نقد داستان آفرینش (دروغ یا راست)

• DarkWeb  

• عضو از 1394/10/21
  • پست‌ها: 2806
  • 1787

یک سری داستان در مورد آفرینش ما وجود داره ، محبوب ترینش داستان افرینش در ادیان ابراهیمیه!

فلذا بنده قصد دارم این داستان رو به چالش بکشم و نقد کنم!

خلاصه داستان:
خدا انسان و شیطان رو افرید!
بهشون هم عقل و اختیار داد!
و شیطان چون خودشو برتر میدونست تصمیم گرفت تا قیامت انسان ها رو منحرف کنه و به جهنم بکشونه!

• اولین نقد ۱: خداوند از همه چیز یا بر همه چیز آگاه است!

پس میدونسته شیطان سرپیچی میکنه (چون خودش اینطوری برنامه ریزی کرده بوده)
شیطان با اختیار خودش نمیتونسته از خدا سرپیچی کنه ، چون این اختیار توسط خدا بهش داده شده!
(تعیین سرنوشت و یا همون حکمت خدا)

»» + اگه خداوند قادر مطلق است و شیطان رو که شر مطلق است افریده (دلیلی بر این است که خداوند دارای شر است و خوبی مطلق نیست) ««

• اگه بیشتر فکر کنیم : خدا بر همه چیز آگاه است!

پس اختیار ما انسان ها چی میشه؟

یعنی خدا قبل ، الان ، و بعد (آینده) ما رو میدونه!

چون خودش طراحیش کرده!
پس اختیار ای از خودمون نداریم ما انسان ها (بر اساس سرنوشت و حکمت خدا)

»» [یک دلیل : اگه انسان ها میتونستن بر اساس عقل و اختیار سرنوشت رو تغییر بدن همه چی از تعادل و نظم خودش خارج میشد و افرینش هنوز به وجود نیامده نابود میشد ، (البته این غیر ممکنه ، چون مثلا شما فکر میکنی با انجام فلان کار سرنوشتت تغییر پیدا میکنه ، اما اشتباه است ، چون خدا از قبل میدونست که تو این کارو در اینده میکنی ، طبق سرنوست و برنامه خدا جلو میرفتی!) ««

• گفته میشه در بهشت همه چی عالی بود ، جز یک چیز ، ان هم ممنوعه بود!

• سوال : اگه خدا خیر ما رو میخواست ، اصلا چرا باید یه درخت ممنوعه وسط یه بهشت میساخت؟

که انسان وسوسه بشه و از بهشت سقوط کنه؟

اوه چه خدای عجیبی! مگه مهربان و رحیم نبود ؟

• چرا خدا باید انسان رو خلق میکرد که دارای وسوسه شدن و شهوت و سایر نیاز های لازم برای انجام گناه رو داشته باشه؟!

میتونست اون نیاز ها رو به وجود نیاره و انسان تا ابدیت در بهشت بود!

اما جالب تر اینجاست ، اون خدای مهربان ، اون نیاز ها رو ایجاد کرد ، و ما از بهشت سقوط کردیم!

و حالا در جهانی که پر از درد ، عذاب ، تنفر ، تجاوز ، غم ، و .... زندگی میکنیم!

و باید در مرداب زندگی دست و پا بزنیم تا دوباره به بهشت برسیم و خوش باشیم!

تازه اگه شانس بیاریم و کافر نباشیم و سرنوشتمون عذاب ابدی نباشه!

بازم تاکید میکنم ، چه خداوند مهربان و بخشنده ای!

• حالا از کل داستان سقوط و سرنوشت که بگذریم میرسیم به زمین!

من بت اینکه کافرم ، حتی الان هم وقتی اسم خدا میاد یه وجودیت نورانی و مهربون رو تصور میکنم (چون از بچگی اینو تو ذهنم کاشتن)

ولی واقعا اینطوره؟

اگه خدا مهربونه ، پس چه دلیلی داره اینهمه شر وجود داره (لازم به ذکر مثال نیست)

خوب اگه خدا واقعا خداست پس شر هم جزئی از وجودیتشه!

پس انسان هایی که شرور بدنیا میان و حتی تحت تاثیر لطیف ترین احساس ها هم عوض نمیشن ، جزئی از برنامه خدا هستن!

★پس کل این داستان از بهشت تا بهشت یا جهنم ، فقط یه داستان تعریف شده اس ، که ماها باید بیاییم و نقشمون رو بازی کنیم و بریم!

عجب!

• ★آیا واقعا این خداست؟
    یا داستان دروغیه که برای ما نوشتن؟★

ـــــــــــ

در عصر ما دیگر چیزی به نام فاصله گرفتن از سیاست وجود ندارد. همه چیز سیاسی است و سیاست توده ای از دروغ، بهانه جویی، حماقت، نفرت و اسکیزوفرنی است.
جورج اورول

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• DarkWeb  

• عضو از: 1394/10/21
  • پست‌‌‌ها: ‌ 2806
  • 1787

توجه!

در این تاپیک من به دنبال اثبات بودن یا نبودن خدا و افرینش جهان هستی بدست او یا طبق نظریه ها نیستم!

هدف این تاپیک نقد یک داستان بنام داستان آفرینش در یک کتاب هستم! که پیروان زیادی دارد!

لطفا از منحرف شدن از محور اصلی تاپیک بپرهیزید!

ـــــــــــ

در عصر ما دیگر چیزی به نام فاصله گرفتن از سیاست وجود ندارد. همه چیز سیاسی است و سیاست توده ای از دروغ، بهانه جویی، حماقت، نفرت و اسکیزوفرنی است. جورج اورول

• 1

• DarkWeb  

• 1787

توجیح شر و بهشت وجهنم خیالی؟

یک سوال دیگر :

اگه ما افریده این خالق مقتدر بی همتاییم!

پس کرم ، میکروب و .... (حتی چیز های نجس مثل سگ)

هم افریده خدا هستن دیگه؟!

اگ افریده شدن اون ها رو با توجیح اینکه مفید هستن ، توجیح میکنید!

پس ادم پست فطرت و کثیف هم لابد مفید هستن. که وجود دارن!

یا حداقل برای تعادل شر و خیر انسانی هستن!

پس بهشت و جهنم چی میگه این وسط؟

ـــــــــــ

در عصر ما دیگر چیزی به نام فاصله گرفتن از سیاست وجود ندارد. همه چیز سیاسی است و سیاست توده ای از دروغ، بهانه جویی، حماقت، نفرت و اسکیزوفرنی است. جورج اورول

• 1

• DarkWeb  

• 1787

سوال در مورد بخشیدن شیطان!

• اون خدایی که به خودش میگه بزرگ و بخشنده!

چطور گناه شیطان رو نبخشید؟

تا به همه این داستان ها پایان بده؟!

• الان بعضی ها میگن چون نخواست ببخشتش (biggrin)

خوب با عقل جور در نمیاد یه عمر عذاب رو بخره برای یه سجده نکردن :|

تازه اینکه همونجا نابودش نکرد و باعث بدبختی انسان شد!

و یا اینکه خدا قبل از خلقت شیطان هم‌ میدونست راه شیطان چیه و خودش سرنوشتشو تعیین کرده بود ، سوال های بزرگتریه!

ـــــــــــ

• 1

• DarkWeb  

• 1787

بخشی از تکست آهنگ پوریا پوتک

جالبه یادم اومد پوتک هم این اعتقادو نقد کرده بود در آهنگ (اعدام مغز) از آلبوم خودکشی:

—ﻧﮕﺮﺵ ﻣﻦ ﯾﮏ ﻧﮕﺮﺵ ﺧﺎﺹ —ﺍﺯ ﻋﻤﻖ ﺩﻟﯿﻞ ﺁﻓﺮﯾﻨﺶ ﻣﺎﺱ —ﮐﻪ ﻫﺪﻑ ﭼﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺁﻓﺮﯾﻨﺶ ﭼﯽ ﻣﯿﺸﻪ —ﻧﻤﯿﻔﻬﻤﻢ ﯾﮑﯽ ﺑﯿﺎﺩ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺰﻧﻪ ﻟﻄﻔﺎ ﯾﮏ ﺣﺮﻑ ﺭﺍﺳﺖ —ﻣﻨﻮ ﺁﻓﺮﯾﺪﯼ ﻭﻟﯽ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﺪﺍﺩﯼ ﯾﺎﺩﻡ —ﻫﺪﻑ ﭼﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺯ ﺁﻓﺮﯾﻨﺶ ﺁﺩﻡ —ﻭﻗﺘﯽ ﻫﻤﻪ ﭼﯽ ﻣﯿﺘﻮﻧﺴﺖ ﺧﻮﺏ ﺑﺎﺷﻪ —ﭼﺮﺍ ﺷﺮﻁ ﮔﺬﺍﺷﺘﯽ ﯾﮏ ﺳﯿﺒﻮ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﺩﻡ —ﺧﻨﺪﻩ ﺩﺍﺭ ﺗﺮﯾﻦ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻗﺮﻥ —ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺳﯿﺐ ﻭ ﺁﺩﻡ ﺩﺭ ﭼﻨﺘﻪ —ﻣﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﻨﺪﯾﺪ —ﻣﺴﺨﺮﺵ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﻫﺰﺍﺭ ﺟﻨﺒﻪ —ﺗﻮ ﯾﻪ ﺳﺠﺪﻩ ﻧﮑﺮﺩﻥ ﺷﯿﻄﺎﻧﻮ ﻧﺒﺨﺸﯿﺪﯼ ﺍﯼ ﺧﺪﺍﯼ ﺑﺰﺭﮒ —ﺗﻮ ﮐﻪ ﺍﺩﻋﺎﺕ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﻫﻤﺶ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﻣﯿﮕﯽ ﯾﮏ ﺑﺨﺸﻨﺪﻩ —ﺍﺯ ﺩﯾﺪ ﺑﺎﺯ ﺗﺮﯼ ﺍﮔﻪ ﺑﺨﻮﺍﻡ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻧﮕﺎﻩ ﺑﮑﻨﻢ —ﯾﻪ ﺑﺨﺸﺶ ﻣﯿﺘﻮﻧﺴﺖ ﻫﻤﻪ ﭼﯽ ﺭﻭ ﺣﻞ ﮐﻨﻪ ﻗﺴﻢ ﺑﻪ ﺟﺎﻥ ﺧﻮﺩﻡ —ﺧﺪﺍ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﯾﮏ ﺳﻮﺍﻟﻪ ﯾﺎ ﺗﻮ ﻧﯿﺴﺘﯽ ﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺍﯾﺖ ﺩﺭﻭﻍ —ﺍﻭﻥ ﺗﺤﺮﯾﮑﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﻪ ﺳﺮﺍﻍ ﻣﻦ ﻣﯿﺎﺩ ﻭﻟﯽ ﭘﻮﺭﯾﺎ ﻫﺴﺖ ﭘﻮﺭ ﻧﺒﻮﻍ —ﮔﻮﻝ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﺍﻭﻝ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﻌﺪ ﺣﺮﻑ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﻧﻪ ﺟُﻢ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ﻧﻪ ﮔﻮﻝ ﻧﻤﯿﺨﻮﺭﻩ ... —ﻫﻤﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺩﺳﺖ ﻣﺎﺳﻮﻧﺎﺱ —ﺁﺧﻮﻧﺪ ﻭﮐﺸﯿﺶ ﻣﺎﻝ ﺍﻭﻧﺎﺱ —ﻧﮕﺎﻩ ﻧﻤﯿﮑﻨﻦ ﺑﻪ ﺭﺍﻩ ﺭﻭ ﺭﺍﺳﺖ —ﻣﯿﺰﻧﻦ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﮔﻪ ﺑﺰﻧﯽ ﺣﺮﻑ ﻭ ﺭﺍﺳﺖ

ـــــــــــ

• 1

• ben.sina  
  • عضو از: 1396/7/19
  • پست‌‌‌ها: ‌ 3
  • 1

سؤال تکراری

درباره نقد آفرینش، بسیاری از فلاسفۀ بی‌دین نوشته‌اند (بهتر از شما) و ‏موحدان بسیاری هم بدان پاسخ گفته‌اند (بهتر از من). حتی اگر داستان ‏آفرینش مزخرف و قابل نقد باشد، باز هم دلیلی بر انکار خالق هستی نیست، ‏بلکه فقط می‌توان نتیجه گرفت که پیروان ادیان داستان‌سرایان خوبی ‏نیستند.‏

اما در پاسخ: هر معلم حاذقی می‌داند که که در پایان سال تحصیلی، کدام ‏دانش‌آموزش با نمرۀ عالی قبول می‌شود و کدام‌یک با نمرۀ افتضاح مردود. ‏بااین‌همه، چون معلم از قبل این را می‌داند، نباید هیچ امتحان و آزمونی ‏برگزار کند؟! آیا چون معلم توانایی دانش‌آموزانش را می‌آزماید، پس او شرّ ‏است؟! ضمناً چه کسی گفته که این دانش‌آموز قدرت اختیار و انتخاب ‏ندارد؟! آگاهی معلم از سرنوشت تحصیلی تک تک دانش‌آموزانش، ‏نفی‌کنندۀ اختیار آنها در درس خواندن یا تنبلی کردن نیست.‏

ـــــــــــ

• 0

• Deadlover4  

• عضو از: 1396/5/30
  • پست‌‌‌ها: ‌ 571
  • 800

خب...

سلام مصطفی جان!^-^

راستش من نمیخوام زیاد در مورد موضوع خود تاپیک حرف بزنم،چون اصلا وجود این همه تناقض نیازی به تایید من و امثال من نداره،همچنین اعتبار قلم شما...

ولی واقعا چرا اکثر ادمها هنوزم نمیخوان دست از این افکار پوچ و بی معنی بردارن؟فک کنم چون نمیخوان قبول کنن که خودشون و پدر و مادرشون و کل اجدادشون اشتباه میکردن!نمیخوان باور کنن چیزی که همه عمر قبولش دارن دروغ بوده...امیدوارم یه روز علم اونقدر پیشرفت کنه که حقیقت برملا بشه،هر چند اون موقع هم کاسبان دینی شروع به استفاده از مغلطه و جنگ با علم میکنن...

ـــــــــــ

گرفتار دنیای ممنوعه ها/تفنگ نگاه جماعت سوی ما/ما پشت هم رو به ایینه عاشق شدیم و بی بهانه دل به اسمان زدیم...

• 2

• DarkWeb  

• 1787

نقل از: ben.sina

نقل از: ben.sina درباره نقد آفرینش، بسیاری از فلاسفۀ بی‌دین نوشته‌اند (بهتر از شما) و ‏موحدان بسیاری هم بدان پاسخ گفته‌اند (بهتر از من). حتی اگر داستان ‏آفرینش مزخرف و قابل نقد باشد، باز هم دلیلی بر انکار خالق هستی نیست، ‏بلکه فقط می‌توان نتیجه گرفت که پیروان ادیان داستان‌سرایان خوبی ‏نیستند.‏ اما در پاسخ: هر معلم حاذقی می‌داند که که در پایان سال تحصیلی، کدام ‏دانش‌آموزش با نمرۀ عالی قبول می‌شود و کدام‌یک با نمرۀ افتضاح مردود. ‏بااین‌همه، چون معلم از قبل این را می‌داند، نباید هیچ امتحان و آزمونی ‏برگزار کند؟! آیا چون معلم توانایی دانش‌آموزانش را می‌آزماید، پس او شرّ ‏است؟! ضمناً چه کسی گفته که این دانش‌آموز قدرت اختیار و انتخاب ‏ندارد؟! آگاهی معلم از سرنوشت تحصیلی تک تک دانش‌آموزانش، ‏نفی‌کنندۀ اختیار آنها در درس خواندن یا تنبلی کردن نیست.‏

خوب ما هم خالق هستی رو نقد نکردیم جانم!

این داستان رو نقد کردیم!

من اصن کاری ندارم خدا هست یا نه! فقط داستان مشکل دار رو نقد کردم!

• شما خدا رو با یه انسان اون هم از نوع معلم قضاوت کننده مقایسه کردی؟ :| (biggrin)

در ادامه : جانم خدا خالق هستیه! اصلا لازم نبوده چیزی رو خلق کنه که ناقص باشه یا دارای قطب منفی و مثبت باشه!

که بخواد برنامه ای درست کنه ، که درون اون برنامه امتحانی باشه برای رفتن به بهشت یا جهنم (که از قبل تعیین شده) چون اگه خدا ندونه قراره چی پیش بیاد ، پس خدا نیست!

فلذا مقایسه اون با یه انسان معلم کار درستی نیست!

چون معلم دانش اموز رو خلق نکرده و فقط بر اساس امار حدس میزنه!

اما خدا دقیقا میدونه چه چیزی رو خلق کرده ، و قراره چه سرنوشتی داشته باشه!

من نگفتم اختیار نداریم ، داریم اتفاقا!

اما اختیاری داریم که طبق برنامه خدا پیش میره!

(مثلا طرف تصمیم میگیره به فقیری کمک کنه ، یا کسی رو بکشه یا صرف نظر کنه)

همه این ها رو خدا میدونه و ما انجامش میدیم !

خدایی که شر را نداشته باشد بنظرت خدای کاملیه (قادر مطلق) ؟ اگر صرفا خوبه پس اینهمه شر در دنیای ما چیه؟ مگه وجود ما از خدا نیست؟ (خدا از روح خودش در ما دمیده بر اساس داستان های دینی)

ـــــــــــ

• 1

• DarkWeb  

• 1787

نقل از: Deadlover4

نقل از: Deadlover4 سلام مصطفی جان!^-^ راستش من نمیخوام زیاد در مورد موضوع خود تاپیک حرف بزنم،چون اصلا وجود این همه تناقض نیازی به تایید من و امثال من نداره،همچنین اعتبار قلم شما... ولی واقعا چرا اکثر ادمها هنوزم نمیخوان دست از این افکار پوچ و بی معنی بردارن؟فک کنم چون نمیخوان قبول کنن که خودشون و پدر و مادرشون و کل اجدادشون اشتباه میکردن!نمیخوان باور کنن چیزی که همه عمر قبولش دارن دروغ بوده...امیدوارم یه روز علم اونقدر پیشرفت کنه که حقیقت برملا بشه،هر چند اون موقع هم کاسبان دینی شروع به استفاده از مغلطه و جنگ با علم میکنن...

سلام داداش گلم

چاکریم ، لطف داری (rose)

• ثروث کل جهان در دست ۱٪ از کل ما انسان هاست!

اون ها نیاز دارن ماها به چیز هایی فکر کنیم که از شورش علیه اون ها جلوگیری کنه!

یا ثروت بیشتری به اون ها برسه از طریق خد پرستی ما (جای تعجب نداره برای مرده هایی که رفتن بهشت حرم طلا میسازن ، در حالی که اصلا نیاز ندارن)

ماها نیاز داریم تا درگیر مشکلات ، و ترس از انجام بعضی کارها بشیم ، یا منتظر بمونیم تا منجی ای بیاد که اون ثروت ۱٪ رو به ماها هم بده!

به خدا نیاز داریم تا فقط فکر کنیم و عمل نکنیم!

شاید اون روزی که علم این ادیان رو به فراموشی بسپاره ، ادیان دیگه ای از خود علم ریشه بزنه!

ـــــــــــ

• 1

• Deadlover4  

• 800

نقل از: DarkWeb

نقل از: Deadlover4 سلام مصطفی جان!^-^ راستش من نمیخوام زیاد در مورد موضوع خود تاپیک حرف بزنم،چون اصلا وجود این همه تناقض نیازی به تایید من و امثال من نداره،همچنین اعتبار قلم شما... ولی واقعا چرا اکثر ادمها هنوزم نمیخوان دست از این افکار پوچ و بی معنی بردارن؟فک کنم چون نمیخوان قبول کنن که خودشون و پدر و مادرشون و کل اجدادشون اشتباه میکردن!نمیخوان باور کنن چیزی که همه عمر قبولش دارن دروغ بوده...امیدوارم یه روز علم اونقدر پیشرفت کنه که حقیقت برملا بشه،هر چند اون موقع هم کاسبان دینی شروع به استفاده از مغلطه و جنگ با علم میکنن...

سلام داداش گلم

چاکریم ، لطف داری (rose)

یا ثروت بیشتری به اون ها برسه از طریق خد پرستی ما (جای تعجب نداره برای مرده هایی که رفتن بهشت حرم طلا میسازن ، در حالی که اصلا نیاز ندارن)

ماها نیاز داریم تا درگیر مشکلات ، و ترس از انجام بعضی کارها بشیم ، یا منتظر بمونیم تا منجی ای بیاد که اون ثروت ۱٪ رو به ماها هم بده!

شاید اون روزی که علم این ادیان رو به فراموشی بسپاره ، ادیان دیگه ای از خود علم ریشه بزنه!

اره خب،وقتی 910 میلیارد تومن ناقابل (260 میلیون دلار) برای نیمار صرف میشه،در حالی که یه بچه تو هند مجبوره خودفروشی کنه تا زیر یک دلار در روز در بیاره زیادم غیر منطقی نیست که اوضاع رو نخوان به اسم خدا و دین کنترل کنند...وقتی خبرش رو تو تلگرام دیدم واقعا شوکه شدم،وضع جالب نیست!

راستش ترجیح میدم یه دین از علم به وجود بیاد تا از خرافات مردم،هر چند که ترجیح میدم تنها دین و ایین دنیا (انسانیت) باشه...

ـــــــــــ

گرفتار دنیای ممنوعه ها/تفنگ نگاه جماعت سوی ما/ما پشت هم رو به ایینه عاشق شدیم و بی بهانه دل به اسمان زدیم...

• 1

• DarkWeb  

• 1787

سلام داداش گلم

چاکریم ، لطف داری (rose)

اره خب،وقتی 910 میلیارد تومن ناقابل (260 میلیون دلار) برای نیمار صرف میشه،در حالی که یه بچه تو هند مجبوره خودفروشی کنه تا زیر یک دلار در روز در بیاره زیادم غیر منطقی نیست که اوضاع رو نخوان به اسم خدا و دین کنترل کنند...وقتی خبرش رو تو تلگرام دیدم واقعا شوکه شدم،وضع جالب نیست!

راستش ترجیح میدم یه دین از علم به وجود بیاد تا از خرافات مردم،هر چند که ترجیح میدم تنها دین و ایین دنیا (انسانیت) باشه...

اره اخوی یه جا خوندم با پول لباس بیانسه میشه کل افریقا رو سیر کرد!

منکه کلا به ادیان اعتقاد ندارم

فقط به شیوه صحیح تر زندگی میکنم و از اسیب زدن به دیگران جلوگیری و خودداری میکنم

ـــــــــــ

• 1

• Deadlover4  

• 800

سلام داداش گلم

چاکریم ، لطف داری (rose)

اره اخوی یه جا خوندم با پول لباس بیانسه میشه کل افریقا رو سیر کرد!

منکه کلا به ادیان اعتقاد ندارم

فقط به شیوه صحیح تر زندگی میکنم و از اسیب زدن به دیگران جلوگیری و خودداری میکنم

خب من اونو نشنیده بودم مصطفی جان...به هر حال،کار خوبی میکنی که خودت رو تو قید و بند چیزی مثل دین گیر نمیندازی،کار درست همونه اصلا...معمولا...

این یعنی قرار داشتن تو مسیر درست،این که به کسی اسیب نزنی!

ـــــــــــ

• 1

• ..SamaN..  

• عضو از: 1391/11/17
  • پست‌‌‌ها: ‌ 5025
  • 28

..

کار به داستانی که در مورد افرینش هست ندارم دوست عزیز ولی همه ی ما عقل داریم دیگه هیچ کس نمی تونه نبود خدا رو اثبات کنه یا حالا ما می گیم بودن خدارو پس اگه یه احتمالاییم وجود داشته باشه که خدا باشه اصن از صد در صد می گیم یک درصد اونوخت چی پس عقل حکم می کنه که حواسمون باشه به کارامون حرفامون

ـــــــــــ

اگر شما زود‌تر گرگ را دیدید، قبل از اینکه او شما را ببیند خیلی آرام و بی‌سروصدا دور شوید

• 0

• shadow69  

• عضو از: 1395/10/9
  • پست‌‌‌ها: ‌ 2298
  • 3134

shadow

ﺟﺎﻟﺐ ﻛﺎﻣﻞ ﺗﭽﻜﺮ ﻣﺼﻄﻔﻲ (ok)

ـــــــــــ

follow your dreams they know their way

• 0

• DarkWeb  

• 1787

نقل از: ..SamaN..

نقل از: ..SamaN.. کار به داستانی که در مورد افرینش هست ندارم دوست عزیز ولی همه ی ما عقل داریم دیگه هیچ کس نمی تونه نبود خدا رو اثبات کنه یا حالا ما می گیم بودن خدارو پس اگه یه احتمالاییم وجود داشته باشه که خدا باشه اصن از صد در صد می گیم یک درصد اونوخت چی پس عقل حکم می کنه که حواسمون باشه به کارامون حرفامون

سامان منو یادت رفت به همین زودی نکبت (biggrin) سزات با وحید و ممه های خاله میترا (biggrin)

رفیق جون نمیگم که کلا خدا نیست یا هست!

من فقط داستان ای که به اسم اونه رو نقد کردم!

اگه باشه و اینطوری که میگن هست ، پس ما رو مورد عنایت قرار میده در جهنم (biggrin)

و ما هم کاری نمیتونیم بکنیم ، چون کافریم و اونم خداست و عشقش میکشه لابد (biggrin)

ـــــــــــ

• 0

• DarkWeb  

• 1787

نقل از: shadow69

نقل از: shadow69 ﺟﺎﻟﺐ ﻛﺎﻣﻞ ﺗﭽﻜﺮ ﻣﺼﻄﻔﻲ (ok)

ممنون از توجهت دادا (rose)

ـــــــــــ

• 0

• DarkWeb  

• 1787

نقل از: DEANW

نقل از: DEANW ما همه وقتی به وجود آمده ایم (روحانی بوده ایم، ماده نبوده ایم) به خاطر همینه بعضی از ماها وقتی عالم دیگه رو بدون ماده توی ذهنمون تصور میکنیم. بعد وارد جسم شدیم. دوم اینکه اگه واقعا این داستان ادیان ابراهیمی اتفاق افتاده باشه. انتخاب میوه ممنوعه توسط آدم برزگترین نعمته چون نشون داد آدمی حق انتخاب داره...

قسمت اول نامفهوم بود برام!

خب درسته ما نبودیم ، بعدش بوم ، اومدیم!

اما اینجا که میگی عالم دیگه رو بدون ماده تصور میکنیم ، نفهمیدم!

• صحیح! انتخاب نعمت خوبیه!

منتها شما تو عمقش نرفتی!

بنده گفتم این انتخاب از قبل طراحی شده!

یعنی شما فقط خیال میکنی انتخاب میکنی (توضیحات کامل در متن بالا)

وگرنه من با خود انتخاب مشکلی ندارم!

با ذاتش درگیر شدم!

مثل اینکه به وجودیت یا راست یا حتی واقعی بودن چیزی شک کنی!

گاهی شک خودش یه نعمته!

ـــــــــــ

• 0

• ..SamaN..  

• عضو از: 1391/11/17
  • پست‌‌‌ها: ‌ 5025
  • 28

..

نقل از: ..SamaN.. کار به داستانی که در مورد افرینش هست ندارم دوست عزیز ولی همه ی ما عقل داریم دیگه هیچ کس نمی تونه نبود خدا رو اثبات کنه یا حالا ما می گیم بودن خدارو پس اگه یه احتمالاییم وجود داشته باشه که خدا باشه اصن از صد در صد می گیم یک درصد اونوخت چی پس عقل حکم می کنه که حواسمون باشه به کارامون حرفامون
سامان منو یادت رفت به همین زودی نکبت (biggrin) سزات با وحید و ممه های خاله میترا (biggrin) ------------ رفیق جون نمیگم که کلا خدا نیست یا هست! من فقط داستان ای که به اسم اونه رو نقد کردم! اگه باشه و اینطوری که میگن هست ، پس ما رو مورد عنایت قرار میده در جهنم (biggrin) و ما هم کاری نمیتونیم بکنیم ، چون کافریم و اونم خداست و عشقش میکشه لابد (biggrin)

سلام چطوری کصافط (biggrin)
من یه مدتی نبودم کلا الزایمر گرفتم وحید کجاس تو سایت نیس دیگه

ـــــــــــ

اگر شما زود‌تر گرگ را دیدید، قبل از اینکه او شما را ببیند خیلی آرام و بی‌سروصدا دور شوید

• 0

• arasyar  

• عضو از: 1392/6/17
  • پست‌‌‌ها: ‌ 245
  • 200

نقل از: DEANW ما همه وقتی به وجود آمده ایم (روحانی بوده ایم، ماده نبوده ایم) به خاطر همینه بعضی از ماها وقتی عالم دیگه رو بدون ماده توی ذهنمون تصور میکنیم. بعد وارد جسم شدیم. دوم اینکه اگه واقعا این داستان ادیان ابراهیمی اتفاق افتاده باشه. انتخاب میوه ممنوعه توسط آدم برزگترین نعمته چون نشون داد آدمی حق انتخاب داره...
قسمت اول نامفهوم بود برام! خب درسته ما نبودیم ، بعدش بوم ، اومدیم! اما اینجا که میگی عالم دیگه رو بدون ماده تصور میکنیم ، نفهمیدم! - صحیح! انتخاب نعمت خوبیه! منتها شما تو عمقش نرفتی! بنده گفتم این انتخاب از قبل طراحی شده! یعنی شما فقط خیال میکنی انتخاب میکنی (توضیحات کامل در متن بالا) وگرنه من با خود انتخاب مشکلی ندارم! با ذاتش درگیر شدم! مثل اینکه به وجودیت یا راست یا حتی واقعی بودن چیزی شک کنی! گاهی شک خودش یه نعمته!

من خودم ندانم گرا هستم. منظورم اینه که عالم دیگه رو بدون ماده تصور میکنیم. چون وقتی خودمون به وجود آمدیم. ماده نبودیم و روح بودیم. (الانم هستیم منتهی وارد جسم و ماده شدیم.) درسته خدا خودش به ما حق انتخاب داده. اگرم واقعا درخت سیبی بوده خودش میخواسته به ما فرصت انتخاب کردن بده! درمورد اینکه گفتی خدا الان و آینده رو میدونه و انتخاب های الکی هستن. مثل یک بازی کامپیوتریه. بازیساز قبلا داستانو تعریف کرده (و آینده و پایان داستانو میدونه). ولی توش به شما حق انتخاب داده. که مثلا با کدوم کاراکتر همراه بشی، کی رو نجات بدی و... . در نهایت بازی ساز چند تا پایان برای بازی تعریف کرده. اینکه کدوم پایان واسمون پیش بیاد به انتخاب خودمونه! بله شک خودش نعمته. اصلا آدمی موجود کنجکاو و شکاکی هستش.

دوست عزیز من هم مثل شما ندانم گرا هستم ولی نفهمیدم این روح که فرمودید وارد بدن شده، دقیقا وارد کجای بدن میشه و چه نقشی در بدن بعهده میگیره، اگر رفتار و کردار انسان از روح منشاء گرفته و مغز مادی نقشی در آن ندارد پس تکلیف روح کسی که تا دیروز آدم عاقلی بوده اما در اثر تصادف یا بیماری مغزش آسیب دیده و کنترل اعمالش رو از دست داده، این وسط چی میتونه باشه یعنی روح هم با ضربه به مغز مادی آسیب میبینه

ـــــــــــ

زندگی نه جنبه برد دارد نه تحمل باخت، زندگی را فقط باید بازی کرد

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا شما بر اساس حرف های مردم و قضاوت هایشان زندگی میکنید؟ (برای حفظ آبرو ، اونطوری که دوست دارید زندگی نمیکنید)

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «