٧فایده و ٨ضرر ویرانگر خودارضایی٧سود و ٨زیان جق

by FnH


اگر بگویید که نمیدانید "خودارضایی" چیست حتماً دارید شوخی می‌کنید [کص میگید]. اگر درحال خواندن این مقاله هستید پس حتماً میدانید که خودارضایی چیست و چگونه انجام میشود. خودارضایی تحریک عضو جنسی برای رسیدن به لذت جنسی توسط خود فرد است و با خروج اسپرم این لذت کامل میشود...

ال فرانکلین: «امروز خودارضایی میکنم، نه اشتباه گفتم، باید مینوشتم امروز اگر بخواهم خودارضایی میکنم»


چقدر خودارضایی همه‌گیر است؟
خودارضایی یک عمل کاملا طبیعی‌ست، یک جوک قدیمی در مورد خودارضایی هست که ٩٨درصد مردم خودارضایی میکنند و آن ٢درصد باقی مانده هم دروغ میگویند. مطابق داده‌های جمع‌آوری شده از مرکز جمع‌آوری اطلاعات رفتارهای جنسی و سلامت جنسی آمریکا مشخص شده که به صورت میانگین پسرهای مجرد ١٨ تا ٢٥ ساله بیش از ٤بار در روز خودارضایی میکنند. (که این خود ٢٥درصد از جمعیت را تشکیل میدهد) و ٢٢درصد دیگر هم گزارش شده است که هفته ای ٢بار خودارضایی میکنند.


تعداد دفعات تکرار خودارضایی
هر فرد مذکر عادی بعد از دوره اولیه بلوغ شروع به خودارضایی میکند که این حالت در سنین ١٣ تا ١٦سال است، هر چند این مقدار در گروه سنی ١٩-٢٥ سال افزایش مییابد: • تعداد مرتبه خودارضایی سالم: ١ یا ٢بار در هفته

 • تعداد مرتبه خودارضایی عادی: ٣ یا ٤بار در هفته

 • تعداد مرتبه خودارضایی مضر: ٥ یا ٦بار در هفته

 • تعداد مرتبه خودارضایی خطرناک: ٧ یا بیشتر از ٧بار در هفته

سود


آیا خودارضایی فایده‌ای برای سلامتی جسمی دارد؟
بله، البته که خودارضایی چندتایی فایده برای سلامتی بدن انسان دارد اما این فواید فقط برای کسانی‌ست که با تعداد سالم و معمولی‌ای از خود ارضایی لذت میبرند. • ١) خودارضایی به خوابیدن شما کمک میکند: این یکی از فواید خیلی عادی‌ست که اکثر مردان این کره خاکی از آن خبر دارند. بعد از خودارضایی فشار جریان خون کم شده و هورمون 'آندروفین' ترشح میشود که ماده‌ی شیمیایی موثر در رهایی از استرس و ریلکس شدن است، این فرایند باعث میشود شما در حالت بسیار ریلکسی قرار بگیرید که هر لحظه امکان خوابیدن برایتان مهیا شود.

 • ٢) پیشگیری از سرطان پروستات: معمولاً مواد سمی و مضری در ناحیه دستگاه ادراری/تناسلی مردان جمع میشود که با کمک خودارضایی این مواد از بدن خارج میشوند. مردانی که حدود ٤بار در هفته به انزال میرسند، کمترین احتمال مبتلا شدن به سرطان پروستات را دارند.

 • ٣) از بین برنده استرس و آسودگی خاطر: بعد از خودارضایی هورمون‌های 'سروتونین' و 'دوپامین' ترشح میشود که به بهبود حال و اوضاع شما کمک میکند.

 • ٤) رهایی از خطر ابتلا به عفونت‌های دستگاه ادراری: همانطور که گفته شد خودارضایی به دفع مواد سمی و باکتری‌های کهنه جمع شده در ناحیه لوله ادراری کمک میکند که کمک بزرگی به مردانی‌ست که به عفونت ناحیه ادراری دچار شدند.

 • ٥) خودارضایی شما را قوی‌تر میکند: اگر تعجب کردید که این چه معنی‌ای میتواند داشته باشد به سادگی میتوانیم بگوییم که خودارضایی ماهیچه‌های تناسلی شما را قوی میکند و با تمرین پیاپی میتوانید به نتایج بهتری (در رابطه جنسی خود) برسید، پس از حالا برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی کنید!

 • ٦) مقداری پول برای خودتان بدست می‌آورید [البته تو ایران از این خبرا نیس]: شما میتوانید از هدیه و نعمتی که زندگی به شما داده است استفاده کنید، شما میتوانید با اهدای اسپرم خود به مراکز جمع آوری اسپرم کمی پول بدست آورید درست مثل vicky doner (فیلمی طنز از سینمای هند در مورد اهدای اسپرم) و از این گذشته زوج‌هایی که در باربری مشکل دارند از شما سپاس گذار خواهند بود.

 • ٧) تنوع و تغییر در نحوه سکس و البته استراحت دادن به دوست دخترتان: البته که خودارضایی را نمیتواند کاملاً تحولی در «رابطه» جنسی دانست حال هرچقدر هم که با عشق و علاقه آن را انجام دهید هرچند که میتوانید هروقت دوست دخترتان در دوره ماهانه (پریود) خود به سر میبرد یا بنا به هر دلیلی پیش شما نبود خودارضایی کنید، همچنین این راهی بسیار موثر برای جلوگیری از خیانت به دوست دخترتان هم هست.
زیان


آیا خودارضایی عوارضی هم دارد؟
خیر، خودارضایی در تعداد محدود، طبیعی و حدود طبیعی خود (١ تا نهایتا ٤بار در هفته) هیچ‌گونه عوارضی ندارد.
• بله، برای افرادی که به خودارضایی معتاد شده و آن را جزو برنامه عادی روزنه‌ی‌شان کرده‌اند عوارض کاملاً خطرناکی وجود دارد. (صدها و هزاران نفر آن بیرون هستند که خودارضایی را حتی بیشتر از ١بار در روز انجام میدهند)
این سخن معروف برای خود ارضایی هم صدق میکند که:

«افراط در هر کاری باعث ضرر و نابودی‌ست»


عوارض خطرناک خودارضایی بیش از حد چیست؟
تاثیراتی مضر در خودارضایی افراطی وجود دارد که در ادامه میتوانید آنها را بخوانید: • ١) کاهش میزان اسپرم: این کاهش با خودارضایی افراطی به وجود می‌آید که میتواند باعث سختی در بچه‌دار شدن در مراحل بعدی زندگی شود. همچنین لازم است تا هر بار اسپرم بیشتری تولید شود تا جای اسپرم‌های تخلیه شده در مخزن اسپرم بدن را پر کند. از این رو باید با کاهش یافتن اسپرم بدنتان مقابله کنید به این خاطر است که برای شما بهتر است در محدوده دفعات طبیعی خودارضایی کنید.

 • ٢) درد مفصلی و ضعیف شدن سیستم عصبی: خودارضایی زیاد باعث تولید بیش از حد هورمون‌های جنسی در مردان میشود. که این مسأله باعث ضعیف شدن عضله‌ها (به خصوص عضله‌های پا) در طی زمان میشود. و فعالیت مغز در این حالت هم به شکل مضری باعث تولید میزان غیر استانداردی از 'دوپامین'، 'سروتونین' و 'استیلکولاین' میشود.

 • ٣) ضعیف کردن قدرت ماهیچه‌ای: وقتی به انزال میرسید و اسپرم ترشح میکنید به معنی واقعی کلمه در حال از دست دادن مقداری پروتئین هستید. ٥٠درصد جرم اسپرم از پروتئین و مواد معدنی‌ای تشکیل میشود که سلول‌های اسپرم را در برابر صدمات امن نگه میدارند. و با انزال‌های پشت سر هم، شما مقدار زیادی از پروتئین از دست میدهید که همانطور که همه میدانند عضله‌ها عمداتاً از پروتئین تشکیل شده و برای داشتن نیرو در ماهیچه‌هایمان به مقدار بالایی از پروتئین در بدن احتیاج داریم. به همین علت است که زیاده‌روی در خودارضایی باعث ضعف عضله‌ها میشود.

 • ٤) ریزش مو، کچل شدن مقطعی و کندی رویش ریش: مشاهده شده است که مردهایی که تمایل به افراط در خودارضایی دارند میزان رشد ریش کم بود و این افراد در ناحیه سر هم یا کم‌مو بوده‌اند و یا درکل مویی نداشته‌اند. رشد ریش به هورمون جنسی آقایان یعنی 'تستوسترون' مربوط است. بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که خودارضایی زیاد باعث کاهش سطح تستوسترون میشود که با تحریک سلول‌هایی مویی در لایه‌های سلولی و زیرین پوست باعث رشد مو شده است. همینطور افزایش میزان خودارضایی به معنی کاهش پروتئین موجود در بدن کاهش موهای بدن می‌باشد.
  یعنی: خودارضایی اضافی = کاهش پروتئین = تاثیر نامناسب روی ترشح تستوسترون و لایه‌های آبرسان پوست = کاهش تدریجی مو.

 • ٥) خستگی، احساس خستگی همیشگی: افرادی که معتاد به خودارضایی شدند، با احساس خستگی همیشگی دست و پنجه نرم میکنند. خیلی ساده است که بفهمیم چرا چنین اتفاقی می‌افتد: خودارضایی روزانه یا چند بار در هر روز باعث از دست رفتن مقدار پروتئین، مواد معدنی و در نتیجه کالری مورد نیاز برای فعالیت بدن میشود، به علاوه با انزال هورمونی به اسم 'آکسی‌تاسین' ترشح میشود که باعث ایجاد حس خواب آلودگی در بدن میشود. از این جهت است که زیاده‌روی در خودارضایی باعث برهم زدن تعادل موارد مهمی در بدن شده که باعث ایجاد حس خواب‌آلودگی و تنبلی حتی در طول ساعات طبیعی کار بدن میشود.

 • ٦) زودانزالی: وقتی خودارضایی در مقدار زیاد انجام شود، به بدن شما این را میفهماند که چگونه میشود راحت‌تر به ارگاسم (نکته: ارگاسم؛ رسیدن به اوج لذت جنسی است و مختص به خانم‌ها نیست) رسید. برای خیلی از افراد بالغ کم سن و سال‌تر «اعتیاد به پورنوگرافی» و خودارضایی میتواند باعث به هم ریختن تعادل هورمون استرس شود یعنی هورمون‌هایی به اسم جی‌ای‌بی‌ای(GABA) 'سروتونین' و 'دوپامین'. همچنین خودارضایی زیاد با ایجاد زودانزالی و دیگر مشکلات جنسی باعث کم کیفیت شدن تجربه جنسی واقعی میشود.

 • ٧) ضعف جنسی، برانگیختگی نرم یا همان شق نشدن آلت: زیاده‌روی در خودارضایی همانطور که با از بین بردن تعادل هورمون‌ها میتواند باعث شق شدن آلت در هنگام صبح شود میتواند به شق نشدن آلت هم منهتی شود، ضعف جنسی در مردانی که به وفور خودارضایی میکنند در پی به هم ریختن تعادل هورمون‌ها به وجود می‌آید. در سکس، آلتِ نیمه‌شق شده یا شق نشده از دخول در شریک عاجز میماند و باعث تجربه‌ای ناخوشایند برای شریک جنسی شما و خجالت‌زدگی و شرمندگی شما میشود.

 • ٨) مشکلات مربوط به بینایی: این موارد به این خاطر است که بیش از حد خودارضایی کردن باعث آسیب رساندن به لایه‌های حساس داخلی چشم و عدسی و شاخه‌های عصبی چشم می‌شود. مردانی که چندین بار در یک روز به انزال میرسند با فقدان مواد شیمیایی و معدنی مورد نیاز که برای سلامت چشم لازم است رو‌به‌رو میشوند.
چگونه افراط در خود ارضایی کنترل شود؟

"موکونوما موهونونا": «برخی از مردم که موقتاً خودارضایی را جایگزین شریک جنسی خود میکنند مانند کسانی هستند که موقتاً در زمان حال زندگی نمیکنند» (یعنی از زمان عقب میمونن)

اگر درمورد راه‌های مختلف برای اینکه زیاده‌روی خود را در خودارضایی کنترل کنید مطمئن نیستید در اینجا چندتایی راهکار برای تغییر عادت و برگشتن به حد عادی خودارضایی داریم:
فقط در صورتی که عادت‌هایتان را تغییر بدهید قادر به محدود کردن مقدار خودارضاییتان هستید.


میتوانید خودارضایی را ترک/محدود کنید اگر عادت‌هایتان را تغییر دهید • ابتدا به عوارضی که دچار آن شدید فکر نکرده و این اطمینان را داشته باشید که قادر به تغییر زندگی خود هستید.

 • برای خودتان کمی سرگرمی پیدا کنید ـ فعالیت‌هایی که بیرون ار خانه انجام میشوند، باشگاه ورزشی، شطرنج، قدم زدن با حیوان خانگی‌تان یا هرچه خودتان دوست دارید.

 • تا جای ممکن روزتان را پر از کارهای مختلف کنید البته نه تا حدی که استرس پیدا کنید فقط تا حدی که مشغول کار بمانید.

 • انزوای خود را پایان دهید ـ با کسی شریک شوید.

 • پورن نبینید ـ یا حتی فیلم‌ها و مجله‌های تحریک کننده بزرگسالان.*

 • اصرار به خودارضایی نداشته باشید: یعنی کمتر به بخش‌های سکسی دختران فکر کنید، کمتر با هر عشوه همسایه یا... خود تحریک شوید همچنین در مکان‌های عمومی به دختران توجه نکنید و به بازیگران زن هم فکر نکنید خودتان را سرگرم موبایلتان کنید و روزنامه مقاله اخبار یا مطالب خنده‌دار بخوانید فقط به هر چیز تحریک‌کننده جنسی نه بگویید.*

 • مدیتیشن: مدیتیشن برای انسان‌ها یک نعمت است. با شروع کردن مدیتیشن کم‌کم روی خودتان کنترل پیدا میکنید. نه فقط روی خودارضاییتان تسلط پیدا میکنید بلکه روی اراده خود در زمینه‌های مختلف هم کنترل پیدا کرده و به آرامش ذهن، ذهنی تیز و بدنی سالم‌تر می رسید بدون توجه به وضعیت جسمی و روحی شما مدیتیشن میتواند زندگی‌ای دوباره به شما هدیه دهد.
  مدیتیشن = آرامش درونی = کامیابی.
برگرفته از:
foodnhealth.org/7-8-masturbation


پ‌ن: ناگفته نماند که ترجمه‌ی مطلب فوق صرفاً جهت امانتداری تمامو کمال اینجا قرار گرف حال‌این‌که برخی از موارد مذکور هنو بحث و گفتگو دارد. بعنوان نمونه راهکار «تحریم و دوری از هرگونه محتوای سکسی برا ترک/محدودسازی امر جق در زندگی روزمره» که در قسمت آخر مقاله برشمرده شده است، در حد همان مسله‌ی «حجاب» در جمهوری اسلامی، روشی بسیار مضحک و ناکارآمد است. بهتر است در عصر تکنولوژی که خواه‌ناخواه چش و گوش با محتوای سکسی و نیمه‌سکسی در تعامل است، اراده‌ و قدرت تحمل را بالا برده و نوع نگرش را در برخورد با این مسائل تغییر داد، وگرنه راه فرار از آنها چیزی جز به کوه و بیابون زدن و زندگی غارنشینی نمیتواند باشد.


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست


 • 18

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

یه استوری مفید مرتبط


(برگرفته از پیج organic_minded در اینستاگرام که چندان نامربوط به موضو نبود)


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 2چون دختری


نقل از: saniya_z20 واسه من ک فایدش بیشتره


جق زدن شما با از دس دادن مواد معدنی چندانی همراه نیس.
میتوانید بنگرید به ← خودارضایی درست برای دختران


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 2 • Nasimm73  
 • عضو از 1397/3/28

 • پست‌‌‌ها: ‌ 2

 • 9

به منم حال میده بهترازگناه کردنه


به منم حال میده بهترازگناه کردنه


ـــــــــــ


 • 1 • LW438  

 • عضو از 1397/3/17

 • پست‌‌‌ها: ‌ 16

 • 36

نقل از: Nasimm73


نقل از: Nasimm73 به منم حال میده بهترازگناه کردنه

خراب اعتقادت شدم |:


ـــــــــــ

همه معتاد و مست تنن //// برای من تو فکر باش • 3 • veigar  

 • عضو از 1396/12/28

 • پست‌‌‌ها: ‌ 5

 • 1

نقل از: Nasimm73


نقل از: Nasimm73 به منم حال میده بهترازگناه کردنه

بیا باهم بخابیم صیغه هم میکنم


ـــــــــــ


 • 0کارت درسته


مطلب خوبی بود.استفاده کردیم


ـــــــــــ


 • 1 • Javad0009  

 • عضو از 1396/2/14

 • پست‌‌‌ها: ‌ 66

 • 50

خوب و مفید بود


خوب و مفید بود


ـــــــــــ


 • 1 • azar.khanomi  

 • عضو از 1396/5/20

 • پست‌‌‌ها: ‌ 41

 • 138

الان میفهمم چرا پسرای فامیل ما همش کچلن


الان میفهمم چرا پسرای فامیل ما همش کچلن


ـــــــــــ

:-* عاشقتم مخاطب خاص • 3 • Nazkhatoon95  
 • عضو از 1397/2/22

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1

 • 10

فقط در مورد آقایان بود خب در مورد خانوم ها چطور؟


فقط در مورد آقایان بود خب در مورد خانوم ها چطور؟


ـــــــــــ


 • 2 • azar.khanomi  

 • عضو از 1396/5/20

 • پست‌‌‌ها: ‌ 41

 • 138

نقل از: Nazkhatoon95


نقل از: Nazkhatoon95 فقط در مورد آقایان بود خب در مورد خانوم ها چطور؟

تاپیک جدا دارن


ـــــــــــ

:-* عاشقتم مخاطب خاص • 1بیچاره‌ها


نقل از: azar.khanomi الان میفهمم چرا پسرای فامیل ما همش کچلن


نه دیگه حالا هر کچلی هم که جقی نیس!


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 1 • Sepehr_2000  
 • عضو از 1396/12/21

 • پست‌‌‌ها: ‌ 17

 • 169

عالی بود


فقط چند تا مشکل علمی داشت


ـــــــــــ

فوقش میمیریم دیگه • 0عرض شود که


نقل از: Sepehr_2000 فقط چند تا مشکل علمی داشت


بدون تردید مقاله خالی از ایراد نیس.
مشکلاتشو بفرمائید تا از اونچه درستشو اطلا دارید، مام بتوانیم اسفاده ببریم.


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 0 • Amir_bgh  
 • عضو از 1396/11/23

 • پست‌‌‌ها: ‌ 1

 • 1

عالی بود????????????


عالی بود????????????


ـــــــــــ


 • 0 • morteza377  

 • عضو از 1395/1/23

 • پست‌‌‌ها: ‌ 18

 • 7

نقل از: Nazkhatoon95


نقل از: Nazkhatoon95 فقط در مورد آقایان بود خب در مورد خانوم ها چطور؟

برا خانوم ها کاملا مفیده


ـــــــــــ


 • 0جواب


نقل از: سانسا این مطالب مربوط به پسراس فقط یا برا دخترا هم هست؟


مال پسراس.


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 0عرض شود که


نقل از: سانسا
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: سانسا این مطالب مربوط به پسراس فقط یا برا دخترا هم هست؟


مال پسراس.

خب فواید و ضررای دخترا رو نمیذاری؟


لینک تاپیک مربوط به خودارضایی دخترا که تو پست سوم هس.
ضررایی که اینجا برا خودارضایی پسرا ذکر شده بر پایه سیستم انزال و دفع مواد معدنی و قدرت نعوظ و کیفیت اسپرم و ایناس که واضحه دخترا معافن ازش.


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 0عرض شود که


نقل از: bbbamir من هم جق ميزنم هم ساك ميزنم هم گاهي اوقات كون ميدم (biggrin) از همه بهتر ساك زدن واسه خوشكلاس


خب به کیرم


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست • 3 • Kha2tere4  

 • عضو از 1397/1/13

 • پست‌‌‌ها: ‌ 228

 • 804

ماهی


ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازش جقم هر قت بزاری کناز بازم تازگی خودشو داره ولی گیر میگن ار حس میوفته برام با ویر دیگا حال نمیکنم فقط دیلو


ـــــــــــ

آیدی تلگرامم

khatereprs@ • 0 • zibaii  

 • عضو از 1397/1/10

 • پست‌‌‌ها: ‌ 11

 • 12

نقل از: azar.khanomi


نقل از: azar.khanomi الان میفهمم چرا پسرای فامیل ما همش کچلن

من هفته ای 5 تا 9 بار ارضا میشم و اصلا کچل نیستم! کچلی ربطی به خودارضایی نداره


ـــــــــــ


 • 2

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو


نظرسنجی

کدامیک را ترجیح میدهید؟


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «