ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-04-15 19:03:02 +0430 +0430

**آنگونه که در تاریخ اسلام آمده است، محمد از این بی عدالتی ها زیاد انجام داده است، مثلاً در واقعه خیبر به دلیل اینکه اهل خیبر در مقابل محمد تسلیم میشوند، او تمام غنائم را به بهانه اینکه جنگی در نگرفته است بالا میکشد و به مسلمانان چیزی نمیدهد. **

در همان ماجرای حدیبیه آنگونه که ابن هشام نوشته است گویا محمد تحت فشار بوده است زیرا غنائم را برای خریدن آدم ها و رشوه به روسای قبایل صرف کرده بود و از این رو بعد از یک سخن رانی احساسی به مسلمانان میگوید، آیا شما مرا و آخرت خود را میخواهید یا غنائم را؟! اعراب بدبخت هم که واقعا فکر میکردند او مردی آسمانی است و با خدا ارتباط دارد از روی ترس دیگر اعتراضی به او نمیکنند.

محمد البته وقتی که قدرتش و موقعیتش را داشته است با این معترضان که همیشه بعد از هر جنگی وجود داشتند (چون محمد معمولاً در پخش غنائم همواره غائل به تبعیض میشده است) خیلی بد تر از این برخورد میکرده است، مثلاً مردی به نام عتبه که یکبار به دلیل اینکه محمد غنائم را بطور مساوی پخش نکرده بود به صورت او تف کرده بود، توسط علی و به دستور محمد همانجا سر بریده شد.

غنیمت گرفتن آنقدر برای مسلمانان ارزش داشت که در برخی از جنگهایشان مانند جنگ خیبر و حمله به بنی مصطلق بطور ناگهانی و سرزده به دشمن حمله کردند که دشمن حتی حق تسلیم شدن و پذیرفتن اسلام را هم نداشته باشد، زیرا در آن صورت دیگر غنیمتی به دست مسلمانان نمی افتاد،

لازم به ذکر است در کنار گاو و گوسفند ها و شتر ها و سایر اموال منقول و غیر منقول که غنیمت به شمار میرفتند، در فقه اسلامی زنان و فرزندان کفار نیز جزو غنیمت ها به شمار میروند و مسلمانان این زنان و کفار را به بردگی میکشاندند، و بر اساس آموزه های قرآنی همبستر شدن با کنیز (برده زن) آزاد است و این نیز خود دلیلی برای جلوه داشتن جهاد برای اعراب بیابانگرد بوده است. حتی امروز هم برای عده زیادی جهاد میتواند جذابیت داشته باشد،

فکرش را بکنید مسلمانی که شپش از رویش می بارد به یک کافر حمله میکند، ثروت او را بدست می آورد، زن او را کنیز خود میکند، فرزندان او را برده خود میکند و از آنها کار مادام العمر رایگان میکشد و بعد از مرگش نیز به دلیل این کارهایش به مقاربت و نزدیکی با اهل بیت و خدا و مزخرفات دیگر میپردازد چرا جهاد نکند؟

1 ❤️

2016-04-15 20:06:15 +0430 +0430

هر وقت پیش مسلمانان امروزی آیات مربوط به جنگ و جهاد در قرآن رو ایراد میگیری معمولا بهانه ای که بهش متوسل میشن اینه که میگن منظور الله و محمد تو قرآن جنبه دفاعی جنگ بوده نه تهاجمی و کشور گشایی.

**ولی اینجا پرسشی که مطرح میشود این است که آیا اگر منظور از جهاد تنها جنبه دفاعی آن میبود، آیا لازم بود که اینقدر در قرآن مسلمانان تشویق به جهاد بشوند؟ آیا مسلمانان خودشان شعورشان نمیرسد که باید از خودشان دفاع کنند؟ **

روشن است که انسان نیاز به اینکه کسی به او بگوید تو باید از خودت دفاع کنی ندارد. حتی حیوانات نیز چنین چیزی را تعلیم نمی بینند، اگر موجود زنده ای در معرض تهدید قرار بگیرد بطور طبیعی و فطری از خود دفاع میکند و این امری بیولوژیکی و کاملا طبیعی است، و حتی مسلمانان نیز احتمالاً این را میفهمند که لازم نیست برای اینکه کسی را وادار کنند تا از خود دفاع کند به او جایزه و پاداش بدهند و او را تهدید کنند، مگر مردمانی بر روی زمین هستند که در هنگام مورد هجوم و تجاوز قرار گرفتن از خود دفاع نکنند؟ آیا ایرانیان که در مقابل اعراب قرنها ایستادگی کردند قرآن داشتند و یا کسی به آنها وعده بهشت داده بود؟ آیا ویتنامی ها و روس های کمونیست از خود دفاع نمیکردند؟

بنابراین از آنجا که دفاع از خود امری فطری است، وقتی در قرآن اینقدر روی جهاد تاکید شده است و از روش های مختلف برای واداشتن مسلمانان به جهاد استفاده شده است، این خود نشان میدهد که این جهاد ها، تهاجمی بوده است نه تدافعی. تشویق یک شخص به دفاع از خود به دلیل فطری بودن شبیه آن است که کسی را تهدید به این کرد که اگر نفس نکشی تو را بیچاره خواهیم کرد و یا اگر نفس بکشی به تو حوری و غلمان خواهیم داد، و این دو کاملاً مسخره هستند.

1 ❤️

2016-04-15 20:59:13 +0430 +0430

آقا میتونم بگم اولین کسی هستی که من دیدم خوب و درست داره کار میکنه. بی زحمت یه لطفی کن یه کاری کن، تو چه مورد؟ چه کاری؟ الان عرض میکنم.

این جماعت مسلمون ایرانی دو دسته هستند.
یکی اونایی که اسما مسلمونند که بی خطر و بی آزار و بی بخار نشستند کاری هم به کسی ندارند. از دینشون هم برگردند فرقی بحال جامعه نمیکنه فکر هم نکنم حوصله خوندن این تاپیک رو داشته باشند.

یکی دیگه اونایی که میخوان از این دین دفاع کنند. هر چی بگی میگن تفسیرش این نیست ، این تو دین نیومده. حالا شما بیا هر چقدر هم که میتونی این دین رو نقد کن اونا یه چیزای دیگه ای رو قبول دارند! به نظر بنده اگه بتونی بیشتر از چیزایی که قبول دارند چیزایی که تفسیر شده خودشونه سوتی بگیر.

یه دسته سومی هم هست که نگفتم و بیخیالش. اونایی که همین روایات سرتاپا چرت رو قبول دارند! هر چی نوشتی رو قبول دارند مشکلی هم توش نمیبینند! ببخشد دخالت کردم حیفم میاد زحمت میکشی لااقل تاثیرش بیشتر بشه یا حق خدا پشت و پناهت

0 ❤️

2016-04-16 20:07:32 +0430 +0430
نقل از: جوجوجوجو

آقا میتونم بگم اولین کسی هستی که من دیدم خوب و درست داره کار میکنه. بی زحمت یه لطفی کن یه کاری کن، تو چه مورد؟ چه کاری؟ الان عرض میکنم.

این جماعت مسلمون ایرانی دو دسته هستند.
یکی اونایی که اسما مسلمونند که بی خطر و بی آزار و بی بخار نشستند کاری هم به کسی ندارند. از دینشون هم برگردند فرقی بحال جامعه نمیکنه فکر هم نکنم حوصله خوندن این تاپیک رو داشته باشند.

یکی دیگه اونایی که میخوان از این دین دفاع کنند. هر چی بگی میگن تفسیرش این نیست ، این تو دین نیومده. حالا شما بیا هر چقدر هم که میتونی این دین رو نقد کن اونا یه چیزای دیگه ای رو قبول دارند! به نظر بنده اگه بتونی بیشتر از چیزایی که قبول دارند چیزایی که تفسیر شده خودشونه سوتی بگیر.

یه دسته سومی هم هست که نگفتم و بیخیالش. اونایی که همین روایات سرتاپا چرت رو قبول دارند! هر چی نوشتی رو قبول دارند مشکلی هم توش نمیبینند! ببخشد دخالت کردم حیفم میاد زحمت میکشی لااقل تاثیرش بیشتر بشه یا حق خدا پشت و پناهت

ممنون از پستتون و نظر لطفتون به بنده ولی راستش من منظورتون رو دقیق متوجه نشدم. کاش حداقل یه مثالی، نمونه ای، چیزی ذکر میکردین که قابل فهم تر باشه.

1 ❤️

2016-04-16 21:56:34 +0430 +0430

آشکار است که حمله مسلمانان به کشورهای متعددی که در جغرافیای امروز جهانی هرکدام کشورهای مستقلی هستند به هیچ عنوان نمیتوانسته است حالتی دفاعی داشته باشد. اما ممکن است اسلامگرایان ادعا کنند که جنگهای پیغمبر تماماً دفاعی بوده اند.

مسئله ای که باید به آن بسیار توجه کرد این است که ممکن است برخی از آیات جهادی قرآن صرفاً مربوط به جهاد دفاعی باشند و محمد در مقابل حمله مشرکین این آیات را آورده باشد، اما حقیقت این است که حتی این جنگها نیز به این دلیل آغاز شده اند که محمد ابتدا به آنها تجاوزی کرده است،

بعنوان مثال دلیل اینکه جنگ بدر آغاز شد حملات محمد به کاروانهای تجارتی مکه بود، روشن است که با در نظر گرفتن این واقعیت حتی جنگهایی که مشرکین آنها را آغاز کردند مثل بدر و خندق را نیز نمیتوان براستی جنگهای دفاعی از جانب مسلمانان نامید.

فرض کنید در شهر کرج گروهی به مسافران تهران حمله کنند و آنها را برده کنند یا اموالشان را به یغما ببرند، حال اگر اهل تهران بخاطر این ماجرا به کرج حمله کنند، مهاجم چه کسی است و مدافع چه کسی است؟ روشن است که مهاجم در اصل اهل کرج بوده اند و بانی اصلی درگیری بین مسلمانان اولیه و کفار اولیه نیز در واقع مسلمانان و شخص پیامبر اسلام بوده است.

1 ❤️

2016-04-17 12:51:42 +0430 +0430

**بعد از این استدلالها و دلایل برای نشان دادن اینکه کاربرد جهاد در اسلام بیشتر تهاجمی بوده است شایسته است اندکی در مورد کسانی که منکر این واقعیت هستند توضیح داده شود. معمولاً کسانی که منکر تهاجمی بودن جهاد میشوند را میتوان در سه دسته تقسیم کرد. **

دسته نخست را کسانی تشکیل میدهند که اساساً اطلاعات علمی و عینی نسبت به اسلام و قرآن و تاریخ آن ندارند و افراد عامی هستند که هرچه خود درست می پندارند را به اسلام نسبت میدهند و هرچه اسلام زشتی دارد را از اسلام جدا میدانند. متاسفانه یا خوشبختانه اکثر مسلمانان را این دسته از افراد تشکیل میدهند که معمولاً آنها را میتوان با نام مسلمان سکولار و عرفی شناخت.

دسته دوم افرادی هستند که با اسلام آشنایی دارند و معتقدند جهاد تنها پدافندی است و مسلمانان حق انجام جهاد تهاجمی را ندارند این افراد معمولا بسیار نادر هستند.

دسته سوم را نیز مسلمانان دانا به اسلام تشکیل میدهند، این دسته از افراد به اینکه در اسلام جهاد تهاجمی به رسمیت شناخته شده است باور دارند اما معتقدند جهاد تهاجمی نیز به دلیل اینکه در دفاع از اسلام انجام میگیرد، جهادی دفاعی است.

به نخستین گروه از این افراد که نمیتوان پاسخی جز این داد، که این دسته از افراد بهتر است بروند و اسلام را مطالعه کنند و تصورات خود از اسلام را کنار بگذارد و بدون پیشفرض و پیش رنگ به قرآن نگاه کنند تا رنگ اصلی قرآن و اسلام را ببینند و آنگاه اگر آن رنگ را پسندیدند به خود گیرند و اگر نه آنرا همچون ما کنار بگذارند.

دسته دوم نیز به گونه ای خود را به نادانی میزنند، یا اینکه واقعاً با این قسمت از اسلام آشنا نیستند و یا اینکه انسان زده هستند. انسان زدگی به این معنی است که این افراد با انسانگرایی برخورد داشته اند و به آن دل بسته اند اما بطور کامل به آن گرایش پیدا نکرده اند و هنوز نادانی اسلامی در میان آنها وجود دارد. مسلمانان راستین به این دسته افراد به خطا غربزده هم میگویند.

1 ❤️

2016-04-19 18:38:23 +0430 +0430

از سال 623 تا 777 میلادی در طول 154 سال مسلمانان در بیش از 80 جنگ شرک کرده اند. یعنی بطور متوسط چیزی حدود یک جنگ در هر دو سال.

623 – جنگ ودان

623 – جنگ صفوان

623 – جنگ ذوالعشير

624 – محمد و اطرافیانش آغاز به حملات پی در پی به کاروانهای تجارتی برای غارت ثروت آنها می‌کنند

624 – جنگ بدر

624 – جنگ بنی سلیم

624 – جنگ بنی قینقاع

624 – جنگ سویق

624 – جنگ بنی قطفان

624 – جنگ بحران

1 ❤️

2016-04-19 19:48:43 +0430 +0430

625 – جنگ احد

625 – جنگ حمراء الاسد

625 – جنگ بنی النضیر

625 – جنگ ذات الرقاع

626 – جنگ بدر الاخره

626 – جنگ دومه الجندل

626 – جنگ بنی المصطلق

627 – جنگ خندق

627 – جنگ بنی قریظه

627 – جنگ بنی لحیان

1 ❤️

2016-04-19 20:29:03 +0430 +0430

,عموجان از هر ده نفر ادم یه نفر این چیزارومیفهمه و اونایه دیگه حاضرن بمیرن ولی نفهمن،الانم بی خودی خودتواذیت نکن.
ذهن‌ بعضیا مثل فلش میمونه!!از اول پرش کردن که دیگهداصندجایی واسه این دلایل نداره!
به یه نفر از قدیمیا می گن:حاجی چرا انقلاب کردی که اینجوری شده!!.
شلوارشو کشید پایین،گفت ما که خایشو داشتیم،الان شما هم دارین بسم ا…
خلاصه ادم صدسانتم زیرخط فقرباشه اما یه سانتم زیر خط فهم نباشه
به هر حال امیدوارم همیشه خوش باشین و به دین و اعتقاد هم احترام بزارید و مهم واقعادانسانیته که بعضیا متاسفانه ازش برخوردارنیستن!

0 ❤️

2016-04-19 22:35:07 +0430 +0430

ممنونم بابت زحمتای بی شاعبت امیدوارم قدر حماتتو بدونن
من که با تایپیکت خیلی چیزا یاد گرفتم ?
اما بقول فیلم اخراجی ها ما که عکسامونو گرفتیم
فکر میکنم دیگه حسو حالی به ادامه فعالیتا مثل گذشته برام نمونده خلاصه دیگه سایت مثل گذشته ها صفا نداره اگه رفتم غیبت کبری بدون

0 ❤️

2016-04-20 16:04:37 +0430 +0430
نقل از: MR.bifekr ,عموجان از هر ده نفر ادم یه نفر این چیزارومیفهمه و اونایه دیگه حاضرن بمیرن ولی نفهمن،الانم بی خودی خودتواذیت نکن. ذهن‌ بعضیا مثل فلش میمونه!!از اول پرش کردن که دیگهداصندجایی واسه این دلایل نداره! به یه نفر از قدیمیا می گن:حاجی چرا انقلاب کردی که اینجوری شده!!. شلوارشو کشید پایین،گفت ما که خایشو داشتیم،الان شما هم دارین بسم ا... خلاصه ادم صدسانتم زیرخط فقرباشه اما یه سانتم زیر خط فهم نباشه به هر حال امیدوارم همیشه خوش باشین و به دین و اعتقاد هم احترام بزارید و مهم واقعادانسانیته که بعضیا متاسفانه ازش برخوردارنیستن!

?

1 ❤️

2016-04-20 16:50:05 +0430 +0430
نقل از: jack.sparr0w ممنونم بابت زحمتای بی شاعبت امیدوارم قدر حماتتو بدونن من که با تایپیکت خیلی چیزا یاد گرفتم ? اما بقول فیلم اخراجی ها ما که عکسامونو گرفتیم فکر میکنم دیگه حسو حالی به ادامه فعالیتا مثل گذشته برام نمونده خلاصه دیگه سایت مثل گذشته ها صفا نداره اگه رفتم غیبت کبری بدون

ممنون از لطفت

خواستی بری بگو کلید اینجا رو بدم دست اسی و باهم بریم. بی خبر بری به همون ریش پر خون حبیب ابن مظاهر قسم میخورم با قایق پدالی تو اقیانوس بیفتم دنبالت.

1 ❤️

2016-04-20 18:07:33 +0430 +0430

627 – جنگ غیبه

627 – جنگ خیبر

630 – محمد مکه را فتح می‌کند

630 – جنگ حنین.

630 – جنگ تبوک

633 – جنگ در عمان

633 – جنگ حضرموت.

633 – جنگ کازیما

633 – جنگ ولاجه

633 – جنگ اولیس

1 ❤️

2016-04-20 19:31:08 +0430 +0430

633 – جنگ عنبر

634 – جنگ بصره,

634 – جنگ دمشق

634 – جنگ اجنادین.

634 – جنگ نمارق

634 – جنگ سقطیه.

635 – جنگ جسر.

635 – جنگ بویب.

635 – فتح دمشق.

635 – جنگ فحل.

1 ❤️

2016-04-21 13:55:56 +0430 +0430

636 – جنگ یرموک.

636 – جنگ قادسیه.

636 – فتح مدائن.

637 – جنگ جلولاء.

638 – جنگ یرموک.

638 – مسلمانان رومی ها را شکست می‌دهند و وارد جارالسلام میشوند

638 – فتح جزیره.

639 – فتح خوزستان و حرکت به سوی مصر.

641 – جنگ نهاوند

642 – جنگ ری در ایران

1 ❤️

2016-04-21 14:47:23 +0430 +0430

643 – فتح آذربایجان

644 – فتح فارس

644 – فتح خاران.

647 – فتح جزایر قبرس

648 – حمله به بیزانسی ها

651 – جنگ دریایی علیه بیزانسی ها

654 – اسلام در شمال افریقا پخش می‌شود

658 – جنگ نهران.

659 – جنگ مصر

662 – مصر به دست اسلامگرایان می افتد.

1 ❤️

2016-04-21 18:01:16 +0430 +0430

666 – مسلمانان به سیسیل ایتالیا حمله می‌کنند

677 – محاصره قسطنطنیه

687 – جنگ کوفه

691 – جنگ دیر الجلیغ

700 – حملات نظامی به شمال افریقا انجام میگیرد

702 – جنگ دیر الجمیرا

711– مسلمانان به جبل الطارق حمله می‌کنند

711 – فتح اسپانیا

713 – فتح ملتان (منطقه ای در پاکستان)

716 – حمله به قسطنطنیه

1 ❤️

2016-04-22 11:50:43 +0430 +0430

732 – جنگ در فرانسه.

740 – جنگ نوبلز
.
741 – جنگ بگدورا در شمال افریقا

744 – جنگ عین الجر

746 – جنگ روپار ثوثا

748 – جنگ ری.

749 – جنگ اصفهان

749 – جنگ نهاوند

750 – جنگ زب

772 – جنگ حنبی در شمال افریقا

777 – جنگ ساراگوسا در اسپانیا

1 ❤️

2016-04-22 22:25:41 +0430 +0430

1 ❤️

2016-04-22 23:14:04 +0430 +0430

دوست عزیز لطفا این عکس رو از اینجا حذفش کن. اگه قرار بود توهین بشه خودمم بلد بودم. ممنون

1 ❤️

2016-04-22 23:42:26 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 **دوست عزیز لطفا این عکس رو از اینجا حذفش کن. اگه قرار بود توهین بشه خودمم بلد بودم. ممنون**

درسته پست شماست و باید باب میل شما پیش بره !
اما اینم در نظر داشته باش که احترام به چیزی که خون آدمای بیگناه گردنشه در واقع شراکت در قتل آدماست …

0 ❤️

2016-04-23 00:03:01 +0430 +0430
نقل از: rezariza61
نقل از: Arrow11 **دوست عزیز لطفا این عکس رو از اینجا حذفش کن. اگه قرار بود توهین بشه خودمم بلد بودم. ممنون**

درسته پست شماست و باید باب میل شما پیش بره !
اما اینم در نظر داشته باش که احترام به چیزی که خون آدمای بیگناه گردنشه در واقع شراکت در قتل آدماست …

_

درسته مخاطب شما شخص دیگری‌ست. ولی درکل اینم درنظر داشته باش که بی‌احترامی و به لجن کشیدن اعتقاداتِ هرچن غلط، بجا آگاهی‌بخشی به معتقدینش، تنها موجب ایجاد نفرت و نتیجه برعکس میشه!

(بهرحال میبخشین یهو با دمپایی لاانگشتی پریدم وسط ولی میخواسم تا آنلاین هسی ببینی. ? )

1 ❤️

2016-04-23 11:23:54 +0430 +0430

0 ❤️

2016-04-23 20:06:32 +0430 +0430

دوست عزیز تو صیه میکنم برای رفع سوء تفاهمت چند دیقه وقت بذاری و پست اول تاپیک (مخصوصا پاراگراف قبل از آیین نامه انضباطی رو) و پروفایل منو یه دور بخونی.

اولا من نه بر خلاف تصور بعضیا کارمند موصاد و … هستم و نه بر خلاف تصور شما کارمند رژیم جیب بری اسلامی.

دوما نه من سهامدار سایتم نه میتونم موقع رفتن تاپیک رو بزنم زیر بغلم با خودم ببرم. بنابراین بر خلاف تصور شما تاپیک رو هم مال خودم نمیدونم.

سوما هدف من از ایجاد این تاپیک نه کل کل با مسلموناس و نه زدن پوزشون و همونطور که تو پروفایلم نوشتم دلیل فعالیتم اینجا احساس وظیفه ای هست که در مقابل آگاهسازی هموطنانم دارم.

چهارما تجربه ثابت کرده برای به فکر واداشتن یه مسلمون و متوجه کردنش بابت کلاه گشادی که سرش رفته توهین و فحاشی کاملا نتیجه برعکس میده ولی توضیح مودبانه تاثیرش رو میذاره (به راحتی هم قابل اثباته)

پنجما مطمئن باش من خیلی بیشتر از شما دلم از این دین متحجر خونه.

ششما اینجا یه سایت مثلا آزاده و هم دوستمون شاش باز و هم شما میتونین دهها و صدها تاپیک بزنین و تا دلتون میخواد توهین کنین و اگه واقعا هدفتون مبارزه با اسلامه چه اصراری دارین ریده بشه به تاپیکی که مثلا هدفش با شما یکیه؟

در نهایت اینکه بهتره بدونی بعضی وقتا میشه یه موضوعی رو با الفاظ مودبانه به لجن کشید ولی در مقابل همون موضوع رو هم با کلمات رکیک میشه مظلوم و محق جلوه داد.

سیاست شما در مقابل اسلام دقیقا عین سیاست احمدی نژاد در مقابل اسراییل هست که با خط و نشون بی ثمر بزرگترین خدمت رو به کشوری کرد که در افکار عمومی منفور شده بود و با تکرار اینکه اسراییل باید از صفحه روزگار محو بشه تبدیلش کرد به یه کشور مظلوم.

2 ❤️

2016-04-24 13:50:57 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 دوست عزیز تو صیه میکنم برای رفع سوء تفاهمت چند دیقه وقت بذاری و پست اول تاپیک (مخصوصا پاراگراف قبل از آیین نامه انضباطی رو) و پروفایل منو یه دور بخونی.

اولا من نه بر خلاف تصور بعضیا کارمند موصاد و … هستم و نه بر خلاف تصور شما کارمند رژیم جیب بری اسلامی.

دوما نه من سهامدار سایتم نه میتونم موقع رفتن تاپیک رو بزنم زیر بغلم با خودم ببرم. بنابراین بر خلاف تصور شما تاپیک رو هم مال خودم نمیدونم.

سوما هدف من از ایجاد این تاپیک نه کل کل با مسلموناس و نه زدن پوزشون و همونطور که تو پروفایلم نوشتم دلیل فعالیتم اینجا احساس وظیفه ای هست که در مقابل آگاهسازی هموطنانم دارم.

چهارما تجربه ثابت کرده برای به فکر واداشتن یه مسلمون و متوجه کردنش بابت کلاه گشادی که سرش رفته توهین و فحاشی کاملا نتیجه برعکس میده ولی توضیح مودبانه تاثیرش رو میذاره (به راحتی هم قابل اثباته)

ششما اینجا یه سایت مثلا آزاده و هم دوستمون شاش باز و هم شما میتونین دهها و صدها تاپیک بزنین و تا دلتون میخواد توهین کنین و اگه واقعا هدفتون مبارزه با اسلامه چه اصراری دارین ریده بشه به تاپیکی که مثلا هدفش با شما یکیه؟

در نهایت اینکه بهتره بدونی بعضی وقتا میشه یه موضوعی رو با الفاظ مودبانه به لجن کشید ولی در مقابل همون موضوع رو هم با کلمات رکیک میشه مظلوم و محق جلوه داد.

سیاست شما در مقابل اسلام دقیقا عین سیاست احمدی نژاد در مقابل اسراییل هست که با خط و نشون بی ثمر بزرگترین خدمت رو به کشوری کرد که در افکار عمومی منفور شده بود و با تکرار اینکه اسراییل باید از صفحه روزگار محو بشه تبدیلش کرد به یه کشور مظلوم.

ممنونم از وقتی که گذاشتید و برام توضیح دادید ولی غافل از اینکه شما حرفای طرف مقابلتون رو بخوبی نمیخونین و فقط چیزی که بهش فکر میکنین رو میخواین بیان کنین.

اولا که من شما رو متهم به کارمند رژیم بودن نکردم. اگه یه بار دیگه برید نوشته بنده رو بخونید متوجه میشید که به این سیستم سانسور کردن سایت انتقاد کردم که کلی مینویسی و هیچ حرف بدی هم نمیزنی یهو پیغام میاد که نوشته شما ارسال نشد و حاوی یه لینک یا مطلب نادرست بود ! خب این یعنی چی ؟!! کاملا سیستم مزخرفیه چون طرف نمیدونه که چی داره فیلتر یا سانسور میشه.

مطلب بعدی اینکه درسته من و شما و شاید خیلیای دیگه در نهایت یه هدف داریم و همه امون از اسلام و خرافات و عقب موندگی بیزاریم ولی مهم اینه که دلیلی وجود نداره همه یه راه و روش رو برای واکنش و یا مبارزشون با اسلام و خرافات داشته باشن. شما دوست داری مؤدبانه انتقاد کنی خب خوبه. یه نفر دیگه هم دوست داره توهین کنه به اسلام. اونم خوبه. باید به بقیه حق داد که یه چیزی مثل اسلام واقعا لیاقت توهین رو داره و این رو تاریخ ثابت کرده. بعدشم مقایسه شما خیلی بی مورد بود احمقی نژاد رو نگه دار جاهای دیگه مثال بزن لطفا. ضمنا اسرائیل هم در مقابل فلسطینی ها کاملا حق داره و داره بخاطر حقش میجنگه و تجربه و تاریخ اثبات کرده که این مسلمونا همه چی رو به زور و به ناحق میخوان و از شانس بدشون ایندفعه دارن به اسرائیل زور میگن و اسرائیلیا هم قبول نمیکنن و سرزمینشون رو میخوان. در مورد بقیه مسائل غیر از این موارد فکر کنم با شما کاملا هم نظر باشم و ممنونم از تاپیک بسیار خوبتون

0 ❤️

2016-04-24 22:54:24 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 دوست عزیز تو صیه میکنم برای رفع سوء تفاهمت چند دیقه وقت بذاری و پست اول تاپیک (مخصوصا پاراگراف قبل از آیین نامه انضباطی رو) و پروفایل منو یه دور بخونی.

ممنونم از وقتی که گذاشتید و برام توضیح دادید ولی غافل از اینکه شما حرفای طرف مقابلتون رو بخوبی نمیخونین و فقط چیزی که بهش فکر میکنین رو میخواین بیان کنین.

اولا که من شما رو متهم به کارمند رژیم بودن نکردم. اگه یه بار دیگه برید نوشته بنده رو بخونید متوجه میشید که به این سیستم سانسور کردن سایت انتقاد کردم که کلی مینویسی و هیچ حرف بدی هم نمیزنی یهو پیغام میاد که نوشته شما ارسال نشد و حاوی یه لینک یا مطلب نادرست بود ! خب این یعنی چی ؟!! کاملا سیستم مزخرفیه چون طرف نمیدونه که چی داره فیلتر یا سانسور میشه.

مطلب بعدی اینکه درسته من و شما و شاید خیلیای دیگه در نهایت یه هدف داریم و همه امون از اسلام و خرافات و عقب موندگی بیزاریم ولی مهم اینه که دلیلی وجود نداره همه یه راه و روش رو برای واکنش و یا مبارزشون با اسلام و خرافات داشته باشن. شما دوست داری مؤدبانه انتقاد کنی خب خوبه. یه نفر دیگه هم دوست داره توهین کنه به اسلام. اونم خوبه. باید به بقیه حق داد که یه چیزی مثل اسلام واقعا لیاقت توهین رو داره و این رو تاریخ ثابت کرده. بعدشم مقایسه شما خیلی بی مورد بود احمقی نژاد رو نگه دار جاهای دیگه مثال بزن لطفا. ضمنا اسرائیل هم در مقابل فلسطینی ها کاملا حق داره و داره بخاطر حقش میجنگه و تجربه و تاریخ اثبات کرده که این مسلمونا همه چی رو به زور و به ناحق میخوان و از شانس بدشون ایندفعه دارن به اسرائیل زور میگن و اسرائیلیا هم قبول نمیکنن و سرزمینشون رو میخوان. در مورد بقیه مسائل غیر از این موارد فکر کنم با شما کاملا هم نظر باشم و ممنونم از تاپیک بسیار خوبتون

**دوست عزیز مطمئن باش پستت رو کامل خوندم جواب دادم ولی اگه در مورد قضیه کارمند رژیم اگه برداشتم اشتباه بوده معذرت میخوام. من اونو به این دلیل گفتم که اگه به عقیده شما سایت مال رژیم باشه قاعدتا منم به عنوان یه کاربر فعال باید کارمند رژیم باشم (در ضمن خودمم به اندازه شما با تناقض بین عنوان سایت آزاد و فیلترینگ موجود دلخور هستم) **

منم نه ادعا کردم که همه باید به یه روش جلو برن نه ادعا کردم که باید از من تبعیت کنن و هیچوقت هم خودم رو در حدی نمیبینم که برای کسی بخوام خط مشی تعیین کنم . همونطور که اگه دقت کرده باشین تو هیچ تاپیک دیگه ای نمیتونین پستی از من پیدا کنین که به شیوه انتقاد کاربر دیگه اعتراض کرده باشم ولی وقتی تو این تاپیک و در پست اول صراحتا اشاره کردم که اینجا اگه کسی بی احترامی بکنه عکس العمل نشون میدم و باز میبینم طرف تخمشم حساب نکرده به نظر شما باید سوت بلبلی بزنم براش ؟

در مورد مموتی سوء تفاهم نشه، من هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم که یک انسان رو از نظر شخصیتی با اون جاندار دوپا مقایسه کنم و تشبیه فقط در نوع انتقاد و نتیجه معکوس بود… اگه به حرف من در مورد تفاوت بازخورد انتقاد مودبانه و فحاشی اعتماد ندارین لطف کنین شما بگین تا حالا چندتا کاربر به خاطر فحاشی و توهین دوستان دیگه از اسلام برگشتن و منم از کاربرانی که پیام خصوصی دادن و اعتراف کردن که مطالب این تاپیک باعث شده خودشون برن دنبال تحقیق و به حقیقت برسن اجازه بگیرم و اسکرین پیامشون رو همینجا بذارم تا خودتون قضاوت کنین.

**در مورد مناقشه اسراییل و فلسطین هم منظور منو اشتباه متوجه شدین و نه تنها قصد من تایید رفتار مسلمانها نیست بلکه تو اون دعوا به نظر من کاملا حق با یهودیهاست. علاوه بر این شما هیچ جای تاریخ نمیتونین پیدا کنین که اسراییل یا یهودی به ایران ضربه زده باشه ولی تا دلت بخواد از عرب و اسلام و مسلمان خوردیم و بازم خواهیم خورد. **

1 ❤️

2016-04-26 13:33:40 +0430 +0430
نقل از: Arrow11

**دوست عزیز مطمئن باش پستت رو کامل خوندم جواب دادم ولی اگه در مورد قضیه کارمند رژیم اگه برداشتم اشتباه بوده معذرت میخوام. من اونو به این دلیل گفتم که اگه به عقیده شما سایت مال رژیم باشه قاعدتا منم به عنوان یه کاربر فعال باید کارمند رژیم باشم (در ضمن خودمم به اندازه شما با تناقض بین عنوان سایت آزاد و فیلترینگ موجود دلخور هستم) **

منم نه ادعا کردم که همه باید به یه روش جلو برن نه ادعا کردم که باید از من تبعیت کنن و هیچوقت هم خودم رو در حدی نمیبینم که برای کسی بخوام خط مشی تعیین کنم . همونطور که اگه دقت کرده باشین تو هیچ تاپیک دیگه ای نمیتونین پستی از من پیدا کنین که به شیوه انتقاد کاربر دیگه اعتراض کرده باشم ولی وقتی تو این تاپیک و در پست اول صراحتا اشاره کردم که اینجا اگه کسی بی احترامی بکنه عکس العمل نشون میدم و باز میبینم طرف تخمشم حساب نکرده به نظر شما باید سوت بلبلی بزنم براش ؟

در مورد مموتی سوء تفاهم نشه، من هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم که یک انسان رو از نظر شخصیتی با اون جاندار دوپا مقایسه کنم و تشبیه فقط در نوع انتقاد و نتیجه معکوس بود… اگه به حرف من در مورد تفاوت بازخورد انتقاد مودبانه و فحاشی اعتماد ندارین لطف کنین شما بگین تا حالا چندتا کاربر به خاطر فحاشی و توهین دوستان دیگه از اسلام برگشتن و منم از کاربرانی که پیام خصوصی دادن و اعتراف کردن که مطالب این تاپیک باعث شده خودشون برن دنبال تحقیق و به حقیقت برسن اجازه بگیرم و اسکرین پیامشون رو همینجا بذارم تا خودتون قضاوت کنین.

**در مورد مناقشه اسراییل و فلسطین هم منظور منو اشتباه متوجه شدین و نه تنها قصد من تایید رفتار مسلمانها نیست بلکه تو اون دعوا به نظر من کاملا حق با یهودیهاست. علاوه بر این شما هیچ جای تاریخ نمیتونین پیدا کنین که اسراییل یا یهودی به ایران ضربه زده باشه ولی تا دلت بخواد از عرب و اسلام و مسلمان خوردیم و بازم خواهیم خورد. **

منم همون موقع عرض کردم که حق با شماست چون پست شماست حق دارین هرجور میخواین باشه و بقیه هم باید رعایت کنن.
و اون چیزی که گفتم کلی بود در مورد اینکه بقیه حق دارن اگه به خرافات و عقب موندگی توهین کنن.

اونی که تعصب نداشته باشه چندان براش فرقی نداره که با فحش بهش بگن داری راه رو اشتباه میری یا با تشویق !
در ضمن تاریخ نشون داده که هرچی غیرمذهبی ها بیشتر مراعات کنن اون مذهبیها توی توهمشون غرق میشن و فکر میکنن حق دارن و دهن همه رو سرویس میکنن !
در نتیجه جدای از پست شما که حق داری هرجوری میخوای باشه در کل باید پذیرفت که حتی خیلی وقتها توهین به خرافات و عقب موندگی ها بهترین راه حل هم میتونه باشه.
در کل با شما موافقم هم نظریم

0 ❤️

2016-04-26 17:39:35 +0430 +0430

شاد و پیروز باشید

1 ❤️

2016-04-26 19:28:41 +0430 +0430

**حدود 165 تا از آیه های قرآن مربوط میشه به مقوله جنگ و جهاد و متاسفانه تو این کتاب مهر و محبت و عطوفت به هیچ موضوع دیگه ای به اندازه جنگ و جهاد و غارت پرداخته نشده است و متاسفانه در این آیات اختیاراتی به مسلمانان داده شده است که نشانه بارز بیمار روانی بودن سراینده آن است **.

**برای روشن تر شدن قضیه به تعدادی از این آیات اشاره میکنم: **

وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلّهِ فَإِنِ انتَهَواْ فَلاَ عُدْوَانَ إِلاَّ عَلَى الظَّالِمِينَ. 

با آنها بجنگيد تا ديگر فتنه ای نباشد و دين تنها دين خدا شود ولی اگراز آيين خويش دست برداشتند ، تجاوز جز بر ستمکاران روا نيست. ( سوره بقره آیه 192 )

آشکار است که قرآن میگوید مسلمانان تا زمانیکه «دین همه دین خدا شود» باید با نامسلمانان جنگ کنند. البته در ادامه نیز میگوید تجاوز جز بر ظالمین روا نیست، این جمله به این معنی است که از نظر قرآن «تجاوز بر ظالمین» روا است و از این آیه همچنین میتوان فهمید که نامسلمان از نظر الله ظالم است، قرآن در چندین جای دیگر نیز نامسلمانان را ظالم نامیده است و نتیجه منطقی آنکه از دیدگاه اسلامی تجاوز بر نامسلمان رواست! آیت الله مصباح یزدی نیز در پاسخ به پرسش بنیادین این بخش گفته است:

اگر به این حقیقت توجه داشته باشیم که غرض از بعثت پیامبر اسلام تسلط دین او بر همه ادیان است: «هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى وَ دِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ» (سوره توبه آیه 33، قتح آیه 28 و صف آیه 9) نیز اگر توجه داشته باشیم که هدف از قتال با کفر پیشگان، بر افتادن همه فتنه ها و اختصاص یافتن دین به خدای متعال است: «وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلّهِ فَإِنِ انتَهَواْ فَلاَ عُدْوَانَ إِلاَّ عَلَى الظَّالِمِين» (انفال آیه 39)، به ویژه اگر توجه کنیم به این نکته که در روایات ما، «فتنه» که در این آیه آمده است به «شرک» تفسیر شده است، آن گاه در میابیم که جهاد ابتدایی با کفار و مشرکان باید تا آن جا دوام پیدا کند که زمین از آلودگی های کفر و شرک و فساد پاک شود و حکومت الهی و توحیدی در سراسر عالم برقرار گردد.

2 ❤️

2016-04-26 20:29:06 +0430 +0430
 ما قَطَعْتُمْ مِنْ لِينَةٍ أَوْ تَرَكْتُمُوها قائِمَةً عَلى أُصُولِها فَبِإِذْنِ اللَّهِ وَ لِيُخْزِيَ الْفاسِقِينَ.

هر درخت باارزش نخل را قطع و يا آن را به حال خود واگذار كرديد، همه به فرمان خدا بود، و هدف اين بود كه فاسقان را خوار و رسوا كند. (سوره حشر ، آیه 5 )

محمد در زمانی که در مدینه بود و به قبیله یهودی بنی نضیر حمله کرد و آنها را به مدت 15 روز محاصره کرد، سپس شروع به نابود کردن درختان نخل آنان کرد تا به آنها فشار بیشتری بیاید و تسلیم شوند، سر انجام بنی نضیر تسلیم میشوند، تمام دارایی آنها توسط مسلمانان چپاول میشود، زنانشان برده میشوند و گروهی از آنها به خیبر میروند و البته بعد ها محمد به خیبر نیز حمله کرد و اعمال مشابهی را انجام داد. آیه 5 ام سوره حشر این کار زشت و غیر اخلاقی او را توجیه میکند

این تاکتیک ضد انسانی اسلامی به آن معنی است که مسلمانان مجازند در جنگ منابع غذایی دشمنان خود را از بین ببرند، و محمد خود این کار را دستکم دو بار انجام داده است، در تاریخ گفته شده است که او در جنگ بدر نیز منابع آبی را بسوی مشرکین قطع کرده بود، قطع کردن آب بر روی امام حسین نیز استفاده از همین حق الهی غیر انسانی بوده است حالا چرا اون خوبه و این بد خدا داند.

1 ❤️

2016-04-26 21:36:17 +0430 +0430
 هُوَ الَّذِي أَخْرَجَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْكِتابِ مِنْ دِيارِهِمْ لأَِوَّلِ الْحَشْرِ ما ظَنَنْتُمْ أَنْ يَخْرُجُوا وَ ظَنُّوا أَنَّهُمْ مانِعَتُهُمْ حُصُونُهُمْ مِنَ اللَّهِ فَأَتاهُمُ اللَّهُ مِنْ حَيْثُ لَمْ يَحْتَسِبُوا وَ قَذَفَ فِي قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ يُخْرِبُونَ بُيُوتَهُمْ بِأَيْدِيهِمْ وَ أَيْدِي الْمُؤْمِنِينَ فَاعْتَبِرُوا يا أُولِي الأَْبْصارِ.

او كسي است كه كافران اهل كتاب را در اولين برخورد (با مسلمانان) از خانه‏ هايشان بيرون راند، گمان نمي‏كرديد آنها خارج شوند، و خودشان نيز گمان مي‏كردند كه دژهاي محكمشان آنها را از عذاب الهي مانع مي‏شود، اما خداوند از آنجا كه گمان نمي‏كردند به سراغشان آمد، و در قلب آنها ترس و وحشت افكند، به گونه ‏اي كه خانه ‏هاي خود را با دست خويش و با دست مؤ منان ويران مي‏كردند، پس عبرت بگيريد اي صاحبان چشم!(سوره حشر آیه 2 )

بنابر این روشن است که مومنین! میتوانند در جنگ خانه های دشمنان اسلام را نیز خراب کنند، یعنی آبادانی های آنها را تخریب کنند.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «