مزه‌پرانیِ شرم‌آور نماینده مجلس به قربانی اسیدپاشی

• ترومن  

• عضو از
    1392/1/23

• پست‌ها: 7995

• 15015

قربانیان اسیدپاشی دیروز یکشنبه (۲۹ اردیبهشت ۹۸) مهمان مجلس شورای اسلامی بودند تا در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از آسیب دیدگان ناشی از آن قرار گیرند.

"زهرا سعیدی"، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع قربانیان اسیدپاشی طی جملاتی خطاب به "مرضیه ابراهیمی" که نیمی از صورتش در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان دچار جراحات شدید شده گفت:
«شما از دست مجرم قِسِر در رفته‌ای و فقط یک طرف صورتت آسیب دیده است!
تکلیف عامل اسیدپاشی چه شد.»

مرضیه ابراهیمی در ادامه از سعیدی درباره حوزه انتخابیه‌اش سوال کرد و وقتی فهمید او نماینده مبارکه اصفهان است با تعجب خطاب به او گفت: «واقعاً متأسفم که شما نماینده اصفهان هستید و نمی‌دانید عاملان حادثه اسیدپاشی اصفهان هنوز مشخص نشده‌اند و به من می‌گویید قِسِر در رفته‌ای!»

مشروح جلسهٔ دیروز مجلس را می‌توانید در اینجا بخوانید.

آنچه در این میان مایهٔ تاسف است نحوهٔ صحبت کردن یک نماینده مجلس با قربانی اسیدپاشی است.
گفتن اینکه "قسر در رفتی" به کسی که نیمی از صورت خود را از دست داده است چه معنایی دارد؟

گذشته از آن بسیار بد است که ما معنی اصطلاح یا واژه‌ای را ندانیم و همینطور ناشیانه آن را بکار ببریم.

یکی از این اصطلاحات "قِسِر در رفتن" است. به معنی آن دقت کنید↓

به گاو یا گوسفند ماده‌ای که در طول یک دوره‌ٔ پرواربندی از زیر گاو یا گوسفند نری در برود و باردار نشود، می‌گویند «قِسِر‌»! و به این گاو یا گوسفند می‌گویند که قِسِر در رفته است!

لینک
بنابراین وقتی که خانم یا آقایی می‌گوید «از دست فلانی قِسِر در رفتم!» شما معنی آن را دریابید :|

جدا از این‌ استفاده‌ٔ دور از شأن از اصطلاح قسر در رفتن، ناچیز شمردن از دست دادن نیمی از صورت توسط نماینده‌ٔ مجلسی که منتخب مردم است مایه‌ٔ شرمساری است!
این نماینده هیچ درکی از رنجی که قربانیان اسیدپاشی متحمل شده‌اند ندارد و چنین کسی قرار است در جایگاه قانون‌گذاری برای این موضوع باشد!

ـــــــــــ

عقابها همیشه تنهان؛ اون لاشخورهان که همیشه جمعشون جَمعه! (cool)

• 12

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• armin9495  

• عضو از 1395/9/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 155

• 200

انتظار بیشتری داشتن عجیبه

از کوزه همان برون تراود که در اوست.

ـــــــــــ

• 2

• Armitaarman  

• عضو از 1398/2/2

• پست‌‌‌ها: ‌ 86

• 892

عرض کنم که...

وقتی یه خر بهت جفتک میندازه آیا ازش میپرسی چرا اینکارو کردی؟

نه دیگه چون خره خر

بهتره اصلا درباره نماینده های الاغ مجلس حرفی نزنیم اینجوری بهتره چون خرن خر (ok)

ـــــــــــ

• 4

البته من کار به این ندارم که نماینده مجلس بی...

البته من کار به این ندارم که نماینده مجلس بی شعوره... در اون حرفی نیست ولی چرا معنای یک اصطلاح رو تحریف می‌کنید؟

با مراجعه به سایت واژه یاب که از معتبرترین سایتای لغتنامه هست می‌شه به راحتی معنای این اصطلاح رو از فرهنگ معین پیدا کرد:

ـــــــــــ

بگیر، بکش و از نو زاده شو.

• 3

• Sousha  

• عضو از 1391/1/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 16331

• 3652

کدوم یک از افرادی که تو ج.ا کاره ای هستن شعور دارن که این یارو داشته باشه؟

از بالا تا پایینش یه مشت بیشعورِ مفت خور هستن که همگی با رانت و پارتی بازی به پست و مقام رسیدن

طبیعیِ چنین فرد پست و دون مایه ای هیچ درکی از زندگی کل مردم نداشته باشه چه برسه به افرادی که آسیبی هم دیده باشن!

ـــــــــــ

بعضی وقت‌ها حس می‌کنم اون‌قدر دارم برای زندگی می‌جنگم،

که وقتی برای زندگی کردن ندارم!!!

• 6

• Sousha  

• عضو از 1391/1/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 16331

• 3652

نقل از: کیر ابن آدم البته من کار به این ندارم که نماینده مجلس بی شعوره... در اون حرفی نیست ولی چرا معنای یک اصطلاح رو تحریف می‌کنید؟ با مراجعه به سایت واژه یاب که از معتبرترین سایتای لغتنامه هست می‌شه به راحتی معنای این اصطلاح رو از فرهنگ معین پیدا کرد:

گاه یه اصطلاح در گویش های مختلف معانی مختلفی داره

اینکه نگارنده متن با قصد خاصی از معانی دیگر این اصطلاح استفاده کرده یا نه رو نمیدونم ولی کلا اینکه به فرد آسیب دیده بگیم قسر در رفتی درست نیست

دیگه اون فرد مجرم چیکار باید باهاش میکرد که این ازش جون سالم به در برده باشه؟!

من بخاطر این طرز صحبت کردنش بهش گفتم بیشعور!

چون واقعا چه بلایی باید سر اون دختر میومد که نیومده؟

نصف صورتش از بین رفته واقعا کمه؟

ـــــــــــ

بعضی وقت‌ها حس می‌کنم اون‌قدر دارم برای زندگی می‌جنگم،

که وقتی برای زندگی کردن ندارم!!!

• 8

• mofo56  

• عضو از 1392/6/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 6299

• 9841

عرض شود که...

از کسی که در این نظام تماماً ازگل و ازگل پرور فعالیت میکنه،چه انتظاری داری؟ اینها انسان نیستن،اینها فضولات و مدفوع ایران هستن

ـــــــــــ

• 7

• TATE LANGDON  

• عضو از 1398/1/18

• پست‌‌‌ها: ‌ 60

• 60

...TATE is typing

حالا فارق از این حرفا یه نیگا به قیافه ی نماینده ی جمهوری اسهالی بندازین ببینید عنتون نمیگیره؟ این حرومزاده ها نسل تجاوز اعرابن به کشورمون ایران

ـــــــــــ

• 4

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• پست‌‌‌ها: ‌ 7995

• 15015

نقل از: number.13

نقل از: number.13 حاژی خوب شد گفتی من این اصطلاح قسر در رفتنو استفاده میکردم ولی ریشش رو نمیدونستم اینقدر بده :/ عز این نماینده های کزخل حرکاتی دیده شده ک رسمن این حرکات هیچی نیس در مقابلش ........ فقط یه کلمه میگم برا کل تاریخشون بسه : لوور!!!!!!

آره داداش

هر عبارتی رو نادانسته استفاده نکن.

مثلاً همین "غذا" که عربها به شاش شتر میگن! به جاش بگو خوراک که هم ایرانیه هم معنی بدی نداره (ok)

بعد اون لوور که گفتی یعنی چی؟ موزه لوور؟! (dash)

ـــــــــــ

• 3

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• 15015

نقل از: کیر ابن آدم

نقل از: کیر ابن آدم البته من کار به این ندارم که نماینده مجلس بی شعوره... در اون حرفی نیست ولی چرا معنای یک اصطلاح رو تحریف می‌کنید؟ با مراجعه به سایت واژه یاب که از معتبرترین سایتای لغتنامه هست می‌شه به راحتی معنای این اصطلاح رو از فرهنگ معین پیدا کرد:

اولاً که خوبه لینکشم زیرش گذاشتم! یعنی واقعاً ندیدی؟؟ لابد شک داری من ادمین سایت تبیان هم هستم نه؟؟ (biggrin)

در ثانی از همون سایت واژه یاب معنی "قِسِر" رو هم سرچ میکردی جناب چیزبن آدم↓

اینم معنی "قسر در رفتن" در سایت دیکشنری آبادیس↓

ـــــــــــ

• 2

نقل از: Sousha

نقل از: Sousha

گاه یه اصطلاح در گویش های مختلف معانی مختلفی داره

اینکه نگارنده متن با قصد خاصی از معانی دیگر این اصطلاح استفاده کرده یا نه رو نمیدونم ولی کلا اینکه به فرد آسیب دیده بگیم قسر در رفتی درست نیست

دیگه اون فرد مجرم چیکار باید باهاش میکرد که این ازش جون سالم به در برده باشه؟!

من بخاطر این طرز صحبت کردنش بهش گفتم بیشعور!

چون واقعا چه بلایی باید سر اون دختر میومد که نیومده؟

نصف صورتش از بین رفته واقعا کمه؟

بحثی سر بیشعور بودنش نیست بحث بر سر معنی اصطلاحه.

ـــــــــــ

• 2

نقل از: ترومن

نقل از: number.13 حاژی خوب شد گفتی من این اصطلاح قسر در رفتنو استفاده میکردم ولی ریشش رو نمیدونستم اینقدر بده :/ عز این نماینده های کزخل حرکاتی دیده شده ک رسمن این حرکات هیچی نیس در مقابلش ........ فقط یه کلمه میگم برا کل تاریخشون بسه : لوور!!!!!!

آره داداش

هر عبارتی رو نادانسته استفاده نکن.

مثلاً همین "غذا" که عربها به شاش شتر میگن! به جاش بگو خوراک که هم ایرانیه هم معنی بدی نداره (ok)

بعد اون لوور که گفتی یعنی چی؟ موزه لوور؟! (dash)

آقا این کس شعرای تلگرامی رو باور نکنین. لینک عناون این سایت عربی اینه:

اهم 10 اغذیه لعلاج فقر الدم یعنی 10 غذای مهم برای درمان کم خونی

حضرات دیگه می دونن اغذیه کجع مکثر غذاست و در عربی صفت در شمار تابع موصوفه.

ـــــــــــ

• 2

اولاً که خوبه لینکشم زیرش گذاشتم! یعنی واقعاً ندیدی؟؟ لابد شک داری من ادمین سایت تبیان هم هستم نه؟؟ (biggrin)

چشماتو خوب باز کن... نوشته در گویش ترکی و بختیاری... چرا یه اصفهانی بایست معنی بختیاری یه اصطلاح رو منظورش باشه؟ آقا معانی واژه ها در طول زمان فرق می کنن. فی المثل در شعر حافظ رقیب یعنی کسی که مراقبت می کنه ولی امروزه یعنی حریف و هماورد. تبیان الآن شده مرجع شما برای ئیدا کردن معانی لغت ها؟ جسارتا جفنگ نگید.

ـــــــــــ

• 1

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• 15015

چیزبن آدم

خخخخخخخخ

تلگرامی کدومه مرد مومن؟؟ (rolling)

میخوای اسکرین ترجمه غذا رو هم واست بزارم که صریحاً نوشته بول شتر! آیا شاش شتر خوردنیست؟!:|

بعد ببخشید چرا خود عربها به جای غذا میگن طعام؟؟

ـــــــــــ

• 1

نقل از: We_Are_All_Victims

کاش کل اون دست و کلهم اجمعین هیکل مایک تایسونو فرو میکردی تو کیونش.

ـــــــــــ

• 3

نقل از: ترومن خخخخخخخخ تلگرامی کدومه مرد مومن؟؟ (rolling) میخوای اسکرین ترجمه غذا رو هم واست بزارم که صریحاً نوشته **بول شتر!** آیا شاش شتر خوردنیست؟!:| بعد ببخشید چرا خود عربها به جای غذا میگن طعام؟؟

خوبه یه سایت عربی بهت معرفی کردم!

اخوی واژه ها معانی مختلف دارن... کاک توی انگلیسی هم معنی خروس میده هم معنی کیر... فی المثل یه بنده خدایی بگه لست نایت آی ایت کاک فر دینر شما فک می‌کنی شب قبلش برای شام کیر خورده؟

ـــــــــــ

• 1

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• 15015

چشماتو خوب باز کن... نوشته در گویش ترکی و بختیاری... چرا یه اصفهانی بایست معنی بختیاری یه اصطلاح رو منظورش باشه؟ آقا معانی واژه ها در طول زمان فرق می کنن. فی المثل در شعر حافظ رقیب یعنی کسی که مراقبت می کنه ولی امروزه یعنی حریف و هماورد. تبیان الآن شده مرجع شما برای ئیدا کردن معانی لغت ها؟ جسارتا جفنگ نگید.

عجب!

من جفنگ میگم؟؟:|

خوبه معنی قسر از دیکشنری آبادیسم واست آوردم!

معلومه این وسط کی داره جفنگ میگه!

ملاتت واسه ماستمالی اون نرمی لازمو نداره عامووو. یه ذره آب قاطیش کن (devil)

ـــــــــــ

• 1

• abbbbbcc  

• عضو از 1397/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 1240

• 3145

کی میفهمند؟!

خندشونُ ببینید(حجم ۲/۵ مگابایت)

سوشیالِ فاک شده

دنیایِ مردگان

ـــــــــــ

قه زات وه گیانم،په پوله

• 3

عجب!

من جفنگ میگم؟؟:|

خوبه معنی قسر از دیکشنری آبادیسم واست آوردم!

معلومه این وسط کی داره جفنگ میگه!

ملاتت واسه ماستمالی اون نرمی لازمو نداره عامووو. یه ذره آب قاطیش کن (devil)

ماست مالی چیه اخوی؟ دارم میگم نماینده مجلس بیخود کرده که گفته قسر در رفته... نصف صورت ملتو به گا دادن حالا میگه قسر در رفته؟ ینی باید کونش میزاشتن تا مورد آزار و اذیت واقع می‌شده یا بیخ تا بیخ سرشو می‌بریدن. فرهنگ فارسی معین داره می‌گه به معنای از مهلکه گریختنه شوما میگی نه چون فی المثل سایت تبیان (که عالم و آدم می‌دونن ادمیناش از چه قماش آدمایین) یا آبادیس فلان معنی رو داده؟ ممد جان دلبندم از شما توقع نداشتم... واژه‌یاب صراحتا اشاره کرده در گویش بختیاری به معنای از زیر جونور نر دررفتنه. انصافا چند نفر این معنی رو می‌دونستن؟ چرا باید یه اصفهانی این معنی رو بدونه؟ بازم می‌گم نهایت وقاحته که حتی در این مورد شوخی کرد ولی این دلیل نمی‌شه که ما هر چی خواستیم بگیم. از بین ماها انصافا چند نفر می‌دونستن قسر ینی چی؟ مگه اون نماینده ادیبه؟ منی که مدعی ادبیاتم بینتون رفتم معنی واژه رو سرچ کردم حالا اون باید بدونه؟ ول کنین تو رو خدا... جوری حرف بزنید که نتونن بهتون گیر بدن.

ـــــــــــ

• 4

نقل از: number.13

نقل از: number.13 #حصین آره حاژی قبول دارم اونم احتمال قریب ب یقین مثه من نمیدونسته معنیشو ولی خب همچین معنی هم داره دیگ اینو ک نمیشه رد کنیم:////

آ باریکلا...!

این شد حرف حساب. منم منکر وجود چنین معنایی نیستم. ولی می‌گم دیگه اونجوریم نبوده که چنین تشبیهی در کار باشه. هرچند بازم تاکید می‌کنم این کار فی نفسه غلطه.

ـــــــــــ

• 1

• ترومن  

• عضو از 1392/1/23

• 15015

خخخخخخخ

حیف این انگشت (rolling)

ـــــــــــ

• 2

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

سرعت و کیفیت اینترنت در منطقه شما چگونه است؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «