ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-02-22 18:29:16 +0330 +0330
نقل از: stst
نقل از: Arrow11 در تورات:

در ﻣﺘﻮن ﺗﻮراﺗﯽ، ﺷﺨﺼﻴﺖ اﺑﺮاهیمﺑﺴﻴﺎر ﻧﺎﺷﻴﺎﻧﻪ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ، ﭼﻨﺎﻧﮑﻪ همراهان اﺑﺮاهیم در ﻣﻬﺎﺟﺮت وی ﺑﻪ ﮐﻨﻌﺎن ﮐﻪ در ﺑﺎب دوازدهم ﺳﻔﺮ ﭘﻴﺪاﻳﺶ ﺗﻨﻬﺎ زن او ﺳﺎرا و ﺑﺮادرزادﻩ اش ﻟﻮط و ﭼﻨﺪ ﻣﺴﺘﺨﺪم داﻧﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ،
در ﺧﻮد ﮐﻨﻌﺎن ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺑﻪ ﻋﺸﻴﺮﻩ ﺑﺰرﮔﯽ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ٣١٨ ﻧﻔﺮ از ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎﺋﯽ ﻣﺠﻤﻮع ﻧﻴﺮوهای ﭼﻬﺎر اﻣﭙﺮاﺗﻮری ﻣﻨﺠﻤﻠﻪ ﺑﺎﺑﻞ و اﻳﻼم را در هم ﻣﯽﺷﮑﻨﻨﺪ (ﺳﻔﺮ ﭘﻴﺪاﻳﺶ،ﺑﺎب ﭼﻬﺎردهم).
ﺑﺮ اﺳﺎس همین ﺑﺮرﺳﯽ ها، ﻳﮑﯽ از اﻧﮕﻴﺰﻩ های اﺻﻮﻟﯽ اﺧﺘﺮاع داﺳﺘﺎن اﺑﺮاهیم و وﻋﺪﻩ ﻳﻬﻮﻩ ﺑﺪو ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ارض ﮐﻨﻌﺎن را ﺑﻪ ذرﻳﺖ او ﺧﻮاهد داد،
و ﺟﻌﻞ داﺳﺘﺎنهای ﺑﻌﺪی، اﻳﻦ ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ ﮐﻪ :
ﻓﺮﻣﺎﻧﺪهی ادﻋﺎﺋﯽ ﻳﻬﻮﻩ را در ﺟﻨﮓهای ﭘﻴﺎﭘﯽ ﻗﻮم ﻳﻬﻮد ﺑﺮای ﺗﺼﺮف ﮐﻠﻴﻪ ﺷﻬﺮها و ﺳﺮزﻣﻴﻦ های ﮐﻨﻌﺎن ﻧﺎﺷﯽ از ﻳﮏ ﻣﺸﻴﺖ اﻟﻬﯽ واﻧﻤﻮد ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﻘﺪﻣﺎت ﺁن از ﺑﺴﻴﺎر ﭘﻴﺶ از ﺁن در ﻣﻴﺜﺎق ﻳﻬﻮﻩ ﺑﺎ اﺑﺮاهیم ﻓﺮاهم ﺷﺪﻩ ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ.
در ﺗﻤﺎم اﻳﻦ اﺳﻄﻮرﻩ ﺳﺎزی ها اﺑﺮاهیم ﻳﮏ ﻳﻬﻮدی ﻋﺎدی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ دﻻﺋﻞ ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ای ﮐﻪ ﺑﻪ ﺧﻮد ﻳﻬﻮﻩ ﻣﺮﺑﻮط ﻣﯽ ﺷﻮد ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﺧﺎص ﺧﺪاوﻧﺪ ﻗــــﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ،
وﻟـﯽ دارای همه ﻧﻘﺎط ﺿﻌﻒ و اﺷﺘﺒﺎهات و ﺣﺘﯽ ﻧﺎدرﺳﺘﯽ ها و ﻓﺮﻳﺒﮑﺎری ها و دروﻏﮕﻮﺋﯽ های ﻳﮏ ﺑﺸﺮ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﺗﻮرات ﺑﻪ ﺗﻔﺼﻴﻞ از ﺁﻧﻬﺎ ﺳﺨﻦ رفته است

واقعا توی تورات اینطوری اومده؟اگه واقعا اینطوری داستان ابراهیم اومده واقعا خنده دار و مسخره است.البته در تورات را نمیدونم ولی در قرآن دین ابراهیم حنفی هست و یهودی نیست.

دوست عزیز این داستانها کپی برداری شده و به اقتضای فهم و شعور زمان ویرایش شده داستانای تورات هستن وگرنه منظقی نگاه کنی متن تورات به خاطر دین ابراهیم و نزدیکی زمان حیاتش با نوشته شدن تورات اصولا باید مستندتر از قرآن باشه.

0 ❤️

2017-02-22 22:49:49 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 ﺗﻘﺮﻳﺒﺎ همه ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن ﺟﻬﺎن ﺑﺮ اﻳﻦ ﺗﺼﻮرﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮرات و اﻧﺠﻴﻞ دو ﮐﺘﺎبی هستند ﮐﻪ از ﺟﺎﻧﺐ ﺧﺪاوﻧﺪ ﺑﺮموسی و عیسی نازل شده‌اند. ﺑﻪهمان ﺻﻮرت ﮐﻪ ﻗﺮﺁن ﺑﺮ ﻣﺤﻤﺪ ﻧﺎزل ﺷﺪﻩ اﺳﺖ. اﻳﻦ اﻋﺘﻘﺎد ﻋﻤﺪﺗﺎً از ﺗﺼﺮﻳﺢ ﺧﻮد ﻗﺮﺁن ناشی شده است که:

ﺁن ﺧﺪاﺋِﯽ ﮐﻪ ﻗﺮﺁن را ﺑﺮ ﺗﻮ(ﻣﺤﻤﺪ) ﻓﺮﺳﺘﺎد، ﺗﻮرات و اﻧﺠﻴﻞ را ﻧﻴﺰ ﺑﺮ ﻣﻮﺳﯽ و ﻋﻴﺴﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎد
ال ﻋﻤﺮان، ۴٨ ،٣، ﻣﺎﺋﺪﻩ، ۴۶، اﻋﺮاف، ١۵٧، ﺗﻮﺑﻪ، ١١١، ﻓﺘﺢ، ٢٩، ﺣﺪﻳﺪ، ٢٧،ﺻﻒ، ۶، ﺟﻤﻌﻪ، ۵) .
وﻟﯽ واﻗﻊ اﻣﺮ اﻳﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮرات و اﻧﺠﻴﻞ، هیچکدام ﻧﻪ ﮐﺘﺎب واﺣﺪی هستند و ﻧﻪ ﻣﻮﺳﯽ و ﻋﻴﺴﯽ ﺁﻧﻬﺎ را ﺑﻪ ﺻﻮرت وﺣﯽ از ﺁﺳﻤﺎن درﻳﺎﻓﺖداﺷﺘﻪ اﻧﺪ.
در ﺗﺎرﻳﺦ ﻣﺬاهب ﺟﻬﺎن ﺗﻨﻬﺎ ﺷﺨﺺ دﻳﮕﺮی ﺑﻪ ﻏﻴﺮ از ﻣﺤﻤﺪ ﮐﻪ ﻣﺪﻋﯽ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﮐﺘﺎﺑﯽ از ﺟﺎﻧﺐ ﺧﺪاوﻧﺪ ﺷﺪﻩ، ﺟﻮزف اﺳﻤﻴﺖ ﺑﻨﻴﺎن ﮔﺬار ﻓﺮﻗﻪ ﻣﺬهب ﻣﻮرﻣﻮن در ﺁﻣﺮﻳﮑﺎ اﺳﺖ.

ﺁﻧﭽﻪ اﻣﺮوز در ﺟﻬﺎن ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ ﺑﻪ ﻧﺎم ﮐﺘﺎب ﻣﻘﺪس (Bible) ﻋﺮﺿﻪ ﻣﻴﺸﻮد، ﻣﺠﻤﻮعه‌ای از دو ﺑﺨﺶ ﻋﻬﺪ ﻋﺘﻴﻖ و ﻋﻬﺪ ﺟﺪﻳﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮرات ﻗﺴﻤﺘﯽ از ﺑﺨﺶ اول و اﻧﺠﻴﻞ ﻗﺴﻤﺘﯽ از ﺑﺨﺶ دوم ﺁن اﺳﺖ.

ﻋﻬﺪ ﻋﺘﻴﻖ ﮐﻪ ﭘﻨﺞ ﮐﺘﺎب اول ﺁن اﺧﺘﺼﺎﺻﺎ ٢ ﺗﻮرات ﻧﺎم دارد، ﺟﻤﻌﺎ ﺷﺎﻣﻞ ٢۴ ﮐﺘﺎب اﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻳﮑﺠﺎ ﻧﺎزل ﻧﺸﺪﻩ اﻧﺪ، ﺑﻠﮑﻪ ﺗﺪرﻳﺠﺎ و در ﻃﻮل ﺑﻴﺶ از ﻳﮏ هزار ﺳﺎل ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮاد ﻳﺎ ﮔﺮوﻩهائی از ﮐاهنان ﻳﻬﻮدی ﺑﻪ اﺳﻢ ٢۶ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮی ﮐﻪ ﻧﺎﻣﺸﺎن ﺑﺮ اﻳﻦ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎ ﻧﻬﺎدﻩ ﺷﺪﻩ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ‌اﻧﺪ.

ﻋﻬﺪ ﺟﺪﻳﺪ ﻧﻴﺰ از ﭼﻬﺎر ﮐﺘﺎب اول ﺁن اﺧﺘﺼﺎﺻﺎ اﻧﺠﻴﻞ ﻧﺎﻣﻴﺪﻩ ﻣِﯽ ﺷﻮد، ﺟﻤﻌﺎ ﺷﺎﻣﻞ ٢٧ ﮐﺘﺎب و رﺳﺎﻟﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ درﻃﻮل دو ﻗﺮن ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮادِی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﻧﺪ ﮐﻪ هﻴﭻ ﻳﮏ از ﺁﻧﻬﺎ از حوارﻳﻮن ﻋﻴﺴِﯽ ﻧﺒﻮدﻩ اﻧﺪ.

ﺧﻮد ﻋﻴﺴﯽ ﺗﺎهنگام ﻣﺮگ ﺧﻮﻳﺶ اﺳﺎﺳﺎ از وﺟﻮد ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم اﻧﺠﻴﻞ بیﺧﺒﺮ ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ.

اﺻﻞ زﻳﺮ ﺑﻨﺎﺋﯽ هرﺳﻪ ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی اﻳﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺁﻓﺮﻳﻨﻨﺪﻩ و ﮔﺮداﻧﻨﺪﻩ ﮐﺎﺋﻨﺎت ﺧﺪای واﺣﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ در ﺗﻮرات ﻳﻬﻮﻩ، در اﻧﺠﻴﻞ ﭘﺪر ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ و در ﻗﺮﺁن الله ﻧﺎم دارد در هرﺳﻪ اﻳﻦ ﮐﺘﺎﺑﻬﺎ ﺁﻓﺮﻳﻨﺶ ﮐﺎﺋﻨﺎت و ﺧﻠﻘﺖ ﺁدم ﺑﻪ دﺳﺖ اﻳﻦ ﺧﺪاوﻧﺪ ﺑﺼﻮرﺗﯽ ﻣﺸﺎﺑﻪ رواﻳﺖ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ.

ﭘﻴﺎﻣﺒﺮاﻧﯽ ﮐﻪ وی ﺑﺮای ﻧﻮع ﺑﺸﺮ ﻣﻴﻔﺮﺳﺘﺪ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮاﻧﯽ ﻣﺸﺘﺮک هستند، و ﻗﻮاﻧﻴﻨﻦ ﻣﺬهبی ای ﮐﻪ اﻋﻼم ﻣﻴﺪارد ﻗﻮاﻧﻴﻨﯽ ﻏﺎﻟﺒﺎ ﻣﺸﺎﺑﻬﻨﺪ.

ﺑﺎ اﻳﻨﻬﻤﻪ، ﻣﺎهیت ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ و زﻣﻴﻨﯽ اﻳﻦ ﺧﺪا در ﺁﺋﻴﻦ های ﻳﻬﻮدی و ﻣﺴﻴﺤﯽ و اﺳﻼم ﺑﺼﻮرﺗﯽ ﭼﻨﺎن ﺑﻨﻴﺎدی ﺑﺎﻳﮏ دﻳﮕﺮ ﺗﺒﺎﻳﻦ وﮔﺎﻩ ﺻﺮﻳﺤﺎ ﺗﻨﺎﻗﺾ دارد ﮐﻪ ﻗﺎﻟﺒﺎ ﻳﮑﯽ دانستن اﻳﻦ ﺳﻪ ﺧﺪا را ﻏﻴﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﻣﻴﮑﻨﺪ.
ﺟﻬﺎن ﺗﻮﺣﻴﺪی اﮔﺮ هم در ﺗﺌﻮری ﻳﮏ ﺧﺪای واﺣﺪ ﺑﻴﺶ ﻧﺪارد درﻋﻤﻞ دارای ﺳﻪ ﺧﺪا اﺳﺖ ﮐﻪ وﺟﻮﻩ اﺧﺘﻼف ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻴﺸﺘﺮ از وﺟﻮﻩ ﻣﺸﺘﺮﮐﺸﺎن اﺳﺖ.

دوست عزیز جهت تصحیح نوشته ات متذکر میشم در قرآن بغیر از این سه پیامبر که دارای کتاب هستند ابراهیم نیز دارای کتاب هست بنام صحف و داوود نیز دارای کتاب هست بنام زبور.در آخر ازت ممنون هستم ،درست هست که بهیچ عنوان باهات هم عقیده نیستم ولی واقعا از طرز بیانت باید تشکر کنم بدلیل اینکه تا جاییکه مطالعه کرد نوشته هاتو،تا اینجای کار مودبانه صحبت کردی و توهینی نکردی

?

1 ❤️

2017-02-23 04:11:10 +0330 +0330

بحث در مورد مذهب یه بحث علمی نیست چون اصلا با ماده سروکار نداریم بحث علمی بحثیه که بشه اون رو نقضش کرد یا خلافشو ثابت کرد وقتی میگن خدا هست یا نیست هیچ راهی نداره که بشه خلافش رو ثابت کرد چون اصلا علمی نیست و همینطور روح و فرشته و غیره و غیره هم در قلمرو علم قرار نمیگیره چون اصلا ماده نیستن

خب وقتی چیزی واسه اثبات وجود نداره دلیلی هم واسه تعصب وجود نداره اگر من به خدا اعتقاد دارم یا ندارم یه مسئله ی کاملا شخصیه مثل این میمونه که من رنگ زرد رو دوست دارم یکی دیگه سبز

هیچ دلیلی نداری کسایی که زرد رو دوس دارن لشکر کشی کنن به کسایی که سبز رو دوس دارن

انسان ها تو هر قشر و دین و نژادی ک باشن خوب و بد دارن پس دین و نژاد معیار مناسبی برای تعین خوب و بد بودن آدما نیست به جای تعصب رو مذهب یکم روی انسانیت متعصب باشیم خیلی چیزا عوض میشه

فارغ از هرگونه تعصب فکر کنید

1 ❤️

2017-02-23 04:18:30 +0330 +0330

در طول تاریخ مردم بخاطر ظلم ستم هایی. ک میدیدن به دنبال عدالت بودن
و مذاهب در همین جهت به وجود اومدن
تمااام مذاهب یه سری مرز بندی ها و قانون مندی هایی داره با هدف برقراری عدالت

چون مردم فهمیدن تو دنیا انسان های ظالم تا آخر عمرشون با ظلم زندگی میکنن و هیچ اتفاق خاصی هم واسشون نمیفته به این فکر کردن که باااید دنیای دیگه ای باشه که اونجا هر کسی به سزای اعمالش برسه

در صورتی که اگه به دنیا نگاه کنیم میبینیم قانون حاکم بر اون ظلمه
یک سوم موجودات دو سوم دیگه رو میخورن ک زنده بمونن … مجبورن

1 ❤️

2017-02-23 16:27:28 +0330 +0330
نقل از: fiallove در طول تاریخ مردم بخاطر ظلم ستم هایی. ک میدیدن به دنبال عدالت بودن و مذاهب در همین جهت به وجود اومدن تمااام مذاهب یه سری مرز بندی ها و قانون مندی هایی داره با هدف برقراری عدالت

چون مردم فهمیدن تو دنیا انسان های ظالم تا آخر عمرشون با ظلم زندگی میکنن و هیچ اتفاق خاصی هم واسشون نمیفته به این فکر کردن که باااید دنیای دیگه ای باشه که اونجا هر کسی به سزای اعمالش برسه

در صورتی که اگه به دنیا نگاه کنیم میبینیم قانون حاکم بر اون ظلمه
یک سوم موجودات دو سوم دیگه رو میخورن ک زنده بمونن … مجبورن

باید با بمب اتم ترتیب همه ی ادیان رو داد.

0 ❤️

2017-02-25 15:30:09 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 **در تاریخ ها هست که وقتی کمبوجیه پادشاه هخامنشی لشگر به مصر برد اعراب را واداشت که در بادیه برای سپاه او اب تهیه کنند و در برخی از جنگ هایی که ایرانیان با یونانی ها کرده اند نیز اعراب جزء سپاه ایران بشمار می امدند.**

بدینگونه که در روزگاران کهن عرب را شأنی و قدری نبود.

شهری و تمدنی نداشت و محیط زندگی او نیز پیدایش هیچ نظام و تهذیبی را اقتضا نمیکرد.

معهذا اگر در کناره های این بیابان فراخ شهری و واحه ای بود،از برکت و تربیت و تمدن روم یا ایران بود.

چنان که نزاع و رقابت مستمری که همواره بین ایران و روم در کار بود،دولت های غسان و حیره را پدید اورد.

غسان در کنار بادیه شام بود و دولت روم انرا در برابر ایران علم کرده بود.

حکومت ایران نیز دولت حیره را در کناره بادیه عراق بوجود اورده بود تاهم در ان حدود از اصطکاک مستقیم دو دولت جلوگیری کند و هم در جنگ با روم مدد کار ایران باشد.

اما نفوذ ایران بر عرب منحصر به امارات حیره نبود.

از همه قبایل و طوایف،گردنکشان و بزرگان عرب بدرگاه پادشاهان ساسانی روی نیاز می اورند.

گذشته از اینها یمن نیز از روزگار نوشیروان دست نشانده ایران بود.

مطالعه در تاریخ یمن و حیره نشان میدهد که ایرانیان در ان روزگاران عرب را به هیچ نمیگرفته اند و هرگز از جانب انها هیچ اندیشه ای نداشته اند.

با سلام و احترام.اینکه روزگاری اعراب بادیه نشین و عقب افتاده و تحت قیومیت ایران بودن دلیل نمیشه که تا ابد همینگونه بمونن و اصلا اسلام برای اصلاح جامعه از طرف خدا ارائه شد و زمانیکه مسلمانان ایران را فتح کردند از لحاظ اجتماعی نسبت به قبل از اسلام خیلی متفاوت شده بودند .از طرفی اگر قرار باشد به این دید نگاه کرد که اگر ملتی زمانی بعنوان برده ملت دیگری بود تا ابد به چشم برده به آنها نگاه شود پس همچنان ما ایرانیان نیز بابد برده مغول ها باشیم.با تشکر از نویسنده که تا اینجا که مطالعه کردم توهین خاصی در بیانش مشاهده نکردم

دوست عزیز من کجای مطلبم گفتم اعراب تا ابد تو اون وضعیت میموندن یا کجا گفتم برده تا آخر باید برده بمونه؟

تو پستتون نوشتین ** زمانیکه مسلمانان ایران را فتح کردند از لحاظ اجتماعی نسبت به قبل از اسلام خیلی متفاوت شده بودند** ، میشه برا ما روشن کنین که اعراب بعد از اشغال ایران مسبب کدوم پیشرفت و تغییر مثبت تو جامعه ایرانی شدن؟ و اصولا عرب بادیه نشین که ساختمان و خراب میکرد تا ستونش رو عمود خیمه خودش بکنه چه چیزی رو میتونست به متمدن ترین امپراطوری اون زمان اضافه کنه ؟

1 ❤️

2017-02-25 18:13:05 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 خدای تورات (یهوه)

ﺧﺪای ﺗﻮرات ﮐﻪ ﻳﻬﻮﻩ ﻧﺎم دارد(و در ﺗﻮرات ۶٨٢٣ ﺑﺎر از اوﻧﺎم ﺑﺮدﻩ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ) ﺻﺮﻓﺎ ﺧﺪای ﻗﻮم ﻳﻬﻮد اﺳﺖ و ﺧﻮدش ﻧﻴﺰ ﺧﺪاﺋﯽ ﺻﺪ در ﺻﺪ ﻳﻬﻮدی اﺳﺖ.
پیاﻣﺒﺮاﻧﯽ ﮐﻪ از ﺟﺎﻧﺐ ﺧﻮد ﻣﻴﻔﺮﺳﺘﺪ ﻣﻨﺤﺼﺮا ﭘﻴﺎﻣﺒﺮان ﻣﻠﺖ ﻳﻬﻮدﻧﺪ و ﺑﻪ ﮐﻔﺮ ﻳﺎ اﻳﻤﺎن دﻳﮕﺮانﮐﺎری ﻧﺪارﻧﺪ.

ﺗﻌﺎﻟﻴﻢ و ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﺁﻧﺎن ﮐﻼ ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﺤﻮر ﻣﻴﮕﺮدد ﮐﻪ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﺧﺎص ﻗﻮم ﻳﻬﻮد از هر راهی ﮐﻪ ﻻزم ﺑﺎﺷﺪ ﺣﻔﻆ ﺷﻮد، وﻟﻮ اﻳﻦ ﻣﺴﺘﻠﺰم ﺁن ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻣﺴﺎﺋﻞ اﺧﻼﻗﯽ و اﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﺴﻴﺎری زﻳﺮ ﭘﺎ ﮔﺬاﺷﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ و ﺣﻘﻮق ﻣﺸﺮوع ﻣﻠﺘﻬﺎی دﻳﮕﺮی ﻧﺎدﻳﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ ﻳﺎ ﮐﺴﺎن ﺑﺴﻴﺎری ﺑﻪ ﻧﺎﺣﻖ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ.

در ﺟﺮﻳﺎن ﺣﻮادث روزﻣﺮﻩ ﻳﺎ وﻗﺎﻳﻊ ﻣﻬﻢ از ﻗﺒﻴﻞ ﺟﻨﮕﻬﺎ و ﺑﻼﻳﺎی ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ و زﻣﻴﻨﻲ، ﻳﻬﻮﻩ ﺷﺨﺼﺎً از آﺳﻤﺎن ﺑﻪ زﻣﻴﻦ می‌آید ﺗﺎ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻗﻮم ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩ ﺧﻮد را ﻣﺴﺘﻘﻴﻤﺎ ﺳﺮ ﭘﺮﺳﺘﯽ و درﺻﻮرت ﺿﺮورت ادارﻩ ﮐﻨﺪ و در همه اﻳﻦ ﻣﻮارد در ﻣﻮﺿﻊ ﻳﮏ ﺧﺪای ﻳﻬﻮدی ﻋﻤﻞ ﻣﻴﮑﻨﺪ و ﻧﻪ ﺧﺪای همه اﻗﻮام و همه ﺳﺮزﻣﻴﻨﻬﺎ.

ـ ﺑﺎ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ ﺧﻮدش ﻗﺮار داد ﻣﻴﺒﻨﺪد ﮐﻪ اﮔﺮ ﭘﺴﺮان اﺳﺮاﺋﻴﻞ ﺧﺘﻨﻪ ﺷﻮﻧﺪ او در ﻋﻮض ﺳﺮزﻣﻴﻦ ﮐﻨﻌﺎن را ﺑﺮای همیشه ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺒﺨﺸﺪ، و ﺑﻌﺪا ﻧﻴﺰ ﺷﻬﺮهای ﻣﺘﻌﺪد اﻳﻦ ﺳﺮزﻣﻴﻦ را ﻳﮑﯽ ﭘﺲ از دﻳﮕﺮی ﺗﺴﻠﻴﻢ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺑﺎ اﻳﻦ ﺷﺮط ﮐﻪ هیچکدام از ﺁﻧﻬا نه ﺗﻨﻬﺎ ﻣﺮد وزن و ﮐﻮدک ﺑﻠﮑﻪ ﮔﺎو و ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ و ﺑﺰﻏﺎﻟﻪ و ﺳﮓ و ﮔﺮﺑﻪای را ﻧﻴﺰ زﻧﺪﻩ ﻧﮕﺬارﻧﺪ.
ـ ﺑﺎ ﻳﮏ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮش ﮐﺒﺎب و ﺁﺑﮕﻮﺷﺖ ﻣﻴﺨﻮرد و زﻳﺮ درﺧﺖ اﺳﺘﺮاﺣﺖ ﻣﻴﮑﻨﺪ.
ـ ﺑﺎﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش ﮐﺸﺘﯽ ﻣﻴﮕﻴﺮد و زورش ﺑﻪ او ﻧﻤﯽرﺳﺪ.
ـ در ﺷﺐ ﺗﺎرﻳﮏ دﻧﺒﺎل ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش در ﺑﻴﺎﺑﺎن ﻣﯽدود ﺗﺎ او را ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺧﺘﻨﻪ ﻧﺒﻮدن ﺑﮑﺸﺪ.
ـ از ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش ﻣﯽﺧﻮاهد ﮐﻪ ﺑﺎ زﻧﯽ زﻧﺎ زدﻩ و زﻧﺎ ﮐﺎر ازدواج ﮐﻨﺪ.
ـ ﺑﻪ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش دﺳﺘﻮر ﻣﻴﺪهد ﮐﻪ روی ﻧﺎن روزاﻧﻪاش ﮔﻮﻩ ﺑﻤﺎﻟﺪ و ﺑﺨﻮرد.
ـ ﺑﻪ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش ﺷﮑﺎﻳﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ دو ﺧﻮاهری ﮐﻪ ﻣﻌﺸﻮﻗﻪ او ﺑﻮدﻧﺪ ﻳﮑﯽ ﭘﺲ از دﻳﮕﺮی ﺳﺮش ﮐﻼﻩ ﮔﺬاﺷﺘﻪ اﻧﺪ و ﺑﺎ دﻳﮕﺮان زﻧﺎ ﮐﺮدﻩ اﻧﺪ.
ـ دﺧﺘﺮان ﻧﺎزﭘﺮوردﻩ اورﺷﻠﻴﻢ را ﻏﻀﺐ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﻓﺮﻣﺎن ﻣﯽدهد ﮐﻪ دﻳﮕﺮ ﻣﻮ ﺑﺮ ﻓﺮج ﺁﻧﻬﺎ ﻧﺮوﻳﺪ.
ـ رودﻩهای ﮐﺴﺎﻧﯽ را ﮐﻪ ﺑﻪ او بی‌اﺣﺘﺮاﻣﯽ ﮐﺮدﻩاﻧﺪ از ﻣﻘﻌﺪﺷﺎن ﺑﻴﺮون ﻣﯽﺁورد.
ـ ﺑﺎ ﺷﻴﻄﺎن ﺑﺮ ﺳﺮ ﺑﻨﺪﻩ اش اﻳﻮب ﺷﺮط ﺑﻨﺪی ﻣﯽﮐﻨﺪ.
ـ ﺑﻪ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ دﻳﮕﺮش ﭘﺮﺧﺎش ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﭼﺮا ﺑﺎ زن ﻳﮑﯽ از ﺳﺮداران ﺧﻮد زﻧﺎ ﮐﺮدﻩ اﺳﺖ در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺧﻮد ﻳﻬﻮﻩ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ زﻧﺎن دﻳﮕﺮی را ﺑﻪ ﺁﻏﻮش او ﺑﻔﺮﺳﺘﺪ.
ـ ﻧﺤﻮﻩ دﻗﻴﻖ ﮐﺒﺎب ﮐﺮدن ﮔﺎو و ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ را ﭼﻮن ﻳﮏ ﺁﺷﭙﺰ ﮐﻬﻨﻪ ﮐﺎر ﺑﻪ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ اوﻟﻮاﻟﻌﺰم ﺧﻮدش ﺗﻌﻠﻴﻢ ﻣِﯽ دهد.
ـ اﺧﺒﺎر ﻣﺤﺮﻣﺎﻧﻪ درﺑﺎر ﻳﻬﻮد را ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻳﮏ ﻣﺎﻣﻮر ﻣﺨﻔﻴﻪ اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﺑﻪ ﮔﻮش ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ دﻳﮕﺮش ﻣﯽرﺳﺎﻧﺪ.
ـ در ﻧﻘﺶ ﻳﮏ رﺋﻴﺲ ﻣﺎﻓﻴﺎ ﺑﻪ ﻳﻬﻮدﻳﺎن ﻣﺼﺮ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ از همسایگان ﻣﺼﺮی ﺧﻮد هر ﻗﺪر ﺑﺘﻮاﻧﻨﺪ ﻃﻼ و ﻧﻘﺮﻩ ﺑﻪ اﻣﺎﻧﺖ ﺑﮕﻴﺮﻧﺪ ﺗﺎ ﺁﻧﻬﺎ را در ﺧﺮوج از اﻳﻦ ﮐﺸﻮر ﺑﺎ ﺧﻮدﺷﺎن ﺑﺒﺮﻧﺪ،
ـ و ﺧﻮد او در ﻋﺮض ﻳﮏ ﺷﺐ ﭼﻨﺪ ﻣﻴﻠﻴﻮن ﻧﻮﺟﻮان و ﮐﻮدک ﻣﺼﺮی و ﺣﺘﯽ ﮔﺎو و ﮔﻮﺳﻔﻨﺪهایﻧﻮزاد را ﺑﺎ دﺳﺖ ﺧﻮﻳﺶ ﺳﺮ ﻣﯽﺑﺮد

میشه خواهش کنم اتفاقاتی که اینجا ازشون نام بردی را ددقیقا بگی هر کدوم برای کدامیک از پیغمبرها اتفاق افتاده.جالب بود تا حالا نشنیده بودم بخاطر همین جالبه برام بدونم هرکدومش مربوط به کدام پیغمبر بوده

شما دقیقا هر مورد که مد نظرتون هست بگین تا من اسم پیغمبرش رو بگم.

برا مثال موضوع ختنه برا ابراهیم بوده ، کشتی با یعقوب ، …

1 ❤️

2017-02-25 23:22:20 +0330 +0330
نقل از: fiallove بحث در مورد مذهب یه بحث علمی نیست چون اصلا با ماده سروکار نداریم بحث علمی بحثیه که بشه اون رو نقضش کرد یا خلافشو ثابت کرد وقتی میگن خدا هست یا نیست هیچ راهی نداره که بشه خلافش رو ثابت کرد چون اصلا علمی نیست و همینطور روح و فرشته و غیره و غیره هم در قلمرو علم قرار نمیگیره چون اصلا ماده نیستن

خب وقتی چیزی واسه اثبات وجود نداره دلیلی هم واسه تعصب وجود نداره اگر من به خدا اعتقاد دارم یا ندارم یه مسئله ی کاملا شخصیه مثل این میمونه که من رنگ زرد رو دوست دارم یکی دیگه سبز

هیچ دلیلی نداری کسایی که زرد رو دوس دارن لشکر کشی کنن به کسایی که سبز رو دوس دارن

انسان ها تو هر قشر و دین و نژادی ک باشن خوب و بد دارن پس دین و نژاد معیار مناسبی برای تعین خوب و بد بودن آدما نیست به جای تعصب رو مذهب یکم روی انسانیت متعصب باشیم خیلی چیزا عوض میشه

فارغ از هرگونه تعصب فکر کنید

?

1 ❤️

2017-02-27 21:05:56 +0330 +0330
نقل از: قیصـــــر بیکاری،دزدی،فقر،اختلاص،تجاوز،قتل،کودک آزاری،بی علمی،نادانی،نا امنی،آلودگی،رکود،تغزیه ناسالم بازم بگم؟ چرا سعی نمیکنیم راه حلی واسه این مشکلات پیدا کنیم؟این مشکلا از مشکل غلط یا درست بودن دین مهم ترن... دیگه حرفی نیست!موفق و پیروز باشید (dash)

اتفاقا سرمنشاء خیلی از این مشکلاتی که گفتین هم دقیقا دین هست.

1 ❤️

2017-03-04 15:35:31 +0330 +0330

حد لواط در اسلام چیست؟

هرگاه دو مرد كه با هم خويشاوندي نسبي نداشته باشند بدون ضرورت در زير يك پوشش بطور برهنه قرار گيرند هر دو تا 99 ضربه شلاق تعزير مي شوند .

(ماده 123 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-06 19:30:11 +0330 +0330

حد لواط در اسلام چیست؟

هرگاه كسي ديگري را از روي شهوت ببوسد تا 60 ضربه شلاق تعزير مي شود .

(ماده 124 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-06 22:05:09 +0330 +0330

تعریف مساحقه در اسلام چیست؟

مساحقه ، همجنس بازي زنان است با اندام تناسلي

(ماده 127 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-12 09:52:05 +0330 +0330

حد مساحقه در اسلام چیست؟

در حد مساحقه فرقي بين فاعل و مفعول و همچنين فرقي بين مسلمان و غير مسلمان نيست .

(ماده 130 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-12 13:21:47 +0330 +0330

اگرچه فرصت آن را ندارم که تمام مطالب مندرج این مقاله را ریز به ریز بخوانم اما نگاهی به عناوین این مقاله مرا یاد کتاب 23سال منسوب به دکتر علی دشتی می اندازد که پیشتر مطالعه کردم
آیت الله جعفر سبحانی و سید مصطفی حسینی طباطبایی هر کدام جداگانه در کتاب هایی تحت عنوان راز بزرگ رسالت و خیانت در گزارش تاریخ این کتاب را نقد و به شبهات آن پاسخ داده اند
از سویی اگر کتاب 1984 اثر جورج اورول را مطالعه کنید در خواهید یافت تاریخ لزوما یک حقیقت نیست و احمد کسروی در کتاب هایی از جمله شیعی گری و در پیرامون اسلام این موضوع را متذکر می شود.
بنابراین قضاوت پیرامون دین اسلام امری چنین ساده نیست.

0 ❤️

2017-03-12 19:18:43 +0330 +0330
نقل از: sh_falcon اگرچه فرصت آن را ندارم که تمام مطالب مندرج این مقاله را ریز به ریز بخوانم اما نگاهی به عناوین این مقاله مرا یاد کتاب 23سال منسوب به دکتر علی دشتی می اندازد که پیشتر مطالعه کردم آیت الله جعفر سبحانی و سید مصطفی حسینی طباطبایی هر کدام جداگانه در کتاب هایی تحت عنوان راز بزرگ رسالت و خیانت در گزارش تاریخ این کتاب را نقد و به شبهات آن پاسخ داده اند از سویی اگر کتاب 1984 اثر جورج اورول را مطالعه کنید در خواهید یافت تاریخ لزوما یک حقیقت نیست و احمد کسروی در کتاب هایی از جمله شیعی گری و در پیرامون اسلام این موضوع را متذکر می شود. بنابراین قضاوت پیرامون دین اسلام امری چنین ساده نیست.

اون کتابهایی که گفتین رو نخوندم (سعی میکنم حتما بخونم) ولی کتاب استاد دشتی رو خوندم و بعید میدونم کسی بتونه مستندات کتاب 23 سال رو رد کنه، مگر اینکه دست به دامن تکنیک ماست مالیزاسیون بشه.

فرمایشتون رو قبول دارم ولی همونقدر که قضاوت در مورد اسلام امری ساده نیست قضاوت در مورد یه تاپیک 75 صفحه ای هم بدون خوندن حتی یه پست از اون ساده نیست.

3 ❤️

2017-03-13 14:28:27 +0330 +0330
نقل از: Arrow11
نقل از: sh_falcon اگرچه فرصت آن را ندارم که تمام مطالب مندرج این مقاله را ریز به ریز بخوانم اما نگاهی به عناوین این مقاله مرا یاد کتاب 23سال منسوب به دکتر علی دشتی می اندازد که پیشتر مطالعه کردم آیت الله جعفر سبحانی و سید مصطفی حسینی طباطبایی هر کدام جداگانه در کتاب هایی تحت عنوان راز بزرگ رسالت و خیانت در گزارش تاریخ این کتاب را نقد و به شبهات آن پاسخ داده اند از سویی اگر کتاب 1984 اثر جورج اورول را مطالعه کنید در خواهید یافت تاریخ لزوما یک حقیقت نیست و احمد کسروی در کتاب هایی از جمله شیعی گری و در پیرامون اسلام این موضوع را متذکر می شود. بنابراین قضاوت پیرامون دین اسلام امری چنین ساده نیست.

اون کتابهایی که گفتین رو نخوندم (سعی میکنم حتما بخونم) ولی کتاب استاد دشتی رو خوندم و بعید میدونم کسی بتونه مستندات کتاب 23 سال رو رد کنه، مگر اینکه دست به دامن تکنیک ماست مالیزاسیون بشه.

فرمایشتون رو قبول دارم ولی همونقدر که قضاوت در مورد اسلام امری ساده نیست قضاوت در مورد یه تاپیک 75 صفحه ای هم بدون خوندن حتی یه پست از اون ساده نیست.

اولا همونطور که گفتم کتاب 23 سال دکتر دشتی رو مطالعه کردم که در واقع با هدف خرافه زدایی از دین نوشته شده
این کتاب که محمد را از عرش خرافات به فرش حقیقت می کشد
نشان می دهد دین اسلام بر پایه تفکرات چند ده ساله مردی بنا شده که نابسامانی جامعه عرب در قرن 7 میلادی را درک کرده و در پی راه حلی برای آن برآمده که در همان جامعه پاسخگو بوده و به قول مولف آن نمی توان از محمد انتظار داشت مانند ابراهام لینکون عمل کند
ولی وقتی بپذیریم که دستورات قران بر مبنای خرد و اندیشه و به منظور اصلاح جامعه بوده بنابراین نیازی به هفتاد و چند صفحه مقاله پیرامون شخصیت محمد وعلی و… نیست
ما خود باید بکوشیم و دستوراتی که به منظور سامان اجتماعی داده شده را به اجرا در آوریم بدون توجه به محمد و…
شگفتست که زندگی کسانی که حدود سیزده قرن قبل در عربستان می زیسته اند هنوز در این قرن دستمایه تحقیق و پژوهش است که گویی انتهایی ندارد

0 ❤️

2017-03-14 15:44:46 +0330 +0330
نقل از: sh_falcon

اولا همونطور که گفتم کتاب 23 سال دکتر دشتی رو مطالعه کردم که در واقع با هدف خرافه زدایی از دین نوشته شده
نشان می دهد دین اسلام بر پایه تفکرات چند ده ساله مردی بنا شده که نابسامانی جامعه عرب در قرن 7 میلادی را درک کرده و در پی راه حلی برای آن برآمده که در همان جامعه پاسخگو بوده و به قول مولف آن نمی توان از محمد انتظار داشت مانند ابراهام لینکون عمل کند
ولی وقتی بپذیریم که دستورات قران بر مبنای خرد و اندیشه و به منظور اصلاح جامعه بوده بنابراین نیازی به هفتاد و چند صفحه مقاله پیرامون شخصیت محمد وعلی و… نیست
ما خود باید بکوشیم و دستوراتی که به منظور سامان اجتماعی داده شده را به اجرا در آوریم بدون توجه به محمد و…
شگفتست که زندگی کسانی که حدود سیزده قرن قبل در عربستان می زیسته اند هنوز در این قرن دستمایه تحقیق و پژوهش است که گویی انتهایی ندارد

اخوی شما این وسط چندتا مورد مهم رو در نظر نگرفتی.

اولا اون دین عهد بوق رو که ایراد میگیری که چرا 70 صفحه مطلب نوشتم چنان فرو کرده تو زندگیمون که تا دستشویی رفتنمون و رختخوابمون هم نقش و تاثیر داره.

دوما شما وقتی یه دین (مخصوصا اسلام) رو قبول میکنی دیگه حق گلچین کردن احکام دین رو نداری و چشم و گوش بسته باید تابع احکام دینت باشی.

و در نهایت دوست عزیز شاید احکام دین برای 1500 سال پیش و فرهنگ عهد تیر و کمون مفید بود ولی الان در خیلی موارد مضر هم هست و به قول هاینریش هاینه همونطور که بهترین راهنما تو شب تاریک میتونه یه نابینا باشه احمقانه خواهد بود تو روشنایی روز هم از نابینا به عنوان راهنما استفاده کنیم دین هم به درد دوران جهالت میخورد و الان دیگه احکامش خیلی خنده داره. ییییی

1 ❤️

2017-03-14 18:03:37 +0330 +0330

حد مساحقه در اسلام چیست؟

حد مساحقه براي هر يك از طرفين صد تازيانه است .

(ماده 129 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

0 ❤️

2017-03-14 20:23:05 +0330 +0330

حد مساحقه در اسلام چیست؟

هرگاه مساحقه سه بار تكرار شود و بعد از هر بار حد جاري گردد در مرتبه چهارم حد آن قتل است .

(ماده 131 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-14 20:23:08 +0330 +0330

حد مساحقه در اسلام چیست؟

هرگاه مساحقه سه بار تكرار شود و بعد از هر بار حد جاري گردد در مرتبه چهارم حد آن قتل است .

(ماده 131 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-14 22:31:30 +0330 +0330

حد مساحقه در اسلام چیست؟

هرگاه دو زن كه با هم خويشاوندي نسبي نداشته باشند بدون ضرورت برهنه زير يك پوشش قرار گيرند به كمتر از صد تازيانه تعزير مي شوند . در صورت تكرار اين عمل و تكرار تعزير در مرتبه سوم به هر يك صد تازيانه زده مي شود .

(ماده 134 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-15 18:40:40 +0330 +0330

موسیو اگه کتابهایی گفته بودم رو خونده باشی در کتاب در پیرامون اسلام و شیعه گری احمد کسروی گفته دین اسلام دوتاست یکی اصل دین و دیگری چیزهایی که بهش افزوده شده مثل مذاهب شیعه و سنی،عرفان،صوفیگری،خراباتیگری و… که باید دین به اصل برگرده که این هم کار بسیاری از کسان نیست و من هم نگفتم دنبال عقاید 1400سال قبل باشید برای دانستن مفهوم صحیح دین کتاب ورجاوند بنیاد احمد کسروی راهنمای مناسبیه که می تونید مطالعه کنید

0 ❤️

2017-03-16 09:38:34 +0330 +0330

اولا اون دین عهد بوق رو که ایراد میگیری که چرا 70 صفحه مطلب نوشتم چنان فرو کرده تو زندگیمون که تا دستشویی رفتنمون و رختخوابمون هم نقش و تاثیر داره.

دوما شما وقتی یه دین (مخصوصا اسلام) رو قبول میکنی دیگه حق گلچین کردن احکام دین رو نداری و چشم و گوش بسته باید تابع احکام دینت باشی.

و در نهایت دوست عزیز شاید احکام دین برای 1500 سال پیش و فرهنگ عهد تیر و کمون مفید بود ولی الان در خیلی موارد مضر هم هست و به قول هاینریش هاینه همونطور که بهترین راهنما تو شب تاریک میتونه یه نابینا باشه احمقانه خواهد بود تو روشنایی روز هم از نابینا به عنوان راهنما استفاده کنیم دین هم به درد دوران جهالت میخورد و الان دیگه احکامش خیلی خنده داره. ییییی

در خیلی از موارد مضر هم هست؟؟؟؟؟؟؟///…دقیقا در کدوم از موارد؟؟؟؟
کاری به بحث ات و اسلام و اینا ندارم…ولی مطمنم اگه همین دین درباره دستشویی و نحوه غذا خوردن و اینا ننوشته بود همین شما ها الان تاپیک میزدید که نواقص دین اسلام…و اینکه چطور دین کاملی هستش ولی درباره غذا خوردن من مطلب نداره…به هرحال فقط دنبال بهانه هستید و این قسمت از نقد ات وارد نیست و خیلی مضحک هستش

0 ❤️

2017-03-16 19:51:04 +0330 +0330
نقل از: sh_falcon موسیو اگه کتابهایی گفته بودم رو خونده باشی در کتاب در پیرامون اسلام و شیعه گری احمد کسروی گفته دین اسلام دوتاست یکی اصل دین و دیگری چیزهایی که بهش افزوده شده مثل مذاهب شیعه و سنی،عرفان،صوفیگری،خراباتیگری و... که باید دین به اصل برگرده که این هم کار بسیاری از کسان نیست و من هم نگفتم دنبال عقاید 1400سال قبل باشید برای دانستن مفهوم صحیح دین کتاب ورجاوند بنیاد احمد کسروی راهنمای مناسبیه که می تونید مطالعه کنید

مستر شمام اگه تاپیکو خونده بودی میفهمیدی که ما هم اینجا کاری به افزودنیهای مجاز و غیر مجاز اسلام نداریم و اتفاقا در مورد اسلام ناب محمدی صحبت میکنیم.

لطفا این سری خواستی پست بذاری قبلش حداقل چندتا پست از تاپیک رو بخون تا بدونی تو تاپیکی که ردش میکنی لیلی زن بود یا مرد. هر چند احساس میکنم شما بیشتر از اینکه بخوای تاپیکو نقد کنی دوس داری کل کتاب بندازی.

1 ❤️

2017-03-16 19:57:05 +0330 +0330

مطالبتون جامعه

0 ❤️

2017-03-16 21:30:40 +0330 +0330
نقل از: bn_ya

در خیلی از موارد مضر هم هست؟؟؟؟؟؟؟///…دقیقا در کدوم از موارد؟؟؟؟
کاری به بحث ات و اسلام و اینا ندارم…ولی مطمنم اگه همین دین درباره دستشویی و نحوه غذا خوردن و اینا ننوشته بود همین شما ها الان تاپیک میزدید که نواقص دین اسلام…و اینکه چطور دین کاملی هستش ولی درباره غذا خوردن من مطلب نداره…به هرحال فقط دنبال بهانه هستید و این قسمت از نقد ات وارد نیست و خیلی مضحک هستش

دقیقا اگه میخوای ، در مواردی مثل آیات جهاد که باعث به وجود اومدن مسلمانان افراطی مثل القاعده و بوکوحرام و داعش و … میشه و آیاتی در مورد زن که باعث میشه ارزش زندگی زن در حد نصف بیضه مرد تنزل پیدا بکنه و …

اگه اسلام نمیگفت من باید با پای راست برم دسشویی ینی امکان داشت من چهار دست و پا برم دسشویی؟ وژدانا خودت قضاوت کن ببین مطالب من مضحک هست یا عقاید شما ؟

**دوست عزیز اگه کسی نتونه بدون دین راه و روش درست زندگی رو پیدا کنه ربطی به دین نداره ، مشکل از کمبود شعور طرفه. **

1 ❤️

2017-03-16 23:19:03 +0330 +0330

مردم را کمتر آگاه کن چون من در خطرم.

1 ❤️

2017-03-17 20:28:01 +0330 +0330
نقل از: کوبیسم مطالبتون جامعه

?

1 ❤️

2017-03-17 22:55:36 +0330 +0330
نقل از: امام.خامنه مردم را کمتر آگاه کن چون من در خطرم.

**چشم مقام معذب رهبری ** ?

1 ❤️

2017-03-18 20:42:02 +0330 +0330

حد شرب خمر در اسلام چیست؟

خوردن مسكر موجب حد است . اعم از آنكه كم باشد يا زياد ، مست كند يا نكند ، خالص يا مخلوط باشد به حدي كه آنرا از مسكر بودن خارج نكند .

(ماده 165 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

2017-03-18 23:26:22 +0330 +0330

حد شرب خمر در اسلام چیست؟

آب جو در حكم شراب است ، گرچه مست كننده نباشد وخوردن آن موجب حد است .

(ماده 165 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

1 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «