پناهنده شدن چه جوریه... (27)

تو ایران احساس و عاطفه غوغا میکنه... احساس و عاطفه هم یعنی آدم تمام مدت از هم آویزون باشه و به همه چیز هم کار داشته باشه. از رنگ شورتت گرفته تا مدل موت همه باید یه نظری داشته باشن... اینجا احساس و مهر و محبت یه چیز اصولیه. به کوچکترین جز جامعه که خانواده باشه یه نگاه بندازیم ببینیم چه جوریه. شما رو نمیدونم احتمالا مثل اکثریت شما هم مامان باباتون حوری پری بودن و کوچکترین اشتباهی ازشون سر نزده... بگو کنتر نمیندازه که... پس از مال خودمو بگم که ریده بودن...
اینجا زن و مرد با هم در یه محیط خاص مثل محیط کار یا دانشگاه آشنا میشن. رفتارهای شخص مقابل رو زیر نظر میگیرن و دوستانه شروع میکنن به تبادل نظر و شناخت تدریجی... این ممکنه حتی چندین ماه یه دوستی ساده طول بکشه. چون اصولا آدمها ذات خودشون رو زیر استرس زود نشون میدن. وقتی بالاخره به این نتیجه میرسن که به درد هم میخورن شروع میکنن با هم دوست دختر دوست پسر میشن و شروع میکنن به مرحله ی بعدی شناخت. اینکه زن و مرد در سکس چقدر شیمیشون با همدیگه میخونه خیلی در کیفیت رابطه دخیله. چون سکس یه بخش واقعی از زندگیه و نمیشه نادیده اش گرفت. اگه مرد یا زن ببینه که طرف مقابل زیادی سرده و از سکس خوشش نمیاد و یا بیش از حد گرمه و تمام مدت میخواد سمبه بزنه مثل بعضی ها در نتیجه با طرف مقابل حرف میزنه و مشکلشو در میون میذاره. این شانس رو به طرف مقابل میده که یه فکری به حال اوضاع بکنه. اینجا به خیانت به چشم خیلی بدی نگاه میکنن. و تمام سعی اشونو میکنن که رابطه رو درست کنن مخصوصا اگه بچه ای هم در میون باشه. از دعواهای با جیغ و داد و شکستن ظرف و اینا هم خبری نیست. اصولا بچه ها رو با دعواهاشون وحشتزده نمیکنن. این مشکل یه چیزیه بین زن و شوهر و خودشون هم اگه نتونن کاری از پیش ببرن به یه مشاور خانوادگی مراجعه میکنن. نه به ننه بابای از خودشون دیوونه تر. اگه دیدن نمیتونن پس خیلی راحت از هم جدا میشن و میرن پی زندگیشون. بچه ها هم به هر دو نفر تعلق دارن و به صورت مساوی. مگر اینکه یکی از طرفین یه مشکل خاص داشته باشه و خطرناک. که باعث ناامنی بچه بشه. هیشکی پشت سر مادر بچه یا پدر بچه غیبت نمیکنه. وقتی هر کی رفت سر زندگی خودش و با یکی که دوست داشت زندگی جدیدی رو شروع کرد بچه ها در محیط شادتری زندگی میکنن. کسی به بچه ها به اسم بچه ی طلاق یا زنا زاده یا بچه پرورشگاهی یا فلان نگاه نمیکنه. چرا؟ چون بچه در به وجود اومدن خودش کوچکترین نقشی یا تقصیری نداشته. و چون بچه اس به مراقبت روحی درست و حسابی احتیاج داره. به قول خودمون نامادری یا ناپدری حق پس زدن بچه ی بیچاره رو نداره. که آی این از یه زن دیگه اس. یا من بچه ی مرد دیگه رو نمیخوام جلوی چشمم و اون یکی هم مثل گاو بگه چشم! بچه رو ول کنه به امان خدا. اینجا ناپدری و نامادری از خود پدر و مادر حتی گاهی مهربون تر هم هستن و به بچه ی جدید عین بچه ی خودشون میرسن. زدن بچه ها؟ اگه از جونت سیر شدی بزن ببین پلیس چه جوری بچه ها رو ازت میگیره... و تو دیگه خوابشونم نتونی ببینی...

مورد بعدی که بسیار مسخره اس اما مجبورم راجع بهش حرف بزنم اعتقادات دینی و فرهنگی افسار گسیخته است که مردم اسکاندیناوی که هیچی... به عنوان یه آدم من هم حتی نمیفهممشون... و جزئی از نقض حقوق بشر هم محسوب میشه... اگه من فکر میکردم ما ایرانیها کسخلیم بعد از اومدن به اینجا دیدگاهم چند درجه به ایرانیها تغییر به سمت مثبت کرد. با اینحال ایرانیها هر روز یه بامبول جدید رو میکنن که در صدر جدول باقی بمونن... اینهمه تلاش واقعا قابل قدردانیه... سه تا مثال برات میزنم که دقیق منظورمو بفهمی. اینا رو من به چشم خودم دیدم که میگم.
سومالیا... دوستان عزیز های کلاس موگادیشو وقتی تشریف میارن اینجا نماز و روزه و همه چیزشون به جاست. یعنی شما نشستی سر کلاس زبان که ناگهان یارو یه تشکچه ی یوگا پهن میکنه همون وسط کلاس رو به معلم و شروع میکنه به نماز خوندن خودشم یه ساعت. دیگه هیشکی حق نداره تکون بخوره تا پدرسگ نمازش تموم شه و از گاییدن کلاس و معلم دست برداره... دو ساعت لحلی لح لح لح لح! این از مرداشون... زنهاشون هم به شدت محجبه و باایمان. یعنی همونطور که قبلا خدمتتون عرض کردم تابستونهای اسکاندیناوی خیلی روزهای درازی داره. یعنی شما از نصفه شب ساعت دو خورشید طلوع میکنه و تا ساعت 11 و نیم شب هنوز بالاس. ببین شما در طی روز چند ساعت باید روزه باشی. بر زن مسلمان سومالیایی واجب است گرفتن روزه حتی در تابستان اسکاندیناوی و حتی در حین حاملگی... ببین در کلاسهای زبان هر دیقه چند تا زن سومالیایی غش میکنه و میوفته و باید با آمبولانس بیان جنازه اشو ببرن بیمارستان.
پاکستانیها... دوستان عزیز پاکستانیمون به خر یه سور زدن... یعنی نمیتونم بشمارم چند دفعه اینجا شنیدم که یه دختر پاکستانی که اینجا بزرگ شده و نمیخواد با پشکل الدوله در پاکستان ازدواج کنه خانواده اش یه سفر زیارتی سیاحتی میفرستنش به پاکستان و اونجا دختر بخت برگشته در حین گشتن بازار یهو آتیش میگیره و میسوزه... اینجا هم خانواده اش نمیدونن چی شد. و وقتی پلیس میاد سروقت خانواده پدر میگه:
-والله چی بگم؟ ما هم به اندازه ی شما متعجبیم... ببین تو رو خدا بد شانسی رو؟ دخترمون هیچ مشکلی هم نداشت ها... نمیدونم چی شد یهو اینجوری شد... اما خوب پیش آمده دیگه... با پلیس پاکستان داریم تحقیق میکنیم ببینیم چی شده...
پلیس پاکستان هم که خودش سمبل هشتپلکو قربونش برم.

دوستان عزیز ایرانی... اول از همه که تشریف فرما میشن به اسکاندیناوی نمیدونم چرا ته لهجه ی آمریکایی میگیرن. ررررررر ها خیلی خاص میشن. کلمات فارسی خیلی یادشون میره. چند وقته اینجا زندگی کردن؟ همین الان ده دیقه پیش رسیدن به فرودگاه استکهلم و پلیس هنوز مهر ورود به پاسشون نزده... این بیچاره ها فارسی از یادشون میره. نیس فارسی خیلی زبون فرراریه سر همون.
آخ آخ! نگم از گی و لزبین ایرانی. یعنی ایرانی دیدم که تازه رسیده بود اینجا و مادر و دختر داشتن تو زمستون راه میرفتن مادره خورد زمین. دختره به مادره گفت خودت پاشو. من اگه دستتو بگیرم فکر میکنن ما لزبین هستیم... تا این حد ما از قضاوت بقیه میترسیم... مجبور شدم من برم دست زنه رو بگیرم بلندش کنم که یه وخ دختره لزبین نشه... یا اینکه ایرانیها تشریف میبرن خونه ی یه سوئدی که سگ یا گربه داره و شروع میکنن براش نطق کردن از اینکه در فرهنگ ایرانی سگ نجسه... گربه کثیفه... و قیافه هایی از خودشون در میکنن که کاملا توهین آمیزه. اونم برای کسی که این سگ مثل عضو خانواده اش براش حساب میشه از بس دوستش داره. بعدش هم میمونیم که این چرا دیگه ما رو دعوت نکرد؟ من از اولش میگفتم اینا نژاد پرستن! بفرما! یه راه حل خیلی ساده معرفی کنم که اینقدر توهین آمیز به یارو نتوپین. فقط یک کلام بگین من حساسیت دارم به موی سگ یا گربه. اگه میشه بذاریدش تو یه اتاق دیگه. اینجوری خیلی هم محترمانه اس و هیشکی از شما ناراحت نمیشه.
ادامه دارد...

ـــــــــــ

• 6

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

اعه

فقط میتونم بگم دمت گرم

ـــــــــــ

امضا نمیکنم

• 1

مرسی

نقل از: مشتاقشما فقط میتونم بگم دمت گرم

:-)

ـــــــــــ

• 0

• amirfal29  
  • عضو از 1398/6/10

• پست‌‌‌ها: ‌ 19

• 6

عالی

مث همیشه

ـــــــــــ

• 1

ممنونم

نقل از: amirfal29 مث همیشه

ـــــــــــ

• 0

.

اصلا به نظر من تو بایستی نویسنده میشدی ادم خسته نمیشه از خوندنش

ـــــــــــ

امضا نمیکنم

• 1

شما لطف داری عزیز

نقل از: مشتاقشما اصلا به نظر من تو بایستی نویسنده میشدی ادم خسته نمیشه از خوندنش

:-) از نوشتن لذت میبرم

ـــــــــــ

• 0

پیشنهاد

نقل از: eyval123412341234
نقل از: مشتاقشما اصلا به نظر من تو بایستی نویسنده میشدی ادم خسته نمیشه از خوندنش
:-) از نوشتن لذت میبرم

واسه همینه که میگم سعی کن یه کتاب بنویسی میدونم که موفق میشی و شاید کتابت پرفروش ترین کتاب سال بشه و جوایز بین المللی خوبیم ببره بخاطر روشنگری برای متقاضیان مهاجرت

ـــــــــــ

امضا نمیکنم

• 1

عکس مناسبی برای پدیده مهاجرت

ـــــــــــ

امضا نمیکنم

• 1

نقل از: مشتاقشما

ـــــــــــ

• 0

مردم خاورمیانه

کتاب بیشعوری کتاب خوبیه برای مردم خاورمیانه من همیشه ازشون انتقاد کردم چرا باهم متحد نیستین برای ایرانیا مقیم دانمارک سوئیس فرانسه و.. اتهام میزدنهمدیگرا میبینن پیف پیف میکنن

ـــــــــــ

• 1

فقط متحد نیستن؟!

نقل از: مرده-عمل کتاب بیشعوری کتاب خوبیه برای مردم خاورمیانه من همیشه ازشون انتقاد کردم چرا باهم متحد نیستین برای ایرانیا مقیم دانمارک سوئیس فرانسه و.. اتهام میزدنهمدیگرا میبینن پیف پیف میکنن

ایرانیها عذاب علیمن! (rolling)

ـــــــــــ

• 0

• axm432  

• عضو از 1398/2/7

• پست‌‌‌ها: ‌ 2164

• 2563

خواهر شادی معلومه اعصاب نداری ها! اما غیر از...

خواهر شادی معلومه اعصاب نداری ها! اما غیر از دوستان سومالیایی و پاکستانی آیا دوستان دیگه ای هم هستند که رکورد ما ایرانیها رو زده باشند یا به حول و قوه الهی ما هنوز روی سکو هستیم؟ (biggrin) (rolling)

ـــــــــــ

کار نیکان را قیاس از خود مگیر // گرچه باشد در نوشتن شیر شیر

• 1

ما همیشه مقام اول را دارا هستیم

نقل از: axm432 خواهر شادی معلومه اعصاب نداری ها! اما غیر از دوستان سومالیایی و پاکستانی آیا دوستان دیگه ای هم هستند که رکورد ما ایرانیها رو زده باشند یا به حول و قوه الهی ما هنوز روی سکو هستیم؟ (biggrin) (rolling)

هیشکی حتی به گرد پامون نمیرسه!

ـــــــــــ

• 0

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• پست‌‌‌ها: ‌ 1409

• 6129

.

با افتخار ما همیشه روی سکوی اول هستیم و خواهیم ماند ! (biggrin)

هیشکی به ما نمیرسه هیییییشکی ! :)

ـــــــــــ

• 1

حالا این حرفت عالی بود

نقل از: .Family4Ever. با افتخار ما همیشه روی سکوی اول هستیم و خواهیم ماند ! (biggrin) هیشکی به ما نمیرسه هیییییشکی ! :)

یه مقدار از گناهت درباره دکتر کم کرد. :-*

ـــــــــــ

• 1

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• 6129

.

نقل از: .Family4Ever. با افتخار ما همیشه روی سکوی اول هستیم و خواهیم ماند ! (biggrin) هیشکی به ما نمیرسه هیییییشکی ! :)

کاش قاضی میشدی :( (biggrin) یا کشیش پیشت اعتراف میکردم (rolling) (devil)

ـــــــــــ

• 1

کشیش فقط آگوست!

نقل از: .Family4Ever.

لامصب یه جوری اعتراف میگیره که به خودت میای میبینی هیتلر بودی و وای چقدر خوب موندی!؟ برای پوست صورتت از چی استفاده کردی هیتلر جون؟

ـــــــــــ

• 1

• .Family4Ever.  

• عضو از 1392/11/11

• 6129

.

لامصب یه جوری اعتراف میگیره که به خودت میای میبینی هیتلر بودی و وای چقدر خوب موندی!؟ برای پوست صورتت از چی استفاده کردی هیتلر جون؟

حرفمو پس میگیرم ! (biggrin)

ترسیدم ! :(

ـــــــــــ

• 1

حرفمو پس میگیرم ! (biggrin)

ترسیدم ! :(

(rolling)

ـــــــــــ

• 0

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .     

جستجو

نظرسنجی

آیا در ایران بحران روابط جنسی ( کمبود روابط جنسی ) داریم ؟

نمایش نتایج

آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «