من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

1400/04/29

من اگر برخيزم
تو اگر برخيزي
همه بر مي خيزند
من اگر بنشينم
تو اگر بنشيني
چه كسي برخيزد ؟
چه كسي با دشمن بستيزد ؟
چه كسي پنجه در پنجه هر دشمن دون آويزد؟
.
چه به زبون بیاریم چه نیاریم موضوعی که تقریبا همه ما به اون یقین داریم ناتوانی و ناکارآمدی این حکومت در تامین رفاه، آرامش، امنیت، … مردم ایران هست.
تا حالا هر کم و کاستی رو هم اگه تونستن با بهونه هایی توجیه کنن یکی از نعمات کرونا این بود که تو خیلی از زمینه ها دست حکومت رو عیان کرد.
حتی اکثر طرفداران خود رژیم هم به این قضیه اذعان دارن، با این تفاوت که اونها برای توجیه قضیه این مشکلات رو گردن تحریمها و جناح مخالف و … میندازن ولی واقعیت اینه که تو ایران جناح موافق و مخالف دو سر یک افعی هستن و تنها موردی که باهم اختلاف دارن برداشتن سهم بیشتر از سفره مردم هست و در مورد تحریم هم کسی از خودش سوال نمیکنه که اگه واقعا تحریم دست و پای مسئولین رو بسته پس چطور تا حالا برنامه موشکی و هسته ای که خودشون باعث و بانی اصلی تحریم هستن تا حالا یک ساعت هم تعطیل نشدن؟
این بحثها تو تاپیکهای مختلفی انجام شده و نمیخوام زیاد وارد این قضیه بشم.
یکی از کثیفترین سیاستهایی که این حکومت برای بقای خودش پیاده کرده سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن هست و متاسفانه در این سیاست کاملا هم موفق عمل کردن. در حدی که وقتی جاده های استان همجوارمون رو میبندن و اینترنت رو قطع میکنن و مردمش رو قتل عام میکنن ککمون هم نمیگزه و به اصطلاح تا آتیش تو خونه خودمون نیفته به فکر چاره نمی افتیم و غافل از اینیم که عنقریب آتیش به خونه ما هم خواهد رسید.
فکر هم نکنید چون کاری به سیاست و … ندارید پس اتفاقی براتون نمی افته، مگه الان مردم خوزستان که سیبل گلوله شدن چه خواسته نامعقولی دارن؟ کجای دنیا دیده شده حکومتی به مردم تشنه اش عوض آب گلوله بده؟
راست و دروغ یزید ۱۴۰۰ سال پیش تو جنگ دشمنش رو تشنه نگه داشت و الان ۱۴ قرن هست آخوندا ول کن یقه اش نیستن ولی الان با بیشرمی تمام خودشون دارن بدتر از کاری که یزید با دشمنش کرد با مردم خودشون میکنن.
چند ماه پیش حکومت نیروهای خودش رو از تمام مناطق جمع کرد و ریخت تو سیستان و بلوچستان و مردمش رو به خاک و خون کشید و امروز همون کار رو تو خوزستان انجام میده و اگه در مقابل این جنایت بی تفاوت باشیم فردا نوبت لرستان هست و پس فردا نوبت آذربایجان و …
تنها دلیلی هم که حکومت میتونه به راحتی این قیامها رو سرکوب کنه اینه که چون خیالش از بابت مناطق و استانهای دیگه راحته میتونه بدون دغدغه نیروهای خودش رو از همه جا بسیج کنه و بفرسته به استانی که در اون اعتراضات خیابانی هست و با این ریزش نیرو و کمتر شدن تعداد مزدوران رژیم، مخشوصا بعد از آبان ۹۸ نیروهای یه استان به هیچ عنوان قادر به مهار اعتراضات نیستن و فقط کافیه در چند استان مختلف همزمان اعتراضات خیابانی شکل بگیره، حتی یه تجمع ساده و ساکت در یکی از میدانهای شهر و همین اتفاق دقیقا میشه نقطه پایان جمهوری اسلامی و خوشبختانه مردم ایران در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای اولین بار بعد از ۴ دهه نشون دادن که میتونن باهم متحد بشن و الان برای خلاصی از این حکومت ایران ستیز و رسیدن به آزادی و زندگی نرمالی که حق هر انسانی در روی کره خاکی هست فقط یه اتحاد دیگه لازم داریم و الان تو این شرایط وظیفه هر ایرانی هست که به فراخور حال خودش و در حد توانش به شکل گیری این اتحاد کمک کنه.
تفکر و باور غلطی در بین بعضی افراد جامعه هست که میگن اینا جای پاشون سفت هست و تکون نمیخورن و … ولی مثالهای خیلی زیادی برای اثبات غلط بودن این تفکر هست که از بارزترینهاشون میشه سرنوشت نیکلای چائوشسکو دیکتاتور رومانی رو مثال زد که بعد از نزدیک به ۳ دهه حکومت و انتحاب مجددش با اکثریت قاطع آرا در یک انتخابات نمایشی وقتی با اقتدار تمام داشت برای مردم سخنرانی میکرد فقط با هو کردن یکی از حضار در عرض چند ساعت حکومتش فرو پاشید.
به قول هانا آرنت، فیلسوف و جامعه شناس آلمانی، در حکومتهای توتالیتر و دیکتاتوری حتی تا یک ساعت قبل از سقوط هم ممکنه همه چیز آروم به نظر برسه.
و الان میتونه برای ما همون یک ساعت قبل از سقوط باشه. مخصوصا که حکومت غاصب جمهوری اسلامی از نظر داخلی و خارجی و اقتصادی و نیرو و … الان در ضعیفترین شرایط خود در طول عمرش هست.
با آرزویی ایرانی آزاد و آباد برای تمام ایرانیان با هر قوم و نژاد و آیین و مذهب
پاینده ایران

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-07-20 14:45:17 +0430 +0430

شاید براتون باور کردنی نباشه که وضعیت بی آبی خوزستان عمدی هست، چون سپاه میخواد مردم اون منطقه رو تخلیه کنن.
.
سخنرانی زیرخاکی از رهبر فرزانه در مورد بی آبی و بی برقی
https://www.mediafire.com/file/5wzhw6jdxjiogug/VID_20210720_023741.mp4/file

دلیل اصرار سپاه برای غیر قابل سکونت شده منطقه
https://www.mediafire.com/file/5ugvasinq91nrl1/VID_20210720_025849.mp4/file

مقایسه وضعیت هور العظیم در سمت عراق با سمت ایران در یک بازه زمانی
https://www.mediafire.com/file/adho08qgjshmi3r/VID_20210720_031858.mp4/file

تایید ادعای عمدی بودن بی آبی خوزستان در حضور مسئولین
https://www.mediafire.com/file/bobzh7lpmgo7y1w/VID_20210720_015121.MP4/file

خودتون ببینید اگه دلسوز بود چقدر راحت میشد مشکل بی آبی خوزستان رو حل کرد
https://www.mediafire.com/file/yegv2ezcb1r1ak2/VID_20210720_032827.mp4/file

اگه کسی دوباره گفت مامورها به طرف مردم شلیک نمیکنن با این ۳ تا کلیپ میتونین بزنین تو دهنشون
https://www.mediafire.com/file/wcmqyglxghevt91/VID_20210720_104203.MP4/file
.
https://www.mediafire.com/file/7woeod5kr82j3wv/VID_20210720_023511.mp4/file
.
https://www.mediafire.com/file/9l9vqyw2uabf84h/VID_20210720_015223.MP4/file

در مورد این دوتا کلیپ واقعا هیچ توضیحی ندارم بدم
https://www.mediafire.com/file/2u3as1i8o5oaizh/VID_20210720_021311.mp4/file
.
https://www.mediafire.com/file/l3g0pfnzdonuklk/VID_20210720_015528.mp4/file

حکومت بلاخره مردم خوزستان رو به جایی رسوند که چاره ای جز دست بردن به اسلحه و دفاع مشروع براشون نموند
https://www.mediafire.com/file/8obpkmz3ufhtx92/VID_20210720_104004.mp4/file

این پست آپدیت میشود

2021-07-20 14:45:32 +0430 +0430

.

4 ❤️

2021-07-20 14:46:48 +0430 +0430

جالب ترین قسمت ماجرا اونجاست که هنوزم از مردم عادی کلی اینا طرفدار دارن. حرف من با کسایی که از بودن اینا سود میبرن نیست حرف من با اونایی که خودشون هم گرفتار شدن از دست این حیوون ها ولی هنوزم ازشون طرفداری میکنن

6 ❤️

2021-07-20 14:51:12 +0430 +0430

↩ varna008

جالب ترین قسمت ماجرا اونجاست که هنوزم از مردم عادی کلی اینا طرفدار دارن. حرف من با کسایی که از بودن اینا سود میبرن نیست حرف من با اونایی که خودشون هم گرفتار شدن از دست این حیوون ها ولی هنوزم ازشون طرفداری میکنن

تعدادشون خیلی زیاد نیست ولی وجودشونم نمبشه انکار کرد
اونام زمانی متوجه واقعیت خواهند شد که دیگه دیر شده

6 ❤️

2021-07-20 15:25:51 +0430 +0430

محمد درویش، رئیس کمیته محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو، کارشناس و‌ کنشگر محیط زیست در رابطه با وضعیت آب خوزستان گفت: یک پیمانکار چینی در زمان دولت احمدی‌نژاد گفته بود که برای استخراج نفت اگر این تالاب خشک باشد، قیمت‌ها را ۲۰ درصد پایین می‌آورم. آنها به این نتیجه رسیدند که بهتر است تالاب را خشک کنند

8 ❤️

2021-07-20 15:26:13 +0430 +0430

↩ Arrow11
دلیل اینکه میخوان مردم اون منطقه رو تخلیه کنن چیه؟ سر مسائل نفتی و گازیه یا دلیل دیگه ای داره؟

3 ❤️

2021-07-20 16:23:39 +0430 +0430

↩ Arrow11

تو مجازی راحت همدلی میشه کرد با جنوب ولی در عمل همه شمال

7 ❤️

2021-07-20 16:53:38 +0430 +0430

↩ Mester.Finch

فرصتش همین امروزه!

امروز بعد از ظهر مترو صادقیه هم شعار میدادن
جالبه امروز برای اولین بار شعار مرگ بر جمهوری اسلامی رو هم شنیدیم

7 ❤️

2021-07-20 16:59:38 +0430 +0430

↩ 0912912912

در عمدی بودن عدم توجه و سرمایه گذاری در خوزستان شکی نیست واین سیاست فقط مختص خوز نیست بلکه در اکثر نواحی مرزی همین سیاست حاکم هست سیستان و بلوچستان و خراسان سراسر مرزهای شرقی و همچنین کردستان و ایلام و اذربایجان غربی و سرتاسر مرزهای غربی
فقط مقداری از جنوب مثل عسلویه مورد توجه بوده انهم بناچار برای استخراج و استحصال نفت و گاز در نواحی خاص

شرمنده دقیقا متوجه منظورتون از دلیل انجامش تو نوار مرزی رو متوجه نشدم

3 ❤️

2021-07-20 19:30:28 +0430 +0430

↩ Loyce

دلیل اینکه میخوان مردم اون منطقه رو تخلیه کنن چیه؟ سر مسائل نفتی و گازیه یا دلیل دیگه ای داره؟

ظاهرا همون قضیه نفت یا در اصل پول و قدرت هست

3 ❤️

2021-07-20 19:41:20 +0430 +0430

↩ SorenaAshkani13

و مجازی راحت همدلی میشه کرد با جنوب ولی در عمل همه شمال

دوست عزیز ایران بالای ۸۰ میلیون جمعیت داره، فکر میکنین کل افرادی که رفتن شمال چند نفرن؟
از من میشنوی ساده ترین خبر رو هم اگه تو BBC دیدی با دیده شک بهش نگاه کن

6 ❤️

2021-07-20 19:44:47 +0430 +0430

↩ SorenaAshkani13
متاسفانه هنوز فاصله داریم تا بالا رفتن سطح آگاهی عموم مردم
هنوز منافع شخصیمون الویت داره به منافع ملی، به همین دلیل تعداد شعاردهنگان مترو بسسیار کمتر از مسافران شماله
اما نشانه های سرنگونی نظام هرروز داره بیشتر میشه،
به امید آزادی ازدست حکومت آخوندی هرچند هزینه هاش و خودمون باید متقبل بشیم

5 ❤️

2021-07-20 19:48:38 +0430 +0430

↩ 0912912912

منظورم این بود این بی توجهی و عدم سرمایه گذاری فقط مختص خوزستان نیست و اکثر استانهای مرزی همین سرنوشت رو دارن
بعد از انقلاب قانونی در مجلس تصویب شد که 5 درصد از درامد نفتی کشور در استان خوزستان هزینه بشه ولی بعد از شروع جنگ و خاتمه اون کلا اون قانون مسکوت موند

آها
درسته بله
چون خودم بزرگ شده شهر مرزی هستم این چیزی که میگین رو با تمام وجود حس کردم
ولی قضیه خوزستان یه کم متفاوته
چون علاوه بر اون محرومیت سازمانی مرز نشینی بزرگترین مشکلشون سرمایه عظیمی هست که زیر پاشون خوابیده و عوض اینکه قاتق نونشون بشه قاتل جونشون شده.

3 ❤️

2021-07-20 20:25:20 +0430 +0430

↩ حاج خانوم روسکا

خب تا الان دو ونیم میلیارد جریمه زدن به جیبشون

تمام کشورهای دنیا کلی بابت کرونا تاوان دادن
به مردمشون کمک بلاعوض و بسته حمایتی دادن
به تولید کننده ها و اصنافشون کمک مالی کردن ولی حکومت ما تنها حکومتی تو دنیا بود که نه تنها هزینه ای نکرد بلکه کلی هم منفعت برد.
بزرگترین سودشون این بود که تونستن به لطف کرونا اعتراضات خیابانی رو دو سال جمع کنن.
کل بسته معیشتی که داد ۶۶ دلار بود که اونم به صورت وام از یارانه کن کرد.
کلی از جریمه های محدودیت تردد پول به جیب زد
حتی از مردمی که به خاطر بی کفایتی اینا پناه بردن ارمنستان و … واکسن بزنن نفری ۱ میلیون تومان پول تلکه کرد.

6 ❤️

2021-07-20 20:41:24 +0430 +0430

من صمیمانه و از ته قلبم به خاطر این تاپیک تشکر میکنم.
اما…
خطاب به تمام ملت بزرگ ایران التماس میکنم…تمنا میکنم…
پشت مردم خوزستان رو خالی نکنید و نگذارید احساس تنهایی کنن.
تجزیه طلبها در این شرایط فعال شده و سعی در تکه و پاره کردن ایران دارن و از مظلومیت و ستمدیدگی مردم خوزستان سو استفاده میکنن.
التماس میکنم وقتی که یکی از استانهای ایران یا یکی از اقلیتهای مذهبی یا قومی تحت ظلم و ستم قرار میگیره بقیه مردم اونهارو تنها نگذارن و نباید اجازه بدیم که اونها فکر کنن جدا از ایران هستن.
تنها گذاشتن همدیگه مساویه با تفرقه و جدایی و تجزیه و نابودی ایران.
اگر ایران رو دوست دارید به هیچ وجه حمایتتون رو از هموطنان عزیزمون دریغ نکنین.
اگر مردم استان خوزستان حمایت سایر استانها از خودشون رو ببینن. احساس تنهایی نمیکنن و دست تجزیه طلبها قطع خواهد شد. در غیر این صورت خسته و نا امید به تجزیه طلبها پناه میبرن و در نهایت کشور عزیزی که اینهمه انسان با شهامت و بزرگ برای زنده نگه داشتنش از جونشون مایه گذاشتن، به راحتی نابود میشه.
امیدوارم به زودی تمام استانهای ایران در حمایت از خوزستان و سیستان و کردستان و همه مناطق محروم ایران به پا خیزند.

5 ❤️

2021-07-20 21:34:50 +0430 +0430

↩ Joodii_abot

متاسفانه هنوز فاصله داریم تا بالا رفتن سطح آگاهی عموم مردم
هنوز منافع شخصیمون الویت داره به منافع ملی، به همین دلیل تعداد شعاردهنگان مترو بسسیار کمتر از مسافران شماله
اما نشانه های سرنگونی نظام هرروز داره بیشتر میشه،
به امید آزادی ازدست حکومت آخوندی هرچند هزینه هاش و خودمون باید متقبل بشیم

متاسفانه اقلیت نادان تو هر جامعه ای وجود داره و تو ایران هم درصدش یه کم بیشتر از جاهای دیگه هست
امید و اتحاد از اصلی ترین آیتم های مورد نیاز برای پیروزی هستن و از طرفی اینو هم باید در نظر بگیریم که تا حالا هیج ملتی آزادی رو بدون دادن تاوان به دست نیاوردن

2 ❤️

2021-07-20 21:55:02 +0430 +0430

↩ arshia bache khoob

من صمیمانه و از ته قلبم به خاطر این تاپیک تشکر میکنم.
اما…
خطاب به تمام ملت بزرگ ایران التماس میکنم…تمنا میکنم…
پشت مردم خوزستان رو خالی نکنید و نگذارید احساس تنهایی کنن.
تجزیه طلبها در این شرایط فعال شده و سعی در تکه و پاره کردن ایران دارن و از مظلومیت و ستمدیدگی مردم خوزستان سو استفاده میکنن.
التماس میکنم وقتی که یکی از استانهای ایران یا یکی از اقلیتهای مذهبی یا قومی تحت ظلم و ستم قرار میگیره بقیه مردم اونهارو تنها نگذارن و نباید اجازه بدیم که اونها فکر کنن جدا از ایران هستن.
تنها گذاشتن همدیگه مساویه با تفرقه و جدایی و تجزیه و نابودی ایران.
اگر ایران رو دوست دارید به هیچ وجه حمایتتون رو از هموطنان عزیزمون دریغ نکنین.
اگر مردم استان خوزستان حمایت سایر استانها از خودشون رو ببینن. احساس تنهایی نمیکنن و دست تجزیه طلبها قطع خواهد شد. در غیر این صورت خسته و نا امید به تجزیه طلبها پناه میبرن و در نهایت کشور عزیزی که اینهمه انسان با شهامت و بزرگ برای زنده نگه داشتنش از جونشون مایه گذاشتن، به راحتی نابود میشه.
امیدوارم به زودی تمام استانهای ایران در حمایت از خوزستان و سیستان و کردستان و همه مناطق محروم ایران به پا خیزند.

منم از شما سپاسگذارم به خاطر این متن زیبا و با احساستون 👏 👏 🙏
اگه از سال ۵۷ تا ۹۸ هم کسی متوجه ماهیت واقعی این حکومت نشده باشه با توجه به جمیع وقایع این دو سال اخیر اصولا دیگه باید متوجه شده باشه، مگر اینکه سرش تو آخور حکومت باشه و خودش نخواد متوجه بشه.
بعد از آبان ۹۸ و هواپیمای اوکراینی و اهمیت ندادن به مرگ و میر مردم تو قضیه کرونا و کشتار سیستان و الان هم بی آبی خوزستان و … آدم هر چقدر هم ابله باشه باید بفهمه که این حکومت با شخص و قوم خاصی مشکل نداره و مشکلش با کل مردم ایران هست و اگه امشب تو شهر و استان ما کشتار نیست دلیلش اینه که هنوز نوبتمون نرسیده و دیر یا زود این شتر در خونه ما هم میخوابه و عاقلانه ترین کار همینه که با حمایت از مردم خوزستان خودمون رو ام نجات بدیم.

6 ❤️

2021-07-20 22:33:52 +0430 +0430

↩ Arrow11
دوست عزیز و گرامی
کاملا حق با شماست و شکی نیست که رژیم ضدبشری ملاها برای نابودی کل مردم ایران نقشه میکشه و به زودی نوبت همه ما فرا میرسه.
اما دوست عزیز، رنج و مشقتی که مردم استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان تحمل میکنن به هیچ وجه قابل مقایسه با پایتخت و استانهای مجاور اون نیست.
اگر ما از گرانی و فقر و بیکاری فریاد میزنیم، مردم خوزستان از آب برای خوردن و مردم سیستان از هوا برای نفس کشیدن حرف میزنن. اونها علاوه بر هزار و یک مشکلی که ما داریم با مسائلی رو به رو هستن که (((حق اولیه))) هر انسانی در این کره خاکیه.
ما با مشقت پول در میاریم اما آیا مشقت کار ما قابل مقایسه با کولبران در کردستانه؟
کردستانی ها مردم باغیرتی هستن که همه یک صدا از همون ابتدا رفراندوم مسخره جمهوری اسلامی رو تحریم کردن و حالا ملاها اینطوری دارن ازشون انتقام میگیرن.
بله همه ما سختی میکشیم ولی قابل مقایسه با این مردم عزیز نیست.

البته صحبتهای من در نقد صحبتهای شما نیست و فقط از بی عدالتی وحشتناکی که رژیم در بین استانهای ایران درست کرده خیلی ناراحتم.
4 ❤️

2021-07-20 23:46:21 +0430 +0430

متاسفانه همه مون فقط نظاره گریم

1 ❤️

2021-07-20 23:48:41 +0430 +0430

من گشادم می نشینم
بقیه تون برخیزید

1 ❤️

2021-07-20 23:55:59 +0430 +0430

↩ حاج خانوم روسکا

بله درجریان همش بودم ، هرجای دنیا که کمک شد در ایران از جیب مردم کندن .
مثلا الان یارانه عربستان وکویت رو امروز یه سایتی دیدم ، جوری بود که حقوق یک ماه یه آدم بود ،چهارتا هشت تومن (فکرکنم!) بعد حالا چهل وپنج هزار تومان یارانه ایرانه !
مصالح ساختمانی رو مفت و رایگان به سوریه میدن ، شنیدم سیمان یه کیسه اش شد هفتاد تومن !

بله درست شنیدین
البته دقیقتر بخوام بگم امروز ۷۶ تومن بود
در حالی که پارسال همین موقع کیسه ای ۱۶ بود
الان چند روزه به خاطر نوسانات قیمت سیمان کارخونه های بتن هم تولید رو متوقف کردن و تمام پروژه هایی که تو مرحله اسکلت بودن خوابیدن

3 ❤️

2021-07-21 01:15:00 +0430 +0430

↩ Arrow11
هیچ شبکه خبری نیست که بهش بشه شک نداشت

2 ❤️

2021-07-21 01:38:10 +0430 +0430

سلام ارو جون خوبی چه خیر؟
یک سوال دارم؟ تو خودت میدونی من ازین جماعت آخوند بیسواد متنفرم ولی اوضاع خوب نیست .
الان اگر فرض کنیم این رژیم بریزه بعدش چه اتفاقی میوفته کی میخواد صاحب مملکت بشه رجوی ها شاهزاده ها … میدونی ممکنه چقدر خون ریخته بشه خیلی خطرناکه چون خیلیها انتقام‌خیلی چیزهارو میخوان بگیرن .
حالا سوال بعدش چی مملکت رو‌باید بدیم‌دست کی ؟آیا کسی هست که دلسوزانه به فکر‌ مردم باشه یا اون کسای دیگه هم خودشون یک‌گرگ گرسنه دیگه هستن؟
نظر من اینه که کاش بجای این کارها مبارزه مدنی میکردیم مثلا کمپین عدم پرداخت قبوض عدم خرید خودرو عدم پرداخت مالیات تعطیل کردن بازارها تا اینکه بالاخره یک چاره ای برای درد ها پیدا بشه اابته نظر منه شاید اینجوری بدون درد و‌خونریزی مشکل حل بشه واقعا معلوم نیست توی هرج و مرج چه اتفاقاتی ممکنه بیوفته

2 ❤️

2021-07-21 06:56:19 +0430 +0430

لطفن به کسی بر نخوره من عمده مردم رو میگم
مردم هنوز به درک واقعی از آزادی و انقلاب نرسیدن شما نگاه نکنید توی این سایتها یوتوب و این ور اون یه عده ای حرف از انقلاب و سرنگونی حکومت میزنند اولن مگه اینها چند نف میشینن زندگیشونو میکنن ر هستند دومن ببخشید ببخشید از پای بساط پاشدن نشستن پشت کامپیوتر یه چیزی میگن ولی هیچکدومشون تو خیابون نخواهند اومد
قضیه ابان 98 رو همه یادمونه بعدها گفتن اگه این مقاومت مردم دو روز دیگه ادامه داشت حکومت سقوط میکرد ؟
یه چیزی بگم مردم همه شرایط انقلاب رو دارند بجز تخمشو ندارن
اقا الان مگه همین مردم خوزستان نیستند مگه همشون یکدل و یکصدا نریختن بیرون
الان مشکل خوزستان فقط ابه یعنی اگه یه جوری مشکل اب حل بشه مردم میگن دست شما درد نکنه میرن تو خونشون میشینن زندگیشونو میکنند خوب معلومه اینجوری نه حالا نه صد سال دیگه حکومت تغییر نخواهد کرد نمیشه اگه بخواهی توی اب بری پاچت حتمن خیس میشه همین مردمو ببین فردا مرغ که 50 تومن دولت مرغو برسونه به قیمت 35 تومن حتا گرونتر از چند ماه پیش اولش یه کمی صفه و ایناس یه چند روز که هر کسی 5 تا مرغ بزاره تو یخچالش از پس فردا همه چی عادی میشه
چرا مردم خوزستان من تا بحال بیشتر از 20 تا کلیپ دیدم اقا ما فکر براندازی نیستیم ما اب نداریم اقا ما با دولت پدر کشتگی نداریم ما اب نداریم ؟ این همون قضیه تخمش که میگم نداریم حالا با همین مردم خوزستان صحبت بکنی کسی نیست که از سیاستهای حکومت راضی باشه ولی همه نشستن دوره 4 ساله بایدن تموم بشه و احیانن ترامپ دوباره رای بیاره و بیاد حکومت عوض کنه
همین مردم خوزستان حداقل 5 نفر کشته دادن چرا نمیریزن تو نیروی انتظامی خوزستان یا استانداری و فرماندای خوزستان اشغال کنند فرمانداری خوزستان اعلام کرده این 5 نفر یا 4 نفر که کشته شدن بدست معترضین بوده کشته شدن چرا عرضه ندارن بریزن فرمانداری بگیرن فرماندار مجبور کنند مصاحبه کنه و بگه نیروههای امنیتی با گلوله اینها رو کشتن… شما مینویسید مردم پشت مردم خوزستان رو خالی نکنید
یا عکس میزارن ورودی اتوبان شمالو نشون میده و میگن خوزستان دارن اعتراض میکنند اینا میرن شمال !!! نه اخوی اینی که مردم خوزستان میکنند اسمش اعتراض نیست نه حالا و نه هیچ وقت دیگه هم انتظار کمک از کسیو نداشته باشن 5 نفر کشتن شدن اهواز چقدر جمعیت داره 1200 یک میلیونش بریزن تو خیابون و برن کلانتری ها رو اشغال کنند مگه چند نفر رو میتونند بکشن اولن همون نیروی انتظامی هم از همین مردمن اقا 20 نفر کشته میشن ولی تکلیفشون یکسره میشه اینجوری که بشه اونوقت نه تنها از همه شهرها کمک خوزستان میرن بلکه شهرهای دیگم همینکارو میکنند مگه فکر میکنید مردم سال 57 چجوری انقلاب کردن همین مدلی که گفتم
زمانیکه من دبیرستان میرفتم معلم ها بودند من کرج درس میخوندم از تهران و شهریار و کرج معلم ها میامدند دو سه نفر معلمها تو محل خودمون مستاجر بودند الان من یکی از نزدیکانم معلمه دو مرتبه بهشون خونه دادن یکبار تعاونی مسکن خونه ساخت بهشون داد و یکبار هم یه قطعه زمین بهشون دادند تو همون محلی که خونه دارن مدرسه میرن یه سه روز در هفته باید برهه کلاس سه روز دیگش رو کلاس اضافه گرفته این یعنی حقوق دوبل این برای تا ساعت یک ظهر است تمام روزا یعنی شش روز عصر ها در یک مدرسه سمت معاون داره این میشه سه تا حقوق باور کردنی نیست که چیزی حدود حداقل سه چهار ماه شایدم بیشتر مطمئن نیستم میره در جاهائی که بچه ها امتحان میدن بعنوان مراقب این یه حقوق اگر نباشه کم خرجه و توی همین مدت روزاانه بیشتر از هزار ورقه امتحانی میاره خونه صحیح میکنه و بابت هر یک برگه پول میگیره که صحیح میکنه اغلب خانومش و پسراش دارن ورقه صحیح میکنند یه مدتی تعاونی ادارشون ماهیانه 5 تا پیکان و 10 تا پراید بصورت قرعه کشی بهشون میداد فرض کنید اگه پراید 7 میلیون پولش بود ماهیانه 200 هزار تومن از دم قسط پرداخت میکردن سهم خودش یه پیکان گرفت یه بار هم نمیدنم چطوری شد پراید یکی از همکاراش داد به ایشون اقا ایشون با زن و بچش میره یکهفته مشهد منکه ندیم ولی خودشون میگن هتل شیکیه با یه قیمت ارزون مثلن 500 هزار تومن میگه ده قسطه از حقوقم ماهانه کم میکنند بازنشستم شده ولی کار میکنه سه ساله ظاهرن گفتن دیگه بیشتر نگه نمیدارن میگفت نگرانی نداره میرم مدارس غیر انتفاعی کار میکنم میدونید چی میخوام بگم خدا شاهده زن و دو تا پسرش سه دستگاه ماشین دارن یه اغذیه فروشی داره میدونید چی نمیخوام بگم فکر میکنید امثال این ادم کم هست تو کشور این سرنیزه بکنند تو ماتحتتش بازم صبح اول وقت تو صف رای ایستاده مگه همین دفعه نگفتن 15 یا 17 % رای دادن خوب همین براشون کافیه در زمان انقلاب ایران اون زمانها ما دنبال انقلابات مشابه ایران بودیم تو شیلی ژنرال خوزه رامون پینوشه کودتا کرد و دولت سوسیالیست سالوادر النده رو سررنگون کرد و محل زندگی النده رو بست به توپ و کشته شد حدود 19یا 20 سال قدرت در دست داشت تمام مدت حکومت نظامی بود یعنی ساعت 19 ارتش کنترل شهر بدست میگرفت تا 7 فردا صبح دولت و مجلس رو منحل کرد از نیروی هوائی دریائی و پلیس با خودش 4 ژنرال یه کمیته درست کردن خودشم رئیس بود هی قانون تصویب میکرد برای خودش هر جا لازم بود قوانین منحل میکرد چیزی که دوست داشت تصویب میکرد تمام سرمایه دارهای بزرگ رو کارخونه هاشون مصادره کرد خودشونم کرد زندان دیگه زندانها جا نداشتن مردم میریخت توی زمین چمن فوتبال زندانی میکرد تورم 1000 % اقتصاد فروپاشیده شده بود مردم تو بدترین وضع اقتصادی و بدبختی خیلی از مردم مهاجرت کردن منتها اینها که راس کار بودن که بهترین زندگی رو داشتن مردم هم براشون مهم نبودن بعد 20 سال هم که دیگه دید نمیتونه ادامه بده کلی قانون تصویب کرد به نفع خودش که هیچ کجا قانون نتونه بهش گیر بده و محاکمه اش بکنه بعدم خیلی شیک ول کرد رفت توی ویلای خودش زندگیشو کرد حتا دیدن این اواخر درگیر یه پرونده یادم نیست اختلاس بود یا رشوه نتونستن محاکمش بکنن بواسطه قوانینی که تصویب کرده بود میدونی شما فکر میکنی جمهوری اسلامی این کارو نمیکنه اینها فقط میخوان راس حکومت باشن ولو همه مردم یه جورائی بمیرن کشته بشن مهم نیست براشون شاید شما هم شنیده باشید که جمهوری اسلامی در فکر تجزیه ایران به چند کشور کوچکتره قسمتی به ترکیه و قسمتی کردستان مستقل و قسمتی هم به ترکمنستان یعنی اگه یه جائیی به اندازه تهران باقی بمانه و اینها حاکمش باشن راضی هستند چون میتونند انها رو تامین کنند و مردم هم راضی باشن البته پوزش میخوام زیاد حرف زدم ولی میشه ساعتها حرف زد اما اگه مردم فکر میکنند این فرمونی که دارن میرن جلو ادامه بدن 1000 سال دیگه هم جمهوری اسلامی سقوط نخواهد کرد باید واقع بین بود اقا لشکر 14 هزار نفره سپاه قدس تو خاک امریکا مستقر شده یه پایگاه موشکی تو ونزوئلا زده که ش1800 کیلیومتر با خاک امریکا فاصله داره کی فکرشو میکرد بایدن اینهمه در مقابل مواضع جمهوری اسلامی کوتاه بیاد ترامپ که یه مقدار سفت گرفت رو دیدید چگونه و معلوم نشد از کجا کله پا کردنش اونوقت این ملت نشستن امریکا بیاد حکومت سرنگون کنه اروپا و روسیه که موضهشون از اولم مشخص بود خیلی در برابر ایران مقاومت میکنن یه مصوبه امضا میکنند مگه در زمان کارتتر امریکا و انگلیس جمهوری اسلامی نیاوردن سر کار اونوقت حالا چرا انتظار دارن جمهوری اسلامی سرنگون بشه مقایسه کنید صدام و ایران کدوم بیشتر برای امریکا دردسر درست کرد ظرف سه ماه امریکا صدام رو فرستادش بالای دار

5 ❤️

2021-07-21 07:58:39 +0430 +0430

شاید جالب باشه که بدونیم توی این اوضاع قاطی پاتی بوشهر رو هم دادند به روسیه. نیرو های نظامی اکثرا سمت مردمن و این ابله ها میهواستن از روسیه نیروی سرکوبگر بیارن با این قرارداد که نمیدونستن سازمان بین الملل کون روسیه میزاره اما احمقن دیگه!! امضا رو دادن . ولی هنوز ثبت بین الملل نشده. بزرگترین دشمن ایران روسیه س.کسی که پشت رییسیه هم روسیه س. ولی به امید خدا دکمه روسیه و اخوندا باهم زده میشه!

1 ❤️

2021-07-21 08:01:30 +0430 +0430

↩ Arrow11
اینا همش دستورات روسیه س.برای اینکه پاش به اب های گرم باز بشه…

1 ❤️

2021-07-21 10:35:08 +0430 +0430

↩ arshia bache khoob

دوست عزیز و گرامی
کاملا حق با شماست و شکی نیست که رژیم ضدبشری ملاها برای نابودی کل مردم ایران نقشه میکشه و به زودی نوبت همه ما فرا میرسه.
اما دوست عزیز، رنج و مشقتی که مردم استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان تحمل میکنن به هیچ وجه قابل مقایسه با پایتخت و استانهای مجاور اون نیست.
اگر ما از گرانی و فقر و بیکاری فریاد میزنیم، مردم خوزستان از آب برای خوردن و مردم سیستان از هوا برای نفس کشیدن حرف میزنن. اونها علاوه بر هزار و یک مشکلی که ما داریم با مسائلی رو به رو هستن که (((حق اولیه))) هر انسانی در این کره خاکیه.
ما با مشقت پول در میاریم اما آیا مشقت کار ما قابل مقایسه با کولبران در کردستانه؟
کردستانی ها مردم باغیرتی هستن که همه یک صدا از همون ابتدا رفراندوم مسخره جمهوری اسلامی رو تحریم کردن و حالا ملاها اینطوری دارن ازشون انتقام میگیرن.
بله همه ما سختی میکشیم ولی قابل مقایسه با این مردم عزیز نیست.

البته صحبتهای من در نقد صحبتهای شما نیست و فقط از بی عدالتی وحشتناکی که رژیم در بین استانهای ایران درست کرده خیلی ناراحتم.

احتمالا اگه یه نفر قرار باشه حرفاتون رو به معنی واقعی کلمه درک کنه خود منم
چون تو سیستان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، … کار کردم، زمستون و تابستونش رو دیدم و مشکلات و محرومیتهاشونم لمس کردم.
این وسط کار خوزستانیها از همه سختتره، چون کل بودجه مملکت رو اونا دارن تامین میکنن و خودشون از حداقل امکانات هم محرومن.

3 ❤️

2021-07-21 10:44:52 +0430 +0430

↩ milad_shz1400

حکومتی که رو به پایان هست معلوم هست
اولین اعتراض بعد از انقلاب سال 58 یا 59 بود که خلخالی حروم زاده رفت انجا و ان اعتراض ها را خاباند ولی شعار رادیکالی نمی دادن
دومین اعتراض ها سال 76 بود که کمی مردم شعار می دادن
اختلاف 18 یا 19 سال بین دو اعتراض عمده
سومین اعتراض ها سال 88 بود که با شعار رادیکالی نمی دادن و فقط گفتن رای من را پس بده که هنوز مردم به اطلاح طلب امید داشتن و فقط دونبال رای خود بودن و نه براندازی
اختلاف زمانی حدود دوازده سال با اعتراض کسترده قبلی
اعتراض بعدی 96 بود که شعار ها رادیکالی شد و مردم دیگر به اطلاح طلب هم کاری نداشتن
اختلاف زمانی 8 سال
اعتراض بعدی 98 بود بخاطر بنزین که مردم دیگر شعار رادیکالی می دادن و راس حکومت را شعار دادن
اعتراض جدید 1400 که
زمان اعتراض ها داره یواش یواش کم تر و کمتر می شود و بر اساس بعضی موضوع ها مردم شروع به شعار دادن می کنند و نفرت خودشون را از این حکومت نشون می دهند
مشکل کجا هست یک هنوز شعار ها و اعتراض ها هما هنگ و برنامه ریزی شده نیست و هنوز مردم رهبری ندارن که این اعتراض ها را سر سامان دهد و به یک هدف برساند و یک مدت اعتراض ها فعال می شود به هر دلیلی و با خشونت و سرکوپ پایان می یابد و مردم هم ان رها می کنند
نمونش اعتراض بنزین مردم رختن تو خیابان کل ایران اعتراض کردن و چقدر هم شعار دادن بعد یک دفعه خوابید و برای مردم عادی شد باز قیمت بنزین
حکومت هم به هر دلیلی تونست اون اعتراض ها را سرکوپ و خاموش کند حکومت با اتش زدن بانک ها و پمپ بنزین ها این ها را انداخت گردن اعتراض کننده ها
الان یک عده در تهران در مترو یک شعاری دادن و تمام شد رفت و رفتن خونه فقط یکم شعار دادن کار خاضی را نکردن و به قول خودت عده ای زیادی از مردم رفتن مسافرت بخاطر تعطیلی پایتخت
که البته احتمال دارد که این تعصیلی تهران هدف مند باشه زیرا از این می ترسیدن که مردم یک دفعه قیام کنند و برای همین این تعطیلی ار فکر کنم اوردن
البته کرونا هم دیلی بر کم شدن اعتراض ها هست و مردم می ترسن بخاطر کرونا تو تجمع شرکت کنند
افراد دارن این حکومت که طرف دارشون باشن مثل خانواده بعضی از شهدا بسیجی ها پاسداران و عده ای مزدور دیگر

بله کاملا درسته
یه الگوریتم مشخصی داره و اگه جناب کرونا نبود مطمئنا بعد از ۹۸ هم اینقد وقفه نمی افتاد.
کرونا تو بهترین زمان ممکن به داد اینا رسید و جالبه اون موقع هر کی میگفت حکومت عمدا داره ویروس رو شیوع میده بهش میخندیدن

2 ❤️

2021-07-21 11:11:48 +0430 +0430

حرف های شما کاملن درستن، اما سه تا نکته هست:
اولیش اینه که طرفدارای آخوندا کم نیستن. خدا شاهده هر گه دونی ای میرم، عکس اون ننه جنده قاسم سلیمانی یا قارچ سیاه بزرگ(Big Black Mushroom) رو میبینم. کم کمش اینه که یا از ترسشونه، یا از چاپلوسی. فرقی داره مگه؟ امید اکثر مخالفارو میگیره دیگه!
دومیش مال بعد انقلابه. کی کشورو به دست میگیره؟ ایدئولوژی سیاسیش چی میشه؟ کاپیتالیسم؟ کمونیسم؟ پهلوی ها بر میگردن؟
سومیش هم مسئله امیده. مردم با چه امیدی بریزن تو خیابون؟ نمادشون چیه؟ انقلاب آمریکا جرج واشنگتن رو داشت. حتی همین سال 57 هم خمینی مردم رو تشویق کرد. تو شاهنامه اومده که ضحاک چندین سال بود که ظلم میکرد، ولی آخرش مردم به خاطر کاوه آهنگر جلوش وایسادن. کو کاوه آهنگر؟ کجاست کسی که نماد انقلاب بشه و به مردم امید بده؟ بدون یه نقطه تمرکز، انقلاب ممکنه؟

2 ❤️

2021-07-21 11:31:30 +0430 +0430

در فیلم رایحه یک زن، آل‌پاچینو جایی می‌گوید در دوراهی‌های زندگی بدون استثنا می‌دانستم مسیر درست کدام است، با این وجود هرگز انتخابش نکردم. می‌دانید چرا؟ چون لعنتی مسیر سختی بود. با همین صراحت و صداقت.
سال‌ها پیش جایی کسی را دیدم که در دوران زندان تن به مصاحبه نمایشی داده بود و با اعترافات ساختگی آزادی‌اش را خریده بود. همین آدم وقتی با انتقادات تند دوستانش مواجه شد بدون اینکه به دنبال بهانه‌آوردن باشد گفت حق با شماست اما اگر مصاحبه نکرده بودم الان داشتید به هم می‌‌گفتید خدا فلانی را رحمت کند.
سخت‌ترین لحظات زندگی همان جایی است که مسیر درست را بخاطر سختی و اضطرابش کنار می‌گذاریم. همه ما با این داد‌وستد آشناییم: کمی حقیقت را قربانی می‌کنیم، کمی آسایش به دست می‌آوریم. آدمیزادیم دیگر. زورمان همیشه به کار درست نمی‌رسد. همه که هدی صابر نیستیم. فقط ای کاش وقتی راه آسانتر را انتخاب کردیم، تئوری نبافیم، فلسفه نبافیم، آسمان و ریسمان به هم نبافیم. به جایش بگوییم زورمان همین‌قدر رسید.همین.

2 ❤️

2021-07-21 12:39:34 +0430 +0430

↩ IPiinkMoon
جمله قشنگی گفتی. انقلاب در ایران نه برای عقیده بلکه از سر گرسنگیه. این مردمی که من میبینم با هر گونه دیکتاتوری سر میکنن تا وقتی که شکمشون سیر باشه. البته دلیل این عقب موندگی هم نبود روشنفکران به دلیل خفقان حاصل از این دولته ولی در کل این موضوع که مردم ما اصلا به حقوقشون اهمیت نمیدن بسیار شرم اوره.

4 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «