نظر تون راجع به فیلم سالو چیه

سلام خدمت دوستان . پازولینی درsalo or the 120 days of Sodom خوی حیوانی بشر را برای رسیدن به اوج لذت به تصویر میکشد . بشری غرق شده در مدرنیته که دیگر هیچ چیزی نمیتواند به لذت بخشیدن به زندگی به ظاهر باشکوه ولی سرشار از پوچی او کمک کند . در نتیجه او به توحش روی می آورد . عقب گردی بسوی وحشیگری مطلق برای رسیدن به اوج لذت و آرامش با استفاده از روشهایی کثیف و هولناک که البته امروزه در گوشه و کنار جهان نیز طرفدارانی دارد . کسانی که ظاهرشان شاید در جامعه آراسته باشد و انسانهای موجهی در بین مردمشان باشند ، اما در خلوت آنقدر کثیفند که حتی فکر کردن به اینکه چه کارهایی ممکن است از این جماعت سر بزند ما را آزرده خاطر می سازد چه برسد به اینکه بخواهیم با کیفیت HD شاهد اعمالشان باشیم !!! پازولینی دقیقا همینجا وارد عمل میشود . او پرده ها را بر میدارد و همه چیز را با جزئیات چندش آور و رقت انگیزش به ما نشان میدهد . او برای بیان مفاهیم مد نظرش فیلمش را به چهار بخش تقسیم میکند :

1- پیش از دوزخ
2- محفل فساد
3- محفل کثافت
4- محفل خون
سالو «انسان» را در بحرانی ترین موقعیت خود، وقتی ماهیتِ خویش را دچار دگرگونی می بیند، به نمایش می گذارد.وقتی «انسان» تبدیل به «ابزار» می شود و تمام شاخصه های معرفی خود را از دست می دهد.

مرگ مشکوک پازولینی بعد از ساخت این فیلم و قاتلی که هرگز پیدا نشد از جمله مواردیست که این فیلم رو خاص کرده

ـــــــــــ

همه انسانها آزادند و موظفند به آزادی هم احترام بگذارند.بالاخص به آزادی همسرشون

تاپیکهام روببینین و نظر بدین

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• ما_دوتا  
  • عضو از 1397/8/27

• پست‌‌‌ها: ‌ 25

• 18

پازولینی جونشو پای این فیلم داد
فیلمی که بیننده...

پازولینی جونشو پای این فیلم داد فیلمی که بیننده رو بشدت زجر میده از دیدن مردم فاشیست کسانی که انسانیت براشون مرده

ـــــــــــ

• 1

• _RONAK_  

• عضو از 1398/5/26

• پست‌‌‌ها: ‌ 3174

• 23265

یه کلام عن و گوه خالص بود

ـــــــــــ

• 1

• Weneedfreedom7  

• عضو از 1398/7/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 249

• 362

اشتباه میکنی

نقل از: LaDy__Ronakk یه کلام عن و گوه خالص بود

در مورد این فیلم باید بگم از معدود فیلمهایی هست که واقعیت رو بیان میکنه. به نظرم چندش بود ولی جامعه جهانی همینه .

ـــــــــــ

همه انسانها آزادند و موظفند به آزادی هم احترام بگذارند.بالاخص به آزادی همسرشون

تاپیکهام روببینین و نظر بدین

• 0

• Sina291299  
  • عضو از 1398/7/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1

از جایی که مجبورشون کردن گوه بخورن دیگه نمیشه نگاه...

از جایی که مجبورشون کردن گوه بخورن دیگه نمیشه نگاه کرد

ـــــــــــ

• 0

یکی از نقدهای من راجب همین فیلم بود
بسیار فیلم...

یکی از نقدهای من راجب همین فیلم بود بسیار فیلم خوبیه رسما تو فیلم میگه مرگ بر فاشیست

البته توضیحات شما کاملا درست بود و به قدر زیاری اشنا خخخ

ـــــــــــ

• 1

• Hnst97  

• عضو از 1398/3/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 17

• 42

بنظرم

کسایی که از فیلم بد میگن میتونن امریکن پای ببینن =)) تو سبک خودش نمیگم بی نقص ولی خوب بود برای دوره ی خودش جالب بوده ولی خوب جدا از محور اصلیه فیلم چون ساخت قدیمیش یکم دل ادمو میزنه چون به هر حال ما داریم تو 2020 این فیلمو میبینیم اگه بتونن ریمیک کنن (که بعید میدونم) به نظر میاد یه سر و صدایی بکنه

ـــــــــــ

• 1

• Sasan6183  

• عضو از 1397/9/14

• پست‌‌‌ها: ‌ 29

• 24

من فیلم رو دیدم، تک‌تک صحنه‌هاش برای من چندش‌آور...

من فیلم رو دیدم، تک‌تک صحنه‌هاش برای من چندش‌آور بود، ولی واقعیت بخشی از ما آدمها رو نشون میده. و برای من و یا شما چندش‌آوره چون مثل اونها نیستیم و نوع علاقه و فانتزی ما متفاوته. ما نمیتونیم افرادی که اون نوع علاقه و رفتار رو دارن سرزنش و یا قضاوت کنیم، شاید اگه ما هم در شرایط اونها قرار میگرفتیم، مثل اونها میشدیم.

ـــــــــــ

ما به دنیا آمدیم، دنیا به ما نیامد.

• 1

• سعید39  
  • عضو از 1399/4/8

• پست‌‌‌ها: ‌ 5

• 3

من که ندیدم ، نظری هم ندارم .

من که ندیدم ، نظری هم ندارم .

ـــــــــــ

• 1

• ALFERDO  

• عضو از 1399/3/27

• پست‌‌‌ها: ‌ 86

• 453

این فیلم در نگاه اول یه فیلم سادیسمی و مازوخیستی...

این فیلم در نگاه اول یه فیلم سادیسمی و مازوخیستی بنظر میاد ولی اگه پازولینی رو بشناسیم زود قضاوت نمیکنیم...... فیلم چیزی نیست جز نمایش ایتالیای فاشیستی همین. تحقیر همه جانبه ی انسان.

ـــــــــــ

.

• 1

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

میخواهید پس از دریافت پیام خصوصی، ایمیل آگاهسازی دریافت کنید؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «