پدوفیلی (بچه دوستی) چیست...
پدوفیلیا (Pedophilia)


امروزه همه «پدوفیلی» رو به عنوان یک تابو میشناسن. ولی با این حال همچنان یک موضوع رایج در بحث‌هاست. اما اصلا پدوفیلی چی هست؟ به چه کسایی پدوفیل میگن؟ راه حل درمانش چیه؟

به سراغ استاد راهنمای روانپزشکی دانشگاه تورنتو، دکتر سکسولوژیست "ری بلنچارد" (Ray Blanchard)، میریم و پاسخ این سوالات رو ازش جویا میشم.


• پدوفیل چیست؟
واژه‌ی "پدوفیل" به شخصی اطلاق میشه که معمولا گرایش جنسی به بچه‌های ۱۳ساله و یا کوچکتر داره. منتهی همه پدوفیل‌ها به کودکان آسیب نمی‌رسونن و البته همه اون‌ها هم بی‌آزار نیستن. ضمن اینکه کودک‌آزاران به واسطه رفتارشون و پدوفیل‌ها به واسطه امیالشون تعریف میشن؛ چراکه بسیاری از پدوفیل‌ها تا پایان عمرشون هم از هرگونه نزدیکی با کودکان خودداری میکنن. با این حال هنوز مشخص نیست که این مسئله چقدر عمومیت داره.


• آیا جامعه پرشکی پدوفیلی رو به عنوان یک اختلال روانی به حساب میاره؟
کاملا! موسسه روانشناسی امریکایی یا به اختصار APA، از سال 1968 میلادی، پدوفیلی رو هم در بررسی‌ها و آمارهای خودش قید میکنه. حتی گزارشات DSM هم پدوفیلی رو در کنار سایر اختلالات جنسی دسته‌بندی میکنه. اختلالاتی که از دیدگاه APA مواردی همچون فانتزی‌های شدیدا تحریک‌کننده‌ی جنسی و برانگیختگی شدید جنسی یا رفتارهای دربرگیرنده کودکان و موجوداتی غیر از انسان یا تجاوز و یا اذیت کردن و شکنجه خود یا دیگری رو در بر میگیره.
با این حال به نظر میرسه که نگارش بعدی DSM یعنی DSM 5، عبارت اختلال پدوفیلیک رو به کار ببره.
پدوفیل‌ها تنها زمانی دارای اختلالات پدوفیلیک شناخته میشن که کشش اونها به سمت کودکان، سبب احساس گناه، عصبانیت، بیزاری یا بروز مشکلاتی در مسیر دستیابی به اهداف شخصی بشه و یا اینکه این تمایلات جنسی، اونها رو به به نزدیک شدن به کودکان در دنیای واقعی به منظور کام گرفتن از اونها سوق بده.


• پدوفیلی قابل درمان هست؟
بله. البته بسیاری از متخصصان معتقدن که تفکرات پدوفیلی یک شخص قابل درمان نیستن. اما روند درمانی میتونه بهشون در کنترل این احساسات و جلوگیری از واکنش نشون دادن کمک کنه. با این حال بیمارانی که ریسک ارتکاب به اعمال جنسی در اونها بالاتره، نیازمند مصرف دارو برای کنترل عطش جنسیشون هستن.


• آیا پدوفیل‌ها تنها به کودکان علاقه دارند؟
برخی از پدوفیل‌ها، افراد بالغ رو هم به اندازه کودکان دوست دارند. اما هنوز نمیشه تشحیص داد که این امر چقدر شایعه؛ چراکه بیشتر تحقیقات در رابطه با پدوفیلی، بر اساس اظهارات کسانیه که به دلیل جرایم جنسی علیه کودکان بازداشت شدن و درنتیجه ترجیح میدن که با اغراق در بیان میل جنسیشون به افراد بالغ، خودشونو عادی تر نشون بدن.


• پدوفیلی بین زنها رواج بیشتری داره یا مردان؟
پدوفیلی در بین مردا رواج بیشتری در مقایسه با زنها داره.


• آیا امکان بروز پدوفیلی و گرایش به کودکان در افرادی که به بزرگسالان علاقه مند هستند هم وجود داره؟
چنین چیزی به ندرت اتفاق میفته. هرچند برخی از افراد ممکنه که حتی در سنین بزرگسالی هم از تمایل جنسی بیشترشون نسبت به کودکان بی‌اطلاع باشن و ندونن که که افراد بالغ بیشترین جذابیت رو برای اونها ندارن.


• پدوفیل‌ها تمایل بیشتری به کودکان هم جنس دارند و یا غیر هم جنس؟ یا اینکه اصلا هیچ الگوی خاصی این بین وجود نداره؟
طبیعتا بیشتر پدوفیل‌ها، یک جنسیت رو بر دیگری ترجیح میدن. با این حال پیش‌بینی درصد پدوفیل‌های همجنسگرا، دگرجنسگرا و دوجنسگرا همچنان در هاله‌ای از ابهامه.


• نکته مهم و کلیشه خاصی در رابطه با پدوفیلی وجود داره که دوس داشته باشین مردم در موردش بدونن؟
هیچ کسی انتخاب نکرده که به کودکان علاقه مند بشه. همونطور که هیچ یک از همجنسگراها نقشی در تمایل ذاتیشون نسبت به همجنسانشون ندارن. بنابرین در چنین موقعیتی تنها انتخاب پدوفیل‌ها، در نحوه مدیریت زندگیشون بعد کسب اطلاع از تمایل جنسی حقیقیشون و قبح اجتماعی بیان چنین مسئله‌ای خلاصه میشه.


• معمولا پدوفیل‌ها چه واکنشی به امیالشون نشون میدن؟
بعضی از پدوفیل‌ها گرایش جنسیشون رو می‌پذیرن و درصدد توجیهش برمیان. با این حال همچنان بیشتر پدوفیل‌ها به این نتیجه میرسن که نزدیک شدن به یک کودک در دنیای واقعی به هیچ عنوان اخلاقی نیست و به همین دلیل هم دچار افسردگی و ناامیدی میشن و باقی عمرشون رو در انزوا سپری میکنن. به همین دلیل هم میشه میشه گفت که اختلالات پدوفیلیک، منجر به پیدایش اختلالات روانی دیگه‌ای در افراد میشه. با این حال اشخاصی هم وجود دارن که علیرغم نومیدی شدید حاصل از امیال جنسیشون، زندگیشون رو به نحو احسن مدیریت میکنن و افراد موفقی هستن.


• اگر زن و یا مردی حس کنه که دچار نوعی از پدوفیلیه (حتی اگه هیچگاه قدمی در جهت عملی کردن امیالش برنداشته باشه) باید چیکار کنه؟
تقاضای کمک! افرادی که به سبب تمایل جنسی به کودکان دچار مشکل مشکل شدن، بهتره که به جای سر و کله زدن با اون، به متخصصی مراجعه کنن که بتونه بهشون کمک کنه. بنابرین بهتره که کارتون رو با مراجعه به پزشک خانواده شروع کنید و در ادامه به دنبال یک سکس تراپیست خوب توی شهرتون بگردین.
با این حال ممکنه بگین که در بسیاری از مناطق شمال امریکا، قوانین الزام‌آوری رو ابلاغ کردن که حریم خصوصی بیماران رو زیرسوال میبره. ولی باید بگم که چنین امری نیازمند درخواست مستقیم از پزشکان برای ارائه موارد آزارجنسی کودکان یا احتمال وقوع اون به مقامات مسئوله.


منبع:
www.webmd.com/mental-health/features/explaining-pedophilia
ایضن میتوانید بنگرید به ← «جنایات خاموش ـ تجاوز و پدوفیلیا»


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست

کاربرد صحیح کسره و هه


 • 2

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

 • Horny.girl  

 • عضو از 1395/7/5

 • پست‌‌‌ها: ‌ 376

 • 969

لولیتا!


کتاب لولیتا خیلی قشنگ میتونه احساسات اینجور آدمارو شرح بده...


ـــــــــــ

Dierty@ • 1لولیتا


نقل از: Horny.girl کتاب لولیتا خیلی قشنگ میتونه احساسات اینجور آدمارو شرح بده...


منظورت رمان ولادیمیر ناباکوفه که این فیلم ا روش ساخته شده؟


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست
کاربرد صحیح کسره و هه • 0 • I.am.Groot  

 • عضو از 1395/6/2

 • پست‌‌‌ها: ‌ 256

 • 134

...


بدبختی اینه که ماها نمیتونیم با روشای درست این نیازمونو ارضا کنیم ...


ـــــــــــ

...THE END ... • 0یه تاپیک عالی دیگه ازیه فردعالی...


یه تاپیک عالی دیگه ازیه فردعالی...


ـــــــــــ

ماراباحوریان بهشتی کاری نیست.....عشق است نعره کشان جهنم را • 0عرض شود که


نقل از: I.am.Groot
بدبختی اینه که ماها نمیتونیم با روشای درست این نیازمونو ارضا کنیم ...

نع راجبش سخ نگیر. پدوفیلی هم مث باقی تمایلات قابل کنترله.
تمایلات خطرناک دیگه‌ای هم هس مث میل به شکنجه و کشتن. واضحه قرار نی همواره دمبال روش درست برا ارضای هر نیازی بگردیم.

نقل از: امپراطورشب
یه تاپیک عالی دیگه ازیه فردعالی...

مچکرم از لطفت ای امپراطور با شمشیر دسه‌دار...

نقل از: خوش_غیرت
به به!داش اسی بازم یه تایپکه مشتیه دیگه زده!ایول به تو.متاسفانه کم کم این مسئله داره قبح زدایی میشه.به قول معروف حشریت ریده به بشریت.امیدوارم دیگه هیچ بنی بشری به این فرشته کوچولو!ها نظر نداشته باشه.

خواهچ میشود. ما صرفن مسئول کپی‌پیست بودیمو بس. آره مدتیه محتوای سکس با کودکان داره فراگیر میشه.


ـــــــــــ

k@hrobaقاعده‌ای در کار نیست
کاربرد صحیح کسره و هه • 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     


جستجو

نظرسنجی

در مورد وجود داشتن شر و ادیان : خدا


نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «