معرفی مرورگر فیلترشکن Tor


 • DeepWeb  

 • عضو از
  1396/8/29

 • پست‌ها: 42

 • 83


به زبان ساده تور یکی از امن ترین و بهترین فیلترشکن های دنیاست. که به صورت مرورگر عرضه شده ، بیشتر افراد حرفه ای یا مبتدی برای رفتن به دارک وب و دیپ وب از اون استفاده میکنند اما کلا برای از عبور از فیلتر ابزار فوق العاده قوی و مناسبیه و اگر وارد سایت های دارک وب نشید براتون مشکلی پیش نمیاد . • توضیحات بیشتر :
  تور (به انگلیسی: Tor) ، نرم افزاری است که برای ناشناسی (ناشناس ماندن) کاربران در محیط اینترنت به کار می‌رود، که بر اساس نرم‌افزار کارخواه (Client) و شبکه‌ای از سرویس دهنده‌ها (سرورها) بنا می شود و می‌تواند داده‌هایی از کاربران را مانند موقعیت مکانی و نشانی پروتکل اینترنت پنهان کند. بهره‌گیری از این سامانه، ردگیری و شنود داده‌های کاربر را به دست دیگران بسیار سخت می‌کند. این ردگیری و شنود می‌تواند در مورد بسیاری از فعالیت‌های کاربر مثل وبگاه‌هایی که بازدید کرده، مطالبی که بارگیری و بارگذاری کرده، پیامهایی که از طریق نرم‌افزارهای پیام‌رسان ارسال یا دریافت کرده و هر گونه ارتباطاتی که در محیط اینترنت برقرار کرده، صورت پذیرد. لذا می‌توان گفت که این سیستم برای محافظت از آزادی کاربران و حفظ حریم خصوصی آن‌ها در محیط اینترنت طراحی شده‌است. این نرم‌افزار، یک نرم‌افزار آزاد است و استفاده از شبکهٔ آن نیز رایگان است.


سیستم تور پیاده‌سازی‌ای از روش مسیریابی پیازی است که در آن پیام‌ها رمزگذاری می‌شوند و از داخل شبکه‌ای از سیستم‌ها که به وسیلهٔ کاربران داوطلب در نقاط مختلف جهان راه‌اندازی شده‌است، عبور داده می‌شوند. در این شبکه، هر دستگاه یک لایهٔ رمز را برای خواندن دستورها مسیریابی رمزگشایی می‌کند و پیام را به دستگاه بعدی می‌فرستد که آن هم به نوبهٔ خود همین کار را تکرار می‌کند. این روش باعث می‌شود که هیچ‌یک از سیستم‌های داخل این شبکه از محتوای پیام‌ها اطلاع نداشته باشند. در ضمن هیچ‌یک از سیستم‌های این شبکه به‌طور هم‌زمان به نشانی پروتکل اینترنت فرستنده و نشانی پروتکل اینترنت گیرنده دسترسی ندارند. یعنی هر یک از دستگاه‌های داخل این شبکه که ترافیک اینترنتی از آن عبور می‌کند، فقط نشانی پروتکل اینترنت دستگاه قبلی را می‌داند.


با این که کاربرد اصلی شبکهٔ تور، ناشناختگی (ناشناس ماندن) کاربر و جلوگیری از شنود اطلاعات و عدم توانایی ثبت اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران در محیط اینترنت است، ولی برای عبور از فیلترینگ هم به کار می‌رود. • لینک دانلود از وبسایت Tor:


https://www.torproject.org/download/download


ـــــــــــ


 • 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو

نظرسنجی

از عملکرد admin راضی هستید؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «