نسل هتل نشین ...

چهل سال پیش،
دخترهای خانه صبح ها زود بیدار می شدند تا قبل از مدرسه رفتن،
همه جای خانه را رفت و روب کرده باشد و بعد اجازه داشتند راهی مدرسه شوند.

پسرها بايد يا صبح زود يا عصر،
نان و مايحتاج خانه را خريد مي كردند
و كارهاي مردانه را در كمك پدر خود انجام مي دادند.

حالا با نسلی روبرو هستیم که صبح که بیدار می شوند،
از هتل خانه شان خارج می شوند.

چون که والدینشان به عنوان مستخدمین "هتل خانه " همه جا را رفت وروب خواهند کرد.
و با يك تلفن همه چيز درب خانه مهياست.

نسلی که در برابر اتاقی که در آن می خوابد و خانه ای که در آن زندگی میکند
و ظرفی که در آن غذا می خورد احساس مسئولیت ندارد ،
آیا در برابر سرزمینی که از آب وخاک آن بهره مند است حس مسئولیت خواهد داشت!!!

برای این نسل،
سرزمین هم چون هتلی است که
می توان خورد و خوابید و ریخت و پاشید؛
از مواهب طبیعی آن بهره مند شد و بعد اگر باب میل نبود آن را ترک کرد.

سرزمین هم، مثل خانه، برای این نسل، هتل است.
با این تفاوت که متأسفانه مستخدم سرجهاز ندارد و همه فقط برای خوردن و خوابیدن و بردن آمده اند.

این نسل را چه کسی و چه کسانی چنین تربیت کردند؟؟؟
کی بود؟ کی بود؟!

اتفاقاً این دفعه، من بودم، تو بودی،
ما بودیم
و...همه بودند.

کمی به خود بیاییم و تکانی به خودمان
و این نسل هتل نشین بدهیم !!!

گرچه به نظر من نسلی که این بچه ها رو تربیت کرد، فکر می کرد چون خودش سختی کشیده باید هرجور امکاناتی رو برای بچه اش فراهم کنه و این موضوع از تهیه سیسمونی برای کودک به دنیا نیومده شروع میشه و متاسفانه ادامه پیدا میکنه
تا جاییکه شان والای مادر و پدری خودش رو در حد یک مستخدم برای اربابش پایین بیاره مبادا که آبی در دل فرزندش تکون بخوره.

اما غافل شد از اینکه هر باغچه و مزرعه ای با آب زیادی فاسد میشه و به لجنزار تبدیل خواهد شد.

گاهی باغبان به گیاهش بی آبی رو تحمیل میکنه چون میدونه اون گیاه نیاز داره چند روز بستر خشکی داشته باشه تا بتونه ریشه هاش رو توی خاک رشدبده و به حیاتش ادامه بده.

امیدوارم همه ما مادرها و پدرها بتونیم به این درک برسیم که امکانات هتلی ایجاد کردن برای فرزندانمون افتخار نیست!

مسئولیت پذیر کردن و قدردان بار آوردن کودکمون افتخاره!

ـــــــــــ

• 24

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

...

...

ـــــــــــ

• 0

كار از اين حرفا گذشته دوست عزيزديگه درست بشو...

كار از اين حرفا گذشته دوست عزيز

ديگه درست بشو نيست

بايد خراب ميشد كه شد

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 3297

• 3778

مطلب قشنگی بود دوست من. مرسی! در راستای همین تاپیک...

مطلب قشنگی بود دوست من. مرسی! در راستای همین تاپیک یاد حرف معروفی از جان اف کندی افتادم:

"هموطنان من, نپرسید که کشورتان برای شما چه کاری میتواند بکند بلکه بپرسید که شما برای کشورتان چه کاری میتوانید بکنید!"

My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country

John F. Kennedy

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 2

• mohammad321  

• عضو از 1389/7/3

• پست‌‌‌ها: ‌ 1098

• 508

به نظر من نسل قدیم یه خوبی هایی داشت یه بدی هایی ....

به نظر من نسل قدیم یه خوبی هایی داشت یه بدی هایی . نسل الانم یه خوبی هایی داره یه بدی هایی

ـــــــــــ

• 1

نقل از: mohammad321

نقل از: mohammad321 به نظر من نسل قدیم یه خوبی هایی داشت یه بدی هایی . نسل الانم یه خوبی هایی داره یه بدی هایی

حق با شماس اما نظرتون چیه که یبار دیگه مطلب رو بخونین. موضوع چیز دیگه س

ـــــــــــ

• 0

• mashti.bash  
  • عضو از 1398/7/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 153

• 133

عالي بوذ

عالي بوذ

ـــــــــــ

• 0

• جوجههه  
  • عضو از 1396/12/1

• پست‌‌‌ها: ‌ 45

• 19

اوکی. خوب بود که پسر صبح بره نون بگیره. ولی اینکه...

اوکی. خوب بود که پسر صبح بره نون بگیره. ولی اینکه دختر کلفت خونه باشه خیلی بده. یه روز بخاد ازدواج کنه میگید یه عمر کلفت تربیت کردیم؟

ـــــــــــ

• 0

نقل از: جوجههه

نقل از: جوجههه اوکی. خوب بود که پسر صبح بره نون بگیره. ولی اینکه دختر کلفت خونه باشه خیلی بده. یه روز بخاد ازدواج کنه میگید یه عمر کلفت تربیت کردیم؟

کلیت ماجرا تلخه

ـــــــــــ

• 0

• jim_jefferies  

• عضو از 1397/5/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 929

• 2323

به به

تشکر از اشاره زیبا و موضوع جالب و تلخ... امیدوارم بتونیم بهتر عمل کنیم... صرفا در جواب دوستی که گفته بودن (کلفت تربیت کردیم) .. خانم و آقایی که کارهای خانه خودش رو انجام میده کلفت یا نوکر نیست بلکه مسولیت پذیره... آقا یا خانمی که کاری در راستای حفظ و مراقبت از منزل انجام نمیده معمولا مهمان یک روزه یا همان فاحشه است که صرفا مسولیت ارضا نیازهای جنسی و سرگرمی را به عهده دارد... البته این تجربه شخصیه منه... بازهم نظر شما کاملا محترمه

ـــــــــــ

همه از خاکیم و بر فاک میرویم

• 0

• Urmiakurd  
  • عضو از 1398/7/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 56

• 27

دقیقا درسته. بچه های بدون مسئولیت و بدون جرات قبول...

دقیقا درسته. بچه های بدون مسئولیت و بدون جرات قبول کردن مسئولیت

ـــــــــــ

• 0

• LaDy__Ronakk  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 569

• 2745

من موندم نسل بعد چه جوری میخواد بشه (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• arzhang_1990  

• عضو از 1398/4/14

• پست‌‌‌ها: ‌ 20000

• 813

000

نسل الان ی نسل کیون گشاد و متوهم هس ک ادعاش کون خر رو پاره میکنه

ـــــــــــ

I SPRING IN THE SPRING BY THE SPRING IN THE SPRING

• 0

نقل از: LaDy__Ronakk

نقل از: LaDy__Ronakk

من موندم نسل بعد چه جوری میخواد بشه (biggrin)

فاجعه بارتر از الان

ـــــــــــ

• 1

نظر بنده ایینه که کودکی که قراره ب دنییا بیاد...

نظر بنده ایینه که کودکی که قراره ب دنییا بیاد والدین حتی قبل از تولد در قبالش مسوولن..اول باید بدونن وضع مالی مناسب برا تربیت بچه رو دارن و بعد اقدام کنن..با حرفای الکی مثثل خدا روزی دهندس اینده بچه رو خراب نکنن..برا تربیت بچه مالعه کنن و نذارت به امون خدا تا بزرگ شه..تا درنهایت اون بچه ها نسلی شن ک قدر پدر مادرو بدونه..حتی قدر دانی هم نیاز ب تربیت داره..ما اگ قدردان خلی چ یزا نیسیم چون یادمون ندادن..

ـــــــــــ

• 0

نظر بنده ایینه که کودکی که قراره ب دنییا بیاد...

نظر بنده ایینه که کودکی که قراره ب دنییا بیاد والدین حتی قبل از تولد در قبالش مسوولن..اول باید بدونن وضع مالی مناسب برا تربیت بچه رو دارن و بعد اقدام کنن..با حرفای الکی مثثل خدا روزی دهندس اینده بچه رو خراب نکنن..برا تربیت بچه مطالعه کنن و نذارن به امون خدا تا بزرگ شه..تا درنهایت اون بچه ها نسلی شن ک قدر پدر مادرو بدونه..حتی قدر دانی هم نیاز ب تربیت داره..ما اگ قدردان خلی چ یزا نیسیم چون یادمون ندادن..

ـــــــــــ

• 0

• Araz52  
  • عضو از 1398/6/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 37

• 50

دمت گرم حرفذدل من را زدی،،،. صبح یک ساعت زودتر...

دمت گرم حرفذدل من را زدی،،،. صبح یک ساعت زودتر بیدار میشم و صبحانه را آماده میکنم،،، کیف مدرسه را اماده،،. اب یخ اماده،،. ماشین روشن مدرسه،. ظهر نهار،،، شستن ضرفها،،،، ای بابا یعنی پدر خانواده هستم،،،. خانومم هم بعد ازرامدن از کار به درس و مشق میرسه و شام و نهار فردا ر ا امادهدمیکته

ـــــــــــ

• 0

• mofo56  

• عضو از 1392/6/6

• پست‌‌‌ها: ‌ 6983

• 9900

عرض شود که...

والا ما بچه بودیم زحمت کشیدیم و مسؤولیت پذیر بودیم که بعداً نتیجه شو دیدیم و تونستیم خودمونو اداره کنیم تو این مملکت بی صاحاب.الان این نسلی که هس یه نسل شل و ول،بی همت،بی صبر،کون گشاده یعنی همون موجوداتی که من بهشون میگم "نسل فست فود"

ـــــــــــ

• 0

نقل از: mofo56

نقل از: mofo56 والا ما بچه بودیم زحمت کشیدیم و مسؤولیت پذیر بودیم که بعداً نتیجه شو دیدیم و تونستیم خودمونو اداره کنیم تو این مملکت بی صاحاب.الان این نسلی که هس یه نسل شل و ول،بی همت،بی صبر،کون گشاده یعنی همون موجوداتی که من بهشون میگم "نسل فست فود"

دقیقا

ـــــــــــ

• 0

• radiocock  

• عضو از 1398/1/19

• پست‌‌‌ها: ‌ 12

• 18

دسته ی ابلهی هم هستن که با یه جمله خودشونو راحت...

دسته ی ابلهی هم هستن که با یه جمله خودشونو راحت کردن یه جمله ی معروف هرگوهی میخوان میخورن و تهش میگن (همش زیر سر نظامه) درستههههه اما نشد هرگوهی رو بخورن و بگن تقصیر نظامه اینها دزد هستن درستع، شکی درش نیست، کثیف و جانی هستن درسته شکی درش نیست، اما این چند سال به من یکی ثابت شده مردم با این جمله و جملات از این دست خیلی خودشونو راحت تبرئه میکنن ، در واقع اصلا تلاشی نمیکنن ، یعنی اگر فلانی یه دختر هرزه تحویل اجتماع میده که روزی چتدبار مواد میزنه و به اسم اپدیت بودن به ده نفر میده و پسرش همه رو انگشت میکنه و هرزه بار میاد و زورگیری میکنه تهش با یه جمله ی لعنت به پدرشون که مملکتو اینجوری کردن خودشو خلاص میکنه ، اینبار اما بر خلاف عقاید کلیشه ای ملت باید بگم این دولت بی ناموس اتفاقا رو دیده که هرگوهی خواسته خورده اتفاقا اکثریت مردم از هر دولتی کثیفتر شدن و هیچی نه وطن نه خانه نه آبرو نه حیثیت براشون مهم نیست تقصیر همه ست تقصیر همه ایم جملات آبکی هموطن و به ما ظلم شده هم دیگه فقط دلمو به هم میزنه

ـــــــــــ

• 0

• sexy-boy-mash  

• عضو از 1397/6/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 160

• 100

حاجی نازت قلمت و دلت.
یه متن خوب اندر احوال...

حاجی نازت قلمت و دلت. یه متن خوب اندر احوال پسرایی که دخترارو گولمیزنن میزاری؟؟؟ لینکشو زحمتت برام بفرست

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

در صورتی که در ایران جنگ داخلی به وجود بیاد و شما اسلحه در اختیارتون باشه آیا حاضر به مبارزه مسلحانه هستید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «