ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-11-27 17:47:54 +0330 +0330

کتابامون کجا بوده؟!گفتی فحش ندم وگرنه همین جا خوار و مادر صد و بیست و چهار هزارتاشون رو یکی میکردم.
تند نرو.
الان صد تا مجله و مستند به اصطلاح علمی هست که با برداشت اشتباه یک چیزایی رو رد میکنند یه چیزایی رو تایید میکنند.ولی اینا برای عوامه جامعه علمی حتی جواب اینا رو هم نمیده.
وقتی میگید اگه تمام مثال هام رو توجیه کنید فقط یکی رو نتونید.باز هم حق با تو هست تندرویه.فرمول ریاضی نیست که.مثل دادگاهه باید دید کفه ترازو به کدوم سمته.
حرفم اینه با این احادیث کس شعر کار بجایی نمیبری. باید از ریشه بزنی. فردا یکی میاد میگه این احادیث جعلی هستند یا برداشت ما اشتباه بوده منظور چیز دیگه ایه و از این حرفها … اصلا نه این مطلب مال دین ما نیست.
بگی شعیه فلان چیزش غلطه میگن خوب نظر سنی اینه بگی سنی میگن یکی دیگه، بگی مسلمون میگن مسیحی
اینا یه اصل گذاشتن میگن دین درسته حالا از هر زاویه ای غلط بگیری میگن باید طور دیگه ای نگاه کرد.
من به حد کافی بدبختی دارم وقت ندارم کمکت کنم هنوز هم تو دنیا منطق نتونسته به این تعصبات دینی غلبه کنه شما ادامه بده.این یه پروسه زمانبره باید کم کم جا بیفته فکر کن یه جمله بنویسی هر کی بخونه نظرش یکدفعه عوض بشه فردا صبحش چی میشه!؟

0 ❤️

2015-11-27 17:48:47 +0330 +0330

[quote=کهنه جق کار]m[/quote]
عاشق آواتار و امضات شدم ?

0 ❤️

2015-11-27 17:57:44 +0330 +0330

[quote=.Arrow.][quote=iranain army]سلام و درود
این توصیه های جنسی که بیشترشون بسیار خوب و به جا هست اما اینکه حدیث هایی در باب اینکه فرزندان چنان می شوند و چنان برای دین و خداباوران ریشه ماورایی داره عجیبه که چرا دوستان از عبارت خنده ام گرفت استفاده می کنند درحالی که شرط میبندم بیشتر برایشان سوال پیش آمد که سر این حرف ها چیست تا اینکه خنده دار باشد .[/quote]

دوست عزیز از اونجایی که جزو معدود مسلمونای مودب هستی یه نصیحتی بهت میکنم، جاهایی از صنعت ماست مالی استفاده کن که قضیه خیلی تابلو نباشه.
این احادیث خیلیاشون کسشعر محض هستن و ریشه که سهله، ساقه ماورایی هم ندارن.

آخه وجدانا یعنی چی که موقع سکس اونجای زنتو نگاه کنی بچه ات نابینا به دنیا میاد؟
اگه اینجوری بود که حداقل 90% جمعیت دنیا کور بودن !!!
[/quote]

دوست عزیز وجدانا این توصیه به سکس های همراه با عشق بازی ، بدون استرس و بی عجله و … چند بار امروزه توسط کارشناس های ازدواج مطرح میشه کدوم فیلسوف و دانشمند روم یا یونان هزاران سال پیش این توصیه ها رو کرده بنده کتاب نخونده شما بفرمایید ، در حالی که این توصیه هایی که امروز دارن به من و شما میکنن همین ها حدیث شده بود برای ما نمی خوام کلیشه ای صحبت کنم و اینکه قضیه نگاه به عورت والا نمی خوام بی ادبی کنم یارو میره عورت زنش رو باز میکنه توش رو ببینه اما من وقتی این صحنه برای من جالب نیست به قول معروف یه جوری میشم ( حالت بعد ) وقتی میبینم حالا بقیه رو نمی دونم اما احتمالا باید همچین منظوری داشته باشه این حدیث که این حالت بعد شاید دردسر ساز بشه و این برمیگرده به قضیه آرامش و ریلکس و عدم رنجش خاطر هنگام سکس که ممکنه اثر منفی در انتقال اسپرم داشته باشه . اما به هر حال صحت و سقم اینا رو خدا داند و بس .

0 ❤️

2015-11-27 18:01:05 +0330 +0330

تشکر بابت تاپیک خوب
و خیر مقدم برای بازگشت پرستوهای کوچ کرده ?

0 ❤️

2015-11-27 18:09:31 +0330 +0330

[quote=کهنه جق کار]کتابامون کجا بوده؟!گفتی فحش ندم وگرنه همین جا خوار و مادر صد و بیست و چهار هزارتاشون رو یکی میکردم.
تند نرو.
الان صد تا مجله و مستند به اصطلاح علمی هست که با برداشت اشتباه یک چیزایی رو رد میکنند یه چیزایی رو تایید میکنند.ولی اینا برای عوامه جامعه علمی حتی جواب اینا رو هم نمیده.
وقتی میگید اگه تمام مثال هام رو توجیه کنید فقط یکی رو نتونید.باز هم حق با تو هست تندرویه.فرمول ریاضی نیست که.مثل دادگاهه باید دید کفه ترازو به کدوم سمته.
حرفم اینه با این احادیث کس شعر کار بجایی نمیبری. باید از ریشه بزنی. فردا یکی میاد میگه این احادیث جعلی هستند یا برداشت ما اشتباه بوده منظور چیز دیگه ایه و از این حرفها … اصلا نه این مطلب مال دین ما نیست.
بگی شعیه فلان چیزش غلطه میگن خوب نظر سنی اینه بگی سنی میگن یکی دیگه، بگی مسلمون میگن مسیحی
اینا یه اصل گذاشتن میگن دین درسته حالا از هر زاویه ای غلط بگیری میگن باید طور دیگه ای نگاه کرد.
من به حد کافی بدبختی دارم وقت ندارم کمکت کنم هنوز هم تو دنیا منطق نتونسته به این تعصبات دینی غلبه کنه شما ادامه بده.این یه پروسه زمانبره باید کم کم جا بیفته فکر کن یه جمله بنویسی هر کی بخونه نظرش یکدفعه عوض بشه فردا صبحش چی میشه!؟[/quote]
.
.
اگه حوصله کنی در آینده ای نزدیک فایل pdf اکثر کتابها رو تو همین تاپیک برا دانلود میذاریم ولی اگه خیلی عجله داری میتونی تو گوگل بزنی کتابهای ممنوعه تا پیداشون کنی.
.
به این دلیل میگم حتی اگه تو یه مورد حق با من باشه باید فاتحه دینتون رو بخونین که اینجا صحبت در مورد کلام خدا و ائمه معصومین هست و اصولا نباید کوچکترین خطایی تو گفتار یا رفتارشون باشه.
شما سندیت فرمول ریاضی رو از کلام خدا بالاتر میدونین؟؟؟؟؟؟
.
هدف از گذاشتن مطالب تو این تاپیک این نیست که یه حریفی پیدا شه بیاد این وسط کشتی بگیریم تا بقیه ببینن کی شکست میخوره.
مطمئن باش همین مطالب نیم بند خیلیا رو میتونه به شک و تردید بندازه و بفرسته دنبال تحقیق ولی اون افرادی که شما اشاره کردین اونا کسانی هستن که خودشون رو زدن به خواب و این تاپیک که سهله، بغل گوششون توپ هم در کنی فایده نداره.
.
یه سوال : شما که ظاهرا موافق دین نیستی میشه لطفا بگی چرا مطالب تاپیک شما رو بیشتر از مسلمونا عصبانیتون کرده؟

2 ❤️

2015-11-27 18:19:11 +0330 +0330

[quote=iranain army][quote=.Arrow.][quote=iranain army]سلام و درود
این توصیه های جنسی که بیشترشون بسیار خوب و به جا هست اما اینکه حدیث هایی در باب اینکه فرزندان چنان می شوند و چنان برای دین و خداباوران ریشه ماورایی داره عجیبه که چرا دوستان از عبارت خنده ام گرفت استفاده می کنند درحالی که شرط میبندم بیشتر برایشان سوال پیش آمد که سر این حرف ها چیست تا اینکه خنده دار باشد .[/quote]

دوست عزیز از اونجایی که جزو معدود مسلمونای مودب هستی یه نصیحتی بهت میکنم، جاهایی از صنعت ماست مالی استفاده کن که قضیه خیلی تابلو نباشه.

[/quote]

دوست عزیز وجدانا این توصیه به سکس های همراه با عشق بازی ، بدون استرس و بی عجله و … چند بار امروزه توسط کارشناس های ازدواج مطرح میشه کدوم فیلسوف و دانشمند روم یا یونان هزاران سال پیش این توصیه ها رو کرده بنده کتاب نخونده شما بفرمایید ، در حالی که این توصیه هایی که امروز دارن به من و شما میکنن همین ها حدیث شده بود برای ما نمی خوام کلیشه ای صحبت کنم و اینکه قضیه نگاه به عورت والا نمی خوام بی ادبی کنم یارو میره عورت زنش رو باز میکنه توش رو ببینه اما من وقتی این صحنه برای من جالب نیست به قول معروف یه جوری میشم ( حالت بعد ) وقتی میبینم حالا بقیه رو نمی دونم اما احتمالا باید همچین منظوری داشته باشه این حدیث که این حالت بعد شاید دردسر ساز بشه و این برمیگرده به قضیه آرامش و ریلکس و عدم رنجش خاطر هنگام سکس که ممکنه اثر منفی در انتقال اسپرم داشته باشه . اما به هر حال صحت و سقم اینا رو خدا داند و بس .[/quote]
.
.
عزیز دل برادر اولا تو مسائل دینی و تاریخی شاید و احتمالا و فکر کنم و … نداریم.
دوما چون شما خوشت نمیاد دلیل نمیشه که هیشکی خوشش نیاد.
سوما اگه کسی نگاه میکنه حتما براش لذتبخشه که اینکارو میکنه، وگرنه ملت خودآزاری که ندارن.
چهارما اون یه دونه ای که اشاره کردم یه نمونه از چندین و چند حدیث مسخره بود و تو اونم خیلی سلیس و واضح گفته نگاه کنی بچت کور میشه.
این دیگه نه تنها تعبیر و تفسیر لازم نداره بلکه اصرار به ماست مالیش علنا توهین به شعور کاربرهاست.

2 ❤️

2015-11-27 18:23:12 +0330 +0330

چون چهارتا احمق که الان بغل دست من نشستن میخونن میگن بفرما منطق شماها اینجوریه.الانم میگن با خودتون دعوا دارید.اصلا اشتباه کردم حرف زدم برم کسجقملاتم رو بخورم.
فقط ببین اینا میشینند از امروز برای هر سوتی یک توجیه میسازند.پس فردا یکی میخونه میره بهشون میگن چهارتا جواب **** تحویلش میدن دوباره با افتخار سرشون رو بالا میکنند.
در ضمن سلام میرسونند

0 ❤️

2015-11-27 18:24:24 +0330 +0330

[quote=وحیدکرال]تشکر بابت تاپیک خوب
و خیر مقدم برای بازگشت پرستوهای کوچ کرده ?[/quote]

ممنون از لطفتون
اگه منظورتونم از پرستو به من بود که من پسرم دوست عزیز

?

0 ❤️

2015-11-27 18:30:33 +0330 +0330

[quote=کهنه جق کار]چون چهارتا احمق که الان بغل دست من نشستن میخونن میگن بفرما منطق شماها اینجوریه.الانم میگن با خودتون دعوا دارید.اصلا اشتباه کردم حرف زدم برم کسجقملاتم رو بخورم.
فقط ببین اینا میشینند از امروز برای هر سوتی یک توجیه میسازند.پس فردا یکی میخونه میره بهشون میگن چهارتا جواب **** تحویلش میدن دوباره با افتخار سرشون رو بالا میکنند.
در ضمن سلام میرسونند[/quote]
.
.
پس لطفا به اون دوستاتون بگین به بزرگی خودشون ببخشن که اسم منطق ما شمشیر و تفنگ نیست.
احیانا دوستاتون از فک و فامیلای خرزو خان نیستن؟

1 ❤️

2015-11-27 18:35:40 +0330 +0330

اینایی که میگن خدا هست و فلان .فرضا حرف شما درست
1-این حیوونا رو کی ساخته.مگه نمیگید نشانه های خدا در طبیعته.بفرما باید همدیگر رو بخورند بهشت و جهنم و پیغمبر هم ندارند.کی جواب سختی های اینا رو میده؟این خدا ظالم نیست؟
2-خدا هر کس رو متناسب با خودش آزمایش میکنه. حالا اگه من زندگی رو برای شما جهنم کنم این امتحان الهی وابسته به من شده .اگه شما امتحانت خراب بشه کافر بشی.اون دنیا هم خدا دهن منو سرویس کنه باز حق تو چی میشه؟
3-چطور انتظار دارید که بگیم این دنیا با همچین نظمی باید حتما خالق داشته باشه.بعد انتظار ندارید ما بگیم این خالق توانا باید خودش ساخته بشه.فیلسوفا میگن دور میشه باید یک جا شروع بشه خب همین دنیا شروعشه بدون خالق.
در آخر فقط کسجقملات

0 ❤️

2015-11-27 18:40:42 +0330 +0330

[quote=کهنه جق کار]اینایی که میگن خدا هست و فلان .فرضا حرف شما درست
1-این حیوونا رو کی ساخته.مگه نمیگید نشانه های خدا در طبیعته.بفرما باید همدیگر رو بخورند بهشت و جهنم و پیغمبر هم ندارند.کی جواب سختی های اینا رو میده؟این خدا ظالم نیست؟
2-خدا هر کس رو متناسب با خودش آزمایش میکنه. حالا اگه من زندگی رو برای شما جهنم کنم این امتحان الهی وابسته به من شده .اگه شما امتحانت خراب بشه کافر بشی.اون دنیا هم خدا دهن منو سرویس کنه باز حق تو چی میشه؟
3-چطور انتظار دارید که بگیم این دنیا با همچین نظمی باید حتما خالق داشته باشه.بعد انتظار ندارید ما بگیم این خالق توانا باید خودش ساخته بشه.فیلسوفا میگن دور میشه باید یک جا شروع بشه خب همین دنیا شروعشه بدون خالق.
در آخر فقط کسجقملات[/quote]
.
.
توصیه میکنم همونطور که خودتم گفتی بری بشینی کسجقملاتتو بخوری، اینجوری سنگینتری.

1 ❤️

2015-11-27 18:41:17 +0330 +0330

[quote=.Arrow.][quote=وحیدکرال]تشکر بابت تاپیک خوب
و خیر مقدم برای بازگشت پرستوهای کوچ کرده ?[/quote]

ممنون از لطفتون
اگه منظورتونم از پرستو به من بود که من پسرم دوست عزیز

?[/quote]
?

0 ❤️

2015-11-27 18:50:17 +0330 +0330

[quote=.Arrow.][quote=iranain army][quote=.Arrow.][quote=iranain army]سلام و درود

[/quote]

دوست عزیز وجدانا این توصیه به سکس های همراه با عشق بازی ، بدون استرس و بی عجله و … چند بار امروزه توسط کارشناس های ازدواج مطرح میشه کدوم فیلسوف و دانشمند روم یا یونان هزاران سال پیش این توصیه ها رو کرده بنده کتاب نخونده شما بفرمایید ، در حالی که این توصیه هایی که امروز دارن به من و شما میکنن همین ها حدیث شده بود برای ما نمی خوام کلیشه ای صحبت کنم و اینکه قضیه نگاه به عورت والا نمی خوام بی ادبی کنم یارو میره عورت زنش رو باز میکنه توش رو ببینه اما من وقتی این صحنه برای من جالب نیست به قول معروف یه جوری میشم ( حالت بعد ) وقتی میبینم حالا بقیه رو نمی دونم اما احتمالا باید همچین منظوری داشته باشه این حدیث که این حالت بعد شاید دردسر ساز بشه و این برمیگرده به قضیه آرامش و ریلکس و عدم رنجش خاطر هنگام سکس که ممکنه اثر منفی در انتقال اسپرم داشته باشه . اما به هر حال صحت و سقم اینا رو خدا داند و بس .[/quote]
.
.
سوما اگه کسی نگاه میکنه حتما براش لذتبخشه که اینکارو میکنه، وگرنه ملت خودآزاری که ندارن.
چهارما اون یه دونه ای که اشاره کردم یه نمونه از چندین و چند حدیث مسخره بود و تو اونم خیلی سلیس و واضح گفته نگاه کنی بچت کور میشه.
این دیگه نه تنها تعبیر و تفسیر لازم نداره بلکه اصرار به ماست مالیش علنا توهین به شعور کاربرهاست.[/quote]

شرمنده وقتت رو میگیرم آخر شب هم هست خسته هستی ختم بحثمون باشه
توی حدیث که اشاره به کوری شده ولی کور بودن در آیات قرآن و احادیث چند کاربرد داره مخصوصا در خطاب به مشرکان به کوری چشم یا کوری قلب یا کوری ذهن ، چون کوری اگه کوری چشم بود به قول شما بیشتر جهان کور بودن اما به هرحال بحث کردن فکر نکنم نتیجه ای بده پس سخن کوتاه می کنم اما این دست حدیث از امام صادق بوده که به این مضمون بوده امام صادق علیه السلام سؤال شده که آیا مرد به فرج همسرش نگاه کند در حال جماع حضرت فرمود اشکالی ندارد. ولی در روایت دیگر سؤال شده که آیا مرد در فرج همسرش نگاه کند در حال جماع؟ حضرت فرمود: «اشکالی ندارد لکن سبب کوری می شود»
دقت بفرمائید که در حدیث اول به نظر میرسه منظور ظاهر آلت باشه و در حدیث دوم منظور نگاه کردن به داخل آلت هستش .
به هر حال از دیدگاه یه فرد دین دار اینکه با انجام یک سری چیز ها فرزند باهوش می شود و یا دانا و یا غیره که در حدیث اومد یک نوع توجیح ماورایی به همراه داره به قول معروف سر محفوظ اما این چیزا از نظر بعضی از ما مزخرف هستن مثل قضیه باور به موثر بودن طب سنتی در تاثیر گذاری روی فرزند که یک عده رد می کنند و می گویند مهملات است و یک عده توصیه به انجام ، به هر حال بگذریم ، موید و سلامت باشی تا گفت و گویی بعد خدانگهدار :)

0 ❤️

2015-11-27 18:59:06 +0330 +0330

[quote=iranain army][quote=.Arrow.][quote=iranain army][quote=.Arrow.][quote=iranain army]سلام و درود

[/quote]

.
.
این دیگه نه تنها تعبیر و تفسیر لازم نداره بلکه اصرار به ماست مالیش علنا توهین به شعور کاربرهاست.[/quote]

شرمنده وقتت رو میگیرم آخر شب هم هست خسته هستی ختم بحثمون باشه
توی حدیث که اشاره به کوری شده ولی کور بودن در آیات قرآن و احادیث چند کاربرد داره مخصوصا در خطاب به مشرکان به کوری چشم یا کوری قلب یا کوری ذهن ، چون کوری اگه کوری چشم بود به قول شما بیشتر جهان کور بودن اما به هرحال بحث کردن فکر نکنم نتیجه ای بده پس سخن کوتاه می کنم اما این دست حدیث از امام صادق بوده که به این مضمون بوده امام صادق علیه السلام سؤال شده که آیا مرد به فرج همسرش نگاه کند در حال جماع حضرت فرمود اشکالی ندارد. ولی در روایت دیگر سؤال شده که آیا مرد در فرج همسرش نگاه کند در حال جماع؟ حضرت فرمود: «اشکالی ندارد لکن سبب کوری می شود»
دقت بفرمائید که در حدیث اول به نظر میرسه منظور ظاهر آلت باشه و در حدیث دوم منظور نگاه کردن به داخل آلت هستش .
به هر حال از دیدگاه یه فرد دین دار اینکه با انجام یک سری چیز ها فرزند باهوش می شود و یا دانا و یا غیره که در حدیث اومد یک نوع توجیح ماورایی به همراه داره به قول معروف سر محفوظ اما این چیزا از نظر بعضی از ما مزخرف هستن مثل قضیه باور به موثر بودن طب سنتی در تاثیر گذاری روی فرزند که یک عده رد می کنند و می گویند مهملات است و یک عده توصیه به انجام ، به هر حال بگذریم ، موید و سلامت باشی تا گفت و گویی بعد خدانگهدار :)[/quote]
.
.
وجدانا این پستهایی که میذاری یه بار هم فرداش خودت بشین بخون ببین برای دلائلی که آوردی خودت هم خنده ات میگیره یا نه.
.
ختم کلام :
این موضوع مستقیما به علم ژنتیک مربوط میشه، شما یه منبع یا مقاله علمی برا ما بیار که این حدیث رو تایید کنه من همینجا قول میدم روزی 3 بار بیام تو تاپیک عر عر کنم برم.

1 ❤️

2015-11-27 19:12:56 +0330 +0330

احادیث سکسی :

امام صادق (ع) :
در این اوقات آمیزش نکنید : 1- بین اذان صبح و طلوع خورشید 2- بین غروب تا تاریک شدن هوا 3- هنگام خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی 4- هنگام زلزله
(وسائل الشیعه ،ج14 ص96 )
.
.
پیامبر اکرم (ص) :
در اول شب چه زمستان و چه تابستان ،امیزش نکنید زیرا معده و رگها پر است و موجب بیماری نقرس ،سنگ مثانه ،ضعف چشم و چکیدن ادرار می گردد.
(وسائل الشیعه ،ج14 ص91 )
.
.
پیامبر اکرم (ص) :
اگر فرزند کم عقل ودیوانه و جذامی نمی خواهید در اول ،وسط و آخر ماه (قمری ) با همسر خود در نیامیزید چه بسا ممکن است آن چه نمی خواهید صورت پذیرد.
(وسائل الشیعه ،ج14 ص91 )
.
.
پیامبر اکرم (ص) :
در شب عید فطر ،عید قربان و نیمه شعبان نیز آمیزش به قصد فرزند دار شدن دوری گزینید چرا که ممکن است فرزند شما شرور ،معلول ،بد یمن و زشت رو گردد .
(وسایل الشیعه ج14 ،ص187 )

1 ❤️

2015-11-27 21:37:37 +0330 +0330

دلم شاد شد…
خسته نباشی

0 ❤️

2015-11-28 08:21:26 +0330 +0330

[quote=Are.zo0]دلم شاد شد…
خسته نباشی[/quote]

مرسی عزیز
منم خیلی خوشحال شدم پستت رو اینجا دیدم.

1 ❤️

2015-11-28 08:37:37 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 1)

فروش زنان اسیر به عنوان کنیز در اسلام توسط محمد ابن عبدالله

هنگامی که جنایتکاران مسلمان با نام الله و محمد بدترین و زشت‌ترین جنایتی که تاریخ بشر به خود دیده است را مرتکب می‌شوند، عده‌ای ندانسته گمان دارند که این دستورات اسلامی نیست، ایشان گمان می‌کنند محمد شخصیتی بود کاملا مهربان و به قول معروف آزارش به مورچه هم نمی‌رسید، مادامی که کسی از بعد اهریمنی محمد آگاهی ندارد ایرادی بر وی نیست. از آخوند هم گله‌ای نیست، زیرا نانشان در گرو نادانی مردم است. درد آنجاست که عده‌ای روشنفکر مآب دانسته نه تنها خود را پیرو چنین شخصیتی اهریمنی می‌دانند، بلکه همواره در تلاشند تا مردم را دنباله رو این دین جنایت پرور نگه دارند. منطق کسی که رفتار محمد با مسلمانان را نماد مهربانی او بداند مانند کسی است که جنایتکار اعدامی را به دلیل رفتار خوب با دوستان و خانواده‌اش مستحق آزادی و احترام قلمداد نماید:
مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ فَضْلًا مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِيمَاهُمْ فِي وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِكَ مَثَلُهُمْ فِي التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِي الْإِنجِيلِ كَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ يُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِيَغِيظَ بِهِمُ الْكُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِيمًا
(سوره فتح/29)

محمد فرستاده‌ی الله است و كسانى كه با اويند بر كافران سختگير، با همديگر مهربانند؛ آنان را در ركوع و سجود می‌بينى فضل و خشنودى الله را خواستارند علامت آنان بر اثر سجود در چهره هايشان است اين صفت ايشان است در تورات و مثل آنها در انجيل چون کاشته‌ای است كه جوانه خود برآورد و آن را مايه دهد تا ستبر شود و بر ساقه‌هاى خود بايستد و دهقانان را به شگفت آورد تا از آنان كافران را به خشم دراندازد الله به كسانى از آنان كه ايمان آورده و عمل صالح كره‌اند آمرزش و پاداش بزرگى وعده داده‌است.

1 ❤️

2015-11-28 09:33:32 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 2)
.
.
آنچه که در زیر می‌خوانید نمونه‌ای هستند بسیار کوچک از صدها جنایتی که محمد ابن عبدالله، در حق زنان و کودکان غیر مسلمان انجام داده است، او در جنگ با بنی قریظه که گروهی یهودی بودند، پس از اینکه تمامی مردان آنان را کشت، نوبت به کودکان رسید؛ وی دستور داد تا تمامی کودکان بالغ این قبیله را بکشند، ملاکش در این کشتار وحشیانه، رویش مو در اطراف آلت تناسلی آنان بود؛ او پس از این جنایت، تمامی زنان و کودکان را پس از دریافت سهم خویش که یک پنجم آنان بود میان پیروانش تقسیم نمود و تعداد زیادی از این زنان و کودکان اسیر را در نجد فروخت و در برابرش اسلحه خرید:

مسلم الانصاری گفت که:
رسول الله مرا بر اسیران بنی قریظه گماشت، پس نگاه به آلت تناسلی نوجوانان پسر می‌کردم، اگر می‌دیدم که موئی بر آلتش روئید گردنش را می‌زدم و اگر نروئید بود جزء غنایم جنگی گماشته می‌شد.
(مجمع الزوائد / الهیثمی / جلد 6 / صفحه 141)
(اعیان الشیعه / محسن الامین / جلد 3 / صفحه 303)

.
… سپس رسول الله اموال و زنان و کودکان بنی قریظه را تقسیم نمود در آن هنگام پس از دریافت خمسش، سه سهم برای سوارکار مرد و یک سهم برای سوارکار زن و برای پیاده نظام یک سهم و در آن روز تعداد اسب‌های بنی قریظه 36 اسب بود… سپس سعد ابن زید انصاری از برادران بنی عبد الاشهل را به همراه زنان و کودکان اسیر بنی قریظه برگزید و به نجد فرستاد تا بوسیله فروش آنان اسحله و اسب بیاورد و رسول الله (ص) ریحانه بنت عمرو بن جنافه یکی از زنان بنی عمرو بن قریظه را تا آخر عمر برای خودش برداشت، رسول الله از او خواست تا مسلمان شود و او با وی ازدواج نماید و محجبه شود، ولی او به رسول الله گفت: مرا به عنوان کنیزت نگه دارد که این برای من راحت تر است و او هم وی را به همین حال وا گذاشت.
(التاریخ الطبری / جلد 2 / صفحه 252)

2 ❤️

2015-11-28 09:59:06 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 3)
.
.
سپس رسول الله اموال و زنان و کودکان بنی قریظه را تقسیم نمود و برخی از این اسیران را به همراه سعد ابن زید الانصاری به نجد فرستاد تا با فروش آنان اسحله و اسب بیاورد.
(تفسیر المیزان / علامه طباطبائی / جلد 16 / صفحه 303)

آیت الله سید جعفر مرتضی العاملی از علمای مشهور و مورخ به نام شیعی در کتاب الصحیح فی سیره النبی الاعظم می‌گوید:

رسول الله برخی از این اسیران (زن و کودک) را به همراه سعد ابن زید الاشهلی به نجد فرستاد تا با فروش آنان اسحله و اسب بیاورد.

و همچین گفته می‌شود که رسول الله برخی از زنان و کودکان اسیر بنی قریظه را به شام برای فروش فرستاد و اسلحه و اسب خرید.
(الصحیح من سیره النبی الاعظم / سید جعفر مرتضی / جلد 11 / صفحه 225)

موضوع تصاحب زنی از بنی قریظه به نام ریحانه از سوی محمد و فروش زنان و کودکان بنی قریظه به نجد از جمله موارد غیر قابل انکار تاریخ اسلام است که در منابع معتبر زیر هم بیان شده است:
(تفسیر البغوی / جلد 3 / صفحه 524 )
(تفسیر الالوسی / جلد 21 / صفحه 179 )
( سیره این هشام / جلد 3 / صفحه 725 )
(السنن الکبری / البیهقی / جلد 9 / صفحه 129 )
(اسد الغایه / ابن اثیر / جلد 2 / صفحه 280 )
(البدایه النهایه / ابن کثیر / جلد 4 / صفحه 144)
(بحارالانوار / علامه مجلسی / جلد 20 / صفحه 212 )
.
.
پس کسانی که معتقدند رفتار داعش اسلامی نیست یا از اسلام اطلاعی ندارند و یا همان روشنفکر مآبانی هستند که دانسته سعی در تقدس اسلام و بنیانگذار آن محمد ابن عبدالله دارند، داعش همان گروهی است که با اتکا به آموزه‌های اسلامی صدها زن و دختر کُرد ایزدی عراق را به عنوان ملک یمین یا میان خویش تقسیم نمودند و یا آنان را در شهرهای مختلف عراق مخصوصا موصل فروختند.

1 ❤️

2015-11-28 10:18:36 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 4)
.
.
سپس رسول الله اموال و زنان و کودکان بنی قریظه را تقسیم نمود و برخی از این اسیران را به همراه سعد ابن زید الانصاری به نجد فرستاد تا با فروش آنان اسحله و اسب بیاورد.
(تفسیر المیزان / علامه طباطبائی / جلد 16 / صفحه 303)

آیت الله سید جعفر مرتضی العاملی از علمای مشهور و مورخ به نام شیعی در کتاب الصحیح فی سیره النبی الاعظم می‌گوید:

رسول الله برخی از این اسیران (زن و کودک) را به همراه سعد ابن زید الاشهلی به نجد فرستاد تا با فروش آنان اسحله و اسب بیاورد.
.
و همچین گفته می‌شود که رسول الله برخی از زنان و کودکان اسیر بنی قریظه را به شام برای فروش فرستاد و اسلحه و اسب خرید.
(الصحیح من سیره النبی الاعظم / سید جعفر مرتضی / جلد 11 / صفحه 225) (4) منبع

موضوع تصاحب زنی از بنی قریظه به نام ریحانه از سوی محمد و فروش زنان و کودکان بنی قریظه به نجد از جمله موارد غیر قابل انکار و اثبات شده تاریخ اسلام است که در منابع معتبر زیر هم بیان شده است:
(تفسیر البغوی / جلد 3 / صفحه 524 )
(تفسیر الالوسی / جلد 21 / صفحه 179)
(سیره این هشام / جلد 3 / صفحه 725 )
(السنن الکبری / البیهقی / جلد 9 / صفحه 129)
(اسد الغایه / ابن اثیر / جلد 2 / صفحه 280)
(البدایه النهایه / ابن کثیر / جلد 4 / صفحه 144)
(بحارالانوار / علامه مجلسی / جلد 20 / صفحه 212)
.
.
پس کسانی که معتقدند رفتار داعش اسلامی نیست یا از اسلام اطلاعی ندارند و یا همان روشنفکر مآبانی هستند که دانسته سعی در تقدس اسلام و بنیاتگذار آن محمد ابن عبدالله دارند، داعش همان گروهی است که با اتکا به آموزه‌های اسلامی صدها زن و دختر کُرد ایزدی عراق را به عنوان ملک یمین یا میان خویش تقسیم نمودند و یا آنان را در شهرهای مختلف عراق مخصوصا موصل فروختند.

1 ❤️

2015-11-28 10:54:42 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 5)
.
.
اسلام برده داری را تأیید می‌کند و بین بردگان مسلمان و سایرین تفاوت قائل است.

مجوز استفاده از بدن کنیز در اسلام به نقل از قرآن و منابع معتبر اسلامی که انسان از بیانشان شرم دارد صادر شده است.
اسلام ادعا دارد که هدف از آمدن این دین، اجرای عدالت خداوند است؛ بخوانید از ستمی که این دین در طول تاریخ به انسانیت روا داشته است، موضوعی که هیچ آخوند و ملائی به ما نگفته و نخواهد گفت؛ تناقضات قرآن و فقه اسلامی در این باره زیاد است، از یک سو خطاب به بشریت می‌گوید:

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ(سوره حجرات/13)
ای مردم، همانا ما شما را از يك مرد و زن آفريديم و بصورت گروه‌ها و قبيلهها قرار داديم تا يكديگر را بشناسيد (بدانید) که گرامي‌ترين شما نزد الله با تقواترين شماست، همانا الله دانا و خبير است.

این آیه گرچه در ابتدا انسانیت را مورد خطاب قرار می‌دهد ولی در آخر هم می‌گوید که انسان با تقوا نزد من(الله) از بقیه بهتر است و یا این آیه بیان می‌نماید که همه‌ی مؤمنین با هم برادر هستند:

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ (سوره حجرات/10)
مؤ منان با هم برادر هستند، بنابراين ميان دو برادر خود صلح برقرار کنید و پرهیزگاری الله را پيشه كنيد تا مورد رحمت قرار بگیرید.

آیا رفتار و دستورات این دین مبین این است که شرط برتری کسی نزد الله تنها تقواست؟ آیا اسلام همه‌ی مسلمین را برادر می‌داند؟
این دین معتقد است انسانهای خریداری یا به اسارت گرفته شده از خویش هیچ اراده‌ای ندارند ولو اینکه ادعای برابری الله به شرط اسلام آوردن و پذیرش این دین را بپذیرند؛ زیرا از نظر اسلام، انسان برده از جایگاه پائین‌تری نزد الله برخوردار است، در پستهای بعدی دلایل این ادعا را مورد بررسی قرار می‌دهیم

1 ❤️

2015-11-28 11:33:05 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 6)
.
.
قرآن برای تبین فرق بین بت و الله این دو را با بردگان و صاحبانشان مقایسه می‌نماید و می‌گوید: همانگونه که برده از خود هیچ اختیاری ندارد و تابع ارباب خویش است، بتها نیز چنین هستند و تابع ارباب خویش یعنی الله می‌باشند!:

وَيَعْبدُونَ مِن دونِ اللّه ما لاَ يَمْلكُ لهُمْ رِزقًا مِّنَ السَّماوَاتِ والأَرضِ شَيئا وَلا يَسْتَطيعُونَ
(سوره نحل/74)
و به جاى الله چيزهائى را مورد پرستش قرار می‌دهند كه نه به آنها در آسمان‌ها و زمين روزی می‌دهند و نه توانائی‌اش را دارند.

و در ادامه بیان می‌نماید که در برابر الله مثال نزنید، زیرا او بهتر از شما مثال زدن بلد است:

فَلاَ تَضْرِبُواْ لِلّهِ الأَمْثَالَ إِنَّ اللّهَ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ
(سوره نحل/74)
پس برای الله مثال نزنید که او می‌داند و شما نمی‌دانید.

و این هم مثال الله و تحقیر بردگان و کنیزان(مملوک به کنیز و برده گفته می‌شوند که در اختیار صاحب خویش باشند):

ضَرَبَ اللّهُ مَثَلًا عَبْدًا مَّمْلُوكًا لاَّ يَقْدِرُ عَلَى شَيْءٍ وَمَن رَّزَقْنَاهُ مِنَّا رِزْقًا حَسَنًا فَهُوَ يُنفِقُ مِنْهُ سِرًّا وَجَهْرًا هَلْ يَسْتَوُونَ الْحَمْدُ لِلّهِ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لاَ يَعْلَمُونَ
(سوره نحل/75)
خدا مثلى مى‏زند بنده‏اى است زرخريد كه هيچ كارى از او برنمى‏آيد آيا [او] با كسى كه به وى از جانب خود روزى نيكو داده‏ايم و او از آن در نهان و آشكار انفاق مى‏كند يكسانست ‏سپاس خداى راست [نه] بلكه بيشترشان نمى‏دانند

اسلام به مردانی که به دلیل مشکلات مالی و فشار شهوانی مایل هستند با کنیزان مسلمان ازدواج نمایند این مجوز را داده است، اما به آنان توصیه نموده که اگر شکیبائی پیشه کنند و با اینگونه انسانها ازدواج ننمایند برای آنها بهتر است:

وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُمْ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَيْرٌ لَّكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
(سوره نساء/25)
و آنها كه توانايي ازدواج با زنان (آزاد) پاكدامن با ايمان ندارند ميتوانند با زنان پاكدامن از بردگاني با ايمان كه در اختيار داريد ازدواج كنند، خدا آگاه به ايمان شماست، و همگي اعضاي يك پيكريد، و آنها را به اجازه صاحبان آنان ازدواج نماييد و مهر آنها را به خودشان بدهيد، مشروط بر اينكه پاكدامن باشند نه مرتكب زنا بطور آشكار شوند و نه دوست پنهاني بگيرند، و در صورتي كه محصنه باشند و مرتكب عمل منافي عفت شوند نصف مجازات زنان آزاد را خواهند داشت، اين اجازه (ازدواج با كنيزان) براي آنها است كه (از نظر غريزه جنسي) شديدا در زحمت باشند و اگر خودداري كنيد (از ازدواج با آنان) براي شما بهتر است و خداوند آمرزنده و مهربان است.

حر عاملی در وسائل الشیعه در مورد همین آیه می‌گوید که اگر ازدواج بدون اجازه‌ی ارباب صورت گیرد مانند زناست.

1 ❤️

2015-11-28 12:07:36 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 7)

در مورد ازدواج مرد آزاد با کنیز پارادوکس آشکاری در دستورات فقهی اسلام وجود دارد:

پرسش اینکه اگر مردی مسلمان برده باشد و بخواهد با کنیزی که متعلق به همان اربابی است که برده هم به او تعلق دارد ازدواج کند، حکم این ازدواج چگونه است؟

از نظر اسلام ارباب هرگاه که خواست می‌تواند این دو را از هم جدا نماید، خود با کنیز آمیزش کند و بعد از استبراء(اطمینان از عدم حاملگی کنیز) او را تحویل برده دهد، همچنین از نظر این دین برده هرگز نمی‌تواند کنیز خویش را طلاق دهد، زیرا در این حالت طلاق به دست او نیست، مگر اینکه زن (کنیز) متعلق به یک مرد و مرد(برده) هم متعلق به مردی دیگر باشند؛

حر عاملی” در کتاب “الطلاق” باب 43، پنج حدیث را در این مورد بیان می‌نماید.

همچنین خواندن نظرات شهید اول که بزرگترین فقیه شیعه می‌باشد جالب است.
حالت جالب دیگری که باز پارادکس فقه اسلامی است نیز وجود دارد و آن اینکه اگر زنی آزاد و مسلمان بخواهد با مردی که برده است ازدواج نماید، طلاق در اینجا نه به دست مرد که به دست زن می‌باشد.

آیه‌ی پیش از آیه‌ی بالا به روشنی مجوز تجاوز جنسی به زنان شوهردار غیر مسلمان را می‌دهد.
مسلمان می‌تواند فرج(واژن) کنیزش را در اختیار برادرش قرار دهد:
حر عاملی در کتاب وسائل الشیعه می‌گوید که اگر برادر مسلمانی دارای کنیز باشد، او می‌تواند فرج (واژن) کنیز خود را در اختیار برادرش قرار دهد.
(وسائل الشیعه/حدیث شماره 26702)

او در این حدیث چنین استدلال می‌کند که اگر این برادر در فروش کنیز حق داشته باشد در فرج او هم سهیم است؛ البته در احادیث ماقبل و بعد از این حدیث هم به روشنی چنین اجازه‌ای را به برادر داده است.

1 ❤️

2015-11-28 12:38:53 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 8 )

شیخ طوسی پا را از این فراتر گذاشته در تهذیب الاحکام جلد 7 صفحه 241 در مورد حکم اینکه آیا برادر می‌تواند فرج کنیزش را در اختیاز برادر قرار دهد؛ می‌گوید: آنچه از کنیز برای او حلال است برای برادرش هم حلال و برای پدرشان هم حلال است.

علامه حر عاملی در وسائل الشیعه جلد 21 صفحه 134 و شیخ کلینی در الکافی جلد 5 صفحه 469 احادیث متعدد شرم آوری را در این زمینه آورده‌اند.

تمام این احادیث شرم آور در وسائل الشیعه جلد 14 صفحه 532 تا 536 به صورت مفصل وجود دارد.
حتی مادر هم می‌تواند واژن کنیزش را در اختیار پسرش و هر کسی که بخواهد بگذارد و از او پول بگیرد.

شیخ طوسی در تهذیب الاحکام جلد 7 صفحه 242 از قول امام صادق می‌گوید:
مادر هم می‌تواند واژن کنیزش را در اختیار پسرش بگذارد و اگر هم بابت این کار پولی دریافت کرد ایرادی نیست و در همین کتاب گفته شده که اسماعیل بن یزیع از امام علی پرسید " اگر زنی کنیزش را بر من حلال کرد، حکمش چیست، فرمود:
(فرجش) مال توست.
همین احادیث در جامع الحادیث شیعه نوشته آیت الله العظمی بروجردی جلد 21 صفحه 149 و 150 نیز با همین مضمون آمده است.

اسلام (در اینجا شیعه) وقاحت را بدانجا می‌برد که می‌گوید صاحب کنیز می‌تواند واژن او را در معرض دید قرار دهد.

در منابع اهل سنت نیز مانند تشیع به این امر اشاره شده است:
ابن حجر عسقلانی در “فتح الباری” که “شرح صحیح بخاری” است در تفسیر آیه‌ی “24 سوره نساء” می‌گوید:
اگر کسی زن و مرد مملوکی را خرید که با هم زن و شوهر باشند، به مجرد این خرید این ازدواج فسخ می‌گردد و اختیار این دو در دست ارباب است؛ البته در صحیح بخاری گفته شده که اگر کسی کنیزی را خرید که خود دارای شوهر است، طلاق این دو به دست خریدار می‌باشد.
.
این احادیث اسلامی به قدری شرم آور و مایه ننگ بشریت هستند که نیازی به شرح اضافه نمی‌بینم:
طبری در تفسیر “آیه‌ی 25 سوره‌ی نساء” و در مورد جمله‌ی “و ان تصبروا خير لكم…” خطاب به مسلمانان می‌گوید منظور این است که اگر با کنیز ازدواج نکنید برای شما بهتر است.(10)

1 ❤️

2015-11-28 12:51:44 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 9)
.
.
به ابی عبدالله (در اینجا منظور امام صادق است) گفتم:
مردی واژن کنیزکش را برای برادرش حلال می‌کند حکمش چیست؟
گفت: برای او حلال است،
گفتم: اگر از او فرزندی بوجود آمد حکمش چیست؟
گفت: آن فرزند متعلق به صاحب کنیزک است مگر اینکه با صاحب کنیزش هنگامی که بر او حلال کرده شد شرط کند که اگر فرزندی پدید آمد آزاد باشد.
( تهذیب الاحکام شیخ طوسی/جلد 7 / صفحه 246)

حتی صاحب کنیز می‌تواند واژن کنیزش را برای فروش در معرض دید دیگران قرار دهد:

از ابا عبدالله در مورد لخت کردن واژن (برای فروش) پرسیده شد؛
گفت: ایرادی ندارد،
گفتم: اگر از او صاحب فرزند شد؟
گفت: متعلق به صاحب کنیز است مگر اینکه قبلا شرط گذاشته باشند.
( تهذیب الاحکام شیخ طوسی / جلد 7 / صفحه 246 )
(بحار الانوار جلد 100 صفحه 326)

حتی می‌تواند بخشهای خاصی از بدنش را بفروشد، مثلا بگوید که تو تنها می‌توانی او را ببوسی و اگر واژنش را فروخت بدان معناست که کل بدنش را فروخته است:

ابا عبدالله (ع) گفت: اگر مردی تنها بوسه بر کنیزش را بر دیگری حلال کرد، برای او چیز دیگر حلال نیست و اگر همه چیز غیر از واژنش را حلال کرد برای او چیز دیگرش (واژن) حلال نیست و اگر واژن را حلال کرد همه چیز حلال می‌شود
( تهذیب الاحکام شیخ طوسی/جلد 7 / صفحه 245)

کلینی در همین رابطه از قول امام صادق می‌گوید که اگر مردی کنیزکش را برای برادرش حلال کرد بر او حلال می‌شود و از امام پرسیده شد اگه اگر مردی کنیز گرانبهای بکری داشته باشد و برای برادرش همه چیز او را غیر از واژنش حلال نماید حکمش چیست؟
گفت: که برای او حلال نیست مگر انچه که طبق شرط حلال کرده باشد و اگر تنها برای او بوسیدن را حلال نماید تنها بوسه حلال است ، راوی حدیث می‌گوید: گفتم اگر بر مردی همه چیز کنیزک غیر از واژنش حلال شد و بر او شهوت غلبه نمود و خواست داخلش کند، حکمش چیست؟
امام گفت: نباید این کار را انجام دهد. گقتم و اگر کرد زناکار است؟
گفت نه، ولی خائن است که باید یک دهم قیمتش را پرداخت نماید و اگر بکر نباشد یک بیستم آن را.
(الکافی شیخ کلینی/ جلد 5 / صفحه 468)

1 ❤️

2015-11-28 13:12:48 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش 10)
.
.
از ابی عبدالله (ع) روایت است که گفت:
اگر مردی تنها بوسیدن کنیزش را بر مرد دیگر حلال کند برای او چیز دیگرش حلال نیست و اگر همه چیزی را غیر از واژنش حلال کند بر او همه حلال است و اگر واژن را حلال کند برای او همه چیز کنیزک حلال است.
(الکافی/جلد 5 صفحه 470)

در همین کتاب یعنی الکافی شیخ کلینی از قول یکی از شیعیان گفته که از امام صادق پرسیدم زنم کنیزکش را بر من حلال کرد، گفت: او را بکن.
(الکافی شیخ کلینی/ جلد 5 / صفحه 468)
و همچنین از قول معصوم گفته که زن می‌تواند واژن کنیزش را برای پسرش حلال کند.

اگر در احادیث بالا دقت فرمائید روایات مجوز فروش بدن کنیز همه از قول یکی از امامان دوازده گانه مذهب تشیع بیان شده، برای رعایت اعتدال، بسیاری از منابع اهل سنت نیز گشتم ولی احادیثی در این زمینه را نیافتم، بنا به تذکر یکی از دوستان، در اینجا آیه‌ای که بر طبق آن قرآن ظاهرا از فروش بدن کنیز در صورت نارضایتی منع کرده، اشاره می‌نمایم:

وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمْ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَالَّذِينَ يَبْتَغُونَ الْكِتَابَ مِمَّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ فَكَاتِبُوهُمْ إِنْ عَلِمْتُمْ فِيهِمْ خَيْرًا وَآتُوهُم مِّن مَّالِ اللَّهِ الَّذِي آتَاكُمْ وَلَا تُكْرِهُوا فَتَيَاتِكُمْ عَلَى الْبِغَاء إِنْ أَرَدْنَ تَحَصُّنًا لِّتَبْتَغُوا عَرَضَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَمَن يُكْرِههُّنَّ فَإِنَّ اللَّهَ مِن بَعْدِ إِكْرَاهِهِنَّ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
(سوره نور/33)
و كسانى كه ارتباط جنسی را نمی‌یابند بايد دامنشان را نگه دارند تا این که الله آنان را از بخشش بىنياز گرداند و از بردگانتان كسانى كه می‌خواهند با نوشتن قرارداد خود را آزاد نمایند اگر می‌دانید که آنان اینکاره هستند (توانائی مالی دارند) بنويسيد و از همان دارائی كه الله به شما داده است به آنان بدهيد و دختران جوانتان (منظور کنیزانتان) را اگر تمایل به پاکدامنی دارند برای جستن کالای دنیا وادار به تن فروشی نکنید و هر كس که آنان را به زور وادار كند همانا الله پس از واردار نمودنشان بخشنده و مهربان است (حد زنا در ایشان جاری نمی‌کند).

در این آیه نهی به تن فروشی را تنها شامل دختران جوان کنیز نموده؛ اگر منظور کل کنیزان صرفنظر از سنشان بود باید از لفظ ملکت ایمانکم و یا امائکم استفاده می‌شد، همین موضوع یعنی اشاره به دختران و یا پسران جوان کنیز و برده با عنوان فتا (مذکر) و فتاة (مؤنث و جمعش فتیات است) در اشاره به یوسف نیز آمده است:

1 ❤️

2015-11-28 13:52:47 +0330 +0330

جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات (بخش آخر)

وَقَالَ نِسْوَةٌ فِي الْمَدِينَةِ امْرَأَةُ الْعَزِيزِ تُرَاوِدُ فَتَاهَا عَن نَّفْسِهِ قَدْ شَغَفَهَا حُبًّا إِنَّا لَنَرَاهَا فِي ضَلاَلٍ مُّبِينٍ
(سوره یوسف/30)
گروهي از زنان شهر گفتند كه همسر عزيز جوانش (غلامش را) بسوی خود دعوت می‌كند و عشق اين جوان در اعماق قلبش نفوذ كرده، ما او را در گمراهي آشكار ميبينيم!

در آیه پیش از این آیه در اشاره به کنیز از واژه اماء استفاده شده:

وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
(سوره نور/32)
مردان و زنان بيهمسر را همسر دهيد و همچنين غلامان و كنيزان صالح و درستكارتان را، اگر فقير و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خود بي نياز ميسازد، خداوند واسع و آگاه است.

فرض که منظور کل کنیزان باشد، پس:
در سوره نور/33 برای صاحبان کنیزان در صورت فروش بدن کنیزشان، مجازاتی را در نظر نگرفته و تنها بخششی که از سوی قرآن مشاهده می‌نمائیم، مجازات نکردن کنیزان است؛ در همین آیه قرآن از نهی به وادار نمودن کنیزان جهت تن فروشی سخن گفته و این بدان معناست که در صورت رضایت ارباب و کنیز، مانعی ندارد؛ زیرا قرآن در این باره سکوت نموده است.
.
.
امام صادق گفت:
که اگر برده و زنش متعلق به یک مرد باشند پس ارباب می‌تواند هرگاه که خواست زن را بگیرد و هرگاه که خواست او را برگرداند و گفت که برده نمی‌تواند طلاق دهد هنگامیکه او و زنش متعلق به یک مرد باشند مگر اینکه مرد متعلق به یک نفر و زن متعلق به مردی دیگر و برده باید با اجازه‌ی ارباب خود و ارباب آن زن با او ازدواج نماید، و اگر در این حالت او را طلاق داد جایز است.
.
فقط میتونم بگم این ائمه ما چیزی نیستن جز ننگ بشریت !!!

2 ❤️

2015-11-28 15:26:54 +0330 +0330

سلام
دوست عزیز شما تو این متن اومدی ایراداتی رو مطرح کردی که با علم امروزی برای شما مسخره و پیش پا افتاده جلوه میکنه اما خود خدا در قران میگه که برای هر قومی پیامبرانی فرستادیم که ان پیامبران به اندازه درک و فهم مردم همون دوره بهشون اطلاعات بدن و با اون ها صحبت کنن واصلا یکی از دلایل نزول صد وبیست وچهار هزار پیامبر هم همینه یعنی رشد تدریجی سطح فکر و علم مردم
در نتیجه بسیاری از این موارد نمیتونه تناقض باشه
بعدشم به کتاب های تورت و انجیل امروزی که هرکس در اون ها دست برده و اون ها رو تحریف کرده چطور میشه استناد کرد
به قول یک مسیحی:اگه مسیحی ها معجزه ای زنده مانن قران داشتند با ان دنیا رو زیرورو میکردند

0 ❤️

2015-11-28 15:59:03 +0330 +0330

[quote=m28kh1377]سلام
دوست عزیز شما تو این متن اومدی ایراداتی رو مطرح کردی که با علم امروزی برای شما مسخره و پیش پا افتاده جلوه میکنه اما خود خدا در قران میگه که برای هر قومی پیامبرانی فرستادیم [/quote]
.
خدا پدرتو بیامرزه
وقتی هر پیامبر مخصوص قوم خودش بوده یعنی دینی هم که آورده مختص همون قوم بوده دیگه ، درسته؟
حالا من موندم که از کی ما جزو قوم عرب شدیم که فکر میکنیم اسلام برا ما بوده؟

[quote=m28kh1377]که ان پیامبران به اندازه درک و فهم مردم همون دوره بهشون اطلاعات بدن و با اون ها صحبت کنن [/quote]
.
با ای فرمایش 100% درست شما رو چه حسابی مسلمانها ادعا میکنن که قرآن برای همه دورانها بوده و هنوزم که هنوزه خیلی از علومش کشف نشده؟
.
[quote=m28kh1377] واصلا یکی از دلایل نزول صد وبیست وچهار هزار پیامبر هم همینه یعنی رشد تدریجی سطح فکر و علم مردم
در نتیجه بسیاری از این موارد نمیتونه تناقض باشه [/quote]
.
حالا که 1500 ساله دیگه خدا پیغمبری نمیفرسته فکر نمیکنین معنیش اینه که علم و شعور بشر به حدی رسیده که دیگه نیاز به پیغمبر نداره و الان خیلی مسخره هست که علم پیشرفته روز رو ول کنیم و بچسبیم به آموزه های 1500 سال پیش که خودمونم قبول داریم برا علم و دانش امروزی خنده دار هستن؟
.

[quote=m28kh1377]بعدشم به کتاب های تورت و انجیل امروزی که هرکس در اون ها دست برده و اون ها رو تحریف کرده چطور میشه استناد کرد
به قول یک مسیحی:اگه مسیحی ها معجزه ای زنده مانن قران داشتند با ان دنیا رو زیرورو میکردند[/quote]
عزیز دل برادر، من کی استناد به تورات و انجیل کردم؟
اونا که وضعیتشون از قرآن ما هم خرابتره !!!

2 ❤️

2015-11-28 18:51:38 +0330 +0330

آقا… خسته نباشی…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «