پند و نصیحت هایی که ممکنه بدردتون بخوره

1399/09/04

بذارید اینطوری شروع کنم…
سال 2 یا 3 سوم دبیرستان یه دبیر داشتیم که خیلی روشنفکر بود
ما به اسم جعفری میشناختیمش این دبیرمون یکی از بهترین حرفاش رو خیلی خوب یادمه ، میگفت : جوون هایه این نسل کلا دیگه از نصیحت متنفرن باید نصیحت هامون رو با عنوان دیگه براشون تعریف کنیم.
کاملا درست میگفت ولی انجام دادن همچین ترفندی زیاد راحت نبود ، خودش خوب بلد بود چطور این کارو بکنه ، مثلا یادمه می اومد خاطره تعریف میکرد و لا به لایه خاطره تعریف کردنش نصیحت هارو که مربوط به موضوع داستان بود به صورت نا محصوص به خورد ما میداد.
ولی حیف که از اون همه بچه هایه کلاس هیچکس استفاده نمیکرد.
کلا این خصلت ادماس از انجام کار درست طفره میرن ، طرف میاد کلی غر میزنه که ای زندگیم اینطوریه من افسردم ای فلان ای بهمان !!
بعد شرط میبندم محتویات کل گوشیش اصلا حتی یک سر سوزن هم مربوط به هدف زندگیش نمیشه.
خب بالاخره همه ی ما سر و کارمون همیشه با گوشیه باید یه چیزی تو اون گوشیش برای زندگیش که ممکنه بدرد بخوره ذخیره کرده باشه!!
فکر میکنید واسه چی وقتی یه اکانت یوتوب میسازید با اولین ورودتون به اون اکانت اولین چیزی که یوتوب در صفحه اصلیتون نشون میده یه ویدیو فان هستش!!
چون خوده یوتوب میدونه مردم اصلا ویدیو هایه فان رو بیشتر از ویدیو هایه دیگه ترجیح میدن!
مردم فقط میخوان سرگرم بشن و وقتشون بگذره و اصلا بیشتر از یک ربع نمیتونند برای ایندشون زمان بزارن و فکر کنند!
البته این موضوع حتی در رابطه با اینستا هم صدق میکنه.
من وقتی با یکی اشنا میشم سعی میکنم صفحه اکسپلور ایسنتاش بیشتر چه چیزهایی نمایش میده؟؟ سیاسی؟فان یا ویدیو هایی که فقط یه تیکه سنگین طرف میگه و اخررش یه سس ماست پخش میشه!؟؟
وقت انسان بسیاررررر با ارزشِ منطق میگه از 100 درصد تایم چرخیدن تو اینستاتون حداقل 50 درصدش بهتره باعث شه به اطلاعاتتون افزوده بشه نه اینکه وقت بیشتری ازتون بره!!یکی از فیلسوف هایه معروف میگفت من1ساعت در روز تفکر میکردم که الان تبدیل به الانم شدم!! اسمش رو یادم نیست ولی خیلی مشهوره!!
تصورش رو بکنید تمام ادم هایه دنیا حداقل روزی 1 ساعت فکر میکردن!!وای که چقدر دنیا عوض میشد!!
دیدین میان صحنه هایی از برنامه دورهمی رو کات و ادیت میکنند و پست اینستا میکنن؟ خب اقای مدیری معمولا یه چیزایی رو در قالب جوک یا فان تعریف میکنه که ممکنه خیلی بدردتون بخوره!! همیشه هم کوتاه و مختصر هستش!!
خب یکسری ها الان میان میگن : ما که استفاده میکنیم!! چشه مگه؟؟
اره تا وقتی که یادتون بمونه استفاده میکنید…مغز انسان خیلی زود فراموش میکنه لااقل اون پُست کوفتی رو ذخیره کن که بعدا حرفش رو بنویسی!! توجه داشته باش گفتم بنویس…چون خیلی تاثیر داره نیایید ذخیره کنید با این خیال که دیگه هیچوقت یادتون نمیره… هرچقدرم ویدیو رو نگاه کنید به اندازه نوشتن نمیتونه تاثیر بذاره… باور کنید خودم این کارو کردم که دارم میگم! ببینم وقت نمیکنم بنویسم ذخیره میکنم که بعدا بنویسمش.
در کل ذهن انسان چه بخوایید نه نخوایید خیلی فراموش کاره ، من خودم همین الان یه چیزی تو ذهنم بود که بنظره خودم خیلی مفید بود رو فراموش کردم…میخواستم برای تایپیک بنویسمش :(
همیشه یه دفترچه خودکار همراتون باشه که مثل من اینجور چیزا رو فراموش نکنید! ممکنه اصلا یه ایده پولساز ببه ذهنتون بخوره!! مثل نویسنده داستان هری پاتر که تمام داستان رو داخل ایستگاه مترو تخیل کرد!!
درضمن کتاب هم بخونید…دیگه هر عمه خرابی (شوخی کردم) میدونه که سرانه مطالعه در ایران کلا 10 دقیقس!!
دیگه خودتون حسابش رو بکنید که ما چقدر مردم جاهلی داریم!!
حالا یه سری هم کتاب میخونن اما ذره ای ازش رو نمیتونند استفاده کنن!! چون فقط خوندنش که باهاش بکوبن سرو صورت بقیه که …اره من کتاب میخونم.
دیدم که میگم. دختر و پسر هم نداره.
دارن هاردی میگه همیشه مخالف مردم حرکت کنید ، دقیت کنید حرفش خیلی قشنگه :((من موقعه ای سفر میکنم که فصل مسافرت نباشه ، چون وقتی با همسر وارد رستورانی میشیم بیشتر از زمانی که رستورانشون شلوغ باشه بهمون احترام میذارن و سرویس بهتری برامون انجام میدن!! یا مثلا من اخر هفته نمیرم برای خرید چون میدونم اکثریت مردم همچین روزی رو برای خرید و گردش انتخاب میکنند و تمام فروشگاه ها شلوغ هستن.))
این مثال که برای مخالف جهت حرکت کردن در مقابل مردم بودش که بنظرم قطره ای از دریا محسوب میشه.
تو مسایل دیگه هم مثل همین نوشتن چیزهایه مهم که بالا تر توضیح دادم میشه مثال زد. چون خیلی از مردم انجامش نمیدن.
وای که چقدر زیاد نوشتم!! ببخشید…ولی کم هم نوشتم!!
تو اینستا دیدین چقدر فاز روشنفکر بر میدارن ! مثلا میگن ما نباید بقیه رو قضاوت کنیم یا نباید بیغیرت باشیم و از این چیزا…و اخر سر به هیچ کدومشون عمل نمیکنن حتی خوده نویسنده پسـت!! تازه خودشون هم میگن که کاش در واقعیت هم همینقدر روشنفکر بودیم!!
مثلا دوتا عکس رو برش میدن و کنار هم قرار میدنش …یکی پروفسور ناسا و یکی ندا یاسی!! خب کپشنش که میتونید حدس میزنید چی نوشته پس الکی ننویسم …اما اخر طرف پیج پروفسور رو فالو نمیکنه فقط یه لایک اگه حوصله هم داشته باشه یه کامنت میزنه تنگ پست و میره پست بعدی.
این ندایاسی …همون زنیکه جنده که شوخی جنسی میکنه تو لایو هاش میاد یه سری استوری هایی میذاره با جایزه که مثلا طرف جلویه ننه اقاش سیگار بکشه و واکنششون رو فیلم بگیره بفرسته واسش( مطمین نیستم این ماله ندایاسی بوده یا نه ولی مطمینم همچین مسابقه هایی میذاره)
وای که چقدر از این ملت اون لحظه ناامید شدم با دیدن ویدیو هاشون!! خیلی…خیلی ادم فیلم گرفته بودن فرستاده بودن!! تازه خیلی هاشون رو طرف از بس که دایرکتش شلوغ بوده نتوسنته استوری کنه!!
باز این تتلو که پیجش بسته شد تو اینستا یکم شرف داره(یکم نه زیاد) یه حرف هایی لابه لایه ویدیو هاش بود که ادم رو روشن تر میکرد!!
(اینم بگم که اصلا به کیرمم نیست کسی حرفم رو با فحش انتقاد کنند بگه تو که واقعا نمیدونی طرف چجوریه و غیره… انچه عیان است چه حاجت به بیان است؟؟)
یه خاطره هم تعریف میکنم که شاید درک بهتری از منطق و شعور و روشنفکری پیدا کنید: یادمه 17 سالم بود تنها رفتم پاساژ خرید کنم
یه یارو رو دیدم که داره یواشکی یه دختره رو دستمالی میکنه …قشنگ یادم دختره از شدت ترس نمیتونست تکون بخوره!!خشکس زده بود بیچاره
و منم همراه با کسبه ها شاهد این صحنه بودم …دیدم یه پسره (شاید یکی یا 2سال اختلاف سنی داشتیم) با چشمایه خونی مثل خشم اژدها داشت میرفت طرف پسره!!تو همون مسیری که داشت طی میکرد کمربندش رو کشید وحلقه کرد و درست پشت سر پسره وایساد!! یهو یه داد کشید که برق از چشمام رد شد!!
گفت : مادرتو میگام بیشرف!! (درست یادم نیست چی گفت) کمر بند رو انداخت در گردنش و تا میتونست خفش کرد که اخر نگهبان و مردم جداشون کردن و پسره حرومزداده فرار کرد.
اون پسره که کمربند داشت بلند میگفت : خاک تو سر بیغیرتتون کنم که شما کاسبا و مردم فقط داشتید تماشا میکردید!! یهو دیدم اومد طرفم گفت:خاک تو سر توهم کنم که مثل بُز داشتی نگاه میکردی بیغیرت…بدجوری به غیرتم برخورد!! اون موقع ترسیده بودم ولی از اون موقع به بعد به خودم قول دادم که حتی اگر میدونستم که کتک میخورم برم حال طرف رو بگیرم و از اون موقع تا حالا منتظر همچین صحنه ای هستم.
اون پسره که اینو گفت …اون روشنفکره…اون باشرفه …اون باغیرته. خدا همیشه پشتش باشه.(البته خیلی ها اینطوری هستن ها ولی تنها خاطره مناسب برای تایپیک فقط همین یادم بود)
به هرحال یه جورایی پشمیون شدم که اینارو نوشتم چون کصخلیت مردم همین 2دقیقه پیش یادم افتاد. ولی چون انرژی برای نوشتن این تایپیک صرف کردم ادامه میدم.
میخواستم موضوع تایپیک رو جذاب تر بنویسم که همه ترغیب شن به خوندنش (موضوع: با خوندن این تایپیک شاید زندگیتون متحول شه)… ولی با خودم گفتم اگر واقعا طرف زندگیش براش مهم باشه نگاه به جذاب بودن موضوع تایپیک نمیکنه تا ببینه عنوان تایپیک در مورد پند و نصیحت هستش باید با کله بره داخله تایپیک!!
میخوایید ببنید چقدر مردم ما میخوان زندگیشون تغییر کنه و یکم عاقل تر بشن؟؟
به تعداد بازید این تایپیک یه نگاه بندازید تا عمق فاجعه رو درک کنید. تازه خیلی ها نمیخونند پس این رقم رو تقسیم بر 2 کنید بنظرم.
و اون عددی که حاصل میشه رو بازم تقسیم بر دو کنید ، چون شاید نصفشون قلم و کاغذ بر دارن و نکات تایپیک رو یادداشت کنند.
بالاخره اگه هیچ کدوم از گفته هام بدرد نخوره …حرف دارن هاردی رو که تو تایپیک اوردم بدردتون میخوره!!
بابت غلط املایی ها معذرت میخوام.
شب و روزگار خوش 🌹 🌹

13 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-11-24 22:16:51 +0330 +0330

↩ kasra-16
🌹 🌹 🌹

1 ❤️

2020-11-25 00:40:29 +0330 +0330

up

1 ❤️

2020-11-25 01:59:02 +0330 +0330

↩ kasra-16
ببخشید چک شد

1 ❤️

2020-11-25 02:23:59 +0330 +0330

خدایی حال کردم با تایپیکت
متاسفانه غیرت کم کم داره میره از وجود همه ما، نمونش همین شهوانی که اکثرا دنبال رابطه سه نفره هستن چه مردش چه زنش…
از این پند اندرزها هم در مورد رابطه با دختر چه دوستی چه ازدواج داشتی بزار

3 ❤️

2020-11-25 02:26:01 +0330 +0330

↩ afshin_j
ممنون ادم باید از اطلاعات دیگران استفاده کنه خودم شخصا اگر همچین تایپیکی بزنی حتما میخونمش.
بله متاسفانه در راباطه با دوست دختر و پسر ه هم دارم تایپیک های قبلیم فک کنم (ادامه صحبت هام 2 یا 3)بودش
ولی چشم هرچی بدونم مینویسم
موفق باشی 🌹 🌹

2 ❤️

2020-11-25 03:05:07 +0330 +0330

👌

2 ❤️

2020-11-25 03:05:23 +0330 +0330

↩ y.m_writer2
🌹 🌹 🌹زیبا بود

2 ❤️

2020-11-25 03:06:34 +0330 +0330

↩ Gigidi
🌹 🌹 🌹

2 ❤️

2020-11-25 12:29:54 +0330 +0330

↩ زندگی به سبک فانتزی
قشنگ گفتی
اما من شخصا به کسی که خودش قانون رو اجرا کنه کمک میکنم حتی اگر به قیمت بازداشتگاه رفتنم تموم بشه
چون به چشم دیدم پلیس هیچکاری نمیکنه فقط بلده نگاه کنه
دیدم که میگم
ممنون که خوندی 🌹 🌹

3 ❤️

2020-11-27 20:58:01 +0330 +0330

up

0 ❤️

2020-11-27 21:21:28 +0330 +0330

یه خاطره بگم منم:
یه شب داشتم میرفتم خونه، که دیدم یه پسره دم یه بوتیک که یه دختر با خانواده اش ایستاده بود، دستش رو گذاشت رو باسن دختره و فشار محکم داد، جوری که دختره از جاش پرید ولی چیزی نگفت… یه چند قدم که فاصله گرفتیم از اون خانواده، پیش خودم گفتم یه تذکری به این پسره بدم شاید دیگه اینکار رو نکنه، وقتی صداش کردم و نگه ش داشتم گفتم: عزیز من این چه کاری بود کردی؟؟؟ خوبه یکی هم تو خیابون با مادر و خواهر خودت همین کار رو بکنه؟؟؟
فک میکردم الان یا میترسه، یا حاشا میکنه…!!! ولی خیلی پر رو پر رو برگشت گفت: به توچه؟ چه کاره مملکتی تو؟ هرکی یه ریش میزاره میشه رییس واسه ما…(چند روزی بود که صورتم رو اصلاح نکرده بودم و یه ته ریش تخمی داشتم) منظورش این بود که تو بسیجی و از این حرفها هستی…

منم راستش که هم انتظار نداشتم اینطور برخورد کنه و هم خیلی عصبی شده بودم، به مشت کوبیدم تویه دماغ و دهنش، که دادش در اومد و فریاد میزد: دندونام… دندونامو خورد کردی …
شانس تخمی من هم نمیدونم ماشین گشت همون موقعه از کجا پیداش شد و ما رو گر۴تن و بردن کلانتری… با اجازه تون اونجا اون شاکی شد و ما هم مجرم… شب رو هم منو انداختن بازداشتگاه … تا صبح داشتم جون میکندم کنار یه چندتا معتاد حال خراب و داغون
صبح که افسر پاسگاره اومد، از شانس خوبم “لر” از کار در اومد و وقتی قضیه رو شنید، زنگ زد طرف رو آورد پاسگاه و با هزار تحدید و التماس، رضایت گرفت… واقعا دندون جلوش شکسته بود …

این بود خاطره ی تلخ و شیرین من …🤣🤣🤣

2 ❤️

2020-11-27 22:15:04 +0330 +0330

↩ Lor-Boy
درود بر شرفت
اره دیگه مملکت کیریه ماس ولی کار خوبی کردی وقتی خوندمش دلم خنک شد بعضیا خیلی کوونکشن باید مثل سگ بزنیدشون

1 ❤️

2020-11-29 04:34:59 +0330 +0330

up

0 ❤️

2021-01-21 15:47:16 +0330 +0330

.

0 ❤️

2021-01-21 20:09:16 +0330 +0330

.

0 ❤️

2021-01-26 04:09:18 +0330 +0330

.

0 ❤️

2021-01-26 04:11:49 +0330 +0330

ویرایش بزن هکسره ها رو رعایت بنما

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «

Top Bottom