واژینیسموس (Vaginismus) چیست

درمورد واژینیسموس چه میدانید؟

گفته میشود که

«انقباض غیرارادی مهبل، مهبل‌گرفتگی یا واژینیسموس عبارت است از انقباض عضلات اطراف مهبل (واژن). این واکنش کاملاً غیرارادی و غیرقابل کنترل بوده و مانع از ورود هر جسم خارجی حتی انگشت یا تامپون به مهبل می‌شود. در این حالت هر گونه تلاش برای دخول موجب دردهای شدید می‌شود. این حالت که به آن واژینیسم نیز گفته می‌شود، اغلب علت روانی دارد.»

طبق برخی شواهد و اظهارات به نظر میاد این عارضه شایع‌تر از آن است که گمان میرود. بخصوص در ایران، به دلیل فضای بسه و سخگیریای جنسی.
ریشه‌ی آن میتواند دلایل گوناگونی اعم از: «احساس شرم، ترس و گناه از سکس ـ عفونت مهبلی ـ واکنش روانی ناشی از تجربه‌ی تلخ جنسی (تجاوز) و...» باشد.

به هر روی چن مطلبی در این راستا گردآوری و ترجمه گردیده که به امید رفع مشکل ارائه میگردد ولی تردیدی نیس که این معضل سختر و پیچیده‌تر از آن است که با خواندن دو سه مطلب حل شود پس فارق از اینا نیز اگر اطلا یا تجربه‌ای از این موضو دارید که گمان میکنید مفید واقع میشود میتوانید به اشتراک بذارید تا شهوانیون اسفاده ببرن.

در پناه حشر

ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست

• 4

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

چیستی

آنچه لازم است درمورد واژینیسموس بدانید

by Patricia Edaware
August 23, 2018

عده‌ای از مردم هستند که دچار وضعیتی به نام "واژینیسموس" (دخول غیرممکن) هستند که حتی خیلی از آنها از آن اطلاعی ندارند. در این وضعیت عضلات پایینی لگن دچار نوعی اسپاسم(تشنج) هستند که باعث می‌شود دخول دردناک یا غیر ممکن شود و حتی باعث مشکلاتی در استفاده از نوار بهداشتی و آزمایشات زنان و زایمان می‌شود. در این وضعیت هنگام وارد شدن کیر یا اجسام دیگری مثل نوار بهداشتی به واژن، واژن تنگ می‌شود که دلیل این مسئله انقباض غیر ارادی عضلات پایینی لگن است. این وضعیت تاثیری روی تحریک جنسی زنان ندارد ولی ترس از دخول می‌تواند باعث اضطراب زنان شود. این وضعیت در مراحل پیشرفته می‌تواند باعث اسپاسم (تشنج) عضلانی در قسمت‌های دیگر بدن و حتی مشکلات تنفسی شود.

در واژینیسموس گروه عضلاتی از بدن به نام "پیکوباکاجیتس" تحت تاثیر قرار می‌گیرند. این عضلات مسئول ادرار، دخول، ارگاسم، حرکات روده و زایمان هستند.
واژینیسموس انواع مختلفی دارد، مثل واژینیسموس اولیه، واژینیسموس ثانویه، واژینیسموس موضعی و واژینیسموس کلی.

علائم واژینیسموس

این علائم در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد ولی درکل شامل موارد زیر است:

• دخول دردناک، همراه با درد یا حتی سوزش
  • دخول بسیار دردناک یا غیرممکن
  • درد جنسی دراز مدت (همراه یا بدون دلیل)
  • درد هنگام استفاده از نوار بهداشتی
  • درد هنگام آزمایشات زنان و زایمان
  • گرفتگی عضلانی در نقاط مختلف بدن یا مشکلات تنفسی هنگام دخول

علل واژینیسموس

واژینیسموس وضعیتی است که به دلیل استرس‌های فیزیکی و احساسی و یا هر دو به وجود می‌آید. این وضعیت در مراحل اولیه به این دلیل اتفاق می‌افتد که خود فرد انتظار و ترس اتفاق افتادنش را دارد.

عوامل احساسی

• ترس، مثل ترس از درد یا زایمان
  • اضطراب به دلیل سکس یا حس گناه
  • مشکلات در رابطه مثل سکس با پارتنر سوءاستفاده‌گر یا حس آسیب‌پذیری
  • حوادث وخیم مثل تجاوز یا سابقه‌ی سوءاستفاده‌ی جنسی
  • تجربیات دوران کودکی مثل دیدگاهی که فرد نسبت به سکس در کودکی دارد یا قرار گرفتن در معرض تصاویر جنسی در سنین خیلی کم

عوامل فیزیکی

• عفونت، مثل عفونت مجاری ادراری یا عفونت‌های قارچی
  • مشکلات سلامتی مثل سرطان
  • زایمان
  • یائسگی
  • عمل جراحی در نواحی جنسی و لگن
  • عشق بازی نامناسب یا کم
  • استفاده‌ی کم از روان‌کننده
  • عوارض جانبی داروها

درمان

برای تشخیص واژینیسموس، متخصص ابتدا تاریخچه‌ی پزشکی فرد را بررسی می‌کند و سپس آزمایشات لازم را انجام می‌دهد. با توجه به نوع واژینیسموس روش‌های درمان ممکن است شامل مراجعه به متخصص‌های دیگر نیز باشد. زیرا لازم است قبل از شروع درمان ابتدا احتمال مشکلات دیگری مثل عفونت جنسی فرد بررسی شود.

هدف و تمرکز درمان کاهش انقباض غیرارادی عضلات پایینی لگن و کاهش ترس از درد و هر نوع ترسی که ممکن است باعث این مشکل شده باشد است.

درمان واژینیسموس معمولاً ترکیبی از روش‌های زیر است:

ورزش‌های کنترل عضلات پایینی لگن
این روش با هدف کاهش انقباض عضلات پایینی لگن و ریلکس کردن این عضلات انجام می‌شود که شامل ورزش‌هایی مثل "کگل" است تا کنترل فرد بر عضلاتش بیشتر شود

مشاوره و آموزش
فراهم کردن اطلاعات درمورد آناتومی جنسی بدن و واکنش‌های جنسی می‌تواند به افراد کمک کند تا منبع دردشان و پروسه‌ای که بدنشان طی می‌کند را بهتر درک کنند.

تمرینات احساسی
این کار کمک می‌کند تا فرد عوامل احساسی‌ای که باعث واژینیسموس شده است را شناسایی و برطرف کند.

روش‌های کاهش فشار دخول
در این روش زن هر روز نواحی ورودی کص را لمس می‌کند بدون این که باعث درد شود. وقتی او بتواند دهانه‌ی کص را بدون درد لمس کند می‌تواند به مرور داخل کص را لمس کند و همین پروسه را تکرار کند. در مرحله‌ی آخر فرد باید بتواند انگشتش را بدون درد وارد کصش کند.

تمرینات دخول
وقتی فرد توانست مرحله‌ی پیش را به درستی انجام دهد و دردی حس نکند، می‌تواند از دیلدوهای نازک و کوچک برای دخول استفاده کند و اگر دردی حس نکرد آن را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در کصش قرار دهد تا عضلات کص به این فشار عادت کنند. در مرحله‌ی بعد او می‌تواند از دیلدوی بزرگتری استفاده کند. او حتی می‌تواند از پارتنرش بخواهد تا این کار را برایش انجام دهد. وقتی زن نسبت به این کار احساس راحتی پیدا کرد، می‌تواند به پارتنش اجازه دهد تا با کیرش اطراف و دهانه‌ی کص را بدون دخول تحریک کند. بعد از این مرحله زوج می‌توانند دخول را امتحان کنند ولی باید دقت کنند تا این کار را به آرامی و با حوصله انجام دهند.

دوره‌ی درمان واژینیسموس برای هر فرد متفاوت است و در موارد نادر ممکن است نیاز به جراحی باشد.

منبع:

blog.extelicast.com/what-you-need-to-know-about-vaginismus

ـــــــــــ

• 3

چگونگی (۱)

تجربه‌های زنان مبتلا به واژینیسموس

by Christine Rivas
Nov 8, 2016

واژینیسموس اینگونه است:

برای اکثر زنان، سکس یک تجربه‌ی لذت بخش و خوشایند است ولی برای بعضی از زنان اینطور نیست. بدن آنها مانع ورود هرچیزی به کص‌شان می‌شود. دلیل این موضوع می‌تواند آسیب‌های جسمی یا حتی ارثی باشد. به این وضعیت "واژینیسموس" (دخول غیر ممکن) می‌گویند که می‌تواند زندگی جنسی فرد را مختل کند، نه تنها سکس از نظر فیزیکی دردآور است بلکه انجام کارهای روزمره نیز می‌تواند مشکل شود و رابطه‌ی فرد با پارتنرش را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان زیادی به واژینیسموس مبتلا هستند ولی خوشبختانه اکثر آنها این بیماری را شکست داده‌اند و به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند. راستش را بخواهید نمی‌توان واژینیسموس را یک بیماری دانست زیرا درواقع یک نوع اسپاسم (تشنج) عضلانی است که باعث می‌شود کص تا حدی تنگ شود که دخول دردناک و یا غیر ممکن شود. البته مشکل فقط دخول نیست و در انجام دیگر کارهایی مثل استفاده از نوار بهداشتی و انجام آزمایشات زنان و زایمان نیز مشکل ایجاد می‌شود. واژینیسموس با کمک تمرینات گشادکننده‌ی کص و دیگر روش‌های درمان تخصصی قابل درمان است.

در این مقاله تجربیات زنانی که به طور روزمره با واژینیسموس دست و پنجه نرم می‌کنند آورده شده است.

بعضی زنان واژینیسموس را بعد از یک حادثه‌ی شدید تجربه می‌کنند. یکی از زنان در سایت Cosmopolitan نوشته بود: «بعد از این که در خانه‌ام موقع تماشای فیلم توسط دوستم مورد تجاوز قرار گرفتم دچار واژینیسموس شدم. من اوایل متوجه این مشکل نشدم، تا این که وقتی یکسال بعد از این اتفاق خواستم با دوست پسر جدیدم سکس داشته باشم متوجه شدم که کصم آنقدر منقبض می‌شود که حتی نمی‌توانم انگشتم را وارد کصم کنم.»

وقتی او برای آزمایشات دوره‌ای به پزشک زنان و زایمان مراجعه کرد، شروع کرد به گریه کردن چون حتی نمی‌توانست پاهایش را به اندازه‌ی کافی باز کند تا دکتر کصش را معاینه کند. ولی متاسفانه پزشک متخصص با بی‌احترامی با او برخورد کرد و به او گفت: «بهتر است هرچه زودتر با این مشکل کنار بیایی وگرنه دوست پسرت ترکت خواهد کرد.» او یک نامه‌ی اعتراضی به هیئت رئیسه‌ی بیمارستان فرستاد و به دلیل رفتار بد این پزشک تا چندین ماه نتوانست به متخصص دیگری مراجعه کند.

A: واژن نرمال
B: واژینیسموس

واژینیسموس او در سال 2010 تشخیص داده شد. فقط ۰/۴۹٪ زنان از واژینیسموس رنج می‌برند. ولی نمی‌توان خیلی به این عدد اعتماد کرد زیرا تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است. شاید هم دلیل پایین بود این رقم آن است که اکثر زنانی که دچار واژینیسموس هستند از مراجعه به پزشک خجالت می‌کشند. درمان واژینیسموس شبیه بدن سازی است چون باید با عضلات مختلفی کار کنید، صبور باشید و دائماً تمرین کنید. ورزش‌های مربوط به عضلات پایینی لگن و کص و همچنین مراجعه به روانپزشک می‌تواند به درمان واژینیسموس کمک کند.

با این که داستانش نقاط تاریکی داشت ولی پایان آن امیدبخش است. با این که او با دوست پسرش سکس نداشت ولی درنهایت با مرد جدیدی آشنا شد که مشکل او را درک می‌کرد و توانستند با هم سکس داشته باشند و برای چند سال با هم زندگی کردند ولی به دلیل مسائل شخصی از هم جدا شدند. او بعد از جدایی‌اش نیز با مردهای دیگری سکس داشت و الان حس می‌کند که تا حد زیادی بر واژینیسموس غلبه کرده است.
او می‌گوید: «با این که از حادثه‌ی تجاوزم چند سال می‌گذرد ولی سکس هنوز هم استرس‌زاست ولی الان بدنم را به خوبی می‌شناسم و اعتماد به نفسم به حدی رسیده است که مشکلم را با کسانی که با آنها قرار می‌گذارم و به آنها اعتماد دارم در میان می‌گذارم. اگر هم طرف مقابلم با این مسئله مشکلی دارد پس اصلاً سکس با او ارزشش را ندارد.»

یکی از نویسنده‌های bustle داستان خودش را در میان گذاشت. بر عکس زن قبلی که بعد از حادثه‌ی تجاوز دچار این مشکل شده بود، "لین" از زمان اولین پریودش دچار واژینیسموس بوده است.
وی تجربه‌اش را اینگونه بیان می‌کند: «وقتی یازده سالم بود و اولین پریودم را داشتم سریع وارد دستشویی شدم و یک نوار بهداشتی برداشتم و دستورالعمل استفاده از آن را خواندم و داشتم روی این که چطور از آن استفاده کنم تمرکز می‌کردم ولی هرچقدر تلاش کردم نتوانستم نوار بهداشتی را وارد کصم کنم. آن زمان دلیل این موضوع را نمی‌داستم ولی سالها بعد فهمیدم دلیل این موضوع واژینیسموس است.»

"لین" روش خوبی برای توصیف واژینیسموس دارد. آن را اینگونه توصیف می‌کند: «همانطور که وقتی انگشت یا هر جسمی را به چشم هایتان نزدیک می‌کنید و ناخودآگاه چشم‌هایتان بسته می‌شود، این واکنش غیر ارادی هنگام واژینیسموس نیز اتفاق می‌افتد، به این صورت که عضلات پایینی لگن منقبض می‌شوند و کص آنقدر تنگ می‌شود که دخول یا وارد کردن هر جسمی در کص دردناک و یا حتی غیر ممکن می‌شود.»

"لین" نیز تجربه‌ی ناخوشایندی با پزشکان داشته است. چون دخول دردناک و درد کص می‌تواند علائم بیماری‌های دیگری نیز باشد، پزشکان ابتدا احتمال وجود بیماری‌های دیگر را بررسی می‌کنند و معمولاً در همان ابتدای کار احتمال واژینیسموس را در نظر نمی‌گیرند.

او هم واژینیسموس اولیه و هم واژینیسموس ثانویه دارد.
واژینیسموس اولیه دلیل دردناک بودن استفاده‌ی او از نوار بهداشتی بود ولی او واژینیسموس ثانویه را بعد از این که پزشک متخصص زنان و زایمان عمل "شوک الکتریکی دهانه‌ی رحم" را برای او انجام داد اتفاق افتاد. از شوک الکتریکی برای درمان التهاب دهانه‌ی رحم و ضایعات رحمی که به دلیل زگیل جنسی به وجود می‌آید استفاده می‌شود. بعد از بررسی‌های پزشک مشخص شد که او دچار التهاب دهانه‌ی رحم است که همین مسئله باعث می‌شود تا سکس دردناک باشد و وقتی هم که سکس دردناک باشد، بدن سعی می‌کند از خودش درمقابل درد محافظت کند که همین موضوع باعث انقباض عضلات کص می‌شود تا چیزی وارد آن نشود. ولی ظاهراً پزشک متخصص آنقدر عمل شوک الکتریکی را بد انجام داد که او بلافاصله بیهوش شد و بعد از آن هم به دلیل درد شدید مجبور بود برای رسیدن به خانه روی پله ها بخزد.

"لین" می‌گوید: «*در رابطه‌ی بلندمدتی که با دوست‌پسرش دارد پستی و بلندی‌های زیادی وجود دارد. واژینیسموس با یک قرص یا یک واکسن درمان نمی‌شود و درمان آن یک پروسه‌ی طولانی‌ست و نیاز به صبر و حوصله دارد. وقتی دکتر به من گفت که درمان آن زمانبر است و از نظر ذهنی نیز باید روی خودم کار کنم گریه‌ام گرفت، حاضر بودم هر دارو یا واکسنی را دریافت کنم و حتی عمل جراحی انجام دهم تا هر چه زودتر از شر این بیماری خلاص شوم ولی متاسفانه ما بیماری‌مان را انتخاب نمی‌کنیم و الان به جایی رسیده‌ام که بیماری‌ام را پذیرفته‌ام و می‌دانم درنهایت همه چیز به حالت عادی برخواهد گشت.

برعکس زن قبلی "لین" هر روز از گشاد کننده‌ی کص استفاده می‌کرد.
او می‌گوید: «من هر روز به مدت بیست دقیقه از گشادکننده استفاده می‌کردم. در بسته‌بندی آنها روان‌کننده و پنج سری مختلف وجود دارد. از همان روز اول از این وسیله برای گشاد کردن کصم استفاده کردم و سعی کردم همزمان از نظر ذهنی نیز کصم را برای دخول آماده کنم.»

ـــــــــــ

• 1

چگونگی (۲)

یک صفحه‌ی فعال مربوط به واژینیسموس در سایت reddit وجود دارد که زنان زیادی در آنجا درمورد وضعیتشان حرف می‌زنند. بعضی از زنان درمورد پروسه‌ی درمانی‌شان و بعضی درمورد تجربه‌ی درمان موفق آن حرف می‌زنند و به دیگر زنان درگیر این مسئله انگیزه می‌دهند. عده‌ای هم هستند که هنوز در پروسه‌ی تشخیص بیماری‌شان هستند. بعضی از این زنان از اتفاقی که برای بدنشان می‌افتد گیج شده‌اند چون بعضی از آنها هنوز به سن بلوغ نیز نرسیده‌اند و دختران جوان و نوجوانی هستند که نمی‌دانند باید چکار کنند و از کجا شروع کنند.

خوشبختانه واژینیسموس می‌تواند به مرور بهبود یابد و درنهایت به کلی از بین برود.
"لارا پارکر" با سایت buzzfeed مصاحبه کرد و درمورد این که چطور حرف زدن درمورد این موضوع با دوست پسرش به او کمک کرد تا واژینیسموس دیگر مانع بزرگی در رابطه‌اش نباشد صحبت کرد.
او می‌گوید: «*برای سالها باور داشتم که لذت فقط از طریق دخول از کص بدست می‌آید. سریال sex and the city این باور را در ذهنم به وجود آورد که فقط دخول باعث ارضای زنان می‌شود و وقتی که فهمیدم دچار واژینیسموس هستم و نمی‌توانم از دخول لذت ببرم دنیا روی سرم خراب شد و کمتر حس زن بودن می‌کردم. همیشه فکر می‌کردم همه‌ی زنان به جز من با دخول به ارگاسم می‌رسند ولی چندین نظرسنجی جامع نشان می‌دهد که تنها حدود ۲۵٪ زنان از طریق دخول به ارگاسم می‌رسند. وقتی این آمار را دیدم و فهمیدم که خیلی‌ها مثل من هستند توانستم از استرسم کم کنم و کمتر به ذهن و بدنم فشار وارد کنم.

یکی از کاربران دیگر فهمید که وضعیتش بعد از جدایی از دوست پسرش بدتر شد. یکی از کاربران reddit هشت ماه پیش به پزشک مراجعه کرد و فهمید که به واژینیسموس مبتلاست. او سریعاً درمان را شروع کرد و با کمک تمرین‌های گشادکننده کص به جایی رسید که می‌توانست به راحتی با دوست پسرش سکس داشته باشد. وقتی از هم جدا شدند او فکر می‌کرد که بیماری‌اش درمان شده است ولی وقتی دو هفته بعد از جدایی‌اش خواست سکس داشته باشد آنقدر دخول دردناکی را تجربه کرد که "پرنیوم"‌اش (بافت بین کص و مقعد) کمی دچار پارگی شد. او دوباره شروع به استفاده از گشادکننده‌ی کص کرد. یادتان باشد همیشه احتمال این اتفاق وجود دارد ولی با این حال می‌توان واژینیسموس را به طور کامل درمان کرد.

سایت reddit برای مردها نیز هست. دوست پسرها و شوهر ها نیز در اینگونه گروه‌ها فعال هستند و درمورد این که چطور می‌توانند به دوست دختر یا همسرشان در این مسیر کمک کنند بحث می‌کنند. متاسفانه گاهی وقتی زنی دچار واژینیسموس می‌شود پارتنرشان از آنها حمایت نمی‌کند ولی خوشبختانه اکثر مردان صبور هستند و پارتنرشان را در مسیر درمان همراهی می‌کنند.

در آخر این که ابتلا به واژینیسموس به این معنا نیست که شما نمی‌توانید زندگی جنسی سالمی داشته باشید. سکس فقط به معنی دخول نیست و کارهایی زیادی را می‌توانید انجام دهید تا هم شما و هم پارتنرتان از آن لذت ببرید. یکی از زنان درمورد این که چطور تمرینات گشادکنندگی کصش را با سکس ترکیب کرده و آن را با کمک پارتنرش انجام میدهد حرف میزند.
او می‌گوید: «*هیچ وقت فکر نمی‌کردم که بتوانم از دست واژینیسموس خلاص شوم ولی هیچوقت تسلیم نشدم و صبور بودم و توانستم بر ترسم غلبه کنم و این بیماری را شکست دهم. چندین سال طول کشید تا به طور کامل آماده‌ی مقابله با این بیماری شوم. قطعاً شدت واژینیسموس در هر زنی متفاوت است ولی مطمئن باشید که با صبر می‌توانید آن را شکست دهید. شاید زمان زیادی ببرد تا آماده‌ی مبارزه با این بیماری باشید ولی به خودتان اعتماد داشته باشید زیرا قطعاً نتیجه‌ی این کار ارزش وقت و تلاش‌تان را دارد.

منبع:

rebelcircus.com/blog/like-vaginismus

ـــــــــــ

• 2

فکر میکنم واژینیسموس دارم

زنی دچار به واژینیسموس

می‌دانم که باید به پزشک مراجعه کنم ولی نمی‌خواهم مادرم دلیل این کارم را بفهمد

by Logan Hill
Jul 15, 2015

من یک دختر ۱۹ ساله هستم و الان حدود ۳ سالی هست که با دوست پسرم هستم. ما تا الان برای سکس صبر کردیم. چهار ماهی هست این تجربه را با هم شروع کرده‌ایم ولی متاسفانه فهمیدیم که سکس چیزی نیست که از آن لذت ببریم چون من به "واژینیسموس" مبتلا هستم. من با او درمورد این مشکل حرف زدم و مشخص شد او هم متوجه این مشکل شده است. درباره‌ی روش‌های مختلف درمان تحقیق کرده‌ام و باید بگویم که علاقه‌ای به خود درمانی ندارم زیرا برای این کار باید انگشتانم را وارد کصم کنم، برای همین تصمیم گرفتم به دکتر مراجعه کنم. از آنجایی که ۱۹ ساله هستم اصلاً علاقه‌ای ندارم این موضوع را مادرم در میان بگذارم و از طرفی حس خوبی به مراجعه به پزشک ندارم و با توجه روش‌های مختلف درمان نمی‌دانم به چه دکتری مراجعه کنم. چندین بار به دوست پسرم پیشنهاد دادم تا به این مسئله توجه نکنیم و سعی کنیم سکس داشه باشیم ولی او دوست ندارد که او از سکس لذت ببرد ولی من احساس ناراحتی کنم. می‌دانم که باید به دکتر مراجعه کنم ولی نمی‌خواهم مادرم دلیلش را بفهمد. حرف زدن با مادرم درمورد این موضوع خیلی عجیب خواهد بود!

اول از همه باید بگویم که به نظر می‌رسد انسان بالغی هستید و با این مسئله با روش درستی برخورد کردید. یکی از بهترین کارهایی که انجام دادید این بود که بیکار ننشستید و درمورد واژینیسموس تحقیق کردید و درمورد این موضوع با دوست پسرت حرف زده‌ای و درمورد قدم بعدی که مراجعه به پزشک است تحقیق کرده‌ای. در مسیر درستی هستید و باید به خودت افتخار کنی.

به نظر می‌رسد که در اینترنت تحقیقات لازم را انجام داده‌ای پس می‌دانی که فقط این مشکل تو نیست ولی اگر مایل هستی مقالات بیشتری بخوانی سایت Cosmopolitan.com چند مقاله در این رابطه مثل "بدنم به من اجازه‌ی سکس نمی‌دهد" و "گفتگو درمورد سکس: چطور با سکس دردناک دست و پنجه نرم کنیم" منتشر کرده است.

همانطور که قبلاً هم گفته شد؛ تصمیم درستی گرفتی و باید به پزشک مراجعه کنی. تشخیص بیماری توسط خودت محدودیت‌های خودش را دارد و بهتر است با یک متخصص مشورت کنی.

پس برای دکتر وقت بگیر. سعی کن با یک متخصص خوب مشورت کنی. زنان زیادی را دیده‌ام که برای درمان واژینیسموس به دکتر عمومی مراجعه کردند ولی فقط با یکسری نصیحت بی‌پایه و دلیل از طرف پزشک مواجه شدند که مشکلی از آنها را حل نکرد. پس به پزشکی مراجعه کن که تخصص مرتبطی دارد. شماره‌ی چند پزشک متخصص را پیدا کن و با آنها تماس بگیر و مشکلت را با آنها در میان بگذار. شاید فکر کنی این کار خجالت آور است ولی مطمئن باش حرف‌هایت برای پزشکی که با او حرف می‌زنی اصلاً جدید و سوپرایزکننده نیست. مگر این که اشتباهاً به کس دیگری زنگ زده باشی!

درمورد مادرت هم باید بگویم که احتمالاً یا تحت پوشش بیمه‌ی او هستی و یا برای هزینه پزشک به کمک او نیاز داری. اگر همینطور است پس هیچ راه فراری نیست و باید در این مورد با مادرت حرف بزنی. یادت باشد الان ۱۹ سالت است و یک زن بالغ هستی و چیزی نیست که باید از آن خجالت بکشی. مطمئن هستم مادرت هر کاری می‌کند تا به تو کمک کند و تو را خوشحال کند. اگر مشکل سلامتی دیگری داشتی قطعاً آن را با او در میان میگذاشتی، این مشکل هم مثل بقیه‌ی آنهاست و راحت درمورد این موضوع با او حرف بزن.

میدانم حرف زدن درمورد مشکلت و این که بخواهی بگویی که موقع سکس با دوست پسرت درد داری کار راحتی نیست ولی قطعاً می‌توانی از پس این کار بر بیایی. اگر به اندازه‌ی نامه‌ای که برایم نوشتی آدم فهمیده و بالغی باشی قطعاً راهی پیدا می‌کنی که در این باره با مادرت حرف بزنی. شکی ندارم که قطعاً مشکلت برطرف خواهد شد و می‌توانی دوباره از سکس لذت ببری.

[از اونجا که دو پرسش و پاسخ دیگر این مقاله مرتبط با واژینیسموس نبود در اینجا قرار نگرف و تاپیکی دیگر برای متن کامل این مطلب ایجاد شد، درصورت تمایل میتوانید بنگرید به ۳ پرسش و پاسخ زناشویی]

ـــــــــــ

• 1

• Baaran98  

• عضو از 1398/2/9

• پست‌‌‌ها: ‌ 258

• 391

مفید و عالی

مفید و عالی

ـــــــــــ

• 0

• dark_woman  

• عضو از 1397/8/12

• پست‌‌‌ها: ‌ 16

• 28

ممنون اطلاعاتم درموردش زیادشد.تشکر

ممنون اطلاعاتم درموردش زیادشد.تشکر

ـــــــــــ

آنچه دوست داری به دست بیاور تامجبور به دوست داشتن آنچه داری نشوی

• 0

• 30kuz  

• عضو از 1394/8/17

• پست‌‌‌ها: ‌ 72

• 40

تجربه دارم

یه روز اتفاقی واسم افتاد که رندگیمو برد بسمت نابودی .طرفو رو کار که نه اما بادوستش گرفتم یکی دوروز تو حال و هوای عجیبی گیر کرده بودم .نه باورم میشد ونه میخاستم بپزیرم.خودش منکر شد از لحطه اول اینقدر داعون شد که افتاد تو خونه تا دوسه روز بیحال بود اولین بار بعد از ماجرا ی پیش اومده وقتی سکس کردیم فرقی که داشته با دفعهای قبل رو هردومون فهمیدیم اما علتش رو نفهمیدم .حالا که این تایپیک جالبون رو دیدم متوجه شدم چه خبر شده .درسته استرس روحی شدید و ترس شدید و شوک روحی ترس از ابروریزی و انگشت نما شدن تو مردم میتونه تنگ کنه توری که اتگشت نره داخل .خونریزی هم اتفاف میافته اندازه یه دوسه تا لک دیدن .اگه بیخیال بشی و اهمیت ندی بعد از یک سال فشار روحی باهات کاری میکنه که بشینی رو ویلچر معلولان .تحقیق کردم دیدم یه علته ام اس اینه

ـــــــــــ

30k=men♡♡

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

داستانی می خوانید که نویسنده آن از نویسنده های مطرح سایت یا دوست شما است و از داستان خوشتان نمی آید. واکنش شما چیست؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «