٢٠ حقیقت درمورد کص

1397/01/20

٢٠ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی واژن که هر زنی باید آنها را بداند

by Rachel Jacoby Zoldan | October 6, 2017


همه به واژن علاقه دارن، این‌که اونا چه شکلی هستن، شبیه چه چیزی هستن، چه بویی میدن و در طول زمان چه تغییری میکنن. واضح است که ما به این حقایق درباره واژن علاقه داریم و سوالات زیادی در این باره در ذهن ما وجود دارد.
حال از تعداد زیادی متخصص، برای تحقیق درباره‌ی بدن زنان کمک گرفته شده و در اینجا ٢٠ حقیقت درباره‌ی واژن زنان گردآوری گردیده است:

١) احتمالا حتی از کلمه درست استفاده نمیکنید!
“آنا دروت(Anna Druet)” و “آنی هاگومن(Anne Högemann)”، دانش‌پژوهان دوره‌ی قاعدگی در Clue، در این باره اینطور توضیح میدن: «‘واژن’ در واقع کانالی عضلانی و ارتجاعی است که از رحم شما تا پرده بکارت کشیده شده است. بسیاری از مردم از لغت واژن برای تمامی قسمت‌های دستگاه تناسلی زن استفاده میکنن. از نظر فنی، ‘Vulva’ اصطلاحیه که ما باید از اون برای اشاره به قسمت‌های خارجی دستگاه جنسی زن، شامل ‘کلیتوریس(Clitoris)’، مجرای ادرار، لب‌ها و چین‌های بزرگ و کوچک و ‘پوبیس’ استفاده کنیم. (به عبارت دیگه؛ برای تمام قسمت‌هایی که با چشم دیده میشن)

٢) کلیتوریس، بیش از اونچه انتظار دارید به کیر شبیهه!
دکتر “شارون گربر(Sharon Gerber)” متخصص زنان و همکارانش در برنامه‌ریزی خانواده در دانشکده‌ی پزشکی ایکانی در کوه سینای، اینطور میگن: «غلاف و شکل بلوطی مانند ‘کلیت’، خیلی به کیر شباهت داره و البته کلیتوریس از نظر اندازه، بسیار کوچیک‌تر از کیره ولی حدوداً دو برابر بیشتر از کیر نورون عصبی داره.
تحقیقات نشون میده که در بدن زنان، حدود ٨٠٠٠ عصب به کلیتوریس، و در بدن مردان حدود ٤٠٠٠ عصب به کیر منتهی میشن که بیشترین مرکز توجه عصب‌ها در کل بدن هستن.
مثل تمام ارگان‌ها و اندام های بدن، کلیتوریس هم شکل و اندازه‌های مختلفی داره ولی به طور معمول, اندازه اون کمتر از ١سانتی‌متر است.

٣) پرده بکارت بی‌فایدست و حتی ممکنه مانع رشد بشه!
این اندام نشونه عفت و پاکدامنی نیست! بعد از شکل‌گیری جنین، پرده بکارت ایجاد میشه و یه غلاف مخاطی نازک اطراف ورودی واژن تشکیل میده. اگه پرده بکارت شما باز نشه و یا اگه به شکل ناقص باز بشه، حتی با وجود این‌که چرخه هورمونی سالمی دارید، اما قاعدگی ندارید. ولی خوشبختانه این مشکل جدی‌ای نیست و با یه جراحی ساده، کاملا قابل حله.

٤) شکل و اندازه‌ی واژن در طول برانگیختگی جنسی تغییر میکنه!
این عمل، خیمه زدگی واژن (vaginal tenting) نامیده میشه و درکل مشکلی نداره. هوگمن و دروت در اینباره میگن: «واژن به طور متوسط ٣ تا ٤اینچ است که البته این اندازه میتونه کمتر یا بیشتر باشه. در طول مدت تحریک و برانگیختگی، آروم‌تر و پهن‌تر میشه. در زمان برانگیختگی، رحم به سمت بالا حرکت میکنه و این حرکت باعث تغییر موقعیت دهانه ورودی واژن میشه و بدن رو برای مقاربت جنسی و سکس آماده میکنه.» با این حال اونا متوجه شدن که دو سوم بیرونی واژن نسبت به یک سوم درونی واژن متفاوته و قسمت درونی کشیده‌تره.

٥) تعداد زیادی از زنان با دخول به اوج نمیرسن!
طبق نظر هوگمن و دروت و با توجه به نظرسنجی گسترده از زنان دگرجنسگرا در مناطق مختلف؛ تنها حدود ٢٥ تا ٣٠٪ زنان با سکس واژینال و دخول به واژن، به اوج لذت جنسی میرسن.
اگر از سکس واژینال لذت نمیبرید و به اوج نمیرسید، دانشمندان راه‌های دیگه‌ای رو برای رسیدن به ارگاسم به شما پیشنهاد میکنن.
هوگمن و دروت اضافه میکنن: «یکی از راه‌های لذت بردن از سکس واژینال و رسیدن به ارگاسم، تحریک کلیتوریسه، نقطه‌ای که بیشترین و حساس‌ترین نورون‌ها به اونجا میرسن.

٦) موهای اطراف واژن، زائد نیستند!
قبل از این‌که موهای اطراف واژن خودتون رو بزنید (یا به‌وسیله‌ی لیزر، اونا رو نابود کنید) بهتره بدونید که اونا هم هدفی دارن. به طور خاص، اونا مأمور محافظت از اندام‌های دستگاه جنسی و مانع باز شدن حساس واژن هستن. علاوه بر این، اونا یه مانع قوی در مقابل اصطکاک و تحریک حساسیت واژن هستن.
دکتر گربر میگه: «زدن این موها و یا لیزر کردن اونا همچنین میتونه باعث ایجاد زخم‌های ریز و نازک پوستی در اطراف واژن و منجر به عفونت‌های مختلف بشه.
استفاده از موم‌های موبری، از نظر بهداشتی از اصلاح کردن بهتره. با این حال، باید خیلی مراقب باشید و اگه از داروهای حاوی ایزوترتینوئین(isotretinoin) مثل Accutane استفاده میکنید، هرگز از این موم‌ها استفاده نکنید چون میتونه به کلی باعث سوختی پوست شما بشه.

٧) ترشحات واژن معمولاً نرمال و طبیعی‌ست، ولی نه همیشه!
هوگمن و دروت توضیح میدن: «در طول چرخه‌ی قاعدگی شما، کیفیت و کمیت ترشحات واژن شما تغییر میکنه که علت اون، پاسخ به تغییرات هورمونی بدن شما و آماده کردن شما برای تخمک گذاری است. در ابتدای چرخه قاعدگی شما، این مایع (ترشح) شروع به کدر شدن، سفید شدن و حالت کرمی پیدا کردن، در فاز اولیه‌ فولیکولی میکنه. زمان تخمک گذاری، شفافیت، رطوبت و مقدار اون افزایش پیدا میکنه. مایع سرویکال در روزهای اولیه تخمک‌گذاری دارای قدرت باروری است و حاوی بافتی مرطوب، واضح و ظریف است. (اگه میخواین امتحان کنید، میتونید اونو بین انگشتاتون بگیرید و لمس کنید) با این حال، اگه شما تغییرات عجیب و غیر معمولی رو توی ترشحات خودتون میبینید، باید با پزشک خودتون تماس بگیرید. این تغییرات میتونه عمدتاً به دلیل عفونت باشه اما همچنین میتونه یه واکنش آلرژیک نسبت به داروهایی باشه که مصرف میکنید. اگر یک تغییر در حالت، چاقی یا ورم، یک رنگ عجیب یا بوی غیرمعمولی رو حس کردین، حتما باید مورد معاینه قرار بگیرید. در این حالت اگه علاوه بر تغییر ترشح، سوزش یا خارش هم داشتید میتونه از عوامل بروز عفونت باشه.»

٨) واژن، خودش خودشو تمیز میکنه!
پوشش واژن از غدد گوناگونی تشکیل شده که حاوی مایعاتی هستن که واژن رو تمیز، لیز و روان میکنن. استفاده از صابون، باعث برانگیختگی واژن شما میشه و به دلیل تغییر دادن PH محیط موجب قرمزی و خشکی واژن و یا عفونت میشه. پس از صابون در هیچ جا از اطراف دستگاه جنسی خودتون استفاده نکنید.
علاوه بر این، دکتر گربر کاملا مخالف دوش گرفتن است. دکتر گربر میگه: «دوش گرفتن تقریبا هیچ مزیتی نداره و حتی مضر هم هست. دوش گرفتن و شستشو باعث کاهش PH محیط واژن میشه احتمال عفونت‌های لگنی و عفونت باکتریایی واژن رو افزایش میده. علاوه بر این، تحقیقات نشون میده که دوش گرفتن، علاوه بر این‌که باعث التهاب لگن و عفونت باکتریایی واژن میشه، احتمال حاملگی خارج رحمی رو هم افزایش میده. پس پروندشو میبندیم.»

٩) واژن تغییر میکنه، مخصوصاً بعد از زایمان!
هاگومن و دروت گفتند: «با باز شدن گردنه‌ی رحم، تغییرات اندکی مشاهده میشه –از یه نقطه تا یه منحنی– اما همچنان حالت بسته به خود میگیرد و به وظیفه خودش ادامه میده. در حالی که بافت واژن به دلیل زمان افزایش پیدا میکنه، باید بدون دخالت به اندازه طبیعی برگرده.

١٠) کژل(Kegel)ها برای واژن مثل کرم ضد پیری هستن!
دکتر گربر توصیه میکنه که هر خانومی باید بعد از به دنیا اوردن بچه، به محض این‌که دکتر اجازه داد، تمریناتی رو به نام ‘کژل(Kegel)’ انجام بده، همون طور که همه‌مون از انواع کرم استفاده میکنیم، به همون قدرم باید این تمرینات رو انجام بدیم. همینطور، قطعاً بعد از به دنیا اوردن بچه، برای پیدا کردن دقیق محل ماهیچه‌های Kegel، دکتر گربر تکنیکی رو توصیه میکنه که یکی از اساتیدش بهش یاد داده: «فکر کنین که توی یه آسانسور شلوغ هستین و باید باد معدتونو خارج کنین اما جلوی اونو میگیرین. اینطوری همه ماهیچه‌های اطراف لگنتون رو فعال و درگیر میکنین.»

١١) خانم‌ها هم نوعی شق درد خاص دارن!
blue balls یا ‘شق درد’ (که در آقایون به blue walls و در خانم‌ها به pink balls شهرت داره) در واقع یه حس ناخوشایند است که در نتیجه سکس زیاد و خسته‌کننده به وجود میاد.
درحالی که احتمالا شنیدین فقط مردا با این مشکل دست و پنجه نرم میکنن، جدیدا معلوم شده که خانم‌ها هم همچین حسی رو تجربه میکنن. ٥٠٪ خانم‌ها نمیدونن که این خودش یه چیز جداگونه‌ست و باعث میشه بعضیا اشتباهاً فکر کنند که این حالت عفونت یا بیماری قابل انتقال جنسی‌ست (STI). درست مثل حالت مربوط به آقایون، این حالت در خانم‌ها هم خطری نداره.

١٢) ارگاسم، میتونه شما رو از درد شدید قاعدگی نجات بده!
اگه شما هم از اون ٤٧٪ از خانم‌هایی هستین که اینو نمیدونستین، حالا یه دلیل دیگه واسه خودارضایی و ارگاسم در طول چرخه‌ی پریودتون دارین.

١٣) بعد از به دنیا اومدن بچه، واژن به استراحت نیاز داره!
چه شما به صورت طبیعی و از طریق واژن بچه رو به دنیا اورده باشین و چه از طریق سزارین، دکترها به خانم‌ها این توصیه رو دارن که به مدت ٦هفته، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنن چون واژن به این تایم برای خوب شدن و تجدید قوا احتیاج داره.

١٤) واژن در زاویه ١٣٠درجه‌ای تنظیم شده!
تا حالا شده بخواین تامپون بذارین توی واژنتون و احساس کرده باشین که دارین به دیوار فشار میارین و چیزی جلو نمیره؟ دریچه‌های واژن با زاویه‌ی خاصی در بدن قرار گرفتن پس به جای این‌که بخواین تامپون رو صاف بفرستین تو، سر اونو کج کنین (به صورتی که تهش به سمت عقبتون باشه) و بعد تامپون رو بفرستین تو واژن.

١٥) میزان PH درون واژن، متعادله!
واژن‌ها محیطی اسیدی با PH حدودی ٤/٥ دارن که این میزان به اسپرم‌ها اجازه میده بی‌دردسر توی واژن حرکت کنن و سالم بمونن.

١٦) واژن‌ها به صورت طبیعی، رنگ‌های متفاوتی دارن!
رنگ لبه‌های واژن میتونه از صورتی کم رنگ تا قهوه‌ای پررنگ متفاوت باشه، همچنین در هنگام تحریک جنسی موقع سکس، به علت هجوم خون به این نواحی رنگ این ناحیه میتونه تغییر کنه.

١٧) هیچ دو واژنی مثل هم بو نمیدن!
عوامل بسیار زیادی در بوی قسمت‌های پایینی خانم‌ها تاثیر میذاره. به لطف چیزایی مثل رژیم غذایی متفاوت، نوع لباس زیری که فرد میپوشه یا میزان برجستگی کلیتوریس، سطح رعایت بهداشت شخصی و میزان باکتری‌های درونی، واژن هر خانمی بوی متفاوتی داره.
(جهت آشنایی با دلایل آن میتوانید بنگرید به ← تاپیک بوی واژن)

١٨) “واژن” یعنی “شمشیری دولبه”!
ریشه لغت «واژن»، به قرن ١٧ میلادی برمیگرده و لغتی لاتین به معنی شمشیر دولبه‌ست! منطقی به نظر میرسه! نه؟

١٩) موهای زیر پوستی، ممکنه واقعاً زیر پوستی نباشن! (دقت کنید!)
اون برجستگی‌های دردناک به هرشکلی هم که باشن بالاخره خودشون خوب میشن. اما همونطور که متخصص سکسولوژی دکتر مایکل هوپ میگه: «اونا میتونن نشانه چیزهای خیلی بدتری باشن؛ مثلا تبخال! ٧٣٪ خانمها اصلا فکر نمیکنن که احتمالا برای همچین چیزی باید برن دکتر که اگه چیزی مثل موی زیرپوستی دارن خیالشون راحت بشه که چیز جدی‌تری نیست.

٢٠) دکتر شما حقایق بهتر و بیشتری رو درباره واژنتون میتونه بهتون بگه!
البته اگه شما میخواین با یه متخصص زنان زایمان صحبت کنین کاملا به خودتون بستگی داره ولی ٨٨٪ خانم‌ها نمیدونن که میتونن با یه دکتر متخصص عمومی هم در این باره صحبت کنن.


✒️منبع:
glamour.com/story/amazing-facts-about-the-vagina-every-woman-should-know

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-04-08 22:40:24 +0430 +0430

بابت توضیحات خوبتون ازتون تشکر میکنم
حداقل یک چیزی هم با اینجا اومدن یاد میگیریم.

0 ❤️

2018-04-11 06:55:04 +0430 +0430

جالب بود و مهم
سپاس

1 ❤️

2018-04-11 08:17:39 +0430 +0430

سلام
ممنون از زحمتی که بابت گذاشتن مطالب علمی و آموزشی میکشی
مطمئنا یکی از فقرهایی که تو جامعه ما وجود داره، فقر دانش جنسیه، که نتیجه اش میشه آمار بالای طلاق.

1 ❤️

2018-04-12 04:37:11 +0430 +0430
نقل از: ali-darklife مثل همیشه عالی و متفاوت. امیدوارم همه استفاده کنن. اسکلت جان از هر نظر عالی هستی و همیشه یه آس تو زمینه پزشکی و سلامت رو میکنی. واقعا شهوانی رو به ارتقاست. موفق باشی ????????????

? ?
0 ❤️

2018-05-11 09:17:07 +0430 +0430

چه جااالب
تششکر خودم اطلاعاتم از خودم رفت بالا خخ

1 ❤️

2019-06-02 08:15:08 +0430 +0430

۸ خیلی جالب بود

1 ❤️

2021-09-23 18:04:30 +0330 +0330

اممم سلام

من توی سایت کلمه حقیقت رو سرچ کردم و دنبال تاپیک سوالای جرات حقیقت میگشتم ک استفاده کنم ک اسم این تاپیک نظرمو جلب کرد (کص بجای واژن یا اندام جنسی زنان)

توی مورد 8 نوشته شده ک دوش گرفتن ضرر داره و معنیش اصلا دوش ب معنای استحمام کردن نیست بلکه منظور دوش واژنیه ک با تیوبی انجام میشه ک عکسشو آپ کردم و اصلا ربطی ب حمام کردن نداره

ی مدت طولانی بود ک خانم ها بجای استفاده از ژل های بهداشتی سعی داشتن داخل واژن رو ام تمیز کنن ک با تحقیقات فهمیدن ک این کار خیلی ب ضرر پی اچ داخل واژنه و میتونه باعث سرطان دهانه رحمی بشه و کمتر استفاده شد

بهترین کار الان شتشوی بیرون واژن با ژل های بهداشتیه و هیچ نیازی نیست ک داخل واژن تمیز بشه و چیزی بریزن اصلا


1 ❤️

2021-09-23 20:03:58 +0330 +0330

کاش یه پستی در مورد واکسن HPV هم تهیه کنید

0 ❤️

2021-09-23 21:15:34 +0330 +0330

↩ IPiinkMoon

اممم سلام
من توی سایت کلمه حقیقت رو سرچ کردم و دنبال تاپیک سوالای جرات حقیقت میگشتم ک استفاده کنم ک اسم این تاپیک نظرمو جلب کرد (کص بجای واژن یا اندام جنسی زنان)
توی مورد 8 نوشته شده ک دوش گرفتن ضرر داره و معنیش اصلا دوش ب معنای استحمام کردن نیست بلکه منظور دوش واژنیه ک با تیوبی انجام میشه ک عکسشو آپ کردم و اصلا ربطی ب حمام کردن نداره
ی مدت طولانی بود ک خانم ها بجای استفاده از ژل های بهداشتی سعی داشتن داخل واژن رو ام تمیز کنن ک با تحقیقات فهمیدن ک این کار خیلی ب ضرر پی اچ داخل واژنه و میتونه باعث سرطان دهانه رحمی بشه و کمتر استفاده شد
بهترین کار الان شتشوی بیرون واژن با ژل های بهداشتیه و هیچ نیازی نیست ک داخل واژن تمیز بشه و چیزی بریزن اصلا
چه جالب! داشتم همین الان فصل سوم Sex Education رو میدیدم و متوجه شدم توی زیرنویس بخشی از اونم دقیقاً همین گاف وجود داشت! چون اونم میگن «دوش» اینچنین خبطی شده. بهرحال سپاس
اینم جایزه‌ت همون که دمبالش میگشتی: معرفی ۱۰۰ جرأت حقیقت سکسی

1 ❤️

2021-09-24 10:31:49 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
خودم پیدا کردم تاپیکو ممنون اتفاقا فک کنم 3 تا از سوالاشو استفاده کردم 🌹

خواهش 🌹 ❤️

1 ❤️
‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «