اول قرن بیستم، تا کار استنلی اسپنسر، نقاش بریتانیایی.

ـــــــــــ

• 19

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• پست‌‌‌ها: ‌ 258

• 736

پ.ن : امیدوارم خوب بوده باشه و فیدبک یادتون نره!...

پ.ن : امیدوارم خوب بوده باشه و فیدبک یادتون نره! لوسین فروید یکی از نقاشای معاصر مورد علاقه خودمه و با توجه به اینکه پدر بزرگش زیگموند فرویدِ روانکاو بوده،میشه شباهت بینشون رو دید. همون طور که زیگموند فروید سعی میکرد روان انسان رو کاملا عریان و بی‌هیچ پوششی نمایان کنه،لوسین همین کار رو با بدن و جسم مدل‌هاش می‌کنه. خودمم مشکل دارم با صفت «زشت نگار » که نسبت دادن بهش چون واقعا مدل‌ها و نقاشی‌هاش زشت نیستن،طبیعی‌ان و کلی فاصله دارن با ایده‌آل‌های رنسانس که بیشتر به اون ها-در نقاشی‌های برهنه- برمی‌خوریم،بخاطر همین خیلی تو چشممون میزنه این بی‌مهابا نشون دادن فرم بدن‌های برهنه که کلی از فاکتورهای عموم نقاشی‌های برهنه دورن و این، هنرِ مطلقه به نظرم. مدل‌های لوسین فروید به شدت برهنه‌ان و این برهنگیشون اصلا اروتیک نیست!! و این یعنی رد ذهنیتی که از برهنگی داریم. چون به این نتیجه می‌رسیم که برهنگی،اصلا به معنای اروتیسم نیست.

ـــــــــــ

• 12

• mina-fire  

• عضو از 1397/12/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 59

• 193

ببخشید اما به نظرم نقاشیهاش خیلی هم زشته

ببخشید اما به نظرم نقاشیهاش خیلی هم زشته

ـــــــــــ

• 1

• Different man  

• عضو از 1397/8/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 2395

• 9354

ایول

تاپیک زیباییست (rose)

ـــــــــــ
 Me, Myself and I

• 4

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: mina-fire

نقل از: mina-fire ببخشید اما به نظرم نقاشیهاش خیلی هم زشته

نکته همینجاست که انسان زیباگرا ، وقتی با برهنگی روح و جسمش مواجه میشه چه عکس العملی نشون میده. میخواد همینو نشون بده که بدن های ایده آل و بی نقص همیشه معیاری برای زیبا بودن یک انسان ( و همچنین یک نقاشی) نیستن.

نظر شما هم محترمه (rose)

ـــــــــــ

• 8

سپاس بابت تاپیک

خیلی عالی بود و من به شخصه لذت بردم.

توضیحات بیشتر درباره تابلوهای این نقاش

ـــــــــــ

be yourself; everyone else is already taken

• 8

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: Different man

نقل از: Different man تاپیک زیباییست (rose)

قربان شما

ـــــــــــ

• 2

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: Lady_Ronaak

نقل از: Lady_Ronaak چه نقاش واقع گرایی خوشم اومد ممنون بابت به اشتراک گذاری (rose)

خوبه که مورد پسند بود (rose)

ـــــــــــ

• 2

این چه امضائیه؟

این چه امضائیه آخه! بابا ما خیر سرمون سیگار ترک کردیم. حالا هی اونجوری کام بگیر لامصب!

ـــــــــــ

• 1

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: babaye_shoombool_khan

نقل از: babaye_shoombool_khan این چه امضائیه آخه! بابا ما خیر سرمون سیگار ترک کردیم. حالا هی اونجوری کام بگیر لامصب!

ترک کردن که کاری نداره برادر ، من خودم هرروز ترک میکنم (biggrin)

ـــــــــــ

• 2

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

سایه روشن جنگل عزیز ممنون از شما بابت تکمیل مطالب....

سایه روشن جنگل عزیز ممنون از شما بابت تکمیل مطالب.

ـــــــــــ

• 2

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: pepperoni

نقل از: pepperoni چقدر متفاوت بود مرسی (rose) اسم شخصیت آواتارتون چیه؟

تامی شلبی - سریال پیکی بلایندرز

ـــــــــــ

• 2

• ariman8.sh8  
  • عضو از 1398/2/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 3

• 5

عالی بود پستت...قبلا اینطور واکاوی کالبد و روح رو...

عالی بود پستت...قبلا اینطور واکاوی کالبد و روح رو فقط میتونستم توی آثار بیکن ببینم و حس کن اون آدم هاشو..ولی اونا عجیب المنظر بودن،ولی فروید که حالا میبینم نقاشی هاشو یه رئالیته ی مرموز تو کارهاش هست که راهشو از بیکن جدا میکنه...جدا ممنون از این پست...قبل این اصلا نمیدونستم لوسین فرویدی هم وجود داره!!!

ـــــــــــ

• 4

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: ariman8.sh8

نقل از: ariman8.sh8 عالی بود پستت...قبلا اینطور واکاوی کالبد و روح رو فقط میتونستم توی آثار بیکن ببینم و حس کن اون آدم هاشو..ولی اونا عجیب المنظر بودن،ولی فروید که حالا میبینم نقاشی هاشو یه رئالیته ی مرموز تو کارهاش هست که راهشو از بیکن جدا میکنه...جدا ممنون از این پست...قبل این اصلا نمیدونستم لوسین فرویدی هم وجود داره!!!

خوشحالم که مفید بود براتون

ـــــــــــ

• 1

• sesky_boy  

• عضو از 1398/2/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 212

• 917

عرض کنم که

فکر کنم اولین تاپیکت باشه . در هر صورت جالب بود برام. مرسی که به اشتراک گذاشتی (rose)

ـــــــــــ

• 3

...

نقل از: Mr.Shelby سایه روشن جنگل عزیز ممنون از شما بابت تکمیل مطالب.

(rose) (rose) (rose)

ـــــــــــ

be yourself; everyone else is already taken

• 2

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: sesky_boy

نقل از: sesky_boy فکر کنم اولین تاپیکت باشه . در هر صورت جالب بود برام. مرسی که به اشتراک گذاشتی (rose)

قربانت

ـــــــــــ

• 2

• Danialoviç  

• عضو از 1397/5/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 40

• 326

احسنت.

هر از گاهی به تاپیکا سر میزنم و خوشحال میشم وقتی از این قبیل تاپیک های مفید رو میبینم که ادم میتونه یه چیزی ازش یاد بگیره ، یه چیزی به معلومات آدم اضافه کنه.

ـــــــــــ

Train yourself to let go of everything you fear to loose

• 2

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: سفیدبرفی74

نقل از: سفیدبرفی74 خیلی جالب بود ،ممنون از تاپیک خوبتون

خواهش میکنم. اگه برای یک نفر هم مفید واقع شه برای من ارزشمنده.

ـــــــــــ

• 2

ببخشیدا

ببخشیدا. اما باید منابعی رو که این مطالب رو از اونها گرفته بودی (مثل ویکی پدیا و بی بی سی فارسی) در پایان مقاله ات می نوشتی. اصولش اینه دوست عزیز.

ـــــــــــ

• 0

• Mr.Shelby  

• عضو از 1397/9/28

• 736

نقل از: Mr.Shelby
نقل از: سفیدبرفی74 خیلی جالب بود ،ممنون از تاپیک خوبتون
خواهش میکنم. اگه برای یک نفر هم مفید واقع شه برای من ارزشمنده.

یع چیز بگم،برامنم مفیدبودش،اخه چون من فقط اسمشو شنیده بودم خیلی معروفه ولی من نمیشناختمش خخخ

البته باید خدمت شما عرض کنم که یحتمل اونی که شما اسمشو شنیدی و خیلی معروفه زیگموند فروید روانشناس معروف هست که پدربزرگ ایشون میشه

ـــــــــــ

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

مهمترین علت وضعیت بد اقتصادی از نظر شما

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «