پروژه اسلامی سازی علوم-قسمت هفتم: موسیقی اسلامی

• Zarathustra  

• عضو از
    1397/11/16

• پست‌ها: 476

• 742

سلسله مطالب اسلامی سازی علوم نگاهی طنز دارد به گفته احمد خاتمی که افاضات فرمودند ما علوم دینی داریم و حتا علوم تجربی دینی هم هست.
خب در این جلسه میخواهیم مختصری به مبحث موسیقی اسلامی بپردازیم،ابتدا باید بگوییم که برخلاف گفته های معاندین، موسیقی در اسلام نه تنها حرام نبوده بلکه مستحب هم هست و فقط نوع آن فرق می کند.مثلا به جای آلات مستحجن(از دست این ادمین مجبوریم به جای ه با ح بنویسیم که غیرمجاز نشه) و اصوات ناهنجار موسیقایی، توصیه شده که به صدای بع بع گوسفندان و اصوات دلپذیر شتران گوش بدیم تا روح و جانمان به وجد آید.
این هم عکس همان آلات خاکبرسری که گفتیم و از نظر ما تمامی آلات موسیقی مشابه همین هاست:

br>

ساز بالایی را ممیلون و ساز پایینی را گیتار تخماتیک می نامند

در کتاب الالحان المقبول فی سیرت الرسول اثر گرانسنگ سنتور الاسلام و المسلمین حاج سید هارمونی ابن عُروه به نقل از عبد الکُنسرت ابن فیلارمونیک ابن اپرایی به نقل از ابن چنگ ابن محمد رومی به نقل از کلب الخطوط الحامل المکی به نقل از سید لاکُرُن ابنِ فا دییِز ابن تنبوری و آنهم به نقل از عبدالسمفونی ابن سونات ابن رپرتوار ابن بلخی نقل شده که صدای موسیقی چکاچاک شمشیر و صدای شلاق از برترین موسیقی هاست و دستگاه ریدمان نیز از برترین دستگاههای موسیقاییست.پس از آن نیز شنیدن صدای ریزش ادرار شتر و عرعر خر نیز استحباب فراوان دارد. حتا زنگوله شتر نیز نوایی آسمانی دارد، بعدها نیز ابوالحسن صبا چهارمضراب زنگ شتر را از همین متون دینی ما استخراج کرده و بدون اشاره به منبع اصلی به نام ایرانیان ثبت کرد. در دوران معاصر نیز پس از صدای انفجار موشک،صدای انفجارهای انتحاری و صدای تیراندازی را میتوان از برترین اصوات عالم دانست که بسیار فرحبخش و روح افزاست.با توجه به اینکه اخیرا نهضت پنج فرزندی به بالا در دستور کار ما قرار گرفته در موسیقی اسلامی به جای پنج خط حامل از پنج خط حامله استفاده می کنیم تا حین آموزش موسیقی، دختران و پسران ما در همه حال به اهمیت حامله بودن و پنج همسری و پنج قلو زاییدن پی ببرند.ضمنا از این پس دو عدد از نوت می نباید پشت سر هم قرار بگیرند چون تبدیل به می می شده و مفسده برانگیز است همچنین هرگونه نوت لا اعم از گرد و سفید و سیاه بگیر تا خود دولاچنگ ممنوع است. به جای نوت گرد باید از توپول استفاده شود، به جای چنگ، از تَمَسُک و به جای دولاچنگ از تَمَسُک در رکوع استفاده می کنیم، به جای نوت قبیح لا هم از نوت بِین استفاده می کنیم.
و مِن الله تصنیف....

ـــــــــــ

زین آتش نهفته که در سینه من است/
خورشید شعله ایست که در آسمان گرفت

• 4

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• پست‌‌‌ها: ‌ 476

• 742

هرگونه تبلیغات از شومبول و نفر سوم زوج و بیغیرتی...

هرگونه تبلیغات از شومبول و نفر سوم زوج و بیغیرتی تا دسته بیل استاد زیر این پست اشکال شرعی دارد‌.

ـــــــــــ

زین آتش نهفته که در سینه من است/ خورشید شعله ایست که در آسمان گرفت

• 1

لایک

چقدر نگارشت شبیه شاپور بود یادش بخیر

علمای قدیم شهوانی هم همچین نگارشی داشتن

مثل شاپور ، امام زاده بیژن ، شیخ متفکر ، آیت الله جونور

لایک هم به قلمت هم به نوع نگاه ات ، خوبه ادامه بده پتانسیل ات عالیه

ـــــــــــ

• 2

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• 742

نقل از: الهه.همیشه.سبز

نقل از: الهه.همیشه.سبز چقدر نگارشت شبیه شاپور بود یادش بخیر علمای قدیم شهوانی هم همچین نگارشی داشتن مثل شاپور ، امام زاده بیژن ، شیخ متفکر ، آیت الله جونور لایک هم به قلمت هم به نوع نگاه ات ، خوبه ادامه بده پتانسیل ات عالیه

متشکرم ، بعد از چند سال چراغ خاموش آمدیم که پرچمشون بر زمین نیفته

ـــــــــــ

• 1

خدا بگم چیکارت نکنه!

(rolling)

ـــــــــــ

• 0

وای دروغ

نقل از: Zarathustra
نقل از: الهه.همیشه.سبز چقدر نگارشت شبیه شاپور بود یادش بخیر علمای قدیم شهوانی هم همچین نگارشی داشتن مثل شاپور ، امام زاده بیژن ، شیخ متفکر ، آیت الله جونور لایک هم به قلمت هم به نوع نگاه ات ، خوبه ادامه بده پتانسیل ات عالیه

نگو از شهوانی های قدیمی هستی

تو خصوصی بهم بگو

اخه من ادبیات قدیمی ها رو یادم نمی ره تمام تاپیک هاشون رو از ترس حذف شدن آرشیو و بک اپ گرفتم

بگو کدوم قدیمی ترسفورمیشن شده (یعنی تغییر شکل یافته ) هستی ادبیاتت خیلی به ... می خوره هستی

ـــــــــــ

• 1

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• 742

تو خصوصی بهم بگو

اخه من ادبیات قدیمی ها رو یادم نمی ره تمام تاپیک هاشون رو از ترس حذف شدن آرشیو و بک اپ گرفتم

بگو کدوم قدیمی ترسفورمیشن شده (یعنی تغییر شکل یافته ) هستی ادبیاتت خیلی به ... می خوره هستی

متاسفانه هیچکدامشون نیستم ولی سعی میکنم جانشین خوبی براشون باشم

ـــــــــــ

• 2

مرسی

تو خصوصی بهم بگو

متاسفانه هیچکدامشون نیستم ولی سعی میکنم جانشین خوبی براشون باشم

از اینکه یاد رفتگان شهوانی رو زنده کردی یه دنیا سپاس

یادم باشه قبل از دیر بشه تاپیک هاتو بکاپ بگیرم

ـــــــــــ

• 2

• Yu233155  
  • عضو از 1398/4/30

• پست‌‌‌ها: ‌ 22

• 24

افرین به نکته سنجی تو (clap) (clap)

افرین به نکته سنجی تو (clap) (clap)

ـــــــــــ

• 1

• jim_jefferies  

• عضو از 1397/5/5

• پست‌‌‌ها: ‌ 1097

• 2639

به به

احسنت... باشد تا این کنسرت ملعون که در آن بر شکمها مانند طبل میکوبند و آروغ زنان موسیق تولید می کنند و حال از احوالاتمان میربایند تغییر کند...

ـــــــــــ

همه از خاکیم و بر فاک میرویم

• 2

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 4598

• 5229

داداش زرتشت مثل همیشه عالی! امیدوارم که این دایره...

داداش زرتشت مثل همیشه عالی! امیدوارم که این دایره المعارف گران سنگ اسلامی رو همینطور ادامه بدی.

راستی شنیدم کوانتوم مکانیک اسلامی, جوش هسته ای اسلامی, گداخت هسته ای اسلامی...هم در شرف تکوین هستند شما که دستت توی کاره خبری نداری؟ (biggrin)

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 1

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• 742

نقل از: axm432

نقل از: axm432 داداش زرتشت مثل همیشه عالی! امیدوارم که این دایره المعارف گران سنگ اسلامی رو همینطور ادامه بدی. راستی شنیدم کوانتوم مکانیک اسلامی, جوش هسته ای اسلامی, گداخت هسته ای اسلامی...هم در شرف تکوین هستند شما که دستت توی کاره خبری نداری؟ (biggrin)

برادرا دارن علمشو در حوزه علمیه مرکز تحقیقاتی سرن از متون دینی استخراج میکنند انشا الله به همین زودیا کتاب الفنون الساخت و پاخت فی مراکز الگداخت چاپ میشه

ـــــــــــ

• 1

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 4598

• 5229

نقل از: axm432 داداش زرتشت مثل همیشه عالی! امیدوارم که این دایره المعارف گران سنگ اسلامی رو همینطور ادامه بدی. راستی شنیدم کوانتوم مکانیک اسلامی, جوش هسته ای اسلامی, گداخت هسته ای اسلامی...هم در شرف تکوین هستند شما که دستت توی کاره خبری نداری؟ (biggrin)

برادرا دارن علمشو در حوزه علمیه مرکز تحقیقاتی سرن از متون دینی استخراج میکنند انشا الله به همین زودیا کتاب الفنون الساخت و پاخت فی مراکز الگداخت چاپ میشه

برادر زرتشت به نظر میاد که شما در زمینه "احادیث" مشغول کار جدی تحقیقاتی هستید! حفظکم الله!

سری هم به "آیات حشر...!" من هم بزنید! که به ترتیب نزول در آنجا درج میشوند انشا الله!

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%A2%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D8%B4%D8%B1

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 0

• Zarathustra  

• عضو از 1397/11/16

• 742

برادر زرتشت به نظر میاد که شما در زمینه "احادیث" مشغول کار جدی تحقیقاتی هستید! حفظکم الله!

سری هم به "آیات حشر...!" من هم بزنید! که به ترتیب نزول در آنجا درج میشوند انشا الله!

https://shahvani.com/forum/topic/%D8%A2%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AD%D8%B4%D8%B1

بله برادر ما سالهاست در بحر علوم عقلی و نقلی غور میکنیم

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

نظرتون در مورد سکس توی فضای باز چیه؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «