ناو هواپیما بر . یک در برابر سیزده


 • uzer  

 • عضو از
  1396/8/19

 • پست‌ها: 725

 • 1260


در ادامه تایپیکهای قبل درباره جنگِ کاملا غیر محتمل با آمریکا ، میخام از دوستان سوال کنم که به نظرتون یک ناو هواپیمابر که هم پشتیبانی لازم داره ، هم قابلیت قرق شدن با کلی هواپیما و مهمات و غیره رو داره ترسناک تره یا سیزده تا ناو که نه قرق میشن ، راه ایجاد پشتیبانی براشون نزدیکه و همشون کاملا مسلح شدن برای روز مبادا .
منظورم سیزده جزیره ی ایرانیِ تا دندان مسلحِ.
و میدونید طبق شبیه سازی ای که در سال 2003 درباره جنگ با ایران انجام شد ، نتیجه چی بود ؟
بیست هزار کشته فقط در روز اول برای طرف مهاجم .
با توضیحات دوستان توی تایپیکهای مشابه ، تاجر بودنِ پرزیدنت ترامپ که حسابِ سود و زیان رو خیلی خوب بلده ، وجود نیروهای نیابتی ایران توی همه کشورهای منطقه ( یا پیدا و یا پنهان ) حرفهای حسن کچل درباره خروج از برجام ، انفجار الکی !!! دو سه تا نفتکش ( یِهویی ) ، زدن چند منطقه نفتی در عربستان توسط موشکهای ایرانیِ یمن ( اونم یِهویی ) تنش دوباره در غزه ، حرفِ حسن نصرالله درباره احتمال جنگ در تابستان 2019 ، تاکید چندین شخص و ارگان معتبر آمریکایی مبنی بر عدم قصدِ جنگ با ایران ، موقعیت ژئوپولیتیک ایران در منطقه که توی تاپیک قبل با تصویر نشون داده شده و دهها تیکه دیگه از یک پازل ، بازم به شما آلارم جنگ میده ؟
آمریکایی اگر هم جنگی شروع کنه که عمرا نمیکنه ، فکر کردی برای منافعِ خودش و متحدانشه یا برای نجات من و شما ؟
گفتن کلمه ( جنگ ) خیلی راحته . اما در عمل هزاران تدارک و برنامه میخاد و حساب سود و زیان .
راه نجات بین خودماست . توی دست خود ماست . از داخل میشه ضربه زد نه از خارج . این تجهیزات مدرن یا غیر مدرن نیستن که با هم میجنگن . این افرادی که این سلاحها رو به کار میگیرن هستن که دارن میجنگن که اگر هزاران سلاح پیشرفته داشته باشی و کسی برای استفاده ازشون نباشه ، همشون حکم آهن غراضه ای داره که به هیچ کاری نمیاد .
حالا یک ناو هواپیما بر ترسناک تر از سیزده جزیره ی تا دندان مسلح به نظر میاد . ؟
تازه بعد از فروپاشیِ شورویِ سابق ، خیلی از دانشمندان هسته ایِ این کشور رو ایران جذب کرد و از دانش اونها ، یه سری مؤلفه های بومی ساخت . شاید اول کپی بود . اونم کپی برابر اصل ، چون به دست همون دانشمندان ساخته شده بود . اما بعدش با آموختن اون ، دانش بومی شد و چیزهایی هم بهش ازافه شد .
اونوقتا پدافند هوایی به یه سری دوشیکا و توپ 23 میلیمتری و موشکهایی مثل پَتریُت ختم میشد .
اما الان آمریکا سیستم تاد خودشو داره و روسیه هم اس 200 و اس 300 و اس 400 .
ایران هم نمونه های اس 300 رو اول خرید و بعدش به وسیله دانشی که از قبل به دست آورده بود ، نوعی موشک ضد هوایی شبیه اس 300 که خریده بود رو ساخت که تکنولوژی های جدیدی هم بهش ازافه کرد .
اینا برای بقای خودشون ، هر چیزی که فکر نمیکنی رو در اختیار دارن . یا خودشون راه صد سال پیش شرق و غرب رو از اول رفتن ، یا یه تکنولوژی خریدن و با مهندسیِ معکوس ، ارتقائش دادن .
وگرنه فکر میکنید ماهواره بر ایرانی فقط کارش حمل ماهوارست ؟ نه ما موشکهایی داریم که حامل موشک هستن . یعنی نوعی موشک شهاب دو که همزمان چهار موشک رو با خودش حمل میکنه . در رهگیری عملا یه موشک توی رادار دیده میشه و برای رهگیری و انهدام اون اقدام میکنن . اما در لحظه آخر و قبل از انهدامِ موشکِ حمل کننده ، چهار موشک دیگه ازش جدا میشه و اونجاست که دیگه به هدف رسیده و کاریشم نمیشه کرد . و یا نوعی موشکِ خوشه ای ، که بیست مینی موشک با خودش داره و بین راه چندین هدف رو میزنه و در آخر هم خودش نقطه نهایی رو میزنه .و اینها حقیقتِ . ضمن اینکه در همون دوران فرو پاشیِ شوروی ، 10 تا کلاهک هسته ای ، از بخشی از شوروی که بعدها اوکراین نام گرفت ، گم شد ! که پنج تا از اونها که توسط دو کشور دیگه به جز ایران به دست اومده بود پیدا شد . ولی پنج تای دیگه پیدا نشد . به نظرتون کجاست ؟ وحشت کشورهای غیر دوست از ایران جواب این سوال رو تا حدی میده . اما مسلما مدرکی برای این دزدی به جا نزاشتن .
این فقط جنگِ روانیِ که همینجا هم میشه فهمید که اکثریت ، تحت این جنگِ روانی قرار نگرفتن و عمقِ مطلب رو درک کردن .
توجه کنید که مطالب من اصلا در دفاع از نظام ملاشاهیِ ایران نیست ، بَیان بعضی از واقعیت های تلخ اجتماع ماست که قربانیِ ستیزه جوییِ آقایان شده و از معیشت مردم کم میزارن و برای قدرت نظامی و منطقه ای خرج میکنن
ترسمون از حمله خودی باشه نه از قدرت بیرونی .
قدرت بیرونی از روبرو بهت میزنه . اما خودی از پشت سر .
حالا از کی باید ترسید ؟ ترامپ و کل دنیا و یه ناو هواپیما بر قرق شدنی که اونم همیشه چندتاش توی خلیج فارس بوده ، یا از آقایون و حضرات داخلی ؟
ببخشید طولانی شد .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم .


 • 8

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

 • arashtanha85  
 • عضو از 1398/2/18

 • پست‌‌‌ها: ‌ 5

 • 92

کاش.....


کاش در کنار تحلیلتون کمی ادبیات فارسی و آیین نگارش هم یاد میگرفتین


ـــــــــــ


 • 3 • داریوشم  

 • عضو از 1394/2/1

 • پست‌‌‌ها: ‌ 616

 • 1762

تاپیکای خوبی میدیدم ازتون،اما انگار موضوع کم کم...


تاپیکای خوبی میدیدم ازتون،اما انگار موضوع کم کم داره به جایی میره که شرمنده نمیتونم دیگه نظری بدم...در کل ممنون،استفاده بردم


ـــــــــــ"آنکس که نداند و نخواهد که بداند،حیف است چنین جانوری زنده بماند!" • 3 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

شیوه شخصی


نقل از: arashtanha85 کاش در کنار تحلیلتون کمی ادبیات فارسی و آیین نگارش هم یاد میگرفتین

هرکس مثل نوع حرف زدنش ، شیوه مخصوص به نگارش خودشو داره . مهم منظوریه که باید به مخاطب برسه .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 2 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

شیرینیِ نگارش


نقل از: داریوشم تاپیکای خوبی میدیدم ازتون،اما انگار موضوع کم کم داره به جایی میره که شرمنده نمیتونم دیگه نظری بدم...در کل ممنون،استفاده بردم

شیرین شدن نوشتن مطلب همینه که بتونی قسمت به قسمت جلو ببری و خیلی از بخشهای تاریخ که خیلیا نمیدونن و خیلی از اسرارِ کمتر گفته شده رو برای دیگران بشه باز گو کرد . ممنون از نظرت .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 1 • armin9495  

 • عضو از 1395/9/26

 • پست‌‌‌ها: ‌ 145

 • 201

این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی...


این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی تونسته توی ذهن ما ایرانی ها ایجاد کنه، دنیا و سیستم اطلاعاتی آمریکا مطمئنا به چیزهایی خیلی بیشتر از اینی که و من و شما در ظاهر میبینیم واقفن. الان طبق این صحبت ها چون ایران کلی لات و تروریست تو کشورهای اطراف پخش کرده پس باید بهش باج داد و بزارن هر قلدری که میخواد تو منطقه انجام بده که مبادا ممکن هست فلان کار رو انجام بده ، این روش رو به خوبی تونسته داخل خاک ایران انجام بده و ترس توی دل مردم بندازه با قلدرهایی که خودت خوب میشناسیشون، ولی این تاکتیک روی کشوری مثل امریکا جواب گو نیست این حکومت روی این مورد حساب زیادی باز کرده بود که تنگه رو میبندم ، به فلان تروریست هام میگم اون کارو کنن و ...اما در عمل پوچ. این حکومت یه دندون لق هست که دیگه حوصله دنیارو سر برده و زمان نابودیش فرا رسیده ، حالا یا با فشار و مطیع شدنش یا با حمله نظامی که اونجوری که شما تصور داری و توهم حکومتی ها هست، قطعا مادر جنگ ها نخواهد بود، وقتی روسیه و چین فقط نظاره گر باشن آخوندها حساب کار دستشون میاد و متوجه میشن که کجا وایستاده بودن، وقتی هیچ نیروی داوطلبی و هیچ کمک مردمی برای جنگ برای بقا این ها نباشه اون وقت میفهمن که مردم در این جنگ احتمالی همراه با آمریکا. اگه مطلع باشی باید بگم عراق در زمان حمله آمریکا قویترین ارتش منطقه بود ، قویترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشت، اما چی شد؟ یه هواپیما نتونست بلند کنه ، یه اسکاد که در ذهن اونها مثل شهاب، ۴ پر شماست لانچ نشد ، یه عملیات نظامی نتونست انجام بده، حالا تو این فاصله حدودا ۱۵ ساله چه اتفاقی افتاده ، سیستم نظامی و هوایی ایران که مال ۵۰ سال پیش هست مستهلک تر و قدیمی تر شده، اما ۱۵ سال آمریکا با اون سرعت به جلو رفته، قطعا تسلیحاتی آمریکا در اختیار داره که تصورش بر من و شما امکان پذیر نیست ، اره جنگ با ایران قطعا برای کل منطقه هزینه داره اونم تنها به دلیل این که دیگه این ها چیزی برای از دست دادن ندارن و تروریستی عمل میکنن اما این که به زمین گیری و ایجاد مشکلات بزرگ بر آمریکا بشه توهمی بیشتر نیست. توی این جنگ تمام جهان عرب که شامل جنوب و غرب میشه برضد ایران هستن و در جنگ مشارکت میکنن، عربستان با اون قدرت نظامی که از خرید از آمریکا نشات میگیره تو خط مقدم هست مطمئن باش، اروپا عضو ناتو هست و باید در جنگ باشه، از همه مهمتر مردم ایران سمت مهاجمن


ـــــــــــ


 • 6 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

اطاعت


نقل از: armin9495 این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی تونسته توی ذهن ما ایرانی ها ایجاد کنه، دنیا و سیستم اطلاعاتی آمریکا مطمئنا به چیزهایی خیلی بیشتر از اینی که و من و شما در ظاهر میبینیم واقفن. الان طبق این صحبت ها چون ایران کلی لات و تروریست تو کشورهای اطراف پخش کرده پس باید بهش باج داد و بزارن هر قلدری که میخواد تو منطقه انجام بده که مبادا ممکن هست فلان کار رو انجام بده ، این روش رو به خوبی تونسته داخل خاک ایران انجام بده و ترس توی دل مردم بندازه با قلدرهایی که خودت خوب میشناسیشون، ولی این تاکتیک روی کشوری مثل امریکا جواب گو نیست این حکومت روی این مورد حساب زیادی باز کرده بود که تنگه رو میبندم ، به فلان تروریست هام میگم اون کارو کنن و ...اما در عمل پوچ. این حکومت یه دندون لق هست که دیگه حوصله دنیارو سر برده و زمان نابودیش فرا رسیده ، حالا یا با فشار و مطیع شدنش یا با حمله نظامی که اونجوری که شما تصور داری و توهم حکومتی ها هست، قطعا مادر جنگ ها نخواهد بود، وقتی روسیه و چین فقط نظاره گر باشن آخوندها حساب کار دستشون میاد و متوجه میشن که کجا وایستاده بودن، وقتی هیچ نیروی داوطلبی و هیچ کمک مردمی برای جنگ برای بقا این ها نباشه اون وقت میفهمن که مردم در این جنگ احتمالی همراه با آمریکا. اگه مطلع باشی باید بگم عراق در زمان حمله آمریکا قویترین ارتش منطقه بود ، قویترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشت، اما چی شد؟ یه هواپیما نتونست بلند کنه ، یه اسکاد که در ذهن اونها مثل شهاب، ۴ پر شماست لانچ نشد ، یه عملیات نظامی نتونست انجام بده، حالا تو این فاصله حدودا ۱۵ ساله چه اتفاقی افتاده ، سیستم نظامی و هوایی ایران که مال ۵۰ سال پیش هست مستهلک تر و قدیمی تر شده، اما ۱۵ سال آمریکا با اون سرعت به جلو رفته، قطعا تسلیحاتی آمریکا در اختیار داره که تصورش بر من و شما امکان پذیر نیست ، اره جنگ با ایران قطعا برای کل منطقه هزینه داره اونم تنها به دلیل این که دیگه این ها چیزی برای از دست دادن ندارن و تروریستی عمل میکنن اما این که به زمین گیری و ایجاد مشکلات بزرگ بر آمریکا بشه توهمی بیشتر نیست. توی این جنگ تمام جهان عرب که شامل جنوب و غرب میشه برضد ایران هستن و در جنگ مشارکت میکنن، عربستان با اون قدرت نظامی که از خرید از آمریکا نشات میگیره تو خط مقدم هست مطمئن باش، اروپا عضو ناتو هست و باید در جنگ باشه، از همه مهمتر مردم ایران سمت مهاجمن

منظور دفاع از حکومت نبود و منظور هزینه کردن از جیب مردم برای بقا بود . اطاعت محض یعنی خفت ، شما خفت رو دوست داری ؟ جنگ یعنی توهم . چون در نهایت حکومت دچار فروپاشیِ داخلی میشه . جنگ برای منافع شخصیه نه نجات یک ملت . پس در مقابلش وایمیستیم چون قلاده به گردن خارجی نمیشیم . کم کاری از خودماست ، که بر ماست . قدرت بزرگ بودن آمریکا توهمی بود در 4 دهه پیش که تموم شد . ایران قرار شد سدی باشه بیم کمونیسم و سوسیالیسم . پس ما تصمیم نگرفتیم آخوند بیاد که الان با 4 تا حرکت بدون برنامه بشه اونا رو سرنگون کرد . پس اینا تا وقتی که پشت پرده با هم خوشن و منافع همو تامین میکنن ، مردم فقط قربانین و هدف اینا هم همین به جون هم انداختن مردمه . پس کار بی برنامه نتیجه ای جز شکست نداره . و در آخر ممنون از وقتی که گذاشتی برای خوندن مطلب . ولی میدونم تا آخرش رو نخوندی . چون نقطه کلیدی رو بولد کرده بودم . و در کل ممنون از نظرت . حتی اگر نظر مخالف بوده باشه .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 0 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

که ....


نقل از: روحم.شاد

(من نظری ندارم!) ناو هواپیما بر منظورت ایناس>>>

اینو که الان به علی جون میگم کیونش بزاره! ولی جداً به نظرم جفتش ترسناکه و از اون ترسناک تر اینه که جنگ بشه!ولی مردم هنوز اندر خَم بحث های داخلی باشَن!

که متاسفانه حتی اگر جنگی بشه ، به جای خاموش کردن آتیش و دفاع از مردم ، بازم همه در بحث اینن که کی درست میگه و کی غلط . فقط بحث میکنن و در عمل ؟؟؟؟ یعنی همون اندر خم یک کوچه بودن .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 1 • jan-mashhad  
 • عضو از 1397/12/6

 • پست‌‌‌ها: ‌ 167

 • 334

گرامی


شما چرا در مسیر اشتباهی که میری اینقدر اصرار داری شما که نظامی هستی حتما از نقش لانچر برای موشک خبر داری میدونی وقتی لانچر زده شد موشک رو باید در ماتحتشون بکنن خبر داری یک ماکت ناو رو 400 موشک زدن آخرم با تقدیم 10شهید نتونستن غرقش کنن میدونی که f14ها واسه تفریح رو ناو قرار ندارن اینا هر وقت تنگه رو بستن یا برجامو آتیش زدن ناو رو هم میزنن


ـــــــــــ

....مرا سینه گرم لاله رخساران خدا باشد... • 2عجب تحلیلی کردی داداچ
آمریکا 1 ناو داره ایران 13...


عجب تحلیلی کردی داداچ آمریکا 1 ناو داره ایران 13 تا

داداچ آمریکا 1 دکمه بزنه ایران میره رو هوا چی پیش خودت فکر کردی

سیستم لیزری ساخته و نصب کرده رو ناو هاش

قدرت اول دنیا 20 هزارتا کشته تو جنگ با ایران؟؟؟؟

برو سرچ کن ببین تو جنگ با عراق چندتا کشته داده که حالا تو جنگ با ایران روز اولش 20 هزارتا کشته بده


ـــــــــــ

 • 3 • داریوشم  

 • عضو از 1394/2/1

 • پست‌‌‌ها: ‌ 616

 • 1762

نقل از: uzer


نقل از: uzer
نقل از: داریوشم تاپیکای خوبی میدیدم ازتون،اما انگار موضوع کم کم داره به جایی میره که شرمنده نمیتونم دیگه نظری بدم...در کل ممنون،استفاده بردم

شیرین شدن نوشتن مطلب همینه که بتونی قسمت به قسمت جلو ببری و خیلی از بخشهای تاریخ که خیلیا نمیدونن و خیلی از اسرارِ کمتر گفته شده رو برای دیگران بشه باز گو کرد . ممنون از نظرت .

خیلی ممنون اما منظور من این نبود.حرفم بیشتر روال تاپیکها بود که به نظرم از نظر عقیده،دیگه جایی که ازش شروع شد نیست و تبدیل شده به یک ایدهء دیگه...ایده یا مرام و مسلکی که خود شخص من اصلا ارتباطی باهاش نمیتونم داشته باشم...قربان شما


ـــــــــــ"آنکس که نداند و نخواهد که بداند،حیف است چنین جانوری زنده بماند!" • 1 • ziba1981  

 • عضو از 1397/10/29

 • پست‌‌‌ها: ‌ 230

 • 735

نقل از: arashtanha85


نقل از: arashtanha85 کاش در کنار تحلیلتون کمی ادبیات فارسی و آیین نگارش هم یاد میگرفتین

ایول


ـــــــــــ


</br • 1 • hot_hami_82  

 • عضو از 1396/1/11

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1373

 • 889

درود . فارق از آبکی بودن تحلیل و پر بودن از غلط...


درود . فارق از آبکی بودن تحلیل و پر بودن از غلط املایی باید گفت جنگ از هر نوعی و با هر کشوری فقط باعث قربانی شدن بیگناهان و نابودی کشور و فلاکت بیشتر مردم عادی خواهد شد . دوست عزیز به شما توصیه میکنم منابع مطالعاتی خودتان را گسترش بدهید و از منابع مطالعاتی خارجی هم استفاده کنید البته اگر امکانش را داشته باشید


ـــــــــــ

از همه دنیا یه قلب سوراخ برام مونده اونم تقدیم به حضرت عشق • 1 • hot_hami_82  

 • عضو از 1396/1/11

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1373

 • 889

در ادامه پست قبلی باید بگم اگر قرار بر جنگ با...


در ادامه پست قبلی باید بگم اگر قرار بر جنگ با ایران باشد آمریکا با یک ناو حمله نخواهد . و تعداد نیروهای آمریکا براساس مقایسه جنگ با عراق خیلی بیشتر از پانصد هزار نیرو خواهد بود پس توهم قدرتمند بودن نداشته باشید


ـــــــــــ

از همه دنیا یه قلب سوراخ برام مونده اونم تقدیم به حضرت عشق • 1در مجموع تحلیل خوبی بود


بعضی جاهاشو بر مبنای حدث و گمان گفتی خود رهبری فعلا که فتوا داده کاربرد بمب هسته ای حرامه و این سند شده در سازمان ملل پس بمب های هسته اوکراین حتی اگر در ایرانم باشه فعلا غلافه (rose)


ـــــــــــ


 • 1 • amirmax963  

 • عضو از 1395/6/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 14

 • 36

سلام


خوب بود


ـــــــــــ


 • 1 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

دوست عزیز


نقل از: داریوشم تاپیکای خوبی میدیدم ازتون،اما انگار موضوع کم کم داره به جایی میره که شرمنده نمیتونم دیگه نظری بدم...در کل ممنون،استفاده بردم

داریوش جان نوشتی تاپیکهای خوبی ( میدیدم ) . به عنوان یه دوست توی این سایت راهنماییم کن که تایپیکها به سمت بد شدن داره میره یا اشکال دیگه داره . من از راهنمایی شما استفاده میکنم برای بهتر نوشتن . ممنونم ازت .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 0 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

دوست عزیز


نقل از: روحم.شاد

(من نظری ندارم!) ناو هواپیما بر منظورت ایناس>>>

اینو که الان به علی جون میگم کیونش بزاره! ولی جداً به نظرم جفتش ترسناکه و از اون ترسناک تر اینه که جنگ بشه!ولی مردم هنوز اندر خَم بحث های داخلی باشَن!

راهنماییم کن که این پیچیدگی رو چطور دیدی و چرا جوابی ندادی . راهنماییت برام مهمه چون ازش توی نوشته های بعدی استفاده میکنم . ممنون


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 2 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

دوست عزیز


نقل از: armin9495 این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی تونسته توی ذهن ما ایرانی ها ایجاد کنه، دنیا و سیستم اطلاعاتی آمریکا مطمئنا به چیزهایی خیلی بیشتر از اینی که و من و شما در ظاهر میبینیم واقفن. الان طبق این صحبت ها چون ایران کلی لات و تروریست تو کشورهای اطراف پخش کرده پس باید بهش باج داد و بزارن هر قلدری که میخواد تو منطقه انجام بده که مبادا ممکن هست فلان کار رو انجام بده ، این روش رو به خوبی تونسته داخل خاک ایران انجام بده و ترس توی دل مردم بندازه با قلدرهایی که خودت خوب میشناسیشون، ولی این تاکتیک روی کشوری مثل امریکا جواب گو نیست این حکومت روی این مورد حساب زیادی باز کرده بود که تنگه رو میبندم ، به فلان تروریست هام میگم اون کارو کنن و ...اما در عمل پوچ. این حکومت یه دندون لق هست که دیگه حوصله دنیارو سر برده و زمان نابودیش فرا رسیده ، حالا یا با فشار و مطیع شدنش یا با حمله نظامی که اونجوری که شما تصور داری و توهم حکومتی ها هست، قطعا مادر جنگ ها نخواهد بود، وقتی روسیه و چین فقط نظاره گر باشن آخوندها حساب کار دستشون میاد و متوجه میشن که کجا وایستاده بودن، وقتی هیچ نیروی داوطلبی و هیچ کمک مردمی برای جنگ برای بقا این ها نباشه اون وقت میفهمن که مردم در این جنگ احتمالی همراه با آمریکا. اگه مطلع باشی باید بگم عراق در زمان حمله آمریکا قویترین ارتش منطقه بود ، قویترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشت، اما چی شد؟ یه هواپیما نتونست بلند کنه ، یه اسکاد که در ذهن اونها مثل شهاب، ۴ پر شماست لانچ نشد ، یه عملیات نظامی نتونست انجام بده، حالا تو این فاصله حدودا ۱۵ ساله چه اتفاقی افتاده ، سیستم نظامی و هوایی ایران که مال ۵۰ سال پیش هست مستهلک تر و قدیمی تر شده، اما ۱۵ سال آمریکا با اون سرعت به جلو رفته، قطعا تسلیحاتی آمریکا در اختیار داره که تصورش بر من و شما امکان پذیر نیست ، اره جنگ با ایران قطعا برای کل منطقه هزینه داره اونم تنها به دلیل این که دیگه این ها چیزی برای از دست دادن ندارن و تروریستی عمل میکنن اما این که به زمین گیری و ایجاد مشکلات بزرگ بر آمریکا بشه توهمی بیشتر نیست. توی این جنگ تمام جهان عرب که شامل جنوب و غرب میشه برضد ایران هستن و در جنگ مشارکت میکنن، عربستان با اون قدرت نظامی که از خرید از آمریکا نشات میگیره تو خط مقدم هست مطمئن باش، اروپا عضو ناتو هست و باید در جنگ باشه، از همه مهمتر مردم ایران سمت مهاجمن

همیشه این جنگ افزار ها و تکنولاوژی ها نیستن که باعث برتری نظامی میشن . مولفه های دیگه ای هم در کاره . ضمن اینکه سیستم جنگیِ ایران سیستم جنگ نا متقارنه . توی این سیستم مهم نیست تجهیزاتت چقدر عقب تر از رقیب باشه . مهم اینکه ما توی جنگ از مردن نمیترسیم . ولی آمریکایی هر کاری میکنه که نمیره . اختلافات و مشکلات داخلی یه حقیقته . اما چه ربطی به نیروی خارجی داره ؟ به وقتش باید جلوش ایستادگی هم کرد . این دعوای ما یه دعوای خانوادگیِ و ربطی به موجود بیگانه نداره . اونم موجودی که هر جا رفته ، اونجا رو به گند کشیده .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 1 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

لانچر


نقل از: jan-mashhad شما چرا در مسیر اشتباهی که میری اینقدر اصرار داری شما که نظامی هستی حتما از نقش لانچر برای موشک خبر داری میدونی وقتی لانچر زده شد موشک رو باید در ماتحتشون بکنن خبر داری یک ماکت ناو رو 400 موشک زدن آخرم با تقدیم 10شهید نتونستن غرقش کنن میدونی که f14ها واسه تفریح رو ناو قرار ندارن اینا هر وقت تنگه رو بستن یا برجامو آتیش زدن ناو رو هم میزنن

لانچر فقط یعنی شلیک کننده . آیا شما میدونی یه سیستم موشکی جز لانچر 3 بخش دیگه هم داره که استفاده ما از این 4 بخش با کل دنیا متفاوته و ابداع شخص محترممی به اسم شهید ستاریِ ؟ بستن تنگه امکان پذیر نیست چون فقط کشتی های امریکایی از اونجا رد نمیشن و این فقط میتونه یه تهدید باشه . فقط در حد حرف . اطلاعاتت هم درباره اون ماکت ناو که زدن کاملا غلطه . اگر لازم دونستی اون رو هم برات توضیح میدم . در موقع درگیری ما اصلا کاری نداریم که توی دریا باشیم . فاصله ما تا اهداف داخل خلیج فارس در حد موشکهای کوتاه برد ماست .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 1 • uzer  

 • عضو از 1396/8/19

 • پست‌‌‌ها: ‌ 725

 • 1260

بیست هزار کشته


نقل از: Real_slim_shady- عجب تحلیلی کردی داداچ آمریکا 1 ناو داره ایران 13 تا داداچ آمریکا 1 دکمه بزنه ایران میره رو هوا چی پیش خودت فکر کردی سیستم لیزری ساخته و نصب کرده رو ناو هاش قدرت اول دنیا 20 هزارتا کشته تو جنگ با ایران؟؟؟؟ برو سرچ کن ببین تو جنگ با عراق چندتا کشته داده که حالا تو جنگ با ایران روز اولش 20 هزارتا کشته بده

دوست عزیز این تحلیل من نبود و حرف مستقیسم یه ژنرال آمریکایی حاضر در اون شبیه سازی بود . یه سرچ بکن پیدا میکنی . سیستمهای لیزر و غیره هم چیز جدیدی نیست که ما نداشته باشیم . تانک تی 72 اولین بار 5 دهه پیش ساخته شد و سیستم لیزر هم داشت . الان که دیگه لیزر هم عمومی شده و همه هم دارن . ضمن اینکه شما تصویر برداریه پهپاد ایرانی روی ناو هواپیما بر آمریکایی رو ندیدی ؟ چرا قدرتِ آخوندی رو دست کم میگیری ؟ به این راحتی هم نیست که با فشار یه دکمه کل دنیا بره روی هوا . خود آمریکا هم بخشی از همون دنیاست .


ـــــــــــ

زخمهای روبرو که بر سینه دارم التیام یافته و مشکل من با زخمیست که از پشت خوردم و التیامش نمیبینم . • 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو


نظرسنجی

با توجه به تحریم‌های شدیدی که با آمدن ترامپ برای ایران وضع شد، با انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا، موافق هستید؟


نمایش نتایج


آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «