ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-11-02 16:16:30 +0330 +0330

[quote=old-man]مهم تر از شروع بحث تعیین هدفه شما

تو تا ابسترکت ندی نمیتونی بری سراغ اینتروداکشن[/quote]

؟؟؟

0 ❤️

2015-11-02 16:20:37 +0330 +0330

[quote=الکترو]خواهش میکنم به اشتباه تایپی گیرندین برای همه اتفاق میفته اینجوری ادم ویادزمانی که محصل بودیم میندازین یکی روخوانی اشتباه میکردهمه تودرست گفتنش مسابقه میدادن[/quote]

حق با شماست
من قصد تمسخر نداشتم ولی بازم از دوستمون معذرت میخوام، اگه احیانا ناخواسته باعث ناراحتیش شده باشم.

give_rose

2 ❤️

2015-11-02 16:22:27 +0330 +0330

چه در لفظ و چه در عمل و احکام قرآن همواره دگر اندیش را به باد توهین و تمسخر گرفته و دستور به نابود کردن وی داده.حال برای چنین آئینی چگونه میتوان احترام قائل شد؟! آئینی که در کنار توهین و فحاشی ؛ کشتار شما را هم بلامانع می داند.!
با این حال باز هم ما بی احترامی نمیکنیم.

• آنان (کافران) گستاخ , خشن , زنازاده و بی اصل و نسب هستند .
    (قرآن .سوره قلم . آیه ۱۳)

• اف بر شما و بر آنچه غير از الله مى پرستيد مگر نمى انديشيد.
    (قرآن . سوره انبیاء . آیه 67)

• چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند.
    (قرآن .سوره مدثر. آیه ۴۹و50)

• بدترین جانوران نزد الله ، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان هم نخواهند آورد.
    (قرآن . سوره انفال . آیه 55)

• کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند.
    (قرآن . سوره بقره . آیه ۱۷۱)

• و به راستى بسيارى از جن و انس را براى جهنم آفريده ايم، دلهايى دارند كه با آن در نمى يابند و چشمهايى دارند كه با آن نمى بينند و گوشهايى دارند كه با آن نمى شنوند، آنان چون چهارپايانند، بلكه اينان گمراه ترند، ايشان بى خبرند .
    (قرآن .سوره اعراف . آیه ۱۷۹)

• خدا کسانی را که ایمان آورده و نیکوکار شوند را وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر درختانش جاری است و انانکه به راه کفر به شهوت رانی و شکم پرستی مانند چهار پایان پرداختند عاقبت منزل انها آتش دوزخ خواهد بود.
    (قرآن . سوره محمد . آیه 12)

• و همچون شتران مبتلا به بیماری عطش، از آن می آشامید.
    (قرآن .سوره واقعه. آیه ۵۶)

• آیا گمان می بری بیشتر آنها می شنوند یا می فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر.
    (قرآن .سوره فرقان. آیه ۴۴ )

• همانا بدترين جنبندگان نزد الله كران و لالان هستند آنهائی كه نمى انديشند.
    (قرآن .سوره انفال . آیه ۲2)

• در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و انها راست عذاب دردناکبدین سبب که دروغ می گویند.
    (قرآن . سوره بقره .آیه 10)

• و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند.
    (قرآن .سوره بقره. آیه ۱۳)

• مثل كسانى حمالان تورات شدند آنگاه آن را حمل نکردند، مانند خرى است كه كتابهايى را برپشت مى كشد؛ چه زشت است بیان آن گروهی كه نشانه ‌های الله را دروغ پنداشتند و الله گروه ستمگر را راهنمائی نمی ‌نماید.
    (قرآن .سوره جمعه. آیه ۵)

• به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید.
    (قرآن .سوره بقره. آیه ۶۵)

• اى مؤمنان همانا مشركان نجس هستند، لذا نبايد پس از امسال ایشان به مسجدالحرام نزديك شوند، و اگر از تنگدستى مى ترسيد، پس در آینده نزدیک الله شما را از فضل خويش توانگر گرداند، كه الله داناى فرزانه است.
    (قرآن .سوره توبه . آیه ۲8)

• بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر، بدهم : کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند.
    (قرآن . سوره مائده. آیه ۶۰)

• و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند.
    (قرآن .سوره اعراف. آیه ۱۷۶)

• و الله مثالي زده است: دو نفر را كه يكي از آن دو گنگ مادر زاد است و قادر بر هيچ كاري نيست و سر بار صاحبش می‌ باشد، او را به سراغ هر كاري بفرستد عمل خوبي انجام نميدهد، آيا چنين انساني با كسي كه امر به عدل و داد مي كند و بر راه راست قرار دارد مساوي است؟
    (قرآن .سوره نحل. آیه ۷۶)

• حال اين دو گروه (مؤ منان و منكران) حال نابينا و كر و بينا و شنوا است آيا اين دو همانند يكديگرند؟ آيا فكر نميكنيد؟
    (قرآن .سوره هود. آیه ۲۴)

• بگو من نميگويم خزائن الله نزد من است و من آگاه از غيب نيستم و به شما نمي گويم من فرشته ام ، من تنها از آنچه به من وحي ميشود پيروي مي كنم ، بگو آيا نابينا و بينا مساويند؟ چرا فكر نميكنيد؟
    (قرآن .سوره انعام . آیه ۵۰ )

• نابينا و بينا هرگز مساوي نيستند.
    (قرآن .سوره فاطر. آیه ۱۹)

• آيا كسي كه مي ‌داند آنچه از طرف پروردگارت بر تو (ای محمد) نازل شده حق است همانند كسي است كه نابيناست؟! تنها صاحبان انديشه متذكر ميشوند .
    (قرآن .سوره رعد. آیه ۱۹)

• هرگز نابينا و بينا مساوي نيستند، همچنين كساني كه ايمان آورده و عمل صالح انجام داده اند با بدكاران يكسان نخواهند بود، اما كمتر متذكر ميشويد.
    (قرآن . سوره غافر. آیه ۵8)

4 ❤️

2015-11-02 16:25:31 +0330 +0330

[quote=.Arrow.][quote=الکترو]خواهش میکنم به اشتباه تایپی گیرندین برای همه اتفاق میفته اینجوری ادم ویادزمانی که محصل بودیم میندازین یکی روخوانی اشتباه میکردهمه تودرست گفتنش مسابقه میدادن[/quote]

حق با شماست
من قصد تمسخر نداشتم ولی بازم از دوستمون معذرت میخوام، اگه احیانا ناخواسته باعث ناراحتیش شده باشم.

give_rose[/quote]
ممنون ازشمابخاطرتواضعت

0 ❤️

2015-11-02 16:37:44 +0330 +0330

ماجرای (غرانیق) در صدر اسلام چه بوده است؟ (آیات شیطانی)

ماجرای ستایش بت های مهم قریش توسط حضرت محمد به غرانیق( آیات شیطانی ) شهرت دارد.
بر این اساس که در لحظات نا امیدی وقتی حضرت محمد آیه "افرایتم اللات و العزی"یعنی: (مشرکان آیا دو بت لات و عزی را دیدید؟) را قرائت کرد به ستایش ان بت ها پرداخت و گفت :
" تلک الغرانیق العلی و ان شفاعنهن لترنجی " یعنی : (آن بت ها لات وعزی بزرگ اند و همانا شفاعت انها پذیرفته است.)…
انگاه حضرت محمد به سجده افتاد و مشرکین و کافران نیز از ستایش پیغمبر خوشنود شدند و به سجده افتادند.
(تاریخ طبری.جلد 3.صفحه881-883)

البته متن آیه مذکور از اکثر قرآن های موجود حذف شده است زیرا گروهی از مسلمانان معتقد بودند که آیه ستایش بت ها را شیطان بر زبان پیغمبر جاری ساخته است! و گروهی دیگر هم اساسا ماجرای غرانیق را انکار کردند.
اما آیات متعددی مبنی بر نکوهش و پشیمانی محمد از ستایش بت هادر صدراسلام در قرآن هست که واقعه "غرانیق"را تایید می کند.
(سوره حج.آیه 52و53)
(سوره اسری.آیه.73و76)

4 ❤️

2015-11-02 16:47:01 +0330 +0330

تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل

يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ اذْكُرُواْ نِعْمَتِيَ الَّتِي أَنْعَمْتُ عَلَيْكُمْ وَأَنِّي فَضَّلْتُكُمْ عَلَى الْعَالَمِينَ ﴿۴۷﴾
ای بنی اسراییل یاد کنید از نعمتهائی که به شما عطا کردیم و شما را برعالمیان برتری دادیم . (قرآن .سوره بقره.آیه47)

-وَلَقَدْ آتَيْنَا بَنِي إِسْرَائِيلَ الْكِتَابَ وَالْحُكْمَ وَالنُّبُوَّةَ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّيِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَى الْعَالَمِينَ ﴿۱۶﴾
ما بنی اسراییل را کتاب و حکومت ونبوت عطاء کردیم و از هر روزی لذیذ و حلال نصیب آنها گرداندیم وآنان را بر اهل دوران فضیلت دادیم.
(قران .سوره جاثیه.آیه16 )

وقتی حضرت محمد از حمایت یهودیان نا امید میشود:

مَثَلُ الَّذِينَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ الْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَارًا بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿۵﴾

مثل كسانى كه [عمل به] تورات بر آنان بار شد [و بدان مكلف گرديدند] آنگاه آن را به كار نبستند همچون مثل خرى است كه كتابهايى را برپشت مىكشد [وه] چه زشت است وصف آن قومى كه آيات خدا را به دروغ گرفتند و خدا مردم ستمگر را راه نمىنمايد
(قران .سوره جمعه.آیه5)

وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَكِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ إِن تَحْمِلْ عَلَيْهِ يَلْهَثْ أَوْ تَتْرُكْهُ يَلْهَث ذَّلِكَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۱۷۶﴾

و اگر مىخواستيم قدر او را به وسيله آن [آيات] بالا مىبرديم اما او به زمين [=دنيا] گراييد و از هواى نفس خود پيروى كرد از اين رو داستانش چون داستان سگ است [كه] اگر بر آن حملهور شوى زبان از كام برآورد و اگر آن را رها كنى [باز هم] زبان از كام برآورد اين مثل آن گروهى است كه آيات ما را تكذيب كردند پس اين داستان را [براى آنان] حكايت كن شايد كه آنان بينديشند
(قرآن .سوره اعراف.آیه176)

ثُمَّ أَنتُمْ هَؤُلاء تَقْتُلُونَ أَنفُسَكُمْ وَتُخْرِجُونَ فَرِيقًا مِّنكُم مِّن دِيَارِهِمْ تَظَاهَرُونَ عَلَيْهِم بِالإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَإِن يَأتُوكُمْ أُسَارَى تُفَادُوهُمْ وَهُوَ مُحَرَّمٌ عَلَيْكُمْ إِخْرَاجُهُمْ أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَمَا جَزَاء مَن يَفْعَلُ ذَلِكَ مِنكُمْ إِلاَّ خِزْيٌ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ يُرَدُّونَ إِلَى أَشَدِّ الْعَذَابِ وَمَا اللّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ ﴿۸۵﴾

[ولى] باز همين شما هستيد كه يكديگر را مىكشيد و گروهى از خودتان را از ديارشان بيرون مىرانيد و به گناه و تجاوز بر ضد آنان به يكديگر كمك مىكنيد و اگر به اسارت پيش شما آيند به [دادن] فديه آنان را آزاد مىكنيد با آنكه [نه تنها كشتن بلكه] بيرون كردن آنان بر شما حرام شده است آيا شما به پارهاى از كتاب [تورات] ايمان مىآوريد و به پارهاى كفر مىورزيد پس جزاى هر كس از شما كه چنين كند جز خوارى در زندگى دنيا چيزى نخواهد بود و روز رستاخيز ايشان را به سختترين عذابها باز برند و خداوند از آنچه مىكنيد غافل نيست
(قران .سوره بقره.آیه85)

4 ❤️

2015-11-02 16:54:28 +0330 +0330

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد.

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی ککنده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

8- من نه عامل موصاد هستم نه عضو سیا و نه از جایی حقوق میگیرم ولی اگه کسی اصرار داره منو عامل یکی از اینها بدونه اختیار با خودشه.

3 ❤️

2015-11-03 01:17:47 +0330 +0330

[quote=.Arrow.][quote=گایندگی و برازندگی][quote=.Arrow.]گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنـــــم می شوند : (بخش 2)
)[/quote]

داداش یه دفه مختصر بنویس هرکی نفس بکشه میره جهنم دیگه. اخه این چه وضعشه اه[/quote]

دلیل این تنوع اینه که هر لحظه که پیامبر از دست شخص یا گروهی دلخور میشد میگفت این تیپ آدما میرن جهنم، وگرنه بعید میدونم آفریننده جهان اینقد لوس و ننر باشه. [/quote]

درود بر شما…

0 ❤️

2015-11-03 01:22:08 +0330 +0330

[quote=الکترو]خواهش میکنم به اشتباه تایپی گیرندین برای همه اتفاق میفته اینجوری ادم ویادزمانی که محصل بودیم میندازین یکی روخوانی اشتباه میکردهمه تودرست گفتنش مسابقه میدادن[/quote]

درسته و ممکنه…

چون حرف “ع” در کیبورد، در مجاورتِ حرف “ن”، هستش…

1 ❤️

2015-11-03 01:23:00 +0330 +0330

ارو…

خسته نباشی…

ادامه بده…

1 ❤️

2015-11-04 16:31:54 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012]ارو…

خسته نباشی…

ادامه بده…[/quote]

ممنون دوست عزیز

1 ❤️

2015-11-04 16:36:20 +0330 +0330

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ﴿۲۵۶﴾
در دين هيچ اجبارى نيست و راه از بيراهه بخوبى آشكار شده است پس هر كس به طاغوت كفر ورزد و به خدا ايمان آورد به يقين به دستاويزى استوار كه آن را گسستن نيست چنگ زده است و خداوند شنواى داناست.
(سوره بقره - 256 )

وَقُل لِّلَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ اعْمَلُواْ عَلَى مَكَانَتِكُمْ إِنَّا عَامِلُونَ ﴿۱۲۱﴾
و به كسانى كه ايمان نمى‏آورند بگو بر حسب امكانات خود عمل كنيد كه ما [هم] عمل خواهيم كرد
(سوره هود - 121 )

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلاَغُ الْمُبِينُ ﴿۸۲﴾
پس اگر رويگردان شوند بر تو فقط ابلاغ آشكار است
(سوره نحل - 82 )

إِنَّا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ فَمَنِ اهْتَدَى فَلِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا يَضِلُّ عَلَيْهَا وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِوَكِيلٍ ﴿۴۱﴾
ما اين كتاب را براى [رهبرى] مردم به حق بر تو فروفرستاديم پس هر كس هدايت‏شود به سود خود اوست و هر كس بيراهه رود تنها به زيان خودش گمراه مى‏شود و تو بر آنها وكيل نيستى.
(سوره الزمر - 41 )

متضاد آیات :

فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلاَةَ وَآتَوُاْ الزَّكَاةَ فَخَلُّواْ سَبِيلَهُمْ إِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿۵﴾
پس چون ماه‏هاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بنشينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند راه برايشان گشاده گردانيد زيرا خدا آمرزنده مهربان است .
(سوره توبه - 5 )

قَاتِلُواْ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَلاَ بِالْيَوْمِ الآخِرِ وَلاَ يُحَرِّمُونَ مَا حَرَّمَ اللّهُ وَرَسُولُهُ وَلاَ يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حَتَّى يُعْطُواْ الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُونَ ﴿۲۹﴾
با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده‏اش حرام گردانيده‏اند حرام نمى‏دارند و متدين به دين حق نمى‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏خود جزيه دهند.
(سوره توبه - 29 )

وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَيْثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ وَلاَ تُقَاتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يُقَاتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِن قَاتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ كَذَلِكَ جَزَاء الْكَافِرِينَ ﴿۱۹۱﴾
و هر كجا بر ايشان دست‏يافتيد آنان را بكشيد و همان گونه كه شما را بيرون راندند آنان را بيرون برانيد [چرا كه] فتنه [=شرك] از قتل بدتر است [با اين همه] در كنار مسجد الحرام با آنان جنگ مكنيد مگر آنكه با شما در آن جا به جنگ درآيند پس اگر با شما جنگيدند آنان را بكشيد كه كيفر كافران چنين است.
(سوره بقره - 191 )

وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلّهِ فَإِنِ انتَهَواْ فَلاَ عُدْوَانَ إِلاَّ عَلَى الظَّالِمِينَ ﴿۱۹۳﴾
با آنان بجنگيد تا ديگر فتنه‏اى نباشد و دين مخصوص خدا شود پس اگر دست برداشتند تجاوز جز بر ستمكاران روا نيست.
(سوره بقره - 193 )

3 ❤️

2015-11-04 16:45:46 +0330 +0330

هروقت این تاپیک تو پیگیریم بالا میاد همزمان هم خوشحال میشم هم ناراحت…چرا دیدن حقایق واسه کسایی که ایمانشون فقط تعصب محضه، انقد سخته؟! sorry2 .
با اجازتون از تموم مطالبی که تاحالا که زحمت گرد آوریش با شما بود واسه خودم یه کپی ورداشتم!

2 ❤️

2015-11-04 16:47:55 +0330 +0330

همانا انسان را از گل و لای سالخورده تغییر یافته بیافریدیم.
(سوره حجر.آیه26)

- انسان را از صلصال خشک گلی مانند گل کوزه گران آفرید.
(سوره رحمن.آیه14)

متضاد آیات :

-او خدائیست که از آب بشر را آفرید و بین آنها خویشی و ازدواج قرار داد.
(.سوره فرقان.آیه54)

آن خدائی که انسان را از خون بسته آفرید.
(سوره علق.آیه2)

2 ❤️

2015-11-04 16:56:24 +0330 +0330

[quote=Humanity defender shiva]هروقت این تاپیک تو پیگیریم بالا میاد همزمان هم خوشحال میشم هم ناراحت…چرا دیدن حقایق واسه کسایی که ایمانشون فقط تعصب محضه، انقد سخته؟! sorry2 .
با اجازتون از تموم مطالبی که تاحالا که زحمت گرد آوریش با شما بود واسه خودم یه کپی ورداشتم![/quote]

خواهش میکنم دوست عزیز
تاپیک متغلق به خودتونه.

546944_213868215444683_475334885_n.jpg
2 ❤️

2015-11-04 17:16:53 +0330 +0330

ما هیچ رسولی میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند.
(سوره ابراهیم.آیه4)

ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی.
(سوره شوری.آیه7)

برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود.
(سوره یونس.آیه47)

متضاد آیات :

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست.
(سوره اعراف.آیه158)

3 ❤️

2015-11-04 17:31:04 +0330 +0330

پس قسم به خدای مشرق و مغرب که ما قادریم
(سوره معارج.آیه40)

خدای مشرق و مغرب که خدائی جز او وجود ندارد پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن
(سوره مزمل.آیه9)

متضاد آیات:

پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب
(سوره الرحمن.آیه17)

خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای شرق ها
(سوره صافات.آیه5)

3 ❤️

2015-11-04 17:37:14 +0330 +0330

تا آنگاه که صور اسرافیل را بدمند.
(سوره مدثر.آیه 8 )

باز بیاد آر چون در صور یکبار بدمند.
(سوره حاقه.آیه 13)

آنروزیکه در صور بدمند و فوج فوج بمحشر درآیند.
(سوره نباء.آیه 18)

روزی که نفخ صور دمیده شود آن روز بدکاران با چشمانی خیره محشور خواهند شد.
(سوره طه.آیه 102)

متضاد آیات:

جز یک صیحه نباشد که ناگاه تمام خلایق محشر به پیشگاه ما حاضر خواهند شد.
(سوره یس.آیه53)

آنگاه که غرش رعد بصدائی بلند بگوش همه خلق برسد.
(سوره عبس.آیه33)

3 ❤️

2015-11-04 17:55:18 +0330 +0330

کلام خدای تو از روی راستی و عدالت بحد کمال رسید وهیچکس تبدیل و تغییر آن کلمات نتواند کرد او خدای شنوا وداناست.
(سوره انعام.آیه115)

انچه از کتاب خدا بر تو وحی شد بر خلق تلاوت کن که کلمات خدا را هیچکس تغییر نتوان داد.
(سوره کهف.آیه27)

انها را پیوسته از خدا بشارت است هم در حیات دنیا هم در اخرت بنعمتهای بهشت سخنان خدا را تغییر و تبدیلی نیست که این فیروزی بزرگ نصیب دوستان خداست.
(سوره یونس.آیه64)

متضاد آیات:

هر چه از آیات قران را فسخ کنیم یا حکم آنرا متروک سازیم بهتر از آن یا همانند ان بیاوریم آیا مردم نمیدانند که خداوند بر هر چیزی قادر است.
(سوره بقره.آیه106)

3 ❤️

2015-11-04 18:05:50 +0330 +0330

همانا شما ادمیان را بیافریدیم و انگاه که بدین صورت کامل آراستیم فرشتگان را به سجده آدم مامور کردیم جز شیطان که سجده نکرد.
(سوره اعراف.آیه11)

وچون فرشتگان را فرمان دادیم که بر آدم سجده کنند همه سجده کردند الا شیطان که به او تکبر ورزید و از کافران گردید.
(سوره بقره. آیه 34)

متضاد آیات:

ای رسول یاد آن وقتی را که بفرشتگان فرمان دادیم بر آدم سجده کنند و آنها تمام سجده کردند بجز شیطان که از جنس جن بود.
(سوره کهف. آیه 50)

3 ❤️

2015-11-04 18:08:22 +0330 +0330

بسیاری از اهل کتاب آرزو و میل دارند که از ایمان شما را بکفر برگردانند بسبب رشک وحسدی که بر ایمان شما برند پس اگر از آنها به شما ستمی رسید عفو کنید ودرگذرید.
(سوره بقره.آیه109)

متضاد آیه:

ارزو می کنند که شما مسلمین نیز مانند آنها کافر شوید تا همه برابر و مساوی در کفر باشید پس آنانرا تا در راه خدا هجرت نکنند دوست نگیرید و اگر مخالفت کردند آنها را هر کجا یافتید گرفته و بقتل رسانید.
(سوره نسا.آیه89)

3 ❤️

2015-11-05 08:31:35 +0330 +0330

تمام ایاتی که نوشتی در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن و خیلی از ترور ها هم از نظر تاریخی ثابت نشده .

0 ❤️

2015-11-05 15:44:19 +0330 +0330

[quote=spartacoos 1]تمام ایاتی که نوشتی در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن و خیلی از ترور ها هم از نظر تاریخی ثابت نشده .[/quote]

مسئلتُن…

آیا “الله” نمیتونس جملاتی رو بفرسته پایین، که برای تمام دورانها، احتیاجی به ماله کشی نداشته باشه ؟ ؟

1 ❤️

2015-11-05 15:46:50 +0330 +0330

[quote=spartacoos 1]تمام ایاتی که نوشتی در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن و خیلی از ترور ها هم از نظر تاریخی ثابت نشده .[/quote]

حتا اگه یکیش هم، بقول شما، از نظر تاریخی، ثابت شده باشه…

سوال اینجاس که چرا این ترورها باید بدستور مستقیم پیام آورِ صلح انجام بشه…؟

0 ❤️

2015-11-05 17:01:01 +0330 +0330

[quote=spartacoos 1]تمام ایاتی که نوشتی در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن.[/quote]

مثلا کدوماشون همچین شرایطی دارن؟
لطفا مشخصا بگین کدوماشون تا با دلیل و منطق ثابت کنم ادعاتون سندیتی نداره.

[quote=spartacoos 1]و خیلی از ترور ها هم از نظر تاریخی ثابت نشده [/quote]

احیانا شرلوک هولمز باید ثابتش میکرد؟
موضوعی که تو معتبرترین کتب تاریخی نوشته شده دیگه چجوری باید ثابت بشه؟
معمولا برای فهمیدن صحت و سقم اتفاقی که تو گذشته دور افتاده به کتب تاریخی مراجعه میکنن و شما الان به راحتی خود کتب تاریخی رو رد میکنی؟

در ضمن جناب اسپارتاکوس من خیلی خوشحالم که این سعادت نصیبم شده که شما از سال 92 که عضو هستین اولین بار تو این تاپیک دست به قلم شدین و پست گذاشتین.
فقط امیدوارم که این کاربری چند دهمین یا چند صدمین کاربریتون نباشه.

secret

4 ❤️

2015-11-05 17:18:03 +0330 +0330

عرش با عظمت او بر آب قرار یافت تا شما را بیازماید.
(سوره هود.آیه7)

متضاد آیه :

عرش با عظمت الهی بر دوش فرشتگان است .
(سوره مومن.آیه7)

2 ❤️

2015-11-05 17:40:17 +0330 +0330

خدا به آنچه در دلهای شماست از خود شما دانا تراست اگر همانا در دل اندیشه خوب دارید.خدا هر که را با نیت پاک بدرگاه او تضرع و توبه کند البته خواهد بخشید.
(سوره بنی اسرائیل.آیه25)

ایا مومنان ندانستند که خدا توبه کنندگان را می پذیرد و خدا صدقه آنها را قبول می فرماید و البته خدا بسیار توبه پذیر و مهربانست.
(سوره توبه.آیه104)

آیات متضاد :

قبول نخواهد شد توبه آنهائی که در تمام عمر مشغول ارتکاب اعمال زشت بوده و در لحظه مرگ در صدد توبه بر می آیند. چنانچه هر کس بحال کفر بمیرد نیز توبه اش پذیرفته نخواهد شد.
(سوره نساء.آیه18)

2 ❤️

2015-11-05 18:03:36 +0330 +0330

داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی (بخش 1)

از دید دانش کیهان شناسی، چیزی به نام آسمان که شامل همه چیز غیر از زمین باشد وجود خارجی ندارد، اگر آسمان را فضا در نظر بگیریم، زمین نیز بخشی بسیار کوچک از آن است، برای در نظر گرفتن اندازه گیتی، کافی است که بدانیم شعاع جهان درحدود ۱۰9 × 46 (46،000،000،000) سال نوری است ؛ برای فهم بهتر این موضوع باید بدانیم که هر سال نوری تقریبا 9،460،000،000،000 ( ۱۰9 × 9،460 ) کیلومتر می‌باشد و شعاع زمین فقط 6378 کیلومتر.
همانگونه که در بالا ملاحظه می‌گردد، اندازه‌ی زمین به نسبت جهان شاید از اندازه اتم به نسبت زمین هم کوچکتر باشد و مهمتر از این، اینکه زمین بخشی است از جهان نه اینکه آن را وجودی مستقل در نظر بگیریم.

از دید اسلام و قرآن، الله زمین را در 4 روز و کل آسمان به همراه ستارگان را در 2 روز آفرید! مانند این است که اگر مهندسی که ساختمانی 100 طبقه را ساخته، بپرسیم: “آن را چگونه ساختی؟” بگوید: "در 4 سال آجر کنج شمال غربی آشپزخانه طبقه‌ی سی‌ام آپارتمان شماره 28 آن را ساختم و در 2 سال بقیه‌ ساختمان را؛
آیا خنده دار نیست ؟؟

2 ❤️

2015-11-05 18:36:55 +0330 +0330

موضوعی که میخوام در موردش بنویسم تحدی است
تمامی متعصبان در هرجا که کم می آورند از تحدی استفاده میکنند مطمینا در این تاپیک هم باز نوشته میشود
( اگر میتوانی آیه ای مثل قران بیاور)
شرایط تحدی (اولا معنای والای قران را از لحاظ مفهوم و معنی داشته باشد دوما از لحاظ لفظ همچون قران آرایه لفظی داشته باشد)
عملا هرگونه ایه میتوان آورد و بسیاری ایه ساخته اند از همان ابتدا و در زمان خود پیامبر
ولی هرگونه ایه مورد قبول نیست
همچون خود قران ایه بیاورید میگویند این تقلیدیست
اگر متفاوت باشد میگویند این که همچون قران نیست
انگار بگویند اگر میتوانی بیتی همچون شاهنامه بیاور
اگر همچون شاهنامه بیتی بسازی با همان وزن و درون مایه میگویند عین شاهنامه است تقلید کرده ای و قبول نیست
متفاوت بنویسی میگویند این که همچون شاهنامه نیست
پس در کل بیهوده است

0 ❤️

2015-11-05 18:53:34 +0330 +0330

[quote=mahdiloolooi]موضوعی که میخوام در موردش بنویسم تحدی است
تمامی متعصبان در هرجا که کم می آورند از تحدی استفاده میکنند مطمینا در این تاپیک هم باز نوشته میشود
( اگر میتوانی آیه ای مثل قران بیاور)
شرایط تحدی (اولا معنای والای قران را از لحاظ مفهوم و معنی داشته باشد دوما از لحاظ لفظ همچون قران آرایه لفظی داشته باشد)
عملا هرگونه ایه میتوان آورد و بسیاری ایه ساخته اند از همان ابتدا و در زمان خود پیامبر
ولی هرگونه ایه مورد قبول نیست
همچون خود قران ایه بیاورید میگویند این تقلیدیست
اگر متفاوت باشد میگویند این که همچون قران نیست
انگار بگویند اگر میتوانی بیتی همچون شاهنامه بیاور
اگر همچون شاهنامه بیتی بسازی با همان وزن و درون مایه میگویند عین شاهنامه است تقلید کرده ای و قبول نیست
متفاوت بنویسی میگویند این که همچون شاهنامه نیست
پس در کل بیهوده است[/quote]

بله معلطه و سفسطه یکی از ارکان اصلی ادیان، مخصوصا دین اسلام هست و اگه اطلاعاتم درست باشه اصول مغالطه به عنوان یه واحد درسی تو حوزه علمیه تدریس میشه.

1 ❤️

2015-11-05 19:00:08 +0330 +0330

داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی (بخش 2)

اما اصل مطلب به نقل از قرآن:
اسلام برای بیان واقعیت مسلم از لفظ آیا ندیدی(الم تر) استفاده می‌نماید:
أَلَمْ تَرَوْا كَيْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا (نوح/15)
آيا نمی‌بینید(نميدانيد) چگونه الله هفت آسمان را يكي بالاي ديگري آفريده؟

پس طبق این آیه، موضوع طبقه طبقه بودن آسمان را در آن زمان امری بدیهی و مسلم تصور می‌کردند، موضوعی که کوچکترین شکی را در آن نداشتند(حتی توده ی مردم).

اما آسمان از دید قرآن چیست؟ آیا جسمی است مجازی یا شیئی است حقیقی؟
برای پاسخ به این پرسش، خود قرآن را مورد بررسی قرار می دهیم.
قرآن می‌گوید که الله( وجودی مبهم و متناقض) پس از پیدایش زمین، اقدام به پیدایش آسمان نمود؛ این بود که آسمان را بر روی زمین خلق نمود.
لذا مشاهده می‌نمائیم که در ابتدا طبق گفته‌ی قرآن آسمان بر روی زمین قرار داشت:
اَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ (انبیاء/30)
آيا كافران نديدند(ندانستند) كه آسمانها و زمين به هم چسبیده بودند و ما آنها را از يكديگر جدا نمودیم و هر چيز زندهاي را از آب قرار داديم، آيا ايمان نمی آورند!

در اینجا مسلم است کسی ندیده که آسمان در ابتدا بر روی زمین قرار داشت؛ بنابراین بر طبق این آیه، در آن زمان موضوع خلقت آسمان بر روی زمین امری قطعی و مسلم تلقی می‌شود؛ موضوعی که اسلام آنرا به عنوان یادآوری بیان می‌نماید و کسی هم بر آن اعتراضی را وارد نمی‌کند.
و در ادامه می‌گوید که سقف آسمان حفاظت شده است:
وَجَعَلْنَا السَّمَاء سَقْفًا مَّحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آيَاتِهَا مُعْرِضُونَ (انبیاء/32)
و آسمان را سقفى حفاظت شده قرار داديم و[لى] آنان از (پذیرش) نشانههاى آن خودداری می‌کنند.
و ماه به همراه خورشید هم مانند شب و روز در میان این طبقات در حال گردش هستند:
وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ (انبیاء/33)
و او آن کسی است كه شب و روز و خورشيد و ماه را پديد آورده است هر كدام در فلکی شناورند.

و یا:
لَا الشَّمْسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ (یس/40)
نه خورشيد را سزد كه به ماه رسد و نه شب بر روز پيشى جويد و هر كدام در فلکی شناورند.
یعنی خورشید هم مانند ماه و شب و روز در آسمان در حال گردش در مداری است

2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «